Zagreb Pride - Povorka ponosa 2011

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Odgovorite
Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Zagreb Pride - Povorka ponosa 2011

Post Postao/la Popeye » 05 stu 2010 12:12

http://www.zagreb-pride.net/web/index.p ... 78&lang=hr

Udruženje Zagreb Pride poziva te da se uključiš u Organizacijski odbor Povorke ponosa (OOPP) koji će djelovati do lipnja 2011. godine kada ćemo po jubilarni deseti put u duginim bojama proći ulicama i trgovima Zagreba u Povorci ponosa.

Povorka ponosa Zagreb Pridea je godišnji LGBTIQ prosvjedni marš s političko-zabavno-kulturnom manifestacijom koja se kontinuirano održava u lipnju ili srpnju od 2002. godine u Zagrebu. Povorka ponosa predstavlja centralni, godišnji, javni, nekomercijalni i politički LGBTIQ događaj koji promiče ljudska prava LGBTIQ osoba, nenasilje, pravo na javno okupljanje i djelovanje, nepovredivost ljudskog dostojanstva, te slobodu izražavanja i kretanja.

Organizacijski odbor Povorke ponosa (OOPP) je veća, otvorena i fluidna volonterska grupa koja osmišljava i stvara Povorku ponosa na principima timskog rada i suradnje.

Osim same pripreme Povorke, volontiranje u OOPP-u pruža mogućnost odabira teme i slogana te vizualnoga identiteta desetog Pridea, rada s medijima i političkim strankama i institucijama, osmišljavanje i organiziranje popratnih događanja, tzv. predprograma.


Radit ćemo u četiri tima: tim za program i povorku, tim za PR i vizualni identitet, tim za sigurnost i volontere te tim za administraciju i logistiku. Možeš se aktivno uključiti u rad jednog ili više timova. Namjeravamo osmisliti i postaviti izložbu o 10. godina Pridea u čijem nastanku imaš priliku sudjelovati.

Također, svi članovi organizacije imat će priliku ako bude htjeli i htjele sudjelovati i aktivno pohađati radionicu o LGBT aktivizmu koja će početi u siječnju uz sadržaje iz iskustvima i načinima organiziranja Zagreb Priea dosad, LGBT pravima u Hrvatskoj i drugdje, razvoju našeg i susjednih LGBT i queer pokreta, gej i lezbijskoj povijesti i kulturi.

Iskustvo organiziranja i rada na sličnim manifestacijama nije potrebno, važna nam je volja i spremnost za timski rad te otvorenost i spremnost za izražavanje i (realizaciju) ideja. Selekcijskog postupka nema, potrebno je popuniti upitnik u prilogu. Također, važno nam je da si spreman/a odvojiti nešto vremena za timske sastanke i za realizaciju pojedinih aktivnosti koje preuzmeš na sebe.

U početku rada OOPP-a sastanci se održavaju po potrebi, obično jednom u dva tjedna, gdje se eventualno podijele radni zadaci na kojima članice i članovi rade do dogovorenog termina. Kako se vrijeme Povorke ponosa približava, frekvencija sastanaka se pojačava pa se negdje u travnju sastanci održavaju na tjednoj razini, a mjesec dana pred Povorku sastanci se održavaju i nekoliko puta na tjedan. Na sastancima članice i članovi preuzimaju dio rada i organizacije na sebe, ovisno o slobodnom vremenu, željama i sposobnostima, pa se time i broj sati posvećenih radu u OOPP-u povećavaju.

Zato, ako želiš svojim idejama pridonijeti posebnosti i šarenosti desete obljetnice Povorke ponosa, pridruži nam se! Ovaj poziv otvoren je do 16. 11. i uz ispunjeni upitnik ili neka dodatna pitanja javi nam se na info@zagreb-pride.net.
Prvi susret i upoznavanje bit će 18. 11. u Zagrebu.


