IzBoRi 2011.

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Odgovorite

Hoćete li izaći na izbore?

da
43
90%
ne
5
10%
 
Ukupno glasova: 48

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

IzBoRi 2011.

Post Postao/la JaNNa » 13 lis 2011 07:12

Predizborna kampanja se zahuktava, svi se prepiru, raspravaljaju, predstavaljaju svoje programe, međusobno pljuju, blate pojedine skupine društva (nas!), prave se pametnima i ne znam ti ni ja kakvim velikim moralistima...
Uglavnom, zasićena sam od svih i ne znam što bi i kako bi na izborima..
Vjerujem da Vas ima još, pa ajmo malo o tome! Ipak je ovo naša država i naša budućnost i mislim da ne trebamo samo sjediti i kukati, već napraviti nešto.
p i t a nj a:
1. koje vas dileme muče glede izbora?
2. da li podržavate ovu filozofiju i što vam ona znači?
3. za koga ćete glasati (ako želite otkriti), tj. koja stranka za vas ima bolji program?
4. mislite li da su ti programi samo mrtvo slovo na papiru?
5. kometnari vezani uz predizbornu kampanju :D

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: IzBoRi 2011.

Post Postao/la Popeye » 13 lis 2011 08:57

planiram sto manje pratiti predizbornu kampanju, ne da mi se nervirati. glasat cu za kukuriku, jer zelim da HDZ ode s vlasti.

that's all folks! :plese:

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: IzBoRi 2011.

Post Postao/la JaNNa » 13 lis 2011 09:20

a ček sad malo... nemoj ići! :stop:
zašto misliš da su KUKURIKU bolji od HDZ-a? daj mi neke argumente..
meni su oni stvarno svi isti.. i država nam je u takvoj banani da ne znam tko bi nam sad trebao na vlasti da nas čupa..

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: IzBoRi 2011.

Post Postao/la pihach » 13 lis 2011 09:57

J.Fe je napisao/la:p i t a nj a:
1. koje vas dileme muče glede izbora?
2. da li podržavate ovu filozofiju i što vam ona znači?
3. za koga ćete glasati (ako želite otkriti), tj. koja stranka za vas ima bolji program?
4. mislite li da su ti programi samo mrtvo slovo na papiru?
5. kometnari vezani uz predizbornu kampanju :D
1. zasto hloverka (hrt) i bago (nova) vode izborne emisije?
2. ne podrzavam jer potice javnost da takvo razmisljanje koje je potpuno krivo. Hrvatska i Hrvati/ce nisu jos ni u fetus fazi kada govorimo o demokraciji, demokrat. procesima i aktivnoj participaciji gradjana. Ovo mi je stosno kao ilustracija, though.
3. kukuriku, samo zato jer je pusicka dio te kvazi koalicije.
4. naravno, nismo iznimka po tom pitanju. svugdje je tako. al mozda im se posreci pa kao i obama netko dobije nobela za mir.
5. nisam ju vidjela. kaj postoji?

zanimljivo - http://www.lesbilicious.co.uk/campaigns ... more-15791
nisam ni znala za ovo... iako, ne podrzavam 'inicijativu'.

Avatar
štrudla
Postovi: 559
Pridružen/a: 07 pro 2010 21:14
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: IzBoRi 2011.

Post Postao/la štrudla » 13 lis 2011 10:09

pihach je napisao/la:1. zasto hloverka (hrt) i bago (nova) vode izborne emisije?
:D :D :D

da skratim: izać ću samo radi nastojanja da taj hdz više ode doma.

slika
slika

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: IzBoRi 2011.

Post Postao/la Fusion » 13 lis 2011 10:23

Troumit ću se do zadnjeg dana između HNS-a (samo i isključivo zbog Pusić), SDP-a i Lesara.

Napisala sam već u nekoliko navrata da mi je mučno od tih izbora.

Međutim, kad gledam ove HDZ-ove kampanje...to su stvarno psihički bolesnici. Imperativ je da se ti zombiji što prije maknu.

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: IzBoRi 2011.

Post Postao/la JaNNa » 13 lis 2011 11:06

hm.. da, meni se isto Pusić čini kao jedna od rijetkih pametnih u ovoj cijeloj priči...

slika

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: IzBoRi 2011.

