Haag - presude

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Haag - presude

Post Postao/la pihach » 15 tra 2011 11:11

Sudsko vijeće proglasilio je Gotovinu krivim za ubojstvo kao zločin protiv čovječnosti, kršenje običaja ratovanja, okrutno postupanje. Otežavajuće okolnosti su težina djela, veliki broj zločina i ranjivost žrtava. Dobio je 24 godine zatvora. Čermaka su proglasili nedužnim. Markač je dobio 18 godina zatvora.

Komentari?

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Haag - presude

Post Postao/la tamara3 » 15 tra 2011 11:29

Sramota, iako bih imala štošta za reći - ali bolje da šutim.

fraktal
Postovi: 2
Pridružen/a: 01 vel 2011 16:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati

Re: Haag - presude

Post Postao/la fraktal » 15 tra 2011 11:34

Toliko ljudi smaknutih na Ovčari - 7 godina.
Oslobođenje Hrvatske (i 37 ubijenih naoružanih civila) - 41 godina.

Stoljeća zločina za držanje lekcija o korektnom ratovanju nama - 0 godina.
slika

Plačem.

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Haag - presude

Post Postao/la jpeg » 15 tra 2011 11:41

grozno. bidan covik.
samo nekako imam osjecaj da ce mu smanjit na kraju kaznu. ili to pravda izlazi iz mene.
al nije tribalo tako bit.

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Haag - presude

Post Postao/la pihach » 15 tra 2011 11:41

mene sada zanima Jaca... nije joj lako, jadnoj.
uz koga da stane - svoj narod ili fiktivnu europsku zajednicu?

a presuda mi je, nazalost, ocekivana.
sramota je da je ovacara prosla nezamjeceno, a knin u rangu dresdena.

nisam nacionalist ni extra patriot, ali sam trenutno razocarana, tuzna i obeshrabrena u buducnost Hrvatske.
bojim se da ce tenzije na liniji RH-SRB od sada nadalje sve vise rasti...

ne znam...

Gost

Re: Haag - presude

Post Postao/la Gost » 15 tra 2011 12:06

Zanima me reakcija vladajućeg vrha i oporbe.

Ostalo ne bih komentirala.

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Haag - presude

Post Postao/la pihach » 15 tra 2011 12:09

vladajuci vrh i oporba ce se ispricavati srbima... :roll2:

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Haag - presude

Post Postao/la JaNNa » 15 tra 2011 12:17

pokušavam izbjeći te političke teme, i pitanje rata i zločina s naše strane, jer nisam bila tamo... ali mene u cijeloj priči najviše žalosti ovo:
Oluja je bila udruženi zločinački pothvat u kojem su Gotovina i Markač sudjelovali, a kojeg je isplanirao i proveo državni vrh na čelu s Franjom Tuđmanom i Gojkom Šuškom.
i to je izjava/stav EUROPE u koju mi želimo...

a ekipa sad gađa HDZ jajima.... :roll2:

ot. link: http://www.facebook.com/#!/pages/Poruka ... 9744288014

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Haag - presude

Post Postao/la tamara3 » 15 tra 2011 12:26

Zbilja, ajmo i malo usporedit ako je netko zaboravio:

http://www.jutarnji.hr/haski-sud-smanji ... na/909949/

Dakle obrana zemlje je zločinački pothvat, a ovaj gore masakr nije - bar ne toliki. Ali zanima me između ostaloga zašto nisu procesuirani onu koji su radili svinjarije u Oluji i osramotili sve skupa?

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Haag - presude

Post Postao/la zenia » 15 tra 2011 12:29

krivo mi je jer je praktički proglašeno
da je hrvatska nastala na temelju udruženog zločinačkog
pothvata...
a i krivo mi je jer će sada opet tenzije porasti
pa ćemo se nastaviti vrtiti u istom krugu: ko je kriv, ko je
srbin, a tko hrvat...
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

uNrEaLL
Postovi: 1125
Pridružen/a: 18 stu 2010 12:47
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Haag - presude

Post Postao/la uNrEaLL » 15 tra 2011 12:34

Sramota,covjek koji je branio svoju zemlju...optuzen,to nam samo govori da je pravda odavno nestala...

