Queer MoMenti predstavljaju film: Cloudburst

Sve što je vrijedno čitanja, gledanja i slušanja podijelite s nama ili pak iznesite svoje žestoke kritike istog.
Odgovorite
Avatar
queerzagreb
Postovi: 51
Pridružen/a: 27 kol 2010 13:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Queer MoMenti predstavljaju film: Cloudburst

Post Postao/la queerzagreb » 08 stu 2012 11:07

slika

Cloudburst je romantični film ceste Thoma Fitzgeralda s oskarovkom Olympiom Dukakis i Brendom Fitcher u ulogama Stelle i Dot, lezbijskog para koji bježi iz staračkog doma u Maineu i krenu na put prema Novoj Škotskoj s misijom da napokon ozakone svoj brak.

Stella i Dot su zajedno provele 31 godinu i vjerno se pratile tijekom životnih uspona i padova. Sada u svojim sedamdesetima, Stella otežano čuje a Dot je gotovo slijepa, zbog čega ju njezina unuka želi smjestiti u dom. To prisiljava Stellu i Dot da se odluče na hrabru odluku: napustit će svoj rodni grad i uputiti se prema Kanadi, gdje postoje istospolni brakovi. To vide kao zadnji izlaz da ostanu zajedno. Na putu prema Kanadi, pokupe mladog autostopera, Prenticea koji, izvorno porijeklom iz malog grada, gradi karijeru suvremenog plesača, a sada se vraća u Novu Škotsku u posjet svojoj umirućoj majci.

Unatoč svojem uspjehu u ostvarenju životnih snova, Prentice je zbunjenog i ranjenog duha koji ima štošta za naučiti od Stelle i Dot dok njih dvije odmjeravaju snage s neočekivanom borbom: nakon 3 desetljeća, mogu li zadržati svoju obitelj na okupu? Naizmjenično duhovit i dirljiv, Cloudburst istražuje bitne teme života, smrti i ljubavi kroz vizuru ove neobične trojke.

Fitzgerald (3 Needels, The hanging Garden) prvotno je postavio Cloudburst kao predstavu u travnju 2010., kada je osvojila i nagradu za najbolju predstavu. Nakon toga je započelo snimanje filmske verzije, tijekom 7 tjedana, na različitim lokacijama u Novoj Škotskoj.

~~~~~~~~~~~~~
Film je na rasporedu 12. studenog u 19h i 13. studenog u 21h, u kinu Europa, Varšavska 3
Ulaznice po cijeni od 25 kuna mogu se kupiti na blagajni kina.
~~~~~~~~~
INFO:
Redatelj: Thom Fitzgerald
Scenarij: Thom Fitzgerald
Uloge: Brenda Fricker, Olympia Dukakis, Ryan Doucette
Trajanje: 93 min
~~~
QueerMoMenti su dio platforme This is a Domino Project.
http://www.queerzagreb.org/

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Queer MoMenti predstavljaju film: Cloudburst

Post Postao/la tamara3 » 08 stu 2012 12:16


Avatar
queerzagreb
Postovi: 51
Pridružen/a: 27 kol 2010 13:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Queer MoMenti predstavljaju film: Cloudburst

Post Postao/la queerzagreb » 09 stu 2012 12:31

Tamara, u pravu si. Film je presladak i uloge su sjajno dodijeljene.

:)

Nama je omiljen ovaj dio:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=shCU5sGBf24[/youtube]

Prezakon. :veryhappydance:

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Queer MoMenti predstavljaju film: Cloudburst

Post Postao/la tamara3 » 09 stu 2012 13:43

Mislim da ovaj put napokon idem ;).

Odgovorite