Zadnji odgledani film - ocijenite

Sve što je vrijedno čitanja, gledanja i slušanja podijelite s nama ili pak iznesite svoje žestoke kritike istog.
Odgovorite
Avatar
Sha_ne
Postovi: 229
Pridružen/a: 14 lis 2008 23:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na moru

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Sha_ne » 03 ožu 2011 18:04

Sex and The City 2
dva i pol sata uživam u ljepotama Abu Dhabi-a i onda saznam da je film sniman u Maroku :/
zabavan je film, ima nekoliko presmiješnih fora. ajd 6/10

Šišanje
novi srpski film o neonacistima. jako dobro su prikazali situaciju u Srbiji.
svaka čast. imaju muda tako nešto snimiti. 7/10

Black Swan
oduševio me film. sve. glazba. koreografija. glumci su to savršeno odradili.
nisam očekivala takav kraj, odlično odrađeno. 10/10

The Kids are All Right
rasplakala se..dvaput.. 7/10
sound addicted

Avatar
Moloko
Postovi: 16477
Pridružen/a: 28 sij 2010 11:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Moloko » 03 ožu 2011 20:23

The King's Speech 8/10

Dobar film :)
"Koliko me je tko tražio, toliko me je i otkrio. Koliko me otkrio, toliko me je zaslužio. I dajem sve, tek kad ima tko da sve i ponese."

Avatar
lokvica
Postovi: 81
Pridružen/a: 03 vel 2011 22:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la lokvica » 07 ožu 2011 21:12

Black Swan- cista 10
127 sati- također odlican film 10/10
He had a lot to say, he had a lot of nothing to say
We will miss him, we are gonna miss him

Avatar
rainbow
Postovi: 3580
Pridružen/a: 23 kol 2010 22:41

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la rainbow » 07 ožu 2011 21:41

Hereafter http://www.imdb.com/title/tt1212419/
meni zanimljiva tematika, film je okej 6,74/10

Avatar
Peglam_subotom
Postovi: 3868
Pridružen/a: 21 stu 2008 00:59
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Peglam_subotom » 08 ožu 2011 00:31

Biće skoro propast sveta

9/10
Odličan! Muzika mi je mrak! ;)
A najjače mi je kak je učiteljka i proti pomutila pamet! :D
I'll take you for all that you are. With your complications, your pain, your secrets, your past, your longings and dreams... I will take you completely; without exemptions.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Kroacija » 12 ožu 2011 17:42

lokvica je napisao/la: 127 sati- također odlican film 10/10
dijelis sakom i bradom te desetke, ha? (ako je "kapom i bradom" ili neka druga varijacija, iskreno se ispricavam, ne idu mi hrvatske poslovice)
127 sati me je malo umorio predvidljivoscu, dala bih mu sedmicu.

Avatar
odiseya
Postovi: 298
Pridružen/a: 23 svi 2010 01:49
Spol/rod: žensko

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la odiseya » 12 ožu 2011 20:38

lokvica je napisao/la: 127 sati- također odlican film 10/10
Meni je taj film jako los. :nerd:

El Hijo De La Novia
i
El Secreto De Sus Ojos

...odlicni filmovi iz Argentine.
Oba je rezirao Campanella.
Preporucam. :ok:

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la pihach » 13 ožu 2011 12:46

vrag nosi pradu, sinoc na hrt-u.
super mi je filmic jer inace gledam Ugly Betty i pratim fashion weekove pa mi je ovo bilo kao nekakvo ponavljanje :D

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Kroacija » 13 ožu 2011 13:53

odiseya je napisao/la: El Secreto De Sus Ojos
yup, ovo je jedna od boljih njihovih drama. :)

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la ariadne » 14 ožu 2011 21:47

Pokušala sam pogledat Room in Rome ali mi je ona crnka toliko antipatična bila od prve scene da nisam mogla. Faca, glas, držanje, sve. Nikad jači dislike nisam doživjela. :/

The King's Speech - dobar je al da je za one Oscare, bome nije, osim onoga za Colina Firtha. Svakom sljedećom dodjelom postaje sve veća lakrdija.

