top 3, 5 ili 10 najboljih knjiga koje ste procitale

Sve što je vrijedno čitanja, gledanja i slušanja podijelite s nama ili pak iznesite svoje žestoke kritike istog.
Odgovorite
Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

top 3, 5 ili 10 najboljih knjiga koje ste procitale

Post Postao/la Zita » 12 ruj 2011 10:11

dakle koji je vas izbor knjiga i zasto ste izabrale bas njih?
Measure of a woman is her sense of humor

Mary of Silence
Postovi: 558
Pridružen/a: 28 tra 2011 20:47

Re: top 3, 5 ili 10 najboljih knjiga koje ste procitale

Post Postao/la Mary of Silence » 12 ruj 2011 10:50

Uuuu ....

Uvijek mi je bilo teško napraviti tu listu, npr. ako mi se dopadne jedna knjiga od nekog pisca uvijek bi bio slučaj da pročitam sva njegova djela.
Tako da bi lista bila
Zli Dusi ili Bjesovi (zavisi od prevoda) od Dostojevskog, zatim ostale njegove po ovom redu
-Mladić
-Braća Karamazov
-Idiot
-Njetočka Nezvanova
- Ponižen i uvrijeđen
- Zločin i kazna (to je bila prva knjiga koju sam pročitala od njeg) i sjećam se da sam tad bila drugi razred srednje škole, i bila sam poprilično sjebana u tom periodu, i tako jednog dana sam sjedila na stepenicama u gimnaziji i nešto mi je u glavi govorilo da trebam otići u biblioteku i čak sam znala naslov da se radi o nekakvom zločinu, zatim prva stvar koje se sjećam je ta da sam ušla u biblioteku, pogledala desno i velikim slovima je pisalo "zločin i kazna" tu noć sam cijelu ostala budna i zavrila sam je do zore. Poslije nisam bila ista osoba, zapravo "rodila sam se" ...
Kasnije su došle na red sve ostale njegove knjige, dnevnici i to je bilo to.
- Rat i mir od Tolstoja, čovječe uživala sam u toj knjizi, imala je oko 1000 i nešto stranica, nisam izlazila čitavu sedmicu iz kuće.
- zatim Uskrsnuće je isto bilo super od njeg, kao i Djetinstvo, dječastvo, mladost, Ana Karenjina, onako, više-manje.
- Narcis i Zlatousti, Demijan, Stepski vuk, Igra staklenih perli, Sidharta od Hessea su isto bile nešto što me "lupilo u glavu" i naravno sve ostalo od njeg, ali ovih pet su mi bile waoo.
- Jadnici od Viktor Igoa su me rasplakali, uživala sam u toj knjizi. Moram je ponovo pročitati.
- Čarobni Brijeg, od Thomasa Manna
- Rob od Isaka B. Singera
- Faust od Gothea
- zatim Šinjel od Gogolja
Uglavnom većinom su to bili klasici, kasnije sam upoznala
Camusa, Orwela, Sartrea, Hakslija, Židea, Kunderu, Sabata, Pesou, Borhesa, Virdžiniju Vulf, i bilo tu još XYY autora, ali
znam da je Mučnina od Satrea mi isto bila je*ena, zatim trilogija "putevi slobode" .Uz Kunderu sam opet se smijala kao niko, i ono nisam se mogla odvojiti od Nepodnošljive lakoće postojanja, Besmrtnosti, Knjige smijeha i zaborava, Šale i svih ostalih.
Sada pretežno moram čitati stručnu literaturu, i osjećam se "razapeto" između ljubavi prema književnosti, filozofiji, i sociologiji, tako da će mi barem trebati tri života da iščitam barem većinu onog što sam zamislila.
Što se tiče filozofije, smarale su me samo srednjovjekovne teme, iako mi je bila zanimljiva ona " o državi božjoj" od Augustina, dok su me njegove Ispovijesti smorile.
Ali zato se da uživati uz Šopenhauera, Ničea, Sartrea, Kjerkegora, razumljivi su, ove ostale zahtijevaju malo više energije, pozornosti i vremena :tjesi:
U zadnje vrijeme trubim samo o Naomi Klein, ali je žena "j*bena, ima dobre teme, dobar stil pisanja, a poslije njenih knjiga barem skontaš kako stvari funkcionišu, tako da Doktrina šoka i No logo, obavezno štivo, ako neko želi potvrdu " da nije lud" i da se neke stvari stvarno dešavaju.
Opet moram reći "uglavnom" . Uglavnom :) ne mogu sastaviti neki spisak knjiga, ali pisaca mogu.

