Haag - presude

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Avatar
inani
Postovi: 6225
Pridružen/a: 20 kol 2010 15:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Zgb

Re: Haag - presude

Post Postao/la inani » 19 tra 2011 01:01

nadja je napisao/la:Auuu koliko poremećenih ustaškinja na forumu!
Niste normalne!
Da niste toliko sumanute bilo bi mi vas žao, a ovako mi je milo što ste toliko poremećene jer to samo vama štetu čini.

Ahahahahahahahha sreća pa sam dovoljno daleko, kakve ste, uplašila bih se da se srbosjeka ne uhvatite.

A kako winter reče, pravda je spora, ali dostižna! Slobodno pocrkajte od muke sve odreda koje branite zločin!
Mozes li, molim te, objasniti ovaj svoj stav? Kako ustastvo mozes dovoditi u vezu sa bilo cim? Da, pravda je spora, ali dostizna, ali isto tako je za neke prespora. I nitko nije rekao da nije bilo zlocina poslije Oluje, niti je itko rekao da ih nisu cinili Hrvati, jer jesu, ali su ih isto tako cini i Srbi. I rat koji smo vodili na nasem teritoriju je bio obrambeni. Ne sjecam se da se vodio ne teritoriju Srbije. Jel se ti mozda sjecas?
... :nesvjest:

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Haag - presude

Post Postao/la Kroacija » 19 tra 2011 01:09

meni zbilja nisu jasni ovakvi ispadi, a citam ih i po komentarima raznih portala. pitam se koliko je takvih "pojedinaca" u srbiji koji jednako razmisljaju, jer mi se cini kao da iskacu iz pastete. sto mi lagano zbilja stvara averziju prema tom narodu, a to je valjda krajnji primitivizam koji sam ikad dozivjela kod sebe.

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Haag - presude

Post Postao/la JaNNa » 19 tra 2011 08:12

nadja je napisao/la:Auuu koliko poremećenih ustaškinja na forumu!
Niste normalne!
Da niste toliko sumanute bilo bi mi vas žao, a ovako mi je milo što ste toliko poremećene jer to samo vama štetu čini.
Ahahahahahahahha sreća pa sam dovoljno daleko, kakve ste, uplašila bih se da se srbosjeka ne uhvatite.
A kako winter reče, pravda je spora, ali dostižna! Slobodno pocrkajte od muke sve odreda koje branite zločin!
zar je moguće da je netko ovoliko primitivan, glup, neobrazovan i nepismen?
uopće ne želim razmišljat da je cijeli narod takav, ali mi je žao što ga ovakvi predstavljaju ovdje!

i, koliko god daleko da si, možda možeš "pobjeć" od NAS, ali od same sebe ne možeš! I vjeruj mi, meni je tebe stvarno žao - živjet s takvom inteligencijom mora da nije lako!

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Haag - presude

Post Postao/la phos » 19 tra 2011 09:37

@nadja i @winter - komentari su toliko jadni i maloumni, da ih cak niti ne mogu shvatiti kao provokaciju, vec kao los pismeni izrazaj psihicki poremecenih osoba koje su igrom slucaja ostale van "ustanove".
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Haag - presude

Post Postao/la Popeye » 19 tra 2011 10:21

sul. je napisao/la:
Popeye je napisao/la:
pihach je napisao/la:daj se malo objasni s ovim 'jednoumlje sucks'. (?)
pa mislio sam da je to samo po sebi jasno. :D

enivej, uvijek se zabrinem kad se nacija vatreno ujedini oko nacionalnih tema, u takvim situacijama nacija cesto zna napraviti neko sranje zbog kojeg ce sama kasnije ispastati. (potezi poput onog u vecernjem listu, gdje se navodno cijela redakcija slozila da je gotovina heroj, pa to reklamiraju na naslovnici, su ispod svakog novinarskog nivoa. opcenito, izvjestavanje je ovog vikenda bila vrlo histericno i neprofesionalno, a na to mislim kad spominjem "proizvodnju javnosti".)

