Haag - presude

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Haag - presude

Post Postao/la Popeye » 21 tra 2011 14:41

zanimljiv pogled na stvari:
http://www.h-alter.org/vijesti/uvodnik/ ... i-krivcima

e da, ukoliko nekoga zanima gdje je bio zoran pusić devedesetih, odmah da kažem da je bio u zagrebu, između ostaloga i premlaćen od strane hrvatske policije kad je pokušao spriječiti izbacivanje iz stana jedne srpske obitelji.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Haag - presude

Post Postao/la tamara3 » 21 tra 2011 14:54

Dobro. I sad ćemo narednih mjesec dana čitati 508 komentara tjedno u svim mogućim i nemogućim medijima, kako onih koji nešto o cijeloj stvari znaju, tako i od onih koji pojma ni o čemu nemaju, i?
Činjenica jest da se dogodilo što se dogodilo pa mene samo zanima hoće li se i što poduzeti po tom pitanju ili su glavni krivci naprosto žrtvovali ovu dvojicu da njihove guzice ne bi išle u zatvor? Hoće li napokon netko smijeniti Bajića? Hoće li ojačati desnica u općoj apatiji koja je još dodatno pojačana tom presudom?

Avatar
Sekhmet Amt ur
Postovi: 25
Pridružen/a: 05 tra 2011 17:34
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U otvorenoj vezi
Lokacija: T-34

Re: Haag - presude

Post Postao/la Sekhmet Amt ur » 21 tra 2011 19:26

tamara3 je napisao/la:O jebote, počeli su nam dolazit i najbliži Tuđmanovi suradnici i insajderi koji točno znaju kaj je i kak bilo :roftl: :roftl: :roftl: :haha:.
Ne moraš bit ''Tuđmanov insajder'' da bi bio informiran o nekim stvarima. Ali očito ti je ovaj komentar najveći doseg informiranosti o nekim činjenicama konkretno za ovu temu. Svaka daljnja rasprava s tobom bi bila mučenje.
Over and out.

Avatar
odiseya
Postovi: 298
Pridružen/a: 23 svi 2010 01:49
Spol/rod: žensko

Re: Haag - presude

Post Postao/la odiseya » 21 tra 2011 21:47

@ Sekhmet
Nes' ti informiranosti da je broj Srba nakon rata manji nego prije rata i da je Tudjman zelio rijesiti "pitanje Srba"...to je svima jasno *yawn*
Zanimljivo je kako se pri tome zaboravlja da su ti isti Srbi zeljeli svoju "krajinu" bez obzira na cijenu i da se nije tada reagiralo dobili bismo jos jednu Republiku Srspsku slicnu onoj koja jos uvije egzistira na teritoriju BiH.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Haag - presude

Post Postao/la Popeye » 22 tra 2011 12:31

tamara3 je napisao/la: Hoće li ojačati desnica u općoj apatiji koja je još dodatno pojačana tom presudom?
pa ja mislim da i nece, jer su tako fakin nesposobni.

Avatar
Sekhmet Amt ur
Postovi: 25
Pridružen/a: 05 tra 2011 17:34
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U otvorenoj vezi
Lokacija: T-34

Re: Haag - presude

Post Postao/la Sekhmet Amt ur » 23 tra 2011 10:27

odiseya je napisao/la:@ Sekhmet
Nes' ti informiranosti da je broj Srba nakon rata manji nego prije rata i da je Tudjman zelio rijesiti "pitanje Srba"...to je svima jasno *yawn*
Nekim pojedincima očito nije sasvim jasno, kad se zgražaju nad komentarima da je Tuđman bio poput Hitlera, jer on to i jest bio. Ne u onoj mjeri koliko sam Hitler, ali njegova retorika i određeni postupci su čisti fašizam! A ti zijevaj i dalje.
odiseya je napisao/la:Zanimljivo je kako se pri tome zaboravlja da su ti isti Srbi zeljeli svoju "krajinu" bez obzira na cijenu i da se nije tada reagiralo dobili bismo jos jednu Republiku Srspsku slicnu onoj koja jos uvije egzistira na teritoriju BiH.
Zanimljivo je da je Tuđman krajiškim Srbima predložio tzv. Plan Z4 i da su ga isti prihvatili, danas bi imali Republiku Srpsku i u Hrvatskoj. By the way, Srbi su protjerani i iz dijelova koji nisu pripadali tzv. RSK-a. To jest bio etnocid. Get a grip! :roll:

