Numerologija

Tko smo mi u svemiru, kamo idemo, koji je smisao života, jesu li teorije zavjere istinite, što bi mogao značiti vaš noćašnji san i je li to sve na rubu onostranog?
Odgovorite
Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Numerologija

Post Postao/la slapa » 02 pro 2011 09:37

Baš sam se malo igrala brojki i slova na linkovima koje je bašja dala u drugom topicu i zaključila da mi je ta numerologija jako zanimljiva.
bašja je napisao/la:posluži se prvo ovime za izračun: http://affinitynumerology.com/personal- ... g-form.php
a onda ovime za razna objašnjenja: http://www.numerology-free.com/basics-o ... ology.html

i upozorenje prije nego me počneš napadati da te ne shvaćam ozbiljno, numerologija je sjajna stvar i sigurno će ti pomoći!

Imate kakvih iskustava s njom? Vjerujete da slova i brojke kojima smo došli na svijet donekle odrežuju naš karakter i životni put? Anyways što mislite o numerologiji?

Nedavno mi je jedna žena koja vjeruje u utjecaj numerologije na život savjetovala nek ne mijenjam svoje prezime. Baš me to slatko nasmijalo :D
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Numerologija

Post Postao/la Zita » 02 pro 2011 09:57

You are a great humanitarian, eager to be of service for the betterment of all humanity. You support and perpetuate effective social organizations whose goals are the helping of mankind. You Love the human race. You are a great artist and your works serve to inspire others on a broad scale.

Your thoughts and pleasure are being of selfless service to humanity in conjunction with personal Love and happiness.


ocito je :D :D

ne brijem na to al me zabavlja
Measure of a woman is her sense of humor

Daisy
Postovi: 1647
Pridružen/a: 13 ožu 2011 07:12

Re: Numerologija

Post Postao/la Daisy » 02 pro 2011 10:52

znam za jedan slucaj u kojem su supruznici oboje bili numerolozi. pa su odjednom promijenili imena i prezimena sebi i svom dijetetu. svatko se drukcije prezivao. kao, sretan zbroj. onda je mama iznenada umrla, dijete je godinama poslije prolupalo, a otac se jos uvijek dobro drzi iako mu ime i prezime vuku na lika iz crtica. ne, ne vjerujem u numerologiju. ali ja sam tip koji u nista ne vjeruje tako da moje misljenje nije meritorno.

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Numerologija

Post Postao/la phos » 02 pro 2011 10:53

:D
You have courage and poise, with the vision, strength, efficiency, excellent judgment, stamina, and determination to succeed. When struggling against opposition you are confident of victory.
Ben Hur novog doba :D
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Daisy
Postovi: 1647
Pridružen/a: 13 ožu 2011 07:12

Re: Numerologija

Post Postao/la Daisy » 02 pro 2011 10:58

phos je napisao/la::D
You have courage and poise, with the vision, strength, efficiency, excellent judgment, stamina, and determination to succeed. When struggling against opposition you are confident of victory.
Ben Hur novog doba :D
opis ipak vise vuce na kleopatru.

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Numerologija

Post Postao/la phos » 02 pro 2011 11:25

i spiritualnost mi je na visokoj razini.
mozda neka kombinacija kleopatre i svecenika donjeg egipta :D

ot. ne vjerujem u numerologiju iz prakticno-realnih razloga a to su povijesne promjene oznacavanja datuma i racunanja vremena. jednostavno onda ovakav sustav ne drzi vodu.
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Mary of Silence
Postovi: 558
Pridružen/a: 28 tra 2011 20:47

Re: Numerologija

Post Postao/la Mary of Silence » 02 pro 2011 12:57

You are a great humanitarian, eager to be of service for the betterment of all humanity. You support and perpetuate effective social organizations whose goals are the helping of mankind. You Love the human race. You are a great artist and your works serve to inspire others on a broad scale.

Čak su mi dali savjet;
Your personality is not helped by wearing black. To enhance your appearance and personality, wear colors; clothing that is comfortable but not careless.

E jbg, obučem ja nekad i nešto sivo :haha: .

