preporucite neku dobru seriju

Sve što je vrijedno čitanja, gledanja i slušanja podijelite s nama ili pak iznesite svoje žestoke kritike istog.
Odgovorite
Mar
breathing blue
Postovi: 5417
Pridružen/a: 06 lip 2016 15:38

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la Mar » 21 ožu 2017 00:25

Prva sezona serije Taboo je sasvim zadovoljavajuća. Daleko iznad nekog prosjeka su produkcija, režija, estetika, atmosfera (što odlično nadopunjava glazba Maxa Richtera). To je u prvoj sezoni dominantnije od profiliranja likova i slojevitosti priče. Nadam se da će se i to razviti kroz nadolazeće epizode. Najviše bih je usporedila sa serijom The Knick.

slika

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la slapa » 24 ožu 2017 14:13

izbacili su trailer serijala napravljenog po najsurovijoj knjizi koju sam ikad pročitala. super mi je izbor protagonistice. moglo bi biti zaista dojmljivo.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
siobhan
Postovi: 24
Pridružen/a: 11 ožu 2017 22:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la siobhan » 30 ožu 2017 19:37

Samo podsjećam za one koji su pratili 1.sezonu Fortituda, da je u tijeku druga...zapravo već je pri samom kraju...
Oni koji nisu gledali seriju toplo preporučam.

http://www.serijala.com/izdvojeno/recen ... misteriji/

Avatar
tratinčica
Postovi: 1902
Pridružen/a: 02 ruj 2015 21:43
Spol/rod: žensko

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la tratinčica » 17 tra 2017 19:25

sense8- već dugo znam za tu seriju, viđala sam ju po raznim listama i dobila preporuke, ali tek nedavno (prošli tjedan) sam odgledala prvu epizodu, a s današnjim danom i zadnju. Serija je apsolutno fantastična, najljepši dio je kako su lijepo prikazali sličnosti i različitosti ljudi u različitim dijelovima svijeta. <3 Definitivno sam pala na prokaz Nairobija i ljudi tamo + priča je super, a i ljudi drop dead gorgeous.
Jučer je izašla nakon dugoooo vremena prva epizoda posljednje sezone the leftoversa - nema puno sezona, samo tri, a serija je bas zanimljiva. Scifi žanr. Dovoljno zanimljiva da sam čekala novu sezonu k'o ozebli sunce.
Netko tko traži novu seriju s ove dvije teško se može fulati. ;)

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la slapa » 18 tra 2017 07:07

išla sam gledati big little lies nakon silne navale tuge po mom fejsu jer je serija završila. prva epizoda mi je bilja njah ali dalje postane stvarno dobra serija.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
siobhan
Postovi: 24
Pridružen/a: 11 ožu 2017 22:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la siobhan » 20 tra 2017 20:55

^ Ja baš i nisam tako oduševljena Leftoversima. Prva sezona je bila odlična, puna potencijala, intrigantna, a onda sam se malo razočarala u drugoj. Kao da su se malo pogubili, kao da nisu više znali što sa svim tim....svašta su tu nešto natrpali. Mislim daleko od toga da je serija loša....hm vidjet ćemo, planiram gledati treću sezonu , možda već večeras...vidjet ćemo što su smislili za kraj, možda me ipak "kupe" :gigglenod:

Avatar
tratinčica
Postovi: 1902
Pridružen/a: 02 ruj 2015 21:43
Spol/rod: žensko

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la tratinčica » 21 tra 2017 20:07

^vidis, meni je druga sezona bila vrh. Sto ljudi sto cudi i tako to. ;) fora je u tome sto nema puno sezona pa nije bad ako ti se ne svidi - ne izgubis puno vremena. :D
ja inace padam na scifi tako da ne mogu biti bas jako objektivna. : )

ont_krenula danas gledati 13 reasons why - nova serija s vise nego dobrom ocjenom na imdb-u. Radnja se odnosi na proces istrazivanja razloga samoubojstva jedne srednjoskolke kroz audio zapise koje je poslala onima koji su krivi za njenu smrt. Serija je netflixova tako da nema nepotrebnog cekanja od epizode do epizode. <3
jedva cekam da ispunim danasnju normu ucenja i bacim se na tape 1, side B. :duckdance:

Avatar
siobhan
Postovi: 24
Pridružen/a: 11 ožu 2017 22:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la siobhan » 23 tra 2017 11:01

^ ovo zvuči zanimljivo...pogledat cemo...
Usput, s obzirom na tvoje preferencije, preporučam ti Fortitude i nešto starijeg datuma Misfits....naravno ako već nisi gledala.

