Koliko vam je glazbeni ukus bitan kod drugih ljudi?

Sve što je vrijedno čitanja, gledanja i slušanja podijelite s nama ili pak iznesite svoje žestoke kritike istog.
Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Koliko vam je glazbeni ukus bitan kod drugih ljudi?

Post Postao/la ariadne » 27 lis 2011 19:13

Vidim da vam je krenulo. :D

Dakle, imate li određene ideje o ljudima koji slušaju neki glazbeni žanr? Zaključujete li stvari o njima na temelju toga? Jeste li ikada upoznali nekoga tko sluša vama najmržu vrstu glazbe/izvođača a kao osoba vam potpuno paše? I obrnuto?

I ne bojte se stereotipizirati na najgore moguće načine, zanima me kakav "ugled" ima koja subkultura temeljena na glazbi. :D Ajd. :D

(Nadam se da ovo nije off topic :shinner: )
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Plague

Re: Koliko vam je glazbeni ukus bitan kod drugih ljudi?

Post Postao/la Plague » 27 lis 2011 19:17

naravno da ima. ne da neću bit u vezi s nekim tko sluša cajke, nego vjerojatno nećemo bit ni frendovi. elitist sam po pitanju glazbe i štaš sad. ne mora mi u snu pjevušit petu simfoniju dok prstima po zraku svira rekvijem, ali ne može mi ni slušat jelenu rozgu.

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Koliko vam je glazbeni ukus bitan kod drugih ljudi?

Post Postao/la Bash » 27 lis 2011 19:29

ako ne moram to slušat, nije me briga. draga mi prija sluša tamburaše i voli ić na vjenčanja i plesat kolo. drugi prijatelj sluša hindu ramajana zen sranja. ugl dosta ih se razlikuje u glazbenom i životnom ukusu. mene briga dok imam svoju sobu i vrata za zatvorit.
a kod ljubljenih, bitno je da imamo nekih zajedničkih osobina. jebeno bi bilo da nam se poklapaju glazbeni ukusi, ali nije mi od životne važnosti

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Koliko vam je glazbeni ukus bitan kod drugih ljudi?

Post Postao/la ariadne » 27 lis 2011 19:35

E zaboravih pitati i je li vas netko nekad diskriminirao zbog vrste glazbe koju slušate?
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Plague

Re: Koliko vam je glazbeni ukus bitan kod drugih ljudi?

Post Postao/la Plague » 27 lis 2011 19:37

jesu, rekli su mi da se ne perem jer slušam metal. :D

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Koliko vam je glazbeni ukus bitan kod drugih ljudi?

Post Postao/la Fusion » 27 lis 2011 19:42

Dabome da mi je vrlo bitno obzirom da se bavim glazbom. Svaki glazbeni pravac zajedno sa svojim izvedenicama uključuje kvalitetne i nekvalitetne izvođače, stoga mi je bitno da se to raspoznaje.
Ograničenost u glazbenim žanrovima mi isto jako smeta. Primjerice, potpuno su jednako ograničeni oni koji priznaju samo klasiku ili jazz, kao i oni koji se ne miču dalje od cajki.
"Glazbeni" snobizam mi je jedna od najgadnijih osobina kod ljudi, i zapravo ta mentalna sirotinja skup sa svojim pokvarenim audio aparatom ni nema puno veze s glazbom.

Daklem, traži se glazbena fluidnost (fusion : D) i raspoznavanje žita od kukolja. To su moji ljudi. slika

Avatar
rainbow
Postovi: 3580
Pridružen/a: 23 kol 2010 22:41

Re: Koliko vam je glazbeni ukus bitan kod drugih ljudi?

