Stariji gejevi i lezbijke...

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Odgovorite
Gost

Stariji gejevi i lezbijke...

Post Postao/la Gost » 11 tra 2011 10:14

"Gej kulturu i gej pokret predvodi mlađa populacija i iz tog razloga starije osobe ostaju zanemarene", izjavio je Wallace za New York Times.

Izvučeno iz članka sa naslovnice: http://www.crol.hr/portal/zdravlje-seks ... alaca.html

Imali smo temu o tome kako se zamišljate... spominjale su se kućice, djeca, putovanja.
No što je sa onim manje lijepim opcijama?
Mislite li da je faktor usamljenosti toliko jak da može utjecati na zdravstveno i mentalno stanje, ili ste pobornik teorije da sve ovisi o nama samima? Gdje su naši lgbt stariji?

suzy123
Postovi: 49
Pridružen/a: 29 sij 2011 21:23
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: split

Re: Stariji gejevi i lezbijke...

Post Postao/la suzy123 » 11 tra 2011 10:27

slažem se sa člankom,mislim da su starije homo osobe zanemarene, a isto se skoro može reći i za mlađe...
današnje društvo je otuđeno, evo pogledajte koliko je mladih lezbi u vezi? slabo, i ne čine ništa da to promjene...
stariji gayevi i lezbijke moraju se sami potruditi i naći srodnu osobu, mislim da nema ništa ljepše kad u poodmakloj dobi imaš nekoga s kim dijeliš svakodnevicu, lijepe i loše trenutke, iskazuješ brigu i osjećaj
pripadnosti.
djeca i kućica nisu uvjet za sretnu starost....nego srodna osoba,ljubav, mir u duši, osjećaj bliskosti i pripadnosti.

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Stariji gejevi i lezbijke...

Post Postao/la jpeg » 11 tra 2011 10:41

ma tesko je bilo kom tko nije socijaliziran, bilo koje orjentacije i dobi.
i hetero samaca i samica je samo, a kad pogledamo da su to turobni ljudi, pa ne bi ih ni ja tila.
ne mislim ustvari da nam je teze u druzenju jer smo u ormarima.

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Stariji gejevi i lezbijke...

Post Postao/la pihach » 11 tra 2011 14:36

ReaTM je napisao/la: Mislite li da je faktor usamljenosti toliko jak da može utjecati na zdravstveno i mentalno stanje, ili ste pobornik teorije da sve ovisi o nama samima?
naravno da je.
pa i zivotinje su u depri kad su same, a kak ne bi onda mi ljudi bili.
ne vidim tu razliku u strejt i gej populaciji nego cisto socioloska narav covjeka da tezi povezivanju s drugim ljudima, a uslijed izostanka soc. odnosa i pronalaska zivotnog partnera dolazi do psih. i emot. poteskoca.
naravno, za vecinu govorim.
no, generalno, svima nam treba netko tko ce nam kuhati caj kad smo bolesni i mijenjati pelenu za odrasle kad nas kriza uklijeste. Za dzabe.
ReaTM je napisao/la:Gdje su naši lgbt stariji?
na balconnu? :nezna:

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Stariji gejevi i lezbijke...

Post Postao/la tamara3 » 11 tra 2011 20:12

A dobro sad, ove od pedesetak godina ne bih nazvala starima, iako opet, ovisi kako i gdje žive, jesu li out ili ne, kao i služe li se blagodatima tehnologije, konkretno, interneta - na kojemu mogu koješta i saznati, a i barem virtualno komunicirati s drugima. U tom smo smislu mi u maloj prednosti jer nam to nije problem, a i generacija smo koja nekako možda lakše prihvaća sebe i svoj LGB identitet. Ako je netko cijeli život u ormaru, puno će teće izaći u šestom desetljeću, a time će i teže spoznati da nije sam/a na svijetu i upoznati nekoga s kim bar donekle može podijeliti život.

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Stariji gejevi i lezbijke...

Post Postao/la Zita » 11 tra 2011 21:38

tko nebi bio mentalno sjeban kad se probudi sa 50 solo..
od najranijih dana nas uce kako svatko ima svoju bolju polovicu, kako svatko zasluzuje srecu, kako svatko moze naci nekoga sa kim moze provest zivot, gradit zivot, imat djecu/pse/putovat svijetom sa voljenom osobom/stogod i to je ono nesto sto nas drzi da idemo dalje
nakon svake propale veze (i propale investicije) kazemo: "nije bed, sigurno nas iza coska ceka nesto bolje i sigurno postoji razlog za to" no kad se probudis sa xyz godina malo je teze prodavati si slicne price
tesko je vidjeti da si stavila svoje snove na hold jer si cekala nekog "posebnog" i mislim da se takav sklop u glavi mora promijeniti

ja sam uvijek ocekivala kako cu sa 32 biti zrelija, kako cu imati obitelj, zenu, psa, SVE no nemam sve a i mislim da sam "balavija" nego kad sam imala 17 i malo je porazno sjetiti se toga al, neznam, valjda se covjek mora pomiriti sa time da nista nije vjecno i prihvatiti te promjene koje nas samaraju kroz zivot
mozda je najvaznije raditi ono sto nas usrecuje, raditi obitelj solo, putovati solo, raditi na sebi solo i imati hrabrosti ici dalje a ne cekati nekog "posebnog" i treba biti sve sto mozemo biti bez tog posebnog oslonca
mozda bas taj oslonac dode kasnije a i ako ne dode-barem ste ostvarile dio sna..