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Haag - presude

Post Postao/la JaNNa » 15 tra 2011 12:35

ReaTM je napisao/la:Zanima me reakcija vladajućeg vrha i oporbe.
evo, Jaca će sazvat sjednicu vlade! Sada znaš da će sve bit oke... Kada Jaca uzme stvar u svoje ruke.... :roll2:

Avatar
inani
Postovi: 6225
Pridružen/a: 20 kol 2010 15:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Zgb

Re: Haag - presude

Post Postao/la inani » 15 tra 2011 12:41

Prestrasno, iako se moglo ocekivati da ce ih osuditi. Sve je vodilo tome, nazalost. Dakle, svi su nam pomagali u organizaciji Oluje, rat je bio obrambeni, a sada izgleda da je drzava izgradjena na zlocinima. Kako?? Nema mi tu neke logike. Tenzije izmedju Srbije i Hrvatske ce narasti jos vise i opet cemo se vrtiti u krug. Ne kuzim se u pravo, ali ne znam koliko ce zalbe imati utjecaja i koliko bi im mogli smanjiti kazne ako uopce i uzmu u obzir te zalbe. Porazavajuce i za drzavnu politiku, a jos vise za ugladjenu Europu.
... :nesvjest:

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Haag - presude

Post Postao/la Kroacija » 15 tra 2011 12:42

ocekivano. uvijek smo bili nitko i nista, nebitna mala drzavica.
mogli su izruciti i osuditi i sve branitelje zbog kojih sam ja sada tu.

nego, ajmo mi u tu bajnu europu. dati im legalni one-way ticket za jos vise jebanja u mozak. dupe, tj.

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Haag - presude

Post Postao/la pihach » 15 tra 2011 12:56

josipovic i jaca krecu u protunapad na haag. na vrijeme...
super mi je izjave imao jedan umirovljeni branitelj na trgu (ne znam kak se zove).
medju ostalim je rekao da nam nikada nije nicija pomoc trebala i tu smo vec 13. stoljeca bez pomoci europe, amerike itd.
al eto, vladajuci traze slamku spasa od svih samo ne od svojih gradjana.
boje se necega, ali ne znam cega.

pocinjem primjecivati da se hrvatski mentalitet prenosi i na moj privatni zivot - j*** te sa svih strana i podmecu ti noge, a sam se moras izboriti za sebe.

bas sam razocarana i osjecam se kao da svijet na nas gleda s podsmijehom i podrugom.
kako ce izgledati polozaj i zivoti jos nerodjenih hrvata i hrvatica, stvarno nemrem ni zamisliti.
pa ni ja s 24 ne znam sto je moj narod...

nacionalni identitet? tradicija? kultura? wtf?

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Haag - presude

Post Postao/la JaNNa » 15 tra 2011 13:00

pihach je napisao/la:nacionalni identitet?
nam uzimaju svaki dan.. mi nismo više narod, mi smo hrpa idiota koje vodi troje ljudi i pri tome nas kradu na svakom koraku, a nesposobni da nesposobniji ne mogu bit
pihach je napisao/la:tradicija?
toga još ima, najviše držimo do one da sve novo i drugačije nije dobrodošlo
pihach je napisao/la:kultura?
rijetki pojedinci
pihach je napisao/la:wtf?
ovo si zapravo htjela napisat vaj d fejs, jel da? :ok:

Avatar
inani
Postovi: 6225
Pridružen/a: 20 kol 2010 15:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Zgb

Re: Haag - presude

Post Postao/la inani » 15 tra 2011 13:04

Nasi se uvijek kasno sjete reagirati i sad su kao svi sokirani. :shock2: Ja sam sokirana njihovom zakasnjelom reakcijom i nesposobnoscu i neprofesionalnoscu!!!
JanaFern je napisao/la: nam uzimaju svaki dan.. mi nismo više narod, mi smo hrpa idiota koje vodi troje ljudi i pri tome nas kradu na svakom koraku, a nesposobni da nesposobniji ne mogu bit
Apsolutno se slazem! I toliko ih je gadljivo gledati i slusati i nije mi jasno kako ih nije sram!!
... :nesvjest:

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Haag - presude

Post Postao/la JaNNa » 15 tra 2011 13:05

inani je napisao/la:Apsolutno se slazem! I toliko ih je gadljivo gledati i slusati i nije mi jasno kako ih nije sram!!
Rusiju za predsjednicu!!!!!!!! :haha: :haha: :haha: :haha:

