Kako pronaci "onu pravu" u Zagrebu?

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Avatar
Crvena_Vrana
Postovi: 75
Pridružen/a: 18 lip 2008 21:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Post Postao/la Crvena_Vrana » 23 lip 2008 11:47

Shanti je napisao/la:"ona prava" će ti doći kad je ne budeš tražila....to ti tak ide ja mislim :) tak da - opusti se i uživaj. ;)
Hm... malo sam se zamislila nad ovim... Vjerojatnost da upoznam neku lelu van lez foruma, bez da izlazim na mjesta na kojima se okupljaju gay ljudi, idem na kave/druženja s lela frendicama (koje bavezno dovuku još cura)... je minimalna...

Ja se inače užasavam ljudi koji doslovno vrebaju slobodne cure i prihvaćaju sve što se nudi (ne kažem da je neka od vas takva ;-) )... doživjeh to par puta... brrr... Hormonsko ludilo... hihihi... :D
Budimo realni, tražimo nemoguće...

Avatar
Shanti
Postovi: 105
Pridružen/a: 30 tra 2008 19:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Shanti » 24 lip 2008 09:30

al kužiš, meni je moja "prava" došla u jako čudnom obliku i to dok smo obje imale svoje dečke. i išle u razred zajedno.....4 godine.

tak da kad sam to najmanje očekivala (i kad sam mislila da sam našla "onOG pravOG") je ispalo da me čeka nešto sasvim drukčije. :)

zato ti kažem da mi se čini da kad čovjek najmanje očekuje i potiče razvoj nekih događaja - da se baš onda događaju lude stvari ;)
When it comes to love, sometimes you just can't think straight.

janne
Postovi: 37
Pridružen/a: 24 lip 2008 15:49
Lokacija: zg

Post Postao/la janne » 24 lip 2008 16:04

a sta mislite kako je npr. gluhim curama, zenama?! mozda nije pravo mjesto za ovakav post, al najblize sto sam mogla naci. ugl pitam se pitam, gdje se nalazi, kako se nalazi gluha gay populacija?! kad smo kod toga, gluhi mladi opcenito! kolko kod da je nama koji i vidimo i cujemo i koje god tjelesne hendikepe nemamo, tesko, zamislite kolko mora da je njima problematicno. i npr. da li bi ikad izasle s curom koja ne cuje? meni npr to stvarno ne bi bio problem, samo...gdje ih naci!?! :?
ah,da...pozdrav svima, upisah se kao nova clanica :cool: :aca:

Avatar
Crvena_Vrana
Postovi: 75
Pridružen/a: 18 lip 2008 21:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Post Postao/la Crvena_Vrana » 24 lip 2008 20:33

Ola, Janne, dobrodošla! :-)

Post je na mjestu... ;-)

Meni osobno ne bi bio problem upoznati se s gluhom osobom. Kad me jednom netko oduševi u virtualnom svijetu, naučila bi komunicirati s njom i rukama i nogama...

A što se tiče upoznavanja uživo... Dogodilo mi se jednom da mi je jedna djevojka uzela ruku i pokazala da imam isti prsten (The Ring iz Tolkienove triologije)... Poruka prenesena, obje sretne. Tko kaže da ne možemo komunicirati? :-) Uostalom, dobiti u životu gluhu osobu kao prijateljicu/djevojku znači da bi vrlo vjerojatno odlučila naučila znakovni jezik... Zašto to ne gledati na taj način? Takva osoba bi me mogla potaknuti da naučim još jedan jezik! Mene niti jedan bivša djevojka nije potaknula na nešto tako pozitivno...
Budimo realni, tražimo nemoguće...

