..cajke/turbofolk..

Sve što je vrijedno čitanja, gledanja i slušanja podijelite s nama ili pak iznesite svoje žestoke kritike istog.
Avatar
zaboravila_ime
Postovi: 160
Pridružen/a: 20 ruj 2011 21:59
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

..cajke/turbofolk..

Post Postao/la zaboravila_ime » 27 lis 2011 11:19

..ne znan dal je to ista stvar jer konkretnu podjelu ne znan..
Zanima me sta mislite o toj vrsti glazbe?zasto ju volite/ne podnosite?
...never mind I'll find someone like you, I wish nothing but the best for you too..don't forget me I beg I remebered you say "sometimes it lasts in love,but sometimes it hurts instead"

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: ..cajke/turbofolk..

Post Postao/la phos » 27 lis 2011 11:28

ne znam koja mi je draza...
olja karleuša - šetaj nju
ili
mile kitić - kopka me kopka me
ili
potopit cu ovaj splav--stoja
itd...
mislim da su mi prirasle najvise ipak zbog fenomenalnih lirika :
Nemoj da glumis mi neznanca
i ti si kao ne shvacen
imam za tebe zenskog mamca
hop, hop, i bices uhvacen


ili recimo ovaj deep lirik:
A mene jos za tobom boli sve, boli sve
al' ne mogu da kazem losa je ne, ne, ne
ta mala ima stila vidi se to
dobro si birao k'o da si mene pitao


jos kad tome svemu dodam stil i dob....
nisam, necu, ne mogu slusati, gledati, vidjeti.
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: ..cajke/turbofolk..

Post Postao/la JaNNa » 27 lis 2011 12:02

ja ju volin samo u četiri ujutro kad sam mrtva (onda me se, zapravo, prisili da ju volin)

Avatar
shizika
Postovi: 14271
Pridružen/a: 02 srp 2011 15:32
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: ..cajke/turbofolk..

Post Postao/la shizika » 27 lis 2011 12:10

Pošto sam dobre volje, objasnit ću ti (:


Narodnjak je

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Zia2SoXp4WM[/youtube]


...turbo folk , je trešica tipa :

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=XD9qUGBslBg[/youtube]


..Znači malo brže situacije su turbo folk, uz kojeg se može šizit, a uz narodnjake možeš samo čaše razbijat i ruke dizat :P
...život je lijep... (:

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: ..cajke/turbofolk..

Post Postao/la jpeg » 27 lis 2011 12:12

najvise lezbi ces nac na cajkama.
a vis da sve znaju stihove

Avatar
zaboravila_ime
Postovi: 160
Pridružen/a: 20 ruj 2011 21:59
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: ..cajke/turbofolk..

Post Postao/la zaboravila_ime » 27 lis 2011 12:13

Hahahah koji textovi da se najezis :-) pitala san to jer san jednoj frendici koja ih ne podnosi podvalila text od Sase Matica pjesma samo ovu noc i cura se odusevila textom,a kad san joj rekla o kojoj se pjesmi radi nije mogla vjerovati :-)
ja imam faza kad ih ne zelim cuti ni pod razno dok mi nekad stvarno pasu :-)
...never mind I'll find someone like you, I wish nothing but the best for you too..don't forget me I beg I remebered you say "sometimes it lasts in love,but sometimes it hurts instead"

Avatar
shizika
Postovi: 14271
Pridružen/a: 02 srp 2011 15:32
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: ..cajke/turbofolk..

Post Postao/la shizika » 27 lis 2011 12:25

...evo jos jedan turboFolk :D


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=0ZHKZVPa ... re=related[/youtube]
...život je lijep... (:

Avatar
štrudla
Postovi: 559
Pridružen/a: 07 pro 2010 21:14
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: ..cajke/turbofolk..

Post Postao/la štrudla » 27 lis 2011 12:26

curo draga... naprosto odbijam pomislit da su topici koje otvaraš i podosta postova koje pišeš plod realnog razmišljanja... čisto radi tvojeg općeg dobra. zato bez uvrede.

ont: za mene nema razlike između jednog i drugog, oboje su uvreda svemu šta zaista spada pod mjuzu.
slika

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: ..cajke/turbofolk..