A mogli su tako lijepo sve raspodijeliti ove godine :(
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
funcutica
Postovi: 417
Pridružen/a: 28 svi 2010 01:38
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: 45°47'N 15°56'E

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la funcutica » 15 ožu 2011 08:53

ariadne je napisao/la:The King's Speech - dobar je al da je za one Oscare, bome nije, osim onoga za Colina Firtha. Svakom sljedećom dodjelom postaje sve veća lakrdija.
:thumbup:
zbog sličnog me komentara cimerica izbacila iz sobe. :D ali ozbiljno, film nije ništa posebno. navodno, meni fali empatije za činjenicu da on mora savladati sve svoje strahove i nadići svoja ograničenja kako bi učinio nešto njemu nezamislivo, u trenutku kada je sva težina svijeta na njegovim leđima.
n, da. ne fali mi empatije, nego mislim da su to mogli izvesti i bolje. dosta je toga zagriženo, premalo prožvakano. teme ostaju u zraku, scene često nemaju adekvatnog zaključka, katarza je mlaka. gluma besprijekorna, lik ima potencijala, ali svejedno, sam scenarij i tijek radnje su poprilično loši. barem meni.
mislim, nisam očekivala triler, ali za jednu dramu nedostaje pravog zapleta, likova koji ne bi bili naštimani na to se uklope u ideju da postoji samo jedan glavni lik, čak do razine karikature. imam osjećaj da su osobnost njegovog brata i oca obradili savršeno površno i da su oni tu samo da daju nekakvu protutežu Georgeu, ali zapravo nisu ništa više od bek vokala.
i ok, on mora pobijediti samog sebe, ali budimo realni, on se zbilja trudi. nije nešto pretjerano rastrgan ( :D) između svoje mračne strane i želje da uspije. on stvarno je odgovorni štreber. i onda cijela premisa temeljena na unutarnjem sukobu pada u vodu. možda je trtaroš, ali nije kukavica, toliko je jasno odmah u startu.

ah... razočarana sam. ni Black Swan mi nije sjeo. Oskari više nisu mjerilo kvalitete filma. dobra gluma mi nije dovoljna.

ali zato sve više veselja nalazim u nezavisnim i u dokumentarnim filmovima. Zagrebdox :inlove: jedva čekam opet. Gabrijel mi je bio fantastičan. ljudi kakvi jesu, spontani, nespretni, smiješni i tužni. Nema forsiranih zapleta, životna nepredvidljivost i ono nešto ljudsko i nepromjenjivo drže film od početka do kraja, bez sekunde dosade.
ima nade! ima još dobrih filmova. :)
Second to the right, and straight on till morning.

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Zita » 15 ožu 2011 10:01

Rango 6/10
tu i tamo ima par smijesnih scena no ocekivala sam vise
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
odiseya
Postovi: 298
Pridružen/a: 23 svi 2010 01:49
Spol/rod: žensko

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la odiseya » 15 ožu 2011 14:41

Departures (Okuribito) [2008]

9/10

Film u kojem je gotovo savrseno zadrzan duh Japana.
Demistifikacija smrti, ali istovremeno i propitivanje zivota i njegovog smisla.
Tsutomu Yamazaki je divan u ulozi mentora. <3

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la ariadne » 15 ožu 2011 15:47

funcutica je napisao/la:
ariadne je napisao/la:The King's Speech - dobar je al da je za one Oscare, bome nije, osim onoga za Colina Firtha. Svakom sljedećom dodjelom postaje sve veća lakrdija.
:thumbup:
zbog sličnog me komentara cimerica izbacila iz sobe. :D ali ozbiljno, film nije ništa posebno. navodno, meni fali empatije za činjenicu da on mora savladati sve svoje strahove i nadići svoja ograničenja kako bi učinio nešto njemu nezamislivo, u trenutku kada je sva težina svijeta na njegovim leđima.
n, da. ne fali mi empatije, nego mislim da su to mogli izvesti i bolje. dosta je toga zagriženo, premalo prožvakano. teme ostaju u zraku, scene često nemaju adekvatnog zaključka, katarza je mlaka. gluma besprijekorna, lik ima potencijala, ali svejedno, sam scenarij i tijek radnje su poprilično loši. barem meni.
mislim, nisam očekivala triler, ali za jednu dramu nedostaje pravog zapleta, likova koji ne bi bili naštimani na to se uklope u ideju da postoji samo jedan glavni lik, čak do razine karikature. imam osjećaj da su osobnost njegovog brata i oca obradili savršeno površno i da su oni tu samo da daju nekakvu protutežu Georgeu, ali zapravo nisu ništa više od bek vokala.
i ok, on mora pobijediti samog sebe, ali budimo realni, on se zbilja trudi. nije nešto pretjerano rastrgan ( :D) između svoje mračne strane i želje da uspije. on stvarno je odgovorni štreber. i onda cijela premisa temeljena na unutarnjem sukobu pada u vodu. možda je trtaroš, ali nije kukavica, toliko je jasno odmah u startu.
Mene nije nitko izbacivao iz sobe, ali me je frendica silovala capslockom na msn-u :D
Mislim da je najveći problem u tome što se ljudi ne mogu poistovjetiti s tim likom. Čovjek je budući kralj, zaboga. Koji malo muca. S obzirom na sve, Colin je uspio iz toga izvući maksimum, ali ostatak filma je unremarkable i gotovo u potpunosti podređen njemu. Black Swan je u tom smislu bolji jer je cilj filma i bio psihološki portret jedne osobe. Doduše, ne bih ni njemu dala Oscara, osim mooožda za režiju. I Natalie, naravno.