Toni
Postovi: 4
Pridružen/a: 23 tra 2011 13:20
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati

Re: Haag - presude

Post Postao/la Toni » 23 tra 2011 13:28

Zelim nesto reci. Necu koristiti uvrede, misljenja cu argumentovati i izvore informacija navesti.

Odgovaram sul. posto njen post najvise pokusava da obrazlozi i dokaze svoje tvrdnje. Govoricu samo o brojevima a neki drugi put ako mislim da bi vredelo, reci cu nesto i o drugim poentama tog posta.

sul. je napisao/la:
Dalje, posljedica Oluje nije više stotina ubijenih civila. Čak i optužnica je navela "oko 150", međutim, poimenice su uspjeli navesti 37...
Istoricari i drugi akademici, ljudi koji se pojavljuju u javnom govoru, koji pisu udzbenike i razni drugi se ne rukovode istim standardom dokaza koji sud zahteva u krivicnom gonjenju neke osobe. Stvaran obim nijednog pokolja u istoriji covecanstva nije dokazan na taj nacin. Nikada se nece znati konacan broj civila ubijenih u Oluji. Ali neke procene ce biti bolje od drugih. Procena od nekoliko stotina je sasvim na mestu.

Toliko o javnom govoru.

A sada zelim reci i nesto to tome koliko je ovan navod koji je postavila sul. pogresan cak i iz cisto pravnog ugla:

Netacno je i neprimerno bilo koju cifru prikazivati kao cinjenicni nalaz suda o konacnom broju ubijenih civila / spaljenih kuca / proteranih ljudi itd.

Ovaj process se nije bavio utvrdjivanjem takvih cinjenica. Ja sam procitala preko 1500 stranica materijala sa ovog sudjena i nigde u dokumentacji nisam naisla na podatak da su optuznica ili sud, bilo dosli, bilo uopste pokusali doci do nekog konacnog broja. Treba postaviti i pitanje zasto bi optuznica uopste i stavljala na sebe teret dokazivanja necega sto je prvo nemoguce iz prakticnih razloga a drugo koliko ja vidim i nepotrebno.

Cak sta vise, ono sto sam ja nasla navodi na misljenje da se sud trudio zaobici raspravu o konacnim brojevima. Tako na primer, a ovo je samo jedan od mnogih primera, u Obrazlozenju presude (od sada O.P.) na strani 902/903, paragraf 1709, pise da “sud nalazi” da su hrvatski vojnici pocinili “preko” 40 ubistava, “veliki broj” slucaja unistavanja imovine, kao i progon “vise od” 20,000 Srba. Oni su pri ovom navodu uzeli broj dokazanih primera pa su onda i taj broj smanjili da bi se formalno obistinila kvalifikacija “preko” i “vise od” a na taj nacin u isto vreme sud saopstio da nije napravio cinjenicni nalaz o konacnim ciframa za bilo koji od ovih zlocina. Inace ovo “preko 40” ubistava se moze potvrditi u O.P. str. 912, para. 1726, gde se za potrebe dokazivanja samo jedne od tacaka optuznice navode imena 43 ubijene osobe (a to je vise od 37). Potpuni broj dokazanih ubistava se moze naci u poglavlju 4.1 O.P. gde su zrtve navedene odvojeno po opstinama a cak ni sam sud nije video potrebu ih sve sabere. Necu ih sabirati ni ja, ko hoce neka ide da broji.

