Reality zone

Sve što je vrijedno čitanja, gledanja i slušanja podijelite s nama ili pak iznesite svoje žestoke kritike istog.
Odgovorite
Mary of Silence
Postovi: 558
Pridružen/a: 28 tra 2011 20:47

Re: Reality zone

Post Postao/la Mary of Silence » 31 kol 2011 16:56

Niko nije rekao da je neko glup što gleda određenu emisiju, ali činjenica jeste da slične emisije i uopšte tv program zatupljuju većinu. Npr. vi ste izgrađene osobe, imate svoj stav, razmišljate drugačije, dok npr. većina ljudi razmišlja i živi onako kako Tv diktira. Recimo, počne se prikazivati određena serija, u određenoj seriji trend je da se nose roze štikle uz zelenu haljinu (znam, nemoguća kombinacija) ali desi se stvar da izađeš vani, pogledaš i shvatiš da su svi u zelenoj haljini i roze štiklama. Ne znam da li sam navela dobar primjer, ali evo šta hoću da kažem. Televizija nije postala ogledalo, već smo naprotiv mi postali ogledalo televizije. Određene emisije, filmovi, većini ljudi diktira mišljene, odnosno njihov način razmišljanja, koji nije kritički nastrojen. Tv program čovječiji mozak stavlja na jednu tračnicu koja ide u jednom smjeru, bez da skreće po vlastitoj želji, volji i sl. Većina ljudi je prazna boca, koja čeka da se napuni, a tv je idealno punjene za takve ljude - "moć se sastoji u tome da se ljudski duh razbije na komade, a potom sastavi u željeni oblik " (orwell).

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Reality zone

Post Postao/la Fusion » 31 kol 2011 17:00

hoću reći, onaj koji zaista ne potroši dva sata dnevno
Tu bismo mogli ubaciti i one koji troše svoje vrijeme na internetu/forumu, zar ne? ; )
Što je drugo ovaj ili bilo koji drugi forum drugo nego svojevrsni reality show na kojem trošimo vrijeme, a zasigruno svatko od nas bi imao nešto pametnije za raditi.
Želim reći da možemo vrlo brzo naći neki ekvivalent RS-ovovima.
bašja je napisao/la:često se pokaže da prelazi.
Molit ću lijepo verificirane statističke dokaze slika jerbo svatko u vezi bilo čega može ispaliti rečenicu tipa
"većina takvih i takvih ljudi je takva i takva" slika

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Reality zone

Post Postao/la Fusion » 31 kol 2011 17:09

Mary of Silence je napisao/la:Niko nije rekao da je neko glup što gleda određenu emisiju, ali činjenica jeste da slične emisije i uopšte tv program zatupljuju većinu. Npr. vi ste izgrađene osobe, imate svoj stav, razmišljate drugačije, dok npr. većina ljudi razmišlja i živi onako kako Tv diktira.
Misliš da se ta ista skupina ljudi kad ne bi bilo TV-a ne bi povodila za karakterno jačim članovima društva?
Uvijek je bilo i bit će onih sa izraženim stavom i osobnošću i onih s labilnijm i tankoćudnim karakterom koji svoje JA grade kroz društveni konformizam.

IMO, TV i ostale medijske strukture u odnosu na prošlost samo brže filtriraju prave karaktere ljudi : )

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Reality zone

Post Postao/la JaNNa » 31 kol 2011 17:12

Fusion je napisao/la:
hoću reći, onaj koji zaista ne potroši dva sata dnevno
Tu bismo mogli ubaciti i one koji troše svoje vrijeme na internetu/forumu, zar ne? ; )
Što je drugo ovaj ili bilo koji drugi forum drugo nego svojevrsni reality show na kojem trošimo vrijeme, a zasigruno svatko od nas bi imao nešto pametnije za raditi.
Želim reći da možemo vrlo brzo naći neki ekvivalent RS-ovovima.
potpisujem ovo i dodajem:
@ Mary što se tiče ove mode: kakve veze to ima sa serijalima ovog tipa?
ajmo samo za primjer uzet Madonnu! žena fura debele obrve - svi ih furaju, ona obuće čipku - svi je obuke, isfura kaubojski šešir - op, gle čuda i svi furaju kaubojski šešir. krene na kabalu - bome, svi idu na kabalu!!!
trendovi su tu više prisutni kroz neke internet/novinske članke koje propagiraju likove iz tih serijala ili celebove, nego što je sama serija!

