borilacki sportovi

Kutak za aktivne i pasivne sportašice.
Avatar
nika
Postovi: 532
Pridružen/a: 02 stu 2005 08:45

Post Postao/la nika » 21 stu 2005 13:37

ja sam jos nova u borilackim,al su mi jako jako gud. ne poznam razlike izmedju svih vjestina....lupanje po vreci mi nijeinteresantno, no fokuseri jesu.
jedino kaj vidim da stariii, stariiiim!! nemrem vise sve kaj ocu!
..iako mi je fenomenalno da je netko s ovolko mojih godina uspio uciniti da se letim po dvorani, urlam na japanskom i kaj je najvaznije, isprezvacem samu sebe od glave do pete..
"..jedini lijek je uzeti jetru krastace, cvrsto je oviti oko vrata i pod svjetlom punog Mjeseca nag stati u bacvu ispunjenu ocima jegulja.."

Avatar
FatalFemme
Postovi: 378
Pridružen/a: 04 stu 2005 12:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la FatalFemme » 21 stu 2005 14:14

agasta je napisao/la:fatal! hvala!;) (iako ne znam na cemu, al okie dokie) :)

u budokaiu se koriste sva oruzja.
¸

:? :?
na tome sto si tako upoznata sa svime i sto si toliko dugo u tome. volim kad su ljudi posveceni necemu barem za ono vrijeme dok to rade.
eto, sad znas, okie dokie? ;) ;)

;)
~YOU HAVE TO DO STUFF THAT AVERAGE PEOPLE DONT UNDERSTAND, BECAUSE THOSE ARE THE ONLY GOOD THINGS~

Askari
Postovi: 2
Pridružen/a: 12 stu 2005 02:03
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: zg

Post Postao/la Askari » 22 stu 2005 18:10

Trenirala sam judo...predivan sport...zao mi je što sam prekinula :( , no bila je to viša sila...
"Ove male misli su šušanj lišća;u mom srcu one šapću radost."

Avatar
crispy
Postovi: 955
Pridružen/a: 02 stu 2005 21:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Post Postao/la crispy » 22 stu 2005 18:51

moja tajnica je trenirala judo. danas je sudac. ponekad nam zna pokazati neke zahvate, i samo da se pohvalim, uspjela sam je cak jednom oboriti na pod :) ostale pokusaje sam ja na podu zavrsila :D

Aryana Tarfal Kan

Post Postao/la Aryana Tarfal Kan » 17 tra 2006 17:57

Ja sam ovisna o borilačkim sportovima. Mislim da to nema veze sa ženstvenošću. Uostalom, svaka bi se žena trebala moći obraniti od nasilnika i razbiti stereotip da su žene fizički slabije od muškaraca.
Ja sam se bavila aikido-om. Tko voli malo pasivnije, ali izuzetno duhovne borilačke vještine, koje se temelje ne na napadu nego na obrani (aikido je najmirnija borilačka vještina), preporučam. Za mene i za ostale koje imaju crve u guzici :) i žele nešto jednako duhovno ali malo aktivnije, s više akcije, ima ih toliko da ja fakat ne znam koju bih...ma ja bih sve! :)

Avatar
sedma_od_devet
Postovi: 111
Pridružen/a: 12 svi 2006 21:03
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na obali najzelenije rijeke

Post Postao/la sedma_od_devet » 15 svi 2006 17:17

CAPOEIRA ( KAPUERA ) tradicionalna brazilska borilačka vještina ili ples...
predobro, no još nerazvijeno na prostorima ex Yu...
Oblikom sam kaplja, sadržinom more.

Tam F
Postovi: 298
Pridružen/a: 17 sij 2006 20:59
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: sumrak ili zora

Post Postao/la Tam F » 15 svi 2006 17:30

teakwando...nisam sigurna ni da se tako piše ,onda znaš kada je to bilo...zeleni pojas, al jebiga danas više ne mogu ni pošteni bočni udarac izvesti...
mazohist & truba

Avatar
sxc-angel
Postovi: 168
Pridružen/a: 06 stu 2005 22:06
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: tražim se...

