Kak boriti za sebe ak borimo protu sebe?

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Avatar
bebushka27
Postovi: 28
Pridružen/a: 20 pro 2011 14:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Kak boriti za sebe ak borimo protu sebe?

Post Postao/la bebushka27 » 06 sij 2012 14:21

Ovo pitanje jako značajan kad vidiš sve što događa u gay svijetu. Mnogo gays i dykes ne vole neke druge gays i dykes i lažu, izmišljaju priča i varaju.
Ja bila svjedok takvi stvri u Ukrajina i ovdje u Horvatska. Žalosna to što mnogi gays i dykes ne ljube hetero ljudi, ne shvaćaju kak su hetero ljudi i njihovi roditeli, prijateli, kolege, suradnici i drugi.
Ja bila svjedok situaci: zaprav, jedna od članica od ovaj forum mi rekla kak mrzi jedan gay i kako hoće vratit sebi svoja bivša. Napravila je velika zavrzlama što lagala ljudimi da ta bivša ima dijete sa njen dobar prijatel i cimer. I taj gay ostal bez prijateli jer je ta lagala.
Ovo samo primjer kak su odnosi u gay svijet naopački i kak se dok ima nesložnost u gay svijet ne može biti legitiman zahtjev za priznanjem naših pravic.
Možda ja luda, ali ak hoćemo biti ravnopravni sa hetero ljudimi mi moramo pomiriti svoje strasti i početi ponašati više normalni, bez velika sujeta ili nepravda prema drugimi gay i dykes. Mi gays i dykes moramo shvatiti kak za naši problemi nisu krivi hetero ljudi, već mi sami. Naša nesložnost i naše nisko ponašanje jedni prema drugimi već uzela mnogi vremeni i mnogi žrtvi (ne sam fizički, vengo i psihički), i za to optužajemo oni ki nisu krivi. Mi moramo prihvatiti kak hetero ljudi u večina, i kak mi manjina, te moramo shvatiti kak se ne moremo boriti za bilo koji od svoji pravic ak mi ni složni.
Prideovi i slični stvari ni realni. Večini gays i dykes na takvi stvari gledajo ka ne pozitivni stvari. To nie stvar straha ili sramote, vengo gays i dykes ne hoće biti dil cirkusa. Nije to strah od kamenje ili boca ili suzavci, to nie strah od negativni stigmacij. Ljudi ne želejo sudjelovati jer ne želejo biti prikazani ka majmuni u kavezu. Ja bila u Amsterdam gledala gay pride, mnogi gays i dykes stajalo uz kanal i sramilo tih gays i dykes ki sudjelovali u povorka. Govorali sebi kak zbog tih srame jer oni gay ili dykes.
Ja predlagam osnivanje sveukupni gay i dyke pokreu u Horvacija kak mi imajemo u Ukrajina, ki rabotati tlaka na političke partije ki moraju primjeniti opći antidiskriminacijski program zajamčen dopunami protokola Europske konvencije o zaštiti ljudski pravic. U razlici od Ukrajina Horvacija ima jako dobri zakon o antidiskriminaciji i tu može učiniti puno. Ukrajina u razlici od Horvacija ni demokratična zemlja, to vidimo po uhićenje Julije Timošenko. To čisti politički čin proruski vlasti na čelu Ukrajina. Horvacija nema takvi problem, zato Horvacija može biti kao Švedska, Norveška ili Nizozemska u pitanju ljudskih pravic, posebno gay pravic.
Po čemu svađe i laži i podmetanje? Je li to potrebito? Ljudi glejmo sebe i pokušajmo ostvariti - politički - najboljše po nas.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Kak boriti za sebe ak borimo protu sebe?

Post Postao/la Popeye » 06 sij 2012 14:26

bebushka27 je napisao/la: Mi gays i dykes moramo shvatiti kak za naši problemi nisu krivi hetero ljudi, već mi sami.
bas o tome sam razmisljao izbjegavajuci kamenje i busene zemlje na splitskoj rivi: kriv sam ja jer se nadjoh na njihovoj putanji. :veryhappydance:

inace uopce ne vjerujem u svepedersko/lezbijsko bratstvo/sestrinstvo. stupanj emancipacije homoseksualne populacije u hrvatskoj je i dalje nazalost dosta los, te od LGBT populacije koja broji, recimo, 300 tisuća ljudi svoju homoseksualnost normalno prihvaća i otvoreno živih nekih tri tisuce. pa ti sad vidi.