Neću preboljeti Social Network :(
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Fuga » 16 ožu 2011 00:11

Life as We Know 6/10

Gledljivo, čak i simpatično u nekoliko navrata. Meni je zapravo bilo bitno da nešto gledam i slušam kako drugi govore, bez vlastitog uključivanja. Zapravo mi je ovaj film dođe terapijski. :D

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Kroacija » 16 ožu 2011 01:44

ariadne je napisao/la:Pokušala sam pogledat Room in Rome
ja i picajzla ga vec mjesecima pokusavamo pogledati ali uvijek skinemo verziju na jebeni ruski :D

ont_ nista zadnjih par dana :)

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la ariadne » 16 ožu 2011 14:13

invalid_user je napisao/la:
ariadne je napisao/la:Pokušala sam pogledat Room in Rome
ja i picajzla ga vec mjesecima pokusavamo pogledati ali uvijek skinemo verziju na jebeni ruski :D

ont_ nista zadnjih par dana :)
Ne znam, meni je otprve uspjelo nać na engleskom. btjunkie, pogledajte tamo. :D 704 MB, ima titlove i sve.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Plague

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Plague » 16 ožu 2011 14:27

:D
ja sam našla normalnu verziju prije dva mjeseca. :o
problem je šta svaku večer zapnemo na himym i houseu.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Kroacija » 16 ožu 2011 14:34

ne mogu vjerovat da sam se navukla na housea.
sarkoidoza. lupus. :D

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la ariadne » 16 ožu 2011 14:41

House je zakon :inlove:
On je moj guru. :D

It's never lupus. Osim jednom. Ni oni nisu mogli vjerovat. :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Plague

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Plague » 16 ožu 2011 14:50

postoji na netu house md drinking game. svaki put kad spomene sarkoidozu ili lupus, ekipa pije. :D
ili kad uzme vicodin. :D itd.

Avatar
Little Miss Audrey
Postovi: 62
Pridružen/a: 18 pro 2010 14:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo
Lokacija: Zagreb

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Little Miss Audrey » 16 ožu 2011 18:27

Black Swan sam pogledala vec 4 put..presavrsen mi je,cista 10.I muzika i ples i Nina..divota :srce:
"I'm selfish, impatient and a little insecure. I make mistakes, I am out of control and at times hard to handle. But if you can't handle me at my worst, then you sure as hell don't deserve me at my best."

Avatar
Moloko
Postovi: 16477
Pridružen/a: 28 sij 2010 11:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Moloko » 17 ožu 2011 14:59

Rabbit Hole

A šta ja znam.. Ok je film.

Recimo 7/10
"Koliko me je tko tražio, toliko me je i otkrio. Koliko me otkrio, toliko me je zaslužio. I dajem sve, tek kad ima tko da sve i ponese."

Avatar
odiseya
Postovi: 298
Pridružen/a: 23 svi 2010 01:49
Spol/rod: žensko

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la odiseya » 17 ožu 2011 17:34

The Stoning of Soraya M. [2008]

8/10

Vrlo potresna prica :(
Jos jedna odlicna uloga Shohreh Aghdashloo

Avatar
inani
Postovi: 6225
Pridružen/a: 20 kol 2010 15:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Zgb

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la inani » 17 ožu 2011 19:30

Biutiful (2010) 9/10

Odlicna psiholoska drama, iako u nekim dijelovima premracna. Odlicna gluma, dinamicno i sporo, realno, zanimljivo, mix borbe, raznih osjecaja, predanosti, ljubavi, posla, nedostatka vremena, prezivljavanja, straha od smrti i neizvjesnog, zivota kao takvog u ogromnom, obojanom raznim kulturama, gradu.


