Astralna projekcija iskustva

Tko smo mi u svemiru, kamo idemo, koji je smisao života, jesu li teorije zavjere istinite, što bi mogao značiti vaš noćašnji san i je li to sve na rubu onostranog?
Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Astralna projekcija iskustva

Post Postao/la jpeg » 07 ožu 2010 01:49

Citala sam o tome i cula price iz drugih ruku. Pokusala sam i sama al bih brzo odustala iz straha. :shinner:
Jeste probali? Dozivjeli?

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Re: Astralna projekcija

Post Postao/la roadkill » 07 ožu 2010 12:57

jedno vrijeme sam se tim bavila. bila sam odusevljena. taj osjecaj odvajanja i dizanja... wow. prosla sam kroz plafon i zavrsila kod susjeda. gledala sam ih kako se motaju po stanu i sto rade. nastavila sam se dizati a onda otisla nad grad. cudilo me sto susrecem druga bica, nisam mogla definirati sto su. osjetila su mi se cinila totalno pojacana. svaki put sam sve dalje putovala...

...

get real. :D doduse, s pravim drogama se moze svasta/svuda.
Zadnja izmjena: roadkill, dana/u 07 ožu 2010 17:21, ukupno mijenjano 1 put.
bring your mind into my head...

Avatar
apsurdna
NullPointerException
Postovi: 300
Pridružen/a: 22 sij 2010 19:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Mojave Wasteland

Re: Astralna projekcija

Post Postao/la apsurdna » 07 ožu 2010 12:58

Odlicna tema. Mozes nam malo vise toga reci o tome? :)
We can afford all we need, we cannot afford all we want.
Torta je laž.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Astralna projekcija

Post Postao/la Kroacija » 07 ožu 2010 12:59

:lol:

cula sam za neke seminare. pa da, voljela bi probati, why not. :)

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Re: Astralna projekcija

Post Postao/la roadkill » 07 ožu 2010 14:58

super mi je kad ljudi pricaju o astralnoj projekciji i slicnim stvarima i sva ta njihova "cudna i neobjasnjiva" iskustva desavaju se na granici sna. :D netom prije spavanja ili sanjaju da su se probudili i to sve dozivljavaju, kao - svjesni. :o
sanjam i ja sismise pa nisam zbog toga batman. :kava:
bring your mind into my head...

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Astralna projekcija

Post Postao/la jpeg » 07 ožu 2010 16:10

Ako nisi iskusila ne znaci da nije moguce. Kak ja vjerujem u financijsko bogatstvo iako ga na svojoj kozi nisam iskusila. :D
Postoje razne tehnike koje pripremaju astralno tijelo na izlazak iz ovog fizickog. Meditacija, pravilno disanje i svasta nesto pomazu da se postigne dovoljna opustenost, koncentracija i snaga uma potrebna za realizaciju projekta :)

Avatar
ejla
Postovi: 174
Pridružen/a: 01 vel 2010 01:40

Re: Astralna projekcija

Post Postao/la ejla » 09 ožu 2010 03:37

Baš zanimljiva tema,
nisam imala takva niti slična iskustva ali čula sam svašta o tome,
to je iskustvo kao vrlo mistično, na rubu znanosti, ali nije mi jasno zašto,
čini mi se lako dokaziva teza, ako netko, nakon mnogo vježbe, doista može kontrolirano izaći iz svog tijela, ne bi mu trebao biti problem u susjednoj sobi, recimo pročitati neku rečenicu ili simbol, i kad se osvijesti reći to svjedocima i time dokazati mogućnost duhovnog odvajanja od tijela,
no nisam čula za takav znanstveno dokazani rad, doduše postoji mogućnost da samo nisam dovoljno informirana, ako je tako prosvjetlite me

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Re: Astralna projekcija

Post Postao/la ticklebook » 09 ožu 2010 11:05

Kažu da se Daba Karažić zajeb'o tako što se pogrešno astralno projektov'o pa završio u Haagu umjesto da presiječe put iz Batajnice da ne čeka bus jerbo je već kasnio na guslanje u Ludu kuću (uz Medveđu krv - vino čak nije ni loše, za te pare, da se razumijemo).
Zajeb grdni. Mislim da ga je zajebo gadan engleski akcent kad se igr'o Herijapotera pa rek'o "Wingardium Leviosa‎". I umjesto da preleti preko kukuruza popreko (a dobro se kaže: preko preče, naokolo bliže), ukazala mu se Karla del Ponte (akka polababapoladeda) i rekla "Iđeš ti sinko u Hag. Obrati se i naviještaj da ste vi odvratni Balkanci divljaci neviđeni i da vas sve treba pod čizmu i jebla vas Evropa i da mi onaj Serđica nije ni do jaja."
A čiča još i ima iskustva s tim bacanjem čakri, projekcijama, gašenjem ugljena, gatanjem iz kafe i tim kojekakvim vračkama.
Pa ti vidi.

