Zagreb Pride 2010.

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Odgovorite
Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la Popeye » 16 sij 2010 23:23

Ušli smo u 2010. godinu, što znači da polako, ali sigurno dolazi još jedna Povorka ponosa iliti Zagreb Pride. :cool:

Prošle je godine bilo zabavno (na više različitih načina, od partyja do ustaša na Trgu :D), pa ove godine neće biti baš jednostavno sve to nadmašiti, te također postići da broj sudionika/ica poraste.

Uskoro slijedi i službeni poziv za priključivanje Organizacijskom odboru Zagreb Pridea (OOZP), a mene imate li vi kakve ideje i sugestije kako bi deveti Zagreb Pride bio bolji, veći, uspješniji, spektakularniji itd...?

Posebno se cijene ideje i sugestije koje ne kostaju puno, s obzirom na recesiju u kojoj se nalazimo. :)

Avatar
komad kruha
Postovi: 1372
Pridružen/a: 08 stu 2009 20:54
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Post Postao/la komad kruha » 16 sij 2010 23:37

PRIDE!!!

:) :) :) :) :) :)


ja bih baš voljela vidjeti Jadranku K. kako pomaže pri nošenju transparenta. uz njezino osiguranje, broj sudionika na Prideu bi dosegao tisuću :D



(znam da nisam bila od koristi, ali sam stvarno sretna što počinju pripreme za Pride)
kaj te hiče?

Mazilica
Postovi: 616
Pridružen/a: 12 sij 2010 16:12
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Post Postao/la Mazilica » 16 sij 2010 23:56

ove godine nema sanse da ga propustim :D
pa eto bit ce bar jedna cura vise ;)
Γιατί πάντα υπήρχαν οι γυναίκες που λάτρευαν γυναίκες... Και όλα αρχίσαν απο εδώ...

dobrica87
Postovi: 382
Pridružen/a: 16 ruj 2009 20:24
Lokacija: BIH - BANJA LUKA - Iza grmića

Post Postao/la dobrica87 » 17 sij 2010 10:12

možda se i ja pridružim :)
My heart goes Boum-Boum-Boum
Every time I think of you
Inside it's Boum-Boum-Boum
Lost control what shall I do?

'Cause I wanna be your lover
Till the end of our lives
I could never miss again
These loving eyes

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Post Postao/la pihach » 17 sij 2010 10:25

ono sto bi se definitivno trebalo poboljsati, a sto ej ovih godina zakazalo, je mjuza!
trebao bi trestati house, studio 54 i ostali 'gay (veseli)' ritmovi :)
oduvijek me zanimalo kako to da je tako mali broj ljudi na prideu? ja sam npr. bila prije dvije godine i ostala razocarana sramotnim odazivom, losim programom, citanjem poezije na cvjetnom, provokacijama (da citiram strejtere) usiljenim barenjem, zvaljakanjem isl.
nadam se da toga ove godine nece biti nego da ce i dalje strsiti transparenti uzim centrom, da ce se pjevati, fuckati, plesati, mahati i sve ostalo sto se radi na belosvetskim paradama.
ovo kod nas postaje polako sprdnja i lakrdija, a mogao bi biti karneval!
mogla bih ovo usporediti sa okupljanjem navijackih skupina uoci tekme. Vodja kaze sto ce se raditi i tko odstupi biva kaznjen. Tocno se zna tko pije, a tko placa. Naravno, uvijek ima iznimaka koji tjeraju svoje...
Slijedite njihov primjer - neka se tocno zna tko je vodja pokreta (ili vise njih), ostalima neka se daju uputu tko sta treba raditi, transparenti neka imaju generalno jednu poruku ali prezentiranu na vise nacina, neka se vise pise o tome u medijima, ukljucite sto vise poznatih osoba, isl.

osobno nisam isla na proslogodisnji pride zbog posla, ali i da nisam radila ne bih isla jer mi se program uopce nije svidio.
ono sto bi mene, a i moje mnogobrojne strejt frendove/ice, privuklo je odlicna mjuza, gosti koji bi drzali kratke govore, mastoviti plakati, animacije po centru...
ma, svasta se tu moze.

okupite se u svom 'stozeru' i nek svatko veli kaj zeli na prideu pa vidite sto moze proci, a sto ne.
uostalom, pitajte si cure, decke, frendice, frendove, liberalne starce (ak imate tu srecu) pa cete vidjeti sto treba dalje...

sretno! :)

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Post Postao/la Popeye » 17 sij 2010 21:57

Da stvari budu jasnije, ispod cu navesti cijeli program Zagreb Pridea 2009, koji je kostao oko 80 000 kn.