Post Postao/la Popeye » 13 lis 2011 13:11

J.Fe je napisao/la: zašto misliš da su KUKURIKU bolji od HDZ-a? daj mi neke argumente..
mislim da su skoro svi bolji od HDZ-a, a kukuriku imaju najvece sanse pobijediti.
ne zelim da moj glas ode nekome tko ne prelazi prag, pa da, nedajboze, indirektno jos zavrsi kod HDZ-a.

ne bih previse obrazlagao velike vrline kukuriku, jer ih bas i nema. :D ali jednako tako nemam ni trunku sumnje da su manje korumpirani, manje homofobni i vise sposobni od HDZ-a. na izbore ne gledam kao na ultimativni test vlastite politicke moralnosti (za to mi sluze druge stvari), nego kao pragmatican odabir u cilju poboljsanja cijele drustvene situacije u zemlji u kojoj zivim. mislim da sada nema vaznije stvari od oslobadjanja hrvatske na barem 4 godine od lopova, homofoba i nacionalista iz HDZ-a.

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: IzBoRi 2011.

Post Postao/la JaNNa » 13 lis 2011 13:29

ja se samo nadam da će ova Kukuriku vlada bit pametnija od one Račan-Budiša...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=h8CSCNBoZ1s[/youtube]

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: IzBoRi 2011.

Post Postao/la Popeye » 13 lis 2011 13:41

pa u kukuriku nema ni račana ni budiše. :D bar će raditi neka svoja nova sranja. :D

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Re: IzBoRi 2011.

Post Postao/la roadkill » 13 lis 2011 13:47

kukurikat cu, u ovom jadu se cini kao najsretnije rjesenje. kampanje ne pratim, stovise, jedine vijesti koje me dohvate su one jutarnje na radiju i onda ne znam bi li se smijala ili plakala.
bring your mind into my head...

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: IzBoRi 2011.

Post Postao/la tamara3 » 13 lis 2011 14:14

Mislim da neću za kukurikavce. Nastojat ću naći nešto za što sam bar dobrim dijelom "za" jer mi je glasanja "protiv" već puna kapa. To što je Pusić u koaliciji ne znači mnogo.

Avatar
Angela07
Postovi: 701
Pridružen/a: 30 srp 2011 19:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: IzBoRi 2011.

Post Postao/la Angela07 » 13 lis 2011 17:02

:) za kukuriku - jer ne podnosim hdz!

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: IzBoRi 2011.

Post Postao/la JaNNa » 14 lis 2011 09:05

bome da.. taman kad sam mislila da ne mogu niže past, eto opet:
Čobanković sam sebe proglasio naj-ministrom :roll2:
Nitko neće biti bolji ministar poljoprivrede od mene. Svaka čast svima, ali ja takvog čovjeka ne vidim – tako je Petar Čobanković u intervjuu Globusu podupro svoju tvrdnju kako je, navodno, radi dobra Hrvatske nužno da HDZ pobijedi na izborima i dobije još jedan mandat.

Noramalno je da u izbornoj kampanji svatko svoga konja hvali. Nitko ne ide u utakmicu unaprijed priznajući da nema šanse. Zato ni od Čobankovića ne treba očekivati skromnost. Ali u resoru ministra koji tvrdi da od njega boljeg nema proteklih godina nisu cvjetale ruže nego problemi. Država je u poticaje ulupala ogromna sredstva a da to nije imalo nikakvog utjecaja na povećanje proizvodnje. Hrvatska nema dovoljno hrane ni za svoje potrebe. Uvozi se sve, počevši od češnjaka iz Kine. Hrvatska poljoprivreda vapi za reformama.

Ali glancajući svoju bistu ministar samo provodi partijsku direktivu. Njegove pohvale vlastitom liku i djelu uvjerljive su baš koliko i nastupi HDZ-ove šefice Jadranke Kosor, koja diljem Hrvatske na sav glas stranačku bazu i javnost pokušava uvjeriti kako im izborna pobjeda ne može izmaći jer su najbolji. Kad prvi ljudi stranke za čijeg su mandata iz države isisani grdni milijuni tvrde da bez njih sve propada, onda to prije svega sliči pokušaju rastjerivanja vlastitog straha od onoga što im sljeduje.

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: IzBoRi 2011.

Post Postao/la Zita » 14 lis 2011 11:17

mozda nece biti veci covjek od njega al bolji-to cemo vidjet..

sdp-hns. mozda lesar al u mom dijelu tesko da ce skupit vise od 5% pa cu najvjerojatnije ic na siguran sdp
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: IzBoRi 2011.

Post Postao/la pihach » 14 lis 2011 14:50

kad ce vise ta suceljavanja? :histerija:
biljeznica i kemijska su spremne za zapisivanje bisera...

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: IzBoRi 2011.

