Zadnji Preslušani Albumi

Sve što je vrijedno čitanja, gledanja i slušanja podijelite s nama ili pak iznesite svoje žestoke kritike istog.
Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji Preslušani Albumi

Post Postao/la ariadne » 03 stu 2013 17:19

slika

Ova koza je napravila pop koncentrat. Imam osjećaj da će mi poispadat zubi van od ovog. Da je pop kultura osoba, Gaga bi bila onaj opsjednuti fan koji joj posvećuje oltar, piše pjesme, stalka ju, dobije restraining order i na kraju ju pokuša ubit. To je otprilike ovaj album. S puno elektronike. :D Dakle mozak na pašu i deri. :D Aura i ARTPOP su mi nekako najdraže pjesme dosad. Obožavam njen vokal u bilo čemu što napravi, tu nisam objektivna. Mogu ju slušat zauvijek.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Zadnji Preslušani Albumi

Post Postao/la bašja » 04 stu 2013 20:41

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=_hah7NSkZvs[/youtube]
svaki dan po jedan do četvrtka! :touched:
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Avatar
mat3a
Postovi: 1677
Pridružen/a: 17 srp 2013 19:47
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: Solo
Lokacija: Zagreb

Re: Zadnji Preslušani Albumi

Post Postao/la mat3a » 05 stu 2013 15:52

:touched: :touched: nenadmasan
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=8NwUdYCuSsQ[/youtube]
I like messy people; people who don’t fit in a box or stay between the lines, but who’s integrity is greater than any rule book and who’s loyalty is stronger than blood.

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji Preslušani Albumi

Post Postao/la ariadne » 15 pro 2013 13:58

slika

Beyonce standardno dobra. :D Pravi smooth r'n'b album. Jedino što mi se čini je da je na ovom albumu puno otvorenija što se tema i stihova tiče. I puno hrabrija (Blow je otvoreno o oralnom seksu :aha: ). I like it. Plus što za svaku pjesmu ima video. Koji su awesome. I ona je awesome. Eto. Ne znam. Uhvatilo me iznenada. :lol: Najviše mi se zasad sviđaju Haunted, Drunk in Love i Partition. Al možda se promijeni, što bi vrlo lako moglo.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Zadnji Preslušani Albumi

Post Postao/la Fuga » 25 sij 2014 15:51

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=VBo_JS2Brjg[/youtube]

Svaki njegov album je čarolija, ista priča je s ovom ptičjom ceremonijom.

Avatar
diskrepancija
Postovi: 27
Pridružen/a: 15 sij 2014 23:30
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zagreb

Re: Zadnji Preslušani Albumi

Post Postao/la diskrepancija » 26 sij 2014 00:49

Warpaint - Warpaint (2014.)
Prvi album > drugi album :heartbreak:

Avatar
Hurem
Postovi: 671
Pridružen/a: 01 stu 2013 19:03

Re: Zadnji Preslušani Albumi

Post Postao/la Hurem » 28 sij 2014 13:52

Moja Celine :touched: Loved me back to life i
Cher Closer to the truth....starka se vratila sa super pjesmicama Woman s world,Lie to me i meni najdraza I walk alone....
Svaka sličnost sa stvarnom osobom je slučajna.....

Avatar
talented miss cohen
כהן גדול
Postovi: 9776
Pridružen/a: 24 srp 2010 21:00
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji Preslušani Albumi

Post Postao/la talented miss cohen » 10 vel 2014 20:42

band: Half Moon Run
album: Dark Eyes
country: Canada (Montreal based)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=dIYOxxz9YFg[/youtube]


I highly recommend it.
Stars and stars and stars keep it to themselves.

Avatar
Bikini Kill
Postovi: 853
Pridružen/a: 02 stu 2012 16:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Zadnji Preslušani Albumi

Post Postao/la Bikini Kill » 10 vel 2014 22:35

The Julie Ruin - Run Fast

Ovako, s obzirom na to da je bend Kathleen Hanne, u startu ima 10/10, ali potpuno opravdava ocjenu.
Jače je od Le Tigre, meni, a mislim da je razlog Kathi Wilcox koja rastura bas kao nikad dosad.