Udruženje Zagreb Pride :duga:

UPITNIK: http://www.zagreb-pride.net/web/images/ ... ik_fin.doc

TIMOVI: http://www.zagreb-pride.net/web/index.p ... 75&lang=hr
Zadnja izmjena: Popeye, dana/u 05 stu 2010 16:22, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Poziv za članstvo u Organizacijski odbor Povorke ponosa 2011

Post Postao/la Popeye » 05 stu 2010 14:20

prva prijava dosla za manje od sat vremena. :rap:

corbis
Postovi: 70
Pridružen/a: 22 pro 2005 15:04
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Kontakt:

Re: Pridruži se organizaciji Povorke ponosa 2011.

Post Postao/la corbis » 06 stu 2010 22:27

možda motivacijski faktor: gordana i mene nema u OOPPu. :D

al nas možete gledati na školi aktivizma ;)

Avatar
komad kruha
Postovi: 1372
Pridružen/a: 08 stu 2009 20:54
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Poziv za članstvo u Organizacijski odbor Povorke ponosa 2011

Post Postao/la komad kruha » 06 stu 2010 23:12

Popeye je napisao/la:prva prijava dosla za manje od sat vremena. :rap:


kuuuuuuuuuuuuuuuuuul!
kaj te hiče?

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Pridruži se organizaciji Povorke ponosa 2011.

Post Postao/la Zita » 06 stu 2010 23:43

corbis je napisao/la:možda motivacijski faktor: gordana i mene nema u OOPPu. :D

al nas možete gledati na školi aktivizma ;)
a...kako to?
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Pridruži se organizaciji Povorke ponosa 2011.

Post Postao/la Popeye » 06 stu 2010 23:51

pa vrijeme je da se oslobodi prostor novim ljudima. samo da se ti novi ljudi jos i pojave, to bi bilo onda savrseno. :D

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Pridruži se organizaciji Povorke ponosa 2011.

Post Postao/la Zita » 06 stu 2010 23:56

nikad neznas tko ce doci :D :D
enivej, da ne radim off-super sto dajete mjesta mladim i svjezim idejama :)
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
Riječanka
Postovi: 126
Pridružen/a: 06 ožu 2010 20:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Pridruži se organizaciji Povorke ponosa 2011.

Post Postao/la Riječanka » 28 stu 2010 18:06

Ne znam gdje bih ovo napisala pa ću tu. Zašto se ne bi iduće godine DRUGAČIJE organizirao pride?! Za naše je prilike povorka mislim preradikalna i stvara samo kontraefekt u strejtera (u smislu: gle frikovi opet promiču svoja nakaradna stajališta). Zašto iduće godine pride odbor ne bi organizirao na taj dan umjesto povorke HUMANITARNI KONCERT za npr. djecu s posebnim potrebama? Na taj način bi se skrenulo pozornost ljudi na način: gle, pa ovi homoseksualci i lezbijke stvarno nešto korisno rade i ne brinu samo za sebe, već i za druge!

Popaj i drugi, što kažete na ovaj prijedlog? :duga:

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Pridruži se organizaciji Povorke ponosa 2011.

Post Postao/la Popeye » 28 stu 2010 19:08

humanitarni koncert nije pride odnosno povorka ponosa, to su dvije potpuno razlicite stvari.

Avatar
komad kruha
Postovi: 1372
Pridružen/a: 08 stu 2009 20:54
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Pridruži se organizaciji Povorke ponosa 2011.

Post Postao/la komad kruha » 28 stu 2010 19:44

ali mi radimo nešto i za druge!

osvještavamo ih o postojanju različitosti, o nezadovoljavajućem zakonodavnom okviru, o mržnji, netoleranciji, bijesu, agresiji, pokazujemo im da smo jednako vrijedni građani ove zemlje, da jednako volimo, jednako patimo, jednako plaćamo poreze, oblačimo se sa malo više stila te da nećemo nikada odustati od svoje borbe. jer naša borba za ljudska prava je naša borba za dostojanstven život. ne samo naš dostojanstven život, već dostojanstven život svih građana/ki ripablik of kroejša.
kaj te hiče?

Avatar
Riječanka
Postovi: 126
Pridružen/a: 06 ožu 2010 20:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Pridruži se organizaciji Povorke ponosa 2011.