The Simpsons Movie (2007) 1/10

Dosadno, previse aludira na americke prosjecne filmove. Imala sam osjecaj kao da gledam obiteljski, americki film u subotu u 20.15h. Lose.

Kino Lika (2009) 2/10

Odavno ovako odvratan film nisam gledala. Ne znam uopce kakvo misljenje imam o ovom filmu. Matanica volim, ali ovo me nije niti malo odusevilo. Brutalno realno, morbidno, a scena sa svinjom degutantna.

The Kids Are All Right (2010) 9/10

Simpatican film, duhovit, ali i ozbiljan. Redateljica je ovaj put napravila daleko bolji film od prijasnjeg uratka (High Art). Jedna od dvije glavne glumice je malo iritantna, control freak sto filmu daje jednu novu dimenziju - neidealiziranja ljubavi dviju zena, a s druge strane pokusava nam se prikazati (ne)obicnu obitelj s obicnim problemima. Gay tematika kao da i nije glavna nit filma, a odgajanje, odrastanje, suzivot, obican zivot sa svojim problemima i svakodnevicom su ono o cemu se u ovom filmu govori. Nema odugovlacenja, sve je jasno, ide se prema rjesavanju konkretnih problema, bez drama i previse plakanja, prekida i divljanja, lagano.

You Will Meet a Tall Dark Stranger (2010) 7/10

Woody Allen je imao i boljih filmova od ovoga. Lagano, leprsavo, zabavno, smijesno, blago dinamicno. Cudan kraj i imala sam osjecaja kao da filmu fali soli, stalno mi je jos nesto nedostajalo. Likovi su dragi, iako nisu doradjeni do kraja, ali vidi se da je Woody to radio. Moglo je to i bolje biti.

Three Colors: Blue (1993) 10/10

Ovo moram jos nekoliko puta pogledati jer sam nakon gledanja ovog filma shvatila da o filmu kao o umjetnickom djelu ne znam nista. Pa kad jos (nekoliko puta) pogledam film, i kad pogledam cijelu trilogiju, napisem misljenje. Samo jedno: prekrasan film. :)
... :nesvjest:

Avatar
Moloko
Postovi: 16477
Pridružen/a: 28 sij 2010 11:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Moloko » 17 ožu 2011 20:38

@inani:

Možeš mi molim te reći gdje si uspjela naći normalan torrent za Biutiful? Ja sam pokušala ali nisam uspjela. :/
"Koliko me je tko tražio, toliko me je i otkrio. Koliko me otkrio, toliko me je zaslužio. I dajem sve, tek kad ima tko da sve i ponese."

Avatar
inani
Postovi: 6225
Pridružen/a: 20 kol 2010 15:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Zgb

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la inani » 17 ožu 2011 20:47

@Moloko: U kinu sam ga gledala. :) Ali, znam imati problema s pronalaskom torrenta i titlova za neke europske filmove.
... :nesvjest:

Avatar
Moloko
Postovi: 16477
Pridružen/a: 28 sij 2010 11:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Moloko » 17 ožu 2011 21:52

inani je napisao/la:@Moloko: U kinu sam ga gledala. :) Ali, znam imati problema s pronalaskom torrenta i titlova za neke europske filmove.

Aha :/ Ma ja sam nalazila na samo loše torrente što se tog filma tiče. A dobro...
"Koliko me je tko tražio, toliko me je i otkrio. Koliko me otkrio, toliko me je zaslužio. I dajem sve, tek kad ima tko da sve i ponese."

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Fuga » 17 ožu 2011 21:58

inani je napisao/la: Three Colors: Blue (1993) 10/10

Ovo moram jos nekoliko puta pogledati jer sam nakon gledanja ovog filma shvatila da o filmu kao o umjetnickom djelu ne znam nista. Pa kad jos (nekoliko puta) pogledam film, i kad pogledam cijelu trilogiju, napisem misljenje. Samo jedno: prekrasan film. :)

Sviđa mi se da ti se sviđa :)

OnTop.: Salt vrijeme je za shit filmove :D
Inače mi se isto gleda neki dobar europski film, neka suvisla priča.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Kroacija » 17 ožu 2011 23:39

try with El secreto de sus ojos.

Odgovorite