"lezbijske vampirice" filmek

Sve što je vrijedno čitanja, gledanja i slušanja podijelite s nama ili pak iznesite svoje žestoke kritike istog.
Odgovorite
Avatar
dozinho
Postovi: 156
Pridružen/a: 06 lis 2008 12:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: zagreb

"lezbijske vampirice" filmek

Post Postao/la dozinho » 18 vel 2009 10:00

http://www.tportal.hr/showtime/film/999 ... irice.html..

nisam ljubitelj takvih filmova,ali cem vidjeti ovaj...lol
eu amo voce minha fofinha

Avatar
dozinho
Postovi: 156
Pridružen/a: 06 lis 2008 12:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: zagreb

Post Postao/la dozinho » 18 vel 2009 10:06

hmmmm nekaj im ne stima s linkom....sorry...
http://www.youtube.com/watch?v=84qfk8V3R1g
eu amo voce minha fofinha

Zita

Post Postao/la Zita » 18 vel 2009 13:02

ak nisam totalno popizdila (sto je moguce) tih lezbo vamp filmova i prica ima ko blata vec hrpu godina
i opce ne kuzim zakaj se rade u tolkoj kolicini i kome je ideja vampira lezbe zanimljiva
ukusi se razlikuju, jasno, al meni je to idiotizam, pogotovo u ovom smislu napaljivanja frajera

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 18 vel 2009 13:43

Da, to i mene podsjeća na 70's trash. Ne bum gledala.

Scarlett
Postovi: 628
Pridružen/a: 14 stu 2006 23:41

Post Postao/la Scarlett » 18 vel 2009 13:58

kad bi takav film imao potrebnu dozu autoironije i recimo zabavne i inteligentene reference na pop kulturu/LGBT filmove, aktivizam itd. onda bi to bio dobar trash. ali čisto sumnjam.

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Post Postao/la roadkill » 18 vel 2009 14:00

Dok ne naprave nesto slicno ovome, zaobilazim u sirokom luku. :)

http://www.youtube.com/watch?v=6850CjhIzrY

edit: Jeste da mi je reklama za pikovu sunku ubila dio dozivljaja u zadnje vrijeme. :D
bring your mind into my head...

Scarlett
Postovi: 628
Pridružen/a: 14 stu 2006 23:41

Post Postao/la Scarlett » 18 vel 2009 14:07

da, Pik mi je sjebao prvu asocijaciju na Lakme.

Avatar
dozinho
Postovi: 156
Pridružen/a: 06 lis 2008 12:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: zagreb

Post Postao/la dozinho » 18 vel 2009 14:19

pa cure..ovo je trebalo biti ironicno...posto nam t-portal to daje kao vijest...ne pada mi na pamet gledati to sranje....a oni nam dali to kaj da se radi o novom remekdjelu u sedmoj umjetnosti.....ipak je masa dobrih filmova vezano uz lesbijstvo..a ne takav sund...a koji je nazalost ostao ne primjecen od javnosti....lol
eu amo voce minha fofinha

Scarlett
Postovi: 628
Pridružen/a: 14 stu 2006 23:41

Post Postao/la Scarlett » 18 vel 2009 14:25

ne postoji masa dobrih filmova vezanih uz lezbijstvo.

Avatar
dozinho
Postovi: 156
Pridružen/a: 06 lis 2008 12:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: zagreb

Post Postao/la dozinho » 18 vel 2009 14:39

zavisi kaj je za tebe masa....ufff kak cjepidlacimo...pa krenimo
aimee und jaguar
high art
when night is falling
loving annabell
hunger
image you and me
saving face
Lost and Delirious
i glupo mi je vise nabrajat...posto su svi skoro nabrijeni u rubrici lez filmovi
lol
eu amo voce minha fofinha

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 18 vel 2009 15:00

Sorry, moram se umiješati - kao prvo Aimee & Jaguar je, po meni, jedan iznimno loš pokušaj filmskog uratka prema potresnoj knjizi i istinitoj priči, plošan je, neuvjerljiv i skoro posve lišen emocija od kojih bi morao kipjeti.

Mislim, do kraja tog filma gledatelji bi morali potrošiti bar dva paketića maramica, a on ostavlja samo tupo ravnodušje, a na trenutke je čak i smrtno dosadan (!?). Stvarno treba imati talenta za sjebati tako dobar predložak, a to je ovom redatelju skroz uspjelo. I za upropaštavanje takvog materijala morale bi se uvesti kazne, al fakat.

Loving Anabelle... da nema paljivih scena između junakinja, zaspala bih triput. Skoro i jesam.

A Hunger ne bih okarakterizirala ko lezbijski film iako je ljubavna scena između Deneuve i Sarandon nepovratno utjecala na mnoge od nas :).

