THE L WORD

Sve što je vrijedno čitanja, gledanja i slušanja podijelite s nama ili pak iznesite svoje žestoke kritike istog.
FleursDeMal
Postovi: 101
Pridružen/a: 25 ruj 2009 11:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Lokacija: Ljubljana

Post Postao/la FleursDeMal » 02 lis 2009 12:51

Ja sam u stvari vidjela samo 1., 2. i 6. sezonu. Na zalost. Rtak da ne znam za sve osobe.

Al mi je ova crna....koja je bila s Alice na koncu, bas njami. Ona stroga (kobajagi :D ), neodovljiva, mmm Na kraju 6. sezone su mi skoro sve cure dojadile i "zagnusile": Alice, drama queen sa visokim C, otkacena Jenny, ljepa al nestanovitna Helena, seksulja Shane ... zao mi je zboga Maxa, jer sve, sta so razvili ovim likom, je, da je sasvim zmesan/lud :roll: Ovaj T od LGBT je bilo samo za (gnilu) cresnju na torti. slika Jer se inace reziserke ne bi mogle izognit tome, da su napravile sasvim stereotipnu i nerealnu lezbijsku Santu Barbaru. :osica:

Al svejedno bih pogledala 3.-5. sezonu, i tamo, gdje se Tina "pretvoru" u biseksicu (ionako su je uzeli ko "strejtku" :roll: ).

Al dosta sad kritika.

Avatar
real8me
Postovi: 771
Pridružen/a: 29 ruj 2009 17:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi
Lokacija: na pola brda

Post Postao/la real8me » 02 lis 2009 12:54

haha, miki miki, nisam stipee..
aa u svakom slučaju se isplati pogledat sve sezone..
ima svega njam za vidjet.. hehe.. :P

Avatar
Miki
Postovi: 299
Pridružen/a: 03 stu 2005 17:27
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Miki » 02 lis 2009 18:47

Uf, dobro je.. Vec sam mislila da je skroz popizdio :D
Helena Peabody.. :cvjece: ak se mene pita.
A alternativa, britanska, malo drukčija.. Bad Girls, Nikki and Helen:
http://www.youtube.com/watch?v=U4IXezTDBVU
slika

Avatar
real8me
Postovi: 771
Pridružen/a: 29 ruj 2009 17:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi
Lokacija: na pola brda

Post Postao/la real8me » 02 lis 2009 18:48

haha.. ah.. eto nije.. nadam se da nije.. tko god to bio.. :eek:

jel ti to neka slična serija kao l word ili??

Avatar
GaMeS
Postovi: 536
Pridružen/a: 22 svi 2009 15:53
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Over the rainbow

Post Postao/la GaMeS » 02 lis 2009 18:58

daaaaaaaaaaaaa bad girls. dobra je serija. ;)
nisam ju cijelu gledala ali neke epizode jesam
i stvarno je zanimljiva.
ali nije ni u pola hot kao što je The l word :roll:
I know, you want the sin without the sinner

Avatar
real8me
Postovi: 771
Pridružen/a: 29 ruj 2009 17:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi
Lokacija: na pola brda

Post Postao/la real8me » 02 lis 2009 18:59

hmm.. o super.. al ubiti na isti kalup, ne??
još jedna stvar za skinut i pogledat.. hehe.. -.-

Avatar
Miki
Postovi: 299
Pridružen/a: 03 stu 2005 17:27
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Miki » 02 lis 2009 19:21

Pa nije baš na isti kalup, puno je brutalnija i realističnija, i nisu lezbe u centru pažnje, al eto, one te privuku a poslije se navučeš.. pa nastaviš gledat i kad njih više nema.. i tak.
real8me, stipe je Stipe Mesić, podsjetila si me na njega nečim, ne znam.. :D :D Laku noć Hrvatska, bit će.. hehe.. Zeka! :P
slika

Avatar
real8me
Postovi: 771
Pridružen/a: 29 ruj 2009 17:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi
Lokacija: na pola brda

Post Postao/la real8me » 03 lis 2009 19:06

aha.. haha.. a dobro.. ne daj bože većeg zla.. hahaha.. a dobro, pogledat ću par pa šta bude.. heh.. :o

Avatar
carolina
Postovi: 57
Pridružen/a: 07 lis 2009 15:00
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: zagreb

Post Postao/la carolina » 07 lis 2009 17:05

meni se posebno svidja helena, kao i mnogima ovdje :D
ona mi je extra sexy, malo je kao i bette u nekim situacijama i pozama :D
njih dvije su mi najbolje...

