Mobitelska dilema

Forum za high-tech cure te sve one koje kućne popravke i zamjenu ulja u autu znaju obaviti same i žele to podijeliti s drugima. One koje to ne znaju, mogu saznati ovdje.
Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Mobitelska dilema

Post Postao/la tamara3 » 16 pro 2009 13:54

Nokia me razočarala jer ova koju imam je već dvaput bila na servisu i općenito stalno nešto zeza.
Novi modeli mi nisu nešto ni lijepi ni prepuni ne znam kakvih funkcija i značajki, osim serije N koja mi je ipak preskupa.
Sony Ericsson također tu negdje, ne obara me s nogu.

Budući da ne namjeravam potrošiti ne znam kolko novaca, izbor sam suzila na dva:

Samsung SGH-U900:
slika
slika
i
Samsung S5600
slika
slika

E sad, nemam iskustva ni sa Samsungom ni s dodirnim zaslonom (uz potonji se ne isporučuje olovka :o) tak da ne znam. Pa kaj bi vi preporučile, ako bi uopće?

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Post Postao/la ticklebook » 16 pro 2009 14:02

Ne bih više nikad telefon bez QWERTY tastature.
I ako biram, biram Blackberry. Mislim da bi ti jako zgodno bilo i zbog posla :wink:
Ako ti je bitan fotić, uzmi neki Samsung ili LG (preferably Samsung).
Imala sam Samsung D-600 i bila super zadovoljna. Do BB.
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 16 pro 2009 14:24

Da, kaj je zapravo taj qwerty?

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Post Postao/la ticklebook » 16 pro 2009 14:36

Pogledaj tastaturu na kompjuteru: prva slova su Q, W, E, R, T, Y (na hrvatskoj tastaturi Z) - znači, jedna tipka = jedno slovo.
Olakšava život, posebno kod pisanja mailova i poruka.
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Post Postao/la ticklebook » 16 pro 2009 16:23

Kako sam znala da ćeš doći na ovu temu :D

Ne znam, na mom Samsungu je baterija bila ok. Ali to mi je bio jedini Samsung.
Za touchscreen - probala sam Storm ali mi se nije bas svidio, pa sam uzela ovaj... mozda mi iduci bude touchscreen, ali volim taj "opip" tipkica.
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 16 pro 2009 17:03

Pa ne znam... baterija i na ovoj Nokijici nije baš spektakularno snažna...

spank_bitcH
Postovi: 180
Pridružen/a: 03 pro 2007 13:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la spank_bitcH » 16 pro 2009 18:12

imam 2 samsunga i na oba mi baterija u prosjeku traje 5 dana. dovoljno? :)
i da, oba imaju touchscreen. jednim sam zadovoljna, drugim (trostruko skupljim) nisam.

Avatar
TomBoy
Postovi: 479
Pridružen/a: 15 svi 2007 05:36
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la TomBoy » 16 pro 2009 21:26

imam nokiju E63 s gorespomenutom qwerty tipkovnicom, jeftinija je od e71 no to je jedino zbog dimenzija i nekih funkcija koje jedino valjda samo napredniji fer-ovci znaju koristiti. daklem, do prije ovog mobitela bila sam zadrti fan sony ericssona no sada sam nokia fan jer mobitel je predobar što se tiče korištenja i funkcija (obožavam što ima office i gps recimo) a baterija uz stvarno puno korištenja traje i po 4 dana :) :inlove:

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 16 pro 2009 22:09

spank_bitcH je napisao/la:imam 2 samsunga i na oba mi baterija u prosjeku traje 5 dana. dovoljno? :)
i da, oba imaju touchscreen. jednim sam zadovoljna, drugim (trostruko skupljim) nisam.
A koji je taj jeftiniji?

spank_bitcH
Postovi: 180
Pridružen/a: 03 pro 2007 13:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la spank_bitcH » 16 pro 2009 22:36

na tom jeftinije mi je samo touchscreen bolji. to je s5230. drugi je samsung omnia.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 16 pro 2009 22:55

Ma ja se bojim malo kod tog touch screena da je možda osjetljiv na svaku sitnicu... ili?

spank_bitcH
Postovi: 180
Pridružen/a: 03 pro 2007 13:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la spank_bitcH » 17 pro 2009 17:37

tamara3 je napisao/la:Ma ja se bojim malo kod tog touch screena da je možda osjetljiv na svaku sitnicu... ili?
sto se tice samsunga s5600, touchscreen mu je, po meni, odlican. slican kao mom s5230. isti softveri. nije osjetljiv, nije qwerty tipkovnica (moze biti ako ga vodoravno okrenes), ali poruke je jako lako za pisat. moj glas ide s 5600. sretno. :)

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 17 pro 2009 19:25

E, super, fala :).

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 28 pro 2009 15:39

Krasan je, divan je, ali nema grafičke smajliće ;(! Ili sam ja sad predjetinjasta al hebiga kad sam na njih navikla :o.

spank_bitcH
Postovi: 180
Pridružen/a: 03 pro 2007 13:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la spank_bitcH » 28 pro 2009 16:48

da. ni moj nema. meni isto smeta :(
al ajde, valjda ces nekako to prozvakat :)

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 28 pro 2009 17:12

Ma :(... možda se to može negdje downloadat :o?

Avatar
DEFIANCE
Postovi: 2819
Pridružen/a: 19 svi 2009 21:34
Spol/rod: žensko

Post Postao/la DEFIANCE » 28 pro 2009 17:31

nokia 5800 xpressmusic,imam je već 6-7 mjeseci i jako sam zadovoljna,tipkovnicu mogu prilagodit kako želim,ima više solucija. uz to sam dobila i 8GB karticu

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 28 pro 2009 19:33

Ha :o?