Avatar
dozinho
Postovi: 156
Pridružen/a: 06 lis 2008 12:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: zagreb

Post Postao/la dozinho » 18 vel 2009 15:20

nikako se ne slazem s tobom u pitanju aimee und jaguar...i to misle i neki od kriticara i zirija raznih festivala..ali o ukusima se ne valja raspravlja...a kad smao vec kod filmova po knjizevnom predlosku...rijetko mi je film bolji od knjige...loving annabell..sam stavila zato kaj je sve bolje od naslova lesbian vampires...i i koliko sam citala po forumima dosta pripadnica ove zajednice smatra to jednim od boljih filmova...a hunger..well za neke ni the hours nije film s gay tematikom....lol
eu amo voce minha fofinha

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 18 vel 2009 15:35

Kaj misle kritičari :o?

Bez obzira na sve, moram se složiti jedino s:
Scarlett je napisao/la:ne postoji masa dobrih filmova vezanih uz lezbijstvo.

Zita

Post Postao/la Zita » 18 vel 2009 15:36

slazem se sa tam3
aime i jaguar je uvreda za knjigu
loving anabelle je imao potencijala kao jedna slatka fikcija ali su zasrali kraj do amena
saving face je odlican film, lost and delirious, fingersmith kao i imagine me and you :thumbup:
oranges are not the only fruit je toliko tezak, naporan i dosadan film da bi si radje iscupala nokat nego ga opet gledala

nazalost lezbijskih filmova koji nesto vrijede ima malo ako usporedjujemo prema broju lez filmova koji su izasli
govorim prema iskustvu koje mi imamo ovdje u rh i tome sto dolazi do nas a i mnogi su takvi da cura na kraju zavrsi sa frajerom ili ubijena il pitaj boga sto ne-hey, glavno je da se proda hetero publici.. :roll:
ali ima nade!

enivej gajim nadu da dobrih lez filmova ima, da ce dolaziti, makar oni kratki

neznam dal znate ali sad bi u 3 il 4 mj trebao opet biti lesbian and gay film festival u londonu /to bi trebala biti 22 ili 23 godina festivala!/ i tu se mogu naci fantasticni filmici
imaju svoj web sajt pa mozete vidjeti sto sve ima na ponudi
jedino sto mi je posebno zao je, ako vec ne mogu otici na njega, to da se ti filmovi ne mogu naci na netu :( (a ako nisu na netu to je kao da i ne postoje)

bla bla, raspisah se. enivej. da kazem onak "po naski"-jebo vampirice

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 18 vel 2009 15:38

Zita je napisao/la:aime i jaguar je uvreda za knjigu
Ma ne samo za knjigu, već i za nevjerojatnu priču tih dviju žena zapravo.

Inače, super to s festivalima i bla bla, ali trebalo bi biti toga u mainstreamu, jebiga. U blockbusterima, najgledanijim TV serijama i slično, margina jednostavno više nije dovoljno dobra.

Zita

Post Postao/la Zita » 18 vel 2009 15:49

jasno da nije. davno je prestala bit dovoljna no to je rvacka realnost

debilizam je rvacka realnost
jucer sam nakon neznam koliko dugo upalila tv i saltala od jednog do drugog programa i nisam mogla odlucit gdje je vece smece
i to sve rvacko smece i oni pateticni jadnici koji sebe nazivaju glumcima
cime oni "nas" hrane? glupim forama freda i barneya u rvackoj verziji
ona ofucana koza koja uvijek glumi samohranu tuznu glupu kucku ili ova dvojac rene-tarik u debilizmima poput bitanki i princeza ili ona kricava glupaca koja glumi peggy (uvreda za pravu glumicu a i samu seriju)

boze-daj mi srbe i bosance na televiziji. stavite ih u akademije da ove tukce nauce glumiti a glumcima nabiti strujne ogrlice pa da ih stresu kad nekaj krivo odglume
a veljacu i slicne treba bacit u zatvor da nama ne izazivaju teze slucajeve diareje radi nazovi scenarija

i sad na/u sve to (da nebi bilo da sam bezveze pisala)-gdje bi ti ubacila neki lezbijski lik?
ja ju vidim jedino kao jadnicu koja bi prosla kroz 2 epizode i ubila se od muke hrvatske televizije

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 18 vel 2009 15:53

Ne bejb, nije to rvacka nego općenita realnost, zapravo kad sam to rekla, nisam ni mislila na rvacku.

Recimo: http://www.afterellen.com/TV/2009/2/not-that-into-you

Avatar
dozinho
Postovi: 156
Pridružen/a: 06 lis 2008 12:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: zagreb

Post Postao/la dozinho » 18 vel 2009 15:54

http://www.rottentomatoes.com/m/aimee_and_jaguar/
http://www.ew.com/ew/article/0,,277144,00.html
http://www.metacritic.com/video/titles/ ... ar#critics

i nitko ne veli da knjiga nije 100x bolja.....a kaj se tice festivala u londonu..maybe we have luck and see some of it on queer festival...lol
eu amo voce minha fofinha

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 18 vel 2009 15:58

Joj da, čitala sam neke od tih kritika ali ja ti ni inače ne vjerujem kritičarima jer bih u suprotnom propustila hrpu odličnih filmova i potratila vrijeme na gomilu loših izdrkavanja tak da...