Avatar
tratinčica
Postovi: 1902
Pridružen/a: 02 ruj 2015 21:43
Spol/rod: žensko

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la tratinčica » 23 tra 2017 20:22

^ tnx. Pogledala sam trailer za fortitude i svidja mi se jako. :D za misfitse znam vec neko vrijeme, ali unatoc silnim preporukama nisam ih jos gledala. Veceras planiram "naceti" jednu od njih. Samo da odlucim koju, a s obzirom na moju dijagnozu kronicne neodlucnosti bude to potrajalo. :D

ont_zavrsila sam s 13 reasons why i sada to vise nije "mozda" dobra serija nego definiivno odlicna serija. U jednom trenutku postane pomalo dramasto, ali nemojte da vas zavara jer ta dramaticnost je samo 'screen saver' jedne kvalitetne radnje. ;)

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la slapa » 27 tra 2017 19:29

channel zero - ovo mi zasad može pod ruku s It-om. u svakoj epizodi se bar jednom trgnem od straha. brrrrr...
slika
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
Moloko
Postovi: 16477
Pridružen/a: 28 sij 2010 11:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la Moloko » 27 tra 2017 19:42

Navukla sam se na Goliath.

Nakon dugo vremena serija koju imam živaca gledati.
"Koliko me je tko tražio, toliko me je i otkrio. Koliko me otkrio, toliko me je zaslužio. I dajem sve, tek kad ima tko da sve i ponese."

Avatar
siobhan
Postovi: 24
Pridružen/a: 11 ožu 2017 22:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la siobhan » 20 svi 2017 16:09

Za sve one koji vole dobru krimi priču preporučam islandsku seriju Trapped. Priča se odvija u malom ribarskom selu u čiji zaljev dopluta truplo bez glave i ekstremiteta. Glavni lik je šef policije Andri , koji je zbog snježne mećave koja traje danima, prepušten sebi i resursima koje ima, jer ne može računati na pomoć Reykjavika u istrazi.

Trenutno gledam Bosch takodjer dobra detektivska priča, radjena prema liku iz romana Michaela Connellya.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la Kroacija » 22 svi 2017 21:16

Handmaid's tale.

Krasan odraz socijalnih odnosa koje propagira Hod za život. <3

Avatar
tratinčica
Postovi: 1902
Pridružen/a: 02 ruj 2015 21:43
Spol/rod: žensko

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la tratinčica » 23 svi 2017 19:13

^pogledah trailer za ovo. To je bio prvi trailer kojeg nisam zaustavila na pola, ali već vidim da bi me serija mogla jako uznemiriti. Teška je, ali će se gledati.

Big Little Lies - njah. Ok je, ali mlaka. Falilo mi je malo više misterije, ali bit će super onima koje vole dramu kao žanr. Meni nije sjela.

Jel netko gledao Colony? SF je. :D

Avatar
Moloko
Postovi: 16477
Pridružen/a: 28 sij 2010 11:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la Moloko » 23 svi 2017 19:20

Ma divan je Colony. :kokice:

Inace, ova tema me sjetila da je napokon vrijeme da potražim drugu sezonu Versailles-a;valjda je napokon izašla. :dork:
"Koliko me je tko tražio, toliko me je i otkrio. Koliko me otkrio, toliko me je zaslužio. I dajem sve, tek kad ima tko da sve i ponese."

Avatar
tratinčica
Postovi: 1902
Pridružen/a: 02 ruj 2015 21:43
Spol/rod: žensko

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la tratinčica » 23 svi 2017 19:28

^onda neću gledat'
nije ti izašla nova sezona, tebi onda preporučujem Falling skies - po istinitom je događaju. :hideunderrock:

Avatar
Moloko
Postovi: 16477
Pridružen/a: 28 sij 2010 11:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la Moloko » 23 svi 2017 19:31

^odlično,proučit ću.
Čini se baš kao nešto što bih ja GLEDALA.
"Koliko me je tko tražio, toliko me je i otkrio. Koliko me otkrio, toliko me je zaslužio. I dajem sve, tek kad ima tko da sve i ponese."