Post Postao/la Fuga » 14 lis 2011 17:38

Ovo je moje zadnje glede izbora :D, glasam za koaliciju.
Čak su mi danas na mail odgovorili na sva pitanja koja sam im postavila. :D

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: IzBoRi 2011.

Post Postao/la JaNNa » 14 lis 2011 18:55

oćeš biti dobra, pa podjelit neka s nama, koji još uvijek ne znamo kako ćemo i za koga ćemo?

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: IzBoRi 2011.

Post Postao/la JaNNa » 16 lis 2011 18:05

dok čekam Fugin odgovor, evo malog update-a:
http://www.index.hr/vijesti/clanak/jadr ... 77579.aspx
oni su njoj pjevali Happy day... :roll2: ja kad nju vidim pomislim na neku drugu pjesmu

Avatar
Peglam_subotom
Postovi: 3868
Pridružen/a: 21 stu 2008 00:59
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: IzBoRi 2011.

Post Postao/la Peglam_subotom » 16 lis 2011 18:21

Vau, statistika govori da lezbe izvršavaju (ili barem imaju namjeru izvršiti) svoju građansku dužnost. Nažalost, meni je ta predizborna kampanja i sami izbori jedna velika i mrska dužnost. Da, ići ću glasovat. Kao što sam i prijašnjih godina. Međutim, radim to samo iz razloga da zaokružim "manje zlo". Jer kaj mi je dala ova, a bome i ona prijašnja vlast? K od ovce. Oprostite na izrazu. Nedavno su mi savjetovali da se učlanim u SDP i da ću u roku tjedan dana imati posao. Stalan. To mi je isto kao i da mi netko kaže da bih mogla dat pičke nekom starom odrapancu u istu svrhu. :fuj:
Etika mi nekako govori da nastavim "volontirat" i preživljavat i dalje. Za to sam se školovala. To mi je obećano. Fala svim strankama, i lijevim i desnim. Al sve to skupa mi užasno diže živce i ne baca nikakvu svjetlost na bližu budućnost. :revoltirana:
I'll take you for all that you are. With your complications, your pain, your secrets, your past, your longings and dreams... I will take you completely; without exemptions.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: IzBoRi 2011.

Post Postao/la tamara3 » 16 lis 2011 18:29

Peglam_subotom je napisao/la:Nedavno su mi savjetovali da se učlanim u SDP i da ću u roku tjedan dana imati posao. Stalan.
Znači isto ko i kod hadezea :fuj:.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: IzBoRi 2011.

Post Postao/la Popeye » 16 lis 2011 19:02

večeras se u dnevniku HTV-a pričalo o našim pravima. na pitanja su odgovarale marijana petir i ana lovrin. došlo mi je da razbijem laptop slušajući ih. :aaaa:

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: IzBoRi 2011.

Post Postao/la Fusion » 16 lis 2011 19:11

...a kukuriku koaliciji je kako rekoše "tema bila nezgodna" pa se od njih nitko nije pojavio. <3

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: IzBoRi 2011.

Post Postao/la Popeye » 16 lis 2011 19:22

@fusion: pocinjem sve vise osjecati ono o cemu ti pises, u smislu gadjenja koje ces osjecati kad budes isla na glasanje. muka mi je od toga sto cu glasati za kukuriku.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: IzBoRi 2011.

Post Postao/la Popeye » 16 lis 2011 19:38

evo link na dnevnik, prilog je u drugoj polovici emisije:
http://www.hrt.hr/index.php?id=enz&tx_t ... d7f45f87cb

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: IzBoRi 2011.

Post Postao/la tamara3 » 16 lis 2011 19:49


Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: IzBoRi 2011.

Post Postao/la pihach » 16 lis 2011 20:39

mislim da cu glasovati za zelene, ak su kandidat uopce...
petir, my love, izvolis :ruza:

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: IzBoRi 2011.

Post Postao/la ow » 16 lis 2011 20:54

Ja cu glasat za Grubisica (pridruzio mu se i Pilsel).
Cak i da budem jedina koja im je dala glas - barem cu znati da sam glas dala ljudima koji to zasluzuju. :duga:


I boli me klinac da li ce HDZ pasti a SDP doci i obratno kad su ista govna.
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: IzBoRi 2011.

Post Postao/la pihach » 16 lis 2011 21:13

e da, grubisic.
on je super osoba, sve i jedna mu je na mjestu i nikad ne mogu naci zamjerku za ono sto govori.
u svakom slucaju, nikakve koalicije ni velike stranke nece dobiti moj glas. :rap:

MarkizaPride
Postovi: 38
Pridružen/a: 31 svi 2011 14:01
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: transrodna osoba

Re: IzBoRi 2011.

