kako zamišljate svoju starost?

Tko smo mi u svemiru, kamo idemo, koji je smisao života, jesu li teorije zavjere istinite, što bi mogao značiti vaš noćašnji san i je li to sve na rubu onostranog?
Avatar
alice
Postovi: 1332
Pridružen/a: 24 sij 2009 16:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: in Wonderland

kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la alice » 23 sij 2011 22:55

Hmm... potaknuta nekim događajima počela sam se pitati kakva će biti moja budućnost, ona daljnja za kojih dvadesetak, tridesetak godina... jednom sam negdje pročitala da što je budućnost dalja, to bolje izgleda - jel i vi tako mislite? mislite li da ćete (ili možda već jeste) upoznale osobu svog života s kojom želite ostariti? možete li se zamisliti sa djecom i unucima? mislite li da ćete živjeti negdje u stanu i imati brdo mačaka ili pak obrađivati vrt negdje na selu? kako ćete izgledati sa borama i sijedom kosom? ah, toliko pitanja, tako malo vremena... :)
do share, please :)
'At the center of non-violence stands the principle of love.'
Martin Luther King

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la jpeg » 23 sij 2011 23:30

aa ne volim o ovome mislit.
mozda sutra umrem, nema veze.
je, upoznala sam onoga s kim bih tila docekat starost.
al ne znam ni u peti kako ce mi bit.
samo se nadam da cu imat neku pensiju i nekoga uza sebe.

Avatar
rainbow
Postovi: 3580
Pridružen/a: 23 kol 2010 22:41

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la rainbow » 23 sij 2011 23:42

eo išla sam gledat, tj kontaktirat stariju sebe
ne mogu procijenit al izgleda mi da sam između 7o i 80 god
dobro se držim
počela sam oko 5o i neke ipak ozbiljno s jogom i pet tibetanaca pa mi se tijelo počeo pomlađivati
duh je i dalje mlad, ez ever
oko mene je puno raznih ljudi, dosta mladih, dosta žena, puno komunikacije i ljubavi
ne vidim jel ikojo od toga moje dite, il žena, il muž
vozim biciklu
haračim po planinama
družim se sa životinjama i biljkama i nekim drugim bićima
ne koristim više fejsbuk, sad je u điru telepatski smsing
otkrila sa neku aktivnost još bolju od sexa, al nikako ne mogu sadašjnja ja sa 32 god dokučiti što je to
umisto jazza, idem na "koncerte tišine"
povremeno još iz gušta pojedem palačinke s nutellom i vrhnjem

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la Bash » 23 sij 2011 23:48

bit cu solo, neuroticna, u panici od priblizavanja kraja, vjerojatno s masom macaka.. steadily approaching that goal, so far :D

Plague

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la Plague » 24 sij 2011 00:34

ja sam još uvijek uvjerenja da nikad neću ostariti. :D ali ako krenem od pretpostavke da hoću, volila bih da me se eutanazira čim prvi kuk slomim i ostanem nepokretna. ne mogu se nosit s idejom da si ne mogu obrisat guzicu.

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la Fuga » 24 sij 2011 12:21

Koja super tema :)
Imam nekoliko teorija, ili će me stres pokopati već tamo sredinom tridesetih, ili pak ću živjeti tamo do sredine osamdesetih. :D
U ovoj drugoj opciji svašta nešto želim, prije svega mir, želim imati vrt sa cvijeće, može čak i dva, u jednom su samo gerberi :), vinograd, sadit ću samo dvije sorte, pinot sigurno, možda i muškat, možda nađem još koju stariju sortu. Aktivna želim biti. Oću i psa, može čak i dva. Svakako da želim i nekoga s kim ću dijeliti i uživati. Muzike puno!! Možda i zbor neki. Koncerti. I tako to. MOžda i sadnja duhana.
I da, ne koristim net u toj starosti.

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la roadkill » 24 sij 2011 15:53

zivjet cu vjerojatno solo, mislim da znam i gdje. s obzirom da je meni ocito s godinama sve bolje, ocekujem da cu do 60-e biti ko avion. :D imat cu svoje hobije, prijatelje i rutinu.
vikende u toplijim mjesecima cu provoditi u kuci na selu, vrijeme kratiti setanjem, mozda uzgojem ili izradom necega.
bring your mind into my head...

