koliko ozbiljno shvacate neke korisnike/-ce koji/-e...

Ovdje spadaju teme koje se ne mogu svrstati u ostale forume. SVE privatne prepiske i dogovore vodite u podforumu dnevna soba.
Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

koliko ozbiljno shvacate neke korisnike/-ce koji/-e...

Post Postao/la Kroacija » 12 ruj 2009 14:06

inspirirana vasim medjusobnim podjebavanjima tamo u slucajnima a u vezi pravopisa, zanima me kako na vas utjecu oni korisnici/-ce koji koje imaju los pravopis, konstrukciju recenice, interpunkciju, nest cetvrto...
shvacate li ih ozbiljno? mislite li da razmak od tri mjesta izmedju rijeci ili pisanje "kuča" umjesto "kuća" ili pak ono iritirajuce emo-cool "w" umjesto "v" odrazava neki segment njihovog karaktera? koliko vam je bitno to? i tako :o

:o

Avatar
aquarius001
Postovi: 319
Pridružen/a: 03 ruj 2009 07:00
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo

Re: koliko ozbiljno shvacate neke korisnike/-ce koji/-e...

Post Postao/la aquarius001 » 12 ruj 2009 14:22

invalid_user je napisao/la:inspirirana vasim medjusobnim podjebavanjima tamo u slucajnima a u vezi pravopisa, zanima me kako na vas utjecu oni korisnici/-ce koji koje imaju los pravopis, konstrukciju recenice, interpunkciju, nest cetvrto...
shvacate li ih ozbiljno? mislite li da razmak od tri mjesta izmedju rijeci ili pisanje "kuča" umjesto "kuća" ili pak ono iritirajuce emo-cool "w" umjesto "v" odrazava neki segment njihovog karaktera? koliko vam je bitno to? i tako :o

:o
Uvijek je lijepo kad je netko pismen, ali ne treba se hvatati za svaki č i ć :D

Avatar
Peglam_subotom
Postovi: 3868
Pridružen/a: 21 stu 2008 00:59
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Post Postao/la Peglam_subotom » 12 ruj 2009 14:36

Pismenost mi je poprilično bitna. Veliki turn on. :D Mislim da dosta govori o nečijoj inteligenciji. A to mi je isto turn on. :P
Lakše ću prožvakat kucu od kuče. Ili hlace od hlaća, etc.
Imam visok prag tolerancije, ali ponekad mi stvarno dopizdi. Pms talking. :roll:
I'll take you for all that you are. With your complications, your pain, your secrets, your past, your longings and dreams... I will take you completely; without exemptions.

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Post Postao/la roadkill » 12 ruj 2009 14:37

Vise me zanima smisao onoga sto pisu nego kako pisu. Greske kao takve nece mi pretjerano zasmetati ako tekst ima smisla i zvuci kao da ga je izbacio mozak sa vise od 2 sive stanice. Posto to cesto nije slucaj, tu i tamo se javi poriv da uzmem crvenu i krenem ispravljati po monitoru.
Isticem, same za sebe mi pretjerano ne bodu oci.
bring your mind into my head...

PlayToy
Postovi: 614
Pridružen/a: 23 srp 2009 17:23
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Post Postao/la PlayToy » 12 ruj 2009 14:44

osobe koje pišu ''iČ'', ''kuČa'', ''ĆovIjek'' i tome slično ne mogu shvatiti ozbiljno jer se te riječi prečesto upotrebljavaju da netko ne bi bilo sposoban i u stanju zapamtiti kako se pišu. isto tako ne podnosim krivo napisane negacije. ove ostale neke greške tipa ''ja bi'' umjesto ''ja bih'' stvarno ne primjećujem niti me smeta. u svakom slučaju, ne branim nikome da piše kako želi, ali branim da se mene ili bilo koga drugoga napada kad ih se ispravi. jebi ga, neki od nas su jezičari i uočavanje takvih grešaka već spada pod profesionalnu deformaciju. :roll:
I'm a lover, not a fighter, but I'll fight for what I love.
~ http://www.youtube.com/watch?v=HNuhD88jajI ~