Avatar
degenereginald
cryptid
Postovi: 3449
Pridružen/a: 04 ožu 2010 21:19

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la degenereginald » 29 svi 2017 00:13

The Handmaid's Tale
Većinu vremena držim dah i imam grč u želucu, tak' da brijem da ću do kraja sezone imati six pack sam' tak.
ISUSEKRISTENEMREMJEDNOSTAVNONEMREM/10 i nadam se da će tak' i ostati, ali sam i okej s tim da malo smanji s 11 na 1 na par minuta ili neš.
Baš svaki aspekt serije do sad bi htjela pohvaliti, ali ću se sčilat malo. Jedino možda- prejeben ritam, super izbor glazbe, isuse, sve je mega super. #grč
A kao tražila sam neku light seriju koju ću pogledat' jednom tjedno prije spavanja jer nemam vremena za ovisnosti.
A i htjela sam prvo pročitati knjigu, ali jebiga sad.
(apropo toga, tak' sam i prvo gledala, a onda čitala the expanse i brijem da mi je to čak bilo draže? Tko bi reko. Idk.)
Uglavnom, sigurno će doći noćne more nakon ovoga, pa je vjerojatno najbolje da nikad ne odem spavati i to je to. fml.

Pogledala sam i epizodu serije The man in the high castle i fakat niš. Baš niš. Imalo je suprotan efekt od tht-a; cijelo vrijeme sam' bila u 'nije me briga za ove likove, tko su ovi likovi' modu :|, tak' da neću ni linkat na imdb. Otprilike mi je bilo kao kad neka igra počne tak' da ti pobiju cijelu obitelj i tvoj lik bude kao- esss, ne, moram ih OSVETITI SVI ĆE PLATITI- a ti samo budeš- kaj? Ne, briga me za tebe i tvoju obitelj koju nisam ni vidjela. Idem, ne znam, pomoći ovom liku da se riješi štakora u podrumu ili majnati asteroid field ili neš. Možda bude bolja kasnije, ali čini se da nikad neću saznati. Bed.
I have no money and I have to scream.

Avatar
Capt. Kirk
Postovi: 2724
Pridružen/a: 04 ruj 2009 15:07
Spol/rod: žensko

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la Capt. Kirk » 30 svi 2017 12:43

^ moram to početi gledati.

Fargo S03
Kad pomislim da ne mogu napraviti ništa bolje, evo njih opet. Prva serija od koje mi je istinski muka - i ko za k*rac je uvijek gledam dok jedem. I onda gaggam i gledam kroz prste kad se pojavi on.
I da, policajke su opet najslađe ikad, a ME Winstead je tako tako tako jebena.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la Kroacija » 30 svi 2017 13:29

Yup, teška je, ali zanimljiva. Nije sad toliki šou kao The Office, ali Bože moj. :dork: Gledala sam puno boljih serija, ali ova mi je tematski najdraža od distopijskih. Malory je pročitala knjigu, radnja u seriji se naravno, razlikuje od radnje u knjizi. -.-

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la slapa » 30 svi 2017 13:50

nisam gledala seriju al jesam čitala knjigu i vjerojatno su radnju serije morali nadograditi jer je u knjizi relativno malo akcije, većinom je bit na psihološkom portretiranju. mene je čitanje te knjige usralo jer uz ova sranja koja markićkini izvode zadnjih par godina točno je moguće da u tom smjeru skrenemo. a to bi bilo ajme meni...
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
tratinčica
Postovi: 1902
Pridružen/a: 02 ruj 2015 21:43
Spol/rod: žensko

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la tratinčica » 01 lip 2017 11:17

Treći Fargo :duckdance:
odličan, napokon...odličan. Druga sezona mi je bila totalni promašaj, glumci iritantni (onaj bračni par) i nisam uspjela pogledati do kraja, ali ova treća sezona je za sada vrh. Moožda čak uspiju nadmašiti lik Lorna Malvoa iz prve sezone s gospodinom V.M. :D tek sam pogledala dvije epizode i jednostavno sam oduševljena, sa svime. :touched: Treća ima potencijala da nadmaši prvu, a prva sezona mi je jedna od najdražih serija ikad.

edit_moram staviti bar jednu scenu iz prvog Farga. :D Nema spojelara. Ne znam koliko ima smisla za one koji nisu gledali, ali pruža mali sneak peek u lik Lorne Malvoa. Iako moram reći da mi je postal office scena puno draža.

Avatar
Capt. Kirk
Postovi: 2724
Pridružen/a: 04 ruj 2009 15:07
Spol/rod: žensko

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la Capt. Kirk » 01 lip 2017 12:12

Ne sviđa ti se druga sezona? Ozbiljno? Prvi glas :D Daj joj priliku jos jednom, obitelj Gerhadt je tako jebena, a tek Mike Milligan i njegovi henchmen... uf! Koja napetost u zadnjim epizodama, jos uvijek se prisjecam shoot out scene.