- 03. travnja: Partycipacija@Gjuro 2
Partycipacija je aktivistički odgovor Zagreb Pridea na nedostatak slobodnih LGBTIQ prostora u gradu, serija partyja na kojima je cilj slobodno izražavanje gej ljubavi, seksualnosti i identiteta, a sve u sigurnom prostoru.

- 25. travnja: Partycipacija@Discordia, Rijeka
u suradnji s Queer Nights

- 15. svibnja: Benefit Partycipacija@ Medika
Za žrtve homofobije. Gosti obaviješteni o sakupljenim prihodima i na što će se utrošiti

- 16. svibnja: Flashmob Wedding
Flashmob je čin u kojem se određena grupa ljudi sastane u određeno vrijeme na određenom mjestu kako bi istovremeno napravila unaprijed dogovorenu radnju. Ove godine, za razliku od prošle, zagrebački pederi i lezbijke su prvo na Cvjetnom trgu točno u podne zaprosili svoje bolje polovice, a zatim se i poljubili, demonstrirajući i naše pravo na javno iskazivanje ljubavi i ujedno ukazali na zakonsku diskriminaciju gay parova i nepoštivanje njihovih temeljnih prava.

- 04. lipnja: Pride izložba u Galeriji VN: How Much Queer Work
Izložba radova umjetnica iz kolektiva How much queer work + Pride TV instalacija. 'Koliko queer posla' je kolektiv iznikao gotovo organski 2007. godine iz potrebe za umjetničko-aktivističkom queer notom na području Hrvatske. Otvorene je strukture, stvara svoje poveznice uglavnom preko interneta i okuplja osobe čije bi radove dobro locirali pridjevi kao što su 'angažirani', 'rodno propitujući', 'skloni odmaku'.

- 06. lipnja: Electroqueer meets Partycipacija @ Filter, Rijeka
Poznate riječke Miće Mace ugošćuju Partycipaciju u njenom drugom posjetu Rijeci. Party je humanitarnog karaktera i novac od ulaznica ide Riječanki Ani Dragičević.

- 10. lipnja: Gay Bashing mapa Zagreba@ Booksa
Zbog problema uličnog nasilja Zagreb Pride je ove godine odlučio izraditi Gay bashing mapu Zagreba, označavajući mjesta na kojima su se od prve Povorke ponosa 2002. pa do danas dogodili napadi na LGBTIQ osobe. Mapa je, naravno, work in progress, jer nemoguće je sakupiti informacije o svim napadima, od kojih većina, nažalost, još uvijek prolazi neprijavljeno.

- 11. lipnja: Mame u MAMI (17h)
Tematska diskusija za roditelje LGBTIQ osoba, održava se druge godine za redom.
- 11. lipnja: Zbeletron Partycipacija @ Funk

- 12. lipnja: Projekcija filma@Kino Europa
U suradnji sa Queer Zagrebom: "Patrik 1.5" filmska je priča koja govori o švedskom paru, Göranu i Svenu, kojima je odobreno usvajanje djeteta, za čime već neko vrijeme čeznu ne bi li upotpunili svoju idilu iz predgrađa. Zbog nesretne tiskarske pogreške u obliku zareza na krivom mjestu, ne znaju da umjesto jednoipolgodišnjeg djeteta u njihov dom dolazi - petnaestogodišnji homofobni delinkvent.

- 13. lipnja: Povorka ponosa, HNK - Zrinjevac
- 13. lipnja: Qlapa, Le Zbor, Stampedo koncert
- 13. lipnja: Partycipacija + Chicks On Speed@ Medika

To je, dakle, kratak taksativni pregled osnovnih događaja, no treba spomenuti i šest Prideovih billboarda diljem grada, na kojima se po prvi puta u Hrvatskoj mogao gledati istospolni poljubac, i to i dvije cure i dva dečka. Također, prvi plakati u osmogodišnjoj povijesti Zagreb Pridea na kojima su - ljudi! :D Mora se napomenuti da su mediji davali prostora našim aktivnostima, pa je tako Jutarnji Gay Bashing mapi posvetio dvije stranice, a Novi jednu. Jutarnji je pak "Mamama u mami", za koje smo ove godine dogovorili medijsko predstavljanje, odvojio čak tri stranice, dok je Novi opet jednu. Nadalje, riječ je o dva projekta Zagreb Pridea koji su usmjereni na - senzibiliziranje i educiranje javnosti! Da, Pride ne samo da provocira golim guzicama, nego i prosvjetljuje hrvatsku javnost o problemima LGBTIQ osoba kao što su ulično nasilje i odnosi s roditeljima.