Sto se tice optuznice – ni oni nisu procenjivali konacne brojeve. Apsolutno je natacno da je optuznica navela “oko 150.” Da je to tako, onda bi se zaista moglo zakljuciti da su napravili procenu konacnog broja i da mozda ta cifra moze posluziti kao gornja granica sudskog nalaza od “preko 40.” Ali optuznica se vodila istom logikom kao i sud i zbog toga je navela ono sto su oni smatrali donjom a ne gornjom granicom. Zbog toga u Optuznici (paragraf 17) pise “barem 150” (u originalu na engleskom “at least 150”) a ne pise “oko 150”. To sto se njihova donja granica razlikuje od donje granice koju je utvrdio sud naravno govori da optuznica nije sve od tih slucajeva uspela dokazati u skladu sa standardom dokaza koji je neophodan radi krivicnog gonjenja osoba. Ali ti standardi, kao sto sam vec rekla na pocetku nisu isti standardi dokaza koje moraju koristiti ostali ljudi u drugacijim situacijama.

To je sve sto cu reci sada. Ja ne znam koliko ovo vredi nekome ovde, koliko vi ovo zelite cuti i koliko vas zanima. Ako mislim da ima svrhe, vraticu se da kazem jos o stvarima iz ovog posta jer bih mogla jos svasta reci. Ako je neka od vas ovo sve procitala ja se zahvaljujem na paznji.

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Haag - presude

Post Postao/la ariadne » 23 tra 2011 13:39

Na stranu sve ovo što je rečeno, jel samo meni fascinantno da se ljudi pojavljuju niotkuda kako bi prokomentirali samo ovu temu? :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
Jadzia Dax
Postovi: 3063
Pridružen/a: 08 vel 2011 21:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: lala land

Re: Haag - presude

Post Postao/la Jadzia Dax » 23 tra 2011 23:30

ariadne je napisao/la:Na stranu sve ovo što je rečeno, jel samo meni fascinantno da se ljudi pojavljuju niotkuda kako bi prokomentirali samo ovu temu? :D
Upravo to, kao da im cijelo postojanje ovisi o tome tko je upravu i zašto.

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Re: Haag - presude

Post Postao/la Ameli » 24 tra 2011 16:33

Bilo bi mi bolje da nisam niti otvorila ovu temu, jer zbilja sam ostala neugodno iznenađena sa mnogo komentara.
Ow i Toni vama :thumbup:

Presuda je došla baš u vrijeme, kad je desnica i hdz na najnižim granama i ako je ikome išlo u korist to je onda desnoj strani.
Šporka politika (jedna priča za javnost, a druga u provedbu), tako je bilo, a ni sad bolje nije.
Ova dvojica su žrtvovani, a glavni krivci ili pod zemljom ili još sjede u saboru, neki su bili pametniji pa su maknuli se na vrijeme. Da sad ne ponavljam mislim da je Ow već sve to lijepo napisala.

Po meni jedino što je u interesu bilo Miloševiću, jeste da na bilo kakav način preseli veliki broj Srba na Kosovo, Kosovo mu je bila najveća boljka i vjerujem jedini razlog svom zlu koje je proizveo.. A u tome mu je pomogao Tuđman.
A kako to učiniti, reći, aj te vi vamo, a vi tamo? Ma da Najlakše je bilo al naravno uz žrtve, jeste zaratiti. (stalno mi se vrti po mislima karađorđevo tuđman milošević).

