Prosječna Hrvatica ne ide u kino i ne bavi se sportom

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Prosječna Hrvatica ne ide u kino i ne bavi se sportom

Post Postao/la tamara3 » 04 ožu 2011 10:42

http://www.tportal.hr/lifestyle/obitelj ... ortom.html

Prosječna Hrvatica ima između 40 i 49 godina, srednju stručnu spremu, supruga, vrlo vjerojatno živi u Zagrebu i okolici s dohotkom od oko tri tisuće kuna mjesečno, sluša Narodni radio, nikad se ne bavi sportom i rekreacijom, ne posjećuje kina, ne putuje u inozemstvo i vrlo se rijetko koristi internetom, tako barem kaže Pulsovo istraživanje koje je jučer predstavljeno na drugoj konferenciji Žene - lideri novog doba.

Komentari?

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Prosječna Hrvatica ne ide u kino i ne bavi se sportom

Post Postao/la phos » 04 ožu 2011 11:06

jel fulavam ili nigdje ne pise broj uzoraka na temelju kojih su dobili rezultate......
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Prosječna Hrvatica ne ide u kino i ne bavi se sportom

Post Postao/la jpeg » 04 ožu 2011 11:11

oce rec da seljanke zive u zagrebu? A bogte pa sta ce sa 3000kn nego slušat narodni, i s njim je u minusu. Kako će u kino kad jos tamo pos nije uveden. :D Ali ali mi koje ne živimo blizu ili u zg, jel smo mi nadprosječne ili ispod crte? :D

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Prosječna Hrvatica ne ide u kino i ne bavi se sportom

Post Postao/la phos » 04 ožu 2011 11:23

Meni nije cudno dio vezan za kino i sport...jer ako su (kako kazu) vecinom u braku, onda dok opsluze sakatog i shendlaju sve poslove koje ih kace, taman oko 21:00 imaju pravo sjesti. Sigurno im nije do gledanja neke dobre drame u kinu kad doma imaju kombinaciju dramskog horora sa elementima crnog humora, a takav luksuz zanrova je neprenosiv na platno. Ako je u pitanju sport...ista stvar-sta ce sa 3k kn uplacivati mjesecno fit ili pilates?! a samo-rekreaciju ima i doma, jest da je u nesto malo deformiranom obliku, ali i dizanje carapa pored kreveta je fizicka aktivnost.
Imam osjecaj da se neki nadobudni anketar razletio po Pescenici...i eto-od tud ti rezultati.
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Prosječna Hrvatica ne ide u kino i ne bavi se sportom

Post Postao/la Popeye » 04 ožu 2011 11:43

sta uopce znaci "prosjecna hrvatica"? kako covjek uopce dodje do toga?

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Re: Prosječna Hrvatica ne ide u kino i ne bavi se sportom

Post Postao/la Ameli » 04 ožu 2011 12:19

Slažem sa phos, žena koja nakon posla dođe doma, gdje je opet čeka kućanski poslovi, obitelj pa i ovaj dio koji ne vozi svakodnevno auto ili nikako, trči s punim vrečica s busa na tram, vlak. Očekivati od nje da je poslije svega toga sposobna i za sportsku rekreaciju i odlaske u kina, obilaske muzeje, je začuđujuće. I čisto sumnjam da one sve to ne žele imati: svoju karticu, otići u obilaske, proputovati druge zemlje, nego su jednostavno ograničene mogućnostima i vremenom. To što češće moli Boga, nakon sveg nabrojano nije čudit se.
I ne znači da su manje vrijedne, lijepe i pametne. Pa većina naših majki spada u tu skupinu.
Zbog tog nabijenog kompleksa manje vrijednosti, koje vjerujem mnoge pate, ili se rastavljaju ili se jednostavno pomire i trpe.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Prosječna Hrvatica ne ide u kino i ne bavi se sportom

Post Postao/la tamara3 » 04 ožu 2011 12:46

Ne znam - nije li možda posrijedi i stanovita ženska pasivnost?

Mislim, može se pričati o gomili obveza i slično, ali niti su svi muškarci prljave svinje kojima treba brisati guzicu, niti su sve žene žrtve kućanskih poslova poradi kojih nemaju vremena ni za što.

Avatar
Capt. Kirk
Postovi: 2724
Pridružen/a: 04 ruj 2009 15:07
Spol/rod: žensko

Re: Prosječna Hrvatica ne ide u kino i ne bavi se sportom

Post Postao/la Capt. Kirk » 04 ožu 2011 12:51

Prosječna Hrvatica je jadna.

