Kava?

Ljubav ide kroz želudac, pa je ovdje zgodno pisati o užicima koje pruža fina i ukusna klopa ili preporučiti dobar restoran.
Gost

Kava?

Post Postao/la Gost » 02 tra 2010 10:41

Pijete li kavu? Jeste li tip za turčina ili nešto blaže?
Gdje je najbolja kava u gradu? Kakvu kavu vi radite?
Bi li potpisali peticiju za otvaranje Starbucksa u Zagrebu? :D

Ja pijem nes3u1, uredno ga napravim bljutavog ali ipak popijem, pola voda - pola mlijeko.
Uvijek se tješim da će sutra biti bolje (nikad ne bude).
Imate kakav savjet? :D

I za kraj prigodno <3


Shane: The - the, the, Somalian Headtrip, the espresso of the day. I - is that different from a regular shot?
Cashier: No.
Shane: It's not.
Cashier: No.
Shane: Okay. (looks up at menu) Well then, can I have two... of whichever's strongest.
Cashier: Okay.
Shane: Okay? And can I have it filled (gestures with hands apart) in a - tall cup, halfway?
Cashier: Okay. Any flavoring?
Shane: What. In my coffee? (looks at Alice) What the fuck is he talking about with the flavoring?


Jedna od najboljih l word scena ikad, kad Shane mora naručiti kavu u kofi shopu, jer je Planet zatvoren! (s2e2, lap Dance)

http://www.youtube.com/watch?v=ERrOQFtn4Qw

:haha:

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Kava?

Post Postao/la tamara3 » 02 tra 2010 10:56

Oduvijek sam govorila da je kava napitak kojemu treba pjevati pjesme :kava:. Obožavam kavu, a pijem nescafe s mlijekom, ali volim popit i dobru tursku kad je netko zna dobro skuhat, i espresso. Ukusno je kad se kavi doda malo cimeta ili čokolade.

Ne bih potpisala za Starbucks jer me asocira na hrpe ljudi koji npr. u Americi hodaju po cesti s plastičnim čašama od 2, 3 dcl kave :aaaa:. To mi je koma.

Ali bih potpisala za pravu kavanu u kojoj se može ugodno sjediti i pijuckati kava uz ugodnu (tihu) glazbu i ugodne razgovore jer kavu povezujem upravo s takvom vrstom ugode i opuštanja, nipošto jurnjavom, žurbom i pijenjem na cesti/u autu.

Avatar
real8me
Postovi: 771
Pridružen/a: 29 ruj 2009 17:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi
Lokacija: na pola brda

Re: Kava?

Post Postao/la real8me » 02 tra 2010 11:03

i don't drink koffy.. bljak.. neznam šta ljudi vide u tome.. uh.. :fuj: :fuj:

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Re: Kava?

Post Postao/la Hidden_soul » 02 tra 2010 11:05

Pijem enormne kolicine kave, nescafe znam popiti i 5-6 kava dnevno.

Starbucks... pa moze, u nedostatku neke dobre zamjene! Extra-large doze u svakom slucaju.
Inace sam totalno postala protivnik dovlacenja zapada kod nas (bila sam cak sretna kad se Subway zatvorio), ali Starbucks bih rado vidjela. Cisto zato jer se vidim kako se u zimska jutra, onako sijecanjska zimska jutra u Zagrebu koja ne mogu bit hladnija nego sto jesu, vucem na fax/posao i grijem sape na velikom starbucksu i mislim kako zivot ipak ima smisla i ljepotu dok snjofam taj miris prve od slijedecih 10 kava tog dana. Ohh *sanjari* :kava:
Zadnja izmjena: Hidden_soul, dana/u 17 pro 2010 20:05, ukupno mijenjano 4 puta.
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Re: Kava?

Post Postao/la roadkill » 02 tra 2010 11:10

tamara3 je napisao/la: kavu povezujem upravo s takvom vrstom ugode i opuštanja, nipošto jurnjavom, žurbom i pijenjem na cesti/u autu.
upravo tako.

inace, malo koju ne pijem. turska, espresso, instant, crna, s mlijekom, gorka, slatka... you name it, i'll drink it. :D jedino mi se te "praskaste" nikad nisu bas primile. :o 2u1, 3u1 (kava se pije 1na1 :D) nes od ovoga i onoga... ali drmnem i njih, nema frke.

ujutro mi je mozda najdraza turska, cisto zbog mirisa. nijedna druga to ne moze zamijeniti. :sramise:
bring your mind into my head...

