Turčin u katedrali ispljunuo hostiju

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Odgovorite
Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Turčin u katedrali ispljunuo hostiju

Post Postao/la tamara3 » 30 kol 2006 20:56

Manjkasov tabloid:

Dvadesetjednogodišnji turski državljanin Z. Y. G. za večernje je mise u zagrebačkoj katedrali zgranuo okupljene vjernika te je morala intervenirati i policija.

Vrlo neupućen i netaktičan, ili možda sklon provokaciji, mladi je Turčin u društvu 20-godišnje prijateljice Y. K. oko 18.25 sati posjetio katedralu u sklopu turističkog razgledanja grada. Kako je misa koja je počela u 18 sati upravo tada došla do trenutka dijeljenja svete pričesti, mladi je Turčin slijedio primjer ostalih pričesnika te je također pristupio.

Došao je do svećenika i u ruke primio svetu hostiju. Stavivši je u usta, iz nekog razloga je pred zaprepaštenim vjernicima hostiju ispljunuo iz usta i proučavao na sve moguće načine pred oltarom gdje se dijelila pričest hostiju je stao mirisati, okretati i iz nekog razloga podizao iznad glave.

Napokon je jedan vjernik iz zgranutog mnoštva svećenika, časnih sestara i vjernika pristupio kako bi ga mirno izveo iz katedrale. Mladi turski par potom se nastavio šetati gradom, ali ne zadugo, jer je netko iz crkve u međuvremenu pozvao policiju, prijavio incident i opisao izgrednika. Policajci su ubrzo dvoje turskih državljana pronašli na Trgu bana Jelačića i priveli ih u Prvu policijsku postaju zbog nedoličnog i drskog ponašanja te vrijeđanja moralnih osjećaja građana, kako nam je rečeno u Policijskoj upravi.

Sudac za prekršaje dosudio mu je kaznu od 1000 kuna.


Wow... nisam pojma imala:

1. Da je rvacka policija postala tako učinkovita.
2. Da te zbog ovoga netko može privesti na murju.

:o :eek: :o

Malena
Postovi: 982
Pridružen/a: 12 stu 2005 00:20

Post Postao/la Malena » 30 kol 2006 21:04

koji dusebriznici,ti rvati...prekrasna nacija :inlove:
:puke:
drinkin' wine, killin' time, sittin' in the summer sun...

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 30 kol 2006 21:10

Što ti je to zapelo u grlu :D?

Malena
Postovi: 982
Pridružen/a: 12 stu 2005 00:20

Post Postao/la Malena » 30 kol 2006 21:36

hostija? :o
:D
drinkin' wine, killin' time, sittin' in the summer sun...

Zita

Post Postao/la Zita » 31 kol 2006 11:43

mene vise zanima ta zainteresiranost policije za crkvena pitanja dok ostala fino ignoriraju
uostalom kog boli k.. sto je on ispljunuo hostiju..sad je to glavna vijest
nevjerojatno

jasamocitam
Postovi: 448
Pridružen/a: 02 stu 2005 10:24

Post Postao/la jasamocitam » 31 kol 2006 12:07

ovo je jedna od vecih gluposti koje sam procitala u zadnje vrijeme. ispada da smo zemlja itekakvog blagostanja kad nam se policija i sudstvo tako azurno bave ljudima koji pljuju.

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 31 kol 2006 19:34

ja sam uzasno ponosna na nase marne decke u plavom kak su tak brzi i azurni u tretiranju takvih finih detalja kao sto je mala povreda vjerske tolerancije. kak je to divno. PA MI SMO NORMALNA ZEMLJA! jebate, takvi detalji...to je divno!!
ovo je sretna vijest.
zvir i bestimja.

Odgovorite