Post Postao/la rainbow » 27 lis 2011 19:51

lajkam fluidnost i fuziju

ot: niti jednu osobu još nisan upoznala da mi potpuno paše (glzbeno il ino), valjda je to zato što nit ja sebi baš potpuno ne pašem (inače se znam zajebavat kad neko sluša stvarno dosta toga što je kompatibilno sa mojim ukuskom - da bismo se mogli ženit)
imam ideje, ali nemam stavove, jer nisam dokučila što je to točno da neko voli neku pjesmu/melodiju/zvuk, a ne sasvim sličnu pjesmu ili različitu , komplicirane su te razne kemije mozga (od emotivnig trigera i reakcija na dalje) i ne bih voljela diskriminirati na osnovu glazbe, iako to ponekad činim, ja se ne bih nazvala elististom jer bi to paralo da slušam najprofinjeniju "najbolju" glazbu i da druge ne valjaju, što kod mene nije slučaj, nazvala bih se živčanim (zericu Hićo) hedonistom jer ne volim konzumirati glazbu koja mi ne paše, to mi je figurativno kao de me tjeraš da jedem tripice ili ljutu hranu ili već nešto što baš i ne bih

a ti brajo slušaj šta oš, svašta te može i oplemenit i razjebat i opustiti i nasmijati i smirit i zabavit i ii, ovisi s kojim pristupom prilaziš konzumaciji

ne sjećam se da ma doživila neku "negativnu" diskriminaciju, možda tzv pozitivnu, kao vau slušaš genijalnu glazbu, al to valjda svi dožive, jer uvik ima ljudi koj svršavaju na isto šta i ti

Gost

Re: Koliko vam je glazbeni ukus bitan kod drugih ljudi?

Post Postao/la Gost » 27 lis 2011 19:58

Iz mog iskustva, oni koji snobiziraju na takvim stvarima su uskogrudni i samodopadni.
Ako moram birati između osobe koja ima gornje osobine i sluša glazbu sličnu meni ili osobe koja sluša glazbu koju ja ne slušam a nema te osobine, izabirem drugu opciju bilo koji dan.

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Koliko vam je glazbeni ukus bitan kod drugih ljudi?

Post Postao/la ariadne » 27 lis 2011 20:00

Fusion je napisao/la:Svaki glazbeni pravac zajedno sa svojim izvedenicama uključuje kvalitetne i nekvalitetne izvođače, stoga mi je bitno da se to raspoznaje.
A kako misliš da se to raspoznaje? Nije da postoje univerzalni i objektivni kriteriji. Ili? :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Koliko vam je glazbeni ukus bitan kod drugih ljudi?

Post Postao/la ariadne » 27 lis 2011 20:03

PicajzLa je napisao/la:jesu, rekli su mi da se ne perem jer slušam metal. :D
Meni da sam plitka jer volim Gagu. :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Koliko vam je glazbeni ukus bitan kod drugih ljudi?

Post Postao/la Fusion » 27 lis 2011 20:06

ariadne je napisao/la:A kako misliš da se to raspoznaje? Nije da postoje univerzalni i objektivni kriteriji. Ili? :D
:'), čemu glazbene akademije i škole te na koncu vrednovanje talenta i progresa od strane profesora ako ne postoje objektivni kriteriji?

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Koliko vam je glazbeni ukus bitan kod drugih ljudi?

Post Postao/la ariadne » 27 lis 2011 20:12

Fusion je napisao/la:
ariadne je napisao/la:A kako misliš da se to raspoznaje? Nije da postoje univerzalni i objektivni kriteriji. Ili? :D
:'), čemu glazbene akademije i škole te na koncu vrednovanje talenta od strane profesora ako ne postoje objektivni kriteriji?
Ajd onda. :D Coldplay vs U2. Objektivno. I obrazloži. Ili ako oba idu u isti koš, usporedi s nečim što smatraš da je bolje/lošije. Disclaimer: ne trolam, samo sam iskreno znatiželjna. :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Koliko vam je glazbeni ukus bitan kod drugih ljudi?

Post Postao/la Fusion » 27 lis 2011 20:34

E sad, ne znači da je svaki školovani glazbenik preslušao od A-Z sve diskografije na svijetu :D

Što se tiče ovih, oba spadaju u kvalitetne mainstream bandove. Zašto mainstream? Zbog mnogobrojne publike.
Zašto kvalitetne? Zbog produkcije, slojevitosti pjesama čija forma zahtjeva da je izvode vrlo dobri do odlični instrumentalisti, lyricsa koji nose smislenu poruku, te upečatljivih/prepoznatljivih vokala.
Pošto su moja specijalizacija vokali, za Martina i Voxa mogu reći da su prosječni, ali uspješni u cijelom paketu glazbe koju izvode.
To je objektivan dio.

