11. lipnja Split Pride

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Odgovorite
Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Re: 11. lipnja Split Pride

Post Postao/la Ameli » 12 lip 2011 11:48

1. Pozdravljam sve cure i dečke koji su bili tamo. Svaka Čast!
2. Sjećate se ove teme http://www.crol.hr/portal/forum/viewtop ... 81&start=0
"nisu kod nas tako nasilni".
Ma ne, di bi bili
sve do jučer
Još jednom pozdrav svim učesnicima u povorci.

fakatja
Postovi: 1036
Pridružen/a: 07 stu 2005 19:05
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: EU

Re: 11. lipnja Split Pride

Post Postao/la fakatja » 12 lip 2011 12:17

Ja vama u Splitu cestitam na hrabrosti. Uradili ste nesto sto je iznad svih ocekivanja: Na pride je doslo cak 10.000 ljudi. Pa ovo je najvisa brojka na nekom Balkan Pride ever.
A nadam se, da ste svi dobro. A preporucujem onima iza ograde, koji bacaju kamenje i gadne rijeci-izadite vec iz ormara-bit ce vam bolje.
"for me it is more about seduction than just a pretty face"

Avatar
Dylan_bejbe
Postovi: 43
Pridružen/a: 01 vel 2011 16:19
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: 11. lipnja Split Pride

Post Postao/la Dylan_bejbe » 12 lip 2011 12:26

Kao prvo: svim sudionicima svaka cast na hrabrosti sta ste uplili mržnju grada splita i na pozitivu okrenuli! kad sam zastawice vidila bilo je prekrasno! u prolazu sam se našla na totalno krivoj strani u hrpi homofoba sa ustaškim znakovima u očima i onda onaj gruu mržnje i uzvika.. nisam ocekivala toliko negative, koja tuuuga ljudi pa di to ja zivim, u gulagu budala...jos da ne kazem da sam dozivila homofobni ispad nekolicine specijalaca negdje u gradu..i nista nisam rekla, ni a. ma daj koliko ih je bilo riva se crnila od njih i nisu mogli zaustavit marvu torcidaša, ustaša, i glupe dice..ma mogli su da su htjeli. vecina njih homofoba policije a moraju cuvati geyove. Iskreno sam duboko povređena a nemogu zamilsit kako su se osjecale osobe u povorci.. auch..udarac drito u naša mala rainbow srca puna ljubavi.

Avatar
didi0gisele
Postovi: 560
Pridružen/a: 04 ruj 2007 12:26
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo
Lokacija: Lost and never to be found..

Re: 11. lipnja Split Pride

Post Postao/la didi0gisele » 12 lip 2011 13:50

Svaka čast ekipi na hrabrosti kojom su pokazali da smo iznad svih njih.
Žao mi je da do sad nisam nazočila ni na jednom prideu, ali OVO što se dogodilo u Splitu, toliki ispadi mržnje, definitivno su me ponukali da u Zagrebu budem dio povorke, jer ako ostanem postrani i ja sam dio onih koji NAS osuđuju.
A što je NAJGORE svi ti koji su bacali kamenje družeći se sa mnom, ne znajući koje sam orijentacije, rekli bi mi da sam legenda. Samo zato što ih prihvaćam kakvi jesu i spuštam se na njihovu razinu kako bi njma bilo ugodnije, zabavnije, ljepše, ne zamarajući ih onim to je ionako moja osobna stvar.. 1000 puta doživljeno.. a oni bi uzeli kamen u ruke samo zbog jedne moje osobine koja se razlikuje od njih. Neka uzmu kamen zbog mojih uvjerenja, stavova, pronicljivosti, tolerancije, razumjevanja, neka uzmu taj kamen i gađaju me zbog mog znanja i širine pojmovanja svijeta koje oni ne mogu ni pomirisati, a kamo li spoznati.
Ma fuj.. licemjeri.. a vjerojatno ih je i dio same strah da ne dobe etiketu gay osobe, pa će se malo frajerisat pred svojim gorilama bez mozga u koje su zatreskani.
Užas, ostala sam paf.. u 21. stoljeću živim.. moš mislit.. srednji vijek je bio beba za ovo..
When for the last time you close your mouth, your words and soul will belong to the world of no place no time.

