ovisnost o drugim ljudima

Tko smo mi u svemiru, kamo idemo, koji je smisao života, jesu li teorije zavjere istinite, što bi mogao značiti vaš noćašnji san i je li to sve na rubu onostranog?
Odgovorite
Avatar
Cirrocco
Postovi: 406
Pridružen/a: 11 vel 2008 20:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: srtangers world, looking for home..

ovisnost o drugim ljudima

Post Postao/la Cirrocco » 31 ožu 2009 20:13

radila sam jucer prijateljici referat na tu temu i pronašla iznenađujuće premalo podataka..
stoga, zanima me vaše viđenje tog termina ili mozda podatci koje posjedujete o tome..
poznajete li koga tko je zaista ovisan o drugim ljudima
smatrate li da ta ovisnost nastaje zbog malog samopouzdanja osobe ili ima nesto vise u tome..
The meaning of life is not ending up dead with well preserved body but sliding in your grave sidewards worn out, out of breath and screaming: "holy shit what an ride!!!"

Avatar
sekica63
Postovi: 771
Pridružen/a: 09 srp 2008 17:04
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Post Postao/la sekica63 » 31 ožu 2009 20:23

Poznajem puno osoba odvisni od drugi, ja nisam, ovoje zanimljivo za razikat da bi više znali na tu temu.

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 31 ožu 2009 23:44

skrbnickih odnosa medju lezbackim vezama ima strahovito puno, samo sumnjam da ce se netko o tome konkretnije ocitovat....bivse ovisnice, ocajnice bez posla i planova...ko u prici....
zvir i bestimja.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Post Postao/la Kroacija » 01 tra 2009 09:06

ovisna sam fizicki i seksualno o curi :o

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Post Postao/la roadkill » 01 tra 2009 12:38

Tuko. :o
bring your mind into my head...

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Post Postao/la Kroacija » 01 tra 2009 13:44

sutim ti :o

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 01 tra 2009 15:46

Mišljenja sam da je priličan broj odnosa u biti ovisnički jer ljudi često brkaju ovisnost s ljubavlju. I mislim da to ima veze sa samopouzdanjem pa tako netko može biti ovisnički-inferioran, ali ima i drugih slučajeva ovisnosti u kombinaciji s agresijom (pasivnom, aktivnom, manifestacijama ljubomore i posesivnosti i tak dalje).
I nema to veze s lezbačkim odnosima već je onak, više općeniti problem. Ne znam je li su žene sklonije ovisničkom ponašanju, možda čak i jesu.

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 01 tra 2009 15:53

bilo bi zanimljivo, da je moguce, znanstveno istraziti devijacije u ponasanju i specificnosti lezbackih odnosa s posebnim osvrtom na ovisnosti raznorazne. iskreno vjerujem u specificnosti ponasanja te populacije zbog raznoraznih sto internih sto vanjskih okolnosti.
mislim da utopljenickih odnosa u lez/gej popoulaciji ima iznimno mnogo
zvir i bestimja.

Avatar
Cirrocco
Postovi: 406
Pridružen/a: 11 vel 2008 20:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: srtangers world, looking for home..

Post Postao/la Cirrocco » 01 tra 2009 20:17

tamara3 je napisao/la: Ne znam je li su žene sklonije ovisničkom ponašanju, možda čak i jesu.
prema podatcima do kojih sam uspjela doci zene su u velikoj mjeri zastupljenije ali velika je mogucnost da je razlog tomu sto su sklonije priznati tako nesto..

i iako je najveci broj primjera razvitak ovisnosti o vezma, sluzbena definicija je 'potreba osobe da je konstantno okruzena ljudima koji donose odluke umijesto nje ili barem u velikoj mjeri podrzavaju njene odluke'
The meaning of life is not ending up dead with well preserved body but sliding in your grave sidewards worn out, out of breath and screaming: "holy shit what an ride!!!"

Nicky
Postovi: 155
Pridružen/a: 19 vel 2009 12:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la Nicky » 02 tra 2009 09:10

pa nismo li kao nacija ovisni...stalno biramo druge da donose odluke za nas i to po mogućnosti krive, bez mogućnosti prigovora :P


dobro, malo pretjerujem...ali mislim da je to vrlo česta pojava među ljudima, prije je bio više među ženama (tipičan primjer: udati se za nekog majmuna da ona ne mora raditi, brinuti ni o čemu nego o kući), a danas je mislim jednako među oba spola jer je sve više muškaraca koji se hoće "priženiti" da ne moraju ni o čem brinuti i trpit će sve samo da mogu lagodno životariti. Imam primjer susjeda koji živi na ženin račun, niš ne radi, ide na plac s košarom ujutro i kuha neka smrdljiva jela (ufff). Mogu reć sa 99% sigurnošću da se baš i ne vole (zidovi između stanova su jako tanki i sve se čuje, ali njih dvoje nikad se ne čuju ....znate što mislim :D). Ali eto on nju trpi da ne mora se on brinuti, a ona njega da može reći da ima muža.