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 12 ruj 2009 14:56

roadkill je napisao/la:Vise me zanima smisao onoga sto pisu nego kako pisu. Greske kao takve nece mi pretjerano zasmetati ako tekst ima smisla i zvuci kao da ga je izbacio mozak sa vise od 2 sive stanice. Posto to cesto nije slucaj, tu i tamo se javi poriv da uzmem crvenu i krenem ispravljati po monitoru.
Isticem, same za sebe mi pretjerano ne bodu oci.
..ovo je post, zbog kojeg mi ne pada na pamet da otvorin kontra temu :thumbup:
@peglam_ subotom:to sto je bilo-bilo je, al ..de jos jednom procitaj sto si napisala i onaj turn on, skim si bila u vezi!? ;) ..necu osobno, petljat sa ovom temom, al vec na pocetku, iscitah "licimjerstvo".:D
Zadnja izmjena: Ameli, dana/u 12 ruj 2009 15:00, ukupno mijenjano 2 puta.

Avatar
Russian Roulette
Postovi: 407
Pridružen/a: 18 sij 2006 16:33
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Peezdeechy
Kontakt:

Post Postao/la Russian Roulette » 12 ruj 2009 14:56

Nesmeta mi.
:D

Nekad se dovedem u napast da idem redom i editiram ljudima postove. :bagonhead:
Take a shot.

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 12 ruj 2009 15:03

Russian Roulette je napisao/la:
Nekad se dovedem u napast da idem redom i editiram ljudima postove. :bagonhead:
daj molim te :D , pocni od mene al bi ti tribalo mista za 3800 i nesto postova :D

Avatar
Peglam_subotom
Postovi: 3868
Pridružen/a: 21 stu 2008 00:59
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Post Postao/la Peglam_subotom » 12 ruj 2009 15:28

Ameli je napisao/la:
roadkill je napisao/la:Vise me zanima smisao onoga sto pisu nego kako pisu. Greske kao takve nece mi pretjerano zasmetati ako tekst ima smisla i zvuci kao da ga je izbacio mozak sa vise od 2 sive stanice. Posto to cesto nije slucaj, tu i tamo se javi poriv da uzmem crvenu i krenem ispravljati po monitoru.
Isticem, same za sebe mi pretjerano ne bodu oci.
..ovo je post, zbog kojeg mi ne pada na pamet da otvorin kontra temu :thumbup:
@peglam_ subotom:to sto je bilo-bilo je, al ..de jos jednom procitaj sto si napisala i onaj turn on, skim si bila u vezi!? ;) ..necu osobno, petljat sa ovom temom, al vec na pocetku, iscitah "licimjerstvo".:D
Nećeš osobno, ali si morala. :roll: Veza? Draga, nije to bila nikakva veza. Uostalom, neću (ili po novom ne ću) se sad javno raspravljat. U biti, nikako.
Što je tu licemjerno u mom postu? Da me privlače pismeni i isključivo pismeni ljudi? Jesam li igdje napisala da imam nešto protiv nepismenih ljudi? Da me nikad nije privukao netko nepismen? Nemoj interpretirat moje riječi kako bi htjela.
Ponavljam, peace. ;) Ni u koga ne upirem prstom niti tražim nešto osobno u svemu tome.
I'll take you for all that you are. With your complications, your pain, your secrets, your past, your longings and dreams... I will take you completely; without exemptions.

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Post Postao/la Bash » 12 ruj 2009 16:17

Problematično č i ć te ije i je me kod uvik malo žicne u dušu, ali ne komentiran. ostalo me ne dira previše. imala san profe iz hrvatskog koje su me rešetale gramatikom pa san naučila. mislin, sve se to može naučit i nema neke veze s inteligencijom, ali mi je definitivno turn-off. pisanje s naglaskon (:aha:) ili nervacke riči me obično ne smetaju. ok, nekad me žicnu i nepotrebni anglizmi, ali i sama ih koristin pa se trudin ne bit licemjer :D

Avatar
Cirrocco
Postovi: 406
Pridružen/a: 11 vel 2008 20:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: srtangers world, looking for home..

Post Postao/la Cirrocco » 12 ruj 2009 16:21

iznimno licemjerno sam osjetljiva samo na č/ć.. vjerojatno jer sam samo u to 100% sigurna da necu fulati.. s druge strane itekako sam svjesna svog ne snalazenja u koristenju ije/je te razdvajanju ne od glagola.. ali ne smeta me to moje licemjerstvo..

no, manje bitno je sve to skupa dok god je osoba u stanju konstruktivno postaviti recenicu i obraniti svoju tezu bez vrcenja u krug oko par rijeci.
elokvencija iznad svega :)
The meaning of life is not ending up dead with well preserved body but sliding in your grave sidewards worn out, out of breath and screaming: "holy shit what an ride!!!"