Post Postao/la sxc-angel » 16 svi 2006 22:04

ja nisam čitala niš kaj gore piše samo ću na brzinu našarat---tae kwon do ....trenirala i žao mi je kaj sam prestala....stvarno je goooooooood
L.A.N.C.O.M.E.

agasta
new york city girl
Postovi: 912
Pridružen/a: 03 stu 2005 07:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: New York City(wishful thinking :( )

Post Postao/la agasta » 16 svi 2006 23:49

zanimljivo je koliko nas ima koje zale za time sto su prestale trenirat xy borilacki sport, ili ajde, bilo koji sport. :)
I am not a myth.

inndy

Post Postao/la inndy » 17 svi 2006 00:00

samo da se malo ubacim..ja nisam od onih za treniranje nekih sportova,no obozavam gledati tete koje treniraju neki sport.iako imam dosta poznanstva da ih je vecina odustala kada su pocele biti u nekim vezama.

agasta
new york city girl
Postovi: 912
Pridružen/a: 03 stu 2005 07:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: New York City(wishful thinking :( )

Post Postao/la agasta » 17 svi 2006 00:07

ja nisam odustala zbog veze, vec zbog mladenacke gluposti. ko lud jos trenira nesto u vreme kad se moze zabavljat? (idiot)
I am not a myth.

inndy

Post Postao/la inndy » 17 svi 2006 00:17

ludost,ljubav,posao,mladdost...sve ti to na kraju dođe na isto..zar mislis da je kasno da se sad nastavis baviti time?

agasta
new york city girl
Postovi: 912
Pridružen/a: 03 stu 2005 07:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: New York City(wishful thinking :( )

Post Postao/la agasta » 17 svi 2006 00:22

pa malo je, jer treba doc u istu kondiciju u kojoj sam bila. a plus to, jedini dobar sensei koji je bio u ovom gradu je otisao, tako da.... malo je tesko nastavit sa intenzivnim treninzima kao i prije jer nema te osobe koja ce me terat na rad kao moj bivsi sensei. :(
I am not a myth.

Avatar
sxc-angel
Postovi: 168
Pridružen/a: 06 stu 2005 22:06
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: tražim se...

Post Postao/la sxc-angel » 17 svi 2006 21:03

ja sam morala prestati iz zdravstvenihh razloga :x

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Post Postao/la Kroacija » 18 svi 2006 16:02

a-ca.

strujka
Postovi: 131
Pridružen/a: 16 svi 2006 22:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: tamo gdje se cuga....

Post Postao/la strujka » 19 svi 2006 09:41

ja sam trenirala taekwondo od prvog do petog osnovne i obožavala sam ga išla sam na natjecanja i sve ali nisam smjela dobivati udarce u glavu zbog bolesti koju sam imala :(
a na jednom natjecanju sam pokupila batina od Banelice koja je bila starije i teža od mene i mama mi je zabranila da treniram :(
sad sam pocela napokon opet trenirati i znam da necu biti kao prije ali lagano sam vec dosla u formu ..i ak ništa drugo bar se zabavljam :) :)

Avatar
sxc-angel
Postovi: 168
Pridružen/a: 06 stu 2005 22:06
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: tražim se...

Post Postao/la sxc-angel » 21 svi 2006 12:28

uma je napisao/la:a-ca.

a-da :D

Ja_bu_CICA
Postovi: 217
Pridružen/a: 07 svi 2006 19:03
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Rijeka

Re: borilacki sportovi

Post Postao/la Ja_bu_CICA » 07 lip 2006 17:06

agasta je napisao/la:viznkin post me podsjetio na diskusiju o borilackim sportovima, u kojoj sam sudjelovala sa jos par curki. naime, njima je to agresivno, nasilno i nikako za curu!

pa sad mene zanima kak vi gledate na borilacke sportove?
da li se netko ovdje mozda bavi kojim ili se bavila?
Bavim se vec dugo godina jednim sportom za koji ljudi imaju krivo misljenje i jedna velika nepoznanica im je.