Što se programa tiče, ove godine se išlo na veće i više, pa je izložba iz KIC-a otišla u jedan od najuglednijih izlagačkih prostora u gradu, Galeriju VN. Za koncert nakon Povorke, koji se do sada uvijek bio problematičan, angažiran je poznati domaći bend, a jedna od najvećih Prideovih trauma iz prošlosti je izostanak partyja. Zato je ove godine napravljeno njih nekoliko, a sve u suradnji s drugim udrugama i neformalnim skupinama sa LGBTIQ scene. Pride je u ostvarivanju ovogodišnjeg programa surađivao s Queer Nights u Rijeci, Zbeletronom, Queer Zagrebom i Clubtureom, ojačavši ugled na alternativno-kulturnjackoj sceni. Vrhunac partijanja je bio u Mediki sa Chicks On Speed DJ Set, gdje je Pride za prajdizane doveo svjetski poznat electro band, kojemu je ovo bio prvi hrvatski nastup. Također, Medika je postala mjesto slobode za gay osobe, u kojem se ne treba ormariti, nego se slobodno pleše, ljubi, fotka. Sigurnost je također ove godine uznapredovala, samo jedan veliki napad desio se nakon Povorke, a napadnutog dečka Pride je posjetio odmah u bolnici. Slučaj je prijavljen policiji. Povorka je, kako već svi pišu, bila najbolja i najveća dosad, a dio šarenila omogućen je i aktivnostima svih u Radionici transparenata.

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 17 sij 2010 23:17

prosle godine je bio najbolji.i najzanimljiviji. i najsareniji.
zvir i bestimja.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Post Postao/la Popeye » 18 sij 2010 01:00

manje-vise se slazem, no sta napraviti ove godine? :D

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 18 sij 2010 08:20

pa isto :)
zvir i bestimja.

Avatar
Capt. Kirk
Postovi: 2724
Pridružen/a: 04 ruj 2009 15:07
Spol/rod: žensko

Post Postao/la Capt. Kirk » 18 sij 2010 13:20

Možda da ranije počnete sa Partycipacijama?

Više benefit partija, više novaca, veći Prajd!

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Post Postao/la pihach » 18 sij 2010 16:40

Popeye je napisao/la:Za koncert nakon Povorke, koji se do sada uvijek bio problematičan, angažiran je poznati domaći bend, a jedna od najvećih Prideovih trauma iz prošlosti je izostanak partyja. Zato je ove godine napravljeno njih nekoliko, a sve u suradnji s drugim udrugama i neformalnim skupinama sa LGBTIQ scene...
e pa drago mi je cuti :) :thumbup:

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re:

Post Postao/la Popeye » 18 sij 2010 21:41

tihach pihach je napisao/la:
osobno nisam isla na proslogodisnji pride zbog posla, ali i da nisam radila ne bih isla jer mi se program uopce nije svidio.
ono sto bi mene, a i moje mnogobrojne strejt frendove/ice, privuklo je odlicna mjuza, gosti koji bi drzali kratke govore, mastoviti plakati, animacije po centru...
pa na zrinjevcu je bio stampedo, a na partyju nakon povorke chicks on speed. meni se to cini kao relativno dobra muzika.
plakati su bili najbolji dosad (sto nije tesko, jer su svi prethodni bili grozni), ljubili se cure i decki na njima, a jedna od animacija po centru (ako sam dobro skuzio sto zelis time reci) je bio flasmob wedding na cvjetnom trgu. basically, bilo je sve sto kazes da je nedostajalo. :D

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la Popeye » 27 sij 2010 19:31

U Zagrebu, 26. siječnja 2010.

Poziv za sudjelovanje u Organizacijskom odboru

Zagreb Pridea 2010.


Drage prijateljice i dragi prijatelji,


Udruženje Zagreb Pride poziva sve zainteresirane da se priključe osnivanju Organizacijskog odbora Zagreb Pridea 2010.

