kako zamišljate svoju starost?

Tko smo mi u svemiru, kamo idemo, koji je smisao života, jesu li teorije zavjere istinite, što bi mogao značiti vaš noćašnji san i je li to sve na rubu onostranog?
Avatar
funcutica
Postovi: 417
Pridružen/a: 28 svi 2010 01:38
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: 45°47'N 15°56'E

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la funcutica » 08 vel 2011 02:24

puno toga vezanog za ono što bih željela u starosti mi se čini nemoguće. zdravlje je uvijek veliko pitanje, nije lako ni naći nekoga s kim bih htjela provesti život, ali svejedno, zanemarimo detalje i recimo da je sve išlo po planu :D :

vidim se negdje u fotelji, kako se smijen dragoj koja gleda kineske sapunice (tada meksičke više neće biti in) i pokušava mi objasnit tko je s kim bio opet, i opet, i opet, jer to ne samo da me ne zanima nego imam i blagu amneziju. kako još uvijek potajno, kad ona ne gleda, zalijem njenu mačku čašom vode, koju sam morala popiti sa dnevnim tabletama, koje sam pak zakopala u pitar, zato jer tvrdoglavo odbijam biti drogirana. kako vjerujem u inžinjerski pristup, branim majstoru pristup perilici suđa koja je poplavila kuhinju jer ću je naravno ja "popravit" i na kraju, uz najdublje isprike dragoj za pretrpljenu duševnu bol, kupujem novu. kako obavljam sve kućanske poslove, glumeći da mi je usisivač back vocal, pjevajući stare hitove sa dore (kao rijekaaaaaa, ja sam poteklaaaaaa, počinjem sve iznova...aaa..a), osim naravno kuhanja, jer se ne želimo potrovati.
i kako nas naši klinci nekad dolaze posjetiti, a njihovi klinci, mala zvjerad, mi redovito pojedu par pijuna sa šahovske ploče iz vitrine.

i tako, hrpa malih sitnica, koje čine svakodnevicu, onu predivnu, dosadnu i mirnu u pozadini koje je proživljen i ispunjen život.
Second to the right, and straight on till morning.

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la ticklebook » 08 vel 2011 02:38

funcutica je napisao/la: zalijem njenu mačku čašom vode
Jadna mačka :hihi:
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Avatar
blue
Postovi: 8
Pridružen/a: 04 vel 2011 11:36
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U braku

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la blue » 08 vel 2011 09:00

nadam se da ću doživjeti 80god. i biti sretna i zadovoljna sa svime što sam postigla u životu

Avatar
degenereginald
cryptid
Postovi: 3449
Pridružen/a: 04 ožu 2010 21:19

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la degenereginald » 09 vel 2011 04:32

uglavnom ne zamisljam svoju starost.
no da, nerealno, pretpostavljam.
stan s balkonom, zena s kojom sam vec destljecima, dobra penzija. zapravo i nije bitno, dok god je toplo, imamo hrane i s zenom sam koju volim, i koja mene voli.

e: jel ovo zapravo pitanje o prioritetima?
I have no money and I have to scream.

Avatar
umna-perverzija
Postovi: 30
Pridružen/a: 01 vel 2011 13:42
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la umna-perverzija » 03 ožu 2011 19:06

nadam se da ću umrijeti mlada, starost je fakat otužna
Walking disaster, I'm son of all bastards, you regret you made me, it's too late to save me

Avatar
melted_sun
Postovi: 1453
Pridružen/a: 26 lis 2010 20:40
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la melted_sun » 08 ožu 2011 13:07

ne zamišljam.
živci će me ubit mladu :D

Avatar
Rogue_813
Postovi: 246
Pridružen/a: 15 ožu 2011 22:16
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la Rogue_813 » 18 ožu 2011 22:06