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Kava?

Post Postao/la tamara3 » 02 tra 2010 11:14

Ajme da, miris... skuhala bih si je samo radi mirisa.

Kad smo već kod turske, koji je naj naj najbolji način njezine pripreme? Mislim, znam ja nju skuhat ali mislim da ima neka fora s prokuhavanjem, vrenjem, something...

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Re: Kava?

Post Postao/la Hidden_soul » 02 tra 2010 11:17

Point je da kipucom vodom zalijes kavu ali ne mijesas nista zlicom. I nakon sto zalijes to sve, izgledat ce kao da je kava gotova, ali nije, jer tek je tad trebas stavit na vatru da pocne stvarati mjehurice (u nedostatku boljeg izraza) gore na povrsini. Jos cekas malo (ali oprezno jer brzo poludi pa pokipi) i vidjet ces da ce na povrsini izgledat kao neko vrenje. E tad je gotova.
Zato se sa vodom nikad ne zalijeva kava do ruba, jer se prilikom tog "vrenja" kava jos malo nadigne.
I secer nikad ne dodavat u samu kavu. To ubija smisao turske kave. Ako se vec mora, onda ne dodavat prilikom dodavanja vode i toga, vec u samu salicu.
Zadnja izmjena: Hidden_soul, dana/u 02 tra 2010 11:18, ukupno mijenjano 1 put.
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Re: Kava?

Post Postao/la roadkill » 02 tra 2010 11:18

ja stavim vodu, kad zakuha dodam secer (onoliko zlicica kojiko je salica kave, onako doplola pune) i kavu (1 vise od secera, vrhom pune). vratim na vatru i cekam da se digne.

inace mislim da bi se kava trebala poprziti u dzezvi i preliti kipucom vodom. nakon toga vratiti na vatru da se "digne". doda se i malo vode na kraju, valjda da se kava bolje slegne. ne znam gdje u ovoj shemi ide secer. :D
bring your mind into my head...

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Kava?

Post Postao/la tamara3 » 02 tra 2010 11:37

Hidden_soul je napisao/la:I secer nikad ne dodavat u samu kavu. To ubija smisao turske kave. Ako se vec mora, onda ne dodavat prilikom dodavanja vode i toga, vec u samu salicu.
Aha, ali ako dodajem šećer u samu šalicu onda mi je problem to promiješat jer mi se digne talog. Ili nekaj krivo radim :o?

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Re: Kava?

Post Postao/la roadkill » 02 tra 2010 11:44

pa pustis da se slegne. :D
bring your mind into my head...

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Re: Kava?

Post Postao/la Hidden_soul » 02 tra 2010 11:47

Pa koristis krivu vrstu secera :haha:
Salim se, pa mozes dodat secer i promijesat, pa onda ne piti odmah vec cekat da se talog opet spusti. Ili ako bas moras, stavi si secer kad zalijes kavu kipucom vodom, prije vrenja, ali nemoj opet mijesati nista, samo ubaci secer i stavi da provrije.
Ali ne znam, meni su to sve varijante koje mi nisu bas najbolje pa i ne znam kako je najzgodnije secerit, nekako mi je sa kockom to - to, onda nema nevolja sa secerom.
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Kava?

Post Postao/la tamara3 » 02 tra 2010 11:48

Onda je kocka bačena! Tak ste mi sad otvorile apetit da bih si najradije išla skuvat jednu tursku :njami:.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Kava?

Post Postao/la Kroacija » 02 tra 2010 12:21

komplicirano je praviti tu kavu. :o
ne pijem nic osim ako nije ekstra nuzno (ispiti), a i to sam zamijenila red bull opcijama. niska mi je tolerancija na kave, od jedne turske bih 2 dana imala problema sa spavanjm.
pasu mi nescafeici, vanilija-cokolada, a otkrila sam i irish coffee, koja nema veze s irskom kavom al mi je super jer se nest ful pjeni i nije nimalo gorko :mjuza:

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Re: Kava?