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Haag - presude

Post Postao/la Popeye » 15 tra 2011 13:07

btw, za one koji zele znati malo vise, evo link na presudu:

http://www.icty.org/x/cases/gotovina/tj ... t_vol1.pdf

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Haag - presude

Post Postao/la Kroacija » 15 tra 2011 13:11

JanaFern je napisao/la: nam uzimaju svaki dan.. mi nismo više narod, mi smo hrpa idiota koje vodi troje ljudi i pri tome nas kradu na svakom koraku, a nesposobni da nesposobniji ne mogu bit
hrpa idiota su i amerikanci sa bushom bili, njemci sa merkel, talijani sa berlusconijem. ali razlika izmedju nas idiota i njih idiota je u tome sto je njihov vrh mudriji i podliji. zato bolje i prolaze. treba imati visoku razinu inteligencije i geschicktheita da bi bio vrhunski ladro.
sada opet zakljucujem kako smo mi kao narod glupi. jer ovi su makli busha, micu berlusconija. merkel je prica za sebe. jer mi hrvati vjerujemo svakom, dopustamo svakom, bunimo se kad je prekasno, seremo sami po sebi i vidimo uzor u tim tudjim "ladrima". i sramotno je sto vecina sere po hrvatskoj zastavi i tradiciji ponekad i bez ikakvog povoda. upravo zbog takvih se i gubi identitet.
zvucim patriotski, ha?
just being real. pa mozda i malo patriotski danas.

pitam se samo kako bih reagirala na ovo da sam bila jedan od branitelja. u obrambenom ratu, jel.

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Haag - presude

Post Postao/la JaNNa » 15 tra 2011 13:17

invalid_user je napisao/la:hrpa idiota su i amerikanci sa bushom bili, njemci sa merkel, talijani sa berlusconijem. ali razlika izmedju nas idiota i njih idiota je u tome sto je njihov vrh mudriji i podliji. zato bolje i prolaze. treba imati visoku razinu inteligencije i geschicktheita da bi bio vrhunski ladro.
sada opet zakljucujem kako smo mi kao narod glupi. jer vjerujemo svakom, dopustamo svakom, bunimo se kad je prekasno, seremo sami po sebi i vidimo uzor u tim tudjim "ladrima". i sramotno je sto vecina sere po hrvatskoj zastavi i tradiciji ponekad i bez ikakvog povoda. upravo zbog takvih se i gubi identitet.
zvucim patriotski, ha?
just being real.

pitam se samo kako bih reagirala na ovo da sam bila jedan od branitelja. u obrambenom ratu, jel.
ja baš zato i ne volim o ovakim temama, jer nisam bila tamo - šta mi znamo što se događalo?
ali slažem da smo glupi - svi do jednog, jer se bunimo za banalne stvari, a dopuštamo odlijev mozgova, propadanje poljoprivrede i sl.. nama je bitnije hoće li horvatinčić srušit tri stabla ili ne!

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Haag - presude

Post Postao/la ow » 15 tra 2011 13:25

tamara3 je napisao/la:Ali zanima me između ostaloga zašto nisu procesuirani onu koji su radili svinjarije u Oluji i osramotili sve skupa?
da su oni procesuirani na vrijeme ovoga sudjenja ne bi ni bilo. Nisu procesuirani upravo zato da bi se individualna krivica prebacila na cijelu drzavu i njene gradjane, te se na taj nacin izbjegla osobna odgovornost pojedinaca koji su zlocine radili i onih koji su ih podrzavali.
Gotovina je svjesno zrtvovan.
Dobar je komentar Klauskog na Index-u i moje misljenje je gotovo identicno.

I da, Josipovic i Jaca nemaju veze sa ovim. Oni su se nasli u situaciji da vade kestenje iz vatre koju je netko drugi davno potpalio. I pri tome nastoje sacuvati barem ovaj stupanj pravne drzave do kojeg smo do sada dosli, sto je u stvari minimalno ali daleko vise nego je bilo 90-tih.
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

Avatar
inani
Postovi: 6225
Pridružen/a: 20 kol 2010 15:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Zgb

Re: Haag - presude

Post Postao/la inani » 15 tra 2011 13:53

Da, bas zanimljiv komentar Klauskog. Vladajuci su i sami, kao i vecina gradjana, mogli zakljuciti (bolje receno mogli su znati) kakva ce biti presuda, a sad se cude kako, zasto? E taj dio mi nije jasan. I ne kazem da nije bilo zlocina, i jasan mi je dio o zapovjednoj odgovornosti, ali se time ne osudjuju pravi zlocinci sto opet s jedne strane nema smisla.
... :nesvjest:

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Haag - presude

Post Postao/la tamara3 » 15 tra 2011 14:03

Žrtveno janje, da. Da su na vrijeme potrpali u zatvore one koji su radili pizdarije na sveopću sramotu, ovo se ne bi dogodilo. Nažalost, ne čudi me što je pala osuda, ali me čudi visina kazne. Naročito kad se sjetim svega vezanog uz link koji sam ostavila gore. I pozli mi kad uvidim da se i dalje netko silom trudi izjednačiti agresora i žrtvu, ne znam koji je to oduran interes posrijedi.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Haag - presude

Post Postao/la Popeye » 15 tra 2011 14:42

well, mnoge visoke prvostupanjske presude su u kasnije smanjene. we shall see...

Avatar
inani
Postovi: 6225
Pridružen/a: 20 kol 2010 15:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Zgb

Re: Haag - presude

Post Postao/la inani » 15 tra 2011 14:50

Da, ali opet ostaje cinjenica da su proglaseni krivima sto za sobom povlaci jako puno toga.
... :nesvjest:

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Re: Haag - presude

Post Postao/la roadkill » 15 tra 2011 16:24

malo me iznenadila visina kazne.

politicki vrh tog doba je prakticki nestao pa ispastaju ovi preostali. ovo je kazna tudjmanu i susku.
bring your mind into my head...

Avatar
pour femme
Postovi: 22
Pridružen/a: 14 ožu 2009 19:48
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Darkwood

Re: Haag - presude

Post Postao/la pour femme » 15 tra 2011 16:31

JanaFern je napisao/la:ali mene u cijeloj priči najviše žalosti ovo:
Oluja je bila udruženi zločinački pothvat u kojem su Gotovina i Markač sudjelovali, a kojeg je isplanirao i proveo državni vrh na čelu s Franjom Tuđmanom i Gojkom Šuškom.
To i mene najviše boli, upravo ovakve izjave. Samo im mogu kazati da im jebem milu majku za ovo zločinački pothvat. Ništa, vidit ćemo što će reći Jaca i predsjednik.
Koliko smo mi guzice dali za tu Europu to stvarno nije normalno...

Avatar
Jadzia Dax
Postovi: 3063
Pridružen/a: 08 vel 2011 21:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: lala land

Re: Haag - presude

Post Postao/la Jadzia Dax » 15 tra 2011 17:04

Kakva Jaca? Što me briga kako će sad reagirati i kako sa, kao fol suznim okom, čita na presici kako je pojedincima teško.
Mi smo toliko beznačajni i vrijeme je da shvatimo kako nas Europa jednostavno ne želi, sad će zbog presude propast referendum za ulazak u EU... a čini mi se da je to i bio plan EU-a
No, sami smo krivi što nas nitko ne uzima za ozbiljno (sami smo krivi, ali je Gotovina na heba), pogladaj naše vladajuće, pogledaj narod koji bira a nema pojma što ni koga bira. Samo pitaj svoju ekipu da ti kažu na čemu, tj., na kojim predizbornim obečanjima temeljile svoju kampanju bar tri velike stranke, HDZ; SDP; HSS;, ako ti od 10 ljudi 1 odgovori, svaka čast, svaka mu/joj dala. Hrvati su politički i društveno neodgovrna nacija i zbog toga se ovakve stvari događaju.

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Haag - presude

Post Postao/la ow » 15 tra 2011 17:32

roadkill je napisao/la:malo me iznenadila visina kazne.

politicki vrh tog doba je prakticki nestao pa ispastaju ovi preostali. ovo je kazna tudjmanu i susku.
u pravu si. Politicki vrh toga doba vodio je dvostruku politiku (i jebeni i posteni) imali su dvostruke linije zapovjedanja i potpuno su negirali postojanje bilo kakvih zlocina, a svako njihovo i sporadicno spominjanje pretvarali su u "udar na Hrvatsku samostalnost"
Svjesno ih nisu procesuirali.
Na zalost sad njihova govna gutamo svi mi a izravne posljedice snosi Gotovina koji je, po mom osobnom misljenju, u stvari zasluzan za onaj pozitivni dio Oluje.

I danas je na trgu bilo nekoliko zagovornika te i takve kurvanjske jeben-posten politike koja je mogla prolaziti u Hrvatskoj, ali svijet nije toliko naivan.
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

Odgovorite