Avatar
Aniron
Postovi: 143
Pridružen/a: 11 pro 2009 01:46
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Aniron » 11 pro 2009 16:09

Baš sam na kraju 3 sezone i sva sam u komi jer su ubili Danu. Bastardz. Nedavno sam nabavila seriju tako da sam točno na pola puta. :D Mislim da se s nikim ne bih mogla uspoređivati i reći : da to sam ja! . Na bliceve se mogu pronanaći u svakom liku. Osim u Shane. ( ok, samo jedino sa onim da je giver :D ). Ne znam, svima je ona hot. Fizički gledano, osobno mi je veliko ne, mentalno također, ali moram priznati da ima nešto čime zraći. Ipak uzimam Carmen i Helenu. :cool:
Excuse me please while i kiss the sky...

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Post Postao/la ticklebook » 11 pro 2009 16:13

carolina je napisao/la:meni se posebno svidja helena, kao i mnogima ovdje :D
ona mi je extra sexy, malo je kao i bette u nekim situacijama i pozama :D
njih dvije su mi najbolje...
Bette s naglaskom Helene :inlove:
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Avatar
Aniron
Postovi: 143
Pridružen/a: 11 pro 2009 01:46
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Aniron » 11 pro 2009 16:18

British, teško mu je odolijeti. :) Meni baš odgovara na Heleni. Ne bih je mijenjala za Bette. No to je samo moje mišljenje, zar ne?
Excuse me please while i kiss the sky...

Avatar
mene
Postovi: 75
Pridružen/a: 27 ruj 2009 00:09
Status: Solo
Lokacija: obala

Post Postao/la mene » 12 pro 2009 01:03

british daje dodatni šarm, al mislim da je kod nje privlačnija ta bitch strana razmažene autoritativne I-always-get-what-I-want bogatašice koja koja je u principu dobra dušica i ima svojih problema.
Transformacijom dobiva na simpatijama, klasika :D

Al su ga izvrtili taj lik, više nego Jenny. Zabavnija mi je na početku serije :aha: :D

Avatar
Aniron
Postovi: 143
Pridružen/a: 11 pro 2009 01:46
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Aniron » 12 pro 2009 01:06

sushhhh, ne pisati što se događa! tek sam na kraju 3 sezone. voljela bih to sama otkriti. :) Nedavno sam čitala neke članke i sl, i naletim kao da će se snimiti film. I onako, krenem čitati i svi moji pokušaji da si ne zeznem gledanje čitanjem raznih spoilera pali su u vodu. Pročitam da će ubiti Jenny. Baš imam sreće...
Excuse me please while i kiss the sky...

Avatar
mene
Postovi: 75
Pridružen/a: 27 ruj 2009 00:09
Status: Solo
Lokacija: obala

Post Postao/la mene » 12 pro 2009 01:24

ajme zakon, pa tu ima ljudi poslije 2 ujutro :ura: :D

a za L ti ne mogu otkriti većinu ni da hoću, pogledala sam naknadno (ko i ti) svih 5 sezona u blitzkriegu.
ono što pamtim, svatko završi sa svakim, s tim da se po putu cca 14 puta posvađaju i 26 puta poševe - eto ti sižea :D

a Jenny toliko zapetljaju i unište lik da ti malte ne bude drago što su je ubili
:aha:
Prva sezona rocks, ostalo se šlepaju, najozbiljnije tvrdim

Avatar
Aniron
Postovi: 143
Pridružen/a: 11 pro 2009 01:46
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Aniron » 12 pro 2009 01:37

To sam već primjetila. Prva je najbolja. :) Jenny su već sad pretvorilu u psihotičnu i preblaga je riječ čudnu curu...Tak da što god da ona postala ne bi me iznenadilo da ju je netko poželio krknut. Što i na kraju bude tako.
Excuse me please while i kiss the sky...

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Post Postao/la ticklebook » 16 pro 2009 11:36

Jenny me podsjeća na nekog+stvarne situacije iz RL.
Ehm... Malo nelagodno.
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Avatar
plava trava
Postovi: 42
Pridružen/a: 28 lis 2009 11:37

Re: THE L WORD

Post Postao/la plava trava » 28 svi 2010 12:16

.
Zadnja izmjena: plava trava, dana/u 31 kol 2011 17:13, ukupno mijenjano 2 puta.

Avatar
degenereginald
cryptid
Postovi: 3449
Pridružen/a: 04 ožu 2010 21:19

Re: THE L WORD

Post Postao/la degenereginald » 28 svi 2010 13:16

meni su najdraze na kraju bile alice i jenny :D
bette bi mi bila super irl, ali jebes to, ovo je serija.
nego, sto ti ide na zivce kod shane? mislim, nije nesto lijepa zena (meni barem, s obzirom da joj se vidi svaka kost na tijelu), ali bar je dobra frendica svima tko je treba, i na kraju ostavlja cure cisto da ih ne sjebe :\
I have no money and I have to scream.