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la tamara3 » 24 sij 2011 16:03

Nekad mislim da neću doživjeti starost, ali ako mi uspije onda... zime u gradu, ljeta na otoku, ljudi koje volim, zdravlje odlično i... neko normalno stanje na bankovnom računu, jel. Putovanja, mudrost, pomirenost, harmonija. All we need is love i to.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la Kroacija » 24 sij 2011 18:27

dakle i ja sam jedna od onih koji se ne vide za par godina :D ukoliko ostarim, zbilja ne znam. ne volim gledati toliko unaprijed, sve mi je poprilicno blurry. nigdje se ne vidim. da uzivo s nekim razgovaram, vjerojatno bih istresla sve mogucnosti, ovako preko foruma mi je sve zajebancija. :D uglavnom, ne vidim se bas nekako :D

Avatar
Rock Faerie
Postovi: 2015
Pridružen/a: 21 pro 2006 15:22
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la Rock Faerie » 24 sij 2011 18:57

Bez neotplaćenih kredita.
They share a look in silence and everything is understood

Avatar
touch_me_iM_sick
Postovi: 561
Pridružen/a: 29 stu 2010 14:46
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la touch_me_iM_sick » 24 sij 2011 19:43

moja teorija je da necu dozivit neku duboku starost, a mislim da ni ne zelim haha
bas ono sto je picajzla napisala za brisanje guzice. :thumbup:
nebi to mogla podnit da sam nekome na grbaci 0-24.to je grozno.
starenje saks!

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la pihach » 24 sij 2011 19:51

ja ne starim!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-5Yx2TnN9mc[/youtube]

Avatar
Peglam_subotom
Postovi: 3868
Pridružen/a: 21 stu 2008 00:59
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la Peglam_subotom » 24 sij 2011 23:12

S umjetnim kukom, gebisom, kateterom, sijede kose s ljubičastim odsjajem od ehotona, po mogućnosti u nekom staračkom domu da ne pijem živce mlađim generacijama i kojeg ću moći sama platit od svoje penzije.. A u najboljem slučaju, voljela bih odapet prije svoje bračne družice (koju ću valjda do tamo negdje 80-te valjda pronaći)... Ne mogu se nosit s gubitkom voljenih osoba.
Ili sam možda otišla malo predaleko u budućnost? :D
I'll take you for all that you are. With your complications, your pain, your secrets, your past, your longings and dreams... I will take you completely; without exemptions.

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la jabooka » 24 sij 2011 23:20

razmisljam....... samo ne o sutrasnjem danu. ne danasnjem. ne razmisljam ni o ovom satu. nekad mi dodju misli o buducnosti. sve je toliko lose ili dobro da sam odlucila razmisljati samo o ovih realnih pola sata.
starost? sta je to starost? ima li tocne granice?
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la call_me » 25 sij 2011 01:18

ja sam opsjednuta ovom temom, do te mjere da hodam gradom i gledam gdje su najbolji staracki domovi i kako cu si organizirat dan kad budem imala 75. jebli me moji mentalni scenariji :o :o :o

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la ticklebook » 25 sij 2011 01:25

Sa ženom u nekoj kući kao onoj od M. Streep u It's Complicated i djecom i unucima koji nam dolaze na božićne ručkove.
Bavim se poslom koji volim, imamo novaca i više nego što nam treba, a žena zna elegantno suzbiti moju čangrizavost i kompliciranja i izmamiti smiješak... I poznajemo se u dušu. Jer i jesmo stari par :D
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

fakatja
Postovi: 1036
Pridružen/a: 07 stu 2005 19:05
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: EU

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la fakatja » 25 sij 2011 12:01

ticklebook je napisao/la:Sa ženom u nekoj kući kao onoj od M. Streep u It's Complicated i djecom i unucima koji nam dolaze na božićne ručkove.
Bavim se poslom koji volim, imamo novaca i više nego što nam treba, a žena zna elegantno suzbiti moju čangrizavost i kompliciranja i izmamiti smiješak... I poznajemo se u dušu. Jer i jesmo stari par :D
Exatcly.Samo da je moja kuca negdje na francuskoj obali ( Azurna moze ).Puno knjiga, sportova odnosno lagane rekreacije :shinner: , dobra papica, crno vino, smijeh i one ljubavi koja dode u dugogodisnjem postivanju..l eto, dosta sanjanja, real life is:starost cu prezivjet sama, u nekom bezlicnom neboderu, i nac ce me nakon mjesec dana kad cu smrdet tako da ce bit nepodnosljivo.Jebat ga, bez djece i prijatelja, koji ionako svaki dan zaborave ko si, kad ostaris, takav ti je scenarij. Al bice bolje u onim hidden dimensions.Tamo te ceka bunch of virgins:D
"for me it is more about seduction than just a pretty face"

Avatar
melted_sun
Postovi: 1453
Pridružen/a: 26 lis 2010 20:40
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la melted_sun » 25 sij 2011 14:28

u ludnici nebulozno ispaljujem nepovezane riječi.
a ovako inače ne razmišljam o tome.