Avatar
lizistrata
Postovi: 159
Pridružen/a: 17 lis 2010 01:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: purgerland

Re: Prosječna Hrvatica ne ide u kino i ne bavi se sportom

Post Postao/la lizistrata » 04 ožu 2011 13:09

mah sve ovisi o gledištu...
al prosjek nam definitivno nije nešto...
"The will to be stupid is a very powerful force, but there are always alternatives.”
― Lois McMaster Bujold

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Re: Prosječna Hrvatica ne ide u kino i ne bavi se sportom

Post Postao/la Ameli » 04 ožu 2011 13:11

Mislim, može se pričati o gomili obveza i slično, ali niti su svi muškarci prljave svinje kojima treba brisati guzicu, niti su sve žene žrtve kućanskih poslova poradi kojih nemaju vremena ni za što.
Naravno da nisu, niti da je sva obaveza oko muških flekavih(usr) gaća i da su svim tim "prosječnim ženama" kućanski poslovi jednaki,a li da većini nakon 10-11 h izbivanja iz kuće + ono što ih čeka doma ( mnogo muževa znam koji će i skuhati i oprat, ali nažalost još više koji neće niti tanjura sa stola maknuti dok ona dođe) preteški, naravno da jesu. uzmi da još u prosjeku ima 1-2 djece (nek već idu i u srednju ili fax, ne znači da i za njih ne treba odvojiti još dodatno vrijeme i snagu )
Pa onda mnoge, koje i kad dođu kući, moraju objašnjavati i opravdavati se, zbog čega su umorne i zbog čega bi najrađe poslale sve u p.m. i legle spavat do novog alarma(naravno jad i zlo veliko ako nije pri tom spavanju obavila "bračnu dužnost")
I naravno da ima tu i ženske pasivnosti, a rezultat toga je sve više razvoda, odavanje alkoholu ili pomalo odlazi na kvasu i sa 45 izgleda kao da joj je 65.
Ovo što pišem, mislim na udate žene tih godina, pa i mlađe. Za slobodne, ne znam. Mislim da bi zbilja bilo žalosno za tu grupu, da nemaju vremena za sebe.

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Prosječna Hrvatica ne ide u kino i ne bavi se sportom

Post Postao/la phos » 04 ožu 2011 13:21

ja sam komentirala samo udane i sa djecom.
naravno da uvijek postoji slobodan prostor za vlastiti gust, samo sto taj dolazi zadnji na red jer dan jednostavno pre pre kratko traje. i onda, ako ne zelis zrtvoati vrijeme s muzem, djecom, klopu, eventualni posao koji nosis doma, drustvo... ostaje ti zrtvovati svoje vrijeme u kojem je najmanje ljudi zakinuto-samo ti.
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Prosječna Hrvatica ne ide u kino i ne bavi se sportom

Post Postao/la tamara3 » 04 ožu 2011 13:26

Ne znam, ako je tipičan brak s djecom takav pakao (sorry ali ne vidim ništa privlačnoga u onome što piše iznad), onda zbilja ne znam zašto bi to ijedna žena htjela za sebe :o.

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Re: Prosječna Hrvatica ne ide u kino i ne bavi se sportom

Post Postao/la Ameli » 04 ožu 2011 13:32

Oooo zato sam si obećala da nakon ovog razvoda, ne ulazim u nikakav više brak. Malo biti sebičan, nije loše. :D
Zašto mi se čini da želiš reči, kako je cijela priča preuveličana. :-o
Imaš ti i super brakova, di muževi rasterete ženu, di se ne plaše dal će ih netko prozvati papučarem, ako nakon posla on usisa stan ili opere suđe, samo koliko.
Nije pakao, da jeste ne bi se udavale, ali nije niti sebično uživanje, nego davanje, koje počesto preraste u isisavanje života.
ma neću dalje :roll:

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Prosječna Hrvatica ne ide u kino i ne bavi se sportom

Post Postao/la tamara3 » 04 ožu 2011 13:36

Ne, ne čini mi se, samo sam komentirala ono kaj si napisala, budući da osobno nikad nisam bila u hetero braku, a ne znam je li ono što vidim oko sebe relevantno ili nije.
I stvarno, je li brak sam po sebi i tome slično stvaran razlog ovakvim rezultatima ankete?

Btw, dodali su u članak naknadno kako je uzorak 4000 ljudi (oba spola :o), a to nije nerelevantno... samo ne znam, ako su predmet istraživanja bile žene, zašto su sudjelovali muškarci?