ON: Ne vjerujem baš u to... :sramise:
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Avatar
strange
cudnovata
Postovi: 97
Pridružen/a: 21 sij 2006 12:49

Re: Astralna projekcija

Post Postao/la strange » 02 tra 2010 12:27

ok, di ima takav seminar? :cool2:

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Astralna projekcija

Post Postao/la phos » 25 svi 2010 15:48

roadkill je napisao/la:super mi je kad ljudi pricaju o astralnoj projekciji i slicnim stvarima i sva ta njihova "cudna i neobjasnjiva" iskustva desavaju se na granici sna. :D netom prije spavanja ili sanjaju da su se probudili i to sve dozivljavaju, kao - svjesni. :o
sanjam i ja sismise pa nisam zbog toga batman. :kava:
to da se dogadja na granici sna i ima smisla.jedino tako i nikako drugacije.
zbog faze u koju se dovodis slicno kao i kod meditacije (ako si ikada meditirala).poanta i je da moras biti opusten fizicki a mozak ti mora biti svjestan ulaska u fazu nesvjesti. astralne projecije su nesto sto nije cudno i dozivljava ih puno ljudi samo toga nisu svjesni.neki to u svojim teorijama povezuju sa pojmom kolektivne svijesti,ali to je sad sasvim dublja prica. Uglavnom,ako si ikada sanjala pad koji te je probudio-e to ti je povratak iz faze projiciranja.jednostavno se radi o jednom nama nedovoljno poznatom obliku energije koji posjedujemo.
nitko tu ne spominje levitaciju fizickog tijela nego psihickog,a sad dal ce netko to shvatiti samo kao pricu za laku noc ili hrpu gluposti ili iapk naci neke poveznice,,,,
samo mislim da ne treba pljuvati stvari koje nisi probao ili se bar nisi dovoljno zauzeo da ih malo dublje proucis.
ako je lucidni san opce prihvaceni pojam,neznam zasto ovo AP nebi bilo. ili OBE,ali ok....
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Astralna projekcija

Post Postao/la tamara3 » 28 svi 2010 11:56

bea.zarre je napisao/la:Ot: Imala sam OBE, nekoliko puta, što nije strogo povezano s astralnom projekcijom,
ali eto, iskustvo imam. Nit sam ga sanjala, nit mi je netko drugi pričao o tome,
a nekoliko godina kasnije sam otkrila i knjigu čovjeka koji je posvetio 20 godina svog života OBE-ima.
Što je OBE?

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Astralna projekcija

Post Postao/la phos » 28 svi 2010 12:12

tamara3 je napisao/la:
bea.zarre je napisao/la:Ot: Imala sam OBE, nekoliko puta, što nije strogo povezano s astralnom projekcijom,
ali eto, iskustvo imam. Nit sam ga sanjala, nit mi je netko drugi pričao o tome,
a nekoliko godina kasnije sam otkrila i knjigu čovjeka koji je posvetio 20 godina svog života OBE-ima.
Što je OBE?
vantjelesno iskustvo
out of body experience
dozivljaj slican near-to-death stanju...osjecaj "plutanja" (nespretno receno) van svog tijela.
o tom fenomenu naucnici bas i nemaju puno podataka,a uglavnom se desava spontano ili ciljano(u rijetkim slucajevima) ali to su ljudi koji se bave jogama i sl .stvarima dugi niz godina...
usko je vezano za lucidne snove i sl. pojave
Zadnja izmjena: phos, dana/u 28 svi 2010 12:18, ukupno mijenjano 1 put.
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Astralna projekcija