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Reality zone

Post Postao/la bašja » 31 kol 2011 17:14

@fusion: stvar je u tome što se ja s tobom slažem, relativno je šta je pametno, a šta glupo i nije hvalevrijedno izvoditi zaključke da je netko takav i takav samo zato jer radi to i to! Ali, ako zanemariš malo nerazrješivo klupko dodatnih argumenata i uvođenja novih parametara i orijentiraš se na nepobitnu činjenicu da neki prate bez ikakve zadrške i filtera sadržaje ovoga tipa, onda pređi malo preko svojih principa i jednostavno kaži, takovi ljudi su tupi i glupi :D

hej, pa oni su uveli kanale koji to prenose 24 sata na dan!! jel bi ih uvodili da ne postoji interes? dakle ne sat vremena izabranog, pa se i ja nasmijem ko životinja kad tanja pleše i drosne sa šanka, nego buljenje kako netko bulji u prazan zid?!
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Reality zone

Post Postao/la JaNNa » 31 kol 2011 17:19

bašja je napisao/la:Ali, ako zanemariš malo nerazrješivo klupko dodatnih argumenata i uvođenja novih parametara i orijentiraš se na nepobitnu činjenicu da neki prate bez ikakve zadrške i filtera sadržaje ovoga tipa, onda pređi malo preko svojih principa i jednostavno kaži, takovi ljudi su tupi i glupi :D
ne, nisu! kako možeš takvo nešto tvrdit?
stupid (stpd, sty-)
adj. stupider, stupidest
1. Slow to learn or understand; obtuse.
2. Tending to make poor decisions or careless mistakes.
3. Marked by a lack of intelligence or care; foolish or careless: a stupid mistake.
4. Dazed, stunned, or stupefied.
5. Pointless; worthless: a stupid job.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Reality zone

Post Postao/la tamara3 » 31 kol 2011 17:21

E, to se ja često pitam: postoji li doista interes za žutilom-glupilom, ili takve interese kreiraju mediji?

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Reality zone

Post Postao/la bašja » 31 kol 2011 17:22

JanaFern je napisao/la:stupid (stpd, sty-)
adj. stupider, stupidest
1. Slow to learn or understand; obtuse.
2. Tending to make poor decisions or careless mistakes.
3. Marked by a lack of intelligence or care; foolish or careless: a stupid mistake.
4. Dazed, stunned, or stupefied.
5. Pointless; worthless: a stupid job.
broj 5?? ne?? ha? aj dobro
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Mary of Silence
Postovi: 558
Pridružen/a: 28 tra 2011 20:47

Re: Reality zone

Post Postao/la Mary of Silence » 31 kol 2011 17:22

Fusion je napisao/la:
Mary of Silence je napisao/la:Niko nije rekao da je neko glup što gleda određenu emisiju, ali činjenica jeste da slične emisije i uopšte tv program zatupljuju većinu. Npr. vi ste izgrađene osobe, imate svoj stav, razmišljate drugačije, dok npr. većina ljudi razmišlja i živi onako kako Tv diktira.
Misliš da se ta ista skupina ljudi kad ne bi bilo TV-a ne bi povodila za karakterno jačim članovima društva?
Uvijek je bilo i bit će onih sa izraženim stavom i osobnošću i onih s labilnijm i tankoćudnim karakterom koji svoje JA grade kroz društveni konformizam.

IMO, TV i ostale medijske strukture u odnosu na prošlost samo brže filtriraju prave karaktere ljudi : )
(niko= nitko, govorim bosanski)

Eh da, imaš pravo, tačno je da bi se takvi ljudi opet povodili za karakterno jačim članovima društva, tako je i nastao pojam snobizam.
Samo što su masovni mediji učinili da se stvore horde tih sa "labilnim karakterom" koji od malih nogu sjede ispred tv-a i formiraju sebe kao "osobu labilnog karaktera" kojoj je glavni cilj u životu imati frizuru kao Justin Bieber, grudi kao Carmen Electra i sl.

