Originalni cd-ovi ili internet download?

Sve što je vrijedno čitanja, gledanja i slušanja podijelite s nama ili pak iznesite svoje žestoke kritike istog.
Odgovorite

Cd-ove kupujem:

1. originalne jer volim originale radi zvuka, dodatnih remixa i sl.
2
7%
2. originalne, samo radi cinjenice da se mogu busat kako imam original
0
Nema glasova.
3. originalne, da podrzim bend i slicno...
4
15%
4. Kazaa, LimeWire, DC++ i slicno su zakon, samo njih se drzim!
21
78%
 
Ukupno glasova: 27

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Originalni cd-ovi ili internet download?

Post Postao/la Hidden_soul » 17 stu 2008 23:42

Neku noc slusam nesto na tv-u kako se predvida propast diskografije i kako ce na trzistu zapravo zavladati zvijezde od 1 singla koji ce biti hit, koje ce potom nestati i tako... Albumi ce nestati postupno a zamijenit ce ih pjesmuljci koji ce imat 10 remixa i takvi se pojavljivat na cd-u, zapravo slicno sad postojecim singl- cdima. Naravno, to sve djelomicno uzrokovano piratstvom i slicnim...

Mene zanima - koliko cesto kupujete originalne cdove? Skidate li radije s neta?
Imala sam frendicu koja je imala pravilo - izvodacima poput Madonne nece propast svijet skinem li joj album sa neta, ali neke domace ljude poput Elementala ili koga vec, moglo bi se pogurat malo kupovinom originalnog cd-a.
Razmisljate li tako, pravite li razlike?

Ja sam recimo zadnji originalan cd kupila od Van Gogha i to samo zato jer ga i nije bilo nigdje za skinut. Sad razmisljam da kupim od Vatre jer mislim da su ok i da bi im dobro doslo.

Anyway... da cujem... tu je i anketa negdje (samo dok je naucim stavit :D)
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Post Postao/la roadkill » 17 stu 2008 23:46

Cista cetvorka. :inlove:

Ok, lazem. Kupim nase izvodjace kad ne mogu nigdje naci na netu.

Bendovi ne tuku glavninu love na cd-ima, oni su im uglavnom promocija. Profit je u koncertima, turnejama, sponzorima...
bring your mind into my head...

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Post Postao/la Hidden_soul » 17 stu 2008 23:56

Hm, da, to sa lovom uglavnom da kad se radi o bendovima koji imaju bar jedan album ispred sebe pa izbacuju drugi.
Ali mladim ljudima koji jedva uspiju doc do tog da im radijske postaje vrte singl, kupovina debitantskog albuma dobro dodje.
Ali eto, ima nesto prokleto u meni, da ako ikako postoji nacin za zaobici to originalno - be my guest.

I mislim da ce se diskografija srusiti onda kad se zabrani piratstvo, ne radi piratstva. Jer nikad ne bih cula prokletu Rihannu ili Letu stuke, da link za download nije bio nadomak ruke :D
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Post Postao/la Kroacija » 18 stu 2008 00:00

nemam para.
download.
original kad i kupim/dobijem, napravim 2-3 kopije jer sam skeptik i cesto spizdim sebi dragocjene stvari.

Avatar
FreakOfNature
Postovi: 287
Pridružen/a: 07 srp 2008 12:22
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: negdje

Post Postao/la FreakOfNature » 18 stu 2008 10:16

rijetko preslušavam cijele albume, nemam ni živaca ni vremena :/ tako da koristim isključivo download opciju....ne sjećam se kad sam zadnji put kupila originalni cd, ako ikad :D
soundtrack mog života...

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 18 stu 2008 13:41

ovisi. mnoge stvari volim imat u originalu. mislim da mi je cd-teka pola originala, pola divljaka.