Post Postao/la phos » 28 svi 2010 13:50

bea.zarre je napisao/la:
sul. je napisao/la: @phos: tnx, točno to, samo to ne povezujem s lucidnim snovima
osim što se tijekom jednog vrlo lako prijeđe u OBE
i ne, ne treba se vježbati yoga dugi niz godina da bi se prošlo kroz to iskustvo,
veliki broj ljudi diljem svijeta spontano (i učestalo) to doživljava,
a da nisu ni svjesni o čemu se zapravo radi.
ne nisam mislila da je nuzno vjezbati yogu,nego da se moze desiti spontano ili kod rijetkog broja ljudi na te neke druge nacine. (valjda mi negdje krivo uletio zarez)
i d ne treba biti povezan sa LD-om,ali moze,to s prelascima,da.
mozes mjeriti vrijeme tijekom OBE-a?
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Astralna projekcija

Post Postao/la phos » 28 svi 2010 18:41

Fact #1 - Remote Viewing & Non Local "Awareness" is FINALLY Being Accepted as Fact (By Serious Skeptics as Well)

This is NOT a small fact, either. Richard Wiseman, one of the most famous skeptics in the world, recently (in the Summer of 2009) FINALLY acknowledged what many of us have been saying for well over a decade: Remote Viewing (or seeing at a distance) is not only a real phenomena, it has been PROVEN to be true well beyond any reasonable "burden" that science accepts something to be factual. (Wiseman famously said that while he believes this is true - he still won't accept "how" it happens as "out of body" - causing yet another uproar amongst the serious researchers who have demonstrated the OBE, remote viewing and astral projection in the real world repeatedly)
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Astralna projekcija

Post Postao/la phos » 28 svi 2010 18:47

PUTOVANJA IZVAN TIJELA

Skupina zgrada crvenih krovova koje tvore Institut Monroe nalazi se na obroncima gorja Blue Ridge. Institut Monroe je organizacija koja ie vjerojatno jedinstvena kako po načinu na koji je osnovana tako i po svojoj misiji. Utemeljio ga je Robert Monroe, bivši poslovni čovjek čije je ime u 1970-ima postalo gotovo sinonim za astralnu projekciju, odnosno ono što se općenito naziva izvantjelesno iskustvo. To je, sada dobro dokumentiran, fenomen kod kojeg čovjek sebe privremeno doživljava odvojeno od svog fizičkog tijela.

Monroova prva knjiga „Putovanja izvan tijela“ (Journeys Out Of the Body) je fascinantno i zapanjujuće putovanje kroz mnoge godine eksperimentiranja s tim neuobičajenim stanjem svijesti. 1971.godine kada je objavljena izazvala je pravu malu senzaciju. Njegova druga knjiga, “Daleka putovanja“ (Far Journeys), je putopis kroz njegova naknadna istraživanja i uključuje njegove zaključke o prirodi onoga što je počeo zvati nematerijalni svijet.

Monroova prvotna izvantjelesna iskustva bila su spontana i neočekivana. Međutim, s vremenom je razvio sposobnost da gotovo po volji napušta tijelo i odlazi u vlastite pustolovine u nematerijalnim dimenzijama. Monroe, koji je preminuo 1995. godine, bio je vise hrabar istraživač nego osoba koja prakticira duhovne tehnike, međutim zemljovide nematerijalnog svijeta koje ie izradio na temelju svojih izvantjelesnih iskustava pune su intrigantnih sličnosti s iskustvima na rubu smrti, kao i tradicionalnom metafizikom - posebno s bardom tibetskih budista.
Govore li oni koji se sjećaju međuživota o istoj dimenziji ili domeni kao i oni koji imaju izvantjelesna iskustva? Dr. Carlos Alvarado, istraživač na Sveučilištu Virginia koji proučava fenomen izvantjelesnih iskustava potvrdio je moguću vezu itd....itd...
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

bea.zarre
Postovi: 3428
Pridružen/a: 21 sij 2007 12:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku

Re: Astralna projekcija

Post Postao/la bea.zarre » 29 svi 2010 09:33

phos je napisao/la:mozes mjeriti vrijeme tijekom OBE-a?
Ne mogu. Najdalje do čega sam došla je samoinducirani OBE, zahvaljujući knjizi
phos je napisao/la: Monroova prva knjiga „Putovanja izvan tijela“ (Journeys Out Of the Body)
to je to :)
Najfascinantniji trenutak je bio, ne samo činjenica da sam više od svog tijela,
nego i to da sam se u jednom trenutku ispravila iz ležećeg položaja
i pogledala u "sebe" kako spavam na boku i osjetila nevjerojatnu težinu tog "vozila",
budući sam donjim dijelom i dalje bila vezana za njega.
To je bilo prvi put da sam obratila pažnju na tijelo i, naravno, automatski me vratilo ravno u njega.
"The play was a great success, but the audience was a disaster." Oscar Wilde