JanaFern@ ah da, zato je veliki broj nickova na ovom sajtu koji se nazivaju po nekoj junakinji određene serije. U svom postu sam navela, da je moda samo primjer kojim hoću da kažem nešto, a to nešto bi bilo " da je tv danas mjerilo i diktator životnog stila, načina razmišljana i sl."

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Reality zone

Post Postao/la JaNNa » 31 kol 2011 17:26

TAM - postoji interes za tuđim životima, a u današnje doba mediji prenose informacije takvom brzinom, da se ovakvi reality moraju održat na životu - znači, upravo iz tog razloga što većina misli da je trava zelenija kod susjeda!

MARY od tišine - kužim, ali mislim da same vijesti (tipa: Blake Livley u bež haljini na dodjeli MCA) imaju puno veći utjecaj nego same serije! a i većina likova iz serija fura imidž lika i u pravom životu

BAŠJA - ali opet, ne možeš me zvat glupom i zatupljujućom zato što imam Saturday maraton Karadashinsa! :P

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Reality zone

Post Postao/la Fusion » 31 kol 2011 17:26

bašja je napisao/la:orijentiraš se na nepobitnu činjenicu


E sad, treba definirati što je kome "nepobitna činjenica" : D
Primjerice, meni je nepobitna činjenica nešto što je statistički dokazano i što je kroz nekoliko ponovljenih mjerenja s različitim stručnjacima koristeći istu proceduru dalo
isti rezultat :nerd: Sve ostalo je subjektivni dojam.
Znam da sam ga sad zaplela slika
da neki prate bez ikakve zadrške i filtera sadržaje ovoga tipa - takovi ljudi su tupi i glupi : D
Da si ovdje ubacila riječ SAMO ili JEDINO ( neki prate bez ikakve zadrške i filtera samo/jedino sadržaje ovoga tipa ) moj bi se subjektivni dojam u potpunosti složio s tvojim slika slika
Zadnja izmjena: Fusion, dana/u 31 kol 2011 17:27, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Reality zone

Post Postao/la pihach » 31 kol 2011 17:27

totalni sam sucker za realytijima, ali samo edukativnima, poput - survivor, hell's kitchen, iron chef i masterchef.
naravno, to ne znaci da u pauzi izmedju ucenja ne skicnem MTV produkciju - Juvies, 16 and pregnant, Date my mom i slicno :D

takodjer, ne slazem se da poglupljuju ljude jer evo, ja ih pratim i nisam ni gluplja ni zatucanija. Dapace, znam gro recepata, par novih stvari o timskom radu, zavezati cvor te pronaci proteine u dzungli, a da ne pricam o Juvies...
Ljudi koji nemaju kriticko misljene oglupit ce se i na latinicu, a kamoli neki reality.

BB je posebna kategorija, kao Jersey i Real World-ovi - to su moderna plemena pod povecalom medija.

zivili reailty showovi, zivili!

Mary of Silence
Postovi: 558
Pridružen/a: 28 tra 2011 20:47

Re: Reality zone

Post Postao/la Mary of Silence » 31 kol 2011 17:31

JanaFern je napisao/la:TAM - postoji interes za tuđim životima, a u današnje doba mediji prenose informacije takvom brzinom, da se ovakvi reality moraju održat na životu - znači, upravo iz tog razloga što većina misli da je trava zelenija kod susjeda!

MARY od tišine - kužim, ali mislim da same vijesti (tipa: Blake Livley u bež haljini na dodjeli MCA) imaju puno veći utjecaj nego same serije! a i većina likova iz serija fura imidž lika i u pravom životu

BAŠJA - ali opet, ne možeš me zvat glupom i zatupljujućom zato što imam Saturday maraton Karadashinsa! :P
A kako bi neko znao za tu Blake Livley i zašto bi nekog zanimalo u kakvoj je ona haljini ako je prije toga nisu vidjeli na tv-u i stavili u kategoriju "zvijezda". Znači imamo piramidu TV i ispod sve ostalo, novine, internet i sl.
Što se tiče tvoje rečenice "a i većina likova iz serija fura imidž lika i u pravom životu" upravo to želim reći, zar je to normalno, meni nije.