Avatar
sillmarien
Postovi: 650
Pridružen/a: 26 stu 2008 10:53
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Post Postao/la sillmarien » 12 ruj 2009 18:38

ovako, ovo je forum. nije uopće bitno kako tko piše dok god je ono što je napisano razumljivo. što je više nego što bih mogla reći za neke korisnice. npr. shvaćam da je sekica slovenka, pa hajde. ali ameli :? ok, dalmatinka je, ali nekad mi se dogodi da moram dvaput pročitati post ako ga želim razumijeti :o

ono što me zaista smeta jesu fakultetski obrazovane osobe koje nemaju osnovnu pismenost :o a tih ima puno. ili ljudi na visokim pozicijama. ili kad dobijem službeni dokument PUN pravopisnih pogrešaka :!:

ja npr. neću nikad sasvim razumijeti refleks jata u hrvatskom jeziku... i priznajem da mi to šteka. nekad kad nisam sigurna kako se piše, moram si napisati na papir i onda vizualno procijeniti :D jer iz izgovora ne razlikujem :D

na forumu č i ć se lako zamijene čisto zato što stoje jedan do drugog na tipkovnici. i hajde, dogodi se tu i tamo.
ali u slučaju da nije stvar u brzom tipkanju, to mi već smeta- tipa bode me u oči. ali ne uzrujavam se oko toga :o nismo svi pismeni, a ovo je samo forum
"I love deadlines. I like the whooshing sound they make as they fly by."
backspace je napisao/la:ma joj, najradije bi se resetirala...

Avatar
Miki
Postovi: 299
Pridružen/a: 03 stu 2005 17:27
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Miki » 12 ruj 2009 19:03

Smeta mi. Svugdje. Na forumu, u novinama, knjigama, televiziji, lecima, reklamama, uplatnicama (!), neonskim natpisima, deklaracijama.. Smeta mi. Jako. Stvarno mi smeta. Zato ne čitam baš puno. :D
A da li po tome sudim nečiji karakter ili prejudiciram osobine, ne. To ne radim. Nemaju svi jednake predispozicije za učenje jezika i pravopisa, netko može biti lumen u matematici, kemiji, dobiti nobelovu nagradu a da ne mora biti savršeno pismen.
slika

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Post Postao/la roadkill » 12 ruj 2009 19:06

Mene iznenadjuje kako ljudi spremno priznaju da su licemjeri. :o Samo nisam sigurna da to promatraju kao nesto lose, tj. nepozeljno.
bring your mind into my head...

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 12 ruj 2009 19:51

@ S.- ali ameli Confused ok, dalmatinka je, ali nekad mi se dogodi da moram dvaput pročitati post ako ga želim razumijeti Surprised..
-meni je to kompliment, znaci zelis znat sto sam napisala :D i nisi jedina, koja ne razumi :) ..al mene to osobno ne muci @Alice je jednom napisala nesto slicno i puno njih, pitajuci dal pisem "kako mi misli nalijecu" ili..bas to, uopce se ne opterecujem pravopisom niti mi je bitno dal je gramaticki tocno, onako " sto na umu, to na drumu"..ako te Sili bas zanima sto zelin reci, dogovorit cemo se za pice, al prijateljski, vjeruj mi tad neces doci do rijeci :D