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Astralna projekcija

Post Postao/la phos » 29 svi 2010 13:41

bea.zarre je napisao/la:
phos je napisao/la:mozes mjeriti vrijeme tijekom OBE-a?
Ne mogu. Najdalje do čega sam došla je samoinducirani OBE, zahvaljujući knjizi
phos je napisao/la: Monroova prva knjiga „Putovanja izvan tijela“ (Journeys Out Of the Body)
to je to :)
Najfascinantniji trenutak je bio, ne samo činjenica da sam više od svog tijela,
nego i to da sam se u jednom trenutku ispravila iz ležećeg položaja
i pogledala u "sebe" kako spavam na boku i osjetila nevjerojatnu težinu tog "vozila",
budući sam donjim dijelom i dalje bila vezana za njega.
To je bilo prvi put da sam obratila pažnju na tijelo i, naravno, automatski me vratilo ravno u njega.
kada dodes u fazu da se djelomicno odvojis pokusaj izbjeci gledanje u fizicko tijelo.
knjiga je super :)
a koju tehniku koristis?
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Astralna projekcija

Post Postao/la phos » 29 svi 2010 13:46

i da,mozda ce ti biti lakse ako krenes od opustanja ruku i nogu prvo...bar meni je tako lakse.
i recimo (opet meni) je puno lakse ako krenem nakon budenja u noci,lakse nego ako krenem prije spavanja jer cesto ne uspijem ne zaspati.
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
vjev
Postovi: 68
Pridružen/a: 28 svi 2010 16:46
Spol/rod: muško

Re: Astralna projekcija

Post Postao/la vjev » 30 svi 2010 20:07

Astralna me projekcija zanima, ali ju nisam pokušao izvesti. Čitajući knjige Carlosa Castanede naišao sam na onaj dio gdje govori o stvaranju dvojnika. To je jedini put da je napisao kako se nešto izvodi, i mora da je to greškom ubacio, jer je uviek izbjegavao davati upute kako se što čini. Dakle, po Castanedi, točnije Don Juanu, svaki čovjek može načiniti svog dvojnika. Jednom stvoren, dvojnik živi svoj život i tvarben je. Njegova svrha postojanja je da priskače u pomoć izvorniku ako se ovaj nađe u životnoj opasnosti. Jedina mana ovog je da se dvojnik i izvornik ne smiju pogledati oči u oči jer tada nastupa smrt izvornika. Sliedeći upute opisane u knjizi osjetio sam kako mi se negdje u tielu (par cm izpod pupka) stvara "žareća loptica", možda veličine pola šake. Kretala se sredinom tiela prema glavi. I kad je došla blizu srdca, prepao sam se da bi mi mogla opržiti srdce ili bilo što, pa sam otvorio oči i prešao u 'stvarnost' - i "loptice" je tada nestalo.

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Astralna projekcija

Post Postao/la phos » 31 svi 2010 00:21

vjev je napisao/la:Astralna me projekcija zanima, ali ju nisam pokušao izvesti. Čitajući knjige Carlosa Castanede naišao sam na onaj dio gdje govori o stvaranju dvojnika. To je jedini put da je napisao kako se nešto izvodi, i mora da je to greškom ubacio, jer je uviek izbjegavao davati upute kako se što čini. Dakle, po Castanedi, točnije Don Juanu, svaki čovjek može načiniti svog dvojnika. Jednom stvoren, dvojnik živi svoj život i tvarben je. Njegova svrha postojanja je da priskače u pomoć izvorniku ako se ovaj nađe u životnoj opasnosti. Jedina mana ovog je da se dvojnik i izvornik ne smiju pogledati oči u oči jer tada nastupa smrt izvornika. Sliedeći upute opisane u knjizi osjetio sam kako mi se negdje u tielu (par cm izpod pupka) stvara "žareća loptica", možda veličine pola šake. Kretala se sredinom tiela prema glavi. I kad je došla blizu srdca, prepao sam se da bi mi mogla opržiti srdce ili bilo što, pa sam otvorio oči i prešao u 'stvarnost' - i "loptice" je tada nestalo.
da,ima vise sljedbenika te teorije,a ope s duge strane ljudi koji prkticiraju i dosegli su zavii nivo projekcije tvrde da to nije istina,tj da se pogledom u svoje tijelo desava povratak.osobno ne vjreujem u tu teoriju.a sto se tice tehnika postizanja imas u knjigama gore koje sam napisala.ne pale kod svih ljudi iste tehnike tako da treba proci dosta vremena da pocnes ulaziti u fazu.
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
vjev
Postovi: 68
Pridružen/a: 28 svi 2010 16:46
Spol/rod: muško