U sedamdesetima se vidim kao staru vješticu koja još uvijek sluša Immortal i ostalo što već godinama volim, povremeno visi po barovima i nastoji navući mlade na (tad već prastaru) glazbu iz svoje mladosti, a povremeno zna zapaliti još koju igru na računalu. Također mislim imati nekakvu "bazu" to jest stalno prebivalište - kuća, stan, kamp-kućica, kamion, ma štogod, može biti i neki bunker ili silos za rakete. Nadam se imati barem dvadeset hobija da mi nikad ne bude dosadno, barem dvoje-troje mladih koje ću nazivati svojom djecom (makar to biološki neće biti) i ostaviti im u naslijeđe svoja životna iskustva i nešto malo novca ako ću ga imati. Hobiji bi trebali biti neki korisni, tipa prevođenje, pisanje, bavljenje nekim sportom da mi baš ne ode tijelo k vragu više nego mora. Možda se u određenim godinama počnem "uljepšavati" operacijama, haha. U svemu tome bi bilo idealno imati uz sebe osobu koju volim, to mi se nekako podrazumijeva kao važno.
Kad napokon crknem u 124. godini, želim ili nešto nalik na vikinški pogreb na vodi, s blek metalom u pozadini. Ah, planovi... :haha:

Najviše se zapravo nadam da nikad neću izgubiti volju za novim iskustvima i učenjem novih stvari, to me najviše plaši. :aaaa:
'Look at me and promise that you'll never stop what you're doing just because someone looks at you funny. And that the words "I hate myself" will never come from your mouth. (...) Promise the universe that you'll do the thing that makes your house rock.' - Diane DiMassa (?)

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la Zita » 18 ožu 2011 23:18

alice je napisao/la:Hmm... potaknuta nekim događajima počela sam se pitati kakva će biti moja budućnost, ona daljnja za kojih dvadesetak, tridesetak godina... jednom sam negdje pročitala da što je budućnost dalja, to bolje izgleda - jel i vi tako mislite? mislite li da ćete (ili možda već jeste) upoznale osobu svog života s kojom želite ostariti? možete li se zamisliti sa djecom i unucima? mislite li da ćete živjeti negdje u stanu i imati brdo mačaka ili pak obrađivati vrt negdje na selu? kako ćete izgledati sa borama i sijedom kosom? ah, toliko pitanja, tako malo vremena... :)
do share, please :)
obzirom na dosadasnju praksu vjerojatno cu bit solo i mrzovoljna. to mi izgleda jedino ide od ruke na duze staze..
vec sam sad sijeda pa se tu nebi nesto previse promijenilo..
nisam pronasla onu sa kojom bi provela zivot il mozda samo niti jedna ne zeli provest zivot samnom al ne zamjeram im, nebi ga nit ja provodila sa svojom bljestavom osobnoscu da bas ne moram
isto tak kak godine idu a nemam djece sve sam vise uvjerena da necu naci neku zenu sa kojom bi imala klince, igrala igrice, putovala te smijala se i to mi je bas zao..
no..imam se veseliti reumi, osteoporozi te slabljenju sfinktera ukoliko dozivim starost. nije sve tako crno :roll2:
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la jpeg » 19 ožu 2011 00:43

ajme davno nisam ovako pozitivan i veseo post procitala! :D

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la Zita » 19 ožu 2011 09:53

:D :D
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la tamara3 » 19 ožu 2011 10:55

A s obzirom da ti je već 68... skoro da si i u pravu... :tjesi: :(.

*** *** *** ***

:roftl: :roftl: :roftl: :roftl:

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la Zita » 19 ožu 2011 14:31

vidis, ti si jedina koja je shvatila moj humor :D
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
Faith
Postovi: 1750
Pridružen/a: 10 stu 2010 16:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: zg

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la Faith » 06 ruj 2011 15:55

ne zamišljam , ali ako je dočekam zivit cu u ovoj dolini smrti di i sada
I'm back on track, add to the fact that I never really drive sober.Let's Drink and Play

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la Fusion » 06 ruj 2011 16:49

Isto kao i sadašnjost - povlačenje od kreveta do stolice, samo malo sporije.