Subjektivan je da mi nikad nisu spadali među omiljene, osim tu i tamo pokoje pjesme. : D

Avatar
Soopertrack
Postovi: 804
Pridružen/a: 14 tra 2010 23:06

Re: Koliko vam je glazbeni ukus bitan kod drugih ljudi?

Post Postao/la Soopertrack » 27 lis 2011 21:09

cijenim nečije znanje o autorima, pjevačima, recimo i vrsti žanra kojim se bavi određeni bend ili izvođač. ali kritičare, kao nešto za što su ljudi još i plaćeni ne podnosim. ne cijenim taj poziv. nema osobe koja može reći da je nešto dobro ili loše. da postoji jedan izvođač kojeg sluša jedan ili niti jedan čovjek, ta osoba je napravila umjetnost. kakva god ona bila.
e sad, svi vežemo određeni tip ljudi uz određeni tip glazbe. kao i u svemu. tako je valjda lakše nosit se s novom osobom. kroz horoskop, glazbu, svejedno. :D
imam prijatelje koji stvarno slušaju što god hoćeš, ali prije svega su ljudi. nekad se poklopimo s raspoloženjem i stilom muzike, nekad ne i to ne čini odnos lošijim.

ok, sad sam se sjetila mumble-a i pingvina koji nalaze partnera putem tonova. :aha:
lijep je to crtani. ali nismo pingvini. :D ili?
The drum is the first thing you hear.. your mothers heartbeat..

Avatar
Faith
Postovi: 1750
Pridružen/a: 10 stu 2010 16:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: zg

Re: Koliko vam je glazbeni ukus bitan kod drugih ljudi?

Post Postao/la Faith » 27 lis 2011 21:10

nebitno dok mi ne počme kljocat zašto pratim eurosong ....eto zato jer me zanima i bar me nasmije
I'm back on track, add to the fact that I never really drive sober.Let's Drink and Play

fakatja
Postovi: 1036
Pridružen/a: 07 stu 2005 19:05
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: EU

Re: Koliko vam je glazbeni ukus bitan kod drugih ljudi?

Post Postao/la fakatja » 27 lis 2011 21:53

Ukus? Postoji norma? Moja? O.k. Nije mi vazno. Glazba je cudo i da je voli i pjeva na WC-ju-meni je O.K.. Bilo sta. I veseli me uvijek nesto novo, drugacije.
Samo neka me ne nervira sa .... :plazi2:
"for me it is more about seduction than just a pretty face"

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Koliko vam je glazbeni ukus bitan kod drugih ljudi?

Post Postao/la ariadne » 27 lis 2011 22:32

Fusion je napisao/la:E sad, ne znači da je svaki školovani glazbenik preslušao od A-Z sve diskografije na svijetu :D

Što se tiče ovih, oba spadaju u kvalitetne mainstream bandove. Zašto mainstream? Zbog mnogobrojne publike.
Zašto kvalitetne? Zbog produkcije, slojevitosti pjesama čija forma zahtjeva da je izvode vrlo dobri do odlični instrumentalisti, lyricsa koji nose smislenu poruku, te upečatljivih/prepoznatljivih vokala.
Pošto su moja specijalizacija vokali, za Martina i Voxa mogu reći da su prosječni, ali uspješni u cijelom paketu glazbe koju izvode.
To je objektivan dio.

Subjektivan je da mi nikad nisu spadali među omiljene, osim tu i tamo pokoje pjesme. : D
To ima smisla. :D A na internetu ima zabrinjavajući broj ljudi koji se u ovom trenutku kolju oko toga koji je bolji. :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Koliko vam je glazbeni ukus bitan kod drugih ljudi?

Post Postao/la Fusion » 27 lis 2011 22:40

ariadne je napisao/la: A na internetu ima zabrinjavajući broj ljudi koji se u ovom trenutku kolju oko toga koji je bolji. :D
E, to je ova gore spomenta "glazbena" snobovska sirotinja s krnjavim audio aparatom. :D

Avatar
coco.q
Postovi: 71
Pridružen/a: 05 svi 2011 08:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Koliko vam je glazbeni ukus bitan kod drugih ljudi?