Re: Astralna projekcija

Post Postao/la vjev » 31 svi 2010 01:01

phos je napisao/la: da,ima vise sljedbenika te teorije,a ope s duge strane ljudi koji prkticiraju i dosegli su zavii nivo projekcije tvrde da to nije istina,tj da se pogledom u svoje tijelo desava povratak.osobno ne vjreujem u tu teoriju.a sto se tice tehnika postizanja imas u knjigama gore koje sam napisala.ne pale kod svih ljudi iste tehnike tako da treba proci dosta vremena da pocnes ulaziti u fazu.
Ako si čitala Castanedu, onda znaš tko je on. Ako to on kaže, onda mora biti istina.
2. nema nikakvog povratka, nego otezanje papaka.
3. Astralna projekcija nije opasna. Opasne su stvari o kojima piše Castaneda, ako nemaš vodiča.

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Astralna projekcija

Post Postao/la phos » 31 svi 2010 08:36

vjev je napisao/la:
phos je napisao/la: da,ima vise sljedbenika te teorije,a ope s duge strane ljudi koji prkticiraju i dosegli su zavii nivo projekcije tvrde da to nije istina,tj da se pogledom u svoje tijelo desava povratak.osobno ne vjreujem u tu teoriju.a sto se tice tehnika postizanja imas u knjigama gore koje sam napisala.ne pale kod svih ljudi iste tehnike tako da treba proci dosta vremena da pocnes ulaziti u fazu.
Ako si čitala Castanedu, onda znaš tko je on. Ako to on kaže, onda mora biti istina.
2. nema nikakvog povratka, nego otezanje papaka.
3. Astralna projekcija nije opasna. Opasne su stvari o kojima piše Castaneda, ako nemaš vodiča.
citala jesam.ali citala sam i druge koji se ne salzu s njim.a povratak se desava pogledom u fizicko tijelo.za pogled u oci...neznam,ali ne vjerujem,tj. jos pokusavam skuziti te neke detalje,pa ne prihvacam zdravo za gotovo.a do opasnih stvari koje on spominje (a i mnogi drugi) nisam naletila,pa opet...jos sam u fazi samo citanja.
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

bea.zarre
Postovi: 3428
Pridružen/a: 21 sij 2007 12:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku

Re: Astralna projekcija iskustva

Post Postao/la bea.zarre » 31 svi 2010 12:05

phos je napisao/la:a koju tehniku koristis?
Nikakvu. Koristila sam isključivo svoju namjeru. I funkcioniralo je.
Doduše, sad već godinama nisam imala OBE, ali su mi i dalje aktivni lucidni snovi,
s time da više ne mogu svjesno skočit na višu razinu,
zapnem u tom nekom čudnom dijelu astrala i ne mogu dalje.
Potpuno svjesna što se zbiva, gdje sam i s jakom namjerom da iskusim sljedeću razinu, ali nejde. :/

Jesi li ikada doživjela "prisustvo"?
Tj. je li te ikada probudilo nešto s čime si imala vrlo blisko iskustvo, ne nužno ugodno, do granice fizičkog tijela?
"The play was a great success, but the audience was a disaster." Oscar Wilde

Avatar
vjev
Postovi: 68
Pridružen/a: 28 svi 2010 16:46
Spol/rod: muško

Re: Astralna projekcija

Post Postao/la vjev » 31 svi 2010 12:07

phos je napisao/la: citala jesam.ali citala sam i druge koji se ne salzu s njim.a povratak se desava pogledom u fizicko tijelo.