Avatar
bebushka27
Postovi: 28
Pridružen/a: 20 pro 2011 14:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Kak boriti za sebe ak borimo protu sebe?

Post Postao/la bebushka27 » 06 sij 2012 17:22

Kad bi boril politički ne činiti od sebe majmuna u kavez nitko te ne bacal kamen na tebe.
Promjeni psihologiji pa te nitko ne bacal kamen na tebe

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Kak boriti za sebe ak borimo protu sebe?

Post Postao/la Popeye » 06 sij 2012 17:30

ne slazem se. ne da mi se. bye.

Avatar
bebushka27
Postovi: 28
Pridružen/a: 20 pro 2011 14:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Kak boriti za sebe ak borimo protu sebe?

Post Postao/la bebushka27 » 06 sij 2012 17:54

To glavni problem gay i dyke populacij u svijetu. Ne hoće mijenjati svoj negativan stav. Svi pričajo o nekakav aktivizam, a svi sam htjeli ne radit baš niš vengo činiti od sebe lude koji ljudi izrugivajo. I onda drugi krivi.
Isti problem s Arapi u Francuska ili Indijci u London ili Turki u Germania. Oni stvore problem i optuži Francuska ili Germania kak ovi rasisti.
Napravimo pomak s mrtva točka kak bi nam bilo boljše. Pride nie rješenje.

Avatar
samo ja
Postovi: 376
Pridružen/a: 29 ožu 2011 18:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi

Re: Kak boriti za sebe ak borimo protu sebe?

Post Postao/la samo ja » 06 sij 2012 23:43

ima istine u ovome, mnogi hetero razmišljaju isto tako i smeta ih pride kao pride, jer ga doživljavaju više kao neku provokaciju, a ne kao borbu za prava dok nemaju ništa protiv samih prava za koje se borimo, politika diktira i osporava ta prava, kao i glasna zadrta manjina njihovih sljedbenika... također vjerujem da je moguće lakše do cilja ako se promijeni pristup...

Avatar
astra glacialia
Postovi: 218
Pridružen/a: 13 kol 2010 21:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: Zagreb

Re: Kak boriti za sebe ak borimo protu sebe?

Post Postao/la astra glacialia » 07 sij 2012 00:23

Dio nas može se i treba osobno boriti tako da ako je u situaciji da to može (ima podršku obitelji i/ili je neovisan od obitelji), bude out, ne da pravi majmuna od sebe na paradi (premda mi zadnji Pride nije izgledao kao majmuniranje, ali vidjela sam ga samo na televiziji), nego da svakodnevno ne skriva da je gay/lez/bi... nego živi to što je i "ponaša se kao da je to normalno", tako da ljudi oko njega, njegovi prijatelji, kolege, poznanici, vide da je i jedan takav "normalan", dobar čovjek kojeg znaju gay/lez/bi... pa se tako postupno priviknu da je to normalno, a oni među njima koji su sami možda nepotrebno "u ormaru" da se ohrabre, prihvate sami sebe. Tako barem ja mislim, i tako radim, otkad sam vidjela da imam podršku bliže okoline i zaključila da sam po svemu ostalom što jesam dovoljno kvalitetna osoba da LGBTQ... populaciji može biti čast što sam njena pripadnica, napravila sam coming out na sve načine na koje sam mogla, i kad s novim ljudima s kojima se družim dođe do te teme što ležernije dam do znanja da sam bi, itd. Naravno, nisu svi u situaciji da to mogu i ne treba osuđivati one koji ne mogu, ali mi koji možemo smatram da trebamo kako bismo pomogli otvarati prilike za ostale. Za to treba samo nešto inteligencije za procjenu situacija te nešto samopoštovanja i hrabrosti.
U neku širu političku situaciju, općenitu i LGBTQ..., ne razumijem se dovoljno, nemam vremena ni sposobnosti time se baviti. No, očito, ne bismo smjeli imati više međusobno suprotstavljenih udruga, grupica, glasnih pojedinaca, nego bismo se trebali složiti oko ključnih pitanja i boriti se zajedno. Kad Hrvatska uđe u EU, trebali bismo tako jednoglasno tražiti da se i naša prava usklade s pravima LGBTQ... osoba u zemljama EU, da ne bi to "slučajno" ostalo po strani.
per aspera ad astra

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Kak boriti za sebe ak borimo protu sebe?

Post Postao/la Fusion » 07 sij 2012 01:21

Boriti se za pravo na različitost među ljudima, a istovremno se ponašati i/ili zahtjevati od sudionika da za vrijeme Pride-a budu uniformirani u skladu sa zahtjevima/očekivanjima većinskog društva je čisti oksimoron.