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Numerologija

Post Postao/la bašja » 02 pro 2011 14:38

phos je napisao/la: ot. ne vjerujem u numerologiju iz prakticno-realnih razloga a to su povijesne promjene oznacavanja datuma i racunanja vremena. jednostavno onda ovakav sustav ne drzi vodu.
s obzirom da je numerologija velikim dijelom bazirana na imenu koje dobiješ rođenjem, onda se i za datume može kazati da su to samo brojevi koji su ti dodijeljeni rođenjem, bez obzira na raznolika računanja... ovo nije argument za numerologiju, nego samo primjedba da sustav tako i onako ne drži baš nešto vodu osim ako ne odlučiš vjerovati u to :D
Daisy je napisao/la:znam za jedan slucaj u kojem su supruznici oboje bili numerolozi. pa su odjednom promijenili imena i prezimena sebi i svom dijetetu. svatko se drukcije prezivao. kao, sretan zbroj. onda je mama iznenada umrla, dijete je godinama poslije prolupalo, a otac se jos uvijek dobro drzi iako mu ime i prezime vuku na lika iz crtica. ne, ne vjerujem u numerologiju. ali ja sam tip koji u nista ne vjeruje tako da moje misljenje nije meritorno.
ovi su neki teški numerološki hohštapleti, u suprotnom bi znali da ne možeš pobjeći od imena s kojim si rođen, pa iako promjene mogu imati svoje efekte (npr. djevojačko prezime vs. udano) od onog prvog nema bijega. Ili su pak bili fakat maheri pa su si pročitali sudbinu da ih sutradan čeka automobilska nesreća u kojoj svi na licu mjesta ostaju mrtvi i učinili su najbolje što su mogli :D

ot moje skromno mišljenje: iz gotovo svega se može izvući neka dobrobit pa tako čak i iz numerologije, samo što 90% ljudi ne zna to učiniti nego si samo još i više naštetiti. Pa će tako mudar čovjek stati na tome da je lijepa pomisao da mu nekakve mistične sile predviđaju uspjeh ako bude ustrajan i obazriv prema drugima (jer poruke su uvijek pozitivnog karaktera), a svi će drugi povodljivi i slabih karaktera početi nazivati, uplaćivati, naručivati povoljne savjete koji će im okrenuti život naopačke....
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Numerologija

Post Postao/la ariadne » 02 pro 2011 14:53

Bilo je zabavno dok nisam pročitala ovo:

Spiritual and psychic sensitivity are available to you simply by your recognition of them. As such, you have the capacity to develop clairvoyant or other psychic abilities.

Sad je samo presmiješno. :lol:
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Numerologija

Post Postao/la phos » 02 pro 2011 15:59

bašja je napisao/la:
phos je napisao/la: s obzirom da je numerologija velikim dijelom bazirana na imenu koje dobiješ rođenjem, onda se i za datume može kazati da su to samo brojevi koji su ti dodijeljeni rođenjem, bez obzira na raznolika računanja... ovo nije argument za numerologiju, nego samo primjedba da sustav tako i onako ne drži baš nešto vodu osim ako ne odlučiš vjerovati u to :D
u tome i je stvar, ja se ne slazem da malo slozeniji algoritam koji baca kvazi random brojeve ima smisla ako se ne uzima u obzir datum kao period tj tocka na vremenskom pravcu.
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Numerologija

Post Postao/la tamara3 » 02 pro 2011 17:42

Zita je napisao/la:You are a great humanitarian, eager to be of service for the betterment of all humanity. You support and perpetuate effective social organizations whose goals are the helping of mankind. You Love the human race. You are a great artist and your works serve to inspire others on a broad scale.

Your thoughts and pleasure are being of selfless service to humanity in conjunction with personal Love and happiness.


ocito je :D :D

ne brijem na to al me zabavlja
Pa očito je, da :kokice:.