Mary of Silence
Postovi: 558
Pridružen/a: 28 tra 2011 20:47

Re: top 3, 5 ili 10 najboljih knjiga koje ste procitale

Post Postao/la Mary of Silence » 12 ruj 2011 10:59

Moram spomenuti i "Geto" ili "Vuk" od Veselina Gatala.

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: top 3, 5 ili 10 najboljih knjiga koje ste procitale

Post Postao/la phos » 12 ruj 2011 11:11

najdraza slikovnica mi je biblija.
a najdraze knjige:
the illustrated encyclopedia of aztec and maya - najrealisticniji i najiscrpniji papirni izdanak koji sam drzala u ruci. bez nepotrebnih informacija. fokusirano i detaljisticki.
the conquest of the incas - dostojna zamjena conquest of peru. zorni prikaz nedjela spanjolskih osvajaca. volim jako.
astral projection and the nature of reality: exploring the out of body state - jak ozanimljiva.
egyptology: search for the tomb of osiris - koga zanima tematika, niti jedna knjiga te tematike mu nece biti nezanimljiva. ova odudara jer je fokus na osira. kratka je ali s puno zanimljivih informacija.
i onda jos ubacim sve knjige Kishona :D
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Girl from Mars
Postovi: 60
Pridružen/a: 22 lip 2011 10:00
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: top 3, 5 ili 10 najboljih knjiga koje ste procitale

Post Postao/la Girl from Mars » 12 ruj 2011 20:44

Tesko mi se odluciti za top 3, 5, 10...ali jedna od boljih knjiga koje sam u zadnje vrijeme procitala
je Zašto se sve vrti oko tebe: Sedam smrtnih grijeha narcisoidnosti, autorice Sandy Hotchkiss.
Na vrlo pristupacan nacin ulazi u srz narcistickog poremecaja. Knjiga za svaku pohvalu.

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: top 3, 5 ili 10 najboljih knjiga koje ste procitale

Post Postao/la pihach » 12 ruj 2011 20:49

zvuci super ;)

ne znam, previse strucnih i jos vise 'nestrucnih' pa se nemrem odlucit.
znam da me odusevila "Nevjernica". Mozda zbog 'islam faze' u kojoj sam bila kad sam ju citala.

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Re: top 3, 5 ili 10 najboljih knjiga koje ste procitale

Post Postao/la ticklebook » 13 ruj 2011 00:08

@ Mary of Silence
Uuuuuuuuu. Oduševljena sam :)
Potpisujem skoro sve gore:)
Na Ruse sam posebno slaba.
U različitim periodima života odgovaraju različite knjige.
I apsolutno lajkam tvoje zanimanje za srednji vijek.
Dodala bih popisu "A Room of One's Own", dodala bih opus Orhana Pamuka, Nušićeva Autobiografija me diže i iz najgorih neraspoloženja, Riječi od Sartrea su mi ostale u dobrom sjećanju... Stevan Sremac i apsolutno sve Nušićeve drame. Rousseauova Autobiografija mi je bila neopisivo zabavna, posebno prateći fusnote koje ga pecaju u njegovim lažima :D
Sad bih trebala otići do ureda i natenane pregledati sve ali kasno je i ne da mi se :D
Nadopunjavat ću ovaj popis.
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: top 3, 5 ili 10 najboljih knjiga koje ste procitale

Post Postao/la bašja » 13 ruj 2011 06:50

H. C. Andersen: Veliki i mali Nikola
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: top 3, 5 ili 10 najboljih knjiga koje ste procitale

Post Postao/la Fuga » 13 ruj 2011 08:00

slika

Alessandro Baricco, City, odnos Shatzy i Goulda me teleportirao u vrijeme kad sam i ja imala jednog takvog Goulda. slika Kad smo sanjali i bili jedini u našem svijetu. slika Nda, Baricco prekrasno piše i jedan je od dražih, povlači čitatelja u samu stvar, dijeli te osjećaje s njim.