posljedica oluje je i vise stotina ubijenih civila (i to nakon ratnih akcija), oko 20 hiljada spaljenih i opljackanih kuca te oko 150 hiljada izbjeglih srba. zasto je hrvatska mislila da za to nitko nikad nece odgovarati?

basically, ako su gotovina i markač nevini, tko je kriv?
drustveni konsenzus i sluzbena politika u vezi toga glasi otprilike ovako: istina je da su se dogodili zlocini za vrijeme i nakon oluje, no to su cinili kriminalni pojedinci, te je time "oluja čista kao suza" (kao što reče, of all people, šeks sinoć na dnveniku nove!). well, cak ni u okviru takvog stava nije utvrdjeno tko su ti pojedinci, a kamoli da im se sudilo i osudilo.
haag je osudio gotovinu i markača jer hrvatska nije osudila nikoga.

Jebalo me sve i manjak samokontrole i obećanje sebi da se neću miješati u ovakve stvari ovdje, i bome da se neću logirati na ovaj portal jer nema smisla. I dalje nema smisla.

Ti si, Popaje, neka suštinska suprotnost onima "einmal ist keinmal", možda i jedini koji se predstavlja kao intelektualac koji to ne kuži. 56 sati prakse iz psihoanalize nisu dovoljne da čovjek zaključi što te to tjera da uvijek moraš biti suprotnost svemu koncenzualnom u bilo kojoj skupini kojoj pripadaš, čak i onda kada je to koncenzualno u potpunosti ispravno i dobro. Misliš da ćeš tako dati svom životu neko uzvišeno značenje? Različit sam, zato sam bitan? Hrani ego?

Ne zabrineš se ti uvijek kada se nacija ujedini po jednom pitanju, prvo zbog toga što je ovo prvi put da se ujedinila tako (pa ovo uvijek brzo otpada), drugo što ti nisi uopće zabrinut, ti samo vidiš priliku da pokažeš svoju "različitost." Ovo da si zabrinut zbog "jednoumnog" izvještavanja bome isto ne stoji, nisam te vidjela da si bio zabrinut kad je to jednoumlje ovih 15 godina bilo od strane EPH usmjereno prema drugoj strani. Ta "proizvodnja javnosti" ti nije smetala. Ona kad je jedino mjerilo socijaldemokracije u Hrvatskoj bila količina pljuvanja po vlastitoj zemlji i sugrađanima, nediskriminantno, neutemeljeno i izvan svakog razuma.

Dalje, posljedica Oluje nije više stotina ubijenih civila. Čak i optužnica je navela "oko 150", međutim, poimenice su uspjeli navesti 37, i to ni za jednog nisu uspjeli dokazati da nisu bili naoružani. Pa čak i ako uzmemo 150, što je izuzetno malo s obzirom na opseg operacije i pruženi otpor, ne znam da je 150 "više stotina". Meni nekako "više stotina" zvuči kao nešto gdje mora biti bar više od neke množine stotina, minimalno dvije. Neka ti navodiš "20 hiljada" zapaljenih kuća, optužnica pak navodi 15 tisuća, ali dobro. Izuzmimo i da su Srbi sami palili dio da ništa ne bi ostalo Hrvatima, i njihova vojska i civili, izuzmimo i da su pozivani civili da ostanu i da im nitko neće ništa (a iz broja žrtava se vidi da im nitko neće ništa), izuzmimo i letke koje su Srbi sami dijelili pozivajući svoje stanovništvo da ode jer dolaze krvoločni Hrvati, izuzmimo i da je Hrvatska sama procesuirala preko 30 slučajeva paleži i pljačke - to ti još uvijek ne daje pravo da sugeriraš da su Gotovina i Markač krivi, čisto zato što eto, tko nije kriv. Iz tih procesuiranih slučajeva prizlazi jasno i glasno da Hrvatska nikako nije mislila da nitko nije kriv, da te zločine treba procesiurati, no to su pojedinačni ekscesi, a ne udruženi zločinački pothvat.

