Haška presuda

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Odgovorite
jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Haška presuda

Post Postao/la jabooka » 30 ruj 2007 14:09

.....sta mislite o haskoj presudi za ovcaru. da li je sramotna ili vjrujete u vjerodostojnost haskog suda?
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

alex 2
Postovi: 1381
Pridružen/a: 02 kol 2007 21:57
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: transrodna osoba

Post Postao/la alex 2 » 30 ruj 2007 14:11

meni je sramotna :x
pobiju 200 ljudi a onda dobiju 5 i 20 godina zatvora a jednog i oslobode o sad di je tu vjerodostojnost ?

Avatar
Zbela Lokwa
Postovi: 848
Pridružen/a: 08 lip 2006 09:28

Post Postao/la Zbela Lokwa » 30 ruj 2007 14:42

Dosad mi je Haag bio relativno vjerodostojna ustanova koja bi kao trebala postojat, ali nakon ovog zaista nemam riječi. Sramota. Da li iz razloga nekakve istinoljubive pravde ili zbog toga što Vukovar ipak ima nekakvo posebno značenje - svejedno je. Dizaster.
Koji k će nam Haag kad se tako i tako zločinci ne izručuju, dobivaju mizerne kazne, samo se bezveze troše pare na nekakvu hebenu farsu a sve kao u ime pravde. Nabiem takvu pravdu! :x

Zita

Post Postao/la Zita » 30 ruj 2007 14:47

presuda je smjesna i sam haag mi je komedija no hrvati su si sami krivi za to jer su nesposobne budale koje trpe tuda sranja
mogu oni sad palit svijecice i cmizdrit al brijem da je to domet dokle ce ici da pokusaju promjenit nesto..

Avatar
Freebird
Postovi: 1304
Pridružen/a: 16 lip 2007 11:43
Spol/rod: muško
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: Solo
Lokacija: Split
Kontakt:

Post Postao/la Freebird » 30 ruj 2007 15:27

k sinovi mrtvi.
Što bi dao da si na mom mjestu? Da te mrze a da ti se dive..? Šta bi dao?

Avatar
Zbela Lokwa
Postovi: 848
Pridružen/a: 08 lip 2006 09:28

Post Postao/la Zbela Lokwa » 30 ruj 2007 16:09

Općenito je pravosuđe i zakon idiotarija. Ako ikad dobijem želju ubit nekoga, neću samo ubit jednu osobu, već ću istrijebit omanje selo, nacionalnu manjinu ili rođake koji mi se ne sviđaju jer znam da ću dobit nešto mrvicu više zatvora nego za samo jedan ljudski život. Nažalost, u određenim državama zatvorske kazne funkcioniraju po principu "više je manje" - dobiš popust! :o I iako ne volim Amere i smrtnu kaznu, ponekad se zaista pitam za korist njenog postojanja. A kaj se tiče zločina ovolikih razmjera, genocida, etnocida i ostalih -cida, mislim da čak ni smrtna kazna nije dovoljna da zadovolji pravdu, već je samo nekakav kozmetički zahvat koji ju kao uljepšava i daje nekakvu prividnost i iluziju zadovoljštine. Ma kaj je uopće pravda? Možda bi svijet bio ljepše mjesto za živjet da se još pridržavamo Hamurabijevog zakonika. S malim modifikacijama. :o

alex 2
Postovi: 1381
Pridružen/a: 02 kol 2007 21:57
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: transrodna osoba

Post Postao/la alex 2 » 30 ruj 2007 16:14

ja bi njih trojicu osudila na 60 godina samice u mraku hranu bi dobivali na infuziju a bili bi zavezani kao o onom najgorem bondagu forniphiliji unutar te samice ?

Avatar
WIRGINIA WOOLF
Postovi: 523
Pridružen/a: 09 srp 2007 17:49
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: black&white world...

Post Postao/la WIRGINIA WOOLF » 30 ruj 2007 17:46

..presuda je više nego sramotna..
..ali nisam ni očekivala drugo,jer se od početka pa do dan danas vidi da su oni politički sud... :shakehead:
Ne hodaj iza mene,možda te neću voditi.Ne hodaj ispred mene,možda te neću slijediti.Jednostavno hodaj kraj mene i budi mi prijatelj..