KOGA POZIVAMO:

Sudjelovanje u organizaciji Povorke ponosa i popratnog programa pravi je izazov i užitak za sve kreativne, komunikativne osobe, spremne na nemilosrdan rad bez novčane nagrade, željne društvenog angažmana, politički osviještene - ili sve to tek želite postati. Tražimo osobe koji mogu odgovorno preuzeti i realizirati razne ideje, svoje i zajedničke, i na koje ćemo svi zajedno na kraju biti ponosni i ponosne. Ohrabrujemo da se jave osobe koje su spremne na suočavanje s praktičnim izazovima, nesklone odustajanju, te željne iskustva rada u kolektivu. Posebno potičemo na sudjelovanje i osobe s aktivističkim iskustvom i radom u nevladinom sektoru. OOZP je otvoren za sve.

Principi rada u Organizacijskom odboru su: neposredna demokratičnost, nehijerarhičnost, nenasilna komunikacija i otvorenost. Politička platforma je queer-feministička:

http://www.zagreb-pride.net//index.php? ... &Itemid=39

ŠTO JE POVORKA PONOSA:

Povorkom ponosa mi, LGBTIQ osobe, slavimo naš ponos i ukazujemo na naše postojanje, ali i upozoravamo na diskriminaciju s kojom smo suočeni/e, te na konkretne probleme – nevidljivost, neprihvaćanje, nasilje, uskraćivanje osnovnih građanskih i ljudskih prava.



U Hrvatskoj je prvi Pride održan 29. lipnja 2002., i to pod sloganom „Iskorak KONTRA predrasuda". Zagreb Pride bez zadrške devetu godinu za redom nastavlja organizirati ovu jedinu nacionalnu javnu i političku manifestaciju LGBTIQ osoba.

ŠTO JOŠ RADIMO:

Popratni program Pridea 2010. odvija se od proljeća do Povorke ponosa, u lipnju. To je dosad značilo, između ostaloga, organiziranje snimanja spota, organiziranje partyja i koncerata, ulične akcije i subverzije, izložbe, tribinu s roditeljima LGBTIQ osoba... Za sve one ambiciozne napominjemo da organiziranje Pridea izgleda odlično kao točka u životopisu, naročito ako se prijavljujete za strane stipendije.

U nastavku ukratko predstavljamo nacrt i plan aktivnosti oko rada na ovogodišnjem Prideu, za koje bi se zainteresirani/e mogli/e opredijeliti, a koje su neophodne da bi se uspješno održao.

KAPACITETI:

Za cjelokupnu realizaciju Zagreb Pridea najmanje 15 ozbiljno zainteresiranih osoba spremnih izdvojit u početku do oko 2, a pri kraju projekta i do 8 sati tjedno.

Također, dvije osobe (koordinator/ica projekta) trebale bi izdvojiti puno radno vrijeme za organizaciju Zagreb Pridea sve do njegove realizacije.


Za sigurnost Pridea potrebno je uključiti najmanje 30 odgovornih volontera/volonterki koji će se brinuti za redare na sam dan skupa, provedbu svih sigurnosnih aspekata bez koje se Pride ne može održati.


Zagreb Pride organizira se u više timova, od kojih svaki može imati koordinatora/icu:


Fundraising (min. 3 osobe)
- prikupljanje sredstava, blagajnik/blagajnica

Tehnički tim (min. 3 osobe)
- pozornica i tehnika
- promotivni materijal (komunikacija sa tiskarama, dizajnerima)

Osiguranje (min. 3 osobe + redari/ke i volonteri/ke)
- komunikacija s policijom i zaštitarima

- monitoring Povorke ponosa (min oko 10 osoba)


Program (min. 6 osoba)
- organizacija Povorke i njeno osmišljavanje
- izvođači/ce
- organizacija partyja
- popratni programi

Tim za komunikaciju i odnose s javnostima (min. 4 osobe)
- organizacija okruglog stola
- komunikacija s drugim udrugama, institucijama, organizacijama
- komuniciranje s medijima

-komuniciranje s LGBTIQ zajednicom


Sve zainteresirane osobe pozivamo neka se do 2. veljače jave na:

info@zagreb-pride.net

ili na: 095 9021445 (Marko J.) ili 091 500 7867 (Franko)

