Lezbijske knjige i spisateljice

Sve što je vrijedno čitanja, gledanja i slušanja podijelite s nama ili pak iznesite svoje žestoke kritike istog.
Odgovorite
Avatar
Afrodita
Postovi: 4523
Pridružen/a: 23 srp 2011 11:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Karlovac

Lezbijske knjige i spisateljice

Post Postao/la Afrodita » 20 tra 2012 20:11

Koje su vam omiljene autorice i knjige? Da li više čitate lesbian books ili uobičejenu literaturu? Koju tematiku volite u lezbijskim djelima ? Kupujete li knjige i gdje? Da li više čitate na netu nego u papirnatom obliku? Na kojim stranicama nalazite lezbijske priče?
Jeste li čitale nešto sa ove stranice
http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=& ... 53NYzmZIxw?
Kako vam se sviđaju priče ako ste bile na toj stranici?
I want her everywhere and if she's beside me I know I need never care but to love her is to need her everywhere knowing that love is to share

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Lezbijske knjige i spisateljice

Post Postao/la slapa » 20 tra 2012 21:07

Uz onu našu Posudi mi smajl koja mi i nije nešto ovo je jedina knjiga lez tematike koju sam do sada čitala. Nije beletristika mada ima onako kratkih pričica iz života. Poučna, korisna i prilično otvorena. Kupila sam neke od Sarah Waters nedavno ali još stoje na polici...
slika
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Re: Lezbijske knjige i spisateljice

Post Postao/la ticklebook » 20 tra 2012 22:18

U 20ima sam čitala dosta J. Winterson.
Zuzana Brabcová - malo previše perverzno za moj ukus u nekim dijelovima i previše anksiozno.
Sappho, naravno.
Nešto domaće poezije :)
Sad, ako idemo u raspravu šta je lezbijska književnost..
Da, Pisma Viti V.Woolf, ali i inače sam fan V.Woolf.
Jesam još hrpu tog i znam da ću se kasnije sjetiti još nečeg bitnog :D
Ali večeras sam naprosto lijena.
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Avatar
Afrodita
Postovi: 4523
Pridružen/a: 23 srp 2011 11:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Karlovac

Re: Lezbijske knjige i spisateljice

Post Postao/la Afrodita » 20 tra 2012 23:29

slapa je napisao/la:Uz onu našu Posudi mi smajl koja mi i nije nešto ovo je jedina knjiga lez tematike koju sam do sada čitala. Nije beletristika mada ima onako kratkih pričica iz života. Poučna, korisna i prilično otvorena. Kupila sam neke od Sarah Waters nedavno ali još stoje na polici...
slika
Pročitaj super su :read: . Ja imam Noćnu stražu a i Tipping the Velvet, Affinity a pogotovo Fingersmith su odlične. I prema svima su ti snimljene serije ..možeš ih nači na netu.
I want her everywhere and if she's beside me I know I need never care but to love her is to need her everywhere knowing that love is to share

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Lezbijske knjige i spisateljice

Post Postao/la slapa » 21 tra 2012 07:05

Serije sam odavno odgledala. Zato mi se i ne žuri s knjigama.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Gost

Re: Lezbijske knjige i spisateljice

Post Postao/la Gost » 21 tra 2012 11:57

Zelene pohane rajčice, i čitala i gledala. Neloše.
Prayers for Bobby, čitala, i odgledala film, pogledajte jer će vam se svijet zgaditi a srce smekšati. http://www.youtube.com/watch?v=oXn84vh8N1I

I Annie on my mind...nekakav teen ljubavni roman. Ali isto nije loš.

Uz već spomenutu Sarah Waters. I tako...

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Lezbijske knjige i spisateljice

Post Postao/la Pi » 21 tra 2012 13:41

Prva i jedina knjiga te tematike, u sporednoj ulozi, bila je A Grave Talent o' Laurie King. Pročitala sam i jedan nastavak, dalje nisu imali u našoj knjižnici. To je bila ujedno i druga knjiga koju sam pročitala na engleskom jeziku, davno, tamo u petom razredu osnovne škole. Prva je bila neka knjiga Ruth Rendell, i danas pamtim stihove. Mučila sam se s objema po dobra dva mjeseca. Treća je išla puno lakše.

Hoću reći, pamtim je samo zato što je bila dobra krimi priča i što mi je to bio uspjeh, pročitati na engleskom, ne po tematici iz naslova.

Nikakve druge gay nisam čitala, ali eto, ovaj serijal bi se mogao nekome svidjeti.
Whatever makes you happy
Whatever you want

Plague

Re: Lezbijske knjige i spisateljice

Post Postao/la Plague » 21 tra 2012 14:13

sputnik sweetheart od murakamija je jedina knjiga lezbijske tematike koju sam pročitala. nije mi interesantno čitat o lezbama, jedva podnosim i filmove o njima. :D

Odgovorite