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la bašja » 06 ruj 2011 17:31

Uliana je napisao/la: hranit ću se još zdravije i kvalitetnije ko moja susjeda makrobiotičarka koja ima 90, a izgleda k`o da ima 70.. i prkosit ću godinama i boleštinama..
e vidiš, ovo je meni problem s tom starosti! kakva je ovo loša utjeha, izjebeš se svaki dan sa zdravim životom i neukusnom hranom, a izgledaš ko da imaš 70!! ja kad budem imala 90 želim izgledati bar kao da imam 55, inače se ne isplati živjeti bilo kako drugačije nego nezdravo i hedonistički do svog kraja u cca 66oj godini!

OT: na toplom i sunčanom mjestu uz obalu (iznimno bitno zbog reuma i cirkulacije), spokojno, ali uvijek potiho zajebantski, uz osobu s kojom sam progrmila sve lijepo i ružno do tog trenutka.
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la tamara3 » 06 ruj 2011 19:33

bašja je napisao/la:
Uliana je napisao/la:ja kad budem imala 90 želim izgledati bar kao da imam 55
Je, petsto :haha:.

Daisy
Postovi: 1647
Pridružen/a: 13 ožu 2011 07:12

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la Daisy » 09 ruj 2011 07:43

uzasavam se starosti, jer necu moci piti i seviti se. i osteoporozu cu imati. sve fuj.

Avatar
littlesheep
Postovi: 70
Pridružen/a: 11 kol 2010 21:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo
Lokacija: Split

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la littlesheep » 12 lis 2011 07:23

ticklebook je napisao/la:Sa ženom u nekoj kući kao onoj od M. Streep u It's Complicated i djecom i unucima koji nam dolaze na božićne ručkove.
Bavim se poslom koji volim, imamo novaca i više nego što nam treba, a žena zna elegantno suzbiti moju čangrizavost i kompliciranja i izmamiti smiješak... I poznajemo se u dušu. Jer i jesmo stari par :D
Ovo me skoro rasplakalo... Šmrc... pre, pre lipo...
...not even black sheep, but albino black sheep...

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la JaNNa » 12 lis 2011 07:48

alice je napisao/la:Hmm... potaknuta nekim događajima počela sam se pitati kakva će biti moja budućnost, ona daljnja za kojih dvadesetak, tridesetak godina... jednom sam negdje pročitala da što je budućnost dalja, to bolje izgleda - jel i vi tako mislite? mislite li da ćete (ili možda već jeste) upoznale osobu svog života s kojom želite ostariti? možete li se zamisliti sa djecom i unucima? mislite li da ćete živjeti negdje u stanu i imati brdo mačaka ili pak obrađivati vrt negdje na selu? kako ćete izgledati sa borama i sijedom kosom? ah, toliko pitanja, tako malo vremena... :)
do share, please :)
joj, toliko sam puta već promjenila taj scenarij, ali neke stvari ostaju iste u njemu..
želim starost provest sa osobom koju volim, cijenim i poštujem. pola godine želim živjeti u Krku ili Zadru, a pola u Zagrebu. želim da imamo para. da putujemo. i psa - jednog malog slatkog psa oko kojeg ćemo i jedna i druga skakat. i kabriolet...

i sve su to slatki snovi za koje sada treba raditi da se ostvare, ali ono najbitnije što želim je zdravlje i nikada ne želim past u krevet i biti drugima na grbači..

osoba života? - nadam se da jesam i čvrsto vjerujem u to i mogu nas zamislit za 20 godina kako se vozimo autocestom Zagreb-Rijeka i ja žugam zbog prebrze vožnje, a ona pojačava muziku da me ne čuje..
djeca? unuci? - što sam starija ta mi slika sve više i više blijedi. možda sam egocentrično đubre, ali trenutno ne vidim prostor za djecu u svom životu.
kuća/stan? - već sam gore napisala, idealno bi bilo stan u Zege-u, a kuća u Krku ili Zadru.. ali oko toga se treba truditi sada i ako se potrefi super, a ako ne, stan u Zege-u uvijek ostaje!
sijede i bore? - prvo već imam, drugo me čeka iza čoška, tako da - smatram to normalnim, vjerojatno ću se farbat dok god ću disat, ali bore ne bi korigirala - mislim da daju određenu dozu mudrosti. (premda je genetika na mojoj strani što se toga tiče)

Avatar
littlesheep
Postovi: 70
Pridružen/a: 11 kol 2010 21:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo
Lokacija: Split

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la littlesheep » 12 lis 2011 08:11

...not even black sheep, but albino black sheep...