Avatar
Instinct
Postovi: 382
Pridružen/a: 01 srp 2008 11:41
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Saturn
Kontakt:

Post Postao/la Instinct » 18 stu 2008 13:49

Ovisno o kojem se izvođaču radi ali uglavnom download-am s neta.
"Najveća mudrost u životu je da čovjek pronađe pravu ludost"

Zita

Post Postao/la Zita » 18 stu 2008 14:08

nebi kupila nit madonu a bogami nit elemental i neznam dal mogu reci da imam i jedan originalni cd a da sam ga kupila unazad 10 godina...hm

njihova zarada me ne zanima jer mislim da je bezobrazno skupo naplatiti jedan obicni cd ili dvd po cijeni od 120kn ili vise kad (pretpostavljam) da ih izrada svega toga ne kosta nit 5 kn po komadu

da imaju mozga prodavali bi ih do max 40 kuna pa se nikom od nas nebi dalo zezat sa downloadom, snimanjem, stvaranjem covera itd
i opet bi im se isplatilo

pa sad nek placaju grijehe svoje pohlepe (to vise ide bandi koja se time bavi nego samim izvodjacima koji vjerujem da dobivaju mali postotak cijene dvda) ilegalnim skidanjem njihovih pjesama/filmova

programe tek nebi kupila nit luda

jedino kaj kupujem u originalu su serije ili filmovi i to isto idem do cca 50kn. za sve iznad-skidam sa neta
zivio repidser i hiddenin flat :D :aha:

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 18 stu 2008 15:15

Sumnjam da CD košta 5 kuna po komadu ako uračunamo najam studija, glazbenike i sve ostalo kaj u to ide, plus nekakav trud koji je uložen u snimanje tak da jebiga al nema šanse :o.

Nekakve kompilacije i slično si radim sama s neta, ali mislim da mnoge stvari treba imati u originalu.

Avatar
whatever
Postovi: 4012
Pridružen/a: 04 tra 2007 10:09
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: šank

Post Postao/la whatever » 18 stu 2008 16:11

Kako uviek u vse uspiete uvući inflaciju, financijsku krizu, profitabilnost neke branše i šta bi trebalo napravit da dotična procvjeta?
Enivej.

Ne slušam domaće, što će reći da sve nađem na netu.
I skidam.
S time da imam hjudž rispekt spram posjedovatelja originalnih izdanja čisto stoga što mi lepše zgledaju i nekako tu vidim
respekt dotične osobe spram izvođača.
A to volim vidjeti. Hvalisavce je lako prokužit.

I da. Lako je izmjenit prepržene cd-e.
Ali jen od najdražih poklona mi je bil original dvd koncerta Nine Inch Nailsa.
Nebreš nadjebat taj filing.

Nekako je to kao da imaš knjigu na usb-u i imaš ju ukoričenu.
Koja ti je draža?
Nda.
Epizodna uloga.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 18 stu 2008 16:58

whatever je napisao/la:Nekako je to kao da imaš knjigu na usb-u i imaš ju ukoričenu.
Koja ti je draža?
Nda.
E, to je dobra usporedba baš.

Zita

Post Postao/la Zita » 18 stu 2008 17:05

tamara3 je napisao/la:Sumnjam da CD košta 5 kuna po komadu ako uračunamo najam studija, glazbenike i sve ostalo kaj u to ide, plus nekakav trud koji je uložen u snimanje tak da jebiga al nema šanse :o.

Nekakve kompilacije i slično si radim sama s neta, ali mislim da mnoge stvari treba imati u originalu.
ovisi o kome se radi
ako se radi o jednom elementalu, jasminu stavrosu ili nedi ukraden jasno da kosta vise jer je manja naklada ali ako je rijec o madonni, mobyu, timberlakeu itd onda to kosta daleko manje od 5 kn
cijena poprilicno ovisi o broju kopija
citala sam da nekoj zeni treba oko 5500 kopija po 10 dolara da pokrije sve troskove a 10 dolara je oko 56 kuna.
a samo snimanje cda i sam cd kosta kunu do max kunu i po.
i vratimo se na one glazbenike i grupe koji se prodaju u desecima miliona i da svakom muzicaru daju 1 cent po cdu daleko bi im previse platili
tak da-njihovi cdi bi mogli bit jeftiniji al jasno da nece-jer su oni ipak face
nemre stavros kostat vise od madonne
prosurfaj pa bus vidla ;)
original jedino ab fab serija :D

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 18 stu 2008 17:45

Zita je napisao/la:nemre stavros kostat vise od madonne
:roftl: :roftl:
Zita je napisao/la:original jedino ab fab serija :D
I F&S!!!!!!!!!!