Predbacuješ paleži i protjerivanje, da, i opet, preko 30 slučajeva je procesuirano, no ignoriraš ili namjerno ili iz svog jada da su toliku kaznu ljudi dobili za neselektivno granatiranje i udruženi zločinački pothvat, ne za palež i pljačke. Ni jedno ni drugo nije imalo nikakvu pravnu osnovu, i to ti je rekao svaki pravnik koji je progovorio ovih dana, uključujući i one inozemne. No to je bitno ignorirati kako bi se tvoja diferenciranost i socijaldemokracija mogla mjeriti količinom pljuvanja prema vlastitoj državi i sugrađanima. Odakle to - vratimo se na petnaestogodišnju EPH propagandu i iz količine pljuvanja najveću hrvatsku socijaldemokratkinju - Vesnu Pusić. Koja je uvela taj trend, no za razliku od tebe i ostalih - prije mjesec dana se javno pokajala i ispričala, valjda u jednom trenu dođe iz guzice u glavu.

Čisto je zanimljivo to, no ti to ne vidiš, da recimo za progon 200 000 Hrvata iz Sarajeva ne odgovara državni vrh tadašnje muslimanske samouprave, to su pojedinačni slučajevi. Recimo, za pokolj u Trusini ne odgovara Alija Izetbegović, odgovara Zolja i Edin Džeko. Za neselektivno granatiranje Vukovara i pokolj na Ovčari ne odgovara srbijanski državni vrh, odgovaraju pojedinci u rangu pješadije. Bez ikakvih dokaza osuđeni su naši zapovjednici (uključujući i pravni presedan - spominjanje mrtvih ljudi u presudi - bože razuma optuživati ljude koji se ne mogu braniti - pa to ni Hitleru nisu radili) - i tebi je tu neshvatljiva frustracija i neshvatljiv koncenzus o nepravednoj presudi??? Tebi je to loše?

Ne, 56 sati psihoanalize nije dovoljno za pravu dijagnozu, no dovoljno je da čovjek vidi da je u tebi nešto "off," nešto (socijalno) patološki. Perec, to si ti - ne različit, nego jadan.

(Netko je gore napomenuo da se Širokobriježani hvale da je Široki etnički čist - u Širokom nikad nije bilo etničkog čišćenja - Široki je oduvijek 99% Hrvatski; jedno Sarajevo je prije rata imalo 34% Hrvata, danas ima 2% - tko je odgovarao? Široki se ponosi tim, da, to je možda vama čudno - no isto tako se ne mora sramiti što je etnički čisto jer nije bilo etničkog čišćenja, srami li se Sarajevo što danas pivo ne toči jer to nije u skladu sa šerijatskim zakonom?)

P.S. Ako ikako možeš, zamisli da nije bilo Udruženog zločinačkog pothvata. Zamisli 100 000 ljudi okruženih sa svih strana srpskim snagama (naoružanim civilima, jel), u tom višegodišnjem klinču, praktički na life supportu. Zamisli da hrvatske snage nisu došle do onog mosta pred Bihaćem. Zamisli.

Bonus - dva teksta, jedan indexove kolumnistice neobjavljen na indexu, i jedan od rijetkih glasova razuma ostalih na (bivšem) centru hrvatskih intelektualaca Cvjetnom naselju.
http://poskok.info/index.php?option=com ... Itemid=175
http://poskok.info/index.php?option=com ... Itemid=432
thank you 4 making my point. ;)
jednoumlje sucks. :rap:
kao i opsirni i agresivni pokusaji da ga se sprovede, kao ovaj tvoj beskrajni post, koji glavinja izmedju psihoanalize, politike, teorije, prava i nacionalisticko-sovinistickog svjetonazora.
ima li smisla da uopce odgovaram na njega? (morat cu pitati svog psihijatra :D )

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Haag - presude

Post Postao/la pihach » 19 tra 2011 10:34

rasprava ide u neocekivanom smjeru, previse uvreda, toliko spominjanog jednoumlja, neuvazavanja razlicistosti stavova.
ne razumijem kako imate pravo ocekivati i zahtjevati da nas dominantna heteroseksualna zajednica prihvati kao seksualnu manjinu kada na isti nacin (kao i extremni homofobi) ne postujete tudje stavove na neke 'svakodnevnije' teme poput jaza izmedju srba i hrvata (koji ce ocito trajati dovjeka) i pljujete medjusobno o stvarima na koje ionako mi sami ne mozemo utjecati?
uzas zivi!!

s obzirom na navedeno i na cinjenicu da sam sama autorica teme, molim moderatorice da zatvore temu.
dapace, obrisite ju!