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Kak boriti za sebe ak borimo protu sebe?

Post Postao/la bašja » 07 sij 2012 08:14

julija timošenko je sexy
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Avatar
bebushka27
Postovi: 28
Pridružen/a: 20 pro 2011 14:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Kak boriti za sebe ak borimo protu sebe?

Post Postao/la bebushka27 » 07 sij 2012 08:16

astra glacialia je napisao/la:Dio nas može se i treba osobno boriti tako da ako je u situaciji da to može (ima podršku obitelji i/ili je neovisan od obitelji), bude out, ne da pravi majmuna od sebe na paradi (premda mi zadnji Pride nije izgledao kao majmuniranje, ali vidjela sam ga samo na televiziji), nego da svakodnevno ne skriva da je gay/lez/bi... nego živi to što je i "ponaša se kao da je to normalno", tako da ljudi oko njega, njegovi prijatelji, kolege, poznanici, vide da je i jedan takav "normalan", dobar čovjek kojeg znaju gay/lez/bi... pa se tako postupno priviknu da je to normalno, a oni među njima koji su sami možda nepotrebno "u ormaru" da se ohrabre, prihvate sami sebe. Tako barem ja mislim, i tako radim, otkad sam vidjela da imam podršku bliže okoline i zaključila da sam po svemu ostalom što jesam dovoljno kvalitetna osoba da LGBTQ... populaciji može biti čast što sam njena pripadnica, napravila sam coming out na sve načine na koje sam mogla, i kad s novim ljudima s kojima se družim dođe do te teme što ležernije dam do znanja da sam bi, itd. Naravno, nisu svi u situaciji da to mogu i ne treba osuđivati one koji ne mogu, ali mi koji možemo smatram da trebamo kako bismo pomogli otvarati prilike za ostale. Za to treba samo nešto inteligencije za procjenu situacija te nešto samopoštovanja i hrabrosti.
U neku širu političku situaciju, općenitu i LGBTQ..., ne razumijem se dovoljno, nemam vremena ni sposobnosti time se baviti. No, očito, ne bismo smjeli imati više međusobno suprotstavljenih udruga, grupica, glasnih pojedinaca, nego bismo se trebali složiti oko ključnih pitanja i boriti se zajedno. Kad Hrvatska uđe u EU, trebali bismo tako jednoglasno tražiti da se i naša prava usklade s pravima LGBTQ... osoba u zemljama EU, da ne bi to "slučajno" ostalo po strani.
Brava to ja mislila tak.
Ali ja mislila još jedno. Po čemu svi zaboravljuju na največa homoseksualna skupini G0Y osobi? Po čemu pravic dati sam lezbima, gay, bisex, transseks... gdje tu transvestiti i g0y osobi. Njih svi zaboravljuju.

Ukrajina imaje veliku političku partiju, ne tak veliku kak imajo Juščenko ili Timošenko ili oni seronja Janukovič, ali je gay družba organizirala partiju i na niži razini i viši razini koaliraju sa veliki proeuropski partiji. To dovelo kak Ukrajini legalizirala gay brakovi i usvajanja djeci. Naviše gay pravic imade zapad i sjever Ukrajine gdje nalaze oblasti (županiji) ki prozapadno gledaju. Čudno kak ovdje u Horvacija nema gay partija ki bi se boril za svoja pravic a Ukrajina ki manje demokratski razvijena imade. To žalosno.
Fusion je napisao/la:Boriti se za pravo na različitost među ljudima, a istovremno se ponašati i/ili zahtjevati od sudionika da za vrijeme Pride-a budu uniformirani u skladu sa zahtjevima/očekivanjima većinskog društva je čisti oksimoron.
To ne mora bit oximorone. Po čemu bi itko bil uniformiran. Počemu organizovati pridove? To nie potrebito. To glupo. I gay i hetero ljudi smiju na sudionici pridea, i ovdje na Balkan gađaju kameni i bocami. A može biti i goršje. Zato politički udruživati i borit za pravic.

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Kak boriti za sebe ak borimo protu sebe?

Post Postao/la slapa » 07 sij 2012 11:29

lgbt politička stranka - neloš prijedlog. ali nekako nisam sigurna da bi kod nas takva stranka kod nas uspjela skupiti dovoljno potpisa da može izaći na izbore.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
bebushka27
Postovi: 28
Pridružen/a: 20 pro 2011 14:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Kak boriti za sebe ak borimo protu sebe?