Ovo je prvi put da javno pišem, al već mi je puna kapa.
Noć uoči Oluje, išla sam iz Makarske za Veliku goricu. Ujutro već je započela akcija, nikad neću zaboraviti na radiju ( s obzirom da svi znate da volim narodne) Korenica, voditelj(srbin) moli narod da ne napuštaju domove i ne bježe, jer sa Hrvatske strane upadaju u njihovu frenkveciju, prilikom čega su plasiraju vijest kako dolaze Ustaše( mi smo na vijestima slušali kako Srbi sami organizirano odlaze, s tim da ih Tuđman javno poziva da ostanu). Može mi svako reći lažeš, petljaš, AL znam šta sam čula. Kolone srba koje su odlazile, frendovi su me zvali da dođem gledati sa strane ceste, nisam htjela, ono što sam od njih ćula neću pisati.
Jedna od prvih iz Zagreba za dalmaciju vračala sam se preko Knina i vidjela mnogo spaljenih kuća (netko je spomenuo kako su si srbi sami spaljivali kuće, pretpostavljam da bi onda i kuruze i sve okolo, al dobro opet netko zna više).

Može svako iznositi svoje mišljenje i imati svoje viđenje situacije (počesto je to viđenje subjektivno), al ponekad mora se suočiti sa istinom, pa makar ona i ružna bila. Da ne bi se opet isto zlo ponovilo.
U ovom slučaju zla je bilo, al krive osobe leže u zatvoru.
I država i jedan narod ne smiju biti ocrnjeni zbog takvih.

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Haag - presude

Post Postao/la Zita » 24 tra 2011 22:22

ariadne je napisao/la:Na stranu sve ovo što je rečeno, jel samo meni fascinantno da se ljudi pojavljuju niotkuda kako bi prokomentirali samo ovu temu? :D
upravo to!
cudno da se niti jedna srpkinja/srbin ne pojavljuje ovdje (niotkud) da prica o broju procitanih stranica, optuzbama, kriminalu, zlocinima te o ubijenima/silovanim/mucenim u Vukovaru i Srebrenici. O ostalim mjestima srpske agresije da ne pricamo. Da nam saopšti iz daleke Indonezije nešto o tome na ovom lijepom hrvatskom lezbijskom sajtu.
Najbolje da se napravi neki tecaj
Eto. samo pomisao, bez uvrede!
Measure of a woman is her sense of humor

Toni
Postovi: 4
Pridružen/a: 23 tra 2011 13:20
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati

Re: Haag - presude

Post Postao/la Toni » 25 tra 2011 05:21

Evo mog priloga:


O Srebrenici:
Ja mislim da je taj zlocin bio genocid. Ja se nadam (ustvari sam sigurna) da ce presuda to i potvrditi Karadzicu i Mladicu. Pravedno bi bilo da se i tamo potvrdi tacka optuznice koja navodi udruzeni zlocinacki poduhvat (gde optuznica ukljucuje Karadzica i Mladica). Isto tako mislim da Srbiji ne treba dozvoliti dalje integracije dok se Hagu ne isporuci Mladic. Tako nesto ne bi bilo dobro ni za jednu stranu – Evropa bi gubila na ugledu, zrtve ne bi bile prepoznate, Srbija ne bi postala pravna drzava.

O Vukovaru:
Sud je taj zlocin prepoznao i osudio. Ja se slazem sa odlukom suda. Mislim da se o visini kazne ne moze nista objektivno reci i da su sve kazne samo simbolicne. Kako se kazna odredjuje je obralozeno u svakoj presudi ponaosob. Ako razumete poentu mog prvog posta (da sud nije utvrdio koncne brojeve) onda se nadam da razumete zasto se kazna ne moze odredjivati prema brojevima (mislim ovo se odnosi na Gotovinu).

O mom licnom osecaju za pravdu mogu reci ovo:

Ja ne mogu zamisliti situaciju u kojoj bih ja ubila neku osobu. Ali kada bih ja videla Sljivancanina da se davi, ja mu ne bih pomogla.

Ja o ovome vrlo otvoreno govorim sa ljudima u Srbiji.

Zita je napisao/la: Eto. samo pomisao, bez uvrede!
NIsam se uvredila, nadam se da nisi ni ti.