Post Postao/la coco.q » 27 lis 2011 23:17

pomalo sam frik kaj se glazbe tiče pa mi je i glazbeni ukus kod ljudi bitan, al onda opet, puno su mi odbojnije osobe koje zadrto slušaju jednu vrstu glazbe i snobovski okreću očima na sve ostalo

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Koliko vam je glazbeni ukus bitan kod drugih ljudi?

Post Postao/la Kroacija » 28 lis 2011 00:20

cijenim glazbeni ukus, jako. ne moramo imati isti glazbeni ukus doduse, ali moramo imati neke zajednicke tocke po tom pitanju. npr. ne shvacam nekog tko ne voli chillout. takodjer nikad ne bih mogla biti ni s nekim tko voli cajke/narodnjake, ni u snu. s druge strane, da netko tko apsolutno ne razumije/voli metal ali pozitivno reagira na moju "infisanost" rammsteinom, takodjer bih jako cijenila. ustvari cijenim svakog tko pokusa razumjeti zasto neka njemu bliska osoba slusa ili voli vrstu glazbe koju on apsolutno ne razumije. nekoliko puta sam se stvarno trudila jednako uciniti s cajkama i narodnjacima ali mi nije uspjelo, tu vrstu glazbe ni ljude koji to vole ne mogu ni pod razno podnijeti. ako me to cini predrasudnom, spremna sam se pomiriti s time.

dany
Postovi: 609
Pridružen/a: 21 sij 2011 19:05
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Koliko vam je glazbeni ukus bitan kod drugih ljudi?

Post Postao/la dany » 28 lis 2011 00:24

PicajzLa je napisao/la:...ali ne može mi ni slušat jelenu rozgu.
a kad šetamo gradom i ja počnem, eto tako, pjevušit bižuteriju? ŠTA ONDA?
glazbeni ukus koji se poklapa s mojim mi može bit turn on, al onaj koji ne shvaćam mi ne može bit turn off, ako me razumijete.
jebote b*g

Plague

Re: Koliko vam je glazbeni ukus bitan kod drugih ljudi?

Post Postao/la Plague » 28 lis 2011 00:32

dany je napisao/la: a kad šetamo gradom i ja počnem, eto tako, pjevušit bižuteriju? ŠTA ONDA?
da ne nadoknađuješ pristojnim ukusom u treš filmovima, razmislila bi o našem prijateljstvu, ETO ŠTA.

Avatar
Jadzia Dax
Postovi: 3063
Pridružen/a: 08 vel 2011 21:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: lala land

Re: Koliko vam je glazbeni ukus bitan kod drugih ljudi?

Post Postao/la Jadzia Dax » 28 lis 2011 11:06

naravno da je glazbeni ukus bitan, ako ništa drugo bar da imaš s kim poći na koncert/svirku, zar ne?

ali, ali, ali, preko svega se može proći pa i preko "nepomirljivih razlika".

Često sam se ljudima i počela družiti izričito zbog sličnog glazbenog ukusa (ono, kad nekog tek upoznaš, ako slušate slične stvari, razgovor je odmah lakši, tečniji, ustvari u startu imate o čem pričati), pa je posli preraslo u prijateljstvo ili nešto.

Ali također imam ful bliske prijateljice koje su totalna suprotnost od mene po pitanju mjuze, nebitno, volim ih zato što su super osobe, a dok god ja njih ne pilam Milesom ili Uriah Heepom ili Floydima, a one mene Jelenom Rozgom ili Tonijem ili kome god, dotle vlada mir u kraljvestvu

Avatar
LittleRedRidingHood
Postovi: 3484
Pridružen/a: 15 ožu 2011 20:53
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Juzno

Re: Koliko vam je glazbeni ukus bitan kod drugih ljudi?

Post Postao/la LittleRedRidingHood » 28 lis 2011 13:11

jako bitan,iako se ne mora poklapat s mojim al volim ljude kojima je glazba bitna i ne shvacam one kojima ne predstavlja nista u zivotu..osim cajki postujem sve druge vrste glazbe i nije mi bitno koju od njih ljudi oko mene slusaju ako je vole,ali ne volim ni ogranicavanja na jedan zanr i pljuvanje po bilo kojem drugom..music is my life and my life is music..pa volim i takve ljude u svojoj blizini..
I motali smo u vodi moju dušu na njenu i njenu dušu na moju. I prvi put sam shvatio da je ovo, što činimo, mnogo veće od ljubavi. Da plivamo kroz vječnost.