Post Postao/la bebushka27 » 07 sij 2012 12:38

baš čitala zakon o politički stranki dovoljno 100 ljudov na politički skupštini. potrebno izabrati vodstvo stranki, donijeti statut i program stranki. To sve. Normalni je kak može proči u skupštini, jer prema neki statistiki u Horvacija ima od 450 tisjač do 600 tisjač homoseksualni osobi.
Ak svaki 10 homoseksualni osobi da glas za ovi stranki to značilo od 45 tisjač i 60 tisjač glasovi. Na izbori 2011. HDSSB dobil 58.000 glasov i imaju 6 deputatov (zastupniki).

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Kak boriti za sebe ak borimo protu sebe?

Post Postao/la Popeye » 07 sij 2012 15:23

ludakoslapa je napisao/la:lgbt politička stranka - neloš prijedlog.
vrlo loš prijedlog. nigdje na svijetu nema primjer uspješne LGBT stranke, a najmanje u onim državama u kojima su prava pedera i lezbi na najvišem nivou. zanimljivo, u tim državama su se za ta prava ljudi borili baš na načine koji se u ovom topicu pokušavaju diskreditirati.

naravno, moguce je da se hrvatska kada je rijec o LGBT pravima treba ugledati na ukrajinu, a ne na spanjolsku, njemacku, nizozemsku, svedsku, australiju, kanadu itd. :veryhappydance:

a little learning is a dangerous thing odnosno pozeljno je da se hrvatski pederi i lezbe (samo)obrazuju oko LGBT povijesti, aktivizma, razlicitih pristupa i politika. kako vecina nije zainteresirana za to, onda nije ni cudo da se izluče potpuno blesave ideje na kojima ionako nitko nikad neće ekšli raditi, jer naravno oni kojima ne pašu trenutno aktualni aktivistički pristupi rijetko kada imaju volje učiniti nešto sami i pokazati tim štetočinama koji sramote sve pedere i lezbe kako bi trebalo.
Zadnja izmjena: Popeye, dana/u 07 sij 2012 15:43, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Kak boriti za sebe ak borimo protu sebe?

Post Postao/la Popeye » 07 sij 2012 15:38

astra glacialia je napisao/la:otkad sam vidjela da imam podršku bliže okoline i zaključila da sam po svemu ostalom što jesam dovoljno kvalitetna osoba da LGBTQ... populaciji može biti čast što sam njena pripadnica, napravila sam coming out na sve načine na koje sam mogla, i kad s novim ljudima s kojima se družim dođe do te teme što ležernije dam do znanja da sam bi, itd.
well, kao i u slucaju sveukupne populacije, tako je i medju homoseksualnom manji dio "dovoljno kvalitetan" (sto god to znacilo), dok je vecina onakva kakve vecine vecinom jesu. znaci li to da se "nekvalitetni" pederi i lezbe ne trebaju autati, da ne trebaju imati jednaka prava, jer eto "ne služe na čast" (što god to znacilo) kome vec i po kojim kriterijima?

koncept ravnopravnosti je u sustini strasno jednostavan, ali je izgleda jako tesko ljudima da ga usvoje i ucine svojim. LGBT osoba ne treba biti nista bolja, pristojnija, ljubaznija, obrazovanija, pametnija od strejt osobe da bi zasluzila ravnopravnost. zapravo, ravnopravnost uopce i nije nesto sto se treba zasluziti, nego nesto sto se treba po defoltu imati, a kad nije tako - onda se za ravnopravnost treba boriti.

postupati iz pozicije umiljavanja heteroseksualnoj/homofobnoj vecini je samoponistavajuce, povijesno dokazano kao nesto sto ne donosi rezultate, te ne moze voditi do ravnopravnosti nego tek do pozicije omiljenog kucnog ljubimca dobrohotnog hetero gospodara.

no tnx.

Avatar
bebushka27
Postovi: 28
Pridružen/a: 20 pro 2011 14:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Kak boriti za sebe ak borimo protu sebe?

Post Postao/la bebushka27 » 07 sij 2012 17:49

Popeye je napisao/la:

vrlo loš prijedlog.
nigdje na svijetu nema primjer uspješne LGBT stranke,

moguce je da se hrvatska kada je rijec o LGBT pravima treba ugledati na ukrajinu, a ne na spanjolsku, njemacku, nizozemsku, svedsku, australiju, kanadu itd.