Zapravo je duboko povezan sa filozofijom koja se moze iskoristiti u zivotu. Principe, zakljucke do kojih si dosao i naucio treniranjem, ubijanjem :D i zalaganjem sebe. itd. Ljudi imaju kriva razmišljanja jer se taj sport doveo u Europu samo zbog zarade i komercijalizirao se.. Čim nešto postane komercijalno to izgubi bit onoga sto zapravo jest.
Mi smo ostali na tradicionalnom ucenju i pristupu. Samo za takav nacin vodenja treninga je potrebna i prava osoba koja ce to znati prenjeti. Vjezbam zbog sebe, amaterski ne profesionalno. I nije me promijenio u ponašanju i držanju, ostala sam đemsaksta :D

Avatar
nika
Postovi: 532
Pridružen/a: 02 stu 2005 08:45

Post Postao/la nika » 08 lip 2006 13:26

kaj sad nek mi pogadjamo koji je to sport? :D
"..jedini lijek je uzeti jetru krastace, cvrsto je oviti oko vrata i pod svjetlom punog Mjeseca nag stati u bacvu ispunjenu ocima jegulja.."

Ja_bu_CICA
Postovi: 217
Pridružen/a: 07 svi 2006 19:03
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Rijeka

Post Postao/la Ja_bu_CICA » 08 lip 2006 13:45

nika je napisao/la:kaj sad nek mi pogadjamo koji je to sport? :D
Hm... tema je borilački sportovi. Ptam se kojim se ja to sportom bavim k tome je još tradicionalni.
Ptam se pita i dolazim do zaključka, stvarno ne znam kako da je to karate.
:D
:osica:
Na pp dobiješ i stil koji sigurno nisi čula jer je po jedan klub u Zg, Ri, Ka

agasta
new york city girl
Postovi: 912
Pridružen/a: 03 stu 2005 07:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: New York City(wishful thinking :( )

Post Postao/la agasta » 08 lip 2006 20:28

koji stil?
I am not a myth.

Avatar
nika
Postovi: 532
Pridružen/a: 02 stu 2005 08:45

Post Postao/la nika » 09 lip 2006 13:05

bum ti poslala na pp kad mi jabu_cica javi :)
aj, bas me sad zanima.. :)
"..jedini lijek je uzeti jetru krastace, cvrsto je oviti oko vrata i pod svjetlom punog Mjeseca nag stati u bacvu ispunjenu ocima jegulja.."

Ja_bu_CICA
Postovi: 217
Pridružen/a: 07 svi 2006 19:03
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Rijeka

Post Postao/la Ja_bu_CICA » 09 lip 2006 13:18

nika je napisao/la:bum ti poslala na pp kad mi jabu_cica javi :)
aj, bas me sad zanima.. :)
Umgh.... ovdje se i urote spremaju. :cry:
Šta baš želite NE doznati stil koji treniram? :D :osica:

Obznanila bi javnosti? :!:
S time i takorekuć moju adresu,
s obzirom da sam stalno tamo,
a samo je po jedan klub u svakom od navedenih gradova.
Da je Šotokan odmah bi rekla jer ih je mali milion pa me ajd najdi,
ali ovako........
........ samo na pp.
S time da i tu riskiram. DEMET!
That¨s a life........
:roll:

Avatar
G i n a
Postovi: 21
Pridružen/a: 05 ožu 2006 15:34
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la G i n a » 10 lip 2006 17:38

Borilački sportovi su mrak:) Deset godina sam trenirala taekwondo i bila jako uspješna u tom sportu...trenutno treniram rekreativno kick box i super je...

Avatar
Bob
Postovi: 225
Pridružen/a: 02 stu 2005 22:51
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: ..

Post Postao/la Bob » 10 lip 2006 18:54

ma di vi to svi trenirate, uzasno me zanima?
koji god sam klub vidjela sve same neke mrcine vjezbaju, nekakvi sumnjivi tipovi se bave kickboxom itd..
ja bi ful htjela nesto za ispucati negativnu energiju, a i svi u mojoj okolini mi govore da bi trebala ali ne znam di>?
ako vam je problem napisat tu, mozete mi na pp, no problem..

jedino ni sama ne znam s cim bi se htjela baviti,
to bi trebalo biti nesto sto ukljucuje noge...a i da se znam obraniti eventualno :wink:
i ne znam jel problem sto sam onak sitna i mrsava, ali sam zilava s druge strane... :roll:

Avatar
G i n a
Postovi: 21
Pridružen/a: 05 ožu 2006 15:34
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la G i n a » 10 lip 2006 19:08

Pa nije to nikakakav problem...ja treniram u klubu za žene kick box...i nismo baš velike:) Najbolje ti je naći nešto što je u blizini tako da ne moraš daleko putovati...uglavnom danas manje više u svakom aerobic klubu imaš i kick box...ili tako našto što ima veze sa borilačkim sportom

Avatar
Bob
Postovi: 225
Pridružen/a: 02 stu 2005 22:51
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: ..