Primjer: http://youtu.be/UhlrqQ8YObI" onclick="window.open(this.href);return false;

Jednu im je pjesmu čak miksao James Murphy iz LCD Soundsystema.

http://youtu.be/Mgyiz88HrYg" onclick="window.open(this.href);return false;

All things considered, napokon uravnotežen spoj punka i electroclasha.
Da nema Kathleen i Red Hot Chili Peppersa, svijet bi bio puno gore mjesto.

http://youtu.be/hEltsPb8M6Q" onclick="window.open(this.href);return false;
But Frusciante gladly went off and made love to the air with his dancing ribbon...

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Zadnji Preslušani Albumi

Post Postao/la Fuga » 27 vel 2014 21:30

Let's Part in Style by Chinawoman
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=QxOWuKoA-ns[/youtube]

Nezasitna i odlična. :inlove:

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji Preslušani Albumi

Post Postao/la ariadne » 13 svi 2014 18:39

slika

(Coldplay - Ghost Stories)

Ako vas je ikad zanimalo kako se osjeća ostavljeno štene kojem nije jasno zašto je ostavljeno i još uvijek vas voli i nada se da ćete se vratit po njega, iako deep down zna da nećete. Ne mogu ja ovo. :lol:

Magic mi još uvijek najbolje zvuči.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Aven

Re: Zadnji Preslušani Albumi

Post Postao/la Aven » 26 svi 2014 17:32

Röyksopp & Robyn • Do It Again (2014)

Genre: downtempo • synthpop • alternative dance • trip hop

slika

Album se može naći na torrentima, ali ga još nema na YT (osim naslovne Do It Again, Sayit i snippeta za Monument).



Tracklist:
1. Monument: divno glazbeno djelo. Literally monumentalno. slika

2. Sayit: prehard elektronika za moj ukus. Ne mogu to slušati. Ali mogu gledati. : D

3. Do It Again: prekomercijalno i nedojmljivo na nekoliko slušanja.

4. Every Little Thing: vrlo ugodna downtempo pjesma i uz Monument najdraža s ovog mini-albuma.

5. Inside the Idle Hour Club: ugodna za chillanje (pred spavanje), ali brzo zaboravljiva.

Avatar
Bikini Kill
Postovi: 853
Pridružen/a: 02 stu 2012 16:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Zadnji Preslušani Albumi

Post Postao/la Bikini Kill » 15 srp 2014 09:48

Tori Amos - Unrepentant Geraldines

Izrstan, izvrstan album.
Uz klasične Torine klavirske brojeve poput Weatherman, Selkie, Oysters, Invisible Boy, sadrži i, za nju tipično, dva pomalo mjuziklasta komada - Giant's Rolling Pin i dio u Rose Dover, u tradiciji Happy Phantoma s Little Earthquakes ili The Wrong Band s Under the Pink.
Izvrsno se snašla i s nešto proširenim instrumentarijem u Trouble's Lament ili Wedding Day, kao i u elektronskoj 16 Shades of Blue.
Naslovna pjesma, netipično za nju, sadrži new waveast, up-tempo dio koji se jako dobro uklapa.
Sve u svemu, odlično, bez slabe pjesme, bez slabog stiha.
I, nesumnjivo najbolja pjesma na albumu - apsolutno predivna Promise, u duetu s kćeri, Natashyjom Hawley.

http://www.youtube.com/watch?v=LAzN2TOE ... ata_player" onclick="window.open(this.href);return false;
But Frusciante gladly went off and made love to the air with his dancing ribbon...

Avatar
tatin sin
Postovi: 886
Pridružen/a: 13 stu 2012 00:18
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji Preslušani Albumi

Post Postao/la tatin sin » 15 srp 2014 21:50

Broods - Evergreen (2014)

slika

<3 <3 <3 <3 <3
i could surf the earth on a banana peel

Avatar
talented miss cohen
כהן גדול
Postovi: 9776
Pridružen/a: 24 srp 2010 21:00
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji Preslušani Albumi

Post Postao/la talented miss cohen » 20 srp 2014 13:07

maravilhoso.
Stars and stars and stars keep it to themselves.