Zita

Post Postao/la Zita » 18 vel 2009 16:00

eee a da smo zidovi-bilo bi puno filmova :D:D:D:D (sala, sala, nema potrebe za rezanjem)
a gle-barem postoji tu i tamo neki lez lik. takve nisam vidla na hr televiziji (no, dobro-nit ju ne gledam al cist sumnjam da tog ima kod nas)
jos cemo ko grci-kod nas nema pedera (i lezbi) :roll:

pa ak queer ponudi nekaj dobrog zasto ne al radje bi na LLGFF :inlove:

http://www.bfi.org.uk/llgff/all_films_showing ak nekog zanima lista filmova koji ce se ove godine moc vidjet na festivalu
smrc

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 18 vel 2009 16:04

Ne, skoro da i ne postoji.

A i da postoji "tu i tamo", to opet nije ni približno dovoljno. Ukinuli su lezbijski lik u "Uvodu u anatomiju", izbacili iz "Hitne službe", u 6. epizodi "Nip/Tucka" Liz se poševi s onim idiotom Christianom (?!?!?!?) i "preispituje svoju seksualnost", što je jedno od najvećih mačističkih govnarija za koje sam ikad čula. Prije par godina si u utrci za Oscara imala "Brokeback", ove godine je to "Milk" - znači pederi su itekako dio mainstreama, a lezbe nisu, razmeš?

Zita

Post Postao/la Zita » 18 vel 2009 16:14

to je jasno na svim poljima. ne samo u filmovima
jer su lezbe glupace koje vecinu vremena locu, droksaju se i smisljaju kak da sjebu drugu lezbu i skoro pa su nesposobne napravit nekaj za sebe u smislu ili skolovanja ili preuzimanja inicijative te ak vide drugu lezbu da eksli radi nekaj onda ce je sjebat
a pederi se droksaju i locu, gledaju kak da sjebu i pojebu nekoga ali i gledaju kak da sebe stave u bolju poziciju

ne svi naravno.

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 18 vel 2009 16:18

"kasmirska mafija", nastavljam tamarin niz,....(da sad ne bi bilo :o , u zadnjoj epizodi, zenska,bipsicka, dobije "nogu" od trudne cure, jer se vratila bivsa,..dobro, vjerovatno ne gledate, rekoh samo nastavih niz, ne uspjelih lez..)
Zadnja izmjena: Ameli, dana/u 18 vel 2009 16:25, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
dozinho
Postovi: 156
Pridružen/a: 06 lis 2008 12:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: zagreb

Post Postao/la dozinho » 18 vel 2009 16:24

boy`s don`t cry..and monster jedini filmovi gdje su Oscara osvojile glumice tumaceci lesbijke...ok hilary glumi transeksualnu wanna be osobu,a charlize malo poremecenu kurvu,lezbijske sklonosti...hmmm..ali ima u sex and city onih par epizoda di se pojavljuje sonia braga ko umjetnica...i ona grupa uspjesnih poslovnih lezbejka s kojim se charllote druzila jednu epizodu...lol
eu amo voce minha fofinha

Avatar
nika331
Postovi: 344
Pridružen/a: 03 stu 2005 21:22
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: zagreb

Post Postao/la nika331 » 18 vel 2009 17:52

sve je to sranje kroz gusto granje da oprostiš
from my cold blooded hands!

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 18 vel 2009 23:51

charlize....je klasa za sebe. i nemojmo je mjesati u ova sranja koja nemam ni najmanju potrebu pogledati na 5. min.
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

Avatar
dozinho
Postovi: 156
Pridružen/a: 06 lis 2008 12:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: zagreb

Post Postao/la dozinho » 19 vel 2009 08:47

nitko ne mjesa Charliz u nista..ona je jedna od boljih mladjih glumica..a ti porcitaj sve postove pa bu ti morti jasnije zakej ju se spominje....
ufff easy ljudi,tema je da se sprdamo ovoj jadu od novog filma,a mi daleko od toga otisli...lol
eu amo voce minha fofinha

Avatar
satine
Postovi: 80
Pridružen/a: 29 pro 2007 12:48

Post Postao/la satine » 23 vel 2009 01:50

jedan od najgorih vampire lez filmova je definitivno 'vampire diary'. valjda me zavela 'art / nezavisna produkcija' etiketa, ali ovakav treš još dugo nisam pogledala. pogledati samo u slučaju katalogizacije loših lez filmova.

meni je osobno među favorites tipping the velvet. divno je uhvaćena ta carnevalesque dickens-like comic atmosferu koja je prisutna u knjizi, glumice su sasvim solidne...za razliku od filma fingersmith koji je totalni promašaj u usporedbi s knjigom...


:roll:

Avatar
Cirrocco
Postovi: 406
Pridružen/a: 11 vel 2008 20:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: srtangers world, looking for home..

Post Postao/la Cirrocco » 23 vel 2009 21:56

ahahhahhahahhaha,,,,
pogledala sam klipic za ovo vampirsko nesto..
jacu provalu smjeha nisam vec dugo imala..
ahahahahahah..
neznam kako netko to moze nazvati filmom.. to je parodija parodije na parodije o parodijama.. hahahhahah
The meaning of life is not ending up dead with well preserved body but sliding in your grave sidewards worn out, out of breath and screaming: "holy shit what an ride!!!"

Odgovorite