Lezbijske/gay priče zalutale u strejt svijet

Sve što je vrijedno čitanja, gledanja i slušanja podijelite s nama ili pak iznesite svoje žestoke kritike istog.
Odgovorite
Avatar
Crvena_Vrana
Postovi: 75
Pridružen/a: 18 lip 2008 21:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Lezbijske/gay priče zalutale u strejt svijet

Post Postao/la Crvena_Vrana » 21 lip 2008 13:27

...mislite li da se nekad gay/lez priče guraju po književnost samo zbog toga što su gay/lez, a ne zbog toga što su stvarno kvalitetne? I ne samo u književnost već i ostale umjetnosti?

Primjer (pliz, nemojte se smijati... previše :oops: ) priča pod brojem 20: http://www.iskrica.com/jackpot/...

Kad sam ju pisala bilo je to iz čiste zezancije s cimericom jer smo se dogovrile da moram osvojiti nagradu (olovku! :lol: ) i bila sam sigurna da će je objaviti unatoč tako gadnim klišejima da je to naprosto strašno...

Je li objavljena jer je lezbijska (pa je zbog toga zanimljiva) ili zbog toga što su ostale "priče" bile još jadnije?
Budimo realni, tražimo nemoguće...

Avatar
calypso
Postovi: 586
Pridružen/a: 23 lip 2007 20:21
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la calypso » 21 lip 2008 18:37

Rado bi procitala,ali stranice nema!Provjeri jos jednom link!

ChloeToy
Postovi: 320
Pridružen/a: 12 svi 2008 18:59
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: caught in between

Post Postao/la ChloeToy » 21 lip 2008 18:55

da i ja sam probala...nema
Whatever je ostala ovdje i predugo :o

Let's avoid death by small doses,
remembering always that being alive
requires a much larger effort
than the simple act of breathing.

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 22 lip 2008 01:10

treba maknuti one 3 tockice u linku...
znaci link bi bio. http://www.iskrica.com/jackpot/
i eto price pod br. 20. :)
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

Avatar
Crvena_Vrana
Postovi: 75
Pridružen/a: 18 lip 2008 21:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Post Postao/la Crvena_Vrana » 22 lip 2008 13:00

Ma priča uopće nije toliko važna... Je li vam ok da se rade takve stvari?
Meni se čini da danas previše ljudi piše... :?
Budimo realni, tražimo nemoguće...

ChloeToy
Postovi: 320
Pridružen/a: 12 svi 2008 18:59
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: caught in between

Post Postao/la ChloeToy » 22 lip 2008 13:14

pa meni je ok...ukoliko to dolazi od nekog iz tog svijeta, ili nekog tko tome odaje, ah glupo je rec, dozu postovanja, al tko to ne omalovazava...ili radi samo zbog profita-sto je na kraju krajeva cinjenica u vecini slucajeva, jer "to se prodaje", to je "sad in" itd...
a jos je najgore kad su lezbijske price kul i super (i likovima jos i napaljujuce) al pederske su fuuuj, odvraaatnooo i sve ostalo...dupla diskriminacija, diskriminacija u slojevima...u biti ne znam da li opravdavam ovakve priče ili ne. tvoja je sweet - ok mi je kad bi takve priče nešto mijenjale, budile svijest, a ne sluzile cisto kao sredstvo za zaradu i pljuvanje po tome kako je to "izopačeno"
Whatever je ostala ovdje i predugo :o

Let's avoid death by small doses,
remembering always that being alive
requires a much larger effort
than the simple act of breathing.

slatk@
Postovi: 168
Pridružen/a: 23 tra 2008 16:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zagreb

Re: Lezbijske/gay priče zalutale u strejt svijet

Post Postao/la slatk@ » 22 lip 2008 16:31

Crvena_Vrana je napisao/la:...mislite li da se nekad gay/lez priče guraju po književnost samo zbog toga što su gay/lez, a ne zbog toga što su stvarno kvalitetne? I ne samo u književnost već i ostale umjetnosti?