Post Postao/la roadkill » 02 tra 2010 15:54

hidd, pojasni to s kockom secara i kavom. kad tocno ta kocka stupa na scenu? nju balis sa strane, prije kave, uz kavu, poslije...? kad, sto, gdje? :nezna:
bring your mind into my head...

Avatar
Peglam_subotom
Postovi: 3868
Pridružen/a: 21 stu 2008 00:59
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Kava?

Post Postao/la Peglam_subotom » 02 tra 2010 16:01

Taman pijem tursku... :kava: Inače, osim turske kave niš drugo mi ne valja, sve mi je preslabo, previše mlijeka, pjene... :roll2:
I'll take you for all that you are. With your complications, your pain, your secrets, your past, your longings and dreams... I will take you completely; without exemptions.

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Kava?

Post Postao/la jpeg » 02 tra 2010 16:38

roadkill je napisao/la:hidd, pojasni to s kockom secara i kavom. kad tocno ta kocka stupa na scenu? nju balis sa strane, prije kave, uz kavu, poslije...? kad, sto, gdje? :nezna:
mozda dok pijuckas kafu umaces kocku secera u nju? :)
tako rade u bosnalendu.

Avatar
Peglam_subotom
Postovi: 3868
Pridružen/a: 21 stu 2008 00:59
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Kava?

Post Postao/la Peglam_subotom » 02 tra 2010 16:40

E da, i najbolja mi je kad se skuha u moki... Fakat neki poseban okus. Frendica ima pržionicu kave tak da svako ljeto guštamo kod nje... :aha:
I'll take you for all that you are. With your complications, your pain, your secrets, your past, your longings and dreams... I will take you completely; without exemptions.

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Kava?

Post Postao/la pihach » 02 tra 2010 16:41

pijem kavu 2-3 puta dnevno, iz aparata ili turciju s mlijekom.
nema efekt, ali mirisiiiiiii :)
peticija za starbucks? di da potpisem?

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Re: Kava?

Post Postao/la Hidden_soul » 02 tra 2010 17:28

mravcica je napisao/la:
roadkill je napisao/la:hidd, pojasni to s kockom secara i kavom. kad tocno ta kocka stupa na scenu? nju balis sa strane, prije kave, uz kavu, poslije...? kad, sto, gdje? :nezna:
mozda dok pijuckas kafu umaces kocku secera u nju? :)
tako rade u bosnalendu.
Yap. Uzmes kocku i umocis mali rub samo u salicu i onda zagrizes taj dio secera i onda otpijes kavu. I tako svaki put. Zato treba male dijelove secera umocit u kavu i grickat jer inace pojedes kilu kocke dok popijes kavu :haha: Sjecam se kad sam jedanput frendicu zvala na tursku kavu kod sebe i donijela joj kocku, nakon 2 gutljaja je pojela 2 kocke :haha: :haha: :haha:
Rekoh - zeno ne, po tom tvom bi imao 5000 kalorija samo od kave :haha:
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Re: Kava?

Post Postao/la roadkill » 02 tra 2010 19:09

na kraju ispada da ti za tu kocku trebaju preciznost, bistar pogled i mirne ruke. :-o lakse secer odmah uvaliti. :D
bring your mind into my head...

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Re: Kava?

Post Postao/la Hidden_soul » 02 tra 2010 20:12

To je ritual, zaboga :kava: :D
Znas kako se pazljivo ljuste kospice... i toliko muke za tako mali zalogaj.
Ili jedu skampi...
E to je to :ok: :rap: (koji blesavi smajliji :lol: )
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

Avatar
zee
Postovi: 367
Pridružen/a: 23 stu 2009 18:37
Spol/rod: žensko
Lokacija: ZG

Re: Kava?

Post Postao/la zee » 02 tra 2010 20:34

ne volim tursku kavu, nikako, nikako...a ne znam ni napravit finu tursku kavu, tako da je to možda povezano i s tim :)

al zato ispijam sve ove 'umjetne' kave - 3u1, 2u1, instant, cappuccino, s raznim okusim, pjenama, ugl, svime što kvari onu 'pravu' kavu...trenutno mi najbolje odgovara Jacobs 3u1...a što se tiče Starbucksa - potpisujem odmah...