Avatar
Crvena_Vrana
Postovi: 75
Pridružen/a: 18 lip 2008 21:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Post Postao/la Crvena_Vrana » 24 lip 2008 20:44

janne je napisao/la:a sta mislite kako je npr. gluhim curama, zenama?! mozda nije pravo mjesto za ovakav post, al najblize sto sam mogla naci. ugl pitam se pitam, gdje se nalazi, kako se nalazi gluha gay populacija?! kad smo kod toga, gluhi mladi opcenito! kolko kod da je nama koji i vidimo i cujemo i koje god tjelesne hendikepe nemamo, tesko, zamislite kolko mora da je njima problematicno. i npr. da li bi ikad izasle s curom koja ne cuje? meni npr to stvarno ne bi bio problem, samo...gdje ih naci!?! :?
ah,da...pozdrav svima, upisah se kao nova clanica :cool: :aca:
Sjetih se još nečeg... Nekako mi tvoj post zvuči kao da bi gluhe osobe trebale izlaziti samo s gluhima (ili sam to pogrešno protumačila). Tu se ne slažem... Ja nosim naočale i bez njih ne vidim... znači li to da ću izlaziti samo s osobama koje lošije vide?

Uostalom, ako neka osoba eliminira drugu iz svog života samo zbbog toga što ima neki hendikep (joj, to mi je tako ružna i diskriminirajuća riječ), to znači da s njom nešto ne štima. Mislim da se veza mora temeljiti na toleranciji za različitosti. Uostalom, postoji puno ljudi koji nisu nijemi pa ih ništa živo ne razumijem... neke zbog nerazumljivog govora... neke zbog neelokventnosti... Kad bi mene i partnericu razdvajalo samo to što ne znam/ne zna znakovni jezik, bila bih najsretnija osoba na svijetu....

Ako je dvoje ljudi zainteresirano za upoznavanje, komunikacijski kanal je odmah otvoren... Sama volja je pola posla. ;-)

Uf... raspisala sam se...
Budimo realni, tražimo nemoguće...

noise
Postovi: 1465
Pridružen/a: 16 ruj 2006 00:43

Post Postao/la noise » 25 lip 2008 01:34

janne, ne kuzim.. :o
ti zelis naci iskljucivo gluhu djevojku? :zbunj:

imala sam suradnika koji je biio gluhonjem - savrseno smo se razumjeli..
:cool:
i ne vidim zasto bi to bilo ikakav hendikep kad su medjuljudski odnosi u pitanju...
slika
I take pleasure in...

U trenutku kad sam poceo pisati ovu recenicu iskreno sam pomislio da imam nesto zanimljivo reci, kad ono, evo kamo to vodi.

bea.zarre
Postovi: 3428
Pridružen/a: 21 sij 2007 12:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku

Post Postao/la bea.zarre » 25 lip 2008 10:56

Prijateljica je bila u vezi s gluhonijemom curom.
Ova ju je ostavila zbog druge. :D

Tako da...hendikep kao takav nije nikakva prepreka ostvarivanju veze.
"The play was a great success, but the audience was a disaster." Oscar Wilde

janne
Postovi: 37
Pridružen/a: 24 lip 2008 15:49
Lokacija: zg

Post Postao/la janne » 26 lip 2008 09:26

ne kazem ja da bi se gluhi ljudi "trebali" druziti s gluhim ljudima vec samo primjecujem kako to jest tu svuda oko nas. ne znam zas tj mogla bih pretpostaviti zas je to tako, ali je. ja se ne sjecam kad sam ih zadnji put vidjela na cesti ili npr u kaficu, a da nisu u drustvu gluhih. tak da, samo primjecujem. meni je to isto glupo i upravu tu i kazem kako mi uopce ne bi bio problem! a kad smo kod znakovnog jezika, mogla bi rec da ga vec i znam :D

janne
Postovi: 37
Pridružen/a: 24 lip 2008 15:49
Lokacija: zg

Post Postao/la janne » 26 lip 2008 09:31

da, naravno da gluhoca nije prepreka za ostvarivanje veze. mene muci gdje ih i kako naci!? :wink: nije da sam ih vidjala po klubovima zagrebackog nocnog zivota, nit ih tolko cesto srecem po kaficima...nit sam ih ufatila na, ne znam, plazama jezera, rijeka, mora...nit sam naisla na neki forum ovdje na ovom svemocnom netu...jedino na sto sam naisla jest sluzbena stranica saveza gluhih i to je sve :cry: pa ti reci...