Avatar
štrudla
Postovi: 559
Pridružen/a: 07 pro 2010 21:14
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la štrudla » 12 lis 2011 10:55

ne želim doživjet starost u tom smislu da sam nekom na grbači, osim ako je taj neko plaćen da mu budem tamo. tada je savršen scenarij dom u kojem ću se ponovno okupit sa svojom ekipom i da tamo budemo glavni. al s obzirom na moje navike, mislim da će bit super ako doživim 60-e.

osoba - što sam starija to sam teže podnošljiva... ili možda teže podnosim druge. al svakako bi bilo lijepo jer se bojim usamljenosti. kako god ispadne, jedno je sigurno - doma ću imat svoj privatni zoološki.
dječica - isto bi bilo lijepo. iako ne razmišljam o roditeljskoj ulozi mislim da želim iskusit the ultimate love as in majka-dijete.
kuća - južni kraj, prvi red do mora. mala barka i vrt sa bar jednom palmom i puno lavande.
slika

Pariz za Sandru

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la Pariz za Sandru » 12 lis 2011 11:14

Najbolje bi bilo s pogledom na more..... ne zamišljam je, doći će. :)

Avatar
shizika
Postovi: 14271
Pridružen/a: 02 srp 2011 15:32
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la shizika » 12 lis 2011 12:18

Bojim se starosti, te ne zelim razmisljati o njoj ... a ako ostarim, vidim se kao ona bakica u flmu Studio 54... po danu fina, draga mila bakica koja čuva svoje unuke, navečer glavna na podiju u diskoteci :))
...život je lijep... (:

Avatar
LittleRedRidingHood
Postovi: 3484
Pridružen/a: 15 ožu 2011 20:53
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Juzno

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la LittleRedRidingHood » 12 lis 2011 21:17

ja cu namjerno bit grintava i lemat svih stapom i stalno govorit -kad sam ja bila mlada- :D a navecer cu se pretvarat u Super baku :D
I motali smo u vodi moju dušu na njenu i njenu dušu na moju. I prvi put sam shvatio da je ovo, što činimo, mnogo veće od ljubavi. Da plivamo kroz vječnost.

Bolje kuna na suncu, nego dvi u hladu.

Plague

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la Plague » 22 lis 2011 16:58

teško, je moj novi odgovor. uopće mi se ne ide tamo i što više interakcije imam sa starim ljudima, to manje želim doživjet to doba.

Gost

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la Gost » 23 lis 2011 13:12

Najdalje što mogu razmišljati je u petoljetkama.

Avatar
samo ja
Postovi: 376
Pridružen/a: 29 ožu 2011 18:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la samo ja » 23 lis 2011 13:16

ne vidim ju :-o

Avatar
Ivanaa
Postovi: 56
Pridružen/a: 03 svi 2011 01:23
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la Ivanaa » 01 stu 2011 03:47

U staračkom domu s mnogo trenutaka bez kontakta sa stvarnošću u kojima ću misliti da imam 15 i aktivna sam u klubu mrzitelja Backstreet boysa.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la tamara3 » 10 stu 2011 16:13

Ooooo je napisao/la:i naravno da cu biti na crolu :haha: lupetati gluposti
...pod uvjetom da ga, kad ti budeš stara, još bude... :nesvjest: :D.

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: kako zamišljate svoju starost?

Post Postao/la jpeg » 12 stu 2011 17:25

pa dobro, nece bit bas tako, od rici do rici :D

Odgovorite