Avatar
DEFIANCE
Postovi: 2819
Pridružen/a: 19 svi 2009 21:34
Spol/rod: žensko

Post Postao/la DEFIANCE » 28 pro 2009 19:39


Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 28 pro 2009 19:42

Da, al kakve to veze ima s temom?

Avatar
DEFIANCE
Postovi: 2819
Pridružen/a: 19 svi 2009 21:34
Spol/rod: žensko

Post Postao/la DEFIANCE » 28 pro 2009 19:44

htc je u planu,veliki ekran i bolji je od iphona,barem po mom mišljenju
ako mislimo na isto (htc touch pro 2)

Avatar
DEFIANCE
Postovi: 2819
Pridružen/a: 19 svi 2009 21:34
Spol/rod: žensko

Post Postao/la DEFIANCE » 28 pro 2009 19:46

pa mislila sam joj preporučit mob :eek:

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 14 sij 2010 18:03

Ja samo htjela prijavit da sam baš nekak zadovoljna izborom, eto.

Avatar
hotnoise
Postovi: 41
Pridružen/a: 31 kol 2009 23:12
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la hotnoise » 15 sij 2010 00:45

I moja cura i njena cimerica imaju ovaj prvi, U900. Zapravo, imale su - i jednoj i drugoj je otisao ekran. Ne znam jel slucajnost ali eto...

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Re: Mobitelska dilema

Post Postao/la Hidden_soul » 22 sij 2010 19:37

Ja imam taj U900.
Pravo sranje od mobitela.
Smajlije nema, ali s obzirom da sam godinama na samsungu, navikla sam nekako na to.
Ono sto je po meni puno gore je to da mu se kod memorijske kartice ne moze podesiti da ti poruke sprema na nju, tako da ja recimo imam 2GB memorijsku i na nju mi tek moze spremit fotke, a poruke ti ubrzo zatrpaju sve i moras ih brisat. Prakticki ta memorijska sluzi samo za spremanje fotki, i ajde eto, glazbe ko ga mislit koristit i za to.

Onaj gornji dio mobitela je jako osjetljiv na grebanje. Meni doduse mobitel cesto ispada, ali to se nije desavalo sa prijasnjim modelima. Ova siva boja iznad ekrana se pocinje guliti i izgleda dosta ruzno i ofucano.

Touch screen zna biti isto uzasno iritirajuci. Ok, cinjenica da slabije hvata kad mu je baterija prazna je nekako logicna za sve mobitele, ali kod ovog vrlo lako se desi kod slanja poruke da je krivo posaljes jer umjesto da ti "uhvati dodir" na strelicu desno, ono uhvati na strelicu prema dole i posalje sms nekom petom. Ili kad tipkas sms, ako vec na pocetku ubacis broj kome saljes, dovoljan je samo jedan krivi klik na send i nece nit pitat jesi sigurna nit nista, poslat ce... Kad sam ga dobila, masu smsova sam poslala nedovrsene, u sred recenice, krivim ljudima itd. Sad prvo idem na to da otipkam sms, pa onda ukucavam kome ga saljem.
Iako i tad postoji sansa da se nekom krivo posalje, jer tad kad se ide na "dodaj primatelja", izbacit ce prvo 3 broja/osobe kojima si zadnjima slala sms a tek onda imenik i to, pa jedan krivi klik i ode sms krivo.

Jos je glupo to da se precaci na njemu svi mogu slagati i mijenjati osim onog "i" u sredini koji je za internet. Pa ce se desiti mali milijun puta da ga ukljucis slucajno kad recimo trebas kalendar ili sms, jer prsti skliznu ili touch screen ga ne ulovi.

Igrice je prava mala znanost dok se u javi prebace na mobitel. Natrpala sam neke rijecnike i par igrica za ubijat dosadu na njega, ali trebalo je petsto nekakvih kombinacija i kodova i brojeva i gasenja mobitela i svega dok to napravim. Znaci - jednostavna instalacija java igrica - nula bodova.

Isto nervira kad saljes nekom sms, krenes izvadit broj iz imenika... primjerice saljes sms Iksu Iksicu i nadjes ga u imeniku jer mu ne znas broj napamet, ali imas i njegov kucni broj i dva broja od mobitela isto ukucane u imenik, jedno ispod drugog... nece dopustiti da vidis koji je koji broj, vec ce samo pisati ime, tako da trebas pogadjati koji od tih je broj na koji ti zelis poslat sms.

Ono sto su mu prednosti je da daje milijardu mogucnosti da se promijene boje, tako da ce bit veselje onom ko voli prckat po tom mijenjaju boje pozadine, ekrana, shortcuta, slova, poziva etc.
I radi solidne fotke. Narocito kad se eksperimentira sa svim vrstama svjetlosti koje nudi, tipa fotkanje po oblacnom vremenu, elektricna zarulja, fluorescentno etc.
I tipicno za samsung, dopusta zakljucavanje svih gluposti na mobitelu sifrom, od poruka do fotografija.
Baterija je nekako manje-vise standardna. I dobra je stvar da mu je slide uvijek stabilan, nema klimatanja i da se rasklima kao kod nokia.

I izgleda lijepo, ali prvih mjesec dana, dok mu se ne izgrebe ekran ili se ponegdje osteti. Po meni je precijenjen, s obzirom da cak nije niti smart phone niti ima mogucnost wirelessa.
Ne znam, mozda sam to samo ja, ali meni je toliko omrazen da bih ga u svakom casu zamijenila za svoj stari samsung, samo da je taj jos ziv.

Well, nadam se da nisam djelovala previse ubijajuce u pojam, vjerujem da je ipak dobar u dusi :D
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Mobitelska dilema

Post Postao/la Kroacija » 23 sij 2010 15:03

nokia, people. nokia it is. :)

Odgovorite