Post Postao/la Riječanka » 28 stu 2010 21:03

Meni je to jasno. Ali većini strejt populacije mislim da nije. Konkretno, neki dan sam razgovarala s frendicom koja je strejt i pitala me: zašto se uvijek pokušavate izboriti za svoja prava PARADAMA? Zar ne biste to mogli učiniti i nekakvim humanitarnim partijima na koje bi mogli doć svi ljudi? Humanitarnim radom u suradnji s nekim drugim organizacijama (koje nisu LGBT, ali su isto izložene diskriminaciji) biste mogli mnogo više postići.
Nisam znala što joj odgovoriti. Čini mi se kao pametna ideja! :ok:

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Pridruži se organizaciji Povorke ponosa 2011.

Post Postao/la Popeye » 28 stu 2010 21:38

Riječanka je napisao/la: Nisam znala što joj odgovoriti.
pa recimo, mogla si joj odgovoriti da su povorke ponosa temelji suvremenog pokreta za ravnopravnost LGBT osoba, zapocetog pobunom u njujorškom stonewallu, te da u svim drzavama u kojima gay osobe imaju najvise prava ujedno postoji i duga tradicija povorki ponosa, na kojima zna sudjelovati i po milijun ljudi. (naravno, te povorke traju i po 30-40 godina i na prvima je bilo maksimalno nekoliko tisuća ljudi).
dakle, to je odgovor zbog cega je povorka ponosa neizostavni dio sire borbe za ravnopravnost LGBT osoba.

drugo pitanje je zasto se ne organiziraju humanitarni partyji otvoreni za sve, jer ce se tako mnogo vise postici. well, koji su to argumenti koji potkrijepljuju da ce se tako vise postici? i sto konkretno ce se tako postici? taj dio mi nije jasan. (nota bene: zagreb pride vec dvije godine organizira partyje koji su otvoreni za sve, a mješovita ekipa i dolazi, i nije na njima bilo nikakvih incidenata; riječ je o tzv. partycipaciji).

moj osobni problem s idejom humanitarne akcije koju bi pederi i lezbe organizirali za hendikepiranu djecu je, za pocetak, goli oportunizam koji je u temelju te akcije. dakle, toj djeci bi se islo pomagati zato jer to koristi lijepom imidžu, sto nije cinizam kakvog zelim biti dio. jedna skupina diskriminiranih bi tako upotrebljavala drugu skupinu da se umili onima koji diskriminiraju obje skupine? ne hvala. (naravno, ne kazem da ne treba organizirati humanitarne akcije, ali to trebaju raditi ljudi koji se zele baviti organiziranjem humanitarnih akcija, a ne gay aktivisti. jednako tako, ne mislim da aktivistice za prava zena trebaju organizirati humanitarne akcije za muškarce kako bi muškarci uvidjeli da žene nisu niža bića.)

nadalje, problematična mi je i cijela ideja toga da pederi i lezbe dokazuju na jedan ulizivacki nacin heteroseksualcima da nas ne treba diskriminirati. smatram takvu poziciju samoponistavajucom. uostalom, rijec je o borbi za ravnopravnost, a ne kukičanju za ravnopravnost.
takodjer, jos jedna lekcija iz povijesti je da se promjena u drustvu u vezi homofobije dogadja kada se dogodi promjena među pederima i lezbijkama u vezi toga kako oni sami gledaju na sebe. umiljavanje homofobima ne donosi rezultate uopce.

i to je suštinski promašaj takvog gledanja na stvari, jer se sebe definira preko heteroseksualne većine i svoje postupke njoj prilagođava, iako te ta ista heteroseksualna većina ugnjetava. meni je ponizavajuce da ja idem ikome dokazivati vlastitu ljudskost, a problem te osobe je ako nije u stanju prepoznati ljudskost pedera i lezbi, osim ako pomazu hendikepiranoj djeci.

ne sjećam se da su američki crnci organizirali humanitarne akcije za pripadnike KKK-a. doduse, tko zna gdje bi stigli da jesu, mozda bi crnac mnogo prije postao predsjednik. :D

Avatar
Riječanka
Postovi: 126
Pridružen/a: 06 ožu 2010 20:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Pridruži se organizaciji Povorke ponosa 2011.