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 30 ruj 2007 18:04

Zbela Lokwa je napisao/la:Dosad mi je Haag bio relativno vjerodostojna ustanova koja bi kao trebala postojat, ali nakon ovog zaista nemam riječi. Sramota. Da li iz razloga nekakve istinoljubive pravde ili zbog toga što Vukovar ipak ima nekakvo posebno značenje - svejedno je. Dizaster.
Koji k će nam Haag kad se tako i tako zločinci ne izručuju, dobivaju mizerne kazne, samo se bezveze troše pare na nekakvu hebenu farsu a sve kao u ime pravde. Nabiem takvu pravdu! :x
toj to. i kako da ja sad branim tu jebenu pravdu i zastitu ljudskih prava kad ne postoji kazna? srusili su svaku jebenu argumentaciju pravde. strasna poruka i strasan debakl medjunarodnog prava. uz odbijanje presude genocida za srebrenicu 2007. ostat ce u povijesti upamcena kao potpuni debakl prava.
strahotna poruka strahotna.
zvir i bestimja.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 30 ruj 2007 18:10

Da, naravno, sramota stoljeća. Nekako čeznem za starim dobrim danima nirnberškog procesa.

alex 2
Postovi: 1381
Pridružen/a: 02 kol 2007 21:57
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: transrodna osoba

Post Postao/la alex 2 » 30 ruj 2007 18:13

tamara zar si toliko stara?
inace sta ocekivat od haga kad je tuziteljica onako nesposobna , bar mi se cini jer dosta ljudi tvrdi da je optuznica lose napravljena i da su se oni radi toga izvukli !

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 30 ruj 2007 19:54

nazalost, tuziteljica nije nesposobna. iako se u slucaju ovcara tako cini. mislim da je ona, opet nazalost, stavila SVE karte na milosevica i na to da se osudi njega - glavnog tvorca velikog zla koje nas je sve zadesilo. ali i tu su skiksali jer je optuznica za njega bila prevelika i sve ih (nas) je zajebo i krepo (i ak mi neko sad veli da kaj sam takva i kaj velim da je neko krepo - jebe mi se!) sve su nase sudbine na veliki kartama male i nevazne onim velikima. nama naravno nisu. i strasno je i sramotno to sto se desilo s tom presudom. haski je sud apsolutno imao smisla. i nesmijemo zaboraviti da je on nastao na inicijativu zaracenih naroda na ovim prostorima jer se smatralo (i dobro se smatralo i to je jos uvijek istina) da se nacionalna pravosudja nisu bila u stanju nositi s takvim stvarima. ali ovcara je na sve to stavila veeeeliki znak pitanja i stvarno je tragedija da jedan sljivancanin dobije 5 godina. strasno.

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Post Postao/la Hidden_soul » 01 lis 2007 13:37

Da, ali takoder ne smijemo zaboraviti ni da je haski sud pod Amerikom, uz cinjenicu da ih Amerika financira i drzi, tako da je sve i moralo teci u znaku takve politike.
Sto se ocekivalo??? Za Srebrenicu za koji cijeli svijet zna (i priznaje) da je bio genocid, su rekli da nije genocid, tj. eto jest genocid, ali se ne moze jos drzava sudit za genocid, pa nista, posto je eto common law ciji dio primjenjuje Haag nepodlozan toliko presedanima, nista, nek se svi odsecu slobodno i podju u miru.
Nisam ocekivala nista manje sramotno ni od ovog vezanog za Vukovar.

Da je sramotno? Da, mislim da je uzasno jebeno sramotno jer ne zelim ni zamisljati sto ce se desiti sa Gotovinom, i ne znam zasto sam misljenja da ce i ove zalbe na presude za Ovcaru nakon godine dana imat isti utjecaj i vaznost koliko i moj toalet papir. Mislim da je sramotno jer je Hrvatska cijelu politiku podredila Haagu i Europi i glupaci del Ponte da bi dobila (citaj: isprosila) prolaznu ocjenu, dok ce je Srbija dobit bez problema, uz cinjenicu da se i Mladic i Karadzic jos negdje secu mirno i slobodno.

Sto se mene tice, taj sud je ionako trebao postojat samo dok ne ostvari svoj cilj, a posto taj cilj nikad nije ostvaren niti poslije ovog ikad moze biti, sud slobodno mogu zabit amerikancima u guzicu i ukinut ga, jer vise ne sluzi cak ni toliko da se njima mazu ljudima oci.
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 01 lis 2007 13:53

"fratar fratra ne osudjuje"...zasto bi Europa i SAD sudili nekomu koga su podrzavali,zar nije sam Milosevic trazio da mu se na sudjenju pojave neke od glavnih faca u to vrijeme Clinton i kompanjoli iz EU..licimjerna politika svijeta koja je vodjena krajem poslednjeg desetljeca proslog stoljeca,sad polako izlazi na vidjelo..americi kao i europi nije uopce stalo do zrtava,sad im je bitna "barijera"prema bliskom istoku s kojeg oni smatraju da dolazi zlo,Srbiji se sve oprasta samo da se otrgne od Rusije i Amerika je zeli pridobiti sebi,radi NATO baza..proslost se trpa pod tepih,(Tko je opozvao avione koji su trebali krenuti prema Srebrenici,tko je sutio dok je iz razrusenog Vukovara izlazila kolona nesretnih ljudi,pa ti koji danas sude tj stoje iza tog sudjenja)...zato tu nema pravde nit osude..

