Prijateljstvo i to...

Mislite li da bi vlasnica prekrasnih očiju koja je danas s vama čekala tramvaj mogla biti među nama, a "gaydar" vam ne radi, potražite je ovdje. Nađite curu i udajte se ili potražite one night stand. Ili ostavite ljubavnu poruku objektu svoje žudnje.
Avatar
phaeddryra
Postovi: 10
Pridružen/a: 16 tra 2010 16:40
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: Solo
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Prijateljstvo i to...

Post Postao/la phaeddryra » 02 stu 2010 00:47

Hm... Dobro jutro svima...

Hoće li netko biti moj prijatelj/ica ili nešto takvog?

Znam da je bedasto odmah ispaliti ovakvo pitanje bez svih onih studioznih uvoda, litanija, čitaba i detalja, ali meni ova stranica tjera strah u kosti pa ne želim nešto krivo uraditi (kad bolje promislim, nemam što izgubiti čak i da nešto bubnem, samo me ipak strah bez obzira na to)...
No uglavnom, imam 25 godina, iz Zagreba sam i veoma sam čudna/neprilagođena/depresivna/pesimistična. Također mi kažu da sam inteligentna, ali baš ne vjerujem u to. Mrzim laganje, iskrena sam, uvijek kažem što mislim, znam napraviti dobre kokice...

Ne znam što da još napišem...
Ako nekoga ipak nešto zanima, neka slobodno pita i ja ću odgovoriti kako najbolje znam...

Avatar
real8me
Postovi: 771
Pridružen/a: 29 ruj 2009 17:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi
Lokacija: na pola brda

Re: Prijateljstvo i to...

Post Postao/la real8me » 02 stu 2010 00:54

oo dobro jutro XD
paaa, takvih nas uvijek ima tu, frendovi uvijek..
a kaj se tog tiće, mislim da tu nemreš niš krivo napisat, jedino to može bit krivo shvaćeno.. :D
tak da, glavu gore.. tu smo da si pomažemo :)

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Prijateljstvo i to...

Post Postao/la call_me » 02 stu 2010 02:47

ak ti se cini da nekaj krivo i napises, kaj te boli kurac...gomila tebi nebitnih anonimusa to i onak ne bu zapamtila.
sve izvan ovog foruma je mnogo veci izazov na dnevnoj bazi za tebe...stoga..ovdje si da uzivas...:)

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Re: Prijateljstvo i to...

Post Postao/la Ameli » 02 stu 2010 09:35

Phaeddryra je napisao/la: Hoće li netko biti moj prijatelj/ica
:grli:

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Prijateljstvo i to...

Post Postao/la tamara3 » 02 stu 2010 10:15

Primijetila sam nešto alarmantno u tvom profilu, je li to točno?

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Prijateljstvo i to...

Post Postao/la phos » 02 stu 2010 11:00

Phaeddryra je napisao/la: znam napraviti dobre kokice...
meni je ovo dovoljno!
budi mi frend :)
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
dijana3105
Postovi: 82
Pridružen/a: 31 lis 2010 19:23
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: Solo
Lokacija: 45°48′N 15°58′E
Kontakt:

Re: Prijateljstvo i to...

Post Postao/la dijana3105 » 02 stu 2010 14:38

necu te osudjivati niti komentirati tvoje trenutno ili procjenjivati buduce stanje....
novi ljudi, nove navike, zanimanja su uvijek dobrodosli, barem bi trebali biti.

ja cu ti biti prijateljica, barem to mogu :luda3:
ako misliš što i ja, nek te bude sram..

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Prijateljstvo i to...

Post Postao/la Kroacija » 02 stu 2010 18:08

:/

Plague

Re: Prijateljstvo i to...

Post Postao/la Plague » 03 stu 2010 00:59

nego... se voliš maziti? :eek:

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Prijateljstvo i to...

Post Postao/la bašja » 03 stu 2010 08:37

PicajzLa je napisao/la:nego... se voliš maziti? :eek:
:haha: :haha: :haha: :haha: :sretnaštojedovoljnodobroproučilaforumdamožeskužitiovakvešale:

ot: ako si čudna/neprilagođena/depresivna/pesimistična ne vidim razloga da ti ne budem prijateljica :D :D :pivo:
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Avatar
phaeddryra
Postovi: 10
Pridružen/a: 16 tra 2010 16:40
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: Solo
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Prijateljstvo i to...