Post Postao/la Riječanka » 28 stu 2010 22:02

Ok, Popeye, hvala ti na odgovoru. Frendici sam već, tijekom naših prethodnih razgovora, pričala o Stonewallu, tako da je upoznata s time. :ok: Ne mislim da su svi ljudi homofobi, neki jednostavno nemaju stajalište o homoseksualnosti. Zato, a i zato što mislim da onda ne bi bilo antigej skupova, da se to što nazivaš ulizivanjem organizira, mislim da njen prijedlog i nije tako loš. Pa šta ako je i malo ulizivački?! Glavno da se ČINI DOBRO, ne? :duga: A time bi se učinilo DVOSTRUKO DOBRO. Za ovu participaciju, priznajem, nisam znala i to je SUPER da se organizira! :ok: Bilo bi dobro da se neš slično organizira i za međunarodni dan ljudskih prava. I to u suradanji s udrugama koje zastupaju i neke druge diskriminirane manjine.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Pridruži se organizaciji Povorke ponosa 2011.

Post Postao/la Popeye » 28 stu 2010 22:29

jos jedan primjer: nedavno je bio međunarodni dan borbe protiv nasilja nad ženama. zagreb pride je podržao akcije ženskih udruga, bili su i ljudi iz pridea s njima itd. dakle, povezivanje definitivno postoji.

Avatar
Riječanka
Postovi: 126
Pridružen/a: 06 ožu 2010 20:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Pridruži se organizaciji Povorke ponosa 2011.

Post Postao/la Riječanka » 28 stu 2010 22:34

:ok: Super!

girly23
Postovi: 69
Pridružen/a: 15 ožu 2011 20:47
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Pridruži se organizaciji Povorke ponosa 2011.

Post Postao/la girly23 » 08 tra 2011 20:28

Ja imam samo jednu dilemu:
Inače sam za sve te pokrete, i nisam po prirodi kukavna, ali jedne stvari me je frka: batina od homofoba. Jedno je kad se 2 ljudi zakvače, pobije, i gotovo, ali ovog me fakat frka. Možete me nazvati kukavnom, al FAKAT mi ne treba kamen u glavu ili nešto slično. :hmmm: Tako da molim vaše mišljenje (ako itko uopće čita postove dulje od 3 rečenice (osobno ne :pardon: ) ;) ), da se pokorim anarhiji straha, ili da se borim u pokretu za slobodu :) ? :kokice:
Zadnja izmjena: girly23, dana/u 16 kol 2011 21:23, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Shekret
Postovi: 189
Pridružen/a: 14 lis 2010 16:51
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Pridruži se organizaciji Povorke ponosa 2011.

Post Postao/la Shekret » 08 tra 2011 20:35

Meni doma prijete ak se približim igdje blizu Povorci da mi prijeti ban iz kuće :histerija:
:luda:

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Pridruži se organizaciji Povorke ponosa 2011.

Post Postao/la tamara3 » 08 tra 2011 20:43

Aidy13Lorelaine je napisao/la:Ja imam samo jednu dilemu:
Inače sam za sve te pokrete, i nisam po prirodi kukavna, ali jedne stvari me je frka: batina od homofoba. Jedno je kad se 2 ljudi zakvače, pobije, i gotovo, ali ovog me fakat frka. Možete me nazvati kukavnom, al FAKAT mi ne treba kamen u glavu ili nešto slično, zezeju me da će mi trajno rezervirati krevet u Klaićevoj i bez toga. :hmmm: Tako da molim vaše mišljenje (ako itko uopće čita postove dulje od 3 rečenice (osobno ne :pardon: ) ;) ), da se pokorim anarhiji straha, ili da se borim u pokretu za slobodu :) ? :kokice:
Ma nema toga više... slobodno dođi.

girly23
Postovi: 69
Pridružen/a: 15 ožu 2011 20:47
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Pridruži se organizaciji Povorke ponosa 2011.

Post Postao/la girly23 » 08 tra 2011 20:54

10x. :)

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Pridruži se organizaciji Povorke ponosa 2011.

