Upoznavanje njene familije - snajka u obitelji

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Odgovorite
Avatar
alice
Postovi: 1332
Pridružen/a: 24 sij 2009 16:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: in Wonderland

Upoznavanje njene familije - snajka u obitelji

Post Postao/la alice » 07 sij 2012 11:36

pokušavala sam negdje naći ovu temu, nije mi baš uspjelo - pa ako je ima, slobodno je premjestite.
uglavnom, zanima me jeste li upoznali njenu obitelj? i ne kao 'prijateljica' 'cimerica' ili nešto drugo pod navodnicima, nego kao snajka? kako je prošlo? jeste li imale tremu i neugodnosti ili je bilo bezbolno?
ja sam upoznala njenu familiju ovog ljeta i osim lagane treme ništa drugo nije bilo strašno. atmosfera je bila super, družili smo se, roštiljali... sestra joj je dovela dečka pa nas je barem bilo više :)
moja majka, sestra i šogor isto traže da je upoznaju pa ćemo i to organizirati uskoro (treba iskombinirati godišnje, slobodne dane i slično pa zato dosad nismo) i mislim da će i to dobro proći.
anyway, jeste li? jeste li? kakvi su odnosi?
'At the center of non-violence stands the principle of love.'
Martin Luther King

Avatar
freja
Postovi: 176
Pridružen/a: 05 sij 2012 21:46

Re: Upoznavanje njene familije - snajka u obitelji

Post Postao/la freja » 11 sij 2012 21:31

drago mi je čuti da neko ima lijepo iskustvo, ja nisam bila te sreće.

Avatar
alice
Postovi: 1332
Pridružen/a: 24 sij 2009 16:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: in Wonderland

Re: Upoznavanje njene familije - snajka u obitelji

Post Postao/la alice » 11 sij 2012 22:34

nda, sama činjenica da nitko nije odgovorio na temu osim tebe govori za sebe :giveflower:
'At the center of non-violence stands the principle of love.'
Martin Luther King

Avatar
Ivanaaa
Postovi: 419
Pridružen/a: 17 stu 2011 10:05
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Upoznavanje njene familije - snajka u obitelji

Post Postao/la Ivanaaa » 12 sij 2012 10:36

Bilo je sasvim bezbolno bez ikakve neugode, osim one na putu do tamo :D

Moja mama je malo bila preemocionalna kad je prvi put upoznala ali ni tu nije bilo problema nikakvih.

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Upoznavanje njene familije - snajka u obitelji

Post Postao/la Fusion » 12 sij 2012 11:17

Uglavnom je moja majka ta koja upoznava snajku/e. Jednu je strašno voljela, točnije voli i nerijetko pita za nju.
Moja iskustva s tuđim majkama su raznolika - od vrlo lijepog gostoprimstva do prijetnja ubojstvom mene i moje obitelji. slika

Avatar
Ivanaaa
Postovi: 419
Pridružen/a: 17 stu 2011 10:05
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Upoznavanje njene familije - snajka u obitelji

Post Postao/la Ivanaaa » 12 sij 2012 11:21

Mislim da moja zadnju voljela više od mene...

Plague

Re: Upoznavanje njene familije - snajka u obitelji

Post Postao/la Plague » 12 sij 2012 11:24

preneugodna su mi ta upoznavanja. u prvo vezi sam ih obavila prisilno jer su roditelji s obje strane inzistirali ko da nema sutra. inače sama ne bih nikad.
ali trenutno mi je napeto susresti invalidninog starog pošto me znao kao dijete, čisto da vidim hoće li me prepoznat. moja majka bi se nje sigurno sjetila, a s tom vatrom se nećemo igrat. :D

Avatar
inani
Postovi: 6225
Pridružen/a: 20 kol 2010 15:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Zgb

Re: Upoznavanje njene familije - snajka u obitelji

Post Postao/la inani » 12 sij 2012 15:02

Da, upoznali smo se i to je bilo totalno spontano i jako se lajkamo. :) Naravno, ja sam davno izgubljena frendica. :D Kao snajka, hm, mislim da jos nismo spremni za tako nesto. Kako je sve to bilo spontano, slucajno smo otisle do nje, imala sam malu tremu, ali samo na putu do nje, kad sam dosla, vec je sve bilo ok. :) Ona je imala vecu tremu od mene. Ali, to mi je bilo tako slatko. :) Ona ce uskoro moje upoznati, ali isto kao frendica. Ni moji nisu miroljubivi po tom pitanju. :kickout:
... :nesvjest:

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Upoznavanje njene familije - snajka u obitelji

Post Postao/la tamara3 » 12 sij 2012 19:23

Mene službeno kao snajku još nisu upoznavale, što je šteta jer sam iznimno dražesno i lijepo biće koje bi svaka majka poželjela za svoju kćer. Doduše, upoznala sam kompletnu familiju svoje Drage s kojom nekoliko godina živim, a ona tvrdi da znaju sve iako im nije rekla izravno. I ja mislim da znaju, ali bilo bi kul ukinuti taj DADT :D.