Post Postao/la Fusion » 27 lis 2011 12:27

zaboravila_ime je napisao/la:Zanima me sta mislite o toj vrsti glazbe?
Odmah iza Pitbulla - najbolja!
Zadnja izmjena: Fusion, dana/u 27 lis 2011 12:28, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
killer_cupcake
Postovi: 1044
Pridružen/a: 16 pro 2007 22:49
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Split
Kontakt:

Re: ..cajke/turbofolk..

Post Postao/la killer_cupcake » 27 lis 2011 14:16

kopišem ča sam napisala prije 10 minuta

razloga za mrzit metal se u biti nema
jer metal - to je samo klasika na drugi način, što neke studije i pokazuju, jer u metal glazbi, kao i kod rocka, jazza, soula, bluesa, funka..prisutni su instrumenti klasične glazbe
cajke - sranje za one koji ne znaju g od glazbe
dodatno, večina glazbenika u metal vodama imaju završenu glazbenu akademiju ili su glazbeno obrazovani dok ekipa u cajkama ni ne zna šta je glazbena akademija
k tome, trebaš bit inteligentan da bi se bavio klasikom i metalom a da bi se bavio cajkom moraš bit ili stvarno prirodno zakinut ili ti je cilj samo lova jer *ebeno ne znam koliki mozak veličine kikirikija moraš imat da ti to paše
nadalje, treba uskladit vokal s instrumentima, textom i notama, album se radi po godinu-dvi dok kod cajki niti znaju pivat niti znaju šta je G-dur, notice su kompjuterski proizvedene i za jednu pismu ti triba jedna ura
e da, nije da se sad ku*čimo al ima par godina da su radili istraživanja po pitanju povezanosti inteligencije i glazbe koju ista osoba sluša
rezultati su poražavajući za cajke, rap i techno dok su klasika, rock, određene vrste metala, jazz, blues stavljeni na vrh ljestvice
šta ne znači da je netko tko ide u HNK i sluša operu išta bolji od nekoga tko se opija i razbija na cajkama, možda tu ulogu igra i odgoj te opća kultura osobe
dodajem, da kod mene prezir prema cajkama, turbo folku i onima koji briju na to - nije mržnja, samo realno gledište, zdrav razum i ukus
kao o ukusima se ne raspravlja
al ajd da samo usporedimo lica koja idu na rock, metal, jazz..koncerte i klasiku, s licima onih koje viđate na cajkama
da sad ne bi ispalo da vrijeđam - upotrijebite maštu ..
i di se to na metal koncertima, uz iznimku možda njih 5 u ciloj povijesti - poteže Gun?!? di se bode noževima?
nije stvar samo u toj tkz.glazbi i tkz.textovima i tkz.izvođaćima već i u onima koji se pojavljuju na dotične, nazovimo ih događaje
da ne govorim o stavovima i pogledima na svit jedne cajka osobe i jedne, recimo, klasika osobe
brateeeee mili, zabrinjavajuće

meni je glazba strast, biološki otac mi je glazbenik (al on je pacijent sam po sebi) i odrasla sam iz rock, metal, klape, jazz, blues al klasika i metal, pogotovo metal, su mi ljubav br.1 iako ni ja ne slušam sav metal, jer to je toliko razgranato da ako niste u tome - ne znate
uvjerena sam da se pokojni svjetski glazbenici, nije bitno iz kojeg područja glazbe, okreću u grobu zbog mnogih vrsti tkz.glazbe a jedan Wagner, koji je reformulirao orkestar i uveo nove instrumente se garant opija po cile dane i noći držeći se za glavu na šta je sve danas spalo!
we have all heard what we wanted to hear, truth that sounds right to our ears

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: ..cajke/turbofolk..

Post Postao/la JaNNa » 27 lis 2011 14:17

Fusion je napisao/la:
zaboravila_ime je napisao/la:Zanima me sta mislite o toj vrsti glazbe?
Odmah iza Pitbulla - najbolja!
misliš dance-a, jel?

:haha: :haha: :haha: :haha:

Avatar
rainbow
Postovi: 3580
Pridružen/a: 23 kol 2010 22:41

Re: ..cajke/turbofolk..