Avatar
Afrodita
Postovi: 4523
Pridružen/a: 23 srp 2011 11:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Karlovac

Re: Numerologija

Post Postao/la Afrodita » 02 pro 2011 19:28

Number: 3
You respond to life from the heart. You want joy and happiness for yourself and for those around you. Inspiration and imagination are yours in abundance. You are somewhat of a dreamer. You enjoy beauty, popularity, and constant activity. You enjoy life as it comes, laughing at discouragement or failure, and never letting depression get the upper hand. You might be living in a world of feeling and emotion. You fall in Love easily. You can see beauty everywhere. And you express your own beauty through your varied artistic talents anything with color, form, or rhythm. Seems you have a lot of friends; often entertaining, broadcasting your energy and your Love, giving everyone a good time. You are probably not unfaithful, but you enjoy flirting. You are kind and obliging. Your friends mean a great deal to you. Patience and ability to concentrate could be enhanced for your personal benefit.

What can I say... that's me. :wink:
I want her everywhere and if she's beside me I know I need never care but to love her is to need her everywhere knowing that love is to share

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Numerologija -VELIKI PREOKRET

Post Postao/la bašja » 04 pro 2011 08:03

nakon što ste se lijepo naigrale numerologije, sve što ste pročitale zanemarite!! U želji da numerološki obradim drage mi ljude koji za razliku od mene nemaju same internacionalne znakove u svojim imenima i prezimenima, išla sam čitati kako numerološki pristupiti slovima č,ć,š,nj..... Pitagorejska škola za razliku od kaldejske kaže da se svakoj abecedi, pa tako i Hr. mora nanovo pristupiti i dodijeliti nove vrijednosti. Onda se i svi naši čudni znakovi bez problema računaju. A čak i da nemate tih slova, kao ja, ime pripada i čita se po hr pravilima i tako ih treba računati.

Tj. ako se priklonite pitagorejskoj školi, a sigurna sam da hoćete jer su Pitagori brojke super išle, sve što ste na ovim eng. stranicama našli zanemarite i krenite ispočetka!

Meni po ovom hr. računanju kaže da sam genije bez premca tako da se ne mogu ne prikloniti...
phos je napisao/la:
bašja je napisao/la:
phos je napisao/la: s obzirom da je numerologija velikim dijelom bazirana na imenu koje dobiješ rođenjem, onda se i za datume može kazati da su to samo brojevi koji su ti dodijeljeni rođenjem, bez obzira na raznolika računanja... ovo nije argument za numerologiju, nego samo primjedba da sustav tako i onako ne drži baš nešto vodu osim ako ne odlučiš vjerovati u to :D
u tome i je stvar, ja se ne slazem da malo slozeniji algoritam koji baca kvazi random brojeve ima smisla ako se ne uzima u obzir datum kao period tj tocka na vremenskom pravcu.
numerologija je pseudopsihologija bazirana na rodnom listu, pa će te čak uputiti da ako ti je na rodnom listu ime natipkano s tipfelerom da koristiš to tipfelerasto ime. Onda valjda da ti i datum zajebu na rodnom listu bi isto koristio taj krivi datum. Ova tvoja primjedba se tiče možda astrologije, numerologiju ne zanima vrijeme (->moj zaključak) nego samo tebi nasumce dodijeljeni brojevi.
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Avatar
coppa
Postovi: 137
Pridružen/a: 16 stu 2011 15:08
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo
Lokacija: Kt

Re: Numerologija

Post Postao/la coppa » 04 pro 2011 22:49

Svima kojima je zanimljivo.....http://metro-portal.hr/numeroloska_anal ... _rodjenja/ Inače je broj 12 na lošem glasu.

Mary of Silence
Postovi: 558
Pridružen/a: 28 tra 2011 20:47

Re: Numerologija

Post Postao/la Mary of Silence » 05 pro 2011 14:17

Sudeći po svim ovim linkovima ja sam neka verzija "Majke Terezije" :D
pa dobro... :roll2: nije da kažem da nisam (xD)
dajte još linkova...

