Zadnji Preslušani Albumi

Sve što je vrijedno čitanja, gledanja i slušanja podijelite s nama ili pak iznesite svoje žestoke kritike istog.
Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Zadnji Preslušani Albumi

Post Postao/la ariadne » 07 ruj 2017 21:43

slika

Dakle kako je Tay-Tay pustila dvije nove pjesme ovih dana, išla sam opet slušat 1989 i sa užasom shvatih da nisam napisala recenziju ovdje. For shame.

Ovo mi je jedan od najdražih albuma uopće. Koje sam ikad poslušala. A pop masterpiece. Sad slušam opet, i iako su prošle tri godine otkako je izašao, svejedno me je obuzeo na potpuno isti način ko i prvi put, a ne ko da ga slušam po, ne znam, tisućiti. Ovakvo što je iznimno teško postići, imho. Mislim da je Taylor nakon ovog albuma zaslužila da ju ljudi počnu shvaćat ozbiljno, al čini se da sad svi odjednom pate od kolektivne amnezije pa s radošću seru po njoj ko da nikad ovaj album nije napisala. Imam komplicirane osjećaje prema cijeloj njenoj situaciji tbh. Ne znam da mi se sve to da pisat ovdje doduše, but let's see where it goes. Anyhoo, ono što mi se kod ovog albuma sviđa je taj neki old school štih koji joj je legao kao budali šamar. Jer mi se ona sama čini old school u nekim stvarima. Tipa, ak je vjerovati njenim stihovima, ima neke pomalo staromodne i ponekad beznadno romantične ideje o ljubavnim odnosima. Možda ljude to nervira. Da ima skoro 30 godina i ponekad pjeva o ljubavi kao da je curica koja doma rekreira Disneyjeve crtiće s Barbie lutkama. S jedne strane, da, možda je naivna. S druge, možda nama dobro dođe malo ružičastih naočala. This is not to say da će uvijek bit takva. Prije je zbilja imala cringeworthy stihove i bila strašno razmažena i djetinjasta. Mislim da je imala neku pjesmu o tome kak ju je dečko prevario il neš pa je ona iz osvete njegovoj novoj (potencijalnoj?) curi rekla da je gej. Ili nešto. Ne znam točan kontekst, al uglavnom poanta je da je "gej" bila uvreda il otherwise imalo negativne konotacije. To je prerasla. Naučila je iz grešaka. I nije više toliko princess-y koliko je bila prije. Mislim da se naočigled razvija i raste i uči. Možda ne onak brzo kako bi neki htjeli, ali užasno je samosvjesna, a ljudi i uče različitim tempom. Neki ne uče nikad, što ju već stavlja head and shoulders iznad konkurencije. Mogla je cijeli život musti jedan te isti štih i imat hrpu love. Ne da joj je trebala, njena obitelj je hardly siromašna kad joj je stari broker, AFAIK. Mogla je bit šta hoće. Nije morala bit ništa. Odlučila je uzet gitaru u ruke ko klinka i pisati pjesme. Pola djetinjstva je provela pred kamerama praveći sve greške koje tinejdžeri rade. Ja bih stoput umrla od sramote i užasa da sam bila na njenom mjestu. She didn't need this shit, a i sama je priznala da ima nesigurnosti. Unatoč tome vjerovala je u sebe, svoj talent i svoje instinkte, što mi je JEBENO. Mislim da ima realan pogled na svoje sposobnosti, ne čini mi se da je ikad zagrizla u nešto što nije mogla progutat, i to je ono što najviše poštujem kod nje. Glazbeni i otherwise napredak joj dolazi organski, a egzekucija je savršeno kalkulirana. Nevjerojatno je samopouzdana, koherentna i jasna u implementiranju svojih ideja kad jednom postane sigurna u njih. Ovaj album je savršeni primjer. Kao perfect storm. Smatram da ju sve to čini jednim od najinteligentnijih glazbenika današnjice, al ono, jebiga kad ljudi vide zgodnu plavušu s plejadom bivših dečki. I "dečki" jer navodno i nije baš strejt. I'm just saying. I nakon svega i dalje piše o onome što zna i želi i to objavi with no fucks to give. Plus, žena stvarno zna napisat jebenu pjesmu, što je, je. Danas mi This Love najviše paše nekak.

Clear blue water, high tides came and brought you in
And I could go on and on, on and on
And I will
Skies grew darker, currents swept you out again
And you are just gone and gone, gone and gone
In silent screams and wildest dreams
I never dreamed of this

This love is good, this love is bad
This love is alive back from the dead
These hands had to let it go free
And this love came back to me


Ova pjesma ima takvu atmosferu da mi dođe da se rastopim s kreveta u kojem ležim atm. Taylor Swift je kraljica, I will fight your entire extended family over this.

Edit: Akustični 1989 sessions u Grammy muzeju, for your enjoyment. Svira klavir i 68 vrsta gitara, I mean....
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Odgovorite