Domska ljubav..

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Odgovorite
Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Domska ljubav..

Post Postao/la Ameli » 17 lis 2008 16:15

Puno vas je citalo iz novina o domovima o zlostavljanjima i pretezno,sve ruzno..ali evo,probat cu vam docarati taj zivot..
**Kazu u vojsci zna se sto moras,i kad moras..i u domu vecinu stvari moras..ustajes u pola sedam..pospremas svoj krevet jutarnja higjena,pa u skolu tko mora,tko ne obavlja svoje duznosti,dal zadane od odgajateljice,dal od direktora,nadje se i cik pauza..tu jebes BB..onaj koji je rangiran na niske skale,nit mu ima tko novce da posalje sidi sa strane i ceka da mu netko dim ponudi..to je bilo u svim segmentima domskog zivota za (volim vas cure,prema vama takva nisam bila)njih je uvik bilo sve na zadnje i ako je ostalo!Cure koje su duze,one koje su "pokazale zube na pocetku",uzivale su i u svom,ali bome i u tudjem(ukradenom,nekoj novoj curi)!
Al nije sve tako crno,ka i zivotu tako i u domu,postoje "oni gori i oni doli,oni koji ugnjetavaju i one koje su ugnjetavane",a isto tako hetero-cura,homo..al i bi-cura,one u vecini ni same nisu znale sta bi,u doimu bi oblajavale one koje su se s curama ljubile,a onda bi za"jeftino pice da pocaste svoju ljubav"prodale sebe decku i kupile pice djevojci koja joj se svidjala ili nesto drugo,ne bi li privolila sebi..
svi odgajatelji su znali za cure koje su sklone svom spolu,pa su se i oni izmedju sebe sprdali na racun njih,upozoravajuci nove studentice nas praksi,pazi se ove da te ne zavede i smijeh..
al ima jedan slucaj koji mi se urezao u sjecanje i zbilja se nadam da su sad skupa..
ova je voljela nju,njupredivnih crta lica.skupa svaki intimni u domu prvodile skupa,dijelile sve,dobro i lose,tjesile se,grlile,pa i po kazni skupa "odradjivale"posao..ova prva,novaca nije imala,kao i ova prekrasnih ociju,al muskarce,za svaku lipu istresale,ne bi li kupile svojoj dragoj,od cigareta pa nadalje..ali sto se desilo,prekrasnooka imalaje decka i to domoroca jako ljubomornog..trebale su naci se vani,pa su zamolile prijateljicu,ako se on pojavi,da mu kaze da se tusira,vratit ce se one na vrime..prijateljica ka na iglama,obavjestila jos par cura ako vide njenog decks da ju obavjeste..i naravno,on je stigao prije njih..prijateljica je lagala mu-tusira se sad ce za 15minuta..proslo je i 20minuta,on je poludio jer je znao da mu se cura vidja i da ljubuje s curom i pitao di je..prijateljica nije rekla nista..nego evo sad ce..ali izdajice su viknule evo ih idu uz cestu..on je poludio,nju je prebio nasrid ceste,a ovoj zaprijetio..da skratim..od straha i neimastine,ljepoooka se udala za tog kretena,rodila predivnu kcer,a ova druga,lutala,prodavala se i radila sve i svasta..i nakon par godina mi kaze"-jedino o cemu sanjam,je da je vidim"..to je bilo nakon izlaska!!!
eto
***pozdrav domasicama,ma gdje god vas put odveo(nek vam je to put srca,a ne zivotnog jada)!!!!
Zadnja izmjena: Ameli, dana/u 17 lis 2008 17:21, ukupno mijenjano 1 put.

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 17 lis 2008 16:36

i kaze te BB..ajmo jos..nocni cuvar,koji je bija zaduzen,za nocnu strazu i da pusta cure koje kasne,a sta se desavalo,prodava ih policajcima,s domorocima dogovara se i pusta svasta..špija gole cure,špija sto rade..pa onda objelodanio svima sutradan..zvali su ga Juda..kcer od direktorice,koja je radila ka nocna odg. zavodila curke koje se njoj svidjaju,nema nista kontra nje,nije silom nikog uzela,direktorica kojoj je bija nadimak "halteruša"sve je sklapala u svom ofisu na svom potpisu..a poslije radi nje blatile su se sve cure,kakva direktorica,takve i domasice..neda bog da si trrazija nesto..ili si glupaca ili -sto sad ona opet hoce...uuuu tu bi moga slozit cilu pricu,al sad ne bi..samo da se okrenem na nedavni zakljucak komisije za dom s vezi cure za koju su doktori ustvrdili da je zlostavljana...rezovi,oziljci od cika su samoozlijedjivanje..sve drugo je neci rad,tko radi u tom domu..zato me mrzi kad citam kako se komisija boji bez obzira na lijecnicki iskaz,suprostavit se crkvi,ne samo oni nego i drzavne vlasti..lazu!!!!!!!!!