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: 11. lipnja Split Pride

Post Postao/la ow » 12 lip 2011 14:16

Popeye je napisao/la:pod stare dan otkrivas osjecaj solidarnosti. :)
Aj sad mi se da:
ne radi se ni o kakvom osjecaju solidarnosti vec o obicnom gradjanskom otporu ulicnom teroru nacionalistickih skupina i navijaca potpomognutih sutjivom vecinom koja nalazi opravdanja za njihvo nasilje (slicno sam se odjecala i ponasala 89-90-te samo zrtve nisu bili pederi vec nesrpsko stanovnistvo juge)

Jednako bih se osjecala (a i ponasala) da je toliko masovno izrazeno nasilje bilo usmjereno na bilo koju drugu skupinu ljudi (Rome, penzice, pa cak i desnicare).
Ono jucer u Splitu je bilo ravno LINCU, a ja ne zelim zivjeti u drzavi u kojoj ce obicni gradjani mirno gledati kako se fasisti i nasilnici izivljavaju nad bilo kime stavljajuci sebe iznad policije, prava i zakona.
Ili barem ne zelim biti dio te sutljive vecine.
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: 11. lipnja Split Pride

Post Postao/la Popeye » 12 lip 2011 14:17

moze i to, potpisujem!

Avatar
touch_me_iM_sick
Postovi: 561
Pridružen/a: 29 stu 2010 14:46
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: 11. lipnja Split Pride

Post Postao/la touch_me_iM_sick » 12 lip 2011 14:33

cestitam svima koji su jucer hrabro i ponosno prosetali ulicama Splita..
nadam se da ce se i dogodine odrzat i virujem da ce bit puno bolje i lakse, svaki pocetak je tezak zar ne?
ja sam bila tamo sa strane :kukavica: i doslo mi je slabo od hrpe mrznje zatucanih idiota, netolerancije, nekulture i bilo je stvarno tesko za gledat i slusat.
ali jedna stvar me drzi a to je da se prajd odrza i da su se vijorile rainbow zastavice ljubavi
in your face homofobi! :duga:

Avatar
infinity00
Postovi: 4
Pridružen/a: 07 lip 2011 17:00
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: 11. lipnja Split Pride

Post Postao/la infinity00 » 12 lip 2011 14:55

Ovo sto se dogodilo u Splitu je odraz Hrvatskog mentaliteta.
Licimjerno i odvratno, sramota za nas narod.
Svi ovi ljudi koji su u Splitu povorku ''kamenovali'' prije tjedan dana molili su za mir ,dobro i ravnopravnost kada je papa bio ovdje, zalosno.

Cestitamm svima koji su bili u Splitu i skupili hrabrosti za izac medu one seljacine :duga:

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: 11. lipnja Split Pride

Post Postao/la pihach » 12 lip 2011 14:59

moram sherati dva komentara:
1. http://www.crol.hr/portal/coming-out/do ... esavi.html

2. Jučer je napunio sedamnaest, danas je obukao crnu majicu i bacio kamen na pederčinu. Njegovi drugovi ga tapšu, stariji muškarac koji odobrava, nekoliko curica koje urliču, histerično sretne. On je oznojen i uzbuđen, on je napravio neku važnu stvar. Bila je potrebna odlučnost za takvo junaštvo, vojska hrabrih i pravovjernih na onih dvjesto šarenih, a uspio je i pobjeći, pobjeći nevoljkom panduru.
Faco, ti si heroj ulice i parka i trga i stadiona. Bacio si kamen na pederčinu. Bacio si kamen na Ciganina. Bacio si kamen na Srbina. Jebo si majku Židovu. Razbio si pičku lezbačama. Pretukao si pretučene, spalio si spaljene, stavio si značku označenima, kamenovao si kamenovane, progonio si progonjene, i ostat ćeš budan i osnažen, jer oni će se opet odnekud pojaviti sa svojim bolesnim pjesmama o ljubavi, sa svojim umobolnim pjesmama o ljepoti, sa svojim nakaznim pjesmama o slobodi.
Faco, ti si moderni narodni heroj, ti si u gomili i ona ti kliče: tebe, doduše prešutno, ali srdačno, podržavaju od kanala do fotelje, u tebe se ufaju na oltarima, ti si zlatan mladić, ti si čedo sistema, u najgorem slučaju tebe toleriraju. Imaš sedamnaest godina i potpisao si se na zid: SMRT! (https://www.facebook.com/notes/olja-sav ... 7024536497)

