Citati koje pamtimo!

Sve što je vrijedno čitanja, gledanja i slušanja podijelite s nama ili pak iznesite svoje žestoke kritike istog.
Avatar
calypso
Postovi: 586
Pridružen/a: 23 lip 2007 20:21
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zagreb

Citati koje pamtimo!

Post Postao/la calypso » 28 ožu 2009 22:33

Koji vam je citat iz filma,serije ostao duboko urezan u pamcenje?

Meni:

1."Frankly, my dear I don't give a damn..." I okrene se i ode
"Gone with the wind"

2.Forrest: My momma always said, "Life was like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."
"Forrest Gump"

3."... you've got to ask yourself one question,
do i feel lucky? ..."
"Dirty Harry"
"The real voyage of discovery consists not in seeking new landscapes, but in having new eyes."

FOR ONE HUMAN BEING TO LOVE ANOTHER,THAT IS PERHAPS THE MOST DIFFICULT OF ALL OUR TASKS...THE WORK FOR WHICH ALL OTHER WORK IS BUT PREPARATION

Nicky
Postovi: 155
Pridružen/a: 19 vel 2009 12:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la Nicky » 29 ožu 2009 14:10

Yoda:"Do or do not. There is no try."
"Star Wars"

Avatar
calypso
Postovi: 586
Pridružen/a: 23 lip 2007 20:21
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la calypso » 30 ožu 2009 20:58

Nicky je napisao/la:Yoda:"Do or do not. There is no try."
"Star Wars"
:thumbup:
"The real voyage of discovery consists not in seeking new landscapes, but in having new eyes."

FOR ONE HUMAN BEING TO LOVE ANOTHER,THAT IS PERHAPS THE MOST DIFFICULT OF ALL OUR TASKS...THE WORK FOR WHICH ALL OTHER WORK IS BUT PREPARATION

Nicky
Postovi: 155
Pridružen/a: 19 vel 2009 12:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la Nicky » 31 ožu 2009 09:42

calypso je napisao/la:
:thumbup:
ti to mene zezaš...bolje ti je da ne jer ko mi dirne u star wars....slika
zezam se, naravno ;)

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 31 ožu 2009 19:54

ne znam tocno gdje, ali u jednoj zgodnoj knjizici sam jednom procitala: "ne mozes dva puta stati u istu vodu, ali mozes u isto govno!" very significant. :eek:

Avatar
Cirrocco
Postovi: 406
Pridružen/a: 11 vel 2008 20:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: srtangers world, looking for home..

Post Postao/la Cirrocco » 31 ožu 2009 20:10

"proveo sam savršeno divnu večer, no to nije bila ova." -marx

"ljudi se povremeno spotaknu o istinu, no većina ih se brzo uspravi i odjuri kao da ništa nije bilo" -churchill

"svaki neživi predmet može se pomaknuti taman onoliko koliko mu je potrebno da vam se nađe pod nogama" -young
The meaning of life is not ending up dead with well preserved body but sliding in your grave sidewards worn out, out of breath and screaming: "holy shit what an ride!!!"

Avatar
satine
Postovi: 80
Pridružen/a: 29 pro 2007 12:48

Post Postao/la satine » 01 tra 2009 15:30

i looove star wars:))

primjerice:

“Wonderful girl. Either I’m going to kill her or I’m beginning to like her.” - Han Solo :inlove:

Nicky
Postovi: 155
Pridružen/a: 19 vel 2009 12:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la Nicky » 01 tra 2009 16:40

satine je napisao/la:i looove star wars:))

primjerice:

“Wonderful girl. Either I’m going to kill her or I’m beginning to like her.” - Han Solo :inlove:
to je čista istina....:D

kaplja rose
Postovi: 8
Pridružen/a: 01 tra 2009 16:05

Post Postao/la kaplja rose » 01 tra 2009 19:52

I`ll be back!
Terminator

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Post Postao/la Hidden_soul » 04 tra 2009 23:25

"Let me give you a little inside information about God. God likes to watch. He's a prankster. Think about it. He gives man instincts. He gives you this extraordinary gift, and then what does He do, I swear for His own amusement, his own private, cosmic gag reel, He sets the rules in opposition. It's the goof of all time. Look but don't touch. Touch, but don't taste. Taste, don't swallow. Ahaha. And while you're jumpin' from one foot to the next, what is he doing? He's laughin' His sick, fuckin' ass off! He's a tight-ass! He's a SADIST! He's an absentee landlord! Worship that? NEVER!"

Devil's advocate
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

Avatar
Uliana
Postovi: 1325
Pridružen/a: 21 pro 2008 19:47
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la Uliana » 05 tra 2009 12:34

jebite se, ljudi

karanje je loše


napisano na zidu 1. squata u zagrebu
Idem trenutak samo, popravit šminku malo!!