Primjer (pliz, nemojte se smijati... previše :oops: ) priča pod brojem 20: ?
pročitala sam tvoju priču koja je u biti jedna životna situacija sročena u nekoliko redaka i nema veze s umjetnosti,a kamoli s književnosti. mislim da si dala krivi primjer za ovu temu

Avatar
mess'iah
Postovi: 956
Pridružen/a: 10 tra 2007 23:26
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na duši

Post Postao/la mess'iah » 22 lip 2008 18:49

hmm, kaj to sad znači?
pa i loša literatura je literatura, ko uostalom i muzika, slika ili štogod.
i kak točno se može odrediti što je dobro, ako se ne zna što je loše (ili obrnuto)?
i naravno da ne "piše previše ljudi".
zašto ne bi smjeli ljudi crtat, pisat, fotografirat, pjevat, računat, slagat slagalice i tak? :o

ccc, naci! :!:

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Post Postao/la jpeg » 23 lip 2008 02:33

ja sam pala na pricu :D

Avatar
Crvena_Vrana
Postovi: 75
Pridružen/a: 18 lip 2008 21:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Post Postao/la Crvena_Vrana » 23 lip 2008 10:18

Ova pričica je napisana iz čiste zezancije... Mislim, nije da ne bih željela da se takvo nešto dogodi... ;-) Ali onaj kliše o djeci iz doma.... je jednostavno prekoma... :lol:

Znam da je umjetnost nešto u čemu nitko ne bi trebao postavljati granice niti sputavati nečiji stil pisanja (na kraju krajeva, o ukusima se ne raspravlja), ali ipak mi se čini da danas na tržištu postoji prezasićenje s novom književnošću... I imam osjećaj da se homoseksualnost koristi kao nešto bizarno što će začuditi mase (npr žena koja svojoj djevojci odgrize klitoris ili muškarac koji skuplja prašinu koju ostavlja njegov dečko)...

Primjer za to je i onaj Urbanov spot gdje se dva muškarca hvataju za jaja (ili nešto slično)... Mislim da se u tome ne vidi nikakva ljubav između dva muškarca već je to samo način za izazivanje publiciteta u heteroseksualnoj populaciji...

Jedna od prvih knjiga o homoseksualnosti koje sam pročitala jeste autobiografija Marije Buretić-Bogović ("Ljubičice i bič")... Znam da je njena želja bila progovoriti o ženskoj homoseksualnosti, podijeliti svoja iskustva... ali ja sam nakon te knjige imala dojam da su lezbijke poremećene... Znam da me je jako potresla. Znam da je ružno reći da je svojom knjigom valjda čak i unazadila nastojanje da se izbori za prava lezbijki, ali knjiga je strašna... Od onog dijela gdje se jedna žena (razočarana zbog teškog pronaaska partnerica) udaje za muškarca... Grozno! I nisam dobila dojam da je biseksualka... Niti da se udaje za njega zbog toga što ga voli... Dobro da nije napisala da se ta žena "izliječila" od homoseksualnosti...
Budimo realni, tražimo nemoguće...

bea.zarre
Postovi: 3428
Pridružen/a: 21 sij 2007 12:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku

Re: Lezbijske/gay priče zalutale u strejt svijet

Post Postao/la bea.zarre » 23 lip 2008 10:26

slatk@ je napisao/la:pročitala sam tvoju priču koja je u biti jedna životna situacija sročena u nekoliko redaka i nema veze s umjetnosti
Aha, znači po tebi ni autobiografije nisu književnost? :o
"The play was a great success, but the audience was a disaster." Oscar Wilde

Avatar
whatever
Postovi: 4012
Pridružen/a: 04 tra 2007 10:09
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: šank

Re: Lezbijske/gay priče zalutale u strejt svijet

Post Postao/la whatever » 23 lip 2008 12:16

slatk@ je napisao/la: pročitala sam tvoju priču koja je u biti jedna životna situacija sročena u nekoliko redaka i nema veze s umjetnosti,a kamoli s književnosti. mislim da si dala krivi primjer za ovu temu
Ti si ju krivo shvatila. Jesi uopće pogledala ostale? Ili temu sajta, recimo?
Ima "priča" koje su čisto nabrajanje što bi netko napravio s novcem dobivenim na lutriji.
Primjer je na mjestu - prošlo je, a gej priča je.
I da, prošlo je zato što su ostale priče tako loše. :D :osica: :D :D

I da, ponekad se homoseksualnost koristi za publicitet, ali ne svaki put kad se pojavi u nekoj grani umjetnosti.