janne
Postovi: 37
Pridružen/a: 24 lip 2008 15:49
Lokacija: zg

Post Postao/la janne » 26 lip 2008 09:39

noise je napisao/la:janne, ne kuzim.. :o
ti zelis naci iskljucivo gluhu djevojku? :zbunj:
ne, ne zelim iskljucivo gluhu djevojku. dosla mi jednog dana jedn cura u kafic sa prijatejem i oboje mi djelovali gay (al, ne bi ja rekla doslo dvoje ljude vec-jedna cura sa prijateljem...mislim stvaaarno) pa mi palo napamet ovih nekoliko pitanja :)

bea.zarre
Postovi: 3428
Pridružen/a: 21 sij 2007 12:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku

Post Postao/la bea.zarre » 26 lip 2008 09:51

janne je napisao/la:mene muci gdje ih i kako naci!?
Oho, ma jel ti to imaš neki fetiš, hmmmm? :aha: :D

Elem, ove moje su se skompale preko Iskrice, ako ti to išta pomaže.
"The play was a great success, but the audience was a disaster." Oscar Wilde

janne
Postovi: 37
Pridružen/a: 24 lip 2008 15:49
Lokacija: zg

Post Postao/la janne » 26 lip 2008 10:04

bea.zarre je napisao/la:
janne je napisao/la:mene muci gdje ih i kako naci!?
Oho, ma jel ti to imaš neki fetiš, hmmmm? :aha: :D

vidim po nicku da bi ti takvo nesto bilo super, al, moram te razocarati, ne bi rekla
...iako...hm...kako mi misli teku, nakon jedne (uf, jel ih ti to mislis mijenjat ko carape?!?!) ko zna kako ce stvari stajati. mozda zakljucim kako su bolje, zanimljivije, simpaticnije i kako je s njima godnije i ljepse...kao sto sam prije toliko godina zakljucila kako mi muskarci ne odgovaraju :lol:

janne
Postovi: 37
Pridružen/a: 24 lip 2008 15:49
Lokacija: zg

Post Postao/la janne » 26 lip 2008 10:06

mrzim iskricu i bilo kakve takve net upoznavanje providere...ja sam konzervativna u tom pogledu, ja bi upoznavala ljude uzivo

bea.zarre
Postovi: 3428
Pridružen/a: 21 sij 2007 12:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku

Post Postao/la bea.zarre » 26 lip 2008 10:16

janne je napisao/la:vidim po nicku da bi ti takvo nesto bilo super
Obožavam kad me se procjenjuje na temelju nicka.

Uostalom, insistiranje na pronalasku i upoznavanju gluhe djevojke
je dovoljno bizarno samo po sebi.

Good luck, God knows you're gonna need it...
"The play was a great success, but the audience was a disaster." Oscar Wilde

janne
Postovi: 37
Pridružen/a: 24 lip 2008 15:49
Lokacija: zg

Post Postao/la janne » 26 lip 2008 10:24

bila sala...nisam stavila smajl pa moze ispast kako ozbiljno tipkam, tak da...zezah se!
nije inzistiranje...sam sam se zapitala i forum mi je izhžgledao kao jedino mjesto tak mogu pitat i podobivat pedeset odgovora sa svih strana od razlicitih ljudi. ne samo sto mislite vec moda netko ima i iskustva vec poznaje nekoliko cura, deckiju pa mi napise s kakvim se problemima oni suocavaju prilikom upoznavanja novih ljudi. jer, eto, tema je kako naci onu pravu
nije inzistiranje. da ju upoznam ne bih odbijala druzenje, al nije da mi je sad zivotni cilj picit po gradu zagrebu i trazit curu koja ne cuje i koja ce mi se naravno iste sekunde svidjeti i ja cu se naravno svidjeti njoj i bit cemo happy ever after! :)
i zakaj ne mogu ubaciti smajl u tekst ?!?!?!!?!?!?!?

