preporucite neku dobru seriju

Sve što je vrijedno čitanja, gledanja i slušanja podijelite s nama ili pak iznesite svoje žestoke kritike istog.
Odgovorite
Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la Fuga » 22 kol 2017 12:38

^
Ubila me u pojam ova serija. Užasno dosadna i spora.
Bla bla bla.
Jedino što vrijedi je napojiti oči s Naomi Watts.

Avatar
modblaise
Postovi: 161
Pridružen/a: 07 lis 2011 10:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Trogir
Kontakt:

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la modblaise » 23 kol 2017 12:17

SENSE 8 http://www.imdb.com/title/tt2431438/?ref_=nv_sr_1
Već ste spominjali ovdje ovu seriju, ali moram opet i ja :veryhappydance: Nešto tako dobro, puno kolorita, dobre glazbe, likova, nisam odavno gledala. Serija s kojom obilaziš cijeli svijet, predivne lokacije, uživaš u prekrasnoj glazbi, uživljavaš se bez problema u likove bez obzira na njihovu različitost. I upravo ta različitost je možda najbolji dio ove serije. Veličanje tolerancije, različitosti i ljubavi. Pogledati obje sezone, kao i Christmas Special koji ih spaja.
Kad još znam da su autori serije sestre Wachowski koje su transgender, da je Jamie Clayton koja glumi u seriji transgender ženu Nomi, u stvarnom životu tkđ transgender, onda cijela priča poprima još veći wow učinak. :feelingfree:

THE NIGHT OF http://www.imdb.com/title/tt2401256/?ref_=nv_sr_1
Jučer odgledana TV mini-serija od 8 epizoda, sa odličnim John Turturrom i mladim draguljom Riz Ahmedom. Nemojte zaboraviti i interesantnu Amaru Karan :gigglenod: Odlična priča o studentu Nasiru, pakistanskog porijekla, koji jedne večeri uzme očev taxi za odlazak na tulum, u taxi primi mladu prelijepu djevojku, završi s njom u krevetu i ujutro se probudi i nađe je izbodenu nožem. Naravno, biva uhvaćen, optužen i onda slijedi pritvor, njegovo preživljavanje u istom i suđenje. Odlična režija, kamera kao i kompletna glumačka postava.

FEARLESS http://www.imdb.com/title/tt5973164/?ref_=nv_sr_1
Vrhunska britanska tv-serija sa odličnom Helen McCrory. Žena plijeni svojom pojavom i karakterom, dovoljna je ona da vas zadrži uz ekran do kraja 6. i posljednje epizode.

THE AFFAIR http://www.imdb.com/title/tt2699110/?ref_=nv_sr_1
Serija koja je do sad izbacila 42 epizode u 3. sezone. Imala je svojih uspona i padova, ali me zadržala do kraja. Psihološki odlično razrađeni likovi, s elementima trilera na trenutke (provlači se priča o ubojstvu). No, želim naglasiti da je highlight ove serije prikaz svake situacije iz ugla više likova iz priče, način na koji doživljavamo te likove i volimo ih ili mrzimo zbog onog što su učinili ili nisu. Priča o propalim brakovima, velikim ljubavima, velikim gubicima i kako se to sve odražava na one direktno uključene, kao i na naizgled sporedne likove.

Toliko za sada. A ima toga još :veryhappydance:
I need you, you're the one I need.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la tamara3 » 23 kol 2017 12:31

modblaise je napisao/la:FEARLESS http://www.imdb.com/title/tt5973164/?ref_=nv_sr_1
Vrhunska britanska tv-serija sa odličnom Helen McCrory. Žena plijeni svojom pojavom i karakterom, dovoljna je ona da vas zadrži uz ekran do kraja 6. i posljednje epizode.
Taman krenula baš ovu preporučit, a sad se pridružujem, rijetko odlična!

