u duhu remixa SF-a i bajki i basni

Sve što je vrijedno čitanja, gledanja i slušanja podijelite s nama ili pak iznesite svoje žestoke kritike istog.
Odgovorite

drazi mi je:

harry potter
7
39%
gospodar prstenova
11
61%
 
Ukupno glasova: 18

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

u duhu remixa SF-a i bajki i basni

Post Postao/la Kroacija » 01 sij 2006 23:54

nisam stavila narniju jer je jos nisam pogledala i ne znam je li vrijedna kvalificiranja, pa zasad ovo dvoje samo. maloprije sam (omoguceno by ha er te) pogledala gospodara prstenova, a uz prisilu prekjucer i harija loncara u kinu. drazi mi je ipak hari, jer je logicniji, cini mi se..a i zanimljiviji..sto se tice same price. na prstenovcima sam zamalo zaspala u pojedinim dijelovima. scenski efekti su bolji u prstenovim, iako ni hari ne zaostaje.
(akording tu mi)

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Post Postao/la Kroacija » 01 sij 2006 23:55

by the way, harija sam gledala i prvi dio i govorim o sveukupnom dojmu.

CroWolf
Postovi: 34
Pridružen/a: 27 pro 2005 15:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Split, Hrvatska (vid vraga)
Kontakt:

Post Postao/la CroWolf » 02 sij 2006 10:37

Meni oboje valjaju. Većinom radi animacija, prilično realistično. Što se tiče same priče, oba filma su odlična.

A što se tiče igranja, Harry Potter je pao na samo dno, dok je Gospodar prstenova osvojio igrače zahvaljujući svom novom MMORPG-u. Neigraš niti Legolasa, nit Gimlia (the bastards!) nit ostatak, nego si lipo napraviš svoga lika, i delaš po zemlji! Imala sam proliku proć kroz demo (konekcije, konekcije ;) ) I naprosto je predivno.

Okolina je zanevjerovat, sami detalji, da ne spomenem zelenilo, i crnilo. Likovi su ko u stvarnosti, znači da su lica pomalo realistična. Nisu ko izrezana pa zalipljena selotejpom (ako je iko ikada igrao Thief 1 il 2 zna o čemu govorim).

BTW, GIMLI RULZ!!! :P :D
O, kako je lepo biti glup...

Zmajka
Postovi: 17
Pridružen/a: 03 stu 2005 20:40

Post Postao/la Zmajka » 02 sij 2006 11:34

Davno prije nego što je Gospodar postao film moj je mačak dobio ime Gandalf. Tako da nema konkurencije. *fan*

Avatar
rafaella
Postovi: 73
Pridružen/a: 03 stu 2005 21:59

Post Postao/la rafaella » 03 sij 2006 19:58

Zmajka je napisao/la:Davno prije nego što je Gospodar postao film moj je mačak dobio ime Gandalf. Tako da nema konkurencije. *fan*

I ja
:) :D :)
So come, my friends, be not afraid.
We are so lightly here.
It is in love that we are made;
In love we disappear.
L.C.

Malena
Postovi: 982
Pridružen/a: 12 stu 2005 00:20

Post Postao/la Malena » 04 sij 2006 12:23

dosta su to dvije razlicite stvari a da bi ih se samo tako ovlas islo usporedjivati. zajednicka im je jedino borba dobro-zlo i taj svijet fantasyja, bajke, kakogodtovecnazvali....

tako da ...svako ima posebno mjesto kod mene i nemrem odbarati jedno kao "bolje"

s tim da nisam sigurna mislis li iskljucivo na filmove ili na cjelokupno djelo---
drinkin' wine, killin' time, sittin' in the summer sun...

Avatar
nika
Postovi: 532
Pridružen/a: 02 stu 2005 08:45

Post Postao/la nika » 04 sij 2006 15:12

narnija nije konkurentna, mislim... nis spesl..
btw, tek sam neki dan skuzila da i Gospodar Prstenova i Harry Potter imaju dodirne tocke! u obje price se spominju goblini...A i ...cek, Aragorn je u Gospodaru bio kralj, ....a kaj se tak ne zove pauk u Harryu?
"..jedini lijek je uzeti jetru krastace, cvrsto je oviti oko vrata i pod svjetlom punog Mjeseca nag stati u bacvu ispunjenu ocima jegulja.."

Malena
Postovi: 982
Pridružen/a: 12 stu 2005 00:20

Post Postao/la Malena » 04 sij 2006 16:00

jaooooo! :swo: :swo:

Aragog je pauk u potteru, a upravo i da se zove tak, tesko da bi se naslo prevec dodirnih tocaka izmedju krvozednog sesteronogog gigantskog pauka i buduceg Kralja Međuzemlja.... :D

a i goblini su prilicno razlicita stvorenja u jednom i drugom djelu... :o
drinkin' wine, killin' time, sittin' in the summer sun...

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 04 sij 2006 21:38

ja sam sasvim glupa za sve te odnose i imena po bajkama. jebesga, mjesam snjeguljicu i pepeljugu, a kamoli sta drugo. :o
zvir i bestimja.

Avatar
nika
Postovi: 532
Pridružen/a: 02 stu 2005 08:45

Post Postao/la nika » 08 sij 2006 13:50

Malena je napisao/la:jaooooo! :swo: :swo:

Aragog je pauk u potteru, a upravo i da se zove tak, tesko da bi se naslo prevec dodirnih tocaka izmedju krvozednog sesteronogog gigantskog pauka i buduceg Kralja Međuzemlja.... :D

a i goblini su prilicno razlicita stvorenja u jednom i drugom djelu... :o
aragog i aragorn!!!! tak je!!! bemu.... :D
goblini razliciti...pa mozebitno. u Gospodaru se o njima, bar u filmu, ne saznaje puno...al di se bas isto zovu...?

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 08 sij 2006 16:49

knjiga i film nikad nisu isto. gospodari su mi favorit ispred harryja. al mislim da i jedno i drugo treba procitat knjige. (to me podsjetilo kad sam vidla klinke kak u videoteci posudjuju "romea i juliju" pa budu u uvjerenju da su se oni vidli jos jednom prije nego su umrli.) jedina knjiga koja je, po mom misljenju, fantasticno vjerodostojno prenesena na film je "nepodnosljiva lakoca postojanja".
al cini se da sam se udaljila od teme...pardon.
dakle gospodari v. harry, ja sam za gospodara.
al moram priznat da je meni i narnia bila krasna.

Odgovorite