Zita

Post Postao/la Zita » 18 stu 2008 17:47

well..britanske serije-al one su ionako jeftine tak da je to dvostruki bonus :inlove:

Scarlett
Postovi: 628
Pridružen/a: 14 stu 2006 23:41

Post Postao/la Scarlett » 18 stu 2008 20:18

snob sam pa volim samo originale.
al ne kupujem ih dovoljno često.
in pills we trust

Avatar
discoshiz
Postovi: 135
Pridružen/a: 14 srp 2008 03:12

Post Postao/la discoshiz » 18 stu 2008 21:18

Uglavnom prvo skinem pa ak mi se bas jako jako svidi, razmislim o kupovini. Osim toga, jedino omiljene cdove kupim, ostalo sasvim dobro funkcionira i sprzeno :D

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 18 stu 2008 22:50

nemam ja to gdje drzati. a da ne stvara nered. jedva cekam da izumru. smo mi se oplicu.
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

noise
Postovi: 1465
Pridružen/a: 16 ruj 2006 00:43

Post Postao/la noise » 18 stu 2008 23:02

.. zadnji kupljeni je 'knjiga zalbe' od hp..

cd-ove kupujem izuzetno rijetko prvenstveno zbog toga sto mi je u pravilu predosadno slusati jednog te istog izvodjeca vise od 5 pjesama za redom (osim ako nije hp ili netko drugi izuzetno omijleni u pitanju)
slika
I take pleasure in...

U trenutku kad sam poceo pisati ovu recenicu iskreno sam pomislio da imam nesto zanimljivo reci, kad ono, evo kamo to vodi.

Black_feniks
Postovi: 1132
Pridružen/a: 16 tra 2008 16:38
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la Black_feniks » 18 stu 2008 23:10

Imam jedno 5-6 originala,sve su ostali skinuti...
Nema se para toliko,a i u mom gradu ne postoji CD-shop u kojem ima onog šta ja slušam,samo Danijele Martinović i Britney Spearsače..
Normal people frighten me!

Avatar
nika331
Postovi: 344
Pridružen/a: 03 stu 2005 21:22
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: zagreb

Post Postao/la nika331 » 18 stu 2008 23:18

originali. i knjige.
from my cold blooded hands!

Avatar
discoshiz
Postovi: 135
Pridružen/a: 14 srp 2008 03:12

Post Postao/la discoshiz » 19 stu 2008 00:45

Imala sam pocetkom srednje fazu kad sam ko manijak kupovala original cd-ove, al u zadnje 2 godine sam kupila samo original T&S, Stars i Metric. I Funhouse od Pink :D
Jbg, nema se para.

Avatar
come as you are
Postovi: 720
Pridružen/a: 17 stu 2007 20:26
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo
Lokacija: zegej, s vremena na vrijeme bj i zd

Post Postao/la come as you are » 19 stu 2008 09:50

nema se para tako da download.

imam nekoliko originala, ali davno je to bilo kad sam ih znala kupiti.
Where words fail, music speaks.

spark
Postovi: 428
Pridružen/a: 27 tra 2007 13:06

Post Postao/la spark » 19 stu 2008 14:08

one koji su mi jako bitni kupim
ostale skinem
so long.

