Citati koje pamtimo!

Sve što je vrijedno čitanja, gledanja i slušanja podijelite s nama ili pak iznesite svoje žestoke kritike istog.
Avatar
cokolada
Postovi: 139
Pridružen/a: 06 sij 2012 17:26
Spol/rod: žensko
Ja sam: gej

Re: Citati koje pamtimo!

Post Postao/la cokolada » 24 stu 2015 02:29

Nije baš da se pamti, ali trebalo bi:

Like a spice-seeker stumbling upon a splendid gold mine, or like his Genovese namesake, Mateo Colombo was destined to discover his America. Chance was to reveal to him that by traveling west he could reach the east. Fate would show him that, in order to arrive victorious in Venice, he would first have to roam through Florence, and that before ruling over the heart of one woman, he would first have to conquer the heart of another.
And so it was.


Federico Andahazi - The Anatomist
(Translated by Alberto Manguel)
slika

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Citati koje pamtimo!

Post Postao/la Andain » 29 stu 2015 17:22

slika

Jedna od naj scena :D
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Moloko
Postovi: 16477
Pridružen/a: 28 sij 2010 11:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Citati koje pamtimo!

Post Postao/la Moloko » 04 pro 2015 19:03

If it s both terrifying and amazing then you should definitely pursue it.

Erada
"Koliko me je tko tražio, toliko me je i otkrio. Koliko me otkrio, toliko me je zaslužio. I dajem sve, tek kad ima tko da sve i ponese."

Avatar
cokolada
Postovi: 139
Pridružen/a: 06 sij 2012 17:26
Spol/rod: žensko
Ja sam: gej

Re: Citati koje pamtimo!

Post Postao/la cokolada » 18 pro 2015 22:19

“Actually, I do happen to resemble a hallucination. Kindly note my silhouette in the moonlight." The cat climbed into the shaft of moonlight and wanted to keep talking but was asked to be quiet. "Very well, I shall be silent," he replied, "I shall be a silent hallucination.”
Mikhail Bulgakov, The Master and Margarita
slika

Avatar
cokolada
Postovi: 139
Pridružen/a: 06 sij 2012 17:26
Spol/rod: žensko
Ja sam: gej

Re: Citati koje pamtimo!

Post Postao/la cokolada » 20 sij 2016 17:23

slika
slika

Avatar
Moloko
Postovi: 16477
Pridružen/a: 28 sij 2010 11:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Citati koje pamtimo!

Post Postao/la Moloko » 23 sij 2016 18:01

“I ne volim princip "pamti - pa vrati", to bi mi ukaljalo obraz. Nema ljepše pobjede od pogleda u nečije oči bez grižnje savjesti, i znati da će tu osobu vlastito srce od srama izdati.”
"Koliko me je tko tražio, toliko me je i otkrio. Koliko me otkrio, toliko me je zaslužio. I dajem sve, tek kad ima tko da sve i ponese."

Avatar
Nirya
Postovi: 3057
Pridružen/a: 21 sij 2016 21:15
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Citati koje pamtimo!

Post Postao/la Nirya » 23 sij 2016 21:12

"She was like a star; nothing but a beautiful echo of death."
"Don't underestimate the seductive power of a decent vocabulary."

Avatar
Moloko
Postovi: 16477
Pridružen/a: 28 sij 2010 11:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Citati koje pamtimo!

Post Postao/la Moloko » 27 sij 2016 23:01

"Došlo je neko čudno vrijeme! Nitko nije zadovoljan svojim izgledom i svako je zadovoljan svojom pameću. Koliko bi svijet bio ljepši da je obrnuto?"
"Koliko me je tko tražio, toliko me je i otkrio. Koliko me otkrio, toliko me je zaslužio. I dajem sve, tek kad ima tko da sve i ponese."

Avatar
cokolada
Postovi: 139
Pridružen/a: 06 sij 2012 17:26
Spol/rod: žensko
Ja sam: gej

Re: Citati koje pamtimo!

Post Postao/la cokolada » 06 vel 2016 23:06

When I saw you I fell in love, and you smiled because you knew.

Mnogi misle da je to citat iz Shakespearea, ali radi se o engl. prijevodu Fentonovog distiha Nannetti, iz Verdijeve opere Falstaff. Dakle, autor je libretist Arrigo Boito.
slika

Avatar
Moloko
Postovi: 16477
Pridružen/a: 28 sij 2010 11:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Citati koje pamtimo!

Post Postao/la Moloko » 07 vel 2016 09:49

"The trouble with having an open mind, of course, is that people will insist on coming along and trying to put things in it."
"Koliko me je tko tražio, toliko me je i otkrio. Koliko me otkrio, toliko me je zaslužio. I dajem sve, tek kad ima tko da sve i ponese."

Avatar
Moloko
Postovi: 16477
Pridružen/a: 28 sij 2010 11:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Citati koje pamtimo!

Post Postao/la Moloko » 04 lip 2016 08:35

"The saddest people I've ever met in life are the ones who don't care deeply about anything at all. Passion and satisfaction go hand in hand, and without them, any happiness is only temporary, because there's nothing to make it last.” Nicholas Sparks
"Koliko me je tko tražio, toliko me je i otkrio. Koliko me otkrio, toliko me je zaslužio. I dajem sve, tek kad ima tko da sve i ponese."