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 12 ruj 2009 20:18

Peglam_subotom je napisao/la:
Ameli je napisao/la:
roadkill je napisao/la:Vise me zanima smisao onoga sto pisu nego kako pisu. Greske kao takve nece mi pretjerano zasmetati ako tekst ima smisla i zvuci kao da ga je izbacio mozak sa vise od 2 sive stanice. Posto to cesto nije slucaj, tu i tamo se javi poriv da uzmem crvenu i krenem ispravljati po monitoru.
Isticem, same za sebe mi pretjerano ne bodu oci.
..ovo je post, zbog kojeg mi ne pada na pamet da otvorin kontra temu :thumbup:
@peglam_ subotom:to sto je bilo-bilo je, al ..de jos jednom procitaj sto si napisala i onaj turn on, skim si bila u vezi!? ;) ..necu osobno, petljat sa ovom temom, al vec na pocetku, iscitah "licimjerstvo".:D
Nećeš osobno, ali si morala. :roll: Veza? Draga, nije to bila nikakva veza.
off: i nije bila Veza, ;) bila je cisto zezancija, bar s moje strane, bezobzira na sve teme koje si mi uputila :D ..ima jedna znacajna stvar tj. situacija, sve te velebitne gramiticki potkovane, u RL-u, su toliko sutljive i ako recu neku recenicu, toliko su "siromasnog vokabulara", nepotpune bolje receno i neshvatljive..
ot. zivo mi se fucka, dal si napisala ili rekla KUČA, Čevapi, ili sto ja znam, kad sa tim svojim "Pismenim" nemas sto za rec...volin ljude koji su otvoreni, pricljivi, uopce ne mora bit receno ka iz "udžebenika i radne bilježnice" Hrvatskog jezika..pricaj, smij se, nasmij me, opusti se, zivimo, al ne pod strogo tvojim mjerilima, ako je tako, zelis po svome "daleko ti kuca bila od moje" :)

cruisegirl
Postovi: 716
Pridružen/a: 30 lip 2008 20:31
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: split

Post Postao/la cruisegirl » 12 ruj 2009 20:21

roadkill je napisao/la:Vise me zanima smisao onoga sto pisu nego kako pisu. Greske kao takve nece mi pretjerano zasmetati ako tekst ima smisla i zvuci kao da ga je izbacio mozak sa vise od 2 sive stanice. Posto to cesto nije slucaj, tu i tamo se javi poriv da uzmem crvenu i krenem ispravljati po monitoru.
Isticem, same za sebe mi pretjerano ne bodu oci.
:thumbup:

apsolutno! bitnije je sta je napisano nego kako je napisano.

Avatar
Miki
Postovi: 299
Pridružen/a: 03 stu 2005 17:27
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Miki » 12 ruj 2009 21:13

Tak je! Uostalom, kriza je, uđbenika nema, da i ima nema se para za njih, lepo ukinemo rvacki u školu i đava ga odnija pa naućiš govorit doma, kojčešvraga komplicirat mekotvrdoijejeje.. :D Ijonak stalno nešt mjenjaju, wotsdpoint :?
slika

Broken Down Angel
Postovi: 911
Pridružen/a: 24 pro 2006 11:28

Post Postao/la Broken Down Angel » 12 ruj 2009 21:25

Napisala sam sve što sam imala na tu temu. =)
Volim pismenost. No, nedostatak iste ne znači da ću osobu manje uvažavati.
Sam sadržaj posta je, naravno, najbitniji.
Ali jezik je ono što mu daje oblik.
Stoga, definitivno nije zanemariv.
Htjeli to neki priznati ili ne.

Avatar
aquarius001
Postovi: 319
Pridružen/a: 03 ruj 2009 07:00
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo

Post Postao/la aquarius001 » 12 ruj 2009 21:27

Broken Down Angel je napisao/la:Napisala sam sve što sam imala na tu temu. =)
Volim pismenost. No, nedostatak iste ne znači da ću osobu manje uvažavati.
Sam sadržaj posta je, naravno, najbitniji.
Ali jezik je ono što mu daje oblik.
Stoga, definitivno nije zanemariv.
Htjeli to neki priznati ili ne.
:respekt:

Avatar
far out
Postovi: 1468
Pridružen/a: 22 sij 2007 13:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la far out » 12 ruj 2009 21:28

:D :D lijepo. :D

Avatar
Peglam_subotom
Postovi: 3868
Pridružen/a: 21 stu 2008 00:59
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Post Postao/la Peglam_subotom » 12 ruj 2009 21:29

@Ameli: Rekla sam da neću, al ne da mi vrag mira. I ovo je definitivno moj zadnji post na ovu temu.
Koliko god su neki neshvatljivi u pisanom obliku, jednaki su i u RL. Gotovo do te mjere da često ne znaš gdje ti je rit, a gdje glava. Izgubljen. A s takvima je teško kad su u pitanju dva suprotna pola.
Sve sam rekla što sam imala. Over and out.
I'll take you for all that you are. With your complications, your pain, your secrets, your past, your longings and dreams... I will take you completely; without exemptions.

