Prosvjed na Markovom trgu

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Prosvjed na Markovom trgu

Post Postao/la Bash » 28 vel 2011 22:29

joj da sami smo ih izabrali, so fucking what? jel bi se trebali sagnut i reć pliz, ili ipak ne treba izgubit iz vidokruga one najveće penise u suhom nam anusu? ke?
žao mi je šta sad stradavaju ovi koji ne bi trebali, umjesto auta, stanova i računa određenih Hrvatina. :(

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Re: Prosvjed na Markovom trgu

Post Postao/la Ameli » 01 ožu 2011 13:39

U magli sjećanja mi je jedan film di slijepac vodi grupu ljudi kući, tako nešto??
Cijela ova situacija me podsjeća na taj film.

Popeye je napisao/la:ne moze huligan porazbijati i napraviti materijalne stete koliko HDZ moze pokrasti drzavu.
tako nešto neki dan komentirah, uzmi koliko dođe jedan dan onog kokodakanja u saboru od kojeg nikakve koristi i sva nastala šteta u subotu (skupa sa plaćanjem policajaca koji su taj dan bili gore).
Apsolutno jesam protiv pokazivanja pimpeka i lomljenja i rušenja i sveg onog što smo vidjeli. Ali što učiniti?
Na izborima glasaš za SDP-e, HNS ili bilo koga drugog, osim HDZ i opet pobjedi HDZ??? Šutiš i gledaš dok te potkradaju oni kojima se podilazi i kroz prste gleda samo zato što mu je babo, dedo ili on sam u HDZ-u, to uredu? Izađeš na prosvjede, kulturan i fin, ne razbijaš ne lomiš, tražiš bolje " kažu vidi budale, nema mu od toga ništa" ..kreten? Popizdi demolira pola ulice, "fuuuj, vidi huligana, majku im"..zbilja?
Što napraviti? Glasanjem- opet po starom, mirnim prosvjedovanjem- opet po starom, nasilnim- na one stare probleme, dobiješ još dodatne+pendrek po glavi.
Što učiniti, a?
Otići? Ostati i šutiti, strepiti dal ćeš imati sutra djetetu za kruh , ne zato što si ljenčina i nećeš da radiš(jer mnogi rade, a dobiju..), nego zato što je nečija guzica važnija od tvoga djeteta?
"Psi laju, karavane prolaze."

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Prosvjed na Markovom trgu

Post Postao/la ow » 03 ožu 2011 10:49

Ameli je napisao/la:uzmi koliko dođe jedan dan onog kokodakanja u saboru od kojeg nikakve koristi i sva nastala šteta u subotu
za svakodnevnu stetu u saboru jednako je odgovorna oporba koliko i vladajuca stranka
"pernar" se dogadja zato jer u politickim redovima ne postoji suvisla alternativa vladi. oproba samo zaziva prijevremene izbore a moli boga da do njih ne dodje. Ulica vri a Milanovic kokodace o tome kako im se vlada treba ispricati. Njemu je ocito veci problem to da ih neko ne poveze sa prosvjedima nego odlazak ove vlasti.

Meni su ove zadnje 2,5 godine pokazale da u hrvatskoj ne postoji ni jedna jedina suvisla opcija koja bi mogla znaciti korak naprijed.
mrkli mrak.... :palacdolje:
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Re: Prosvjed na Markovom trgu

Post Postao/la Ameli » 03 ožu 2011 13:29

ow je napisao/la:
Ameli je napisao/la:uzmi koliko dođe jedan dan onog kokodakanja u saboru od kojeg nikakve koristi i sva nastala šteta u subotu
za svakodnevnu stetu u saboru jednako je odgovorna oporba koliko i vladajuca stranka
Meni su ove zadnje 2,5 godine pokazale da u hrvatskoj ne postoji ni jedna jedina suvisla opcija koja bi mogla znaciti korak naprijed.
mrkli mrak.... :palacdolje:
nažalost, istina je

Avatar
odiseya
Postovi: 298
Pridružen/a: 23 svi 2010 01:49
Spol/rod: žensko

Re: Prosvjed na Markovom trgu

Post Postao/la odiseya » 03 ožu 2011 19:20

Popeye je napisao/la:btw, pernar je i kreacionist. 100 %. luđak, ukratko.
Lik je mali Norman Bates.