Za razlika od tebe ja znam kak sve državi ki si spomenul imajo gay stranki. I Njemački i Nizozemski, i Danski i Svedski i Austaliji i Belgiji... Za gay pravic u tim državi boril u parlamenti, a ne na ulici. Za razliku od tebi ja znam kak u Nizozemski produciral tv serij i nosil ime "Felix" i imaja 10 sezoni. Radil se o gay dečki i pratil njegov život u hetero svijet. Serij je produciral NL parlament na molba od gay stanki ki je bil parlamentarni stranki.
Po čemu ne ugledati na Ukrajini? Ukrajini gay populacij ima oravic na brak i usvajanje dijeci.
Popeye je napisao/la: "dovoljno kvalitetan"
"nekvalitetni" autati,
koncept ravnopravnosti
LGBT osoba ne treba biti nista bolja, pristojnija, ljubaznija, obrazovanija, pametnija za ravnopravnost treba boriti.

postupati iz pozicije umiljavanja heteroseksualnoj/homofobnoj vecini je samoponistavajuce, povijesno dokazano kao nesto sto ne donosi rezultate, te ne moze voditi do ravnopravnosti nego tek do pozicije omiljenog kucnog ljubimca dobrohotnog hetero gospodara.no tnx.
Ovo što ti napisal nie reakcij na ono što pisal drugi, vengo tvoja mržnja prem hetero osobi. Po čemu ti mrziš hetero ljudi ti tvoj problem.
Ti govoril kak koncept jednakih jednostavan, al ti govoril o boljše kvalitetan i manjše kvalitetan gay. Hellooooooooo! Ko ovdi lud?
Ja vjeruvam kak za jednakih treba boriti al na pristojni, ljubazni, edukacijni, i boljši način neg pokazuvati gola stražnjica ki me sramoti. Ne sam mene vengo 99% gay populaciji. Ja pričala s mnogih gay ljudi ne samo u Horvacija, već i u NL, GER, I, UK, AUT, USA... i svi mi rekli kak se sramuju gay prideov i kak to ni ono čemu oni hoće.
Na samotu kak manjina od jedna manjina što gay populacij jest teroriziraji svo mogućo večini. Gay pride i pokazuvanje gole guze na taj pride nie ono što večina gay hoće. Većina gay hoće normalen život bez stigmacij, parlamentaren borbi za svojih pravic. Kad to manjina od gay populacij razumiju u to biti boljše svim gays.
Svrha bit gay nie outati vengo ljubiti drago osobi bez strah. Taj tlak ki se nameče ostalemi gay osobi rabotuje frustraciji na svim gay osobi, i oni ki hoće outati i oni ki neće outati. Ja out, ali po čemu bi ja radila tlaki na neka deklica ki se ne želi outati. Tak joj radim problem ki ni ona ni ja ne hoćemo. Po čemu ti zaključil kak outati ima vezu s jednakimi i s boril za svoj pravic? (kak težak jezik imate sva ja potna kad pričam ili pišem) Osnov od pravni sistemi: pravic pripaduje svakom ne sam ki se boril.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Kak boriti za sebe ak borimo protu sebe?

Post Postao/la Popeye » 07 sij 2012 17:58

bebushka27 je napisao/la:
Za razlika od tebe ja znam kak sve državi ki si spomenul imajo gay stranki. I Njemački i Nizozemski, i Danski i Svedski i Austaliji i Belgiji...
siguran sam da to mozes i dokazati nekim linkom. :)

Za gay pravic u tim državi boril u parlamenti, a ne na ulici.
prvo, nije istina.
drugo, jedno ne iskljucuje drugo.
Ukrajini gay populacij ima oravic na brak i usvajanje dijeci.
http://en.wikipedia.org/wiki/LGBT_rights_in_Ukraine
Popeye je napisao/la:

Ovo što ti napisal nie reakcij na ono što pisal drugi, vengo tvoja mržnja prem hetero osobi.
nije. uopce ne mrzim hetero ljude.
Ti govoril kak koncept jednakih jednostavan, al ti govoril o boljše kvalitetan i manjše kvalitetan gay. Hellooooooooo! Ko ovdi lud?
Ja vjeruvam kak za jednakih treba boriti al na pristojni, ljubazni, edukacijni, i boljši način neg pokazuvati gola stražnjica ki me sramoti. Ne sam mene vengo 99% gay populaciji. Ja pričala s mnogih gay ljudi ne samo u Horvacija, već i u NL, GER, I, UK, AUT, USA... i svi mi rekli kak se sramuju gay prideov i kak to ni ono čemu oni hoće.
Na samotu kak manjina od jedna manjina što gay populacij jest teroriziraji svo mogućo večini. Gay pride i pokazuvanje gole guze na taj pride nie ono što večina gay hoće. Većina gay hoće normalen život bez stigmacij, parlamentaren borbi za svojih pravic. Kad to manjina od gay populacij razumiju u to biti boljše svim gays.
Svrha bit gay nie outati vengo ljubiti drago osobi bez strah. Taj tlak ki se nameče ostalemi gay osobi rabotuje frustraciji na svim gay osobi, i oni ki hoće outati i oni ki neće outati. Ja out, ali po čemu bi ja radila tlaki na neka deklica ki se ne želi outati. Tak joj radim problem ki ni ona ni ja ne hoćemo. Po čemu ti zaključil kak outati ima vezu s jednakimi i s boril za svoj pravic? (kak težak jezik imate sva ja potna kad pričam ili pišem) Osnov od pravni sistemi: pravic pripaduje svakom ne sam ki se boril.
autohomofobne pizdarije i demagogija.