Avatar
WIRGINIA WOOLF
Postovi: 523
Pridružen/a: 09 srp 2007 17:49
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: black&white world...

Post Postao/la WIRGINIA WOOLF » 01 lis 2007 14:24

..fuuuj...gade mi se te velike "demokratske"države..gomila licemjera.. :thumbdown:..koja drugima prodaju pamet..

..dovoljno ja znati da je amerika dala zeleno svijetlo miloševiću misleći da će sve pregaziti ,a onda kad su polomili zube..onda okrenula ploču.. :puke:..
Ne hodaj iza mene,možda te neću voditi.Ne hodaj ispred mene,možda te neću slijediti.Jednostavno hodaj kraj mene i budi mi prijatelj..

alex 2
Postovi: 1381
Pridružen/a: 02 kol 2007 21:57
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: transrodna osoba

Post Postao/la alex 2 » 01 lis 2007 14:26

Ma ameri i europa su htjeli sacuvat jugoslaviju ali kad su vidjeli da ne mogu onda su odjednom poceli drugacije pricat nego kad je rat poceo , inace boli njih briga i za zrtve i za sve !
Samo svoje interese gledaju budale gade mi se

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 01 lis 2007 14:39

ma sta su htjeli sacuvati..znali su da ce doci do konflikta,ali su ostali iznenadjeni tolikom brutalnoscu,a svaki ga je rat prepun..pa juga je bila cetvrta vojna sila u europi,morali su znati da je prostor bivse drzave bure baruta,mnogi ma je jos bilo u glavama ostao drugi sv.rat i tu su vidjeli priliku za "vracanje"dugova i tko je ispasta..onaj tko je ni kriv ni duzan..licimjerstvo i nista drugo.. :x

alex 2
Postovi: 1381
Pridružen/a: 02 kol 2007 21:57
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: transrodna osoba

Post Postao/la alex 2 » 01 lis 2007 14:52

da vas malo podsjetim za sta su vukovarska trojka dobili samo 25 godina zatvora ukupno !
http://www.youtube.com/watch?v=j_yE0VEmbyQ

http://www.youtube.com/watch?v=G7FQfY3BZq4

Avatar
Freebird
Postovi: 1304
Pridružen/a: 16 lip 2007 11:43
Spol/rod: muško
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: Solo
Lokacija: Split
Kontakt:

Post Postao/la Freebird » 01 lis 2007 17:22

ma taj sud je za k... ka i ona plava nablajkana krava i oni debeli sta predsjedava, i kompletno svi oni kosturi sta sacinjavaju taj nazovi sud.

http://www.youtube.com/watch?v=60umtyvy8vI

ma da ih tisuću puta ubijaju to ne bi bilo dosta za nadoknadit ono sta su oni ucinili.
Što bi dao da si na mom mjestu? Da te mrze a da ti se dive..? Šta bi dao?

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 01 lis 2007 21:50

Hidden_soul je napisao/la:Da, ali takoder ne smijemo zaboraviti ni da je haski sud pod Amerikom, uz cinjenicu da ih Amerika financira i drzi, tako da je sve i moralo teci u znaku takve politike.
Sto se ocekivalo??? Za Srebrenicu za koji cijeli svijet zna (i priznaje) da je bio genocid, su rekli da nije genocid, tj. eto jest genocid, ali se ne moze jos drzava sudit za genocid, pa nista, posto je eto common law ciji dio primjenjuje Haag nepodlozan toliko presedanima, nista, nek se svi odsecu slobodno i podju u miru.
Nisam ocekivala nista manje sramotno ni od ovog vezanog za Vukovar.

Da je sramotno? Da, mislim da je uzasno jebeno sramotno jer ne zelim ni zamisljati sto ce se desiti sa Gotovinom, i ne znam zasto sam misljenja da ce i ove zalbe na presude za Ovcaru nakon godine dana imat isti utjecaj i vaznost koliko i moj toalet papir. Mislim da je sramotno jer je Hrvatska cijelu politiku podredila Haagu i Europi i glupaci del Ponte da bi dobila (citaj: isprosila) prolaznu ocjenu, dok ce je Srbija dobit bez problema, uz cinjenicu da se i Mladic i Karadzic jos negdje secu mirno i slobodno.