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: THE L WORD

Post Postao/la Fusion » 28 svi 2010 13:18

Onak' kao full paket, Carmen je najviše moj tip.
Fizički su mi privlačne Bette i Helena.

Karakterno sam možda najsličnija Tini. slika

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Re: THE L WORD

Post Postao/la roadkill » 28 svi 2010 13:23

cimer je jako zainteresiran za seriju. donijet cu mu je ovih dana. vjerojatno ce je gledati na mute i ubrzano, bez dramske analize likova. :D

nisam odgledala zadnje sezone pa mu se mozda i prikljucim ako izdrzi do njih. :)
bring your mind into my head...

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: THE L WORD

Post Postao/la pihach » 28 svi 2010 13:41

Fusion je napisao/la:Onak' kao full paket, Carmen je najviše moj tip.
Fizički su mi privlačne Bette i Helena.

Karakterno sam možda najsličnija Tini. slika
jos reci da imas friz kao Shane i sposobnost pisanja kao Jenny i eto ti hrvatske verzije L Worda, s tobom u glavnoj (i jedinoj) ulozi :)

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: THE L WORD

Post Postao/la Kroacija » 28 svi 2010 14:07

serija mi je apsolutno odbojna. ako izuzmemo seks scene. :emo: pogledati sugar rush. ako nista, barem je duhovito i realisticno. i da, od tih seljanki gore bih se valjda nasla u jenny :D

Avatar
vjev
Postovi: 68
Pridružen/a: 28 svi 2010 16:46
Spol/rod: muško

Re: THE L WORD

Post Postao/la vjev » 28 svi 2010 17:30

Seriju pratim na Fox life-u i jako mi se sviđa. Kako film (pa i TV serije) gledam s 2 stanovišta: tehničko-umjetnički i iz zabave dat ću mali osvrt na dosadašnje odgledano. Sezona 1 je jedan od najbolje snimljenih TV filmskih uradaka. Režija, scenarij, mizanscene, gluma, sama tema i dialozi, sve je izvanredno, tako da vanjske scene izgledaju kao da se radi o dokumentarcu. Ono što do sad nitko nije spomenuo su teme kojih se dotiču pojedine radnje. Mislim da su ove teme izuzetno važne kad je u pitanju pogled na neku osobu, a ne na njen izgled. Pa, evo redom: Tim je najpozitivnija osoba u cieloj 1. sezoni. Nema ni jednu negativnu crtu karaktera. Jenny: Jenny postavlja pred gledatelje pitanje za čiji odgovor se treba dobrano potruditi. Svojim ponašenjem prema muškarcu koji je voli i koji želi s njom podieliti život - ona je obična drolja. Razlog ovom mom mišljenju je to što ona svoje negativne postupke izvodi svjesno i s predumišljajem. S druge strane, čovjek je ponekad treba žaliti jer je u situaciji koja je za nju još nerazrješiva (da li je lezbijka ili bisexualka), ali to ne opravdava zabijanje noževa u leđa i pravljenje budala od osoba koje te vole. U daljnim epizodama kroz sezone pokazuje se da je Jenny, zapravo, psihijatrijski slučaj. Marina: kao i Jenny, ali ona je po svom ponašanju kurva (u karakternom smislu), budući da je znala da su Jenny i Tim par koji je pred brakom. S druge strane, prepotentna je, umišljena, i valjda, za sebe smatra da je "über". Alice, zvrk od cure i zato mi je jako simpatična. Dana: Danin lik najbolje pokazuje s kakvim se problemima suočavaju ljudi u družtvu koje dieli ljude na vriedne i bezvriedne. Meni osobno, ona je osvježenje. Šteta kakav su joj kraj namienili scenaristi. Shane: kako netko ovdje reče, ne ostavlja prijateljice na ciedilu, ali mislim da se više ponaša muški. Bette i Tina: ovo je najljepši i najpristaliji par kojeg sam ikad u životu vidio, bilo na filmu ili u živo. Čak mi je žao što su obje glumice hetero. Bette se u jednom trenutku pokazala dvoličnom - kad je počinila preljub, a bila je izravno protiv Jenny i njenog preljuba i obmanjivanja Tima. Tina: daljnjim nastavkom serije Tina se drastično mienja. Od jedne, rekli bismo, povučene dame početkom 2. sezone pokazuje se kao, opet ta rieč, drolja. Zatvaranje vrata pred nosom Bette, ljubakanje s novom ljubavnicom pred Bette (samo da ju isprovocira), odlazak iz Bettinog kreveta u krevet druge žene, i sve uz stalno navlačenje Bette da bi opet mogle biti zajedno i da zajedno odgajaju diete koje se treba roditi. U 1. sezoni smo svjedoci da Tina svojim ponašanjem gura Bette od sebe. Povjerava se drugima, a ne njoj, ne razgovara s Bette kad bi ova to željela; pa je samim tima djelomično kriva za Bettinu nevjeru.
Tko mi je naj po karakteru?
1. Bette
2. Dana
3. Alice
Po izgledu:
1. Bette
2. Dana
3. Lara
4. Alice
Pitanja o kojima sam govorio: To su pitanja o Jennyinim postupcima, o postupcima Daninih roditelja (kad se Dana izjasnila), postupak policije koja uhićuje Bette i ostale iz muzeja, umjesto da ih zaštite (postupak družtva i države), pitanje da li je Tim dobar čovjek ili budala kad nakon svega prima Jenny u kuću, i pitanje odnosa između Bette i Tine koje je, također, pitanje koje se odnosi na sve ljude, a ne samo na ovaj filmski par.
Na žalost, izgleda da se serija od 2. sezone razvodnjava, neki se likovi drastično mijenjaju što i nije logično, dolaze drugi likovi koji imaju utjecaja na radnju, pa je vrlo teško više pratiti tko je tko.
Jedno na kraju moram priznati: više mi se sviđa sviet u "Planetu" i oko njega, nego ovaj u kojem živim. (Shvatite to i doslovno, i u prenesenom smislu).