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Prosječna Hrvatica ne ide u kino i ne bavi se sportom

Post Postao/la phos » 04 ožu 2011 13:37

tamara3 je napisao/la:Ne znam, ako je tipičan brak s djecom takav pakao (sorry ali ne vidim ništa privlačnoga u onome što piše iznad), onda zbilja ne znam zašto bi to ijedna žena htjela za sebe :o.
zbog onih trenutaka s klincima koje ne zrtvujes za trening,recimo :)
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Prosječna Hrvatica ne ide u kino i ne bavi se sportom

Post Postao/la phos » 04 ožu 2011 13:39

tamara3 je napisao/la:samo ne znam, ako su predmet istraživanja bile žene, zašto su sudjelovali muškarci?
da se razbije monotonija i izbjegnu separacije u drustvu :D
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Re: Prosječna Hrvatica ne ide u kino i ne bavi se sportom

Post Postao/la Ameli » 04 ožu 2011 13:41

phos je napisao/la:
tamara3 je napisao/la:Ne znam, ako je tipičan brak s djecom takav pakao (sorry ali ne vidim ništa privlačnoga u onome što piše iznad), onda zbilja ne znam zašto bi to ijedna žena htjela za sebe :o.
zbog onih trenutaka s klincima koje ne zrtvujes za trening,recimo :)
baš tako
tamara3 je napisao/la:Btw, dodali su u članak naknadno kako je uzorak 4000 ljudi (oba spola :o), a to nije nerelevantno... samo ne znam, ako su predmet istraživanja bile žene, zašto su sudjelovali muškarci?
:D zanimljivo

michelle

Re: Prosječna Hrvatica ne ide u kino i ne bavi se sportom

Post Postao/la michelle » 04 ožu 2011 13:50

tamara3 je napisao/la:Ne znam, ako je tipičan brak s djecom takav pakao (sorry ali ne vidim ništa privlačnoga u onome što piše iznad), onda zbilja ne znam zašto bi to ijedna žena htjela za sebe :o.
Ne znam ni ja, no rezultati me nisu uopće iznenadili budući da zbilja ne poznam nijednu ženu u braku u kom ona sve navedeno ne radi... :(

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Prosječna Hrvatica ne ide u kino i ne bavi se sportom

Post Postao/la jpeg » 04 ožu 2011 14:28

jednoj prosjecnoj hrvatici je normalno veza-brak-djete.
jedna prosjecna hrvatica na moje pitanje o toj famoznoj formuli zivota i jel sigurna da je to ono sto zeli kaze "to ti je tako".
nakon sta je isto normalno svaki doticaj sa vanjskim svjetom iskoristit da bi ogadila i pozalila se na nesto kaze jos jednu famoznu:"nemos bez njih, nemos sa njima." i onda se nasmiju same sebi kako je to luckasto. hmm..bas.

ugl prosjecna hrvatska obitelj koja se zali na sve i svasta su prosjecne inteligencije ili ispod.
da sam ja u braku, znala bih zasto sam u njemu, i ne bi nazivala ista zrvovanjem, jer bi mi veci gust bija skakat sa djetetom neg skakanje na fitnesu.
a njemu bih s gustom prala carape.
ipak je velik korak uzimat necije prezime, imat polovicu djeteta na njegovu sliku i priliku.
meni je to sve velicanstveno.
al prosjecnoj hrvatici "to tako ide."

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Prosječna Hrvatica ne ide u kino i ne bavi se sportom

Post Postao/la phos » 04 ožu 2011 14:43

mravcica je napisao/la: da sam ja u braku, znala bih zasto sam u njemu, i ne bi nazivala ista zrvovanjem, jer bi mi veci gust bija skakat sa djetetom neg skakanje na fitnesu.
a njemu bih s gustom prala carape.
ipak je velik korak uzimat necije prezime, imat polovicu djeteta na njegovu sliku i priliku.
meni je to sve velicanstveno.
al prosjecnoj hrvatici "to tako ide."
je velicanstveno je.
ugl... zivotni ritam i obaveze te izbace iz bajke u kojoj ti poletno rifljas carape na obali Save, polovici koju su ti same zvijezde poslale.
i baci te u realnost. i tu pocinje koprcanje.
dovoljno je da se udas/ozenis, dobijes dijete, dignes kredit, nades posao s kojeg ces se vracati u 5, pol 6 i mislim da ti nece biti tesko uskociti iz bajke u realnost. a sve ovo sto navodim su realne stavke.
a ako su dijete, kredit i posao dio prosjecnosti o kojoj pricas... onda postoje dvije mogucnosti : ili si pokopala prokleto bogatog strica/ujaka koji se bavio "proizvodnjom pamuka" u nekoj od zemajla juzne amerike i nasljedila dio love (pa te boli ... jer se mozes bar djelomicno osigurati) ili zivis dan za dan, a to je opet opcija koju si (ako racunamo prosjecnu djecu kod prosjecnih ljudi sa ispodprosjecnom inteligencijom) ne zelis priustiti, ako zbog nikog drugog , onda zbog tog djeteta.
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Re: Prosječna Hrvatica ne ide u kino i ne bavi se sportom