Avatar
Mina
Postovi: 179
Pridružen/a: 03 sij 2009 23:54
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: u creatinu

Post Postao/la Mina » 05 tra 2009 18:35

naucila si me duso kako oni koji pobjeduju ostvaruju zelje svog srca nije bit u vjezbi ni u vjestini bitna je zelja.------mjuzikl Šah u prijevodu

Jedno je uskraćeno bogovima,moć da preurede povjest.----aristotel


dok novi raj počinje vjecni pakao dolazi
svakom je covjeku dan kljuc raja a isti taj kljuc otvara kapije pakla...---začaran

nije ljubav sve što vidiš..

kukavica ubija poljubcem..

laži ljudima koje znas ,a onima koje neznas lazi jos vise...
ah Faith mi je zauzeto jebiga..

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 05 tra 2009 19:23

Hidden_soul je napisao/la:"Let me give you a little inside information about God. God likes to watch. He's a prankster. Think about it. He gives man instincts. He gives you this extraordinary gift, and then what does He do, I swear for His own amusement, his own private, cosmic gag reel, He sets the rules in opposition. It's the goof of all time. Look but don't touch. Touch, but don't taste. Taste, don't swallow. Ahaha. And while you're jumpin' from one foot to the next, what is he doing? He's laughin' His sick, fuckin' ass off! He's a tight-ass! He's a SADIST! He's an absentee landlord! Worship that? NEVER!"

Devil's advocate
ooo, yeah, honey! :) obozavam taj mali monolog!

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 05 tra 2009 19:35

malo nas je al smo govna
-stara splitska-

sladoled bi mi prijao
-ibid.-
zvir i bestimja.

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Post Postao/la roadkill » 07 tra 2009 12:49

- There are worse things than chastity, Mr. Shannon.
- Yes, lunacy and death.
bring your mind into my head...

noise
Postovi: 1465
Pridružen/a: 16 ruj 2006 00:43

Post Postao/la noise » 28 lip 2009 12:10

Tom Ford: - Jeste li vi sretni?
Karl Lagerfeld: - Darling, nisam toliko ambiciozan.
slika
I take pleasure in...

U trenutku kad sam poceo pisati ovu recenicu iskreno sam pomislio da imam nesto zanimljivo reci, kad ono, evo kamo to vodi.

Avatar
Poppy the gay
Postovi: 113
Pridružen/a: 11 lip 2009 12:29

Post Postao/la Poppy the gay » 28 lip 2009 12:49

"I believe there's a place where the restless souls wander, burdened by the weight of their own sadness. They wait for a chance to set the wrong things right. Only then can they be reunited with the ones they love. Sometimes, a crow shows them the way; because sometimes, love is stronger than death. "
- from "City of Angels"


"You know, that moment when you kiss someone and everything around you becomes hazy. And the only thing in focus is you and that person. And you realize that that person is the only person that you're supposed to kiss for the rest of your life. And for one moment you get this gift. And you want to laugh and you want to cry because you feel so lucky that you found it and so scared that it will go away all at the same time. "
- from "Never Been Kissed"


"You are what I never knew I always wanted .."
- from "Fools Rush In"


" Will you love me for the rest of my life? "
" No, I'll love you for the rest of mine. "
- From the movie "Phenomenon"


~ Photography for me is not looking, it's feeling. If you can't feel what you're looking at, then you're never going to get others to feel anything when they look at your pictures. ~ Don McCullin



~ Without inspiration the best powers of the mind remain dormant, there is a fuel in us which needs to be ignited with sparks. Johann Gottfried Von Herder



~ Consult not your fears but your hopes and dreams. Think not about your frustrations, but about your unfulfilled potential. Concern yourself not with what you tried and failed in, but with what is still possible for you to do. ~ Pope John XXIII


-A ljubav je kad ne dišeš,kada ti nedostaje,kada je lepo čak i kad ne ide,kad je ludost...Kad bi čak i na pomisao da je vidiš sa nekim drugim,popio okean samo da ga pređeš. - IO E TE, TRE METRI SOPRA DEL CIELO

"IF YOU'RE BIRD, I'M A BIRD.." notebook

Avatar
alice
Postovi: 1332
Pridružen/a: 24 sij 2009 16:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: in Wonderland

Post Postao/la alice » 28 lip 2009 22:17

KAKVA SU TO VREMENA KAD JE RAZGOVOR O DRVEĆU GOTOVO ZLOČIN JER UKLJUČUJE ŠUTNJU O TOLIKIM NEDJELIMA? - Ivo Andrić 'Ex ponto'
'At the center of non-violence stands the principle of love.'
Martin Luther King

Plague

Post Postao/la Plague » 28 lip 2009 23:12

Film sa najboljim citatima - Fight Club :inlove:

"Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch?"

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything."