Podrzavam prosvjede u svakom slucaju, ali ovakvi tipovi poput Pernara mi se gade. :fuj:

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Prosvjed na Markovom trgu

Post Postao/la Kroacija » 05 ožu 2011 21:11

seronja. poslije ce biti rvacki don kihot. ne vidim svrhu ovih prosvjeda u ovo doba uopce. trebalo je to mnogo ranije.
idem sad van, dost od mene.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Prosvjed na Markovom trgu

Post Postao/la Popeye » 05 ožu 2011 23:27

a majko mila. :roll:

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Prosvjed na Markovom trgu

Post Postao/la Kroacija » 06 ožu 2011 04:55

say what?

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Re: Prosvjed na Markovom trgu

Post Postao/la Ameli » 06 ožu 2011 11:57

Moram priznati da na samom početku bila sam za, zapravo jesam i sad za prosvjede.
Ali tko ovo sve predvodi, a ne :nah:
Ova zatalasana masa, za krivim ljudima korača.
I sad da im nešto kažeš, odmah si hdzeovac i ovo-ono.
Ponovno ne žele da gledaju.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Prosvjed na Markovom trgu

Post Postao/la Kroacija » 06 ožu 2011 13:01

i say.
necemo nikad u EU.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Prosvjed na Markovom trgu

Post Postao/la Kroacija » 06 ožu 2011 13:02

i ja necu nikad dobiti taj posao preko epsa u briselu jer nece biti jebenog kastinga :D

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Prosvjed na Markovom trgu

Post Postao/la Popeye » 06 ožu 2011 13:27

mogle biste malo poraditi na nivou politicke svijesti, kao i opce informiranosti. really. :predaja:

prosvjedi nemaju ama bas nikakve veze s ulaskom u EU, a u nju nismo jos usli zbog HDZ-ove nesposobnosti i korupcije.
prosvjedi sve manje imaju vodje (ako su ih ikada imali), nego se odvijaju po principima samoorganiziranja. sto je super, if you ask me.
pernara ekipa sve manje zarezuje, ljudima se uopce ne da slusati njegove govorancije, krenu s cvjetnog trga prije nego politički profiteri zavrse svoje lose pokusaje skupljanja bodova. o sloganima koji se uzvikuju se odlucuje na licu mjesta: sto se primi, to se vice. ista stvar u vezi kretanja po gradu.
a i bilo koji prosvjed u kojem se vise 'EPH lažovi' ne moze biti los. :D

vas dvije samo izrazavate onaj tipicni rvacki stav prema prosvjedima, koji je u svojoj biti duboko antidemokratski. zbog niske svijesti politicke svijesti gradjanja situacija uostalom i jest otisla u krasni kurac.
i mozda jest sve doslo kasno, ali je jos gore ne uciniti nista, jer se eto nije sve savrseno poklopilo. :roll:

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Prosvjed na Markovom trgu

Post Postao/la Kroacija » 06 ožu 2011 13:33

zbilja mi se ne da prepirati i samo cu reci da si ekstremno krivo percipirao moju izjavu, za njenu ne znam.

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Re: Prosvjed na Markovom trgu

Post Postao/la Ameli » 06 ožu 2011 13:42

@popeye-trabunjaš ..

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Prosvjed na Markovom trgu

Post Postao/la Popeye » 06 ožu 2011 15:09

invalid_user je napisao/la: samo cu reci da si ekstremno krivo percipirao moju izjavu
ne kuzim sta se ovdje moze krivo interpretirati:
invalid_user je napisao/la: ne vidim svrhu ovih prosvjeda u ovo doba uopce. trebalo je to mnogo ranije.
jasno da jasnije ne moze biti. :)

Avatar
alice
Postovi: 1332
Pridružen/a: 24 sij 2009 16:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: in Wonderland

Re: Prosvjed na Markovom trgu

Post Postao/la alice » 06 ožu 2011 15:25

ja sam u petak bila na prosvjedu i mogu reći da pernara nisam ni doživjela, kao i velika većina ljudi
'At the center of non-violence stands the principle of love.'
Martin Luther King