Avatar
bebushka27
Postovi: 28
Pridružen/a: 20 pro 2011 14:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Kak boriti za sebe ak borimo protu sebe?

Post Postao/la bebushka27 » 07 sij 2012 18:18

Popeye je napisao/la: siguran sam da to mozes i dokazati nekim linkom. :)

prvo, nije istina.
drugo, jedno ne iskljucuje drugo.
nije. uopce ne mrzim hetero ljude.
autohomofobne pizdarije i demagogija.


1.
Na internet svak pisuje što njega hoće i to ne mora biti istini. Na wikipedij moreš isto tak pisovati što hoće. Ja svaki svoj riječ možem dokazivati papirimi. Svak može doć kod meni i ja pokazivat dokumenti ki sam istražival. Ti se ponašaš kak Janukovič, ili vami bliži HDZ. Podmetuvaš laži.
Tvoji neznanji nie moj problem. Ti porebuvaš se za edukaciji o gay pravic u svijet i borba za gay pravic u svijet. Savjetuvam ti odi u biblioteka i tam uzmi neka od knjiga o borbi za gay pravic u Europa i svijet. Tad more bit shvatiš ti u krivu.
2.
Prvo je pravda (istina). Samo ti ne znaš. Manjše gleduvaj što piše po interneti veengo odi u biblioteka i čitaj.
3.
Već rekla o linkovi na wikipedija i globalno o intentet. Svak piše što hoće. Ak hoćeš dokaz odi samnom u Ukrajina pa ti pokazujem što istina jest.
4.
Ak ne mrziš hetero ljudi po čemu ti tak agresivan na hetero ljudi?
5.
Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
Dobri šali izvodiš.
Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Kak boriti za sebe ak borimo protu sebe?

Post Postao/la Popeye » 07 sij 2012 18:21

ovo je ocito nekakav performans kojem nisam proniknuo u bit. zanimljivo. :kokice:

Avatar
bebushka27
Postovi: 28
Pridružen/a: 20 pro 2011 14:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Kak boriti za sebe ak borimo protu sebe?

Post Postao/la bebushka27 » 07 sij 2012 20:38

Popeye je napisao/la:ovo je ocito nekakav performans kojem nisam proniknuo u bit. zanimljivo. :kokice:
Ti nie viduješ bit što ne vjeruvaš ja govoril istina. Ja rekla moreš doć i ja ti pokazala dokumentacij.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Kak boriti za sebe ak borimo protu sebe?

Post Postao/la Popeye » 07 sij 2012 23:46

skeniraj. :pointandlaugh:

Avatar
bebushka27
Postovi: 28
Pridružen/a: 20 pro 2011 14:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Kak boriti za sebe ak borimo protu sebe?

Post Postao/la bebushka27 » 08 sij 2012 19:39

Ja pohodila na to - kak ne

Avatar
rainbow
Postovi: 3580
Pridružen/a: 23 kol 2010 22:41

Re: Kak boriti za sebe ak borimo protu sebe?

Post Postao/la rainbow » 09 sij 2012 02:10

is this some joke?

Avatar
bebushka27
Postovi: 28
Pridružen/a: 20 pro 2011 14:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Kak boriti za sebe ak borimo protu sebe?