Tu su i neizostavni Hadrijanovi memoari, Hadrijan treći od Pet dobrih careva upućuje Marku Aureliju pismo prožeto sjećanjima za vrijeme vladanja, ratovanja, ljubovanja i bolovanja. Autorica «rekonstrukcije» je veličanstvena i širokopojasna Marguerite Yourcenar. slika
Tu je Raymond Carver, kompletni opus mi pruža utočiše i bijeg iz svakodnevice u jednu takvu istu svakodnevicu samo bez mene. slika
Madame Bovary, osnova smjernica u tome što danas- sutra ne želim biti. slika
Djevojčica sa šibicima, to je bila jedina bajka koja mi se svidjela i još uvijek pamtim sve detalje.slika

Gost

Re: top 3, 5 ili 10 najboljih knjiga koje ste procitale

Post Postao/la Gost » 13 ruj 2011 08:49

Hitchhiker's Guide To The Galaxy od D. Adamsa, The Fountainhead od Ayn Rand, Gospodar Muha od Williama Godlinga, Mort od Terry Pratchetta u fazi fantasya, Flowers in the Attic od V.Andrews - tu sam knjigu uzela iz mamine kolekcije kao mlađa, valjda je zato ostavila takav dojam :), The Books of Magic u fazi grafičkih romana, Kafkin Proces, Mrs Dalloway od Virginie Woolf, On The Road od Keruaca, Shakespearov Much Ado About Nothing, Kunderina Nepodnošljiva lakoća postojanja, Life of Pi Yanna Martela, Call of the Wild J.Londona, His Dark Materials od Pullmana sam obožavala kao dijete,kad sam loše volje čitam Kishona, a u zadnjih nekoliko godina su mi bile sjajne i No Logo od N.Klein, The 4-Hour Workweek od T. Ferrisa i Freakonomics od J.Levitta i još jednog novinara, čije ime uvijek zaboravim. :/

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: top 3, 5 ili 10 najboljih knjiga koje ste procitale

Post Postao/la bašja » 13 ruj 2011 09:06

Alba Avis je napisao/la: Madame Bovary, osnova smjernica u tome što danas- sutra ne želim biti.
meni je ona uvijek bila smjernica onoga kako bi trebalo živjeti :pardon:
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: top 3, 5 ili 10 najboljih knjiga koje ste procitale

Post Postao/la Fuga » 13 ruj 2011 09:42

^
Pa da, super je kad osoba ima ambicije i potrebu za dosezima, no problem je kad ne pronađe kanal kako to iskristalizirati.

Mary of Silence
Postovi: 558
Pridružen/a: 28 tra 2011 20:47

Re: top 3, 5 ili 10 najboljih knjiga koje ste procitale

Post Postao/la Mary of Silence » 13 ruj 2011 10:30

ticklebook je napisao/la: Uuuuuuuuu. Oduševljena sam :)
Rousseauova Autobiografija mi je bila neopisivo zabavna, posebno prateći fusnote koje ga pecaju u njegovim lažima :D
:haha: Ista mi se stvar desila, malo mi je bilo krivo, ono pročitam kako on govori da je ušao u raspravu sa onim svećenicima prilikom prelaska na katolicizam jer je prije toga bio protestant, kako je kanonicima zadao dosta muka raspravama, svojim pitanjima. Čak su mjeseci prošli dok on napokon nije prihvatio katolicizam, a dolje na fusnoti stoji da ga je prihvatio u roku sedmice-dvije, bez ikakvih problema.
Bilo je još stvari, koji lik...
Mada najviše mi se dopao početak, znam da je negdje prva rečenica bila "Ja sam, osjećam." to mi je onako ostalo u sjećanju :)

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: top 3, 5 ili 10 najboljih knjiga koje ste procitale

Post Postao/la Popeye » 13 ruj 2011 10:59

a joj, nemoguce mi je samo tako izabrati... a i danas bih napisao jedno, a sutra mozda skroz drugo...

the sun also rises / ernest hemingway
the big nowhere / james ellroy
proces / franz kafka (i sve ostalo od njega :D)
pohvala pomajci / mario vargas llosa (i sve ostalo od njega :D)
serijal o ripleyu / patricia highsmith

ono sto nikako ne volim su knjige koje ti kao objasnjavaju cijeli svijet i zivot, nude navodno deep odgovore i sl. one knjige koje kad procitas trebas reci 'ah, sad mi je sve jasno'...

Mary of Silence
Postovi: 558
Pridružen/a: 28 tra 2011 20:47

Re: top 3, 5 ili 10 najboljih knjiga koje ste procitale

Post Postao/la Mary of Silence » 13 ruj 2011 11:01

Elfriede Jelinek, knjiga se zove Ljubavnice, inače mislim da je taj spisateljica 2004 god. dobila Nobela, ima zanimljivu osobnost, naime pati od agrofobije i socijalne fobije, nije iz tog razloga bila na dodjeli Nobelove nagrade, već je poslala video snimak. I da... feministica je.