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Numerologija

Post Postao/la tamara3 » 05 pro 2011 14:24

coppa je napisao/la:Svima kojima je zanimljivo.....http://metro-portal.hr/numeroloska_anal ... _rodjenja/ Inače je broj 12 na lošem glasu.
Životni put broj pod simbolom broja osam govori da ste stigli na ovaj svijet naoružani za vodstvo, upravljanje, organizaciju i vladanje. Vrlo ste ambiciozni i usmjereni k cilju. Upotrijebit ćete bez ustručavanja svoje ambicije, organizacijske sposobnosti i učinkovit pristup radi stvaranja svoje vlastite niše. Pripadate li pozitivnoj strani broja 8 obdareni ste ogromnim potencijalom za postizanje dalekosežnih planova i ideja, a dovoljno ste oprezni i neovisni da biste ih proveli u djelo. Ukratko, rođeni ste da budete glavni.

Postoji nešto inspirativno u vama što vam omogućuje da postanete velikim vođom.

:cestitam: :napuhavasemalo: :cestitam:

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Numerologija -VELIKI PREOKRET

Post Postao/la phos » 05 pro 2011 14:25

bašja je napisao/la:nakon što ste se lijepo naigrale numerologije, sve što ste pročitale zanemarite!! U želji da numerološki obradim drage mi ljude koji za razliku od mene nemaju same internacionalne znakove u svojim imenima i prezimenima, išla sam čitati kako numerološki pristupiti slovima č,ć,š,nj..... Pitagorejska škola za razliku od kaldejske kaže da se svakoj abecedi, pa tako i Hr. mora nanovo pristupiti i dodijeliti nove vrijednosti. Onda se i svi naši čudni znakovi bez problema računaju. A čak i da nemate tih slova, kao ja, ime pripada i čita se po hr pravilima i tako ih treba računati.

Tj. ako se priklonite pitagorejskoj školi, a sigurna sam da hoćete jer su Pitagori brojke super išle, sve što ste na ovim eng. stranicama našli zanemarite i krenite ispočetka!

Meni po ovom hr. računanju kaže da sam genije bez premca tako da se ne mogu ne prikloniti...
phos je napisao/la:
bašja je napisao/la:
phos je napisao/la: s obzirom da je numerologija velikim dijelom bazirana na imenu koje dobiješ rođenjem, onda se i za datume može kazati da su to samo brojevi koji su ti dodijeljeni rođenjem, bez obzira na raznolika računanja... ovo nije argument za numerologiju, nego samo primjedba da sustav tako i onako ne drži baš nešto vodu osim ako ne odlučiš vjerovati u to :D
u tome i je stvar, ja se ne slazem da malo slozeniji algoritam koji baca kvazi random brojeve ima smisla ako se ne uzima u obzir datum kao period tj tocka na vremenskom pravcu.
numerologija je pseudopsihologija bazirana na rodnom listu, pa će te čak uputiti da ako ti je na rodnom listu ime natipkano s tipfelerom da koristiš to tipfelerasto ime. Onda valjda da ti i datum zajebu na rodnom listu bi isto koristio taj krivi datum. Ova tvoja primjedba se tiče možda astrologije, numerologiju ne zanima vrijeme (->moj zaključak) nego samo tebi nasumce dodijeljeni brojevi.
astrologij mi u svom primarnom korijenskom tumacenju ima smisla. numerologija ne.
a to da uzima rodenje kao brojke koje su nebitnee (vremenski neovisne) a fizikalno znacajne mi nema smisla.
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
coppa
Postovi: 137
Pridružen/a: 16 stu 2011 15:08
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo
Lokacija: Kt

Re: Numerologija

Post Postao/la coppa » 09 pro 2011 10:16

tamara3 je napisao/la:
coppa je napisao/la:Svima kojima je zanimljivo.....http://metro-portal.hr/numeroloska_anal ... _rodjenja/ Inače je broj 12 na lošem glasu.
Životni put broj pod simbolom broja osam govori da ste stigli na ovaj svijet naoružani za vodstvo, upravljanje, organizaciju i vladanje. Vrlo ste ambiciozni i usmjereni k cilju. Upotrijebit ćete bez ustručavanja svoje ambicije, organizacijske sposobnosti i učinkovit pristup radi stvaranja svoje vlastite niše. Pripadate li pozitivnoj strani broja 8 obdareni ste ogromnim potencijalom za postizanje dalekosežnih planova i ideja, a dovoljno ste oprezni i neovisni da biste ih proveli u djelo. Ukratko, rođeni ste da budete glavni.