Post Postao/la rainbow » 27 lis 2011 14:21

zaboravila_ime je napisao/la:.
Zanima me sta mislite o toj vrsti glazbe?zasto ju volite/ne podnosite?
eo ti ode plejlista http://www.crol.hr/portal/forum/viewtop ... f=9&t=7710

cajke su zakon (odma nakon pitbula :D), kao junk food, kofol nisu dobre, ali svi ih vole
osim ovih feministica, one niš ne vole, najčešće su vegitarijanke i smeta im (svaki) kurac
ja odem barem dva puta tjedno da se malo našikam, šmrkneom koju lajnu, napijemo se ko guzice, i onda se svi kolektivno poševimo na stolovima Ludnice, tamo su pravi muškarci, nije mu bed potegnuti nož il izvaditi utuku, pofajtat se da se vidi d aima testosterona, a ne one milagere hipsterske, ono uštogljeno po Medikama, Tvornicama, raznim festivalima me prodavanje muda pod bubrege, tzv kultiviranje, a nisam ti ja kukuruz d ame kultiviraš, svi se nešto prave fini...
pravi, iskreni ljudi - svi vole cajke

tekstovi me dosta dirnu, npr kao nikotin tečeš mojim venama, dosta jak pjesnički izraz, i manje više sve vrvi takvim biserima mudrosti, moram priznati da se i vjekoslava huljić sa svojom novom zvijezdom rozgom opasno bliži ovim veličnama kakve su Ceca il Kareluša, Severina je isto cajka samo se to prdaje po neki pop, Žak bi htio da je cajka, ali on nema prava muda za to

Plague

Re: ..cajke/turbofolk..

Post Postao/la Plague » 27 lis 2011 15:38

ja sam zaključila da su svi ljudi za koje znam da idu na cajke, glupi. čak i ako su logički inteligentni, nemaju ni mrvicu opće kulture i ne moš s njima o ničem pričat. ovo govorim o ljudima koje ja znam koji idu na cajke, da ne ispadne da generaliziram. plus, interesantno je da dok sam išla u srednju, većina ekipe na cajkama je bila ona iz strukovnih škola - obrnici, trgovci, dio ekonomista. gimnazije su se usmjerile potpuno drukčije. kasnije, na faksu, filozofski je bio preplavljen alternativcima, metalcima, indie poperima, a vrlo mali broj, skoro ništavan je išao na cajke. to je bilo rezervirano za ekonomiste i ove s privatnih fakseva. :o ponavljam, nije generalizacija, već zapaženje iz kojeg sam izvukla zaključak da ljudi sukladno inteligenciji i obrazovanju, ne samo onom formalnom, proširuju odnosno suzuju glazbene afinitete.
koliki odgovor, baš kad sam mislila ne udostojit ovu temu jednim.

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: ..cajke/turbofolk..

Post Postao/la slapa » 27 lis 2011 16:06

kao što poznajem neke slavonce koji ne mogu čuti old fešn klapsku pjesmu e tako nekako ja ne mogu slušati cajke i turbofolk. može bit da je u genima nešto ;)
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: ..cajke/turbofolk..

Post Postao/la Fuga » 27 lis 2011 16:21

zaboravila_ime je napisao/la:..ne znan dal je to ista stvar jer konkretnu podjelu ne znan..
Zanima me sta mislite o toj vrsti glazbe?zasto ju volite/ne podnosite?
Zabavlja me, osobito kad sve nekako tmurno i zamorno, onda opalim Micu Trofrtaljku i smijem kao da sam na težim drogama.
Sve je stvar asocijacije i apstrakcije, to je trubofolk. :D

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: ..cajke/turbofolk..

Post Postao/la ariadne » 27 lis 2011 16:46

Za pola odgovora na ovoj temi nisam sigurna je li trolanje. :lol:

Inače, ne slušam ništa od toga. Nemam nijedan drugi razlog osim što mi se ne sviđa, kao ni hrpa drugih stvari, jel. Ni moji frendovi isto ne slušaju, osim ako nisu pijani doma u tri ujutro pa počnu haračit po Youtubeu i umirati od smijeha. Ja budem trijezna pa se smijem njima. Fun for the whole family. :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: ..cajke/turbofolk..