Post Postao/la Popeye » 09 tra 2011 10:44

well, znam dosta ljudi koji nisu potpuno out, recimo roditeljima jer jos studiraju i nisu financijski neovisni, a koji dolaze na povorku ponosa. basically, drugi dio povorke je uvijek medijski ignoriran, pa je dovoljno staviti siltericu i suncane i nije da ce te netko skuziti. :D

no, ipak moram reci da ce se ove godine posvetiti posebna paznja osvjezavanju cijele povorke, ozivljavanju njenog zadnjeg dijela itd, ali hrvatski mediji funkcioniraju tako da ce snimati pocetak i onih nekoliko ekstravagantnijih sudionika, dok ih ostalo bas i ne zanima.

sto se tice nasilja, ono nazalost jest i dalje mogucnost i to ne treba skrivati, ali je daleko manja mogucnost nego prije dvije-tri godine. takodjer, ukoliko se slijede sigurnosne upute koje organizatori dijele, problema ne bi trebalo biti. ako se pak napad dogodi, treba se sto prije javiti nekome od organizatora, koji ce pomoci i oko prijavljivanja policiji i ako treba ici kao podrska u bolnicu itd. hocu reci, ako se - nedajboze - nasilje dogodi, napadnuti nece biti ostavljeni sami.

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Pridruži se organizaciji Povorke ponosa 2011.

Post Postao/la pihach » 09 tra 2011 10:57

Popeye je napisao/la:
no, ipak moram reci da ce se ove godine posvetiti posebna paznja osvjezavanju cijele povorke, ozivljavanju njenog zadnjeg dijela
moze malo detalja? :)

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Pridruži se organizaciji Povorke ponosa 2011.

Post Postao/la Popeye » 09 tra 2011 11:02

pa drugi dio povorke je mnogo mrtviji nego prvi, sto treba promijeniti. nedostaje muzike, recimo.
takodjer, moze sve to biti jos sarenije i glasnije i veselije. mozda je vrijeme i za prvo vozilo u povorci, sto ovisi i o tome koja ce ruta biti odobrena. mozda je vrijeme i za pet-šest trandži, kojih inače nikad nema. možda bi trebalo ispaljivati konfete u jednom trenutku. mozda redari trebaju imati neki poseban ludi queer outfit? mozda paviljon na zrinjevcu treba okititi, barem u pozadini razvuci rainbow zastavu... puno je tu možda, tek se razmislja i smislja :D

pa ako netko ima ideja (a uvijek se najvise cijene one koje su jednostavne i jeftine, a s puno efekta :D), samo recite. :)

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Pridruži se organizaciji Povorke ponosa 2011.

Post Postao/la pihach » 09 tra 2011 11:13

ha, sve sto si naveo je super :D
mjuza definitivno! I to house i studio54, sto i je obiljezje gej zajednice.
mislim da bi vam grad mogao (morao) dati neki kamion za mjuzu i trandze, a ucjenite ih s norijadom - ako mozete dati munjenim maturantima, mozete i nama!
zrinjevac treba urediti, da.
pretpostavljam da za sve navedeno trebaju dozvole i sastanci s bandicevim ljudima...

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Pridruži se organizaciji Povorke ponosa 2011.

Post Postao/la Popeye » 09 tra 2011 11:34

pihach je napisao/la: pretpostavljam da za sve navedeno trebaju dozvole i sastanci s bandicevim ljudima...
to je zrtva koja se mora podnijeti. ;)

Avatar
Little Miss Audrey
Postovi: 62
Pridružen/a: 18 pro 2010 14:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo
Lokacija: Zagreb

Re: Pridruži se organizaciji Povorke ponosa 2011.

Post Postao/la Little Miss Audrey » 09 tra 2011 12:41

Ovo s vozilom i muzikom je NAJBOLJA ideja,kako super :mjuza: :mjuza: :mjuza: ...i jos da povorku predvodi neki super plesac koji ce tancat,ujeeee :rap:
"I'm selfish, impatient and a little insecure. I make mistakes, I am out of control and at times hard to handle. But if you can't handle me at my worst, then you sure as hell don't deserve me at my best."

girly23
Postovi: 69
Pridružen/a: 15 ožu 2011 20:47
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Pridruži se organizaciji Povorke ponosa 2011.

