preporucite neku dobru seriju

Sve što je vrijedno čitanja, gledanja i slušanja podijelite s nama ili pak iznesite svoje žestoke kritike istog.
Forum rules
Fuga
Objave: 7593
Spol/rod: žensko

Re: preporucite neku dobru seriju

Postby Fuga » 22 Kol 2017 12:38

^
Ubila me u pojam ova serija. Užasno dosadna i spora.
Bla bla bla.
Jedino što vrijedi je napojiti oči s Naomi Watts.

modblaise
Objave: 161
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Postby modblaise » 23 Kol 2017 12:17

SENSE 8 http://www.imdb.com/title/tt2431438/?ref_=nv_sr_1
Već ste spominjali ovdje ovu seriju, ali moram opet i ja :veryhappydance: Nešto tako dobro, puno kolorita, dobre glazbe, likova, nisam odavno gledala. Serija s kojom obilaziš cijeli svijet, predivne lokacije, uživaš u prekrasnoj glazbi, uživljavaš se bez problema u likove bez obzira na njihovu različitost. I upravo ta različitost je možda najbolji dio ove serije. Veličanje tolerancije, različitosti i ljubavi. Pogledati obje sezone, kao i Christmas Special koji ih spaja.
Kad još znam da su autori serije sestre Wachowski koje su transgender, da je Jamie Clayton koja glumi u seriji transgender ženu Nomi, u stvarnom životu tkđ transgender, onda cijela priča poprima još veći wow učinak. :feelingfree:

THE NIGHT OF http://www.imdb.com/title/tt2401256/?ref_=nv_sr_1
Jučer odgledana TV mini-serija od 8 epizoda, sa odličnim John Turturrom i mladim draguljom Riz Ahmedom. Nemojte zaboraviti i interesantnu Amaru Karan :gigglenod: Odlična priča o studentu Nasiru, pakistanskog porijekla, koji jedne večeri uzme očev taxi za odlazak na tulum, u taxi primi mladu prelijepu djevojku, završi s njom u krevetu i ujutro se probudi i nađe je izbodenu nožem. Naravno, biva uhvaćen, optužen i onda slijedi pritvor, njegovo preživljavanje u istom i suđenje. Odlična režija, kamera kao i kompletna glumačka postava.

FEARLESS http://www.imdb.com/title/tt5973164/?ref_=nv_sr_1
Vrhunska britanska tv-serija sa odličnom Helen McCrory. Žena plijeni svojom pojavom i karakterom, dovoljna je ona da vas zadrži uz ekran do kraja 6. i posljednje epizode.

THE AFFAIR http://www.imdb.com/title/tt2699110/?ref_=nv_sr_1
Serija koja je do sad izbacila 42 epizode u 3. sezone. Imala je svojih uspona i padova, ali me zadržala do kraja. Psihološki odlično razrađeni likovi, s elementima trilera na trenutke (provlači se priča o ubojstvu). No, želim naglasiti da je highlight ove serije prikaz svake situacije iz ugla više likova iz priče, način na koji doživljavamo te likove i volimo ih ili mrzimo zbog onog što su učinili ili nisu. Priča o propalim brakovima, velikim ljubavima, velikim gubicima i kako se to sve odražava na one direktno uključene, kao i na naizgled sporedne likove.

Toliko za sada. A ima toga još :veryhappydance:
I need you, you're the one I need.

tamara3
Just tax the stupid people.
Objave: 8640
Status: U životnom partnerstvu

Postby tamara3 » 23 Kol 2017 12:31

modblaise wrote:FEARLESS http://www.imdb.com/title/tt5973164/?ref_=nv_sr_1
Vrhunska britanska tv-serija sa odličnom Helen McCrory. Žena plijeni svojom pojavom i karakterom, dovoljna je ona da vas zadrži uz ekran do kraja 6. i posljednje epizode.

Taman krenula baš ovu preporučit, a sad se pridružujem, rijetko odlična!

Uta
Objave: 45
Status: Solo

Postby Uta » 24 Kol 2017 13:12

modblaise wrote:SENSE 8 http://www.imdb.com/title/tt2431438/?ref_=nv_sr_1
Već ste spominjali ovdje ovu seriju, ali moram opet i ja :veryhappydance: Nešto tako dobro, puno kolorita, dobre glazbe, likova, nisam odavno gledala. Serija s kojom obilaziš cijeli svijet, predivne lokacije, uživaš u prekrasnoj glazbi, uživljavaš se bez problema u likove bez obzira na njihovu različitost. I upravo ta različitost je možda najbolji dio ove serije. Veličanje tolerancije, različitosti i ljubavi. Pogledati obje sezone, kao i Christmas Special koji ih spaja.
Kad još znam da su autori serije sestre Wachowski koje su transgender, da je Jamie Clayton koja glumi u seriji transgender ženu Nomi, u stvarnom životu tkđ transgender, onda cijela priča poprima još veći wow učinak. :feelingfree:

THE NIGHT OF http://www.imdb.com/title/tt2401256/?ref_=nv_sr_1
Jučer odgledana TV mini-serija od 8 epizoda, sa odličnim John Turturrom i mladim draguljom Riz Ahmedom. Nemojte zaboraviti i interesantnu Amaru Karan :gigglenod: Odlična priča o studentu Nasiru, pakistanskog porijekla, koji jedne večeri uzme očev taxi za odlazak na tulum, u taxi primi mladu prelijepu djevojku, završi s njom u krevetu i ujutro se probudi i nađe je izbodenu nožem. Naravno, biva uhvaćen, optužen i onda slijedi pritvor, njegovo preživljavanje u istom i suđenje. Odlična režija, kamera kao i kompletna glumačka postava.