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Prosvjed na Markovom trgu

Post Postao/la Kroacija » 06 ožu 2011 15:59

u redu, zbog toga vidim sada cemu tvoje ovako ekstremno reagiranje.
Popeye je napisao/la: vas dvije samo izrazavate onaj tipicni rvacki stav prema prosvjedima, koji je u svojoj biti duboko antidemokratski. zbog niske svijesti politicke svijesti gradjanja situacija uostalom i jest otisla u krasni kurac.
i mozda jest sve doslo kasno, ali je jos gore ne uciniti nista, jer se eto nije sve savrseno poklopilo. :roll:

moj je bed jer nisam izrazila stav do kraja, zurila sam van. daklem, usprkos cinjenici da smatram kako su (huliganski) izgredi sada apsolutno besmislen i nepotreban potez, posebno zbog situacije s ulaskom u EU, mislim da i prosvjed kao takav ima ipak nekakvu vrijednost - buducoj vlasti ce u bitnim pocecima visiti iznad glave kao prijetnja jer je narod pokazao da se moze pobuniti. jer ovaj narod je dobio upravo ono sto zasluzuje, i buni se sada kad je ionako vec sve u rasulu, kao da se preko noci opet moze sve vratiti u normalu, a predvodi ga onaj lik i sacica istomisljenika.
&p.s. i ja sam sudionica prosvjeda, tako da me ne shvacas ekstremno.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Prosvjed na Markovom trgu

Post Postao/la Popeye » 07 ožu 2011 14:04

nekoliko informativnih linkova...

mirjana kasapovic o prosvjedima:
http://www.vecernji.hr/vijesti/kolumna- ... nak-259091

anarhosindikalisti:
http://www.masa-hr.org/content/pernarovo-crno-perje

izvjestaj s h-altera o raskoraku izmedju tzv. vođa i prosvjednika:
http://h-alter.org/vijesti/hrvatska/des ... a-baterije

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Re: Prosvjed na Markovom trgu

Post Postao/la Ameli » 07 ožu 2011 18:08

S obzirom da si sam mi dijagnosticiro političku nesvjesticu :D
pretpostavila sam da obavezno moram otvoriti sva tri linka, ne bi li pročitala ono što već i sama znam.
:D

Ali vjerujem da ti nisi vidio curu na prosvjedu što se propinjala na prste uz komentar:-koliko zgodnih dečki :wacko:
I kakve veze ima ta ženska sa cijelom pričom?
:nezna:

:D

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Prosvjed na Markovom trgu

Post Postao/la ow » 09 ožu 2011 15:32

Ok, prosvjednici polako svaki dan sve vise marginaliziraju ridikule (kojih se naskupljalo sa svih strana) al mene zanima sto dalje.
I da daju izbore - ja nemam pojma za koga bih glasala jer prakticki nemam za koga.
Nakon toliko izbora ne zelim vise glasati protiv. Ne zelim birati kurtu da sjasi murta i obratno. Sasvim mi je svejedno jel zivim lose zbog promasaja Jadranke Kosor ili drkanja klincu Zorana Milanovica.
Uostalom ona je do sada pokazala da je imala muda odjebati sanadera kad se onomad htio vratiti kao i da ima muda strpati u Remetinec dojucerasnje clanove vlade.
Za razliku od prethodnih premijera - napravila je u ovom polovicnom mandatu vise cistki nego sve prethodne vlade zajedno - ukljucujuci i Racanovu.
Hrvatska je poput osobe s posebnim potrebama - ima dovoljno godina za samostalan zivot al joj je svijest na nivou djeteta od 4 godine.

