Hong Kong će kažnjavati one koji psuju mater

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Odgovorite
Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Hong Kong će kažnjavati one koji psuju mater

Post Postao/la Kroacija » 17 ruj 2006 12:16

jutarnji.hr je napisao/la:HONG KONG - U Hong Kongu je počela velika kampanja da javno psovanje postane protuzakonito te da neuljudne primjedbe na račun majke postanu kazneno djelo, objavili su u srijedu mediji.

Kong Fung-yi, vijećnica okruga Tuen Mun kaže da se nada kako će akcija proizvesti zakon koji će zabraniti psovanje majke ili spominjanje majčinih spolnih organa, objavio je South China Morning Post.

Fung-yi izražava nadu da će svako psovanje na javnome mjestu postati protuzakonito i kažnjivo globom.

Stanovnici Hong Konga na zlu su glasu po psovanju, a kantonski kineski kojim se služi 6,8 milijuna Hongkonžana poznat je po slikovitosti i bogatstvu spolno orijentiranih psovki.

"Za početak, htjela bih da upotreba psovke u kojima se spominje mati postane kažnjiva kao spolna diskriminacija", rekla je inicijatorica kampanje. "Svatko ima mater i psovanje je zato oblik seksualnoga nasilja", dodaje.

Ona je podnijela prijedlog zakona koji bi zabranio javnu upotrebu psovki usmjerenih "majkama ili njihovim genitalijama", pišu novine.

Trenutačno u Hong Kongu nema zakona koji bi zabranjivao psovanje, ali je globom kažnjiva upotreba psovki u javnome prijevozu, na plaži ili u parku.


ovo je super. koliko puta mi je doslo da natucem gamad sto psuje, i to su nazalost uglavnom stariji ljudi.

Avatar
FatalFemme
Postovi: 378
Pridružen/a: 04 stu 2005 12:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la FatalFemme » 17 ruj 2006 14:30

hercegovina i srbija bi bile najbogatije drzave koliko bi im otislo u proracun :D
~YOU HAVE TO DO STUFF THAT AVERAGE PEOPLE DONT UNDERSTAND, BECAUSE THOSE ARE THE ONLY GOOD THINGS~

swayka
Postovi: 3620
Pridružen/a: 11 stu 2005 13:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: tamo gdje je more i zabava

Post Postao/la swayka » 17 ruj 2006 14:49

FatalFemme je napisao/la:hercegovina i srbija bi bile najbogatije drzave koliko bi im otislo u proracun :D
:D :D :D

Avatar
Ice
Postovi: 1158
Pridružen/a: 12 sij 2006 16:49
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Space

Post Postao/la Ice » 17 ruj 2006 17:19

:D :D :D legendo moja... A istina,meni je zilijun puta došlo da ubijem nekoga kad mi opsuje mater....Ok kad mi neka zgodna zbale kaže ''Jebem ti mater'',-to je uredu jer je to lezbijska psovka,al opet nije uredu jer ja ne dam svoju mamu !!! :D :D :D JEbi kćer :D :D :D
My face radiates with after-glow
My pillow scented by you
A fragrance which haunts me
My room smells of the best sex
I
Covered in body prints and finger prints and you above me
Your name written indelibly upon my body in your genetic history

Tam F
Postovi: 298
Pridružen/a: 17 sij 2006 20:59
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: sumrak ili zora

Post Postao/la Tam F » 17 ruj 2006 19:54

hm dobro,pozdravljam to, ali imam pitanje-ostaje li pravo na kletve -ono tipa dabogda ti sise do poda visjele, crkla ti krava itd?
Zadnja izmjena: Tam F, dana/u 19 ruj 2006 18:24, ukupno mijenjano 1 put.
mazohist & truba

Avatar
freeda
Postovi: 829
Pridružen/a: 02 stu 2005 14:06
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la freeda » 18 ruj 2006 12:03

tam F :D :D :D
back to where i never was

Odgovorite