Postoji nešto inspirativno u vama što vam omogućuje da postanete velikim vođom.

:cestitam: :napuhavasemalo: :cestitam:
I meni je nešto slično napisano :haha: Tu je i ovo: Vrlo ste originalni i imate talente inovatora i izumitelja. :haha: :haha:

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Numerologija

Post Postao/la Kroacija » 13 pro 2011 22:45

uzasno mi je dosadno, nervozna sam i podvrgla sam se ovom sranju. izbacilo mi je broj 11. -.-

the eleven energy is:
aware
six-sensed
creative
discerning
dreamy
inspiring
intense
You desire harmony, love, companionship, and peace with people; and you enjoy ease and comfort. You have great inner strength. You prefer kindness and thoughtfulness to the alternatives. As a dreamer and visionary, you desire others to know the necessity of living true to ideals.


yay. :sleepy:

Mary of Silence
Postovi: 558
Pridružen/a: 28 tra 2011 20:47

Re: Numerologija -VELIKI PREOKRET

Post Postao/la Mary of Silence » 01 sij 2012 13:43

bašja je napisao/la:nakon što ste se lijepo naigrale numerologije, sve što ste pročitale zanemarite!
Bašja@ skužila sam da se razumiješ u sve te stvari oko numerologije, astrologije i imam jedno pitanje :brainless:
Nedavno sam naišla na ovo;
http://horoskop.hr/natalna-karta/

Ukucala sam datum rođenja, vrijeme, mjesto, ime i prezime (iako sam paranoik koji izbjegava u širokom luku ostavljanje podataka na bilo kakvim stranicama, ali hajde...nebitno ).
Sad me zanima koliko uopšte to drži vodu (natalne karte i sl.) ? Moram priznati da sam na tekstu koji bude na dnu stranice (nakon ukucavanja podataka) mogla da pročitam većinu stvari koje su poprlično tačne. Uglavnom, pitanje bi bilo šta ja zapravo da čitam :idiot: sve kao nešto piše "Mars tamo negdje" i bla, bla. a ja ne znam kad je on tamo negdje :sealedlips:
Čovječe, još neke kordinate imaju, ono nisam se u životu gluplje osjećala, baš kao Fata (il' je Mujo ?) u svemiru.

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Re: Numerologija

Post Postao/la roadkill » 01 sij 2012 13:58

"Because of your desire to experience everything in life to its fullest before you let it go, you may tend to overdo sensual experience such as sex, alcohol, drugs, and food."

:D
bring your mind into my head...

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Numerologija

Post Postao/la Fuga » 01 sij 2012 14:07

Životni put broj pod simbolom broja osam govori da ste stigli na ovaj svijet naoružani za vodstvo, upravljanje, organizaciju i vladanje. Vrlo ste ambiciozni i usmjereni k cilju. Upotrijebit ćete bez ustručavanja svoje ambicije, organizacijske sposobnosti i učinkovit pristup radi stvaranja svoje vlastite niše. Ukratko, rođeni ste da budete glavni.
...
Negativna strana puta 8 može se pokazati u vidu diktature i gušenja entuzijazma i napora ljudi koji vas okružuju. Često snaga vaše osobnosti isključuje bliske osjećaje prema osobama s kojima dolazite u kontakt. Materijalni dobici i priznanja često postaju najvažnije stvari, čak i nauštrb obitelji, doma i spokoja. Posvećenost uspjehu može postati opsesija. Emocije često bivaju suspregnutima što na kraju rezultira usamljenošću i izoliranošću. Sve osobe Životnog puta 8 moraju izbjegavati podcjenjivanje tuđih mišljenja.


HAHAHA.
Osmica. :D HIĆO

&

You love huge libraries, old and well-maintained gardens, classic pictures, and time mellowed furniture. You are intellectual, scientific, philosophical, deeply intuitive, and a well of secrecy. You are sought after for your wisdom. Probably you are somewhat shy and deeply emotional, but with a horror of showing it.

For more complete personal understanding of life, work on expressing your emotions, trusting your feelings, less avoidance, and being sympathetic and understanding with people. You possess a tremendous inner wisdom.
Quality is your standard.