Bivšu curu sam upoznala s mamom kao... curu, i to je bilo okej. Još je ispalo da je mama otvorenija prema toj situaciji od nje koja se u početku držala ko uplašeni kiseli krastavac, kasnije se uspjela donekle opustiti :D.
Meni je to u redu i podrazumijeva se. Roditelji su važni, cura je važna, obitelj je važna i lijepo je kad svi sve znaju i slažu se, dapače.

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Upoznavanje njene familije - snajka u obitelji

Post Postao/la Fuga » 12 sij 2012 19:38

Upoznala sam majkano s jednim momkom i jednom curkom, s njom je bila oduševljena više nego s njim. :D I to mi je bitno, teško mi padaju ta skrivanja, sad nemoj ovo ili ono, s tim više što igram poprilično otvoreno s mamom i nema potrebe za zakulisnim igrama. Inače imam određene kriterije za upoznavanje, mora taj odnos imati neku relativnu konstantu i biti mi od važnosti.
Upoznala sam i pratnerove/partneričine roditelje i isto tako je prošlo okej.
To je tako kad sam ja sva neka komunikativna i otvorena i tako to. :svelja:

Avatar
alice
Postovi: 1332
Pridružen/a: 24 sij 2009 16:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: in Wonderland

Re: Upoznavanje njene familije - snajka u obitelji

Post Postao/la alice » 12 sij 2012 21:12

sad sam se sjetila majke od bivše. žena je sve znala i svaki puta kad bih došla kod njih (prvih godinu dana) jednostavno se povukla i nije pričala u mom prisustvu. to je bilo grozno. no, jednostavno, u jednom trenutku, jednog dana, žena mi je prišla i nekako je razgovor krenuo i na kraju je ispalo da sam svake nedjelje bila na ručku kod njih. to je bilo baš lijepo :)
i žena je ispala ful zanimljiva i korektna :)
jel moguće da nemam loših iskustava? :)
'At the center of non-violence stands the principle of love.'
Martin Luther King

Avatar
anam
Postovi: 155
Pridružen/a: 12 tra 2006 22:32
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Upoznavanje njene familije - snajka u obitelji

Post Postao/la anam » 17 sij 2012 11:26

Upoznala sam majku od bivse i osim prvog susreta koji je bio awkward sve ostalo je bilo i vise nego ugodno. Cak mi je ponekad bilo stavljeno na znanje da malo previse cavrljam s punicom :D

Bivsa je upoznala i moje. Mamu u svojstvu snajke,a tatu...zapravo ne znam kaj on misli. No,dojma sam da ni to nisu bila neugodna iskustva,kako za nju,tako ni za njih.

Na kraju mi je drago da je to 'probijanje leda' bilo uspjesno i relativno bezbolno buduci da oni i danas pitaju za nju.

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Upoznavanje njene familije - snajka u obitelji

Post Postao/la JaNNa » 17 sij 2012 14:01

upoznala sam ovo ljeto.... ne kao cura, naravno, već kao cimerica.. prošlo je super..
sad svaki put pitaju za mene i pozdravljamo se i tak smo si svi super :) (dok god sam cimerica, jel! :D )
a ona je upoznala moje.. stara je odmah skužila tko je i šta je - na prvu je bila malo povučena, a sad su njih dvije najbolje frendice,
čuju se, pričaju, uče zajedno i tak... napokon mene više nitko ne tlači da dođem riješit kvar na kompu i sl.

uglavnom je prošlo super s moje strane i moji su je prihvatili odlično i jako sam hepi radi toga, jer kako je Tam napisala - OBITELJ JE VAŽNA!

Avatar
Vox Feminae
Postovi: 1495
Pridružen/a: 12 svi 2007 15:21

Re: Upoznavanje njene familije - snajka u obitelji

Post Postao/la Vox Feminae » 15 lis 2016 08:03

Super tema iz naftalina. :D

Najprije sam upoznala curinu sestru, šogora i dijete, nakon par tjedana mamu i tatu. Nisam baš bila luda za upoznavanjem, iako mi je to bilo prvo gdje se jasno i glasno mene predstavljalo "ovo je moja djevojka". Nisam znala što me čeka i trebalo mi je nešto psihičke pripreme... :D

Gledano unatrag, već tri godine odlazim na nedjeljne ručkove kod njenih i baš mi je lijepo. Obavezno dođemo malo prije ručka i popijemo s mamom i tatom jednu rakijicu, malo pričamo o problemima s majstorima, na poslu i sportu. :D Onda dolazi ostala ekipa i krećemo s juhicom. Nevjerojatno kako se brzo čovjek navikne na normalan tretman :D ... sad to ne bih mijenjala nizašta.