Avatar
Miki
Postovi: 299
Pridružen/a: 03 stu 2005 17:27
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Miki » 12 ruj 2009 21:54

ba.
slika

Avatar
far out
Postovi: 1468
Pridružen/a: 22 sij 2007 13:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la far out » 12 ruj 2009 21:56

naravno da mi smeta kad je netko brutalno nepismen.
ne vidim neki smisao u komentiranju istog, sumnjam da ce nekog moje zgražanje opsimenit.

Avatar
nexus 6
Postovi: 1414
Pridružen/a: 06 stu 2005 22:11
Spol/rod: muško
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Zg

Post Postao/la nexus 6 » 12 ruj 2009 23:38

Ne smeta me tudja nepismenost, više me smeta i živcira napadanje nečije nepismenosti ili stila pisanja ( baš napad, ak je zajebancija onda ok). Svi smo prošli školu i trpili to od profesora/ica, ne moramo trpit i na forumu. Ko je želio naučio je, ko nije, nije, jebiga, kakve veze ima. Učili smo svi i jednadžbe sa milion iks ipsilona pa bi nas možda 0,0000001 % znalo riješit istu.
I`m in touch with humanity.

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Post Postao/la Pi » 13 ruj 2009 00:31

Smeta mi. Daleko od toga da ću procjenjivati nekoga prema pravopisu u forumskim porukama, no smeta mi zato što me usporava. Otežava mi čitanje. Pogotovo u udžbenicima, gdje me ponekad naljuti ako izgubim minut više na razmišljanje tko je lektoricu pustio na ispitima. (Možda podsvijest ipak radi?)

Ne pazim kad nešto pišem, pišem onako kako govorim, valjda mi je pravopis ušao u naviku od malena. Moji roditelji su se znali lijepo rugati ako nešto pogrešno kažem ili napišem, i to je bila vrlo efikasna metoda. I danas, ako neki tekst napišem, neće proći bez telefonskog nabrajanja pravopisnih pogrešaka, tako da za takve slučajeve držim Babića na stolu.
Whatever makes you happy
Whatever you want

Avatar
lucretia
Postovi: 1214
Pridružen/a: 06 tra 2009 13:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: in the moonlight

Post Postao/la lucretia » 13 ruj 2009 13:25

ja sam grammar nazi, smeta mi jako. al i dalje ih shvaćam ozbiljno, nastojeći ignorirati pogreške i ne skočiti odmah za vrat dotičnoj osobi :D
We serve an old moan in a dry season
A lighthouse keeper in the desert sun
Dreamers of sleepers and white treason
We dream of rain and the history of the gun
There's a lighthouse in the middle of Prussia
A white house in a red square
I'm living in films for the sake of Russia
A Kino Runner for the DDR

Avatar
aquarius001
Postovi: 319
Pridružen/a: 03 ruj 2009 07:00
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo

Post Postao/la aquarius001 » 13 ruj 2009 13:32

lucretia je napisao/la:ja sam grammar nazi, smeta mi jako. al i dalje ih shvaćam ozbiljno, nastojeći ignorirati pogreške i ne skočiti odmah za vrat dotičnoj osobi :D
...da, tak sam i ja imala komada koji je rekao:"samo me ispravi, samo me nauči, poduči" :) :) :) ....i nakon nekog vr. je bilo: " samo me ispravljaš, ak`ti nisam dobra...."

Što reći osim: AH ŽENE...nemreš s njima ali bogme ni bez njih :D

Plague

Post Postao/la Plague » 13 ruj 2009 14:23

Broken Down Angel je napisao/la:Napisala sam sve što sam imala na tu temu. =)
Volim pismenost. No, nedostatak iste ne znači da ću osobu manje uvažavati.
Sam sadržaj posta je, naravno, najbitniji.

Ali jezik je ono što mu daje oblik.
Stoga, definitivno nije zanemariv.
Htjeli to neki priznati ili ne.
Potpisujem. Nemam nista za nadodat.

Avatar
alice
Postovi: 1332
Pridružen/a: 24 sij 2009 16:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: in Wonderland

Post Postao/la alice » 13 ruj 2009 20:44

lucretia je napisao/la:ja sam grammar nazi
:D

moram priznati da mi malko smeta...
'At the center of non-violence stands the principle of love.'
Martin Luther King

Odgovorite