mozda je bas to kvaka 22
u svakom slucaju ja vise necu cekati druge da zivim svoj san..nemojte nit vi
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
ground.zero
Postovi: 318
Pridružen/a: 15 kol 2010 17:07
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: Stariji gejevi i lezbijke...

Post Postao/la ground.zero » 12 tra 2011 13:39

Zita je napisao/la:tko nebi bio mentalno sjeban kad se probudi sa 50 solo..
od najranijih dana nas uce kako svatko ima svoju bolju polovicu, kako svatko zasluzuje srecu, kako svatko moze naci nekoga sa kim moze provest zivot, gradit zivot, imat djecu/pse/putovat svijetom sa voljenom osobom/stogod i to je ono nesto sto nas drzi da idemo dalje
nakon svake propale veze (i propale investicije) kazemo: "nije bed, sigurno nas iza coska ceka nesto bolje i sigurno postoji razlog za to" no kad se probudis sa xyz godina malo je teze prodavati si slicne price
tesko je vidjeti da si stavila svoje snove na hold jer si cekala nekog "posebnog" i mislim da se takav sklop u glavi mora promijeniti

ja sam uvijek ocekivala kako cu sa 32 biti zrelija, kako cu imati obitelj, zenu, psa, SVE no nemam sve a i mislim da sam "balavija" nego kad sam imala 17 i malo je porazno sjetiti se toga al, neznam, valjda se covjek mora pomiriti sa time da nista nije vjecno i prihvatiti te promjene koje nas samaraju kroz zivot
mozda je najvaznije raditi ono sto nas usrecuje, raditi obitelj solo, putovati solo, raditi na sebi solo i imati hrabrosti ici dalje a ne cekati nekog "posebnog" i treba biti sve sto mozemo biti bez tog posebnog oslonca
mozda bas taj oslonac dode kasnije a i ako ne dode-barem ste ostvarile dio sna..

mozda je bas to kvaka 22
u svakom slucaju ja vise necu cekati druge da zivim svoj san..nemojte nit vi
:respekt:

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Stariji gejevi i lezbijke...

Post Postao/la Kroacija » 14 tra 2011 15:07

pa da, vjerujem da sve ovisi o nama samima. osobno sam pred nekih 4-5 godina bila uvjerena od straha da necu docekati sama kraj zivota, sada sam apsolutno drugacijeg razmisljanja i ne vidim to kao nekakav bauk. dapace, sve vise i vise mislim da nisam za ljude. :o ali ne zamaram se previse, bit ce sto bude. mozda na kraju zavrsim u nekoj poliandriji :D mozda nabavim psa i zivim na selu u miru, sama. :) ili rodim dijete i budem samohrana majka :)
razmisljala sam i o tome sto bih da ostanem solo u reuma-razdoblju. pomirila bih se sa situacijom. kako bi to mentalno utjecalo na mene, e to ne znam. mozda bih postala autodidakt u kukicanju.

i zbilja ne poznam intimnije nijednu stariju lgbt osobu da bih mogla nesto laicki generalno zakljuciti. ali voljela bih vidjeti kako funkcioniraju.

fakatja
Postovi: 1036
Pridružen/a: 07 stu 2005 19:05
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: EU

Re: Stariji gejevi i lezbijke...

Post Postao/la fakatja » 25 tra 2011 20:22

Zita je napisao/la:tko nebi bio mentalno sjeban kad se probudi sa 50 solo..
Sve stoji, Zita... al ovo:-WTF? :aaaa:
Nije svrha zivota naci drugu ( ne bolju) polovicu. Nije. To je samo dar. I ako ga ne dobijes, nije kraj svijeta...
Zivot je tvoj i zivis ga sam/a. Sve ostalo, ako je dobro, je added value.
"for me it is more about seduction than just a pretty face"

Avatar
Rogue_813
Postovi: 246
Pridružen/a: 15 ožu 2011 22:16
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Stariji gejevi i lezbijke...

Post Postao/la Rogue_813 » 26 tra 2011 18:10

Dvoumim se oko pristupa prema ovoj temi.

S jedne strane, mislim da bi 50+ godina života trebalo biti dovoljno da si čovjek - na vlastitu odgovornost - složi egzistenciju kakva mu odgovara.