Avatar
syrinx
Postovi: 698
Pridružen/a: 31 ožu 2008 23:25

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la syrinx » 26 sij 2011 02:11

i dalje će me pitat kad ću si nać dečka i udat se.

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la call_me » 26 sij 2011 17:00

syrinx je napisao/la:i dalje će me pitat kad ću si nać dečka i udat se.
:thumbup: :D :D vjerojatno the same.

Avatar
komad kruha
Postovi: 1372
Pridružen/a: 08 stu 2009 20:54
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la komad kruha » 26 sij 2011 20:19

call_me je napisao/la:ja sam opsjednuta ovom temom, do te mjere da hodam gradom i gledam gdje su najbolji staracki domovi i kako cu si organizirat dan kad budem imala 75. jebli me moji mentalni scenariji :o :o :o



i ja.

baš sam danas pričala prijateljici kako želim imati svoj stan da ga mogu prodati kada budem trebala plaćati starački dom. meni se čini da ću ja odabrati neki grad na moru. nadam se da ću dobiti sobu s pogledom. na more, naravno :D
kaj te hiče?

Avatar
eris
Postovi: 420
Pridružen/a: 05 stu 2009 11:09

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la eris » 27 sij 2011 21:40

uuuu.....da vidimo....s obzirom da ću vjerojatno doživiti 100. negdje tamo s 80 ću odseliti u starački i postati boginja Binga. zamijeniti ću oba kuka predstrožnosti radi. u kasnim 80-ima naučiti ću napokon kuhati. početkom 90-ih jetra će mi početi propadati zbog učestale konzumacije tableta. kupiti ću novu na crnom tržištu na kojem ću ostvariti veze ranije u životu (kasne 70-e). postati ću paranoična i u strahu da mi ne pokradu teško stečene milijune spremiti ću ih pod madrac i tamo čuvati, no zbog novorazvijene inkontinencije novac će stradati. ubrzo ću početi halucinirati i gubiti se. žena koja živi u ogledalu će mi postati nova najbolja prijateljica. umrijeti ću sretna okružena mladnim zgodnim djevojkama koje igraju Bingo i plešu na oblacima.
novac na samom dnu (dakle, neoštećeni) donirati ću udruzi za očuvanje mačje populacije.
:plese:

Avatar
Uliana
Postovi: 1325
Pridružen/a: 21 pro 2008 19:47
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la Uliana » 28 sij 2011 00:52

eris je napisao/la: postati ću paranoična i u strahu da mi ne pokradu teško stečene milijune spremiti ću ih pod madrac i tamo čuvati, no zbog novorazvijene inkontinencije novac će stradati.
novac na samom dnu (dakle, neoštećeni) donirati ću udruzi za očuvanje mačje populacije.
:plese:
:haha:
pa kaj ne budeš koristila uloške za inkontinenciju, nije to loše (ja sam jednom probala umjesto običnog uloška)

i ja bum svu svoju imovinu prepisala na svoje micike; al samo se jednog bojim: kaj bude bilo sa mojim mačkama kad ja umrem?? :shock2:
suseda koja je umrla prek puta mene je ostavila iza sebe čopor mačaka koje sam ja mic po mic preuzela......
rano sam počela :luda:
Idem trenutak samo, popravit šminku malo!!