Avatar
le Zbor
Postovi: 23
Pridružen/a: 22 lip 2006 12:05

Re: 11. lipnja Split Pride

Post Postao/la le Zbor » 12 lip 2011 15:03

sevka zbog straha ipak nije nastupila na prvom splitskom prajdu:))
detalji na:
http://www.libela.org/libelin-blog/2090 ... thompsona/

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: 11. lipnja Split Pride

Post Postao/la Popeye » 12 lip 2011 15:30

pihach je napisao/la:moram sherati dva komentara:
1. http://www.crol.hr/portal/coming-out/do ... esavi.html
spot on! odlican komentar!

(i sad ja moram prepravljat svoj tekst, bas sam krenuo isto napisati :D )

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: 11. lipnja Split Pride

Post Postao/la tamara3 » 12 lip 2011 15:32

Sorry :D.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: 11. lipnja Split Pride

Post Postao/la tamara3 » 12 lip 2011 15:59

Stanje nacije :haha:.

slika

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: 11. lipnja Split Pride

Post Postao/la Popeye » 12 lip 2011 18:23

evo kako je meni to izgledalo from the inside of the shitstorm...

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/ ... dalje.html

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: 11. lipnja Split Pride

Post Postao/la pihach » 12 lip 2011 19:00

u detalj, nema sta.:)
ja se ne sjecam pocetaka zg pridea, prikljucila sam se 2007. pa ih otada pamtim. kaj je isto tako gadno bilo? :o

aren't they cute? http://mladez.hcsp.hr/index.php?subacti ... om=&ucat=1& :tjesi:

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: 11. lipnja Split Pride

Post Postao/la call_me » 12 lip 2011 19:01

ja se jos uvijek osjecam osobno porazno. voljela bih vjerovati u taj neki dogorocni impact ovoga sto se izdogadjalo. Četiri starije gospođe su se međusobno opravdavale da su 'samo krenule po spizu', pa slučajno došle vidjeti 'koji su to u Splitu pederi', da bi razgovor zaključile prepirkom o tome što učiniti kad saznaš da ti je dijete gej –odreći ga se, izbaciti ga iz kuće ili poslati na liječenje. Četvrte opcije u tom razgovoru nije bilo.
vjerujem da bi moji roditelji, brat i rodbina dali jos pokoju natuknicu ovim trima prijedlozima. ti dragi, otvoreni dalmatinci koji su spremni svima pomoci. boze kako me sram.

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: 11. lipnja Split Pride

Post Postao/la Bash » 12 lip 2011 19:50

tek sad vidim sta je bilo i sram me odakle sam. :( pretpostavila sam da nece bit bez nereda, ali ovo me ostavilo bez teksta. jos ne mogu jebeno vjerovat da se 10 000 mrzitelja skupilo na linc zbog jedne parade :(
i shvatila sam da zivim pod staklenim zvonom tu u Zg jer sam imala bolje misljenje o Hrvatima i njihovoj toleranciji, nego sta je realnost..

Avatar
talented miss cohen
כהן גדול
Postovi: 9776
Pridružen/a: 24 srp 2010 21:00
Spol/rod: žensko

Re: 11. lipnja Split Pride

Post Postao/la talented miss cohen » 12 lip 2011 20:09

Htjela bih čestitati i izraziti svoje poštovanje učesnicima prvog splitskog pridea. Naročito onima koji su ostali sa ove strane mržnje. Ili ljubavi.
Ili po riječima prekrasnim nemojim:

Now I greet you from the other side of sorrow and despair with a love so vast and shattered it will reach you everywhere.