S druge strane, nije lako biti gay... prije par desetaka godina je bilo još mnogo teže. Predložila bih da se organizira druženje za starije LGBTQ osobe, naravno uz sudjelovanje mladih. Čitala sam nekoliko iskustava starijih ljudi (raspršeno posvuda po internetu, ne mogu garantirati naravno za autentičnost) i mogu reći da su neka od njih dala dobre smjernice za pristup određenim problemima... a ako je netko stariji usamljen, možda bi mu/joj dobro došlo takvo druženje.

Vidi se da sam više za svoju drugu opciju. :)
'Look at me and promise that you'll never stop what you're doing just because someone looks at you funny. And that the words "I hate myself" will never come from your mouth. (...) Promise the universe that you'll do the thing that makes your house rock.' - Diane DiMassa (?)

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Stariji gejevi i lezbijke...

Post Postao/la tamara3 » 26 tra 2011 19:07

Dosta ih dođe na Crol party :plese: :mjuza:.

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Stariji gejevi i lezbijke...

Post Postao/la Zita » 26 tra 2011 20:09

fakatja je napisao/la:
Zita je napisao/la:tko nebi bio mentalno sjeban kad se probudi sa 50 solo..
Sve stoji, Zita... al ovo:-WTF? :aaaa:
Nije svrha zivota naci drugu ( ne bolju) polovicu. Nije. To je samo dar. I ako ga ne dobijes, nije kraj svijeta...
Zivot je tvoj i zivis ga sam/a. Sve ostalo, ako je dobro, je added value.
stavila sam objasnjenje te recenice ;)
a i cinjenica stoji, koliko god mi sebe sad pokusavali utjesit sretnim mislima i forama "sve je dobro", "sve mozes solo i bla bla", "sve je to dar", da su mnogi ljudi, strejt il gej, uzasno nesretni kad se nadju solo sa 50.
ne svi ali mnogi

i taj tekst je to istaknuo
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
Rogue_813
Postovi: 246
Pridružen/a: 15 ožu 2011 22:16
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Stariji gejevi i lezbijke...

Post Postao/la Rogue_813 » 26 tra 2011 21:31

tamara3 je napisao/la:Dosta ih dođe na Crol party :plese: :mjuza:.
Dakle nije sve tako crno. :)
'Look at me and promise that you'll never stop what you're doing just because someone looks at you funny. And that the words "I hate myself" will never come from your mouth. (...) Promise the universe that you'll do the thing that makes your house rock.' - Diane DiMassa (?)

Pariz za Sandru

Re: Stariji gejevi i lezbijke...

Post Postao/la Pariz za Sandru » 30 svi 2011 06:01

ReaTM je napisao/la:"Gej kulturu i gej pokret predvodi mlađa populacija i iz tog razloga starije osobe ostaju zanemarene", izjavio je Wallace za New York Times.

Izvučeno iz članka sa naslovnice: http://www.crol.hr/portal/zdravlje-seks ... alaca.html

Imali smo temu o tome kako se zamišljate... spominjale su se kućice, djeca, putovanja.
No što je sa onim manje lijepim opcijama?
Mislite li da je faktor usamljenosti toliko jak da može utjecati na zdravstveno i mentalno stanje, ili ste pobornik teorije da sve ovisi o nama samima? Gdje su naši lgbt stariji?
Ovdje nije lako nikome od nas, da tako kažem jednostavno. Ipak, malo je pogrešno uspoređivati nas s ikime, jer su zemlje koje su u takvim tekstovima, sasvim nešto drugo. U svakom smislu, zakonskom, društvenom, medijskom pa
je nekad i gorko i čudno to čitati, jer kod nas nema takvog života homo osobama.
Da, možda ovisi o nama samima, ali malo je lijepih opcija ili varijanti, malo. Usamljenost je poput prokletstva i utječe na sve što jesmo i imamo, osim ako ste vuk samotnjak, onda ne. Ima lgbt starijih naravno, možda će ih lako biti ovdje naći i mogu vam biti više ili manje slične. Ali, u životu gdje se isprepliću egzistencija i stvarnost, to što sebi kažete tko ste i kakvi ste i hoćete i tako živjeti, nije uopće samo tako pitanje odluke. Možda zanemarene, prije bih rekla bez prava na svoj život sasvim

Avatar
komad kruha
Postovi: 1372
Pridružen/a: 08 stu 2009 20:54
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Stariji gejevi i lezbijke...

Post Postao/la komad kruha » 09 lip 2011 19:47

ja sam starija.
i nisam usamljena. ponekad. zaista.

šalim se.

na posao odlazim malo prije osam, vraćam se malo prije šest. nemam vremena niti energije za bilo što osim za svoja četiri zida.
kaj te hiče?

Odgovorite