Strah od letenja od Erice Jong mi je isto bio urnebesan. Ide citat :)

Šta može biti tužnije od suočavanja, oči u oči, jedne oslobođene žene i
mlitavog kurca? I najveći problemi u istoriji bledjeli su u poređenju s ova dva kvintesencijalna
objekta: vječna žena i vječni mlitavi kurac.
"Da li me se ti bojiš?" upitala sam Adrijana.
"Tebe?"
"Pa, neki muškarci izjavljuju da me se plaše."
Adrijan se nasmija. "Ti si draga", reče, "mačkica - kako vi Amerikanci kažete. Ali nije uopšte
stvar u tome."
"Da li je - to često tebi problem?" "
"Nein, Frau Doktor, i zajebi dalje ispitivanje. To je prosto apsurdno. Ja nemam nikakav
problem sa potencijom - stvar je u tome da me je opčinilo tvoje prelijepo dupe i ne tuca mi se."
To je definitivni poraz seksualca: kurac koji spava na poslu. Poslednje oružje u ratu polova:
mlitavi kurac. Barjak neprijateljskog utvrđenja: kurac na pola koplja. Simbol apokalipse:
"kurac s atomskom bojevom glavom, koji se sam uništava. To je bila ona osnovna nejednakost
koja nikada neće moći da se ispravi: nejednakost nije u tome što je muškarcu dodjeljena
veličanstvena atrakcija koja se naziva penis, već je u tome što žena ima veličanstvenu pičku
za sva podneblja i sve vremenske prilike. Ni oluja, ni mećava, ni tama noći, nisu nikada
mogle da je zbune i ometu. Uvijek je bila tu, uvijek spremna. Jezivo, kad bolje razmislite. Nije
nikakvo čudo što su muškarci mrzeli žene. Nije nikakvo čudo što su izmislili mit o ženskoj
nesposobnosti.

:roll2:

Avatar
LittleRedRidingHood
Postovi: 3484
Pridružen/a: 15 ožu 2011 20:53
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Juzno

Re: top 3, 5 ili 10 najboljih knjiga koje ste procitale

Post Postao/la LittleRedRidingHood » 13 ruj 2011 13:43

sve od jack Kerouaca i opcenito Beat generacija..

Rusi obavezno,Dostojevski,Kafka,Majakovski..

Soba cvjetnog praha-Zoe Jenny,davno citana i jako mi draga iz nekog posebnog razloga..

Baudelairova poezija,i Anticeva..

I sve vrste knjiga o psihoanalizi,ljudskom umu i..psima :)
I motali smo u vodi moju dušu na njenu i njenu dušu na moju. I prvi put sam shvatio da je ovo, što činimo, mnogo veće od ljubavi. Da plivamo kroz vječnost.

Bolje kuna na suncu, nego dvi u hladu.

Avatar
Afrodita
Postovi: 4523
Pridružen/a: 23 srp 2011 11:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Karlovac

Re: top 3, 5 ili 10 najboljih knjiga koje ste procitale

Post Postao/la Afrodita » 06 ožu 2012 20:25

Ivo Andrić - Na Drini ćuprija
Yasmina Khadra - Kabulske lastavice
Hrvoje Šalković - Pravi se da ovo nisi vidio
I want her everywhere and if she's beside me I know I need never care but to love her is to need her everywhere knowing that love is to share

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: top 3, 5 ili 10 najboljih knjiga koje ste procitale

Post Postao/la slapa » 06 ožu 2012 20:41

prve koje mi padaju na pamet sad. svježije čitane. nisu možda najbolje ali su mi bile jako zanimljive ili fascinantne za čitati...

Bill Bryson: Kratka povijest gotovo svega
Orson Scott Card: Ender's Game
a i George R.R. Martinov serijal Igra Leda i Vatre je prilično impresivan

u zadnje vrijeme najradije čitam sf ili fantasy jer me fasciniraju te priče. volim kad me odvuku negdje drugdje...

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: top 3, 5 ili 10 najboljih knjiga koje ste procitale

Post Postao/la ariadne » 06 ožu 2012 21:37

Nemam blage veze, da budem iskrena. Obavezne lektire i književni kolegiji su mi ubili volju za rekreativnim čitanjem, ne ide mi baš u zadnje vrijeme.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: top 3, 5 ili 10 najboljih knjiga koje ste procitale

Post Postao/la Andain » 01 stu 2013 15:35

Tolkien, Gospodar prstenova. Heinlein, Stranger in a strange land. Zelazny, Lord of the Light. Ayn Rand, The Fountainhead.