A ljubav nas sve sustigne, kad tad.

slika
Stars and stars and stars keep it to themselves.

Avatar
touch_me_iM_sick
Postovi: 561
Pridružen/a: 29 stu 2010 14:46
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: 11. lipnja Split Pride

Post Postao/la touch_me_iM_sick » 12 lip 2011 22:16

tamara3 je napisao/la:Stanje nacije :haha:.

slika
osjetila ona potrebu da kaze.. :haha:

Avatar
rainbow
Postovi: 3580
Pridružen/a: 23 kol 2010 22:41

Re: 11. lipnja Split Pride

Post Postao/la rainbow » 12 lip 2011 22:18

talented miss cohen je napisao/la:Htjela bih čestitati i izraziti svoje poštovanje učesnicima prvog splitskog pridea. Naročito onima koji su ostali sa ove strane mržnje. Ili ljubavi.
Ili po riječima prekrasnim nemojim:

Now I greet you from the other side of sorrow and despair with a love so vast and shattered it will reach you everywhere.

A ljubav nas sve sustigne, kad tad.

slika
evo tako je dobro <3

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: 11. lipnja Split Pride

Post Postao/la ow » 12 lip 2011 23:53

na zalost ta sto je "osjetila potrebu da kaze" radi u ministarstvu obitelji i medjugeneracijske solidarnosti - dakle u drzavnoj sluzbi.

http://hr-hr.facebook.com/people/Gordan ... 1850236092

Glupa jeste, ali je ocito i mi placamo :roll2:
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

Avatar
killer_cupcake
Postovi: 1044
Pridružen/a: 16 pro 2007 22:49
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Split
Kontakt:

Re: 11. lipnja Split Pride

Post Postao/la killer_cupcake » 13 lip 2011 00:07

a da mi je znat šta će "Europa" reć na sve to ..
we have all heard what we wanted to hear, truth that sounds right to our ears

Avatar
apsurdna
NullPointerException
Postovi: 300
Pridružen/a: 22 sij 2010 19:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Mojave Wasteland

Re: 11. lipnja Split Pride

Post Postao/la apsurdna » 13 lip 2011 01:19

ekipa sa twittera otvorila page
http://www.facebook.com/pages/Prijavimo ... 6669934080
pridruzite se, vi koji mozete
We can afford all we need, we cannot afford all we want.
Torta je laž.

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: 11. lipnja Split Pride

Post Postao/la jpeg » 13 lip 2011 01:48

jebe mi se sta ce evropa rec! to mi je bas pun kurac vazno!
nego mi ide na kurac sta se nitko nije pojavija. nitko.
platili su ka policiju, pojacanje, i rjesili su nas ka! sad citam da se na fejsu jebenom torcida mjesecima otvoreno dogovarala za kamenja i koktele i sve! a di su ti specijalci spijuni koji ce zaustavit to nasilje i razbit klanove, a?
ma nek idu u kurac. i josipovic i picke materine od ugladjenosti. kao, ovih dana ce oni vidit sta se moze napravit sa prijavama...
ma gledaj bozju babu!
mogla bi sad nabrojat i jebene kul estradnjake koji su po mojem misljenju tribali bit u povorci, al mi je zasvjetlilo najbitnije- điboni!
điboni je ka neki ambasador dobre volje jel, neki kurac dobrocinstva? di je on bija?
ma nitko ne stoji iza nas!
nitko!
cudi me samo da nisu pucali prema nama jer se moglo. razmisljala sam kako su mi ovo zadnji koraci al cu bar umrijet u prajdu pa se mozda nesto sitno napravi pricanjem o tome.
jos jednom moram rec- kurac!