"You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not the contents of your wallet. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world."

"Worker bees can leave. Even drones can fly away. The Queen is their slave."

Broken Down Angel
Postovi: 911
Pridružen/a: 24 pro 2006 11:28

Post Postao/la Broken Down Angel » 28 lip 2009 23:59

Bohumil Hrabal:

"... protiv svoje volje sam naobražen i stoga zapravo niti ne znam koje su misli moje, iz mene potekle, a koje sam negdje pročitao."

"Od knjiga sam i iz knjiga naučio da nebesa uopće nisu humana, a čovjek, o kojem to misle, on također nije human, ne jer ne bi htio, već stoga što je to u suprotnosti s ispravnim mišljenjem." / "... i onaj tko pakira stari papir, taj ne poznaje humanost, baš poput nebesa, ustvari to što sam radio ja, netko to mora raditi, a taj rad je bio pokolj nevine dječice..."

"Onomad, kada sam na svojoj hidrauličnoj preši prešao divne knjige, kada je preša zazvonila u posljednjoj fazi i mrvila knjige snagom od dvadeset atmosfera, čuo sam pucanje ljudskih kostiju, kao kada bih na ručnom mlincu mljeo lubanje i kosti u preši mrvljenih klasika..."

"Sve istodobno ide naprijed i sve se vraća natrag, poput kovačkog mijeha ili kao što na zapovijed zelene i crvene dugmadi na toj mojoj preši sve preskakuje u svoju suprotnost i jedino tako na svijetu ništa ne šepa... Tako spirala i krug u mom zvanju odgovaraju jedno drugome, a progressus ad futurum se spaja s regressum ad origanem, a ja još sve to opipljivo proživljavam, i bijući protiv svoje volje obrazovan, nesretno sam sretan te sam sada počeo sanjariti o tome da progressus ad origanem odgovara uz regressum ad futurum."

"... jedan je od tih miševa došao čak do mene i napao me, maleni je miš skakao na mene zadnjim nogama i htio me ugristi ili čak oboriti (...) da bi na koncu potpuno zadihan sjedio u kutu i promatrao me, gledao me u oči, a ja sam zadrhtao, vidio sam da je u tim mišjim očima nešto više od zvjezdanog neba nada mnom, više od moralnog zakona u meni. Poput bljeska groma ukazao mi se Arthur Schoppenhauer, najviši zakon je ljubav, a ta ljubav je suosjećanje. Shvatio sam zašto je Arthur toliko mrzio silovitog Hegela, no bio sam sretan što ni Hegel niti Schoppenhauer nisu bili zapovjednici suprostavljenih vojski jer bi ta dvojica vodila rat upravo onakav kakav vode dva štakorska klana u svim kanalima i kloakama praškog podzemlja..."

- - - - - - - - - - -

Fernando Pessoa:

"Obzir je smrt djelovanja. Misliti na tuđu osjetljivost znači biti siguran u nedjelovanje. Nema postupka, ma kako on bio beznačajan – a što je važniji, to je ovo točnije – koji ne ranjava drugu dušu, koji neće nekoga povrijediti, koji ne sadrži elemente zbog kojih se ne bismo, ako imamo srca, pokajali. Često pomislim kako se prava filozofija pustinjaka zapravo sastoji u izbjegavanju neprijateljskog postupanja prema drugima zbog puke činjenice da smo živi, a ne u nekakvu razmišljanju koje bi bilo izravno povezano s osamljivanjem..."

- - - - - - - - - - - - - - -

Katharine Hepburn:

“Love has nothing to do with what you are expecting to get - only with what you are expecting to give - which is everything.”

Broken Down Angel
Postovi: 911
Pridružen/a: 24 pro 2006 11:28

Post Postao/la Broken Down Angel » 29 lip 2009 00:26

Nisam pažljivo čitala. *blush* Malo sam zalutala u književnost, a vidim da se traže citati iz filmova / serija. Prošlo je jedan sat ujutro, a ovaj mi se topic činio izvrsnim mjestom za učiniti predah od učenja. =) Ispričavam se autorici.

OT:

"Out to sea. Out to sea, and in the weightlessness of the deep where dreams come true, two souls unite to fulfill a single wish. Your gaze and mine, over and over like an echo, repeating silently: "Deeper, and deeper," beyond everything that is flesh and blood. But I always awaken and I always wish for death, my lips forever entangled in your hair. " (Ramón, "Mar Adentro")

- - - - - - - - - - - - - - -

"It should take you exactly four seconds to cross from here to that door. I'll give you two." (Holly Golighty, "Breakfest At Tiffany´s")

- - - - - - - - - - - - - -

"What in heaven's name brought you to Casablanca?"
"My health. I came to Casablanca for the waters."
"The waters? What waters? We're in the desert."
"I was misinformed."
(Captain Renault / Rick, "Casablanca")

"We read five times that you were killed, in five different places.
"As you can see, it was true every single time." (Berger / Laszlo, "Casablanca")

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Re: Citati koje pamtimo!