Post Postao/la Bob » 11 lip 2006 11:29

ja nemam pojma gdje ima u mojoj blizini tako nesto..al morat cu se raspitati..
dal se mora imati kimono za teakwando ili kickbox?
(zena mi odvaljuje od smijeha kad me zamisli u tom)
demotivirajuce totalno... :!:

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Post Postao/la Hidden_soul » 11 lip 2006 16:41

Meni su zakon borilacki sportovi i nikad se ne bih slozila sa misljenjem da to zena ne treba jer je nasilno i stogod vec za curu.
Naprotiv, smatram da bi svaka zena trebala znat bar osnove samoobrane, ako nista drugo. Da se ja pitam, to bih uvela u srednje skole kao obvezan predmet, iskljucivo za djevojke.

Anyway, back to topic... trenirala sam karate, ali nekako mi se judo vise svidao. Nekako kad imas dobrog trenera/ucitelja, onda u tom ima vise mudrosti nego same upotrebe snage ili udarca. U sali poslije nas su uvijek dolazili trenirat judo, i onako sam znala to ostat gledat, uvijek im je ponavljao da je jedina bitna stvar kod toga da ne moras biti jaci od protivnika, ali da je sustina u tom da ne upotrebljavas toliko svoju snagu vec da upotrijebis snagu protivnika protiv njega samog.
Predivan je...

Hm karate nekad zna bit isuvise pasivan. Meni falilo akcije. Izvodenje i vjezbanje samih kata mi je znalo ici na nerve, znam da su to osnovni tehnicki elementi ali nekad ti stvarno dosade. Polazes za pojas, i dobijes pojas (pocetne barem) tako sto demonstriras kate, nemas bas borbe na pocetku.
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

Ja_bu_CICA
Postovi: 217
Pridružen/a: 07 svi 2006 19:03
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Rijeka

Post Postao/la Ja_bu_CICA » 11 lip 2006 18:17

Hidden_soul je napisao/la:Meni su zakon borilacki sportovi i nikad se ne bih slozila sa misljenjem da to zena ne treba jer je nasilno i stogod vec za curu.
Dapače..... očvrsneš
kako fizički tako psihički

To su krive predođbe po pitanju nasilništva
ali i treneri koji na taj način upoznaju javnost sa tim sportom
koji se bave karateom samo radi zarade
Koji klince još nespremne guraju u borbe, na natjecanja
da na taj način steču iskustva bez da su ih naučili nekoj tehnici.
Pa kada još čujem neke trenere da se deru pri borbi iz kuteva svome učeniku "Razbi ga!" "Razbi mu nos" , a klinac ga niti čuje jer je u
elementu i skoncetriran na borbu.
Pa kada ti treneri uče na treninzima kako napraviti bod podkačivši suparnika tako da sudac ne vidi.
HELLOUUU?!
pa šta je to sport?

Sport služi za zdravlje
PRVENSTVENO!
Nekako kad imas dobrog trenera/ucitelja, onda u tom ima vise mudrosti nego same upotrebe snage ili udarca.
Upravo tako!

Mnogi me pitaju kako ću znati da li je neki trener dobar?
Na početku ne možeš.
bitno je da kreneš
Kasnije ćeš s godinama treniranja uvidjeti da ti taj trener ne može više dati znanja i da ga sustižeš.
Onda ideš dalje u potragu.