Ovo mi se više sviđa. :D

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Numerologija -VELIKI PREOKRET

Post Postao/la bašja » 01 sij 2012 14:37

Mary of Silence je napisao/la: Bašja@ skužila sam da se razumiješ u sve te stvari oko numerologije, astrologije i imam jedno pitanje :brainless:
Nedavno sam naišla na ovo;
http://horoskop.hr/natalna-karta/

Ukucala sam datum rođenja, vrijeme, mjesto, ime i prezime (iako sam paranoik koji izbjegava u širokom luku ostavljanje podataka na bilo kakvim stranicama, ali hajde...nebitno ).
Sad me zanima koliko uopšte to drži vodu (natalne karte i sl.) ? Moram priznati da sam na tekstu koji bude na dnu stranice (nakon ukucavanja podataka) mogla da pročitam većinu stvari koje su poprlično tačne. Uglavnom, pitanje bi bilo šta ja zapravo da čitam :idiot: sve kao nešto piše "Mars tamo negdje" i bla, bla. a ja ne znam kad je on tamo negdje :sealedlips:
Čovječe, još neke kordinate imaju, ono nisam se u životu gluplje osjećala, baš kao Fata (il' je Mujo ?) u svemiru.
joooj, ne razumijem se ja baš. Ali sam se u zadnjih par mjeseci što razonode radi, što znatiželje radi prihvatila malo proučavanja svega od navedenog i još štočeg rubno racionalnog.

Mogu ti ponuditi samo svoje skromno mišljenje. Lijepa mi je pomisao da sam u međudjelovanju cijeloga svemira. Neobično sam mnogo našla podudarnosti u raznim astrološkim profilima s onim što o sebi mislim, ali ne može se tu pričati ni o kakvim dokazima. Za pobijanje utemeljenosti najzanimljivije mi je čitati http://skepdic.com/

E nakon što sam se složila sama sa sobom da dokaza nema, prepustila sam se opuštenom proučavanja natalnih karata, brojki i slova, tarota, čakri, čega sve ne. Numerologija ima strašno ograničen sustav od tih jedva 9 brojki koje vrte na tisuću načina i uskoro sve skupa izgubi smisao kada svaki od tih brojeva na neki način dođe u vezu s tvojim imenom i prezimenom. Tarot i ostala čudna predviđanja nisu mi ni kao zabava preprivlačni jer su ili šturi ili zastrašivački. Ostalo sve - varijacije na temu.

Astrologija mi je definitivno najzanimljivija i mogu reći da mi je oduševljavajuće kad pomislim da me neka astrološka karta savršeno pogodila! Ali kada se kreneš ozbiljnije interesirati, onda vidiš da ima mali milijun raznih varijanti astroloških karata i čitanja, bezbroj svakojakih kombinacija, raznih caka... To s jedne strane astrologiju čini razgranatom, bogatom i vrlo razvijenom ljudskom djelatnošću koja samim time zaslužuje nekakvo poštovanje. U isto je vrijeme potpuno pokapa jer ima malo sustavnosti. Pa će mi jedna vrsta karte pogoditi jedan aspekt života (i to naravno onako kako ga ja subjektivno doživljavam), ali po nekoj drugoj karti sve to pada u vodu, ali je neki drugi aspekt baš pogođen!

Pravi astrolozi će na to reći da od kompjuterski generiranih natalnih karata nema kruha već da se tek u razgovoru s dobrim astrologom može doći do zaista kvalitetne karte. To ima smisla jer je nabitnija interpretacija karte, a to podrazumijeva da znaš što gledaš. Samo se onda tu uključuje ona sumnja da je "dobar astrolog" ustvari dobar psiholog, da ne kažem muljator....