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Haag - presude

Post Postao/la Popeye » 19 tra 2011 10:44

ja sam toliko pristojan da mi je neugodno. :D

inace, jaz izmedju hrvata i srba moze trajati vjecno, a moze i zavrsiti kao nekad vjecni jaz izmedju francuza i nijemaca. ja sam optimist. :cool2:

Gost

Re: Haag - presude

Post Postao/la Gost » 19 tra 2011 10:49

Molim da se držite teme i manite postavljanja psih. dijagnoza, vrijeđanja, govora mržnje i sl. Hvala.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Haag - presude

Post Postao/la tamara3 » 19 tra 2011 11:16

Točno, a osobne uvrede ostavite za PP.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Haag - presude

Post Postao/la Kroacija » 19 tra 2011 13:15

ja samo jos moram reci da potpisujem sul..

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Haag - presude

Post Postao/la Popeye » 19 tra 2011 13:18

ne kuzim, kakve veze trenutna situacija u sarajevu ima s presudom gotovini i markaču?

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Haag - presude

Post Postao/la Popeye » 19 tra 2011 13:49

p.s.

evo jos malo dissenting opinion:
http://www.index.hr/vijesti/clanak/naci ... 47739.aspx

HRVATSKA je ovoga vikenda vratila sat nekih petnaest godina unazad. Na tuđmanovsko računanje vremena.

Nakon presude generalima opet je postalo popularno mržnjom dokazivati ljubav prema domovini, ratni zločini ponovno se miješaju s oslobodilačkim ratom, ponovno kreće prozivka unutarnjih i vanjskih neprijatelja, dok se podrška ulasku u Europsku uniju srozala na dvadesetak posto.


uglavnom, jednoumlje still sucks. :D

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Haag - presude

Post Postao/la tamara3 » 19 tra 2011 14:02

Aha. S obje strane spektra.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Haag - presude

Post Postao/la Popeye » 19 tra 2011 14:58

well, ja ću reći da za mene ante gotovina nije heroj. (u trenutku bijega je to definitivno prestao biti; heroji ne bježe, to im je jedno od osnovnih obilježja :D)
također, ne smatram da je nevin. također, ne mislim da je presuda njemu "osuda cijele hrvatske". također, ne mislim da su oni s drukčijim mišljenjem "ustaškinje".

osjećam se, ekšli, tako umjereno. :D

Plague

Re: Haag - presude

Post Postao/la Plague » 19 tra 2011 16:37

ja ću se složit s postom iznad. niti ga doživljavam ko heroja niti bi dala ruku u vatru da je nevin.
nekako mi je svejedno, valjda zato jer r od rata nisam vidjela i čini mi se suludo imat neke prevelike emocije prema svemu tome.

Avatar
Rock Faerie
Postovi: 2015
Pridružen/a: 21 pro 2006 15:22
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati

Re: Haag - presude

Post Postao/la Rock Faerie » 19 tra 2011 17:14

Mislim da imam premalo godina da bi imala neko mišljenje o svemu tome niti znam točno što se sve dogodilo. Smiješno mi je vidjet osobe koje se tad nisu niti bile rodile da se prepiru tko je kriv. Kako tko je kriv pa svi su krivi, mislim netko manje netko više ali nitko nije nevin. Većina onih najodgovornijih na njihovu sreću nije više među živima što je baš onako ironično. Sad sam se sjetila onih šibica iz rata na čijoj je kutiji bila slika mrtve i krvave žene. Ne mrzim Srbe samo mislim da nije pošteno što ćemo mi posljedice rata osjećati još godinama. Koliko će mina čisiti Srbi sa svoje zemlje, koliko će njihove djece stradati u igri od naših mina? I opet Vukovar gdje Hrvati i Srbi žive zajedno gdje je 'detelina 10kn po kilogramu' gdje žive susjed do susjeda onaj tko je klao i onaj kome su poklali obitelj.
They share a look in silence and everything is understood