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: THE L WORD

Post Postao/la Fusion » 29 svi 2010 07:30

pihach je napisao/la: jos reci da imas friz kao Shane i sposobnost pisanja kao Jenny i eto ti hrvatske verzije L Worda, s tobom u glavnoj (i jedinoj) ulozi :)
Imaš bujnu maštu.
Bit će da si najsličnija Jenny.

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: THE L WORD

Post Postao/la pihach » 29 svi 2010 11:34

ah, cari virtualnog svijeta.
ne poznajes osobu, a vec ju etiketiras. :)
ni blizu jenny, al to ionak nije vazno.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: THE L WORD

Post Postao/la Kroacija » 29 svi 2010 14:00

bozhe sto ova serija cini lezboidima. :o

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Re: THE L WORD

Post Postao/la Hidden_soul » 29 svi 2010 14:08

vjev je napisao/la:Tina: daljnjim nastavkom serije Tina se drastično mienja. Od jedne, rekli bismo, povučene dame početkom 2. sezone pokazuje se kao, opet ta rieč, drolja. Zatvaranje vrata pred nosom Bette, ljubakanje s novom ljubavnicom pred Bette (samo da ju isprovocira), odlazak iz Bettinog kreveta u krevet druge žene, i sve uz stalno navlačenje Bette da bi opet mogle biti zajedno i da zajedno odgajaju diete koje se treba roditi. U 1. sezoni smo svjedoci da Tina svojim ponašanjem gura Bette od sebe. Povjerava se drugima, a ne njoj, ne razgovara s Bette kad bi ova to željela; pa je samim tima djelomično kriva za Bettinu nevjeru.
Ako mi se od iceg dize kosa na glavi, to je onda okrivljavanje druge osobe kad jedna napravi nevjeru.
Zaboravljas da su tad izgubile bebu ili sto je ono vec bilo sa bebom i da su prolazile dosta tezak period i bile sjebane obje. I dok se jedna okrenula u sebe, druga se okrenula nekom drugom.
To su trenuci kad se treba pokazati od ceg je veza sacinjena i koliko je jaka.
Bette je jako lijepo pokazala... fucking a carpenter all night(s) long.
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

Avatar
DEFIANCE
Postovi: 2819
Pridružen/a: 19 svi 2009 21:34
Spol/rod: žensko

Re: THE L WORD

Post Postao/la DEFIANCE » 29 svi 2010 14:13

kad netko spomene The L Word meni samo ovo prolazi glavom...nemam pojma zašto :sramise: :nezna: :pardon:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-B19vi2Z ... re=related[/youtube]

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Re: THE L WORD

Post Postao/la Hidden_soul » 29 svi 2010 14:15

E, a meni ovo - taj prvi seks Jenny i Marine. I ta pjesma. Jebemu... sex-me-slow fantasy :D

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=E70jZhsYy7k[/youtube]
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

Odgovorite