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 03 tra 2009 01:29

sve sto donosi ovisnost treba odjebat u startu. osim alkohola. droga i pilseva. nisu one nista bilje od toga. cista ovisnost. ali vjerujte mi vece zadovoljstvo donosi gore navedeno.
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

Avatar
Shanti
Postovi: 105
Pridružen/a: 30 tra 2008 19:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Shanti » 05 tra 2009 22:01

Cirrocco je napisao/la:
tamara3 je napisao/la: Ne znam je li su žene sklonije ovisničkom ponašanju, možda čak i jesu.
prema podatcima do kojih sam uspjela doci zene su u velikoj mjeri zastupljenije ali velika je mogucnost da je razlog tomu sto su sklonije priznati tako nesto..

i iako je najveci broj primjera razvitak ovisnosti o vezma, sluzbena definicija je 'potreba osobe da je konstantno okruzena ljudima koji donose odluke umijesto nje ili barem u velikoj mjeri podrzavaju njene odluke'
je, je, to je kulturološki. žene se kulturološki guraju od malene dobi u inferiorni položaj a onda ga s vremenom preuzmu jer ne znaju da postoji druga opcija.

ali ima brdo odnosa u kojima su frajeri ovisni. brdo. promatram tu "ovisnost-problematiku" već dulje vrijeme i zapanjujuće je koliko odnosa funkcionira na tom principu. :eek:

i još neš - u odnosu na ovu definiciju - to su ljudi sa vrlo niskom razinom samosvijesti. jedan obiteljski terapeut, danac Jesper Juul razlikuje samosvijest i samopouzdanje i kad kažem samosvijest mislim na njegovu definiciju iste. ako hoćeš istraživati o ovoj temi i bolje je razumjeti, pročitaj knjigu Drama djetinjstva od Alice Miller. ona je psihoterapeutkinja koja se puno bavila psihoanalizom i jako je dobro razradila neke stvari koje se dotiču ovog područja. pa ako te zanima, mislim da će ti ona bit ono što trebaš.
When it comes to love, sometimes you just can't think straight.

Avatar
lucretia
Postovi: 1214
Pridružen/a: 06 tra 2009 13:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: in the moonlight

Post Postao/la lucretia » 07 tra 2009 10:22

humph....
ja bih to podijelila na fizičku i psihičku...

fizičku ne moram objašnjavat, jel :D

a psihička....mislim da bi se tu mogla svrstavi ona vrsta 'ljubavi' koja se ne temelji na povezanosti,nego na NAvezanosti na drugu osobu, nešto kao ucjepljenje na nju, puštanje korjenja, prebacivanje svoje osobnosti (sa ili bez prebacivanja donošenja odluka, jer i one koje u vezi 'nose hlače' mogu biti bolesno ovisne o polovici koja ih sluša)... ugl obuhvaća puno ne baš normalnih odnosa...

:kiss4: vs :izbacen:

Avatar
Instinct
Postovi: 382
Pridružen/a: 01 srp 2008 11:41
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Saturn
Kontakt:

Post Postao/la Instinct » 17 tra 2009 13:09

Nekako mi je prekrut taj termin "ovisan",ja se recimo ne smatram ovisnom o nijednoj svojoj frendici ali opet drago mi je ako znam da ih u svakom trenutku mogu nazvati i tražiti savjet ili ih jednostavno samo nazvati da ih čujem. To bi nazvala prisnošću,ne ovisnošću.Mislim da ona kao takva ne postoji.
"Najveća mudrost u životu je da čovjek pronađe pravu ludost"

Avatar
Cirrocco
Postovi: 406
Pridružen/a: 11 vel 2008 20:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: srtangers world, looking for home..

Post Postao/la Cirrocco » 17 tra 2009 16:58

Instinct je napisao/la:Nekako mi je prekrut taj termin "ovisan",ja se recimo ne smatram ovisnom o nijednoj svojoj frendici ali opet drago mi je ako znam da ih u svakom trenutku mogu nazvati i tražiti savjet ili ih jednostavno samo nazvati da ih čujem. To bi nazvala prisnošću,ne ovisnošću.Mislim da ona kao takva ne postoji.

taj termin nikako nije prekrut jer ta ovisnost postoji kao medicinski dijagnosticirana..
i takvi ljudi imaju malo veci problem od frendica koje su im bas drage..
The meaning of life is not ending up dead with well preserved body but sliding in your grave sidewards worn out, out of breath and screaming: "holy shit what an ride!!!"

Avatar
Zraka
Postovi: 341
Pridružen/a: 21 kol 2007 14:11

Post Postao/la Zraka » 17 tra 2009 22:32

imala sam prilike to probati :), vjerojatno to s godinama prolazi.
iako uvijek ulazim u neke krajnosti.
please excuse me repetition
**R.S.**

http://www.nicholaslens.com/

Odgovorite