Post Postao/la girly23 » 10 tra 2011 19:37

[quote="pihach"]mislim da bi vam grad mogao (morao) dati neki kamion za mjuzu i trandze, a ucjenite ih s norijadom - ako mozete dati munjenim maturantima, mozete i nama!quote]
A postoji i drugi način. :plazi2: samo im kažemo da ćemo ih prozvati u medijima za diskriminaciju, kako nas ne žele podržati zbog vlastitih homofobnih misli itd. itd. :pismo: :pismo: :pismo: :pismo: ne znam baš puno o tim stvarima, pa sam lako moguće i u krivu, al ucijena nečim takvim mi se čini kao :ok: ideja ;)

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Zagreb Pride - Povorka ponosa 2011

Post Postao/la Popeye » 26 svi 2011 12:18

David Carter: STONEWALL – POBUNA KOJA JE RASPLAMSALA GEJ REVOLUCIJU

U noći s 27. na 28. lipnja 1969. pederi, lezbe i trandže, koji su se do policijske racije bezbrižno zabavljali u gej klubu Stonewall Inn u New Yorku, prvi puta su se pobunili protiv nasilja, diskriminacije, heteroseksizma i policijske brutalnosti i uznemiravanja. Pobuna se ubrzo prelila na obližnju ulicu Christopher gdje je više stotina ljudi počelo spontano prosvjedovati. Ubrzo je postala nasilna, prerasla u pravi mali ustanak. Nastao je tada moderni LGBTIQ pokret. Svake godine, milijuni LGBTIQ osoba sjećaju se te noći koračajući zajedno u Povorkama ponosa i prideovima diljem svijeta.

Knjiga Davida Cartera je prvi sveobuhvatan, cjelovit, detaljan i skrupulozan historijski prikaz Stonvolške pobune, nastala na temelju deset godina istraživačkog rada. Tekst je oblikovan gotovo kao roman, triler koji prikazuje živote, brige, snove i emocije ljudi koji su u Stonewallu sudjelovali, njihove razgovore i misli. Ali niti jedan takav detalj nije izmišljen ili fabriciran, ma koliko ih autor na historiografski neortodoksan način slaže u male kazališne prizore i romaneskne opise, već uvijek utemeljen na iskazima kazivača ili izravnim navodima iz vjerodostojnih izvora. Ova je knjiga stoga inovativna i kao historiografska narativna metoda, posebno za hrvatsku publiku i povjesničare. Ona je i zabavan i protočan tekst koji kod čitatelja stvara napetost i želju da dozna "što je bilo poslije", koji ga potiče da odabere svog omiljenog "lika" u niski različitih osoba, aktivista, ulične gej omladine, trandži, umjetnika, novinara i zgodnih momaka koji su prodavali svoja tijela za par dolara.

David Carter američki je istraživač, LGBT historičar i pisac. Studirao je na više američkih sveučilišta i na pariškoj Sorbonni. Sredinom sedamdesetih uključio se i u gej aktivizam. Od 1985. živi u New Yorku gdje radi kao urednik za više izdavačkih kuća kao jedan od prvih promicatelja i zagovaratelja razvoja LGBT studija i povijesti.

:duga:

Booksa, Martićeva 14, Zagreb, utorak 7. lipnja u 19.00h
Govore:
Franko Dota (Zagreb Pride, u ime izdavača)
Tvrtko Jakovina (Odsjek za povijest Filozofskog fakulteta u Zagrebu)
Tomislav Pletenac (Odsjek za etnologiju i kulturnu antropologiju Filozofskog fakulteta u Zagrebu)

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Zagreb Pride - Povorka ponosa 2011

Post Postao/la Popeye » 26 svi 2011 14:05

18. lipanj 2011., 14:00
Trg žrtava fašizma, Zagreb


POVORKA PONOSA ZAGREB PRIDEA 2011 - I BUDUĆNOST JE NAŠA!
:duga:

uskoro: proglas, vizual... :rap:

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Zagreb Pride - Povorka ponosa 2011

Post Postao/la Popeye » 27 svi 2011 00:58

slika

naslovnica 'stonewalla' :)
pokusah uploadati malo vecu sliku ali mi ne ide. kolike su dozvoljene dimenzije itd?

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Zagreb Pride - Povorka ponosa 2011

Post Postao/la tamara3 » 27 svi 2011 09:29

Pa nema nekog ograničenja... ne znam kako si je uploadao, imageshack ili slično?

Odgovorite