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 17 lis 2008 17:19

uuu sto sam obozavala fajt..uvik bi skakala razdvajat,al kad mene dokaci onda ih pustim je***t se ...bilo je tu svega..a pogotovo minjanja licnog opisa,ne bi je ni mater rodjena prepoznala :o i sad nek mi rece neka da san glupa,da neznam sto je ljubav,sto mrznja,sto neizrecene misli..zao mi je nisam mogla nastaviti radit sa curama i potrudit cu se,al nemoj te me podcjenjivati,sve gluposti napisane,sve sto recem ima podloge,nisan pala s kruske,psihologija zena poznatija mi je nego vecini..nisan nacitana nit napojena svakakvim knjigama..al hvala bogu prosla i natprosjecno inteligentna(hvalim se usnama tudjim :D )..i kad sutim i radim budalu od sebe znam zasto..al postoji jedna istina:_NAJPAMETNIJI smo za Tudje probleme,al svoje vidimo samo iz svoje "kaljuže"..bolje receno "ne zelimo sagledati i priznati cinjenice"!!!

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 18 lis 2008 15:26

*drugi dio:Moje autanje u domu..
Kako je rekla jedna osoba,sve sto strsi iznad zive ograde se rize..
Svoju sexualnost u tim godinama,pripisivala sam pubertetu,pa cak i svoju vezu sa starijom "plavusom"(s kojom sam i danas u dobrim odnosima),zapravo sama rijec ,lezba,meni je vise bila egzotik nego samo poimanje sto to znaci.Znala sam jedino,da sve sto je lijepo,zenskog roda,doslo kod nas,da imala sam potrebu,dodirniti,poljubiti,ako sam bolje srece ici i dalje.Imala sam njenu sliku i drzala nad krevetom,ostali su me zadirkivali,a tko ti je ta,bas je zgodna,sto ti imas snjom?..ja sam nijekala sve dalje od prijateljstva..ali jednom je dosla jedna cura,za kojom su decki cim se pojavila slinili,nije bilaneka seksi,ali tu ljepotu,zbilja rijetko vidjas..naravno pomogla sam joj da se uklopi,ali nista nisan isla u smjeru tome da ju zavodim..bez obzira sto je svima izjavila da me voli i da sam joj najdraza,moj moto je bija,budi u vrhu,al budi svoj..i tako jedno popodne u sobi,pita me tko je ta plavusa..naravno rekla sam joj,prijateljica..nasto se ona nasmijala i pitala,nista vise,aj smatrala sam,mozda je vrime da njoj recen,jer nije bilo lako sutiti o svemu sto osjecas..ali moje priznanje odbilo mi se od glavu..nisam shvacala njenu potrebu da se izlaje ostalim curama koje su prenijele deckima,ali ,dobila sam etiketu lezbe,bez ozira sto sam hodala sa deckom,al moj stav i drzanje,vjerovatno je izazvalo zavist,pogotovo sto sam bila sa najzgodnijim deckom u nasem krugu,za njih nije postojalo bi-seksualnosti,nego crno ili bijelo..djisus kako mi je bilo neugodno kad sam cula za price iza ledja..ona me zaustavljala na hodniku,ja sam samo prolazila ispod ruke,napijala se i pjesme poklanjala meni,al koliko god mi draga bila,izdaju nisam joj mogla oprostiti..zapravo,ja sam nijekala sve,al boljelo me je,sve te ćakule,zapravo su me pocele unistavati,do tad ni pila ni pusila nism,al sve sam pocela,pa cak i travu i ostale "lake"na izlascima po discotekama koristila..nisam mogla vjerovati sto sve "prijatelji"mogu..s vise gluposti sto sam cinila jos na apsurd"porasla"sam u ocima drugima"cura kojoj se jebe za sve i zivi svojim zivotom",to je bilo za vanski svijet al u meni se prelamalo i boljelo,pitanje zbilja sto sam ja,sto i koga zelim..Nakon izlaska,u kojem sam prekoracila vrime,rano ujutro dobijam premjestaj na drugo mjesto..