Srdačan pozdrav od Udruženja Zagreb Pride

Sara Ercegović, Karla Horvat Crnogaj, Marina Matešić, Gordana Tihomirović, Franko Dota, Marko Jurčić, Marin Ježić, Hana Ševerdija, Marko Kelava, Marino Čajdo, Kristina Kovač i Gordan Duhaček

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la Popeye » 31 sij 2010 00:28

i, hoce li se netko s ovog foruma javiti? :)

trebamo nove ljude, kao i svake godine. kao sto pise u pozivu, otvoreni smo za sve.

za pride 2010. ce nekoliko clanova organizacije prethodne dvije-tri povorke ponosa imati MNOGO manje vremena posvetiti tome, nazalost. poslovi i razne druge obaveze su se nagomilali. znam da ja ove godine jednostavno necu imati vremena kao prosle, jednostavno ne stignem. ima se prilika doista realizirati svoje ideje, raditi zajedno s drugim ljudima, nervirati, osjecati fantasticno kad uspije, iscrpiti i psihicki i fizicki, a sve za 0 kuna. :D

Mazilica
Postovi: 616
Pridružen/a: 12 sij 2010 16:12
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la Mazilica » 31 sij 2010 00:34

Popeye je napisao/la:i, hoce li se netko s ovog foruma javiti? :)

trebamo nove ljude, kao i svake godine. kao sto pise u pozivu, otvoreni smo za sve.

za pride 2010. ce nekoliko clanova organizacije prethodne dvije-tri povorke ponosa imati MNOGO manje vremena posvetiti tome, nazalost. poslovi i razne druge obaveze su se nagomilali. znam da ja ove godine jednostavno necu imati vremena kao prosle, jednostavno ne stignem. ima se prilika doista realizirati svoje ideje, raditi zajedno s drugim ljudima, nervirati, osjecati fantasticno kad uspije, iscrpiti i psihicki i fizicki, a sve za 0 kuna. :D
Vrlo rado bi se javila al sta mogu kad nisam iz zg..
Γιατί πάντα υπήρχαν οι γυναίκες που λάτρευαν γυναίκες... Και όλα αρχίσαν απο εδώ...

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la Popeye » 14 ožu 2010 12:02

woohoo, jucer smo imali veliki sastanak oko teme pridea. te smo je izabrali. :D

it's gonna be shocking, sexy and provocative. :luda:

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la jpeg » 14 ožu 2010 12:12

i uvijek je takav i u tom i je problem! :histerija:

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la Popeye » 14 ožu 2010 19:47

u kojoj paralelnoj dimenziji je to?

Avatar
far out
Postovi: 1468
Pridružen/a: 22 sij 2007 13:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la far out » 15 ožu 2010 03:14

:kava:

Avatar
pineapple14
Postovi: 425
Pridružen/a: 28 lis 2007 13:40
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: inozemstvo

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la pineapple14 » 15 ožu 2010 11:42

Bez uvrede, ali meni Prajd izgleda kao majmunarenje i fakat ne bih radi toga stavljala glavu u torbu. Ali nadam se da će se ove godine dogoditi radikalan zaokret pa možda i ja budem sudjelovala sljedeće.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la Popeye » 15 ožu 2010 11:55

nema uvrede, izmedju ostaloga i jer nisam uopce siguran sto se misli pod izrazom "majmunarenje".
moze li se navesti jos jedan primjer istoga, cisto da se moze usporediti, pa da mozda bude jasnije... :)

sto se radikalnog zaokreta tice, njega nisam spomenuo. pride je radikalni zaokret imao prije nekoliko godina. ne bih rekao da ce ih uskoro biti. (naravno, pitanje je i sto tko podrazumijeva pod pojmom "radikalan zaokret" :D )

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la zenia » 24 ožu 2010 08:09

mislim da je djevojka mislila na poneke sudionike
koji imaju naviku šetati po gradu u donjem vešu
po mogućnosti neke roza boje i
uvjeravati ostatak svijeta da smo svi mi skupa
sasvim normalni...
(samo sam navela jedan primjer, ne generaliziram, ali činjenica
je da oni koji to gledaju sa strane i koji bi nas kao trebali prihvatiti
uglavnom samo to i vide, a to baš i nije dobro)
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la call_me » 24 ožu 2010 21:36

dosadni ste :)
it should be fun fun fun.
koja je tema???? :)