Post Postao/la phaeddryra » 03 stu 2010 21:51

Vidim da su neki komentari ovdje pomalo kriptografski, pa se stoga ispričavam ako je nekome zasmetalo nešto što sam napisala i sl...
Update: zapravo mi je silno žao što sam uopće išta pisala ovdje...
Molim admina, ako je ikako moguće, da obriše ovu temu...

Avatar
dijana3105
Postovi: 82
Pridružen/a: 31 lis 2010 19:23
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: Solo
Lokacija: 45°48′N 15°58′E
Kontakt:

Re: Prijateljstvo i to...

Post Postao/la dijana3105 » 03 stu 2010 23:21

Phaeddryra je napisao/la:Vidim da su neki komentari ovdje pomalo kriptografski, pa se stoga ispričavam ako je nekome zasmetalo nešto što sam napisala i sl...
..
mislim da su postovi ovdje pisani totalno pogresno shvaceni s tvoje strane.....nitko nije nista zlonamjerno niti lose napisao..

ako malo pogledas druge teme vidjet ces da postoji ta neka solidarna zahebancija, ako se to tako i moze nazvati, pa ako i jesi nasla nesto neprikladno izmedju redaka, mozemo reci da je to to :pismo:

vjerujem da admini nece obrisati temu jer nema razloga za tim.

ne razumijem cemu takav tvoj komentar i stav?!
ako misliš što i ja, nek te bude sram..

Sania
Postovi: 142
Pridružen/a: 26 tra 2010 11:26
Spol/rod: žensko
Lokacija: Luna

Re: Prijateljstvo i to...

Post Postao/la Sania » 04 stu 2010 07:37

Phaeddryra je napisao/la:Hm... Dobro jutro svima...

Hoće li netko biti moj prijatelj/ica ili nešto takvog?

Znam da je bedasto odmah ispaliti ovakvo pitanje bez svih onih studioznih uvoda, litanija, čitaba i detalja, ali meni ova stranica tjera strah u kosti pa ne želim nešto krivo uraditi (kad bolje promislim, nemam što izgubiti čak i da nešto bubnem, samo me ipak strah bez obzira na to)...
No uglavnom, imam 25 godina, iz Zagreba sam i veoma sam čudna/neprilagođena/depresivna/pesimistična. Također mi kažu da sam inteligentna, ali baš ne vjerujem u to. Mrzim laganje, iskrena sam, uvijek kažem što mislim, znam napraviti dobre kokice...

Ne znam što da još napišem...
Ako nekoga ipak nešto zanima, neka slobodno pita i ja ću odgovoriti kako najbolje znam...
Zašto ne, rado

Avatar
nexus 6
Postovi: 1414
Pridružen/a: 06 stu 2005 22:11
Spol/rod: muško
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Zg

Re: Prijateljstvo i to...

Post Postao/la nexus 6 » 04 stu 2010 18:22

Kao da si jedina neprilagodjena ovdje. Vidim da gledaš i vidiš sve crno, po tvom shvaćanju odgovora na tvoj topik, a uopće nije tako. I ne znam čega se imaš bojat, uvijek će bit onih kojima ćeš pasat, a i onih kojima nećeš. Ne mogu svi pasat svima, tak da družiš se s onima prvima, a druge ignoriraš ili ih zajebavaš ili oni zajebavaju tebe, ali tak i tak se nećete kužit. A ak se podjebavate medjusobno, a ipak se skužite znači da si ipak možda pašete :D.
I`m in touch with humanity.

Avatar
komad kruha
Postovi: 1372
Pridružen/a: 08 stu 2009 20:54
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Prijateljstvo i to...

Post Postao/la komad kruha » 04 stu 2010 19:10

meni ne smeta imati prijateljicu kao što si ti. stvarno.
a znaš li peglati?
šalim se. to je korisna vrlina, ali nije nužna. za prijateljstvo.
samo se ti druži ovdje s nama i vidjet ćeš da ćeš se zabaviti puno bolje nego što sada misliš da hoćeš. ako misliš da hoćeš, no. oh, kaj me hiče?
kaj te hiče?

Avatar
phaeddryra
Postovi: 10
Pridružen/a: 16 tra 2010 16:40
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: Solo
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Prijateljstvo i to...