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Haag - presude

Post Postao/la ow » 19 tra 2011 20:28

Koliki licemjer može biti čovjek koji na dan čitanja optužnice pusti u prodaju knjigu naziva: "Ante Gotovina, ratnik, pustolov i general" koja počinje rečenicom u kojoj je precizirana i visina kazne.
Naravno, isti autor (za one koji ne znaju Nenad Ivanković) godinama se zaklinje u svehrvatstvo (gotovo jednakim žarom s kojim se svojevremeno zaklinjao u CK SKJ), lamentira o haškoj nepravdi spram hrvatskih generala i optužuje sve što je lijevije od HSP-a za izdaju (s posebnim naglaskom na Mesiću) i naravno da je gorljivi učesnik svih braniteljskih prosvjeda.

Ali sve to ga ne sprečava da misli i na zaradu puštajući u prodaju svoje baljezgarije baš u trenutku kada je javnost najusredotočenija na ime i prezime generala iz naslova knjige.
Ivanković nesumnjivo voli Gotovinu. Toliko ga voli da je spreman prodavati ga za 39 kuna po komadu - i to u trenutku kad je roba najtraženija.
Pored takvih domoljuba nije ni čudo što je Gotovina dobio tolike godine. Dobro da je uopće i živ.
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

smiley
Postovi: 15
Pridružen/a: 16 tra 2011 23:26
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Haag - presude

Post Postao/la smiley » 20 tra 2011 09:10

Kriv je ,nego sta!
Nije on nikakvo nevinašce.Zaboravljate da je ipak bio vojnik za novce,od Legije stranaca pa do Južne i srednje Amerike,nema sta nije radio i ne znam koga što sve nije učio.U Francuskoj je osudjen za pljacku draguljarnice(na 9 godina -pravomocno-ako su informacije tocne),a onda se pojavio u Hrvatskoj,uletio u rat i za cca mjesec dana dobio,prakticno,čin generala,a zaboravljate da se mnogi godinama školuju i ne dosegnu taj čin
Prvo i prvo ne bi dobio toliko godina da nije kriv,sto meni govori da je kriv i vise nego li sam mogla i pomisliti.

A što vi mislite,da se tamo negdje netko igra sa ljudskim životima i tako olako dijeli te visoke kazne i praktično im se na taj način oduzima život?????

Drugo,najvise mi smeta sto se on izjednacava(i ne samo on) sa samom Olujom,tako da je i ona kao takva osudjena sto se nikako nije smjelo dogoditi,a za sve to je opet kriv HDZ jer je mislio da na taj nacin obrana Gotovine nema sanse da ne uspije,jer kao iza njega stoji cijela drzava i narod-malo su pobrkali realnosti i svoju mastu,i na taj nacin je taj isti HDZ ponizio ,obiljezio,osramotio ovaj narod,a narod glup kao što jeste pije serviranu HDZ-ovu kašu.
Hrvatica sam i doživjela sam povratak naših vojnika poslije oslobodjenja Knina u Split,i isto tako sam sam uživo čula što su oni sami pričali(vikali) -EJ,ŠTA SMO IM RADILI,i cijeli grad je uskoro brujao i svi su vec znali i izmedju sebe komentirali da su naši cinili sranja i gadarije-meni je tada to bilo šokantno .
Pričali su o kradjama po napuštenim kućama,kamionima natrpanim svim i svakakvim stvarima,pričali su kako su namjerno granatirali krovove da kuće što prije propadnu poslije samo par kiša-da se ovi nemaju gdje vratitit,a meni nije bilo jasno zašto to rade jer sam dotad mislila da smo mi iznad toga i nesposobni da cinimo zvijerstva a plus toga,te za te kuće i ta imanja netko je generacijski radio i dobro se naradio da bi stekao to što ima,i nikome ništa s neba nije palo,tako da......ovo nam se moralo desiti,i neka nam se desilo.Nitko ništa nije sprijecio,poticalo se da rade to što jesu,i ovo je samo naplata.