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Kava?

Post Postao/la Bash » 03 tra 2010 09:03

A kad ste vi počele pit kavu? Je li vam bila fina od prve? Ne pijem je jer ne volim okus. U srednjoj bi nekad naručila sa šlagom pa pojela šlag, obilno zašećerila ostatak, ali opet mi je bila gorka i gadna.

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Kava?

Post Postao/la Zita » 03 tra 2010 09:52

najbolje da si vi u tu tursku kavu stavite secer u prahu
ne volim tursku jer mi tesko sjeda na zeludac a i nekak mi je bezvezna
Ta neka kocka kave koju moras potrosit u odredjeno vrijeme da ne izgubi "jacinu or samting", pa posebno dozirati, onda izmjesati, paziti da ne zakuha, pa nakon toga prat sav taj soc i sve to posudje...ma prevec mi je to
Najjednostavnije a i najbolje mi je stavit pol salice vode u mikrovalku na 30 sec i stavit jacobs. Dopunit mlijekom i to je to.
Ne volim prevrucu kavu.
Measure of a woman is her sense of humor

net
Postovi: 32
Pridružen/a: 22 sij 2010 20:33

Re: Kava?

Post Postao/la net » 03 tra 2010 22:32

Ne volim tursku kavu. Nekako postanem nemirna i nervozna kad je popijem. A ni onaj miris svježe skuhane kave mi nije nimalo ugodan, naročito ne rano ujutro. Mogu popit nes i one druge 2 ili 3u1, tek onako, uz cigaretu.

Gost

Re: Kava?

Post Postao/la Gost » 06 tra 2010 15:31

Djevojke, vi se morate koncentrirati... turska pa turska. :D
Najvažnije pitanje threada je kako da si napravim normalnu kavu?
Opet je bljutava. :/

Isto tako, shout out svima koje vole NES, a da su studenti - sad su sniženja po Konzumima. :haha:

Treće, ovo sa šećerom nije uopće komplikejted... već ste same zakomplicirale :p
Znači, prije nege kipi drugi put, prije nego se doda kava... doda se i šećer.
Pričekaš da se kava digne i voila, pijuckaš. Običan šećer, bez ikakvih kocki... osim ako želite dobiti 3+ kg-a u tjedan dana ispijanja kave. :haha:

Isto tako, već drugo tražim kavanu :D koja bi imala razne vrste kave, neobičnih čajeva, laid back atmosferu, muziku, časopisi iz raznih dijelova svijeta... a dok uživam u svemu tome, da mi je guza u udobnom naslonjaču... ?
Ako netko zna, neka napiše gdje to mogu naći...jer ovako kako je krenulo, nikad neću popiti normalnu NESicu.

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Re: Kava?

Post Postao/la roadkill » 06 tra 2010 15:38

ReatheMisfit je napisao/la:Najvažnije pitanje threada je kako da si napravim normalnu kavu?
imas upute na vrecici. :D
bring your mind into my head...

Gost

Re: Kava?

Post Postao/la Gost » 06 tra 2010 15:41

Uf što si duhovita... not! :p

Dal ima tu kakva konobarica? :haha:

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Re: Kava?

Post Postao/la roadkill » 06 tra 2010 15:50

filozofiranje o nes kavi uz zanemarivanje turkuse - blasfemija! :ljuta:

al evo... koliko sam ja skuzila kad to muckaju, uliju malo vode (ili mlijeka, ne znam) u salicu sa tim nesretnim praskom i onda odvale po tome. ono, mijesaju sve u 16. :D zatim naliju ostatak vode/mlijeka. i voda ne smije biti kipuca. mlijeko sasvim sigurno jer ces strugati spaher. :D
bring your mind into my head...

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Kava?

Post Postao/la pihach » 06 tra 2010 18:39

ma nema to turcije s malo secera i rahatlokuma :kava:
kaj se pripreme nesa tice... ovo kaj si napisala, a bitno je da prvo u salicu stavis prasak i onda laganini dodajes vruce vode i paralelno mijesas, a po potrebi i mlijeka da dobijes pjenu.
btw. odlican upad - jel ima koja konobarica :sarkasticna:

Odgovorite