Btw. mislim da je tema zanimljiva i vazna. Sigurno to misle i neki drugi. Ja time objasnjavam pojavu ljudi “niotkuda.”
Zadnja izmjena: Toni, dana/u 24 svi 2011 13:08, ukupno mijenjano 1 put.

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Haag - presude

Post Postao/la ow » 25 tra 2011 19:05

Ameli je napisao/la:I država i jedan narod ne smiju biti ocrnjeni zbog takvih.
Drzava i narod moraju se sami odmaknuti od onih koji su palili kuce i ubijali starce.
Drzava se od toga mogla odmaknuti da je zlocine istrazila a zlocince procesuirala. Ni sada nije kasno.
Narod se moze od toga odmaknuti ako svaki pojedinac u sebi osvijesti cinjenicu da su osobe u uniformama HV-a pljackale i palile kuce (pa makar da je bila samo jedna) i ubijali starce i invalide.
Svako mjenjnje cinjenica i opravdavanje tipa - "a sta su oni nama radili u Vukovaru?" - samo nas stavlja u isti kos sa agresorom i otvara novi krug mrznje koji moze inicirati nove zlocine nekada u buducnosti.

Nakon Oluje su se dogodila ubojstva za koja - ne samo da nitko nije osudjen vec su sustavno skrivana od javnosti.
Netko je doista zbog toga trebao odgovarati upravo zato da bi se ti zlocini ODMAKNULI od hrvatske drzave i hrvatskog naroda.
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

Toni
Postovi: 4
Pridružen/a: 23 tra 2011 13:20
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati

Re: Haag - presude

Post Postao/la Toni » 26 tra 2011 08:02

Ooooo je napisao/la: Molim te za inf.koje nisu naglabanja


Ja ne bih. Mislim da ipak ne vredi. Izvini nije nista protiv tebe licno.
Zadnja izmjena: Toni, dana/u 24 svi 2011 13:06, ukupno mijenjano 1 put.

Toni
Postovi: 4
Pridružen/a: 23 tra 2011 13:20
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati

Re: Haag - presude

Post Postao/la Toni » 26 tra 2011 08:04

Ooooo je napisao/la: Molim te za inf.koje nisu naglabanja


Ja ne bih. Mislim da ipak ne vredi. Izvini, nije nista protiv tebe licno.

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Re: Haag - presude

Post Postao/la Ameli » 26 tra 2011 11:08

ow je napisao/la:Svako mjenjnje cinjenica i opravdavanje tipa - "a sta su oni nama radili u Vukovaru?" - samo nas stavlja u isti kos sa agresorom i otvara novi krug mrznje koji moze inicirati nove zlocine nekada u buducnosti.
Baš to!!!,
ako bi išli po onoj "oko za oko- zub za zub"
onda bi na prste mogli prebrojati oni koji bi ostali živi.

Prije jednog vremena, ne znam koliko vas se sjeća tema je bilo glasanje, hercegovina, prekucavanje između nas nekolicine. Ja sam jasno napisala da se ne slažem sa nekim stvarima i došla u sukob di me se prozivalo šovinista, ksenofob i ne znam šta.