Avatar
rainbow
Postovi: 3580
Pridružen/a: 23 kol 2010 22:41

Re: Haag - presude

Post Postao/la rainbow » 20 tra 2011 09:23


Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Haag - presude

Post Postao/la tamara3 » 20 tra 2011 09:36

Di su bili devedesetih kad se to događalo, šta nisu stisli ondašnju vlast za jaja i tražili da se zločini kazne, čisto da se ovo ne bi dogodilo? Ili je sad superkul izdavat kojekakva priopćenja da se vidi kak su si oni jako šik i politički korektni? Erm, bit će da je ovo drugo :kava:.

Avatar
rainbow
Postovi: 3580
Pridružen/a: 23 kol 2010 22:41

Re: Haag - presude

Post Postao/la rainbow » 20 tra 2011 10:06

:) ne znam odgovore na ova pitanja (moguće je da je ovaj scenarij koji si ti navela il npr da se tek kroz određen vremenski period došlo do postojećih podataka, a ne neposredno nakon zbivanja, ili već) , no motivacija autora ovog članka neka ostane njima na savjest, mislim da je bitniji sadržaj, al to je samo moje mišljenje;

malko offtopk: glede onog Širokog i etničke čistoće - ma nije problem u tome dal je nešto etnički čisto il ne; već da meni ko ditetu govore kako smo čisti i da nema muslimančina i srba i usput nam daju svakome po sliku od ante pavelića da nosimo u novčaniku (i mi smo to nosili:/), il da mi moja tetka govori: pa ne bi ti valjda nekad doma dovela muslimana il srbina(il crnca nedajbože) i da sad ne ulazim u cijeli niz takvih sugestija koje donekle razumijem odakle dolaze, ali hvala, ne bih da su dio mog svjetonazora il osjećaja (premda tako razmišlja gotovo većina "nekvir" ljudi koje poznajem) i sorry etnička čistoća u mom umu nije nešto čime bi se trebalo kurčiti ili poticati, u tom smjeru želim reći da i naša hrvatska strana ima putra na glavi, a ovaj gornji članak iznosi dio toga u slučaju da je vjerodostojan;
ili to nije bitno? ti ubijeni ljudi, te spaljene kuće? ta okrutna ponašanja? da li su vam normalne/ok te tzv "kolateralne" štete?
(btw i mene je štrecnulo kad sam čula za presudu, vjerojatno je u meni dotaknulo taj domoljubni segment, ali ne mogu ne pokušati sagledati cjelokupniju/širu sliku i mišljenja koja nisu bazirana na nacionalnom ponosu i sličnim osjećajima, ne kažem da mi to uspijeva)

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Haag - presude

Post Postao/la tamara3 » 20 tra 2011 10:23

Nisam vojnikinja, nemam nikakvog iskustva u ratovanju, niti imam vojnih lica u obitelji - dakle totalna sam neznalica po tom pitanju, ali meni kolateralne žrtve (ponaprije civilne) nisu normalna stvar i mislim da vojnici trebaju ratovati s vojnicima, ako već ratuju, jel.

Ali, općenito su takve žrtve, očito, uobičajene i ne vjerujem da je ijedna oslobodilačka akcija na svijetu u povijesti ratovanja prošla bez takvih žrtava, pa Oluja nije iznimka (trenutno mi pada na pamet masovna silovanja Berlinčanki nakon ruske oslobodilačke akcije u 2. svjetskom ratu, a ima još toga). Je li se to događalo po nečijoj izravnoj zapovijedi ili je riječ o razbojnicima i huliganima koji su jedva dočekali da se na nekome iživljavaju, ne znam jer nisam bila tamo, znam samo ono što sam čula i čitala - što uopće ne mora biti vjerodostojno jer medijima uglavnom ne vjerujem.
Ili je možda, dijelom, riječ o ljudima koji su prolupali u godinama prije pa su bili žedni osvete? Ni to ne znam, niti mogu znati.