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la Kroacija » 24 ožu 2010 23:27

ne svidja mi se ideja u vezi prajda generalno al okej :o

enivej, najljepsa moguca gesta LGBTetc zajednice ikada u rvackoj mi je bila ona na cijeloj stranici u jutarnjem listu, ispisana imena parova koji su zajedno. negdje sam i ja stala, i moje tadasnje djevojce :aha: bilo je lijepo vidjeti sva ta imena u nenametljivoj i jako powerful poruci. :)

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la roadkill » 25 ožu 2010 14:37

iz godine u godinu se moje misljenje o Pride-u mijenja, na bolje. :) proslogodisnji je po mom misljenju (usputni sam promatrac i dozivjela sam ga otprilike kao vecina gradjana, tek putem medija) bio najbolji do sada. vladalo je to neko pozitivno ozracje zbog kojeg sam prvi puta iskreno zazalila sto nisam dio povorke.
bring your mind into my head...

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la Popeye » 25 ožu 2010 19:35

zenia je napisao/la:mislim da je djevojka mislila na poneke sudionike
koji imaju naviku šetati po gradu u donjem vešu
po mogućnosti neke roza boje i
uvjeravati ostatak svijeta da smo svi mi skupa
sasvim normalni...
(samo sam navela jedan primjer, ne generaliziram, ali činjenica
je da oni koji to gledaju sa strane i koji bi nas kao trebali prihvatiti
uglavnom samo to i vide, a to baš i nije dobro)
sto se toga tice, organizatori pridea niti mogu niti zele zabraniti ljudima da dodju na povorku kako god zele odjeveni. jedino ne smiju krsiti zakon, sto dosad nitko iz povorke nije. jasno je da nekima odredjene stvari nisu po ukusu (a vjeruj mi, ima i dosta onih koji zagreb pride smatraju previse konzervativnim; ja sam jedan od njih, recimo :D ), ali kako se zalazemo (i) za slobodu izrazavanja, ne mozemo propisivati ljudima kako trebaju izgledati. takodjer, sloboda i ravnopravnost se zeli za sve, a ne samo za one koji su vrlo pristojno odjeveni.
jos jedna stvar: cilj pridea nije uvjeriti vecinu kako smo mi normalni, nego kako imamo biti pravo biti kakvi jesmo. cim se stavis u poziciju da se kao normalna osoba ides opravdavati da si doista normalna osoba i uvjeravati da si doista normalna osoba, vec si izgubio/la. bar je to stav zagreb pridea, s kojim se nije nuzno sloziti, ali zelim da bude jasno s kojih pozicija mi krecemo.
call_me je napisao/la:dosadni ste :)
it should be fun fun fun.
koja je tema???? :)
well, tesko je da bude samo fun fun fun kad imas, primjerice, neoustaski i homofobni skup za vrijeme povorke ponosa. pride je i politicki skup, ali i kulturno-zabavna manifestacije. neke stvari su fun, neke su ozbiljne. oboje je potrebno.

temu jos ne mogu otkriti, upravo formuliramo i razradjujemo proglas. saznat cete sve pravovrevemo. :)
invalid_user je napisao/la:ne svidja mi se ideja u vezi prajda generalno al okej :o

enivej, najljepsa moguca gesta LGBTetc zajednice ikada u rvackoj mi je bila ona na cijeloj stranici u jutarnjem listu, ispisana imena parova koji su zajedno. negdje sam i ja stala, i moje tadasnje djevojce :aha: bilo je lijepo vidjeti sva ta imena u nenametljivoj i jako powerful poruci. :)
da, bilo je tu i moje ime.
s druge strane, da je to radio pride, bila bi imena i prezimena, pa bi ljudi bilo znacajno manje, zar ne? :D

@roadkill: nikad nije kasno, dodji ove godine. sumnjam da ce biti losije, u najgorem slucaju isto, a vrlo vjerojatno jos bolje.

Avatar
far out
Postovi: 1468
Pridružen/a: 22 sij 2007 13:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la far out » 30 ožu 2010 17:53

http://www.zagrebancija.com/hr-aktualno ... vka_299896

mozda vam opet privuku vise ljudi svojim debilnim prosvjedom.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la Popeye » 30 ožu 2010 22:45

bog i hrvati! :srce:

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la pihach » 31 ožu 2010 15:16

sta reci..
pero odjednom liberalan lol
luda godina :)

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la Popeye » 01 tra 2010 00:51

da, ispade da pero kovacevic ima progresivniji stav u vezi pridea nego dobar dio gay zajednice. :)

Odgovorite