bea.zarre
Postovi: 3428
Pridružen/a: 21 sij 2007 12:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku

Post Postao/la bea.zarre » 26 lip 2008 10:30

Kako ne možeš, pa ubacila si? :o

ot: Gle, pa moraš od negdje počet.
Na netu je najlakše doći do uvoda s nekim pa ako se tako svidite jedna drugoj,
dogovorite se za meeting uživo.
Znam puno veza koje su počele na taj način i neke od njih traju već godinama.
Nema ništa loše u tome, živimo u 21.-om stoljeću. :wink:
"The play was a great success, but the audience was a disaster." Oscar Wilde

janne
Postovi: 37
Pridružen/a: 24 lip 2008 15:49
Lokacija: zg

Post Postao/la janne » 27 lip 2008 14:18

nasle se na iskrici?! pa to je nemoguce! :)

ovde_ide_kul_nick
Postovi: 50
Pridružen/a: 02 ožu 2008 15:58

Post Postao/la ovde_ide_kul_nick » 07 srp 2008 21:19

Nikako,ja i ako nekim cudom naletim na neku koja je gay zauzeta je,a ove ostale se valjda skrivaju od mene.

Avatar
Crvena_Vrana
Postovi: 75
Pridružen/a: 18 lip 2008 21:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Post Postao/la Crvena_Vrana » 07 srp 2008 21:29

Ma Iskrica je prestrašno mjesto... I jao se onom tko ide tamo naći djevojku ili dečka... :D Jako će se razočarati. Meni je to još jedno od mjesta za upoznavanje novih ljudi. Upoznah jednog lika s kojim se redovito čujem (i može mi biti tata). Jako zanimljiva osoba.
Budimo realni, tražimo nemoguće...

Black_feniks
Postovi: 1132
Pridružen/a: 16 tra 2008 16:38
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la Black_feniks » 07 srp 2008 21:30

Ne želim prek neta naći curu.... To mi se uvjek činilo nekak neugodno i neznam nekak blesavo.... :roll:
Normal people frighten me!

ovde_ide_kul_nick
Postovi: 50
Pridružen/a: 02 ožu 2008 15:58

Post Postao/la ovde_ide_kul_nick » 07 srp 2008 21:32

Istina,net mi je onak vise mjesto za upoznavanje potencijalnih prijatelja a ne partnera,ako se prijateljstvo razvije u neku privlacnost ok al da sad kazem joj trazim curu ima ko zainteresiran...ne

Avatar
Crvena_Vrana
Postovi: 75
Pridružen/a: 18 lip 2008 21:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Post Postao/la Crvena_Vrana » 07 srp 2008 21:42

Well... ja sam sve svoje cure našla preko Interneta. :-) I naravno da smo se prvo upoznale preko Mreže, pa uživo... pa je to tek onda završilo kao nešto više od prijateljstva. ;-)

Dugotrajno dopisivanje može otkriti puno toga o nekoj osobi. I onda kad se upoznate uživo, nema neke velike razlike... a ako je ima znači da tu nešto ne štima. Osoba koja mulja online, mulja i offline... Takve ne želim u svom životu. :)
Budimo realni, tražimo nemoguće...

Black_feniks
Postovi: 1132
Pridružen/a: 16 tra 2008 16:38
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la Black_feniks » 07 srp 2008 21:42

Ja još uvjek brijem da ću upoznat neku curu i da će se razvit neka kemija,ili brijem na gaydar koji mi je svejedno u kurcu.
Možda gledam previše lez filmova ili sam glupi romantik ali ne želim upoznati curu na netu,it just doesn't feel right.. :roll:
Normal people frighten me!

bea.zarre
Postovi: 3428
Pridružen/a: 21 sij 2007 12:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku

Post Postao/la bea.zarre » 08 srp 2008 15:09

Ja sam sve svoje žene naručila preko E-baya.
I opće nisu bile loše.
"The play was a great success, but the audience was a disaster." Oscar Wilde

satellite
Postovi: 31
Pridružen/a: 25 vel 2008 16:58
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Grad Zagreb

Post Postao/la satellite » 09 srp 2008 17:50

Crvena_Vrana je napisao/la:Well... ja sam sve svoje cure našla preko Interneta. :-) I naravno da smo se prvo upoznale preko Mreže, pa uživo... pa je to tek onda završilo kao nešto više od prijateljstva. ;-)

Dugotrajno dopisivanje može otkriti puno toga o nekoj osobi. I onda kad se upoznate uživo, nema neke velike razlike... a ako je ima znači da tu nešto ne štima. Osoba koja mulja online, mulja i offline... Takve ne želim u svom životu. :)
ma i ja znam gro ljudi koji su se upoznali prek neta i bili u vezama,ali priča može bit super i razvit se u nešto više...a kad se napokon upoznaš s osobom i nema neke kemije sve pada u vodu :(

Avatar
Crvena_Vrana
Postovi: 75
Pridružen/a: 18 lip 2008 21:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Post Postao/la Crvena_Vrana » 09 srp 2008 18:22

satellite je napisao/la:ma i ja znam gro ljudi koji su se upoznali prek neta i bili u vezama,ali priča može bit super i razvit se u nešto više...a kad se napokon upoznaš s osobom i nema neke kemije sve pada u vodu :(
Slažem se. Nisam ni ja mislila na to da se sa svakom osobom kojom upoznaš na Mreži moraš slagati uživo... :-)
Budimo realni, tražimo nemoguće...

satellite
Postovi: 31
Pridružen/a: 25 vel 2008 16:58
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Grad Zagreb

Post Postao/la satellite » 10 srp 2008 21:55

Crvena_Vrana je napisao/la:
satellite je napisao/la:ma i ja znam gro ljudi koji su se upoznali prek neta i bili u vezama,ali priča može bit super i razvit se u nešto više...a kad se napokon upoznaš s osobom i nema neke kemije sve pada u vodu :(
Slažem se. Nisam ni ja mislila na to da se sa svakom osobom kojom upoznaš na Mreži moraš slagati uživo... :-)
da to je najveći problem-nemoguća misija :cry: ,ali netreba odustat jednog dana će se zvijezde poklopit :kiss3:

mayflower!
Postovi: 471
Pridružen/a: 02 stu 2005 18:20

Post Postao/la mayflower! » 18 srp 2008 14:28

Black_feniks je napisao/la:Ne želim prek neta naći curu.... To mi se uvjek činilo nekak neugodno i neznam nekak blesavo.... :roll:
da... mislim da je puno ugodnije nemati curu i očekivati njezino padanje s neba i diskretni vatromet u duginim bojama koji će pratiti sljubljivanje vaših pogleda :roll:

pa jebote, koliko imate godine? 65? ko kaže da ćeš ju preko neta naći? ali možda možeš probati upoznati neku lezbu. pa s njom njezine prijateljice. pa njihove prijateljice. i tak.

Avatar
far out
Postovi: 1468
Pridružen/a: 22 sij 2007 13:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la far out » 18 srp 2008 19:14

mayflower! je napisao/la:
da... mislim da je puno ugodnije nemati curu i očekivati njezino padanje s neba i diskretni vatromet u duginim bojama koji će pratiti sljubljivanje vaših pogleda :roll:

pa jebote, koliko imate godine? 65? ko kaže da ćeš ju preko neta naći? ali možda možeš probati upoznati neku lezbu. pa s njom njezine prijateljice. pa njihove prijateljice. i tak.
rijetko pises, ali sve sto napises je pametno. :D :cvjetic:

lostdice
Postovi: 21
Pridružen/a: 25 srp 2008 21:26
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: zagreb

Post Postao/la lostdice » 26 srp 2008 22:52

tema se moze i prosiriti kako pronaci "onu pravu" igdje ? :!:
-MEMENTO MORI-

Odgovorite