Post Postao/la bebushka27 » 09 sij 2012 10:49

To you. rainbow, this may be some joke, but to everyone who knows how to fight for his own rights and to everyone how knows the history of the battle for LGGBTTQ rights knows that demonstration in Popes dress with naked butt is humiliation of gays.
Just less then 1% of gay LGGBTTQ population take a part in the gay prides. That persons you can find on the margins of gay society. The biggest gay pride ever held in Madrid (Spain) 2007. with aprox 2.5 millions participants mostly from other countries. That pride have named as Europride. The pride end with declaration, which tittle was: "Now Europe, Equality is possible". The conclusions of the declaration are:
1. gay prides are obsolete - Every NATIONAL LGBTQ organisation have right to organize gay prides, but during 38 years of prides we have no positive steps forward. Gay prides became an entertainment for everyone who do not want to see that gay rights are one of the fundamental human rights.
2. battle for gay human rights must continue the political instruments - As we have already concluded gay prides are obsolete. We are confident that the outdated methods that no longer makes sense we are not able to fight for our basic human rights anymore. We have to increase the pressure on political parties, governments and presidents of our countries with instruments which they stifle our rights. One of the priorities are: establish the political parties that will fight for basic gay rights with all other political categories such as: economy, social protection, protection of labors and the poor, protection of the oppressed, etc... depending on the situation in each countries.
3. Categories of basic human rights of LGBTQ as a basis for political struggle -
a) general prohibition on the positive and negative discrimination (Positive discrimination is a situation where discrimination is fixed against a member of the LGBT population giving her/ him a higher status than members of other populations. Negative discrimination is a situation where discrimination is fixed against a member of the LGBT population giving her/ him a less status than members of other populations.)
b) general prohibition on discrimination against heterosexual population by LGBT population
c) equality in family law
d) equality in right of inheritance
e) equality in right of adoptions
f) equality in right of foster care
g) equality in the labor market
h) equality in carrying out operations in accordance with equal qualifications, knowledge and abilities
i) right to equal pay with business tasks that are performed on the basis of qualifications, knowledge, skills and values ​​to perform tasks
j) equality in participation in sport events as an individual athlete or a team member
k) equalization of gay partners to heterosexual spouses in providing pensions for the surviving partner after the death of one of
l) equalization of gay partners to heterosexual spouses in providing opportunities visit a sick partner in hospital
4. The declaration is effective immediately, of the potential amendments to the declaration will be discussed at a conference in Zurich in 2009 Europride

Avatar
rainbow
Postovi: 3580
Pridružen/a: 23 kol 2010 22:41

Re: Kak boriti za sebe ak borimo protu sebe?

Post Postao/la rainbow » 09 sij 2012 12:06

bebushka27 je napisao/la:To you. rainbow, this may be some joke, but to everyone who knows how to fight for his own rights and to everyone how knows the history of the battle for LGGBTTQ rights knows that demonstration in Popes dress with naked butt is humiliation of gays.
"vengo", you are telling me it's not a joke? i da si doista ukrajincka bejb sa težnjom da se diskutrira o najkonstruktivnijim načinima borbe za prava ?

ako je tako - ok, my bad, sorry :)

(btw, mene (osobno) ne ponižava to što je neko navuko papinsku halju i pokazo dupe, nadam se da je imao i crvene prada cipele da bude što uvjerljiviji, ali to sam ja, možda je generalno to ponižavajuće za "masu" koju nazivamo LGGBTTQ, i možda je kontraproduktivno? ondak okej, samo volim da konstruktivnost ne pređe u dupelizanje)
bebushka27 je napisao/la:.
Po čemu svađe i laži i podmetanje? Je li to potrebito? Ljudi glejmo sebe i pokušajmo ostvariti - politički - najboljše po nas.
da li misliš da je ovakav "dobrohotni" apel realan i ostvariv, i da će ona ljubormorna opsesivna lažjiva osoba zaboraviti svoje stvarne porive i svu svoju energiju usmjeriti u "konstruktivan" način borbe za prava? njoj vjerojatno nisu zadovoljene primarne potrebe za ljubavlju pažjom, i koji god već kurac joj nedostaje i sad će se milim čudom na nakon jednog apela trznit i učlaniti u političku stranku;

ajde de...živi bili pa vidili, meni se sviđa sam ideja da se (bilo kojim sredstvom koje nije nasilje) dođe do veće tolerancje i većih prava :)

(btw ako si neki zajebant-provokant, nadam se da bar uživaš u zajebanciji ;) )

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Kak boriti za sebe ak borimo protu sebe?

Post Postao/la Fusion » 09 sij 2012 12:11


Avatar
bebushka27
Postovi: 28
Pridružen/a: 20 pro 2011 14:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Kak boriti za sebe ak borimo protu sebe?