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Reality zone

Post Postao/la bašja » 31 kol 2011 17:33

Fusion je napisao/la: Da si ovdje ubacila riječ SAMO ili JEDINO ( neki prate bez ikakve zadrške i filtera samo/jedino sadržaje ovoga tipa ) moj bi se subjektivni dojam u potpunosti složio s tvojim slika slika
joooj no dobro, stavljam i samo i jedino :D :pivo:
JanaFern je napisao/la:ali opet, ne možeš me zvat glupom i zatupljujućom zato što imam Saturday maraton Karadashinsa
ni ne zovem :-P al ako kreneš gledati i reprize..... :tjesi:
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Reality zone

Post Postao/la Fusion » 31 kol 2011 17:34

Mary of Silence je napisao/la:kojoj je glavni cilj u životu imati frizuru kao Justin Bieber
Imamo i novu subkulturu - slika - Lesbians Who Look Like Justin Bieber slika

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Reality zone

Post Postao/la JaNNa » 31 kol 2011 17:35

@MARY od tišine - nije, ali im je to zarada i zato ga furaju... zato danas ni nema više onih pravih zvijezda! :nezna:

btw. ja niti jednu od tih serija ne gledam na tv-u nego na netu... :pardon:
i zato baš cijelo vrijeme naglašavam taj net.. i presmješno mi je kad pogledam novu epizodu KUWK i onda idući dan na indexu objave kako je ova pila, a to je bilo prije 6 mjeseci....

a ovo za JB - joj.. njegova karijera mi je smješnija od bilo kojeg reality-a

Mary of Silence
Postovi: 558
Pridružen/a: 28 tra 2011 20:47

Re: Reality zone

Post Postao/la Mary of Silence » 31 kol 2011 17:41

Fusion je napisao/la:
Mary of Silence je napisao/la:kojoj je glavni cilj u životu imati frizuru kao Justin Bieber
Imamo i novu subkulturu - slika - Lesbians Who Look Like Justin Bieber slika
:haha:

"Click to submit an adorable lesbian or
a pic of Justin Bieber looking cute as F!!"

:shock2:

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Reality zone

Post Postao/la bašja » 31 kol 2011 17:42

pokretačica te stranice je inače nevjerojatno simpatična, draga i usudila bih se reći pametna osoba:
http://everyoneisgay.com/about
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Reality zone

Post Postao/la JaNNa » 31 kol 2011 18:00

bašja je napisao/la:pokretačica te stranice je inače nevjerojatno simpatična, draga i usudila bih se reći pametna osoba
a upoznale ste se? popile kavu? ili?
e vidiš.. ja to tvrdim za kim kardashian, a ti me smatraš glupom radi toga... :P

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Reality zone

Post Postao/la Fusion » 31 kol 2011 18:03

JanaFern je napisao/la:kim kardashian
'Ko ti je ta?

Po fotkama se čini da ima potencijala za biti, khm, pametna slika

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Reality zone

Post Postao/la JaNNa » 31 kol 2011 18:12

Fusion je napisao/la:
JanaFern je napisao/la:kim kardashian
'Ko ti je ta?

Po fotkama se čini da ima potencijala za biti, khm, pametna slika
evo ga.. a nisi ni pogledala sigurno niti jedan nastavak!
ček.... ti stvarno nisi čula za Kim Kardashian?
slika

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Reality zone

Post Postao/la Bash » 31 kol 2011 18:13

nemam tv. ne pratim nase realitije. skidam pokoji strani, tipa TRLW jer eto treba imat dno dna kriterije za neki lezbo sadrzaj zabavne prirode. e i America's next top model je moj guilty pleasure :aha: ne mogu si pomoc, divne su, one i njihovi veliki problemi i strahovi kad im mijenjaju frizuru i skinny chickfights between ghetto bitches :inlove:

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Reality zone

Post Postao/la Fusion » 31 kol 2011 18:15

JanaFern je napisao/la:ček.... ti stvarno nisi čula za Kim Kardashian?
Najozbiljnije.