Avatar
talented miss cohen
כהן גדול
Postovi: 9776
Pridružen/a: 24 srp 2010 21:00
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji Preslušani Albumi

Post Postao/la talented miss cohen » 10 kol 2014 16:36

(my cat loves it) slika
Stars and stars and stars keep it to themselves.

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji Preslušani Albumi

Post Postao/la slapa » 01 srp 2015 09:30

<3
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
salander
Postovi: 252
Pridružen/a: 06 pro 2009 11:40
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Kontakt:

Re: Zadnji Preslušani Albumi

Post Postao/la salander » 27 kol 2015 11:22


Love this.

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Zadnji Preslušani Albumi

Post Postao/la JaNNa » 06 lis 2015 13:45

JESS GLYNNE - I CRY WHEN I LAUGH

znači ova žena je vrh!!!!
mix popa i soula uz primjese deep house-a kod nekih stvari, i još svaka pjesma autorski potpisana... dns se rijetko ovakva glazba radi...

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji Preslušani Albumi

Post Postao/la Andain » 06 lis 2015 15:03

^meni se isto sviđa njen album, ne znam jel plus i to što je sve pjesme posvetila bivšoj curi :D

ot. poslušala i London Grammar i imaju mi super stvari, al cijeli album u totalu mi je premračan/depresivan nekako..
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
talented miss cohen
כהן גדול
Postovi: 9776
Pridružen/a: 24 srp 2010 21:00
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji Preslušani Albumi

Post Postao/la talented miss cohen » 14 lis 2015 18:20

purrfect.
Stars and stars and stars keep it to themselves.

Avatar
Sally_Seton
Postovi: 176
Pridružen/a: 01 ruj 2014 19:15

Re: Zadnji Preslušani Albumi

Post Postao/la Sally_Seton » 30 lis 2015 15:26

chinawoman let's part in style...
nekako sam dugo izbegavala da se zarazim ovom ženom, ali jbg.... bilo je neizbežno

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Zadnji Preslušani Albumi

Post Postao/la JaNNa » 27 sij 2016 14:11

opet sam preslušala cijeli Confessions on a dance floor

mislim da mi je to naj album ikad...

Avatar
Billie Deadwilder
Postovi: 674
Pridružen/a: 27 tra 2012 23:02
Status: Solo

Re: Zadnji Preslušani Albumi

Post Postao/la Billie Deadwilder » 08 ruj 2016 16:46

Rihanna - Anti 7.5/10

slika

U biti ju ne slusam, doduse ovo izdanje mi je leglo. Ponesto je razbacan ali ima dobre momente. Od Consideration, pa do Kiss it better, live odlicnost > Love on the brain. Pa i cover Tame Impale itd, Needed Me...

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji Preslušani Albumi

Post Postao/la slapa » 09 ruj 2016 08:18

City and Colour - If I Should Go Before You
nekako mi baš leži ovih dana.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji Preslušani Albumi

Post Postao/la ariadne » 13 ruj 2016 19:23

slika

Ovo je neki country blues. Više blues nego country, rekla bih. All in all, album je odličan čak i ako vas inače ne zanimaju ti žanrovi, mislim da ih uspješno nadilazi. Čisto mi dođe da popijem tri boce prastarog viskija i popušim tri kutije cigareta na verandi u pol noći usred ljeta kad ovo slušam. Ima nekakav nedefinirani swagger, ne znam kako bih to opisala uopće. Ovo mu je tek prvi solo album, dosad je bio songwriter za sve ikad i njihovu mater. Možda je zato album tako samopouzdan. Vidio je i napravio sve i reko DOSTA MI JE OVOG ŠITA RADIT ĆU ŠTA HOĆU i dobio 2 Grammyja.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji Preslušani Albumi

Post Postao/la ariadne » 01 lis 2016 16:28

slika

Sting - Sacred Love (2003)

Malo sam počela njegov opus ispipavat. Jako mi se sviđa ovaj album. Muzički nije konzistentan, eksperimentirao je sa svime i svačime, nešto mi bolje leži, nešto lošije, ali neka emotivna (afektivna?) nit se stabilno provlači kroz cijeli album, tak da mi je zbilja jako drag za slušat. Stihovi bi mi možda djelovali cheesy da dolaze od bilo koga drugog, al on baš iskreno misli sve te stvari, super mi je to, I don't care, fight me. :inlove: Ovaj album je ekvivalent mom najdražem plišanom medvjediću il toploj dekici, tako nečem. Opušta me.