Uta
Postovi: 45
Pridružen/a: 29 lip 2017 18:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la Uta » 24 kol 2017 13:12

modblaise je napisao/la:SENSE 8 http://www.imdb.com/title/tt2431438/?ref_=nv_sr_1
Već ste spominjali ovdje ovu seriju, ali moram opet i ja :veryhappydance: Nešto tako dobro, puno kolorita, dobre glazbe, likova, nisam odavno gledala. Serija s kojom obilaziš cijeli svijet, predivne lokacije, uživaš u prekrasnoj glazbi, uživljavaš se bez problema u likove bez obzira na njihovu različitost. I upravo ta različitost je možda najbolji dio ove serije. Veličanje tolerancije, različitosti i ljubavi. Pogledati obje sezone, kao i Christmas Special koji ih spaja.
Kad još znam da su autori serije sestre Wachowski koje su transgender, da je Jamie Clayton koja glumi u seriji transgender ženu Nomi, u stvarnom životu tkđ transgender, onda cijela priča poprima još veći wow učinak. :feelingfree:

THE NIGHT OF http://www.imdb.com/title/tt2401256/?ref_=nv_sr_1
Jučer odgledana TV mini-serija od 8 epizoda, sa odličnim John Turturrom i mladim draguljom Riz Ahmedom. Nemojte zaboraviti i interesantnu Amaru Karan :gigglenod: Odlična priča o studentu Nasiru, pakistanskog porijekla, koji jedne večeri uzme očev taxi za odlazak na tulum, u taxi primi mladu prelijepu djevojku, završi s njom u krevetu i ujutro se probudi i nađe je izbodenu nožem. Naravno, biva uhvaćen, optužen i onda slijedi pritvor, njegovo preživljavanje u istom i suđenje. Odlična režija, kamera kao i kompletna glumačka postava.

FEARLESS http://www.imdb.com/title/tt5973164/?ref_=nv_sr_1
Vrhunska britanska tv-serija sa odličnom Helen McCrory. Žena plijeni svojom pojavom i karakterom, dovoljna je ona da vas zadrži uz ekran do kraja 6. i posljednje epizode.

THE AFFAIR http://www.imdb.com/title/tt2699110/?ref_=nv_sr_1
Serija koja je do sad izbacila 42 epizode u 3. sezone. Imala je svojih uspona i padova, ali me zadržala do kraja. Psihološki odlično razrađeni likovi, s elementima trilera na trenutke (provlači se priča o ubojstvu). No, želim naglasiti da je highlight ove serije prikaz svake situacije iz ugla više likova iz priče, način na koji doživljavamo te likove i volimo ih ili mrzimo zbog onog što su učinili ili nisu. Priča o propalim brakovima, velikim ljubavima, velikim gubicima i kako se to sve odražava na one direktno uključene, kao i na naizgled sporedne likove.

Toliko za sada. A ima toga još :veryhappydance:
The Affair odlična serija,prezanimljiva.


Avatar
tratinčica
Postovi: 1902
Pridružen/a: 02 ruj 2015 21:43
Spol/rod: žensko

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la tratinčica » 27 ruj 2017 17:27

Ovdje sam samo da kažem da ni slucajno ne gledate Riverdale - ja sam s tim cudom dogurala cak do cetvrte epizode i za sada je ta serija nesto najgore sto sam gledala. Radije bih gledala Krim tim 2 nego ovo. :roll:

Avatar
zelena žabica
Postovi: 231
Pridružen/a: 31 pro 2006 00:04
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: zagreb...

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la zelena žabica » 17 lis 2017 20:42

Ubrala sam par epizoda serije "Broad City"...

Nije za svaciji želudac,ali meni paše big time... :vampglomp:
ovdje bi trebalo ići nešto pametno ili duhovito, krajnje misaono i duboko.

Avatar
tratinčica
Postovi: 1902
Pridružen/a: 02 ruj 2015 21:43
Spol/rod: žensko

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la tratinčica » 17 lis 2017 22:11

^da, ti je dobra serija. Malo su lošije krenuli s ovom novom sezonom, ali pogledala sam samo dvije epizode pa neću još uvijek odustati.
i da, ako voliš tako te humoristične serije i ako neeeekim čudom nisi gledala the office - pogledaj!