Avatar
takeover
Postovi: 405
Pridružen/a: 28 sij 2011 10:28
Spol/rod: žensko

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la takeover » 28 sij 2011 13:17

uhhhh,..ne zamišljam,...zapravo,...možda i zamišljam :) Vitalna ja, volim sve što vole mladi i ostalo :)
već sada imam fobiju od godina,..što će biti kasnije,.... :plazi2:

Avatar
takeover
Postovi: 405
Pridružen/a: 28 sij 2011 10:28
Spol/rod: žensko

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la takeover » 28 sij 2011 13:20

pihach je napisao/la:ja ne starim!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-5Yx2TnN9mc[/youtube]
lajkam :) :) :)

Avatar
Moloko
Postovi: 16477
Pridružen/a: 28 sij 2010 11:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la Moloko » 31 sij 2011 22:50

Voljela bih doživjeti 96 godina. Obzirom da starost recimo počinje tamo negdje sa 70 u tim godinama bih voljela imati dovoljno novaca da si mogu priuštiti sve čari hedonističkog života. Dobra vina,putovanja i masaže u lijepim hotelima.
Zapravo,voljela bih da mi to sve krene tako sa nekih 35 pa dalje. :D
Zamišljam kuću na moru,sa velikom plažom ispred(privatnom),malu brodicu s kojom bi mogla istraživati skrivene uvale,vjerojatno psa (jer si ga želim cijeli život) ,puno zanimljivog cvijeća ispred kuće i jedan dobar i brzi auto koji će mi pumpati adrenalin kad to poželim. Željela bih u tim godinama osjetiti ispunjenost i sreću zbog života kojeg sam do tad proživjela i svega što mi se dogodilo.
Baš želim reći samoj sebi: "Vrijedilo je." :)
Što se tiče toga vidim li se solo ili s nekim ne znam odgovoriti. Vjerojatno bi bilo lijepo kada bih imala nekog s kim bi se po cijele dane smijala,igrala društvene igre i gledala crtiće(da,čak i sa 96 :D ) Nekoga s kim bih se nadopunjavala u svemu.
"Koliko me je tko tražio, toliko me je i otkrio. Koliko me otkrio, toliko me je zaslužio. I dajem sve, tek kad ima tko da sve i ponese."

Avatar
Uliana
Postovi: 1325
Pridružen/a: 21 pro 2008 19:47
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la Uliana » 01 vel 2011 00:56

bolja mi je od Jay Z-ja verzija :)
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=E1nbvplgElw[/youtube]

hranit ću se još zdravije i kvalitetnije ko moja susjeda makrobiotičarka koja ima 90, a izgleda k`o da ima 70.. i prkosit ću godinama i boleštinama..

Planiram se maknut iz ovog prljavog grada u Zagorje i posvetit se vrtlarstvu još više.. uskoro dolaze i kokoši koje će biti tretirane isključivo kao kućni ljubimci, eventualno za jaja. imala sam ko klinka pijetla ljubimca u Zg-u i nakon toga više ne promatram kokoši kao hranu; još pokoja domaća životinja, koze, praščić Babe i sl. :srce:
naravno, niti jedna životinja na mojoj mini farmi neće biti ubijena!

al obećala sam si jednu stvar- neću si dozvolit da budem nepokretna poput onih bakica kojima treba tisućljeće da uđu u tramvaj!
Idem trenutak samo, popravit šminku malo!!

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la call_me » 02 vel 2011 03:34

kad bolje razmislim...vjerojatno cu radit dok ne crknem, jer ce tad zakonom propisivat odlazak u mirovinu sa 75. dakle, toj to.

Avatar
Yeci
Postovi: 2226
Pridružen/a: 11 stu 2010 14:11
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la Yeci » 02 vel 2011 11:02

oduvijek maštam da ću biti zapakirana u starački dom odriješena svog notesa koji mi neda spavati zbog sadržaja u njemu- toga što jedem i čistim i učim i koje račune podmirujem koji dan.
Don't talk about life, live it.

Avatar
miss_misty
Postovi: 3383
Pridružen/a: 03 vel 2011 22:26
Lokacija: na samom rubu litice

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la miss_misty » 08 vel 2011 01:05

Bojim se starosti i jezim od pomisli na neku nemoc, usporenost i spoznaju da je 90 % zivota sigurno iza tebe.
Moran priznat da o tome nikad, al bas nikad nisan promislila i znan jedno; najgroznije je kad ostaris a zalis za milijun stvari koje nisi napravia a zelia si. Dakle, kad srce kaze da, ucinis lipo sta ti kaze, pa kvragu, napravija si sta ti se radilo bar!

Hmm, velika je vjerojatnost da cu fizicki bit pljunuta ona frik baba iz "svi su ludi za mary", a psihicki samo za nijansu mrgodnija nego sad, jer uvjek moze gore. :angry: :angry:
Ovim putem pozdravljam sve necangrizave buduce vas, nije mala stvar ne bit grampi sa 80 :mase:

Odgovorite