To se desilo jednom klubu koji je imao strava polaznike,
lijepo se radilo išlo se na seminare po Slo, njemačkoj itd,
bili su ful zagriženi dok se vodio na tradicionalan način
kada je uveo natjecanja, kada je krenuo u komercijalu, kada je počeo
da gleda samo zaradu i treninzi su opali, nisu više bili temeljiti, nije mu se više dalo posvečivati vremena tradicionalnom karateu već se preusmjerio na sportski karate koji mu je bila zarada.
I bit i smisao karate se izgubila.
Učenici otišli.
da ne moras biti jaci od protivnika, ali da je sustina u tom da ne upotrebljavas toliko svoju snagu vec da upotrijebis snagu protivnika protiv njega samog.
Upravo tako, a to se stekne godinama ponavljajna jednih te istih tehnika
Što početnicima bude dosadno jer su došli sa slikom (koju su dobili na filmovima) da će odmah letiti po zraku, mahati nogama i rukama i fajtati se, a nisu vidjeli pozadinu mukotrpnog rada i zalaganja.

Tehnike se moraju ponavljati da uđu u krv,
da postanu dio tebe
da u trenutku potrebe napraviš nesvjesno obranu

To je početnicima dosadno na početku jer kada dođu su površni i vide skorup, a to su udarci, a ne znaju da za napraviti dobar udarac (jedan običan seiken udarac) je potrebno naučiti u uskladiti mali broj sitnica,
kao rad cijelog tijela, a ne samo ispucavanje ruke.
Tesanje da rame bude uvijek spušteno ne dizat ga
lakat da ide uz tijelo,da je rotacija šake na samom kraju, kukovi gore i da je kontrakcija cijelog tijela na samom kraju i sve to povezati u jednu kompaktnu cijelinu.

Npr te "sitnice" treneri ne govore svojim učenicima jer ih se boje zamarti jer se boje da će im zbog toga otiči jer će im to biti dosadno raditi i tesati.
U mome klubu nema popuštanja. Pojedinac se prilagođava klubu i treneru, a ne trener pojedincu. Jer je pojedinac došao nešto da nauči, ako ne želi... goood by, nitko ga ne drži. Samo taj pojedinac mora osjetiti što je dobro, što ima neku dubinu.
Hm karate nekad zna bit isuvise pasivan. Meni falilo akcije. Izvodenje i vjezbanje samih kata mi je znalo ici na nerve, znam da su to osnovni tehnicki elementi ali nekad ti stvarno dosade. Polazes za pojas, i dobijes pojas (pocetne barem) tako sto demonstriras kate, nemas bas borbe na pocetku.
Najvjerijatnije trener nije znao dati dovoljno informacija.
Mi znamo raditi jednu katu po 10-tak puta.
S time da se svako izvožejne razlikuje po akcentu na neki dio kate npr.
Nekad nam je dao da kroz cijelu katu držimo i skoncetriramo se na kukove da ih držimo gore. To radimo 3-4 puta
Drugi put na tan tiem (čakra na trbuhu 4 prsta ispod pupka) opet prolazimo 3-4 puta
Treći put na kontrakcije pri izvođenju udaraca isto ponavljanje po par puta
Samo te četiri točke da napraviš dobro treba ih ponavljati i ponavljati dok ti ne sjednu dok ne osjetiš fluidnost i lakoću izvođenja.

Ujedno ono što je i najbitnije MI SAMI MORAMO NAĆI SMISAO ONOGA ŠTO RADIMO

Zaroniti glavom u dubinu, a ne gledati na izvođejne npr udarca kao samo ispucavanje ruke.

Avatar
nika
Postovi: 532
Pridružen/a: 02 stu 2005 08:45

Post Postao/la nika » 14 lip 2006 14:20

Ja_bu_CICA je napisao/la:
Tehnike se moraju ponavljati da uđu u krv,
da postanu dio tebe
da u trenutku potrebe napraviš nesvjesno obranu
eto razloga zakaj ja jos uvijek bjezim od borbi ko vrag od tamjana :D :D nakon 2 godine jos nit u teoriji nemrem proci cijelu borbu u tempu koji bi ona imala.. :D onak, polaaako, brojeci na prste, to ajde.. :D
kate...ma, ko i sve drugo, samo o treneru ovisi hoce li mi biti izvrsno ili neizdrzivo.
"..jedini lijek je uzeti jetru krastace, cvrsto je oviti oko vrata i pod svjetlom punog Mjeseca nag stati u bacvu ispunjenu ocima jegulja.."

Odgovorite