Post Postao/la MarkizaPride » 18 lis 2011 13:13

J.Fe je napisao/la:Predizborna kampanja se zahuktava, svi se prepiru, raspravaljaju, predstavaljaju svoje programe, međusobno pljuju, blate pojedine skupine društva (nas!), prave se pametnima i ne znam ti ni ja kakvim velikim moralistima...
Uglavnom, zasićena sam od svih i ne znam što bi i kako bi na izborima..
Vjerujem da Vas ima još, pa ajmo malo o tome! Ipak je ovo naša država i naša budućnost i mislim da ne trebamo samo sjediti i kukati, već napraviti nešto.
p i t a nj a:
1. koje vas dileme muče glede izbora?
2. da li podržavate ovu filozofiju i što vam ona znači?
3. za koga ćete glasati (ako želite otkriti), tj. koja stranka za vas ima bolji program?
4. mislite li da su ti programi samo mrtvo slovo na papiru?
5. kometnari vezani uz predizbornu kampanju :D
S obzirom da sam registirana u 8 izbornoj jedinici, moj eventualni neizlazak znači samo glas Kukuriku koaliciji.

Moje gnušanje i prijezir prema HDZ-u je toliki da ako Kukuriku pobjedi barem će mi biti drago da se na Markovom trgu nalaze neke druge osobe. S obzirom da mi je posao nekako vezan uz njih, nadam se samo da mi se neće povraćati od ekipe kakvu susrećem.

U životu nisam nikada glasao sa SDP/HNS, ozbiljno sam razmišljao napraviti iznimku, začepit nos i zaokružit Zlatka Komadinu ili Željka Jovanovića (što je još jako podnošljivo od kakve se ljude Kukuriku ima na listi), no sada mi se čini da moj želudac toliko ne može progutati.

Tko će dobiti moj glas, još ne znam. Vidim da dosta pedera i lezbi favorizira Lesara. On je super populist koji govori kao pravi mutikaša-sindikalac, recimo kalibra Krešimir Sever. Retorika i nezin sadržaj mu je posve šuplja bačva, nešto malo socijaldemokracije, nešto malo socijalizma, dobro je što nema ništa nacionalizma i sve zaprav izgleda onako kako bi mogao izgledati nekakav normalni SDP u vrijednostima, no ja doista ne vidim niti jedan njegov konkretan prijedlog, neku politiku, sve su opća mjesta i vrijednosti. Uostalom, kakav je to borac za radničku klasu koji je do jučer sjedio u najneolibaralnijoj stranci u Hrvatskoj?! Što se tiče njegove LGBT politike, ne znam na što se toliko neki lože, Laburisti su jedino što su napisali i izrekli ikada o LGBT temi jest osuda nasilja u Splitu. Wow, thats much! Pa i Kosorica je "osudilja nasilje". Nasilje osuđuje ustavni poredak ove zemlje i zakoni. Osuditi nasilje - to je čista glupost, jer se to samo po sebi podrazumjeva. Treba reći što napraviti da ga ne bude. To nije nitko od njih rekao!

Vladimir Bebić i Stipe Šuvar su umrli, u pet zelenih stranaka sjede osobe s duševnim poremećajima ili bivši neonacisti - izbor je stvarno jadan.

Kampanja je zanimljiva. HDZ si puca u nogu i pokušava se vratiti bazi, a gubi sav onaj centar koji je za njih glasao za vrijeme Sanadera. Stvar je samo u tome što se sada njihova baza kreće oko 10 posto. :haha: Posilje izbora predviđam još jedan, četvrti raskol, a za raskolnike, blistavu političku karijeru kakvu su ostvarili Manolić, Škare-Ožbolt i Pašalić.

Kukuriku ima odličnu kampanju za - dobivanje izbora. Ako nastave ne raditi ništa, izbjegavati bilo što reći, vlast im sigurno pada u ruke.

Lesar ima iznenađujuće uspješnu kampanju za nekoga kog bojkotira svaki privatni medij, koji je višestruko gledaniji od javne državne tv, a za štampu da ne govorim. Dakle, tip održava cenzus po izbornim jedinicama iznad klauzule i to samo tako da se pojavljuje na HTV-u i Index-u.

Drago mi je da je neofašistička scena u rasulu. HSP sad vjerojatno stoposto izlazi iz parlamenta, a ovaj cirkus kockoglavih krvoločnika od Sačića, Miljka, Jurčevića, raspopa i ratnih zločinaca ne bi ušli niti u parlament Kandona 10, kojeg inače protuustavno zovu Županija HercegBosna.

Odgovorite