Post Postao/la ticklebook » 02 kol 2011 16:09

Spada u književnost, ali nedavno jedan od Borgesa:

La muerte es una vida vivida. La vida es una muerte que viene.
(Smrt je proživljen život. Život je smrt koja dolazi.)

Nekako čovjeka otrijezni, podsjeti ga da bi se trebalo više opustiti i živjeti punim plućima.
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Citati koje pamtimo!

Post Postao/la ariadne » 02 kol 2011 20:50

"Stop trying to make 'fetch' happen. It is not going to happen.", "Four for you Glen Coco, you go Glen Coco!", "Boo, you whore!", "I don't have a square to spare. I can't spare a square.", "The sea was angry that day, my friends...", "There was significant shrinkage.", "You're giving ME the 'it's not you, it's me' routine? I INVENTED 'it's not you, it's me'. Nobody tells me it's them, not me. If it's anybody, it's me!", "WE WERE ON A BREAK!", "Oy with the poodles already.", "We've been here before. I recognize that tree.", "Hockey puck, rattlesnake, monkey, monkey, underpants.", "BUT WHY IS THE RUM GONE?!", "YOU SHALL NOT PASS!", "Leave now and never come back!", "My preciousssssss...", "Chicken. Good.", "-There's a higher power that will judge you for your indecency. -Tom Cruise?", "What's your (her?) childhood trauma?", "Are you suicidal?", "Listen very carefully, I shall say this only once.", "You stupid woman!", "OOOOHHH, RENE...", "We have been diddled.", "We have to go deeper.", "Run, Forrest, run!", "Draw me like one of your French girls.", "There is no spoon.", "GET TO THA CHOPPA!", "How long have you been 17?", "You smell like pine needles and have a face like sunshine!", "She really needs to sort out her priorities.", "What's your favourite scary movie?", "Here's Johnny!", "Clarice.", "It puts the lotion in the basket (or it gets the hose again).", "Does he look like a bitch?", "English, motherfucker! Do you speak it?", "Good night, and good luck.", "Live long and prosper.", "Make it so.", "My mind rebels at stagnation.", "Oh look, another glorious morning. Makes me sick!", "I'm too old for this shit."

Njih koristim ponekad, u prikladnim trenucima. :D Inače ima toga puno više, ali tko bi se svega sjetio.
Moj život je tužan #76758
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

CornflakeGirl
Postovi: 72
Pridružen/a: 04 stu 2010 18:59
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Citati koje pamtimo!

Post Postao/la CornflakeGirl » 02 kol 2011 22:14

"Don't let anyone tell you they're better than you Forrest! If God intended everybody to be the same he would have given us all braces on our legs."

"Ja svoju ženu ne dam vređati. Puno nije vredna, ali vređati ju ne dam!" -Tko pjeva zlo ne misli

"Ja sam svoga tela gospodar!"

Avatar
shizika
Postovi: 14271
Pridružen/a: 02 srp 2011 15:32
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: Citati koje pamtimo!

Post Postao/la shizika » 03 kol 2011 12:55

‎" i ne znam zašto se posle svega uvek vraćam tvojoj nesavršenosti. valjda je to ljubav mila. "
...život je lijep... (:

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Re: Citati koje pamtimo!

Post Postao/la ticklebook » 09 kol 2011 14:43

"Samo kukavice vole po nekoliko žena, hrabri muskarci [ili, ovdje: žene] ne plaše se rizika da vole samo jednu ženu."
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Citati koje pamtimo!

Post Postao/la Zita » 09 kol 2011 18:42

Ones best success comes after their greatest disappointments.
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
Angela07
Postovi: 701
Pridružen/a: 30 srp 2011 19:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Citati koje pamtimo!

Post Postao/la Angela07 » 10 kol 2011 07:45

"Uvijek idi ususret svojim strahovima. Istražuj ono što ne razumiješ. Tako ćeš se razvijati i postati bolja osoba."
(Posljednja tajna hrama)

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Citati koje pamtimo!

Post Postao/la call_me » 12 kol 2011 01:26

"Nobody puts Baby in the corner."
(Dirty Dancing, film)

Avatar
Moloko
Postovi: 16477
Pridružen/a: 28 sij 2010 11:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Citati koje pamtimo!

Post Postao/la Moloko » 12 kol 2011 09:49

"You have been weighed, you have been measured, and you have been found wanting."

A Knight s Tale. :inlove:
"Koliko me je tko tražio, toliko me je i otkrio. Koliko me otkrio, toliko me je zaslužio. I dajem sve, tek kad ima tko da sve i ponese."

Odgovorite