Avatar
Billie Deadwilder
Postovi: 674
Pridružen/a: 27 tra 2012 23:02
Status: Solo

Re: Citati koje pamtimo!

Post Postao/la Billie Deadwilder » 12 lip 2016 15:31

“There’s a condition called synesthesia, makes you associate letters with colours, sounds with touch. Imagine reading a book and being constantly awash in a cascade of green and purple, or hearing a guitar chord and feeling it like your lovers lips against your neck. Why they call it a condition I’ll never know. It sounds more like a blessing, and just goes to prove that even the most basic reality is totally different for each of us.”

Shirley Bellinger (Oz)

Mar
breathing blue
Postovi: 5417
Pridružen/a: 06 lip 2016 15:38

Re: Citati koje pamtimo!

Post Postao/la Mar » 22 lip 2016 16:29

slika

slika


:inlove:

Mar
breathing blue
Postovi: 5417
Pridružen/a: 06 lip 2016 15:38

Re: Citati koje pamtimo!

Post Postao/la Mar » 05 srp 2016 22:41

slika

Avatar
peskafondo
Postovi: 34
Pridružen/a: 06 srp 2016 23:48
Spol/rod: žensko

Re: Citati koje pamtimo!

Post Postao/la peskafondo » 25 srp 2016 18:19

Jutros se Sava opet ulila u Dunav. Dunav u Crno more. Crno more u Sredozemno more. Sredozemno more u Atlanski okean, a vi opet ne znate šta ćete sami sa sobom.
Duško Radović

Avatar
Moloko
Postovi: 16477
Pridružen/a: 28 sij 2010 11:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Citati koje pamtimo!

Post Postao/la Moloko » 31 kol 2016 21:21

"Osjećaji nikad nisu ispravni ili pogrešni. Oni su takvi kakvi jesu."
"Koliko me je tko tražio, toliko me je i otkrio. Koliko me otkrio, toliko me je zaslužio. I dajem sve, tek kad ima tko da sve i ponese."

Avatar
Moloko
Postovi: 16477
Pridružen/a: 28 sij 2010 11:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Citati koje pamtimo!

Post Postao/la Moloko » 17 ruj 2016 17:22

"Pustili smo. Da biraju naše izbore oni koji s njima ništa nemaju. Da svi bolje od nas samih znaju gdje je nama mjesto. I kako bi trebali izgledati naši horizonti. I šta bismo morali raditi, kad diplomirati, koga voljeti, kad se oženiti, kojim danima u mjesecu seks upražnjavati, po kojem rasporedu veš na štriku raširiti. Da, nedoBog, ne odskačeš od kolektiva. Od mahalske mjere po kojoj se dirigira Svemir. Jest vala. Ta što bi i bio nekakav poseban, od svega drugog zanimljiviji ili jednostavno divno nezanimljiv, ali divno svoj; kad možeš šutjeti u gomili, smijati se samo kad ti šaptači to dozvole, klimati glavom kao lutka na koncu. Da, to je lakše. Ali, je li i sretnije?
Jer kad si stvoren da budeš vatra, čemu stvarnost vode stajačice? Kad su ti rođenjem darovali glas, čemu život nijemog promatrača? Kad u rukama imaš snagu za borbu, čemu mirenje s nepravdom i sranjima? Kad si predodređen za hrabri fajt, čemu bezmudo sklanjanje ustranu? Svi smo mi po jedna nezamjenjiva figura. Razbij kolotečinu da nisi leptir zatvoren u tegli. I budi sretan. S ljudima koje voliš. Sa izborima koje želiš. Sa snovima koje sanjaš. Boli te đon šta će tko o tome misliti. Ta to su tvoji ljudi. Tvoji izbori. I tvoji snovi."

M.M.Sopta
"Koliko me je tko tražio, toliko me je i otkrio. Koliko me otkrio, toliko me je zaslužio. I dajem sve, tek kad ima tko da sve i ponese."

Avatar
XX001
Postovi: 28
Pridružen/a: 26 tra 2007 19:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo
Lokacija: U Beskraju Svemira

Re: Citati koje pamtimo!

Post Postao/la XX001 » 18 ruj 2016 22:06

Desanka Maksimović:"Strepnja"
...."Ne, nemoj mi prići,
Hoću izdaleka
da volim i želim tvoja oka dva.
Jer sreća je lepa samo dok se čeka,
dok od sebe samo nagoveštaj da.

Ne, nemoj mi prići
Ima više draži
ova slatka strepnja, čekanja i stra’.
Sve je mnogo lepše donde dok se traži,
o čemu se samo tek po slutnji zna.

Ne, nemoj mi prići
Našta to i čemu?
Izdaleka samo sve ko zvezda sja;
izdaleka samo divimo se svemu.
Ne, nek mi ne priđu oka tvoja dva. :kokice: :kokice: :hugsqueeze: :loveletter: :kiss3:
To error is human, but to forgive is Divine! :feelingfree:

Avatar
Moloko
Postovi: 16477
Pridružen/a: 28 sij 2010 11:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Citati koje pamtimo!

Post Postao/la Moloko » 04 pro 2016 21:25

slika
"Koliko me je tko tražio, toliko me je i otkrio. Koliko me otkrio, toliko me je zaslužio. I dajem sve, tek kad ima tko da sve i ponese."

Odgovorite