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 18 lis 2008 16:36

*treci dio:put k sjeveru..
u transportiranju, na drugo mjesto zatvorenijeg tipa,i o kojem su pricali takve strahote,da sam se pred zagrebom,uspanicarila i dobila napad panike,mislila sam da umirem,sve sam znala,al totalni grc cilog tila,tesko je bilo udahnut,a kamo li reci,jedino sto sam uspila reci je :-nedaj te mi umrit-panika,trazi nedeljom doktora,pronasli siknuli inekciju i ja hooola..neman pojma pola toga..dvorac na brezuljku,priroda predivna i cetri paviljona...prvi put se susrecemsa kaj,bus i bum ,deš curi i cujzeke :D ..smjestena sa starijim curama koje su maturirale ,tu zadnju noc pobjegla s njima vanka,bija je to dozivljaj,stara klet,puna ka sibica,svak brije po svome,cure se oprastaju sa svojim deckima,a ja ka letva sidin i posmatram,da svako je ima svoj par,ja san s bocom pive bila u vezi :D ..cak nisan ni primjetilada sam brbljala uz tipa dok je pisa,sto je bila provala sutradan :D ..vratile se oko pet,vec u pola sedam budjenje i postrojavanje,dolazi Direktorica-kaj mislite ovo,ono..bla bla bla evo vam lopata i na bastu kopat,bez dorucka onako mamurne,da ne govorim da su neke zaboravile se i izuti prije neg su zaspale,bar im nije bilo ladno :D -ajmo pucke vi cupajte travu,a vi kopat..no sto reci ,nekako se docepala lopate i stojecke naslonjena zaspala na njoj,naravno opet show i smijeh,kako sam spavala i sve te nedace i svemu tome skompala se sa onom curom lijepookom u prvom dijelu..bile smo tandem kad su ove starije otisle,noc prije bije je fajt,mladju curu sto je cinkala,starije cure su napale i odvele u sobu,neznam sto su joj sve radile,samo se cula vriska i plac,dok nije dosla nocna..

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 18 lis 2008 16:58

*cetvrti dio:mi smo najstarije...
Zasto si zivija,nego za izlazak i pijacu,valjdajeto bija bijeg iz vlastite nevolje,ja san i maloljetna,sad neznam nit znam krenut,vozila tudja auta i prevozila cure do doma...bilo mi je dobro..svoju status,stekla sam starim motom,uvik na vrhu al nikad pri vrhu,jer ovi na vrhu,cesto se mijenjaju,a ovi u zaledjini uvik su tu,tako i tad..naravno ,glas o mojoj sexualnoj orijentaciji prosirija se i tu..vec mi je dopizdilo,priznala sam,je kako vi kazete,je ja sam lezba,mada vec imala godinu dana vezu s deckom,pustila sam te price,ona koja me tila pusdtila je i bilo mi je super..nikad necu zaboraviti jednu studenticu pisala je neki uradak za maturu s vezi doma,vozale me i davala svoje auto da vozim i bas kad je mislila ,sto je i htjela,ja samje samo poljubila u obraz i u autu ostavila,valjda je dobroprosla s maturom :D ..bila sam zaljubljena u curu duge crne kose,bila mi je sve,skrivecke spavale skupa,kad je mater dosla vukla me za ruku da dodjem i pozdravim mater,voljele se i bili..ajmo reci cili dom je znao kolika je ljubav nasa,a ova moja predivnoplavooka,cuvala mi ledja..bilo jejs tu cura,necu reci da san bila "faca"(jer to nikad nisam sebe smatrala,al da ih je bilo i da su sve i svasta i radile i govorile da su samnom je)..i ka sta sve bude sa zavrsetkom,moja pokahontas,je pobigla da me isprati zadnji dan,glavni kolodvor,ona i ja..suze i plac i to je bija kraj..njena prijateljica iz grada,odvodila je od mene..sigurnost,osjecaj sigurnosti,auto i stan i ona se udala..naravno i ja! The end..sve ostalo..pise se :D

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 18 lis 2008 17:04

Njoj pjesma_ako to se ljubav zove..a sve udetalje i s nastavkom u mojoj knjizi,smijesno,ali pisat znam i ja..eto jedan dio sam odi stavila,nadam se da nece u off..jer ovo je poklonjeno curama u problematicnim obiteljima,koje su ili bi mogle zavrsiti u domu..to je samo poruka,svako zlo,za neko dobro ;)

Black_feniks
Postovi: 1132
Pridružen/a: 16 tra 2008 16:38
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la Black_feniks » 18 lis 2008 17:53

Stvarno svaka čast...
Ful je zanimljivo...
Rado bi cjelo djelo pročitala... ;)
Normal people frighten me!