Krenuo House of Cards.
Pogledala samo pola prve epizode, jebeno je channelao Trupmovu bahatost u tih prvih par minuta, shit's gonna hit the fan, jedva čekam. :duckdance:

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la tamara3 » 01 lip 2017 18:14

Pridružujem se ovacijama za The Handmaid's Tale, ta bi serija zapravo trebala imati svoju vlastitu temu.

slika

Avatar
tratinčica
Postovi: 1902
Pridružen/a: 02 ruj 2015 21:43
Spol/rod: žensko

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la tratinčica » 01 lip 2017 20:10

Capt. Kirk je napisao/la:Ne sviđa ti se druga sezona? Ozbiljno? Prvi glas :D Daj joj priliku jos jednom, obitelj Gerhadt je tako jebena, a tek Mike Milligan i njegovi henchmen... uf! Koja napetost u zadnjim epizodama, jos uvijek se prisjecam shoot out scene.
Nije prvi puta da mi netko preporučuje da nastavim s gledanjem druge, ali meni ta sezona nikako nije ostala u dobrom sjećanju. Mislim, nemam ja ništa protiv obitelji Gerhadt (dobri su, stvarno), ali muči me obitelj Blumquist. Ne mogu ih gledati. Uništavaju mi cijeli dojam. Možda je i problem u tome što sam užasno puno očekivala od druge sezone nakon fantastične prve. Zna se kako to ide s prevelikim očekivanjima. No, možda jednom u dalekoj budućnosti pogledam drugu. :D

Ont_ handmaid's tale - pogledah do sada izašle epizode (nisam ovu zadnju) i slažem se sa svime do sada rečenim na tu temu. Još bih dodala kako je posebno creepy prikaz života prije republike Gilead i kako se sve to promijenilo preko noći. Znam da je sve to kategorizirano kao SF, but, is it though...
ne znam kako je kod vas, ali meni ovi što hodaju za život i šetuckaju pod pokroviteljstvom ŽM samo pojačavaju dojam kod gledanja serije. Možda bi nam serija bila samo okeiš da nema njih. :dork:

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la Kroacija » 01 lip 2017 22:18

On the other hand, predmnijevam vrlo moguću situaciju pretvaranja te potencijalno zanimljive serije (Handmaid) u trakavicu a la Santa Barbara, the 100 i sl.
Nadam se da će ovo imati maksimalno dvije sezone, ako pričamo o iole namjeri praćenja knjige. American Gods si recimo luksuz trakavice može priuštiti, iako knjiga ima cca. 400-500 stranica, jer priča podliježe bajkovitim i dužim scenama u kombinaciji s vlastitim nahođenjem redatelja i ušminkavanjem, što opet ima logike, jer se radi o "Dalijevskim" prikazima scena koje prate fantasy tematiku. Drama teško da si to može priuštiti osim ako brutalno ne izmijeni fabulu, ali onda opet imamo apsurdne devijacije od knjige i tako. -.- Tak' da me se sjetite kad bude sezona 8, a ovu lusterku još jebe the Commander.
Ne znam jeste me skužili, malo sam 'vako komplicirana u izričaju. :dork:

Avatar
tratinčica
Postovi: 1902
Pridružen/a: 02 ruj 2015 21:43
Spol/rod: žensko

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la tratinčica » 12 lip 2017 17:12

Ovo se čeka. Trailer mi ne djeluje super zanimljivo, ali ne brine me to previše. Jedino čega se bojim je da i ovo bude još jedan promašaj kod prikazivanja S. Kingovih romana kroz serije. Fingers crossed. Film je bio dobar.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la Kroacija » 13 lip 2017 14:57

Kroacija je napisao/la:On the other hand
Mogla sam tu totalno napisati "On the other hamdmaid" i ispalo bi kul. :3

macalukas
Postovi: 7
Pridružen/a: 19 srp 2017 22:09
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la macalukas » 19 srp 2017 22:43

Sigurna sam da je preporučena već sto puta, ali ja ću još jednom spomenuti Black Mirror jer serija na strašno zanimljiv i duhovito bizaran način opisuje distopijsku budućnost i poželjet ćete komentirati svaku epizodu, koja je priča za sebe, s nekim. Prva epizoda je prilično over the top i nije za gadljivije, ali sve su brutalne na onaj psihološki način. Ima i jedna u kojoj se može blockat ljude u stvarnosti, dosta (ne)zgodno. I, naravno, svaka bi/lezba mora proplakat na St. Junipero epizodu.

Amy01
Postovi: 1
Pridružen/a: 02 kol 2017 17:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: preporucite neku dobru seriju

Post Postao/la Amy01 » 02 kol 2017 17:41

Gypsy (Netflix)

Odgovorite