The Book of my Life je super

There are promises broken and promises kept
Angry words that were spoken, when I should have wept
There's a chapter of secrets, and words to confess
If I lose everything that I possess
There's a chapter on loss and a ghost who won't die
There's a chapter on love where the ink's never dry
There are sentences served in a prison I built out of lies
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji Preslušani Albumi

Post Postao/la ariadne » 02 lis 2016 20:37

slika

Russian Circles - Memorial (2013)

Prvi album njihov koji sam čula je Geneva, i bolji mi je od ovog. Ne znam, ovaj mi nije nekako legao. Ne znam što drugo da kažem jer to nije tip glazbe za koju imam puno komentara, idk. Radi se više o atmosferi. Ova mi ne leži, Geneva mi leži. Ovaj mi ne evocira nikakve slike ni raspoloženja baš. Možda probam još jednom, bila sam distracted dok sam slušala.

slika

Russian Circles - Geneva (2009)

Leži mi. :D Otprilike kao Fragile NIN-a, samo bez melodramatičnih lirikasa.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji Preslušani Albumi

Post Postao/la ariadne » 12 lis 2016 00:28

slika

Bjork - Vulnicura (2015)

For all intents and purposes, ništa što je ikad napravila mi se nije trebalo svidjet. Nit čudna eksperimentalna glazba, nit ridikulozni vizualni imidž, ni vrištanje ni naizgled rendom stihovi koji se većinom niti ne rimuju i o kojima ko da nije razmišljala, ništa. Izbjegavala sam je ko svakodnevne životne odgovornosti. Overall čudnost moderne umjetnosti i ja koja u ormaru uglavnom imam samo stabilnu i solidnu monokronost? Nope. To je bio dosta rocky road i neću sve faze prepričat ovdje jer nije poanta, a nisam sigurna ni da bih znala kako, sve i da hoću.

Fast forward dakle do prošle godine, izašla Vulnicura, skinula sam to ne znajuć ništa o albumu, vizuali su bili očekivano čudni i naučila sam ih uzimat at face value, ono, niš me više ne iznenađuje, whatever man. Ono što sam dobila unutra, doduše, nisam exactly očekivala. Otprilike sam naslućivala feeling zbog naslova koji je aludirao na rane, ali nisam mislila da ću dobit nešto toliko otvoreno. Čak i za rane. Više puta mi je tijekom slušala zapela knedla u grlu i morala sam odvratit pogled od čega god šta sam gledala u tom trenutku. Uspjela je nekako pretočit sirovost bolnog prekida u glazbu. Što je mogao i trebao bit najveći klišej ikad, svi stalno vajnaju o prekidima i ljubavi i preko glave mi ih je uglavnom. Međutim, većina to romantizira i stavlja u čiste, razumljive, klasične self-contained ladice od po 4 i pol minute. Nice and clean. Ovdje toga nije bilo. Jer osjećaji neposredno nakon prekida nisu niti čisti niti razumljivi, a pogotovo ne self-contained. Često su neugodni, rendomli pucaju u svim smjerovima i na različite načine, bijes, samosažaljenje, inat, očaj, mržnja, ogorčenost, još uvijek postojeća ljubav (ak je postojala in the first place jel), self-absorption, gubitak kralježnice, uzaludna nada u pomirenje, melodramatično bolno vajnanje o kraju svijeta i seksu i plakanju i slične stvari koje obično zadržimo za sebe jer nije prikladno za polite society. Imala sam osjećaj da slušam nešto što ne bih smjela jer je preosobno. Kod nje to pali jer joj je glazba sveobuhvatna. I naizgled jednostavni rendom stihovi i čudna eksperimentalna glazba i vokalne akrobacije.