Ont_pronašla sam dvije nove mystery crime serije i stvarno ne znam koja mi je bolja!
The sinner - u ovoj ima i elemenata drame, svaka epizoda je napetija od one prethodne. Možda malo smanje tempo u sredini sezone, ali ništa strašno. Odlična je serija i cijela sezona je vani. Ocjena na imdb-u je samo 8, a dosadni westworld ima 9 što nikako ne mogu shvatiti. :roll:
Mindhunter - ovo mi je definitivno serija godine, producent je David Fincher! Mislim da više od toga ne moram reći. Čekala sam njegov novi mystery film k'o ozebli sunce i onda kada sam vidjela da je radio na cijeloj sezoni jedne takve serije - srce mi je malo stalo. :inlove:

GeminiXy
Postovi: 148
Pridružen/a: 01 stu 2017 18:05
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la GeminiXy » 01 stu 2017 18:32

Gypsy me oduševila.. Šteta što nema 2.sezone..da, kritike su bile da je radnja spora, ali zapravo i nije.. Treba vremena da se razvije napetost.. Najgore mi je kad se sve dogodi u 2 epizode, a dalje se radnja razvlači kao slina.. Nije me ni Naomi oduševila koliko Sophie.. I have tv crush :kokice:

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la jpeg » 18 vel 2018 00:47

Better things. Ima dvi sezone do sad.

goxolina
Postovi: 321
Pridružen/a: 17 kol 2016 13:18

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la goxolina » 04 ožu 2018 12:57

Black mirror :kokice:

adamzyan

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la adamzyan » 05 tra 2018 07:21

Alias Grace ,mini serija , 1 sezona, 6 epizoda.
Istinita prica o emigrantici koja je osudena na zatvorsku kaznu zbog ubojstva. Serija snimana prema istoimenom romanu, progutala sam je u dahu. Sarah Gadon je genijalna u ulozi, a ocarala me svojom pojavom :touched:

adamzyan

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la adamzyan » 08 tra 2018 16:54

tamara3 je napisao/la:Pridružujem se ovacijama za The Handmaid's Tale, ta bi serija zapravo trebala imati svoju vlastitu temu.

slika
Hvala nebesima na godisnjem odmoru i tome sto sam konacno stigla pogledati ovu seriju. :heartbreak:

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la tamara3 » 09 tra 2018 12:17

Još malo pa druga sezona :)

Avatar
tratinčica
Postovi: 1902
Pridružen/a: 02 ruj 2015 21:43
Spol/rod: žensko

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la tratinčica » 15 svi 2018 21:20

Killing Eve - ovo je definitivno najbolja nova serija i s predzadnjom epizodom se jako približila u mojih top 5 najdražih serija ikad!
S ovom serijom sam dobila, vrlo vjerojatno, i drugog najdražeg negativca ikad koji stoji s desna velikom Lorene Malvou!
slika

Najtoplija preporuka svima!

lane stein
Postovi: 385
Pridružen/a: 14 sij 2016 01:43
Spol/rod: žensko

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la lane stein » 01 srp 2018 12:20

black mirror..i da je snimaju svakih pol godine novu sezonu!

GeminiXy
Postovi: 148
Pridružen/a: 01 stu 2017 18:05
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la GeminiXy » 22 ruj 2018 19:26

Sharp Objects..za one koje vole malo dublju psihologiju odnosa kćeri-majka..

Avatar
Capt. Kirk
Postovi: 2724
Pridružen/a: 04 ruj 2009 15:07
Spol/rod: žensko

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la Capt. Kirk » 23 ruj 2018 02:57

^serija godine.
Amy je national treasure, želim da ona glumi sljedećeg sjebanog policajca u True Detective.

Ont
- A Very English Scandal. Kratko i slatko, Hugh Grant odvratan jer je, a Ben Wishaw micica, plakala bi s njim zauvijek.
- Law and Order True Crime, guilty pleasure ali kvalitetan. Problem je samo što glavni ženski lik malo vuče na Marciu Clark iz prošlogodišnje OJ Made in America, ali bez obzira, obe moćni likovi irl i obe super odglumljene.

Faith123
Postovi: 1232
Pridružen/a: 14 kol 2016 21:22
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la Faith123 » 25 ruj 2018 19:35

https://youtu.be/plfW1Vkdugg
Zakon serijica ..odi se vrti na tv u pa umrem od smiha
Privilegirana

Avatar
degenereginald
cryptid
Postovi: 3449
Pridružen/a: 04 ožu 2010 21:19

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la degenereginald » 07 lis 2018 12:27

^
^
^
^
Killing Eve je fakat bila vrh!