Ova tema, nažalost sve to sadrži. Moram priznati da me to rastužuje, jer godinama sam tu sa vama na ovom forumu, i prošlo sve i svašta, al smo se držali koliko- toliko skupa, bez obzira koje orijentacije, nacije, vjere itd.
Ovo možda toliko i nije bitno, al napisat ću:
Ja sam pravoslavne vjere(Srbin), rođena sam u Dalmaciji i ne sramim se niti svog Porijekla, niti svog Rodnog mjesta( Države). Naprotiv ponosna sam!
Kad je Vukovar pao, i kolona kad je išla ja sam plakala.
Kad sam napustila Sarajevo, malo prije nego će početi rat i gdje je meni jako draga osoba poginula u granatiranju, nisam došla sebi jako dugo.(napomena, mnogo obitelji mi je izginulo u tom "bosanskom loncu")
Kad su žene iz Srebrenice iz autobusa izlazile, plakala sam, znala sam da neće biti dobro i tako je bilo.
Nisam pobjegla iz ove zemlje, mada sam bila i četnikuša i jebalo mi se srpska mater i prisluškivo telefon i policija dolazila doma, majku su mi u skloništu htjeli zatući, nisam pobjegla, jer ovo je i moj dom i moj narod, kao i onaj koji je u toku Oluje bio protjeran.
Ne sramim se, savjest mi je čista i zbilja nije lako čitati i slušati, "Srbi ovakvi-onakvi, zli, pogani, treba ih ..itd". Zar su svi takvi???

U ovoj državi jedno vrijeme se govorilo, jedino što može biti gore od srbina je peder.
Eto, ja i peder i srbin :ruza:

p.s. a vi cure, žene, koje ste tobože moje vjere i nacije i došle ste tu samo da podjarite, pljunete i vrijeđate, sramim vas se i mene ste pljunule i još tisuće srba i njihovu djecu koji desetljećima i duže, žive i rade u ovoj državi i skup sa ostalim narodima prolazi razne probleme. Zbog takvih mi ispaštamo. Al vi toga niste svjesni. Ono 4C, najbolji prevod bi bio: Samo srbin, srbina sjebe.
Ispričavam se na podužem tekstu, ali neke rečenice su me rastužile, jer mislila sam da je ovo forum, svih nas dobre volje (bez obzira na vjeru i naciju).
Toliko od mene.

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Haag - presude

Post Postao/la Zita » 26 tra 2011 20:29

ovaj preokret u temi je toliko oduran da bi temu trebalo preimenovat te od nje stvorit grupu za samosazaljevanje.
ot:
Pravedno bi bilo da se i tamo potvrdi tacka optuznice koja navodi udruzeni zlocinacki poduhvat (gde optuznica ukljucuje Karadzica i Mladica).
dakle mislis da je Oluja bila udruzeni zlocinacki pothvat. To si barem napisala.
Isto tako se nadam (a svi znamo sto se za nadu kaze) da se registriras na sve moguce forume gdje se slavi cetnistvo i da njih isto pokusavas poduciti o povijesti te nauciti kako da se ne rade iste greske. Da im isto iznosis sve svoje stavove te da oni nisu iskljucivo rezervirani za CroL. U zadnjoj recenici zbilja nisam sarkasticna. Ako jesi posalji mi barem 3 linka foruma gdje pises o tim temama jer te ocito dovoljno zanimaju da se registriras na forume samo radi toga. I ako jesi-skidam kapu no ako nisi-nemamo o cemu vise razgovarati.
Pozdrav
Measure of a woman is her sense of humor

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Re: Haag - presude

Post Postao/la Ameli » 26 tra 2011 21:36

Zita frendovi smo (ovakvi onakvi), al kao i ja i mnogi podližeš emocijama ( kako i s moje možda tako i s tvoje, imamo razloge).
Al nedam da me mrziš jer sam srbin, nedam da me gledaš pod prizmom glupana i idiota, zla, srbčine.
Ja sam čovjek, cijeni me takvu.
Ako sam tužna za Oluju i zločine al opet gledam sa dvije strane i nisam zaboravila ni Vukovar ni Srebrenicu nit Ahmiće nit Omarsku Nit Čapljinu, al nikom ne sudim..ima tko će.
Nažalost ova tema je pokazala ..ono što vjerujem nitko ne bi očekivao.
Žalosno..a tako smo mali, diskriminirana, al podlegli najnižem.
Svaka nevina žrtva je žrtva, bija Ramo, Stipe, Stefan..
to su nečija djeca, nečiji oci, nečije bake.
Djed mi je preživio Jasenovac, al nije..zar da tebe tužim i psujem???'
p.s,I NIJE SAMOŽALJENJE, molim te nemoj!!
http://www.youtube.com/watch?v=6LTZdZDE ... re=related