Post Postao/la Kroacija » 27 lis 2011 16:53

PicajzLa je napisao/la:ja sam zaključila da su svi ljudi za koje znam da idu na cajke, glupi. čak i ako su logički inteligentni, nemaju ni mrvicu opće kulture i ne moš s njima o ničem pričat. ovo govorim o ljudima koje ja znam koji idu na cajke, da ne ispadne da generaliziram. plus, interesantno je da dok sam išla u srednju, većina ekipe na cajkama je bila ona iz strukovnih škola - obrnici, trgovci, dio ekonomista. gimnazije su se usmjerile potpuno drukčije. kasnije, na faksu, filozofski je bio preplavljen alternativcima, metalcima, indie poperima, a vrlo mali broj, skoro ništavan je išao na cajke. to je bilo rezervirano za ekonomiste i ove s privatnih fakseva. :o ponavljam, nije generalizacija, već zapaženje iz kojeg sam izvukla zaključak da ljudi sukladno inteligenciji i obrazovanju, ne samo onom formalnom, proširuju odnosno suzuju glazbene afinitete.
koliki odgovor, baš kad sam mislila ne udostojit ovu temu jednim.
apsolutno.
samo bih jos nadodala da mislim da su turbofolk&cajka pjevaci/ce leglo najvece mafije, nakon politicara. just my opinion.

Avatar
killer_cupcake
Postovi: 1044
Pridružen/a: 16 pro 2007 22:49
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Split
Kontakt:

Re: ..cajke/turbofolk..

Post Postao/la killer_cupcake » 27 lis 2011 17:08

:dada:
vidiš, zaboravila sam spomenit mafijaške poslove, obračune, pranje love, trafičenje ljudima pogotovo mladim pičijama
we have all heard what we wanted to hear, truth that sounds right to our ears

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: ..cajke/turbofolk..

Post Postao/la ariadne » 27 lis 2011 17:39

Neki od vas se ponašaju ko da su vas cajke zlostavljale u djetinjstvu. Onak, seksualno.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
_burn_
Postovi: 357
Pridružen/a: 27 lis 2011 16:47
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Bogu iza tregera

Re: ..cajke/turbofolk..

Post Postao/la _burn_ » 27 lis 2011 17:45

killer_cupcake je napisao/la:kopišem ča sam napisala prije 10 minuta

razloga za mrzit metal se u biti nema
jer metal - to je samo klasika na drugi način, što neke studije i pokazuju, jer u metal glazbi, kao i kod rocka, jazza, soula, bluesa, funka..prisutni su instrumenti klasične glazbe
cajke - sranje za one koji ne znaju g od glazbe
dodatno, večina glazbenika u metal vodama imaju završenu glazbenu akademiju ili su glazbeno obrazovani dok ekipa u cajkama ni ne zna šta je glazbena akademija
k tome, trebaš bit inteligentan da bi se bavio klasikom i metalom a da bi se bavio cajkom moraš bit ili stvarno prirodno zakinut ili ti je cilj samo lova jer *ebeno ne znam koliki mozak veličine kikirikija moraš imat da ti to paše
nadalje, treba uskladit vokal s instrumentima, textom i notama, album se radi po godinu-dvi dok kod cajki niti znaju pivat niti znaju šta je G-dur, notice su kompjuterski proizvedene i za jednu pismu ti triba jedna ura
e da, nije da se sad ku*čimo al ima par godina da su radili istraživanja po pitanju povezanosti inteligencije i glazbe koju ista osoba sluša
rezultati su poražavajući za cajke, rap i techno dok su klasika, rock, određene vrste metala, jazz, blues stavljeni na vrh ljestvice
šta ne znači da je netko tko ide u HNK i sluša operu išta bolji od nekoga tko se opija i razbija na cajkama, možda tu ulogu igra i odgoj te opća kultura osobe
dodajem, da kod mene prezir prema cajkama, turbo folku i onima koji briju na to - nije mržnja, samo realno gledište, zdrav razum i ukus
kao o ukusima se ne raspravlja
al ajd da samo usporedimo lica koja idu na rock, metal, jazz..koncerte i klasiku, s licima onih koje viđate na cajkama
da sad ne bi ispalo da vrijeđam - upotrijebite maštu ..
i di se to na metal koncertima, uz iznimku možda njih 5 u ciloj povijesti - poteže Gun?!? di se bode noževima?
nije stvar samo u toj tkz.glazbi i tkz.textovima i tkz.izvođaćima već i u onima koji se pojavljuju na dotične, nazovimo ih događaje
da ne govorim o stavovima i pogledima na svit jedne cajka osobe i jedne, recimo, klasika osobe
brateeeee mili, zabrinjavajuće