FEARLESS http://www.imdb.com/title/tt5973164/?ref_=nv_sr_1

THE AFFAIR http://www.imdb.com/title/tt2699110/?ref_=nv_sr_1
Serija koja je do sad izbacila 42 epizode u 3. sezone. Imala je svojih uspona i padova, ali me zadržala do kraja. Psihološki odlično razrađeni likovi, s elementima trilera na trenutke (provlači se priča o ubojstvu). No, želim naglasiti da je highlight ove serije prikaz svake situacije iz ugla više likova iz priče, način na koji doživljavamo te likove i volimo ih ili mrzimo zbog onog što su učinili ili nisu. Priča o propalim brakovima, velikim ljubavima, velikim gubicima i kako se to sve odražava na one direktno uključene, kao i na naizgled sporedne likove.

Toliko za sada. A ima toga još :veryhappydance:

The Affair odlična serija,prezanimljiva.

tratinčica
Objave: 1274

Postby tratinčica » 27 Ruj 2017 17:27

Ovdje sam samo da kažem da ni slucajno ne gledate Riverdale - ja sam s tim cudom dogurala cak do cetvrte epizode i za sada je ta serija nesto najgore sto sam gledala. Radije bih gledala Krim tim 2 nego ovo. :roll:

zelena žabica
Objave: 227

Postby zelena žabica » 17 Lis 2017 20:42

Ubrala sam par epizoda serije "Broad City"...

Nije za svaciji želudac,ali meni paše big time... :vampglomp:
ovdje bi trebalo ići nešto pametno ili duhovito, krajnje misaono i duboko.

tratinčica

Postby tratinčica » 17 Lis 2017 22:11

^da, ti je dobra serija. Malo su lošije krenuli s ovom novom sezonom, ali pogledala sam samo dvije epizode pa neću još uvijek odustati.
i da, ako voliš tako te humoristične serije i ako neeeekim čudom nisi gledala the office - pogledaj!

Ont_pronašla sam dvije nove mystery crime serije i stvarno ne znam koja mi je bolja!
The sinner - u ovoj ima i elemenata drame, svaka epizoda je napetija od one prethodne. Možda malo smanje tempo u sredini sezone, ali ništa strašno. Odlična je serija i cijela sezona je vani. Ocjena na imdb-u je samo 8, a dosadni westworld ima 9 što nikako ne mogu shvatiti. :roll:
Mindhunter - ovo mi je definitivno serija godine, producent je David Fincher! Mislim da više od toga ne moram reći. Čekala sam njegov novi mystery film k'o ozebli sunce i onda kada sam vidjela da je radio na cijeloj sezoni jedne takve serije - srce mi je malo stalo. :inlove:

GeminiXy
Objave: 14
Status: U vezi

Postby GeminiXy » 01 Stu 2017 18:32

Gypsy me oduševila.. Šteta što nema 2.sezone..da, kritike su bile da je radnja spora, ali zapravo i nije.. Treba vremena da se razvije napetost.. Najgore mi je kad se sve dogodi u 2 epizode, a dalje se radnja razvlači kao slina.. Nije me ni Naomi oduševila koliko Sophie.. I have tv crush :kokice:

jpeg
Objave: 5371

Postby jpeg » 18 Velj 2018 00:47

Better things. Ima dvi sezone do sad.

goxolina
Objave: 13

Postby goxolina » 04 Ožu 2018 12:57

Black mirror :kokice:

adamzyan
Objave: 984
Ja sam: gej

Postby adamzyan » 05 Tra 2018 07:21

Alias Grace ,mini serija , 1 sezona, 6 epizoda.
Istinita prica o emigrantici koja je osudena na zatvorsku kaznu zbog ubojstva. Serija snimana prema istoimenom romanu, progutala sam je u dahu. Sarah Gadon je genijalna u ulozi, a ocarala me svojom pojavom :touched:

adamzyan
Objave: 984
Ja sam: gej

Postby adamzyan » 08 Tra 2018 16:54

tamara3 wrote:Pridružujem se ovacijama za The Handmaid's Tale, ta bi serija zapravo trebala imati svoju vlastitu temu.

Image

Hvala nebesima na godisnjem odmoru i tome sto sam konacno stigla pogledati ovu seriju. :heartbreak:

tamara3
Just tax the stupid people.
Objave: 8640
Status: U životnom partnerstvu

Postby tamara3 » 09 Tra 2018 12:17

Još malo pa druga sezona :)

tratinčica

Postby tratinčica » 15 Svi 2018 21:20

Killing Eve - ovo je definitivno najbolja nova serija i s predzadnjom epizodom se jako približila u mojih top 5 najdražih serija ikad!
S ovom serijom sam dobila, vrlo vjerojatno, i drugog najdražeg negativca ikad koji stoji s desna velikom Lorene Malvou!
Image

Najtoplija preporuka svima!

lane stein
Objave: 336

Postby lane stein » 01 Srp 2018 12:20

black mirror..i da je snimaju svakih pol godine novu sezonu!

Return to “Knjige, filmovi, televizija, kazalište, glazba”