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Haag - presude

Post Postao/la Zita » 26 tra 2011 22:10

mozes bit hrvatica, srpkinja, kenijka, eskimka, klingonka, Wraith il imat 5 nogu i 3 ruke-meni je apsolutno svejedno i ne gledam te prema tvojoj nacionalnosti ;)
ljude dijelim na pametne i glupe i ne zanimaju me vjerske podjele no jako me smeta provociranje te lazno moraliziranje i prekenjavanje
mislim da je ta strana rijesena ;)
Measure of a woman is her sense of humor

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Re: Haag - presude

Post Postao/la Ameli » 26 tra 2011 22:17

Pokušavam ti nešto napisati..al ne ide
ubit ću te pivama prvi put kad se sretnemo usput i jackom
može :-P
p.s. ono za pametno, zapela sam :D

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Haag - presude

Post Postao/la Popeye » 27 tra 2011 14:46

nije mi jasno... jel svatko tko ne misli da je oluja 'čista kao suza' odnosno 'veličanstvena vojna akcija', nego obraca paznju i na sve ostalo što je tada prohujalo, odmah nekakav državni neprijatelj, izdajnik, što?

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Haag - presude

Post Postao/la Kroacija » 27 tra 2011 18:20

koliko je ova drzava silovana, izubijana, opljackana, iscrpljena i unistena sa svih strana, cudo je da je jos u jednom komadu.

dany
Postovi: 609
Pridružen/a: 21 sij 2011 19:05
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Haag - presude

Post Postao/la dany » 27 tra 2011 19:50

divno je što mediji toliko naglašavaju pridjev "zločinačko" u kombinaciji s hrvatskom i olujom. pitanje presude je bilo jesu li krajiški srbi bili meta zločina. a to kratko i jasno - jesu. apsolutno mi je smiješno ovo nadmetanje brojkama "oko 150", "najmanje 150" i neznamštaveć. dajte mi recite vrijednost 150 ili 300 života? i jedno i drugo je neprocjenjivo.

činjenica jest da nas medijska propaganda truje otkad hrvatske ima, isto kao što truje srbe. činjenica jest da je srbija bila agresor, to ne pobija niti haag, kao što ne pobija legalnost pribjegavanja ratu ili pribjegavanja izvršavanju akcije oluja. međutim apsurdno je poricanje etničkog čišćenja srba do kojeg je došlo uoči i poslije nje.
ništa od ovoga ne negira zločine koje su srbi počinili. ali to ne znači da mi ne moramo odgovarati za zločine koje smo mi počinili nad njima i ne čini ih manje zločinima.

s visinom presude gotovini se, skromno i laički, ne slažem. al imam dojam da nama hrvatima od stoljeća 7. najviše nedostaje samokriticizma.
jebote b*g

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Haag - presude

Post Postao/la Zita » 27 tra 2011 22:11

da!
da se, recimo, vratimo na temu-apsolutno se slazem da je zlocina bilo sa svih strana i da se to trebalo rijesit za vrijeme krivoustog al nazalost nije pa sad drugi placaju te greske. mozda jednog dana i zazalim sto sam slavila sto je krepao (a sto nije trunuo u zatvoru) a mozda dodem do saznanja da nisam nista pametnija od onih morona koji su u 4 ujutro nosili svijece na mirogoj. tesko vjerojatno al dopustam mogucnost.