meni je glazba strast, biološki otac mi je glazbenik (al on je pacijent sam po sebi) i odrasla sam iz rock, metal, klape, jazz, blues al klasika i metal, pogotovo metal, su mi ljubav br.1 iako ni ja ne slušam sav metal, jer to je toliko razgranato da ako niste u tome - ne znate
uvjerena sam da se pokojni svjetski glazbenici, nije bitno iz kojeg područja glazbe, okreću u grobu zbog mnogih vrsti tkz.glazbe a jedan Wagner, koji je reformulirao orkestar i uveo nove instrumente se garant opija po cile dane i noći držeći se za glavu na šta je sve danas spalo!
slazem se,mada ne volim ni metal..
..jedini nacin da se izbjegnu pogreske je steci iskustvo..jedini nacin da se stekne iskustvo je ciniti pogreske..

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: ..cajke/turbofolk..

Post Postao/la ariadne » 27 lis 2011 17:59

:lol: :lol: :lol: :lol:
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
killer_cupcake
Postovi: 1044
Pridružen/a: 16 pro 2007 22:49
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Split
Kontakt:

Re: ..cajke/turbofolk..

Post Postao/la killer_cupcake » 27 lis 2011 18:12

ariadne je napisao/la:Neki od vas se ponašaju ko da su vas cajke zlostavljale u djetinjstvu. Onak, seksualno.
doć će i do toga, ne boj se! :histerija:
we have all heard what we wanted to hear, truth that sounds right to our ears

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: ..cajke/turbofolk..

Post Postao/la ariadne » 27 lis 2011 18:33

Toga da će me cajke seksualno zlostavljat u djetinjstvu?
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
killer_cupcake
Postovi: 1044
Pridružen/a: 16 pro 2007 22:49
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Split
Kontakt:

Re: ..cajke/turbofolk..

Post Postao/la killer_cupcake » 27 lis 2011 18:36

bez tog zadnjeg dijela, ispričavam se, mahinalno sve citirala :visi:
we have all heard what we wanted to hear, truth that sounds right to our ears

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: ..cajke/turbofolk..

Post Postao/la Bash » 27 lis 2011 18:48

ni pijanoj mi nisu smiješne ni zabavne. :|
ali nemam neku percepciju cajkaša jer ih ni ne znam. više predrasuda imam prema ljubiteljima ska i reggae. prljavi hipiji

Avatar
štrudla
Postovi: 559
Pridružen/a: 07 pro 2010 21:14
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: ..cajke/turbofolk..

Post Postao/la štrudla » 27 lis 2011 20:29

Bash je napisao/la:više predrasuda imam prema ljubiteljima ska i reggae. prljavi hipiji
da, svi odreda su zasrani. ti pak misle da se osobna higijena maže na kruh.

:D
slika

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: ..cajke/turbofolk..

Post Postao/la Bash » 27 lis 2011 20:37

to je bilo figurativno tipa uzrecica prljavi hipsteri i njihove palestinke. palestinke, pobogu :x
ali da, incidencija prljavih dreadova kod ska i reggae ekipe je iznad očekivanja :nerd:
Zadnja izmjena: Bash, dana/u 27 lis 2011 20:38, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
shizika
Postovi: 14271
Pridružen/a: 02 srp 2011 15:32
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: ..cajke/turbofolk..

Post Postao/la shizika » 27 lis 2011 20:38

hahahahhahah :D :plač:
...život je lijep... (:

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: ..cajke/turbofolk..

Post Postao/la Fusion » 27 lis 2011 20:42

slika

š.trudnica slika

Avatar
štrudla
Postovi: 559
Pridružen/a: 07 pro 2010 21:14
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: ..cajke/turbofolk..

Post Postao/la štrudla » 27 lis 2011 20:57

etona! celo selo mi se smeje.

činjenica jest da su rijetko koji dredovi čisti, ali je isto tako činjenica da sad ne seciramo profile po higijeni, nego po glazbenom ukusu.
da je obrnuto u prvome bi postu napisala da bi mi najbrutalnija moguća opcija umairanja bila kad bi mi nos bio pritisnut uz pazuh nekog krezubog thompsondžije.
slika

Odgovorite