..ne mog baš sve svesti pod isti nazivnik, sve imaju (meni) inspirirajuće likove.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Bikini Kill
Postovi: 853
Pridružen/a: 02 stu 2012 16:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: top 3, 5 ili 10 najboljih knjiga koje ste procitale

Post Postao/la Bikini Kill » 01 stu 2013 18:55

1. Virginia Woolf - Gospođa Dalloway
2. Marcel Proust - Put k Swannu
3. Jack Kerouac - Na cesti/William S. Burroughs - Goli ručak
4. Albert Camus - Pad
5. Ranko Marinković - Ruke

Prve tri, tj. četiri zbog nekih transcendentalnih osjećaja koje u meni izazivaju.
Camus jer je apsurdist, ali human.
Marinković zbog genijalne metaforike.
But Frusciante gladly went off and made love to the air with his dancing ribbon...

Avatar
DoubleTrouble
Postovi: 1003
Pridružen/a: 01 kol 2012 10:58
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: top 3, 5 ili 10 najboljih knjiga koje ste procitale

Post Postao/la DoubleTrouble » 01 stu 2013 19:31

The Kite Runner-Khaled Hosseini: najbolja knjiga definitivno! p.s. ako ste gledali film ili ga mislite gledati, film je bezveze. Knjigu sam pročitala u jednom danu :hideunderrock: kad sam ju prvi puta uzela u ruke. Jednostavno ju nije moguće odložiti kad počnete čitati. Čitala sam ju više puta. Nezaboravna priča. Prekrasno pisano.
A Thousand Splendid Suns-Khaled Hosseini: druga po redu.. pošto je Hosseini izdao i treću koju planiram ugrabiti sad u Kindle izdanju...ne sumnjam da će se ugurati negdje na početak popisa. :read: :touched:
Kopile Istanbula-Elif Shafak:roman je izazvao dosta burne reakcije u Turskoj zbog navodnog vrijeđanja nacionalnog identiteta, čak je i tužba uslijedila nakon izdavanja...divota...pa ti piši o incestu, silovanju, genocidu i iznosi prljavo rublje na vidjelo
Norveška šuma- Haruki Murakami: neki ga vole, neki ne, meni je ovo najbolja Murakamijeva knjiga, samo se treba malo ufurati, ne sjedne svima na prvu
Empress Orchid i nastavak The Last Empress-Anchee Min: što reći o priči u kojoj konkubina postaje carica...ima dosta povjesnih činjenica u romanu, navodno je detaljno istraživanje provedeno kako bi svi podaci bili točni jer priča obuhvaća cijelo razdoblje njene vladavine. p.s. Pročitala sam i autobiografski roman A. Min: Crvena azaleja koji mi je isto drag, osim što opisuje kratkotrajnu zabranjenu romansu s ženom na kolektivnom poljoprivrednom dobru tj radnom kampu, daje uvid u razdoblje kulturne revolucije.
"Better to be hurt by the truth than comforted with a lie." slika

Avatar
margarita
Postovi: 1323
Pridružen/a: 09 ožu 2013 17:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: top 3, 5 ili 10 najboljih knjiga koje ste procitale

Post Postao/la margarita » 02 stu 2013 14:20

The age of innocence, Ender's game, Harry Potter :) The winds of war i War and remembrance od Hermana Wouka, Catch 22, Dune, Millenium trilogija od Larssona.

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: top 3, 5 ili 10 najboljih knjiga koje ste procitale

Post Postao/la Andain » 02 stu 2013 14:36

The age of innocene..bolje od filma?
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
margarita
Postovi: 1323
Pridružen/a: 09 ožu 2013 17:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: top 3, 5 ili 10 najboljih knjiga koje ste procitale

Post Postao/la margarita » 02 stu 2013 14:46

Andain je napisao/la:The age of innocene..bolje od filma?
Daaaaaaaaaa!! :) Ja sam se iznenadila kako mi je genijalna knjiga bila, jer nije zanr koji bi me inace odusevio. Iako, i film je meni odlican, fanstasticni glumci i sve.

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: top 3, 5 ili 10 najboljih knjiga koje ste procitale

Post Postao/la Andain » 03 stu 2013 19:33

Nisam ga dugo gledala, al jedan od dražih iz djetinjstva..bojim se da bi mi sad možda bio dosta melodramatičan pa ne želim pokvariti uspomenu ;)
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Odgovorite