Bolje kuna na suncu, nego dvi u hladu.

Avatar
pluto
Postovi: 311
Pridružen/a: 11 ruj 2011 16:46
Spol/rod: žensko
Status: U vezi
Lokacija: wonderful world of pussy willows

Re: Koliko vam je glazbeni ukus bitan kod drugih ljudi?

Post Postao/la pluto » 28 lis 2011 20:28

sa većinom bliskih ljudi se glazbeno poklapam, više manje. pretpostavljam zato jer sam dosta tih ljudi upoznala kroz bendov(anj)e :). i rekla bih da da, prilično mi je to bitno, ne što se sluša nego kako se sluša. s druge strane ne volim pričati o glazbi pretjerano :), a pogotovo mrzim kad me netko krene uvjeravati u "nešto super".
zato mi je super duper stvar što sam s curom potpuno jednaka po pitanju glazbe.

Avatar
Ivanaa
Postovi: 56
Pridružen/a: 03 svi 2011 01:23
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Koliko vam je glazbeni ukus bitan kod drugih ljudi?

Post Postao/la Ivanaa » 01 stu 2011 03:43

Ovih dana sam pobornik ograničenih umova jer mi slušanje Mahlera na poslu omogućava mir jer kolegicu koja eto baš voli na mene isipati svoj verbalni proljev klasika drži na pristojnoj udaljenosti.

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Koliko vam je glazbeni ukus bitan kod drugih ljudi?

Post Postao/la Fuga » 01 stu 2011 10:08

Moram priznati da mi sve manje to ima neku važnost kod drugih, osobito ne u onim prvim dojmovima ili poticajima za daljnju interakciju. Volim različitost i živost, tako i u glazbi: neka bude živost! To da li netko sluša cajke ili ne, isto tako mi ne predstavlja problem, problem bi bio kad bi ta osoba slušala samo cajke i ostali dio muzike odbacila. Ne volim ono što cajke obično uz sebe nose, treštanje muzike iz auta, blud i razvrat, jednoumlje i nekako mi dosta te osoba djeluje «potrošeno», s takvim obično ne sklapam nikakve odnose, čisto zbog toga jer mi to nije prihvatljivo. Osobno nisam ni sklona metalcima i ljudima u crnom, dugo sam u to bila uvjerena, da bi kroz neko vrijeme upoznala jednu takvu curku i opće mi to nije teško palo, dapače, približila mi je taj metal, u smislu da mi je malo pojasnila što se to tamo zbiva i zašto, inače je totalno milo. slika
Završno, ne, ne od osobite važnosti. : )

Avatar
touch_me_iM_sick
Postovi: 561
Pridružen/a: 29 stu 2010 14:46
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Koliko vam je glazbeni ukus bitan kod drugih ljudi?

Post Postao/la touch_me_iM_sick » 08 stu 2011 18:20

pa bitan je. recimo, tesko mi je i pivo popit s nekim ko slusa 'sve' ili 'nista posebno'.

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Koliko vam je glazbeni ukus bitan kod drugih ljudi?

Post Postao/la ariadne » 08 stu 2011 21:51

Moj najbliži frend je takav. :D Koliko god to meni bilo nezamislivo, njega glazba jednostavno ne zanima. Sluša sve što mu dođe pod ruku a dođe mu slučajno jer nije dovoljno zainteresiran da samoinicijativno potraži nešto. Nema pojma o poznatim glazbenicima i usto nema ni ritma (vidjela sam njegove pokušaje plesanja :lol). Svejedno ga volim kao brata i mogu s njime pričati o svemu. Osim glazbe. Ako izuzmemo one prilike u kojima mu ja u nevjerici pokušavam objasnit tko je Rihanna. :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Re: Koliko vam je glazbeni ukus bitan kod drugih ljudi?

Post Postao/la roadkill » 08 stu 2011 22:34

Nebitan, dok se oni ne ljute sto ih povremeno zajebavam zbog toga. :D
bring your mind into my head...

Odgovorite