Sad kužim, ti si pomiešala astralnu projekciju i dvojnika. Kod astralne projekcije je dovoljna najkraća misao na tvarbeno tielo i astralno tielo se vraća u tvarbeno. To je to.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Astralna projekcija iskustva

Post Postao/la tamara3 » 31 svi 2010 12:13

Što je to "prisustvo"?

bea.zarre
Postovi: 3428
Pridružen/a: 21 sij 2007 12:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku

Re: Astralna projekcija iskustva

Post Postao/la bea.zarre » 31 svi 2010 12:18

Ma nemam drugu riječ za to, osim "prisustvo".
Osjećaj da je neki entitet pored tebe / na tebi i drži te nepomičnu. Recimo.
Teško mi je to objasnit.
Kao da netko sjedi na tebi i drži ti ruke tako da se ne možeš pomaknut.
A bome niti povikat. Skeri skroz. :/
"The play was a great success, but the audience was a disaster." Oscar Wilde

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Astralna projekcija

Post Postao/la phos » 31 svi 2010 12:24

vjev je napisao/la:
phos je napisao/la: citala jesam.ali citala sam i druge koji se ne salzu s njim.a povratak se desava pogledom u fizicko tijelo.

Sad kužim, ti si pomiešala astralnu projekciju i dvojnika. Kod astralne projekcije je dovoljna najkraća misao na tvarbeno tielo i astralno tielo se vraća u tvarbeno. To je to.
da ja sam mislila na AP.o dvojnicima sam samo citala,dosta mi je to jos nejasno.
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Astralna projekcija iskustva

Post Postao/la phos » 31 svi 2010 12:28

bea.zarre je napisao/la:Ma nemam drugu riječ za to, osim "prisustvo".
Osjećaj da je neki entitet pored tebe / na tebi i drži te nepomičnu. Recimo.
Teško mi je to objasnit.
Kao da netko sjedi na tebi i drži ti ruke tako da se ne možeš pomaknut.
A bome niti povikat. Skeri skroz. :/
ono sto sam primjetila je da "prisustvo",ali mozda ne na tako skeri nacin kako ti opisujes (sva sreca) osjecam tokom dana kada su mi je OBE-ove puno lakse postici.nezanm jel to slucajnost ili ne,ali eto tako nekako ispada.
a ovo o cmeu ti pricas-to sam cula vec od dosta ljudi.ja na srecu nisam to osjetila na takav nacin.
a i "Prisustvo" mi je vrlo cesto vezano za mjesto.recimou stanu kod staraca je puno jacei cesce nego kod mene doma...
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

bea.zarre
Postovi: 3428
Pridružen/a: 21 sij 2007 12:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku

Re: Astralna projekcija iskustva

Post Postao/la bea.zarre » 31 svi 2010 12:34

Prvi susret s "prisustvom" mi je bio dok sam još živjela s mamom.
Nedugo nakon toga, to isto je napalo i nju, s tim da sam se ja probudila usred noći jer sam osjetila da nešto nije u redu i pola minute nakon toga čujem mamu kako me zove da dođem.
Apsolutno identična stvar - bila je pritisnuta, nepokretna i nije mogla ispustit glas.

Zadnji put kad se to desilo je bilo u stanu koji sam iznajmila.
Taj put je bio i najgori.

I evo sad nedavno naiđem na članak o energetskom čišćenju prostora prema Feng Shui-u
i piše da je stan spreman za čišćenje ako, između ostalog, stanari imaju redovite noćne more.
A kad sam bila u tom groznom stanu, imala sam stravične noćne more.
Tamo je ili netko nasilno preminuo ili su se gadni emocionalni vrtlozi dešavali.
Plus - nepovoljan numerološki broj kuće.
I neeeee, neću ja slušat sve znakove. Tak mi i treba onda. :D
"The play was a great success, but the audience was a disaster." Oscar Wilde

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Astralna projekcija iskustva

Post Postao/la tamara3 » 31 svi 2010 12:53

Par puta mi se to dogodilo i ko da je bilo čisto zlo. Ali kasnije sam negdje vidjela da u nekoj fazi sna postoji nekakvo stanje nalik paralizi (tako su u nekom dokumentarcu objašnjavali fenomen izvanzemaljskih otmica) u kojemu se takve stvari mogu dogoditi.
Ne znam, ali meni je djelovalo (pre)stvarno i užasno me prestrašilo.

Odgovorite