Sto se mene tice, taj sud je ionako trebao postojat samo dok ne ostvari svoj cilj, a posto taj cilj nikad nije ostvaren niti poslije ovog ikad moze biti, sud slobodno mogu zabit amerikancima u guzicu i ukinut ga, jer vise ne sluzi cak ni toliko da se njima mazu ljudima oci.
maco, mjesas sudove. ICTY nije Medjunarodni sud pravde iako su oboje smjesteni u Haagu. prvi u svom manadu sudi pojedincima, drugi drzavama. oboje su donesli katastrofalne odluke, al za tvoju informaciju kao buduceg lawyera, makar se i ne bavila medjun pravom nuzno je da znas razliku.
zvir i bestimja.

alex 2
Postovi: 1381
Pridružen/a: 02 kol 2007 21:57
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: transrodna osoba

Post Postao/la alex 2 » 01 lis 2007 22:21

kad gledam ovaj video sta je freebird stavio i ona 2 moja tuga me uhvati i oni su se na kraju izvukli gamad jedna jadna :x

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Post Postao/la Hidden_soul » 01 lis 2007 22:45

call_me_slut je napisao/la:maco, mjesas sudove. ICTY nije Medjunarodni sud pravde iako su oboje smjesteni u Haagu. prvi u svom manadu sudi pojedincima, drugi drzavama. oboje su donesli katastrofalne odluke, al za tvoju informaciju kao buduceg lawyera, makar se i ne bavila medjun pravom nuzno je da znas razliku.
Nisam ih pomijesala, mislila sam na opcenito Haag i uglavnom na MKSJ koji nije ispunio ni ona 4 cilja radi kojih postoji.

Znam da prvi u svom mandatu sudi samo pojedincima, ali i Medjunarodni sud pravde je napravio istu stvar, genocid jest pocinjen al zapravo nece nitko odgovarat, tj. drzava sama ne moze i bla bla.

U svakom slucaju bijesna sam na sve dosadanje odluke od strane bilo kojeg suda koje su se odnosile na nase podrucje.
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 01 lis 2007 23:16

sorry, krivo iscitano. mislila sam da povezujes presude s jednim sudom, a s obzirom na tvoju future profesiju cinilo mi se radi cistog infoa....
zvir i bestimja.

Scarlett
Postovi: 628
Pridružen/a: 14 stu 2006 23:41

Post Postao/la Scarlett » 03 lis 2007 12:08

hmmm...isti taj sudac Parker je 1995. dosudio generalu JNA Strugaru 8 godina zatvora za napade na Dubrovnik. nije moje područje pa ne znam jel takva presuda bila na mjestu ili ne. uglavnom oslobodio ga je puno točaka iz optužnice.
in pills we trust

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 03 lis 2007 19:29

ali ne radi se o sucima. sudac nije emotivno zanimanje. suci rade prema optuznicama koje pripremaju tuziteljstva. i ako je optuznica usrano napravljena, manjkavo, bez dovoljno argumenata, dokaza...onda sudac radi s onim sto ima.

Scarlett
Postovi: 628
Pridružen/a: 14 stu 2006 23:41

Post Postao/la Scarlett » 03 lis 2007 19:40

onda to tužiteljstvo i više nego nekoliko puta šlampavo radi svoj posao.
namjerno ili nenamjerno.
in pills we trust

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 03 lis 2007 21:33

tragedija je da su spucane milijarde da bi se uhvatila glavna mecka (koja je poslije krepala) a pojedine su optuznice sklopljene usrano. kak je moguce da se odbace tocke koje govore o likvidaciji civila i da se ustvrdi da su nastradali samo vojni subjekti, kad se zna ZNA da su ubijali civile.
jebes takvo tuziteljstvo u pm
zvir i bestimja.

Avatar
lola
Postovi: 2210
Pridružen/a: 06 sij 2007 16:48
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: tu i tamo

Post Postao/la lola » 03 lis 2007 22:34

tragedija je ča je to tako i tako će i ostat.

alex 2
Postovi: 1381
Pridružen/a: 02 kol 2007 21:57
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: transrodna osoba

Post Postao/la alex 2 » 03 lis 2007 22:47

lola je napisao/la:tragedija je ča je to tako i tako će i ostat.
bas tako nema puno nade u promjenu odluke

Odgovorite