Mislim da svatko treba stremiti tome... iako, tek kad osjetiš koliko je to super, tek onda osjetiš i što sve si propustio. I ne želiš više pristati na manje.

Taj cijeli proces je utjecao i na moje roditelje - dozlogrdilo mi je jer mogu, želim i zaslužujem najbolje pa se družimo i s mojima...bez obzira što je mamina reakcija bila da moram na liječenje. Sada, to je malo drugačije. Odemo na viksu, na ručak, whatever... i to je to. Nema eskiviranja, a i mislim da im je trebalo samo malo vremena da se opuste.
The eyes, chico, they never lie.

Avatar
peskafondo
Postovi: 34
Pridružen/a: 06 srp 2016 23:48
Spol/rod: žensko

Re: Upoznavanje njene familije - snajka u obitelji

Post Postao/la peskafondo » 15 lis 2016 10:47

Baš lijep post...ima normalnih priča <3

Rakijica pre ručka

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Upoznavanje njene familije - snajka u obitelji

Post Postao/la tamara3 » 15 lis 2016 15:25

tamara3 je napisao/la:Mene službeno kao snajku još nisu upoznavale, što je šteta jer sam iznimno dražesno i lijepo biće koje bi svaka majka poželjela za svoju kćer. Doduše, upoznala sam kompletnu familiju svoje Drage s kojom nekoliko godina živim, a ona tvrdi da znaju sve iako im nije rekla izravno. I ja mislim da znaju, ali bilo bi kul ukinuti taj DADT :D.

Bivšu curu sam upoznala s mamom kao... curu, i to je bilo okej. Još je ispalo da je mama otvorenija prema toj situaciji od nje koja se u početku držala ko uplašeni kiseli krastavac, kasnije se uspjela donekle opustiti :D.
Meni je to u redu i podrazumijeva se. Roditelji su važni, cura je važna, obitelj je važna i lijepo je kad svi sve znaju i slažu se, dapače.
Jooj, da, iz naftalina :touched:, pa imam apdejt: u međuvremenu je palo vjenčanje na kojem je bila kompletna familija pa se sad sve zna, DADT je ukinut i poslala sam snajka i službeno. Odnosi su sjajni, divna su obitelj i mogu reći da sam presretna.

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Upoznavanje njene familije - snajka u obitelji

Post Postao/la JaNNa » 17 lis 2016 11:27

JaNNa je napisao/la:upoznala sam ovo ljeto.... ne kao cura, naravno, već kao cimerica.. prošlo je super..
sad svaki put pitaju za mene i pozdravljamo se i tak smo si svi super :) (dok god sam cimerica, jel! :D )
a ona je upoznala moje.. stara je odmah skužila tko je i šta je - na prvu je bila malo povučena, a sad su njih dvije najbolje frendice,
čuju se, pričaju, uče zajedno i tak... napokon mene više nitko ne tlači da dođem riješit kvar na kompu i sl.

uglavnom je prošlo super s moje strane i moji su je prihvatili odlično i jako sam hepi radi toga, jer kako je Tam napisala - OBITELJ JE VAŽNA!

ahahahahahahahahahahahahahahahahahhaha!
Update ovoga bi bio: nakon mjesec dana su se svi sa svima posvađali i nitko s nikim nije pričao... i onda smo prekinule....

joj.. mrzim čitat svoje stare postove! :lol:


Tam - čestitam!

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Upoznavanje njene familije - snajka u obitelji

Post Postao/la Andain » 17 lis 2016 12:17

Hm..sva 'sreća' pa moji ne žive u istom gradu kao i ja tako da su dosad (ak gledam sve članove) upoznali samo jednu od bivših cura (doduše, starom je uskraćena informacija da je riječ o curi pa ne znam koliko se to broji), a što se mene tiče, upoznala sam dvije familije, i od zadnje su bili toliko simpa i otvoreni da sam sasvim slučajno ju uspjela poljubiti ispred bake dok smo bile u malom skučenom prostoru :D

Al uglavnom, za otvorenost sam i mislim da je većini koji su bliski s familijama bitno to upoznavanje i prepoznavanje partnera. Al nije zgorega ni živjeti na drugom kraju zemlje od njih. :)
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Odgovorite