Angelica7
Postovi: 74
Pridružen/a: 02 ožu 2008 20:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo
Lokacija: Zadar/Split

Post Postao/la Angelica7 » 23 sij 2009 17:21

originale jel je ipak bolja kvaliteta zvuka...ali s obzirom koliko stvari slusam,kad bi imala sve originale bankrotirala bi... kupujem originale koji su mi bas napeti. A i dosta grupa koje ja slusam s obzirom da slusam doom metal,nije bas lako za nac kupit...u nasim cd shopovima. A ostalo skidam,snalazim se :)

Avatar
freya
Postovi: 776
Pridružen/a: 21 sij 2008 23:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Post Postao/la freya » 23 sij 2009 18:03

jako rijetko kad kupujem orginalne cd-e iz cisto financijskog razloga... no pokushavam uvijek kupiti cd benda s nashe male scene radi ciste podrshke njima...
evo zadjne orginale sto sam kupila je album od antenata i afiona :)
One good thing about music, when it hits you fell no pain

Avatar
Russian Roulette
Postovi: 407
Pridružen/a: 18 sij 2006 16:33
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Peezdeechy
Kontakt:

Post Postao/la Russian Roulette » 23 sij 2009 18:09

4.
Ovdje svakako ne mogu naći original koji bi i uzela. :D
Doduše nisam ni gledla zadnjih godina. :lol:
Take a shot.

Avatar
Carla del Ponte
Postovi: 68
Pridružen/a: 04 stu 2005 20:10

Post Postao/la Carla del Ponte » 27 sij 2009 01:08

discoshiz je napisao/la:Uglavnom prvo skinem pa ak mi se bas jako jako svidi, razmislim o kupovini. Osim toga, jedino omiljene cdove kupim, ostalo sasvim dobro funkcionira i sprzeno :D
hmmmm, isto ja, al se ne mrem sjetit kad sam nešto kupila... mora da je bio neki album tamare obrovac. kao, kupujmo hrvatsko! :osica:
Playing for the other team.

Avatar
Uh Huh Her
Postovi: 101
Pridružen/a: 21 pro 2008 16:39

Post Postao/la Uh Huh Her » 27 sij 2009 02:21

Iz više razloga volim imati originale, ali prvenstveno radi zvuka, dodatnih pjesama i artworka.Također ih kupujem radi podrške benda, a i ponekada volim govoriti kakvu kolekciju imam i pokazivati CD-e koje nitko u Hrvatskoj nema :oops: Samo rijetko kupujem CD-e u Hrvatskoj jer ih ne mogu naći, a skupo bi bilo naručivati.Tako da kupujem kada negdje otputujem ili mi ih kupuju prijatelji pa šalju poštom.

Black_feniks
Postovi: 1132
Pridružen/a: 16 tra 2008 16:38
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la Black_feniks » 27 sij 2009 12:53

U mom gradu nema CD shopa i ako ima onda su to CD-i od Vesne Pisarović i Colonie.... Kad odem u Zagreb kupim si neki CD ak sam pri parama, ovako moram skidat... ALi ono šta ja slušam teško je da ćeš i u Zegeu nać....
Normal people frighten me!

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Post Postao/la ticklebook » 13 vel 2009 10:34

Kako sta. Ako mi se nesto svidja, imam original. S druge strane, kako da kupim nesto cega jos nema ili uopce nema u Hrvatskoj? Pa neke stvari kupujem vani ili preko Amazona.
Nadalje.
Hrpu MP3/DiVX/DVD nekad pogledam/preslusam i izbrisem ako mi se posebno ne svide..
A s obzirom na to da drzava stavlja namete na CD-e, DVD-e, hard i flash diskove itd. zbog same MOGUCNOSTI da bih mogla kopirati CD-e/DVDe, itd, pa onda moji novci idu svima od Stavrosa do Thompsona, cak i za CD/DVD/stickove/-e koje koristim poslovno, eto im ga :jezik:


(V. http://www.poslovni.hr/30697.aspx, http://www.nacional.hr/clanak/32357/usa ... eta-zamp-a i http://www.slobodnovrijeme.com/readarti ... icle_id=35 -
the best of: “Uvozimo kartice koje će se ugrađivati u strojeve za pranje rublja. I na to trebamo platiti dodatni namet bez obzira što ih nećemo nikome prodati osim Gorenju ili Končaru. Ipak, to su SD memorijske kartice a po zakonu je to medij na koji se nešto može snimiti pa onda i to treba platiti. To je besmisleno.”)

Odgovorite