Post Postao/la phaeddryra » 04 stu 2010 20:27

nexus 6 je napisao/la:Kao da si jedina neprilagodjena ovdje. Vidim da gledaš i vidiš sve crno, po tvom shvaćanju odgovora na tvoj topik, a uopće nije tako. I ne znam čega se imaš bojat, uvijek će bit onih kojima ćeš pasat, a i onih kojima nećeš. Ne mogu svi pasat svima, tak da družiš se s onima prvima, a druge ignoriraš ili ih zajebavaš ili oni zajebavaju tebe, ali tak i tak se nećete kužit. A ak se podjebavate medjusobno, a ipak se skužite znači da si ipak možda pašete :D.
A onda dobro, povjerovat ću ti na riječ...
Ja sam uvijek u obrambenoj poziciji zbog dosta lošeg iskustva sa okolinom...
Neka se slobodno oglasi preko poruke tko god želi jer se ja bojim nametati drugima...

Avatar
real8me
Postovi: 771
Pridružen/a: 29 ruj 2009 17:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi
Lokacija: na pola brda

Re: Prijateljstvo i to...

Post Postao/la real8me » 04 stu 2010 21:45

nemoj se bojat reć ono što misliš, tak češ uvijek ostat u sjeni, a to i nije tak super kak možda sad misliš..
to što ti možda nazivaš nametanjem, to je jednostavno sloboda izražavanja, reć ono što misliš, ne se zatvarat u sebe..
ja sam kroz to prošla, doduše, nisam se ja te sramežljivosti još u potpunosti riješila ali sjećam se kako je bilo prije, nije bilo lijepo..
zato ti savjetujem da se probaš otvorit, polako, to traje, znam.. al bit će ti poslije lakše, samo trebaš krenut..

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Prijateljstvo i to...

Post Postao/la call_me » 05 stu 2010 04:58

a kako se postaje prijatelj nekome? sta se radi kad se kaze hoce li netko biti tvoj prijatelj? mislim, zanima me konkretna realizacija. jel to podrazumijeva tako da se nadjete kod nekoga na kavi? i onda? kad ide druga kava? koliko se puta mjesecno trebas naci s nekim da biste bili prijatelji? jel se nazivate svaki drugi dan? kako zapravo znas da ti je neko prijatelj? i ako sve sta kazes u povjerenju toj osobi ta osoba odmah to proslijedi drugim ljudima - jel to tvoj prijatelj?
btw, nemoj na forumu nikad mislit da je svaki post usmjeren prema tebi. ljudi cesto kroz postove upucene drugima odgovaraju na neka svoja pitanja. a moja su pitanja usmjerena zapravo meni, jer sam ja socijalni idiot, pa me zanima kako to zapravo funkcionira s ljudima i prijateljstvima.

michelle

Re: Prijateljstvo i to...

Post Postao/la michelle » 05 stu 2010 13:11

i mene ovo gore zanima...

Avatar
komad kruha
Postovi: 1372
Pridružen/a: 08 stu 2009 20:54
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Prijateljstvo i to...

Post Postao/la komad kruha » 05 stu 2010 19:01

i ja sam ti socijalni idiot. obično kada se nađem s ljudima na kavi pričam bez prestanka dok osoba s druge strane ne skupih hrabrosti i snage i ne kaže: dobro, ja sada moram ići :D


gledaj, a da probaš malo pisati po forumu? sigurno imaš neko mišljene o bilo kojoj temi? pa napiši nešto. ljudi koji budu razmišljali slično će ti se već javiti privatnom porukom. barem mislim da to tako ide :D
kaj te hiče?

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Prijateljstvo i to...

Post Postao/la call_me » 05 stu 2010 19:04

komad kruha je napisao/la:i ja sam ti socijalni idiot. obično kada se nađem s ljudima na kavi pričam bez prestanka dok osoba s druge strane ne skupih hrabrosti i snage i ne kaže: dobro, ja sada moram ići :D
o? :o ti bi bila moja idealna kofi sparing partnerica. nema bolje varijante, nego kad imas nekog tko prica, pa ne moras ti.

Avatar
funcutica
Postovi: 417
Pridružen/a: 28 svi 2010 01:38
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: 45°47'N 15°56'E

Re: Prijateljstvo i to...