Moj opći trenutni dojam u atmosferi koja vlada državom jest da nema neke sredine - s jedne strane imamo nacionalnu histeriju (može li to rezultirati jačanjem desnice?), a s druge, posve suprotne, one koji doslovno likuju nad presudom (pročitala sam komentar nekog djeteta na FB-u da je "Tuđman bio isti ko i Hitler" :o - a to je očito rezultat nečijeg trovanja na isti način kao što si ti spomenula Pavelića, po meni jednako opasno, glupo i radikalno ko oni klinci koji štuju ustaški pokret). Mislim da i jednima i drugima fali daska za nekakvo pomnije (kritičko) promišljanje. Ne kažem da je ja imam jer me sve to trenutno zamara pa izbjegavam čitati i slušati o tome, bar dok se strasti malo ne smire.

Avatar
odiseya
Postovi: 298
Pridružen/a: 23 svi 2010 01:49
Spol/rod: žensko

Re: Haag - presude

Post Postao/la odiseya » 20 tra 2011 11:37

tamara3 je napisao/la:
Ali, općenito su takve žrtve, očito, uobičajene i ne vjerujem da je ijedna oslobodilačka akcija na svijetu u povijesti ratovanja prošla bez takvih žrtava, pa Oluja nije iznimka (trenutno mi pada na pamet masovna silovanja Berlinčanki nakon ruske oslobodilačke akcije u 2. svjetskom ratu, a ima još toga).
Da, zaista bi popis slicnih stvari samo iz 2 svj. rata bio jako dug, ali pobjednici nisu sudili sami sebi...sudilo se nacizmu.

Srecom pa imamo pravila rata, pravila o tome kako i koga treba ubijati, a sto ipak nije u redu...jer je poznato kako rat sam po sebi ima smisla i savrseno je razuman. :confused:
Na osnovi tih prava i pravila...na kraju imamo velike pobjednike i heroje, a sa druge strane (gubitnicke jel') divljake i ubojice/zlocince.
....what a wonderful world *whistle* :fuj:

@ wave
I danas se guraju slike u novcanike...s jedne strane Ante Pavelica, a sa druge nekih cetnickih vojvoda...toga je bilo i biti ce, pitanje je samo koliko ce ti ljudi imati odraz na cjelokupno drustvo i narod u cjelini.

Avatar
Sekhmet Amt ur
Postovi: 25
Pridružen/a: 05 tra 2011 17:34
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U otvorenoj vezi
Lokacija: T-34

Re: Haag - presude

Post Postao/la Sekhmet Amt ur » 21 tra 2011 08:18

tamara3 je napisao/la:(pročitala sam komentar nekog djeteta na FB-u da je "Tuđman bio isti ko i Hitler" :o - a to je očito rezultat nečijeg trovanja na isti način kao što si ti spomenula Pavelića, po meni jednako opasno, glupo i radikalno ko oni klinci koji štuju ustaški pokret).
:roll: Nije bio isti kao Hitler, samo je nastavio tamo gdje je stao Pavelić ( Hitlerov mezimac, čiju je ideologiju ponovno oživio Tuđman ) 1945. godine - riješavanje ''srpskog'' pitanja ( nevjerovatno podsjeća na Hitlerovo riješavanje ''židovskog'' pitanja) u Hrvatskoj jednom zauvijek. I to mu je skoro uspjelo, s obzirom da je postotak Srba sa oko 13% prije rata, pao na oko 4%. Tuđmanu je rat bio potreban za izgon Srba iz Hrvatske i podjelu Bosne. Hrvatskoj za osamostaljenje rat nikad nije bio potreban. Pobuna krajiških Srba u Kninu se mogla riješit već 1991. godine, ali Tuđman je to odbio pod izgovorom da ne želi ''izazvat'' rat. Na kraju smo ga ipak dobili, jer Tuđmanu i njegovim proustaškim krugovima nije bilo do mirnog osamostaljenja Hrvatske od bivše SFRJ.
By the way, taj klinac je sasvim u pravu.