At some point s njom sam jednostavno skužila da tako jedino može obuhvatit prirodu života, koji je istovremeno i kompleksan i jednostavan, i uredan i neuredan, i rendom i smislen, i lak i težak, i divan i bolan. Ako o nečem dovoljno dugo razmišljaš i analiziraš, vidiš neizmjernu kompleksnost, a ako uspiješ proći kroz to, izađeš s druge strane na kojoj to ne možeš izraziti nikako drugačije nego s nekoliko jednostavnih riječi. Neki se bogato i poetično izražavaju ne bi li ljudima objasnili osjećaj koji ona može u tri riječi, ali one same nisu dovoljne. Bjork tim rečenicama uspije pronaći emotivnu nit iz koje onda izvadi glazbu koja tu nit pojača dovoljno da ju učini vidljivom, omogućava da ju osjetimo. Zato je sve asimetrično i čudno, jer je proces osjećanja uopće asimetričan i čudan, različitih intenziteta i ritmova i boja i gustoće i teksture. Uzaludno ga pokušavamo stabilizirati da si ga možemo objasniti i staviti u razumljive termine jer nam je tako lakše. Pomisao o beskraju i nečem nepoznatom i neobjašnjivom nas plaši pa ono što su basically neprekidni procesi režemo na manje dijelove koje možemo secirat i progutat i uvjeravamo se da imaju početak i kraj. Pravimo snapshotove. Što ovaj njen album jest, svi albumi jesu, jer zbog forme ne mogu ne bit. Imaju početak i kraj, nepromjenjivo trajanje, fizičku kopiju nepromjenjivih dimenzija, jezik kao takav trenutno ima određen broj riječi, naš vokalni aparat može provest konačan broj zvukova, kao i tehnologija, naš slušni aparat može registrirat konačan raspon zvukova, oči mogu vidjeti konačan broj boja itd itd, a ništa od toga ne može, niti sam sigurna da će ikad moći, prenijeti dimenzije unutar samog ljudskog uma.

Nije ni čudno da ju frustrira čista ograničenost medija kojima raspolaže i da je krenula u virtual i augmented reality biznis da si proširi prostor djelovanja kako bi što adekvatnije mogla izrazit ono što želi. Što adekvatnije, da, al vjerojatno nikad u potpunosti, čisto zbog ovog što sam navela ranije. Al trudit će se i dalje, jer sve što itko od nas želi je da nas netko razumije. OK, možda ne svi, whatever, sto ljudi, sto ćudi, neki su prekul za te stvari. Onda govorim u svoje ime. Meni je to najveći problem i frustracija u životu generalno. Izražavam se na više jezika u isto vrijeme i pišem traktate koji nikog ne zanimaju (poput ovog jel) i ljudi misle da sam luda i studiram jedan strani jezik (učim ih i više kad mi dođe) i Jezik kao takav, u bilo kojem obliku, jer je to primarni način komunikacije među ljudima, sve zato da bih što točnije prenijela što želim kako bi me ljudi bolje razumjeli, i ja njih. I svejedno fejlam on a regular basis jer je već unaprijed osuđeno na fejl. Šanse da će nas itko ikad razumjeti 100% su ravne nuli dok netko ne izmisli telepatiju and/or radikalnu empatiju il što li već. Neki način da u sebi držimo više svijesti u isto vrijeme, a koji nam neće zagarantirat krevet u Vrapču. Pa se zadovoljimo s manje, ponekad si odrežemo malo od sebe i pravimo se da one stvari koje netko o nama ne razumije i ne može dokučiti ne postoje i da nas ipak znaju 100% iako nas ne znaju 100%. Ili mislimo da nas znaju 100%, pa ispadne da mi njih ne znamo koliko smo mislili i ostave nas naprasno pa napravimo weird ass glazbeni album. Nitko nije dovoljno hrabar da bude 100% otvoren i ranjiv s ljudima. Hell, većina nas ni ne zna 100% sebe, a od drugih to očekujemo, i da preskaču prepreke i kroz vatrene obruče jer smo special snowflakes. Sure, Jan. Get your head out of your ass, nauči vidjet ljepotu u nedovršenosti i uživat u beskrajnom procesu otkrivanja il nikad nećeš bit sretna.

Anyway 10/10, accidentally had a revelation, would recommend :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji Preslušani Albumi

Post Postao/la slapa » 29 pro 2016 14:17

slika
Donny McCaslin: Fast Future

naletjela sam po redditu na preporuku za ovo pa slušala sinoć. baš paše. youtube playlista

pogotovo ova stvarčica:
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Odgovorite