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 18 lis 2008 19:07

moja ljenost..malo je usporila sve..ali do ljeta nadam se da bude gotovo..(bez gramatickih gresaka :) )..ovo je tek jedan dio,mali dio.. ;)

Avatar
genius
Postovi: 166
Pridružen/a: 29 kol 2008 11:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: gde sam?

Post Postao/la genius » 19 lis 2008 00:43

:respekt:

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 19 lis 2008 14:13

ee sad,pitanje zasto,sve ovo pišem tu u ovoj rubrici..zapravo nema veze moja knjiga..nego nesto drugo..citala sam razne price cura svezi outanja,vecina,zapravo sva su bila u krugu obitelji ,prijatelja,skole..odi sam tila bar malo prikazati,koliko cura,ali i decki,po domovima prolaze tesko razdoblje u kojima njihovo outanje je mnogo i gore..zatvoren sa 50-do neznam kojeg broja sticenika..mnogo mnogo teze,pljuvanja,batinjanja,izvrcanje ruglu cak i vanka pred drustvom koji nije u domu..deckima je to jos i gore,evo jedna ukratko,ruzna prica:
-cure,uvik su bile lajave,rijetko kad,bi dolazilo do fizickog maltretiranja,ali verbalnog,nije bilo granice..skupa sa mnom bija je jedan decko(ovo sve sto pisem je naskuro,bez imena ili izmisljenih imena,samo bio/la)..doša je pri mene tu i znalo se za njega i njegove sklonosti,bili smo jako dobri frendovi,dok nije procurila prica,kako je jednog(a kazu da ih je jos bilo)prisilo na sex,s tim da je taj bijo jos djecak i mora za njega obavljati duznosti koje su tom "mom frendu"bile zapovidjene,naravno i nakon sto je pobrao batine od svojih vrsnjaka ja sam i dalje sumljala u te price,provodila snjim puno vrimena u razgovoru,pokusala ga shvatiti,dok mi jedan od zlostavljanih djecaka,nasamo nije potvrdio pricu,nisam mogla a ne vjerovati tom djecaku(imaj te na umu da su to bila djeca od 10-12g.)..a on je imao 17g...tu je puklo,nase prijateljstvo..jer poslije sam ga ulovila u jos puno lazi..zapravo grozno je bilo,da to zlostavljanje je bilo lancano,tog "mog frenda"zlostavljali su batinama,njegovi vrsnjaci,a on je sexualno zlostavljao djecake..odgajatelji su sutili,svaki prijestup se kaznjavao zabranom izlazaka,ili nekim dodatnim obavezama..odjeli su se zakljucavali,svaka sranja desavala su se iza zatvorenih vrata..a odgajatelji,sto reci,samo cast onim malobrojnim koji su poslije i otisli jer to vise nisu mogli gledati,pokusavali su smiriti,porazgovarati,braniti slabije,ali nije bilo podrske od ostalih odgajatelja...zato vecina po domovima koji su bili,imaju oziljkepo rukama od rezova od cikova,to je bio "vrisak"da ih netko cuje i pomogne,nikakav pokusaj samoubojstva,ma koliko im jadan zivot bio,svak je sanja "dom,svoju sobu,mir i svoj zivot"..neke koji su sad javne licnosti,znam da su bili u domovima,o tome se suti,to je jos uvik tabuu tema,predrasude,osudjivanja sticenika,a da se nezna zbog kojeg razloga su tu,dal zbog socijalno-obiteljsko nesredjenih situacija ili su mozda i pored svega ,opet krali..eee sad,svi ti aktivisti za ova i ona prava..vjeruj te mi,rijetko kad su posjetili domove i ako jesu jos nitko nije zasticen bio od same drzavne institucije,a da ne govorim od ostalih(jer tu si mora biti sluga od cistacice koja radi-pa sve do direktora),nitko te nije pita ni zasta!!
Zato bi voljela cure i decke koji volontiraju,obidjite domove sa starijim sticenicima od 13-pa nadalje(danas je sve mladjih pa sam ja uzela okvirno),nije daleko od Zagreba,pogledaj te koliko se tu krse prava,po svim mogucim stavkama i svim orijentacijama,a da ne govorim o homo populaciji..nema mjesta smijanju,pogledaj te koliko se tu cura javlja sa 16,17g.,a nisu u domu!

Odgovorite