Everything sucks! mi je bila simpa od zadnje pogledanih; taman za onaj kasni ljetni period dok je još bilo toplo.
+
Mislim da sam već bila preporučila The Deuce, ali se sad ponavljam jer je krenula druga sezona (za koju ne znam kakva je još, tho; budem pričekala da sve izađe. Zaš još uvijek imamo serije koje izlaze na kapaljku? Živimo u budućnosti, ne može!)
I have no money and I have to scream.

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la slapa » 08 lis 2018 08:59

slika
ful slatka serija LGBT tematike. ako volite quirky likove i humor bit će vam super.

od ostalog što sam lately gledala izdvojila bih The End of the F* World, pogledala sam ju u dahu.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
degenereginald
cryptid
Postovi: 3449
Pridružen/a: 04 ožu 2010 21:19

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la degenereginald » 10 lis 2018 07:33

^
:'D
Gledala sam i jednu i drugu, ali niti jednu završila. Fakat su okej. Drugu, eotfw, sam gledala pretprošlo ljeto, a znam da tijekom ljeta imam najniže kriterije ikad, pa sam ju prestala gledati čim sam se vratila u Zg. Niš, budem opet otvorila, da vidim jel se zadržao šarm :D

Norsemen
Frend preporučio kad sam pitala za neš lagano i zabavno i fakat je i jedno i drugo. Norveška parodija Vikinga (koje, tbh, nisam ni gledala, ali brijem da je ovo bolje? :'D). Super odglumljeno, blesavo i preporučam. Fakat je teško naći zabavnu humorističnu seriju, pa reko. Nek se zna.
I have no money and I have to scream.

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la ariadne » 11 lis 2018 21:45

The Good Place

Melem za dušu, iskreno.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
Capt. Kirk
Postovi: 2724
Pridružen/a: 04 ruj 2009 15:07
Spol/rod: žensko

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la Capt. Kirk » 13 pro 2018 23:17


Miley Cyrus will be in the next Black Mirror series


Veselim se jako, ne mogu ni zamisliti kao će se bad girl Miley uklopiti u sve to. <3

pusiket
Postovi: 36
Pridružen/a: 23 sij 2017 19:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la pusiket » 08 vel 2019 23:00

Jao meni sestra preporučila već prije The haunting of hill house i odbijala ju jer nisam htjela gledati horore neko vrijeme i da si mozak ne opterečujem time ali prošli vikend u jedan dan pogledala cijelu sezonu i oduševljena sam glumom,scenariom i detaljima. Preporučam svima koji vole paranormalne sf hororce,iako malo sf ima u njoj ali serija za svaku pohvalu i nadam se da ce je nastaviti snimati. (Serija je o ukletoj kući kao sto se u naslovu vidi) + trejler malo bzvz

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la ariadne » 15 vel 2019 16:14

Russian Doll

Season finale se zove Ariadne pa vi mislite
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
Coffeemug
Postovi: 4320
Pridružen/a: 02 lis 2018 16:12
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la Coffeemug » 15 vel 2019 16:26

^ jesi pogledala do kraja? ja sam pogledala prve dvije epizode u polusnu, a obzirom da ce me menga zakovati vodoravno uskoro- dobro ce mi doci neka serija. ne da mi se gledati do kraja ako su usrali kraj :D

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la ariadne » 15 vel 2019 16:35

Jesam, pogledah cijelu u jednom popodnevu. Dobra je. Samo 8 epizoda pa ono
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
Coffeemug
Postovi: 4320
Pridružen/a: 02 lis 2018 16:12
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la Coffeemug » 21 vel 2019 18:41

^ samo da javim da sam pogledala cijelu. toplo preporucujem nekome tko voli psihološke igre :) svakako jedna od boljih serija novijeg doba, dosta neobicna obzirom na ostatak ponude.

Avatar
Capt. Kirk
Postovi: 2724
Pridružen/a: 04 ruj 2009 15:07
Spol/rod: žensko

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la Capt. Kirk » 04 ožu 2019 14:58

Pocela gledati trecu sezonu True Detective. OMG this is gonna be a wild ride, vec vidim. :0
Malo mi je na pocetku zasmetao hint na West Memphis Three, ali vidjet cemo jos, jos se nista ne zna. Veceras neki binge? Nadam se.

Odgovorite