Ja iskreno ne vidim svrhu prosvjeda, jer i ako se raspisu izbori - nema se za koga glasati
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

Avatar
umna-perverzija
Postovi: 30
Pridružen/a: 01 vel 2011 13:42
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka

Re: Prosvjed na Markovom trgu

Post Postao/la umna-perverzija » 10 ožu 2011 13:29

ow je napisao/la:Ok, prosvjednici polako svaki dan sve vise marginaliziraju ridikule (kojih se naskupljalo sa svih strana) al mene zanima sto dalje.
I da daju izbore - ja nemam pojma za koga bih glasala jer prakticki nemam za koga.
Nakon toliko izbora ne zelim vise glasati protiv. Ne zelim birati kurtu da sjasi murta i obratno. Sasvim mi je svejedno jel zivim lose zbog promasaja Jadranke Kosor ili drkanja klincu Zorana Milanovica.
Uostalom ona je do sada pokazala da je imala muda odjebati sanadera kad se onomad htio vratiti kao i da ima muda strpati u Remetinec dojucerasnje clanove vlade.
Za razliku od prethodnih premijera - napravila je u ovom polovicnom mandatu vise cistki nego sve prethodne vlade zajedno - ukljucujuci i Racanovu.
Hrvatska je poput osobe s posebnim potrebama - ima dovoljno godina za samostalan zivot al joj je svijest na nivou djeteta od 4 godine.

Ja iskreno ne vidim svrhu prosvjeda, jer i ako se raspisu izbori - nema se za koga glasati

AMEN :thumbup:

doduše, sad nitko nema ni muda biti faca u ovoj situaciji, svi su bili pametni kad se dijelio šakom i kapom i dok je rulja držala jezike za zubima. i svatko idući tko dođe će se izvlačiti s tim da su naslijedili katastofalno stanje, i da se ništa više ne može učiniti.
tako da ni prosvjedi neće puno pomoći, na njih svaki put samo odlaze milijuni na osiguranja, što bi bio novac bačen u vjetar
Walking disaster, I'm son of all bastards, you regret you made me, it's too late to save me

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Prosvjed na Markovom trgu

Post Postao/la ow » 11 ožu 2011 21:18

Tresla se brda - rodio se klinac od ovce. Na sastanku se usaglasili za sve osim hoce li izbori biti dva mjeseca prije ili poslije.
Ocito se oporba usrala da stvarno nece doci do prijevremenih izbora, pa se iznenada svi zalazu za iste ciljeve (EU, referendum, bla, bla)

Mene sad zanima tko je odgovoran i tko ce u konacnici snositi troskove policijskog osiguranja markovog trga zadnja dva tjedna?
Vlast (tj mi svi putem poreznog sustava) ili neodgovorna oporba koja o prijevremenim izborima sere vec godinu i pol, a kad dodsje stani pani oni u misje rupe...
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

Avatar
pineapple14
Postovi: 425
Pridružen/a: 28 lis 2007 13:40
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: inozemstvo

Re: Prosvjed na Markovom trgu

Post Postao/la pineapple14 » 13 ožu 2011 00:46

Ovaj topic pravi je primjer kako funkcioniraju stvari u Hrvatistanu - netko konačno pokrene prosvjede i onda se 10 000 ostalih sjati i sere kako neće biti ništa od toga, bla bla. Pa s takvim razmišljanjem i neće.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Prosvjed na Markovom trgu

Post Postao/la Popeye » 14 ožu 2011 00:03

cim old witch ne vidi svrhu necega, znaci da to definitivno ima smisla i treba podrzati. :D

enivej, evo zanimljiv clanak:
http://www.novossti.com/2011/03/nema-zemlje-za-lidere/

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Prosvjed na Markovom trgu

Post Postao/la ow » 24 ožu 2011 15:43

članak jeste zanimljiv al ne odgovara na pitanje "što dalje?"
Naprotiv, u članku se postavlja pitanje koje sam i ja postavila:
Problem se ispostavlja kad se zapitamo što slijedi dalje, kad padne Vlada čiji odlazak svi priželjkujemo. Kad se suočimo s pitanjem o čemu točno govorimo kad govorimo da ne želimo da nas vlasti više pljačkaju.
ali nisam primjetila suvislog odgovora na isto...
uostalom, jedna od čelnica oporbe je objavila 57 dana mira vladi - pa nisam sigurna da zazivanje izbora (u ionako izbornoj godini) uopce ima ikakva smisla ako ne postoji alternativa (ne samo sto se tice stranaka i ljudi za koje ce se glasati vec ni naznake pravca promjene koju bi izbori trebali donijeti).

@popaj: Do sada si se dobro drzao - uopce ne vidim povod zasto raspravu spustas na osobnu razinu kada za to nema potrebe.
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

Odgovorite