Post Postao/la Ameli » 04 ožu 2011 14:47

ovo sa inteligencijom i kukanjem, pravit ću se da nisam pročitala
Zadnja izmjena: Ameli, dana/u 04 ožu 2011 14:49, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Prosječna Hrvatica ne ide u kino i ne bavi se sportom

Post Postao/la jpeg » 04 ožu 2011 14:49

jasno mi je to.
al vecini nije jasno.
i iduuu.
o tome pricam :) ne govorim o onima koji razradjuju sve do detalja prije neg zagaze. al takvi se i ne zale.
ja razradjujem. i sa gustom bi mu prala carape na savi jer bi taj isti s gustom prao moje hulahopke :)

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Re: Prosječna Hrvatica ne ide u kino i ne bavi se sportom

Post Postao/la Ameli » 04 ožu 2011 14:50

mravcice draga de se spusti na zemlju :inlove:
:D

michelle

Re: Prosječna Hrvatica ne ide u kino i ne bavi se sportom

Post Postao/la michelle » 04 ožu 2011 14:53

ravnopravnost je ono što bi se trebalo podrazumjevat u braku, ali se u većini slučajeva ne podrazumjeva... žene rade više... zašto... jel zbog toga što se njemu neda, pa joj se ne da čekati da se gospodin udostoji nešto napraviti, pa napravi sama ili smatra da je to tako i da tako mora bit... to je sad pitanje!

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Prosječna Hrvatica ne ide u kino i ne bavi se sportom

Post Postao/la phos » 04 ožu 2011 14:55

mravcica je napisao/la:jasno mi je to.
al vecini nije jasno.
i iduuu.
o tome pricam :) ne govorim o onima koji razradjuju sve do detalja prije neg zagaze. al takvi se i ne zale.
ja razradjujem. i sa gustom bi mu prala carape na savi jer bi taj isti s gustom prao moje hulahopke :)
ajde samo nesto...
@mravicica - buduci da si uvjerena, zanima me samo sta od tih elemenata imas : dijete? posao od...do...? kredit?
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Prosječna Hrvatica ne ide u kino i ne bavi se sportom

Post Postao/la jpeg » 04 ožu 2011 14:59

michelle je napisao/la:ravnopravnost je ono što bi se trebalo podrazumjevat u braku, ali se u većini slučajeva ne podrazumjeva... žene rade više... zašto... jel zbog toga što se njemu neda, pa joj se ne da čekati da se gospodin udostoji nešto napraviti, pa napravi sama ili smatra da je to tako i da tako mora bit... to je sad pitanje!
ma daj, jesi ti u braku takvome da to mos rec?
ako i jesi, onda je to tvoja stvar, jer mu dopustas i uzivas da ti ne mrdne prstom.
ima likova koji sve rade a zene su vani i zajebavaju se po cijele dane. i opet, to je njegova stvar, i ako mu smeta poduzet ce nesto.

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Prosječna Hrvatica ne ide u kino i ne bavi se sportom

Post Postao/la jpeg » 04 ožu 2011 15:02

phos je napisao/la:
mravcica je napisao/la:jasno mi je to.
al vecini nije jasno.
i iduuu.
o tome pricam :) ne govorim o onima koji razradjuju sve do detalja prije neg zagaze. al takvi se i ne zale.
ja razradjujem. i sa gustom bi mu prala carape na savi jer bi taj isti s gustom prao moje hulahopke :)
ajde samo nesto...
@mravicica - buduci da si uvjerena, zanima me samo sta od tih elemenata imas : dijete? posao od...do...? kredit?
pa nemam nista od toga jer nisam osjetila da sam nasla do sad nekog s kim bi mi bilo tako kako mislim da treba biti.

mogla sam imati, ocekivao je da zivimo u stanu koji je izgradio, sve je osigurao.
i da sam to izabrala bila bih jedna prosjecna hrvatica koja se zali na zivot :)

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Prosječna Hrvatica ne ide u kino i ne bavi se sportom

Post Postao/la phos » 04 ožu 2011 15:05

od kuda onda tolka sigurnost?
da ce biti tako i tako?
ako nemas iste obaveze ni stil zivota?
kako mozes znati?
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Prosječna Hrvatica ne ide u kino i ne bavi se sportom

Post Postao/la jpeg » 04 ožu 2011 15:07

pa dovoljno je da ste si karakterno privlacni sa sigurnoscu i da ce podmetnut ledja koliko i ti za njega.
i onda, voljeli bi da nemate kredit, voljeli bi svasta.. al je kucica ipak vasa jezeva kucica.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Prosječna Hrvatica ne ide u kino i ne bavi se sportom

Post Postao/la Popeye » 04 ožu 2011 15:13

poprilicno se slazem s ovime sto pise mravcica. problem zena u hrvatskoj je sto nisu dovoljno emancipirane. cak bih rekao da su sada manje emancipirane nego osamdesetih godina.

Odgovorite