Da se pozovem na Bubble - Palestinac i Izraelac.
Palestina i Izrael u ratu, teško bi bilo da se Palestinka zaljubi u Izraelca, a kad uzmeš u obzir sve to tamo,
koliko je jače otežana situacija ako se dva tipa zaljube jedan u drugog, a iz suprotstavljenih naroda su?
I dobiješ modernu "Romeo & Julia" priču.
Zašto modernu?
Zato što gejevština tek sada počinje postajati, tj., sada smo glasniji.

U umjetnosti se sve koristi s ciljem da se dotični stvaratelj izrazi, želi dati neki određeni uvid u neku situaciju, otežati ju,
natjerati promatrača na neki osjećaj, što već.
I taj osjećaj ne mora nužno biti samo šok.
Epizodna uloga.

milo dijete
Postovi: 35
Pridružen/a: 14 pro 2005 14:18

Post Postao/la milo dijete » 13 srp 2008 19:12

Meni se čini da danas previše ljudi piše...
a meni se čini da premalo ljudi piše. što više ima pisaca (ili barem potencijalnih pisaca) to je veća vjerojatnost da će netko napisati nešto zaista dobro.
ako promijenimo svoje misli, promijenili smo cijeli svijet.

Avatar
Crvena_Vrana
Postovi: 75
Pridružen/a: 18 lip 2008 21:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Post Postao/la Crvena_Vrana » 13 srp 2008 20:46

milo dijete je napisao/la:
Meni se čini da danas previše ljudi piše...
a meni se čini da premalo ljudi piše. što više ima pisaca (ili barem potencijalnih pisaca) to je veća vjerojatnost da će netko napisati nešto zaista dobro.
Ma meni se čini da je danas, od te silne šume, teško naći dobru knjigu. Imam osjećaj da popularne postaju one knjige koje imaju najbolju reklamu... Napraviti tako da se ljudima "brani" da objavljuju knjige je isto jaaako loša ideja.... valjda je istina negdje između.
Zapravo sam isfrustrirana što se, kad odem u knjižnicu, ne mogu odlučiti koje knjige da posudim. :D
Budimo realni, tražimo nemoguće...

milo dijete
Postovi: 35
Pridružen/a: 14 pro 2005 14:18

Post Postao/la milo dijete » 14 srp 2008 17:34

najbolje da prosuđuješ prema koricama :d
ako promijenimo svoje misli, promijenili smo cijeli svijet.

Avatar
Crvena_Vrana
Postovi: 75
Pridružen/a: 18 lip 2008 21:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Post Postao/la Crvena_Vrana » 15 srp 2008 18:17

Hehe, to sam radila kao klinka... Zapravo bi ju i prolistala da vidim ima li kakvih ilustracija... ako su me se one dojmile zaključila bih da je sigurno i knjiga dobra...
Budimo realni, tražimo nemoguće...

Black_feniks
Postovi: 1132
Pridružen/a: 16 tra 2008 16:38
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la Black_feniks » 27 srp 2008 21:39

Ja mislim da je priča prelijepa.....
Svaka čast. :) ;)
Normal people frighten me!

ChloeToy
Postovi: 320
Pridružen/a: 12 svi 2008 18:59
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: caught in between

Post Postao/la ChloeToy » 28 srp 2008 00:00

moram se referirat na whateverinu pricu al mi se neda kvotat - palestina, izreal, etc...imas takav film i kod nas - ne znam jel tko gledao go west - o muslimanu i srbinu koji se u jeku rata zaljube...tragica prica, jako smijesna na momente, ali tuzna...tarik filipovic glumi muslimana, ne sjecam se drugog glumca...bilo je to pred koju godinu.
meni se film svidio, preporucam. Iako bi ga mozda trebala ponovo pogledat da mogu sa sigurnoscu tvrdit da je dobar jer se ne sjecam kristalno :)
Whatever je ostala ovdje i predugo :o

Let's avoid death by small doses,
remembering always that being alive
requires a much larger effort
than the simple act of breathing.

Odgovorite