Je l' to spada u opću kulturu? slika
evo ga.. a nisi ni pogledala sigurno niti jedan nastavak!
Pa ne rugam se. To si mogla zaključiti po mojem sudjelovanju u ovoj temi. Htjela sam na neuspio-šaljivi način reći da mi se činila hot. slika

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Reality zone

Post Postao/la JaNNa » 31 kol 2011 18:19

ne spada u opću kulturu (valjda!), ali tjedno u showbiz rubrici bilo kojeg portala ima bar jedna vijest o njoj i tako već godinu dana, pa mi je čudno da nisi naletjela...

uglavnom..
Kimberly "Kim" Kardashian Humphries (née Kimberly Noel Kardashian; October 21, 1980)[1] is an American socialite, television personality, model, and actress. She is the daughter of late attorney Robert Kardashian, and is known for a sex tape with her former boyfriend Ray J as well as her E! reality series that she shares with her family, Keeping Up with the Kardashians. Kardashian's prominence has increased as of January 2011 with the premiere of Kourtney and Kim Take New York, the second spin-off of Keeping Up with the Kardashians (the first being Kourtney and Khloé Take Miami), debuting on E!, with the series following Kim and sister Kourtney Kardashian as they leave Los Angeles to open a third D-A-S-H store in New York City.

Kardashian has launched multiple fragrances, guest starred on numerous shows, competed on ABC's Dancing with the Stars, and has had roles in movies such as Disaster Movie and Deep in the Valley. In 2010, Kardashian, along with her sisters Kourtney and Khloé, released an autobiography, Kardashian Konfidential.[2]

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Reality zone

Post Postao/la tamara3 » 31 kol 2011 19:02

JanaFern je napisao/la:...and is known for a sex tape with her former boyfriend Ray J

:haha:

E, što je to 'TV personality' :o?

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Reality zone

Post Postao/la JaNNa » 31 kol 2011 19:32

:haha: :haha: :haha: :haha: :haha: a jbg... neki znaju unovčit i sex!

tv pers. - mislim da je to ono kad je netko stalno po tv-u i proslavio se po nekom tv-showu....

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Reality zone

Post Postao/la Fusion » 31 kol 2011 19:38

Zanima me gdje je završila ova tevepersonaliti slika :')

slika

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Reality zone

Post Postao/la ariadne » 31 kol 2011 19:39

Fusion je napisao/la:
tamara3 je napisao/la:Al je netko spomenuo superiornost i zajedničke nazivnike?
Izlazim van okvira ove teme i uzimam u obzir sve rasprave dosad o istoj.

Al' ako ćemo se zadržati već ovdje onda imamo ovo:

Pretpostavljam da to ljudi vole gledati jer se osjećaju superiornije u usporedbi s takvim osobama.
Ne vidim u čemu je problem. Govorila sam o Jersey Shoreu. Ti ljudi djeluju kao greške evolucije i bilo bi čudno da se prosječni gledatelj NE osjeća superiorno.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Reality zone

Post Postao/la Fusion » 31 kol 2011 20:18

Neam pojma, nisam gledala. Naletila si mi sa superiornije : D

Kad sam već u moodu priče o glazbi, eto, meni je najkatastrofalniji reality ikad od kojeg mi sve živo prokrvari kad počnem gledati - Hrvatska Traži Zvijezdu,
i to manje radi kandidata jer oni jadni ionako nemaju neku realnu spoznaju o svojim (ne)sposobnostima, već radi žirija - ono nešto poštovanja što sam imala prema Jeleni Radan i Toniju Cetinskom je skroz presušilo.
Prestrašno koja gomila kretenskih, glazbeno nekompetentnih i nekonstruktivnih komentara je izašla iz to dvoje ljudi i stvorila tim mladim ljudima potpuno krivu sliku o njihovim (ne)sposobnostima, trenutnom stanju i mogućim dosezima.
Većina njih nije još spremna pjevati ni na vatrogasnim zabavama, a kamo li, kako su ih ovi uvjerili, smatrati se ozbiljnim pjevačima.

Sad sam se opet uzrujala slika

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Reality zone

Post Postao/la JaNNa » 31 kol 2011 20:29

uf.. radje nemoj gledat američku verziju, jer ćeš se tek onda uzrujat...
ja nakon svakog američkog idola sam se užasavala ikakve naše izvedenice... naše je prestrašno...

Odgovorite