Mnogo je astroloških tekstova pisano na takav način da se radi o mudrim riječima, vjerovali mi u horoskop ili ne. To im ja u svakom slučaju priznajem. Osim toga, dok čitaš vlastite interpretacije postaviš si toliko pitanja o tome što su pogodili, a što nisu da na kraju zaista i naučiš nešto o sebi. I još jednom meni najvažnije - horoskop mi je strašno zabavan. I još još važnije, ne mislim ni kunu na horoskop i sl. potrošiti.
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Gost

Re: Numerologija

Post Postao/la Gost » 01 sij 2012 17:28

Životni put pod simbolom broja četiri govori da ste stigli na ovaj svijet s prirodnim talentom za planiranje, popravljanje, izgradnju te sa sposobnostima potrebnim za postizanje poslovne izvrsnosti. Pouzdani ste, praktični, s obje noge stojite čvrsto na zemlji te na taj način činite stup društva i izgrađujete okolinu u kojoj živite. Ako se ubrajate među te iznimno talentirane ljude znači da imate narav idealiste ali ste ujedno prizemljeni pa možete pojmiti složene i dalekosežne sheme te iznijeti zadatke do samog kraja. Ako ste voljni i spremni naporno raditi, možete postići zapažen uspjeh, prestiž i slavu.
...
Vjerojatno je pripadnik puta 4 izmislio “to-do” popis obaveza zbog potrebe da uza sebe uvijek ima vrijedan komadić papira sa sljedećim zadacima. Od sebe uvijek očekujete isto što i od drugih, a ponekad čak i više od toga. Vaša ustrajnost i sposobnost da dovršite sve što započnete graniči s opsjednutošću. Često vas mole da se pobrinete i za tuđe poslove. Možda vam se to ne čini pravednim, ali u tome vjerojatno i leži ključ vaših sposobnosti i reputacije.


Istina!

Neg.:

Loša strana broja četiri je pretjerivanje, uskoumnost i represivnost. Površni ljudi bi vas mogli odbiti jer uvijek nastojite svima oko vas dati do znanja što uistinu mislite. Ponekad vašim životom previše vlada rutina izvršavanja obaveza pa gubite osjećaj za cjelinu i propuštate prilike koje vam se pružaju.

Laži i obmane!

:D

Marijana24
Postovi: 5
Pridružen/a: 14 sij 2016 12:26
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Numerologija

Post Postao/la Marijana24 » 25 vel 2016 12:03

U vezi numerologije znam samo da je jedna od vrsta gatanja, kao i štoi je horoskop,tarot karte, gatanje iz kave itd... Nemam sa nicim iskustva, osim sa gatanjem iz kave, jer mi je kao maloj baka gatala i to mi je tada bilo jako zanimljivo :), ima sad masu toga za citati po netu i nemogu reci da nisam citala, ali da sam baš isla kod nekoga da mi gata, to nisam :) ! :feelingfree:

Avatar
standalone
Postovi: 807
Pridružen/a: 16 lis 2018 10:42
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Numerologija

Post Postao/la standalone » 13 lip 2019 09:46

Fora fora... :)

Destiny Number 9
The person's destiny tends to be associated with service to mankind, with tolerance, compassion, and understanding with a true wish for mankind that all that is fine, true, and generous.
The person is likely to be inspirational, kind, understanding, generous, intuitive, psychic, and an inspired actor. They tend to give freely of their skill and leadership purely for the benefit of others, and have the ability to use words effectively and artistically, both written and verbal.
The person tends to be artistic, strong, courteous, kind, impulsive, emotional, and have an impressive presence.

Life Path Number 3:
The person with a life path 3 is likely to express themself in artistic endeavors using colors (such as painting and interior decorating), words (such as public speaking, writing, singing, and acting), and form (such as sculpting).
As life is lived, the energy attracts events and circumstances related to art, beauty, and friendliness. The creative force can help the person through obstacles life presents.
The life path 3 energy is a natural host and benefits from socializing, especially if the event is related to the arts or artistic endeavors. The energy is imaginative, inspirational, and able to tap deep emotions.
The person tends to be a welcome addition to almost any social gathering

Birth Day Number 1:
The talents and abilities brought with the energy represented by the birth day number 1 tend to be related to leadership and/or being out front getting things done. The energy also has resonance with the ideas of independence, innovation, and entrepreneurship. Information tends to be seen as a tool rather than desired for academic reasons.
I always wanted to be somebody, but now I realize I should have been more specific...

Odgovorite