Post Postao/la funcutica » 05 stu 2010 20:26

kod pravog prijateljstva ne postoje nikakve formalnosti koje se moraju zadovoljit. ako postoje onda su to forsirana prijateljstva. takvi ljudi su samo poznanici, a ne prijatelji, bez obzira koliko vas dobro poznavali i koliko dobro vi poznavali njih. Nije bit u poznavanju, bit je u razumijevanju.

pravi prijatelji su drugačiji. kad jednom upoznate nekoga takvog, jednostavno se dogodi klik. slično kao kod zaljubljenosti. i odjednom vam se čini da vam taj netko može čitati misli i da vas razumije i da mu je stalo. fantastičan jedan osjećaj. imate potrebu ispričati tome nekome sve što vam se dogodilo i što vam se događa i jedva čekate čuti njegovo mišljenje i vidjeti reakciju. isto tako želite čuti što je više moguće o njemu i najradije bi ga odmah sutra nazvali i ponovno se družili s njim.

ako ste dovoljno slobodni i sigurni, onda to i napravite, i par dana, tjedana ili sekundi kasnije imate prijatelja, vremenske odrednice su tada posve nebitne. sve dolazi prirodno.

(ili onda zaključite da vam je previše stalo i da ste možda toga nekoga ugnjavili svakakvim glupostima. i postanete nesigurni. želite se sprijateljiti, ali osjećate da je taj netko predobar za vas. da vas neće htjet za prijatelja i da mu ne trebate (a onda se i malo naljutite na njega, jer zašto bi on mislio da je bolji od vas). i onda odlučit se praviti cool i pozovete toga nekoga na kavu tek za tjedan dana. ali kad ga ponovno sretnete, previše se kontrolirate, previše ste suzdržani, razgovor više nije onako savršeno iskren i poletan, postaje usiljen i dosadan i neugodno vam je. i onda zaključite da ste socijalni idiot i da je najbolje da kažete da ćete se opet naći na kavi, ali se više nikad tome nekome ne javite...)

ne znam :/
ja sam isto idiot.

u teoriji se lako može sprijateljit, ali prvo trebaš biti siguran u sebe, a onda upoznati prave ljude...

kako znati da ti je netko prijatelj?
to shvatiš s vremenom, jednostavno, osjetiš, prema malim znacima pažnje i iz razgovora...

@Phaeddryra dakle upoznaj što je više moguće novih ljudi i kad nađeš nekog s kim postoji taj klik, budi sigurna u sebe i sprijatelji se :)
(a što se tiče onih s kojima klika nema, nema potrebe za forsiranjem,
jedna kava je onda dovoljna i bez grižnje savjesti svatko opet svojim putem)

:sorry: pretjerala sam s filozofiranjem...
Second to the right, and straight on till morning.

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Prijateljstvo i to...

Post Postao/la call_me » 06 stu 2010 00:40

nisi :)

Avatar
Raging cat
Postovi: 268
Pridružen/a: 06 stu 2009 12:21

Re: Prijateljstvo i to...

Post Postao/la Raging cat » 07 stu 2010 13:32

dakle, a ja mislila da sam ja asocijalna!
Pa ovo je katastrofa što čitam!
Prije svega, mislim da bi trebali prestati vjerovati u bajke. Prestali smo s prinčevima i to, ali i dalje razmišljamo da bi prijatelji morali biti life-time-story.
A koliko je uopće realno to u ovo vrijeme?
Nekad se ljudi nisu maknuli od svojih sela, mjesta, ulice, škole, poznanika, rodbine. Isti ljudi bi ih okruživali cijeli život. Za drugo nit su znali, nit su se usudili.
A mi danas? Hrpe škola, seljenja, pa rat, pa sve zajedno. Gdje su ljudi iz naše mladosti-tko zna? Čak i ako jesu ovdje, interesi nas razdijele.
A sva ostala poznanstva djeluju površno, većinom i jesu površna. Pored njih, osjećamo se još jadnije, jer nam se čini da smo neprilagođeni, nesposobni, asocijalni. Svatko od nas nešto hoće i mi u želji da mu se svidimo pokušavamo udovoljiti, nekad i preko svih mjera, gubeći sebe i postajući još neprilagođeniji noseći to u sjećanju kao razočarenje.
A to bioli, naravno da boli, i čini nam samoću još težom.
I uz to, jednom kad nađemo partnera, očekujemo od njega previše-jer nam fali to sve i zagušimo ga, pa i on ode..
I tako dalje i tako bliže.
I poanta je:
to je nažalost normalno. Nije nitko nenormalan , već smo produkt razvoja. I tim odnosima ne treba davati težinu, tako se zaštiti od razočarenja.
S vremenom i na prijateljstvo gledamo drugačije. Ono nam prestane biti potreba i počne bit zadovoljstvo. A svaki odnos bi trebao bit takav. :tjesi:
Zadnja izmjena: Raging cat, dana/u 07 stu 2010 16:15, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Prijateljstvo i to...