i ono sto mene smeta u cijeloj prici jest:
1. hrvatima se sudi, srbi se prave mutavi i cuvaju svoje zlocince
2. ispada sa su hrvati vodili rat i napadali sami sebe a srbi su zrtve mada je apsolutno jasno da se rat vodio na teritoriju rvacke
3. hrvati su glupi ko kurac i uopce ne drze do svoga i ne volim ih bas nesto..
4. niti hrvati niti srbi nisu procesuirali zlocine iz ovog rata kojih je bilo super puno
5. dolazak nekih aliena iz kojekakvih srpskih pripizdina koje ce se ovdje registrirati da bi pametovale, provocirale te radile zrtve od sebe
6. ukoliko srbi opet pozele radit veliku srbiju (kako je krenulo vjerojatno ce imati moto "srbija do panceva" :finger: nisam si mogla pomoci :/) tko ce branit zemlju ovih ovaca kad smo sve generale pobacali po zatvorima

svi smo mi, sve strane, svojevrsno, zrtve od strane politicara. prvenstveno smo zrtve svoje jebene retardacije koja nikako da stane na ovom balkanu a nakon toga smo zrtve politicara i potrebe da budemo tude ovce i da imamo mozak na standby-u

no i dalje stojim da je gotovina dobio previse i neopisivo mi je krivo da se vecinom hrvatima sudi za obranu svoje zemlje dok srbi drze svoje skrivene i na kraju svega, kao slag na torti, dolaze na hr sajtove provocirati. oni koji provociraju profinjenije sigurno se ne registriraju na srpskim sajtovima i tamo dijele pravdu i izrazavaju svoje misljenje al nekako nalaze vremena da na hrvatskim lezbijskim sajtovima pametuju. da. to mi totalno ide na Q.
valjda da nisam hrvatica mozda bi imala volje regat se po sajtovima i podjebavat ekipu al izgleda da je takva apatija/lijenost/ubaci svojstveno ovoj sugavoj naciji
Measure of a woman is her sense of humor

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Re: Haag - presude

Post Postao/la Ameli » 27 tra 2011 22:40

ukoliko srbi opet pozele radit veliku srbiju (kako je krenulo vjerojatno ce imati moto "srbija do panceva" :finger: nisam si mogla pomoci :/) tko ce branit zemlju ovih ovaca kad smo sve generale pobacali po zatvorima
??? :-o
ubit ćeš me
:nesvjest:
p.s. valjda od pančeva :D

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Haag - presude

Post Postao/la Zita » 27 tra 2011 22:42

hahahahaha tuko!!!
sjebavas mi svu ozbiljnost :D :D :D
ma-mislim do panceva :P :lol:
Measure of a woman is her sense of humor

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Re: Haag - presude

Post Postao/la Ameli » 27 tra 2011 22:49

Lud, zbunjen..nenormalan :D
p.s. nisam tuka neg galeb, molim :confused:
:D

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Haag - presude

Post Postao/la Popeye » 28 tra 2011 12:12

invalid_user je napisao/la:koliko je ova drzava silovana, izubijana, opljackana, iscrpljena i unistena sa svih strana, cudo je da je jos u jednom komadu.
reality check, pls.
pljacku hrvatske su proveli iskljucivo sami hrvati. 'sa svih strana' nitko nikad nije unistavao hrvatsku.
(za razliku od, recimo, BiH, koju evo srbija i hrvatska sustavno unistavaju vec vise od 20 godina.)

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Haag - presude

Post Postao/la Kroacija » 28 tra 2011 16:13

Popeye je napisao/la: pljacku hrvatske su proveli iskljucivo sami hrvati.
s tim se slazem. hdz i ekipa.
ali referirala sam i na pljacku za vrijeme rata, na primjer. jesmo se i tu sami pljackali i "unistavali sa svih strana"?

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Haag - presude

Post Postao/la Popeye » 28 tra 2011 16:41

hrvatsku ekonomiju nije unistio rat, nego pretvorba. to je gorka istina, ali je i dalje istina.

i da, hrvatska nije bila nikad napadnuta 'sa svih strana'. preuvelicava se kako bi se opravdao nacionalizam.

Odgovorite