ON: Što se tiče presude, Markač je dobio što je zaslužio jer je bio direktno odgovoran za pokolj civila u Gruborima, Čermak nije trebao biti oslobođen, jer je bio direktno odgovoran za ono što se događalo tijekom i posebno nakon vojno-redarstvene akcije ''Oluje'', jer je on bio zapovjednik Zbornog mjesta Knin i ono za što je osuđen Gotovina, je on direktno kriv! Gotovina je trebao biti oslobođen, ali ova presuda njemu je indirektna presuda Tuđmanu, Šušku i ostaloj političkoj kamarili iz devedesetih, od kojih neki trenutno obnašaju najviše funkcije u Saboru poput Šeksa. Šteta što Haški sud ne osuđuje posthumno, jer Tuđmana bi svakako trebalo osudit i smjestit jednom zauvijek uz najveće zločince moderne povijesti na ovim prostorima, što on i jest bio. Kamo sreće da ga je Tito likvidirao dok je bio živ, zajedno s Miloševićem i ostalom profašističkom stokom s obje strane.

@ Popeye - borbeni pozdrav! ;)

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Haag - presude

Post Postao/la tamara3 » 21 tra 2011 09:42

O jebote, počeli su nam dolazit i najbliži Tuđmanovi suradnici i insajderi koji točno znaju kaj je i kak bilo :roftl: :roftl: :roftl: :haha:.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Haag - presude

Post Postao/la Popeye » 21 tra 2011 10:16

tamara3 je napisao/la:Di su bili devedesetih kad se to događalo, šta nisu stisli ondašnju vlast za jaja i tražili da se zločini kazne, čisto da se ovo ne bi dogodilo?
ekšli, neki od ljudi koji su potpisani su bili jedni od rijetkih koji jesu jos devedesetih trazili da se zlocini kazne. franjo tuđman ih je proglasio drzavnim neprijateljima. a pomalo je smijesno kad kazes zasto neki mirovni aktiv isti 'nisu devedesetih stisli ondasnju vlast za jaja'... ti se ne sjecas tudjmanove vlasti? :D

no opet se tu preokrecu stvari: krivi su ljudi koji su upozoravali na zlocine sto isti nisu kaznjeni, a ne drzava koja je te zlocine tolerirala odnosno ljudi koji su ih pocinili? nema smisla.

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Haag - presude

Post Postao/la jpeg » 21 tra 2011 10:19

tamara3 je napisao/la:O jebote, počeli su nam dolazit i najbliži Tuđmanovi suradnici i insajderi koji točno znaju kaj je i kak bilo :roftl: :roftl: :roftl: :haha:.
:lol: :lol:

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Haag - presude

Post Postao/la tamara3 » 21 tra 2011 10:44

Popeye je napisao/la:a pomalo je smijesno kad kazes zasto neki mirovni aktiv isti 'nisu devedesetih stisli ondasnju vlast za jaja'... ti se ne sjecas tudjmanove vlasti? :D

no opet se tu preokrecu stvari: krivi su ljudi koji su upozoravali na zlocine sto isti nisu kaznjeni, a ne drzava koja je te zlocine tolerirala odnosno ljudi koji su ih pocinili? nema smisla.
Sjećam, vrlo vjerojatno bolje od tebe.

Preokretanje ili navlačenje teze kao premalene čarape jer, eto, imaš malo vremena viška za sitna podbadanja as usual :D? Jer naime, legitimno je pitati se naglas neke stvari, bez da ti netko zakelji etiketu :roll2:.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Haag - presude

Post Postao/la Popeye » 21 tra 2011 10:59

nema nikakvih podbadanja. postavila si sugestivno pitanje, dobila si odgovor. ;)

ali to nije tema uopce... ja sam takodjer postavio pitanje: ako nisu krivi gotovina i markač, tko onda jest?
odnosno, jel se u oluji i nakon njen uopce dogodilo ista sto bi trazilo sudski progon?

magarica
Postovi: 18
Pridružen/a: 13 sij 2011 13:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Haag - presude

Post Postao/la magarica » 21 tra 2011 12:07

ne ulazeci u pravde/nepravde/presude i ostalo, ova nastala situacija mi se sviđa samo zbog toga što su ljudi skuzili da nas EU samo guzi - i da ce samo to i radit ubuduce. Kad vec nisu shvatili da nam unistavaju privredu samo da nam mogu uvozit svoj otpad shvatili su na ovaj nacin.. zalosno al bolje ikako nego nikako.
:bomba

Odgovorite