Post Postao/la bebushka27 » 09 sij 2012 13:24

rainbow je napisao/la:
"vengo",
mene (osobno) ne ponižava
samo volim da konstruktivnost ne pređe u dupelizanje)
ljubormorna opsesivna lažjiva osoba zaboraviti svoje stvarne porive i svu svoju energiju usmjeriti u "konstruktivan" način borbe za prava
nisu zadovoljene primarne potrebe za ljubavlju pažjom,
meni se sviđa sam ideja
ako si neki zajebant-provokant, nadam se da bar uživaš u zajebanciji [/quote]

1. vengo - riječ ki se upotreblajuje u moji oblasti Cherkasy.
2. Ak tebi ne ponižaju to tvoj problem. da večini ponižaju
3. to da problem - što i kak biti politički korektan, a ne uvuči drugami u ...
4. po cijeli svijet mi viđamo situacij kak osobi ki so ludi vladaju sa tim svijet. VIktor Janukovič president od Ukrajina takvi. Takvi isto Medvedev i Putin. Spomeni na oba Bush, otec i sin. To ludo! Normalni da te ljudi mi ne hoćemo na naš put. Al po čemu ne? Možda ti ljudi boljše rabotaju svoj zadaci vengo drugi!?
5. Meni žal ak neki ni ljubljen u svoj djetinstvo, al ja ni njegov psihijatrov. Taj čolovek mora ići kod doktor.
6. Ja pak vesela s tim tebi sviđa ideja. To pozitivno. Ja hoću više ljudi ki sviđajo ova ideja.
7. Ja ni muški i ja ni zajebant. Ja ozbiljen cura ki pozavršavala dva fakulteti: 1. socijologija u Kiiv (Kijev) i pravic u Washington. Ja pozavršavala pravic u Washington na pitanji o gay slobodi. Ja zagovorila Julija Volodimirivna Timošenko na stipendij za istraživane gay pravic na Balkan. Ja bila na mnogi gay skupov i konferencij na cijeli svijet i imam mnogi dokumenti ki su pomogli Ukrajina na razvoj ljudskih pravic u Ukrajina. Novi premijer Mikola Janovič Azarov, (ki se pri zval Nikolaj Janovič Pahlo - lud čolovek) hoće ukinuti svi gay pravic ki Timošenko dala.

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Kak boriti za sebe ak borimo protu sebe?

Post Postao/la slapa » 09 sij 2012 13:29

kako si ti nakon svega toga došla do Solina?
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
Jadzia Dax
Postovi: 3063
Pridružen/a: 08 vel 2011 21:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: lala land

Re: Kak boriti za sebe ak borimo protu sebe?

Post Postao/la Jadzia Dax » 09 sij 2012 13:35

bebushka27 je napisao/la:
7. Ja ni muški i ja ni zajebant. Ja ozbiljen cura ki pozavršavala dva fakulteti: 1. socijologija u Kiiv (Kijev) i pravic u Washington. Ja pozavršavala pravic u Washington na pitanji o gay slobodi. Ja zagovorila Julija Volodimirivna Timošenko na stipendij za istraživane gay pravic na Balkan. Ja bila na mnogi gay skupov i konferencij na cijeli svijet i imam mnogi dokumenti ki su pomogli Ukrajina na razvoj ljudskih pravic u Ukrajina. Novi premijer Mikola Janovič Azarov, (ki se pri zval Nikolaj Janovič Pahlo - lud čolovek) hoće ukinuti svi gay pravic ki Timošenko dala.
ok, ali što ti ustvari želiš?

Avatar
samo ja
Postovi: 376
Pridružen/a: 29 ožu 2011 18:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi

Re: Kak boriti za sebe ak borimo protu sebe?

Post Postao/la samo ja » 09 sij 2012 13:39

pa rekla je sve u prvim postovima...

Avatar
bebushka27
Postovi: 28
Pridružen/a: 20 pro 2011 14:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Kak boriti za sebe ak borimo protu sebe?

Post Postao/la bebushka27 » 09 sij 2012 13:48

ludakoslapa je napisao/la:kako si ti nakon svega toga došla do Solina?
Ja obitavam u Solin, sa deklec iz Tomislavgrad. On mi pomagal učit Horovaški. Ukrajinski i Horovaški slični sam Horovaški teži.
Ja stigla u Solin kak mogla raditi istraživane na predmetu gay pravic na Balkan. Dalmacija prototip zbivanje na Balkan. Imam soradnjo sa sveučilište u Split, pravni i filozofski fakultet.
Jadzia Dax je napisao/la: ok, ali što ti ustvari želiš?
Ja rekla - istraživanje na predmet gay pravic na Balkan.

Zaključano