Post Postao/la Popeye » 07 stu 2010 15:37

jel itko nasao prijatelje tako sto je otvorio topic na forumu u kojem je trazio prijatelje? :wacko:

Avatar
inani
Postovi: 6225
Pridružen/a: 20 kol 2010 15:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Zgb

Re: Prijateljstvo i to...

Post Postao/la inani » 07 stu 2010 16:43

hm...prijatelje, one prave (ako tako nesto uopce i postoji) ne nalazis, ne forsiras odnose, nalazenja, iste interese, nego je to jednostavno osjecaj da ti taj netko odgovara, da ti je super s tom osobom, da se osjecas jednostavno dobro, veselo, sretno kad se nadjete, da se cak ne morate vidjeti mjesecima, godinama, al da cete uvijek imati o cemu pricati i da cete jedno drugo razumijeti bez nekog optuzivanja zasto se netko nije javio, zasto si je netko poslozio tako i tako zivot, zasto netko radi taj posao, zasto je netko s tom i tom osobom. jednostvno, kuzite se, ne optuzujete se i sretni ste jer imate tu osobu pored sebe. znam dosta ljudi, imam malo bliskih prijatelja, jako puno poznanika i tih, nazovimo, "daljih" prijatelja. ove najblize ne vidjam tako cesto jer su se svi iselili iz Zbg-a, al se jako cesto cujemo, i to mi jako puno znaci. ove ostale vidjam cesce, al im opet ne bih povjeravala neke svoje stvari. neke ljude s kojima sam bila bliska u osnovnoj i srednjoj skoli, sam tokom zivota izgubila jer sam se ja selila, jer su se oni preselili. al to je tako, na neke stvari ne mozes utjecati. al zato sad, kad upoznam neke nove ljude koji mi se svide, nastojim odrzati kontak, zao mi je ako izgubim nekoga tko je stvarno kvalitetan kao osoba. s druge strane, neke ljude sam ja izbrisala jer mi vise nisu odgovarali. da, znam bit pokvarena, al nekim ljudima se ne moze pomoci ako si sami ne zele pomoci, i mene su te njihove price i zivoti poceli gusiti i makla sam se od njih.
autorici: nemoj forsirati, biti sramezljiva, opusti se i budi kakva jesi inace. ako nekome tako nesto ne odgovara, ok, ako tebi ne odgovara isto ok. bitno je da budes zadovoljna sama sa sobom, i da ti je dobro s ljudima koji te okruzuju. al isto tako ako nesto trazis, moras nesto i ponuditi. ;)
... :nesvjest:

Avatar
phaeddryra
Postovi: 10
Pridružen/a: 16 tra 2010 16:40
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: Solo
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Prijateljstvo i to...

Post Postao/la phaeddryra » 16 stu 2010 23:45

Ne znam, tu preko postova ispada da su svi jako društveni, sve je puno velikih riječi i žutih smajlića; a u stvarnosti sam uspjela uspostaviti kakvu-takvu komunikaciju sa jednom jedinom osobom...
No nikoga/ništa ne kritiziram, niti mi je to namjera...
Hvala svima na ljubaznosti...

Avatar
degenereginald
cryptid
Postovi: 3449
Pridružen/a: 04 ožu 2010 21:19

Re: Prijateljstvo i to...

Post Postao/la degenereginald » 19 stu 2010 04:58

ima poneki plavi, i ljubicasti (smajlic, jel).
usto, jedno prijateljstvo je sasvim dovoljno. nitko nije kompatibilan sa svim ljudima ikad igdje. valjda.
I have no money and I have to scream.

Plague

Re: Prijateljstvo i to...

Post Postao/la Plague » 19 stu 2010 14:22

ona bi da se samo pojavi tu i da ju sve saletimo ko muhe govno.
a da ostaviš kakav post na nekoj temi, da vidimo kako dišeš, ovo ono? ne, a?

Avatar
komad kruha
Postovi: 1372
Pridružen/a: 08 stu 2009 20:54
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Prijateljstvo i to...

Post Postao/la komad kruha » 19 stu 2010 19:52

da, neka se lijepo ugleda na mene. ja otvaram ful kul teme: gaćice, potreba, netolerancija prema mliječnim proizvodima ...

:D
kaj te hiče?

Odgovorite