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: 11. lipnja Split Pride

Post Postao/la Popeye » 13 lip 2011 02:37

call_me je napisao/la:voljela bih vjerovati u taj neki dogorocni impact ovoga sto se izdogadjalo.
bude ga ako se split pride nastavi. i ako ga preuzme lokalna LGBT ekipa. ali ne samo pride, potrebno je da se u splitu konstituira i kakva-takva gej scena i da se krene graditi zajednica.
sljedece godine, dakle, na pozornici govore trebaju drzati splitski pederi i lezbe, pa i njihovi strejt prijatelji i obitelji.

bas sam razmisljao... koliko god grozna bila trenutno, situacija oko split pridea pruža dobru startnu poziciju za ubuduće.

Avatar
far out
Postovi: 1468
Pridružen/a: 22 sij 2007 13:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Re: 11. lipnja Split Pride

Post Postao/la far out » 13 lip 2011 02:50

ovo sto se dogodilo u splitu, ma koliko to izbjegavali reci, najbolja je stvar koja se mogla dogoditi za politicki pokret/preokret kakav se zeli. jednim dijelom to si i pokazao u tekstu, jer su pederi od jucer u splitu demistificirani i stavljeni su pred oci javnosti gdje se vise barem, ako nista, ne moze ignorirati nase postojanje. ovakvi dogadjaji poticu javne rasprave, poticu razgranicavanje na one koji jesu i one koji nisu za nasilje. duboko vjerujem da ce se to pokazati vec u subotu u zagrebu.

debakl i kaos koji je nastao jucer moze biti savrseni temelj za promjene koje zelimo samo ako se iskoriste pravilno. split pride u ovom ili nekom boljem obliku treba se nastaviti svake sljedece godine.

sve ovo zvuci mozda bahato, ali je istina. mi smo jucer dobili svoj stonewall i trebamo ga moci/ znati iskoristiti.

dakako, moze se raspravljati o tome je li to napravljeno upravo s tom namjerom. sudeci po govoru kojeg je jurasica odrzala nakon kaosa do kojega je doslo cini se vjerojatnijim da organizatori nisu otisli toliko daleko u svojim razmisljanjima jer da jesu ona bi imala prilagodjeniji govor ili bolje receno odgovor na situaciju u kojoj se nasla.

sada valja inzistirati i poslati pozive svim politickim i intelektualnim kadrovima na zagreb pride. ako ni zbog cega, onda zato da pokazu da su ljudi.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: 11. lipnja Split Pride

Post Postao/la tamara3 » 13 lip 2011 07:31

Tek sinoć sam čula Josipovićevu izjavu u cijelosti:
"Naravno da njihovi brakovi nisu kao naši, klasični, ali smatram da trebaju imati pravnu zaštitu."

Nespretna izjava ili wtf?!

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: 11. lipnja Split Pride

Post Postao/la pihach » 13 lip 2011 09:02

e da je takve stavove izrazio u kampanji imao bi 99% podrske...
joj joj, brdoviti balkan :kava:

Avatar
Vox Feminae
Postovi: 1495
Pridružen/a: 12 svi 2007 15:21

Re: 11. lipnja Split Pride

Post Postao/la Vox Feminae » 13 lip 2011 10:25

Nije mi jasan u zadnje vrijeme... s ovom izjavom još manje. :/
The eyes, chico, they never lie.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: 11. lipnja Split Pride

Post Postao/la Popeye » 13 lip 2011 10:29

tamara3 je napisao/la:Tek sinoć sam čula Josipovićevu izjavu u cijelosti:
"Naravno da njihovi brakovi nisu kao naši, klasični, ali smatram da trebaju imati pravnu zaštitu."

Nespretna izjava ili wtf?!
koliko ja mogu zakljuciti, pa ukljucujuci i onaj jedan susret, ivo josipovic ima pozitivan stav prema pederima i lezbijkama. problem je sto on, kao i vecina hrvata njegovih godina, pojma nema ništa o tome. al ono, fakat nema pojma :D
sto znaci da kod predsjednika treba lobirati i da s njime treba razgovarati i educirati ga. bas to ce zagreb pride uciniti ovaj tjedan. :)

Odgovorite