Rad od kuće

Ovdje spadaju teme koje se ne mogu svrstati u ostale forume. SVE privatne prepiske i dogovore vodite u podforumu dnevna soba.
Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Rad od kuće

Post Postao/la tamara3 » 31 sij 2012 17:19

Eto, sam naslov govori o čemu se radi.

Dakle, zanimaju me vaša iskustva s radom od kuće - pritom ne mislim na freelancerice, honorarke ili one koje imaju vlastitu tvrtku - nego na one koje su negdje zaposlene pa su uspjele uvjeriti poslodavca/e da im se to omogući. Ili bar poznaju nekog takvog.

So, ako se prepoznajete, kako ste uspjele, kakvi su rezultati itd. Najme, svakodnevno odlaženje na poso koji se ionako može raditi od kuće i šljaka se na rokove uz uznapredovalu tehnologiju postao je ne samo besmislen, nego i skup. Pa eto, razmišljam o tome. Ne mora to čak biti ni stalno tako, par dana u tjednu bilo bi sasvim dovoljno, a i postigla bi se neka dinamika.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Rad od kuće

Post Postao/la Kroacija » 31 sij 2012 17:59

ja sam poslodavcu predlozila daljinsko poducavanje i krenut cemo uskoro s probnim projektom. mislim da je to odlicna stvar jer ne moram imati kontakta s glupim polaznicima. mislim da je svaki prijedlog poslodavcu dobrodosao i treba pokusati bez beda.

nadam se da me se nece razapinjati zbog napisanog, iz bilo kojeg razloga. hvala.

Avatar
Yeci
Postovi: 2226
Pridružen/a: 11 stu 2010 14:11
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Rad od kuće

Post Postao/la Yeci » 31 sij 2012 18:16

moj brat je senior softwe developer, iliti programer,
jedno vrijeme je radio radio od doma za firmu, i znam da nisam pridonijela ništa ovoj temi,
ali nadam se da će biti pametnijih i s više iskustva od mene :)
Don't talk about life, live it.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Rad od kuće

Post Postao/la tamara3 » 31 sij 2012 18:21

@invalidna - da, samo ja imam posla s dosta krutim čovjekom kojemu je bitna makar i iluzija kontrole, kaj je bezveze jer nije riječ ni o čemu apstraktnom već posve mjerljivom i provjerljivom. Nije problem pristupiti s argumentima samo ne znam kako se nositi s protuargumentima. Nemrem naprosto reć, "to vam nema smisla i nazori su vam turbo zastarjeli".

Ili... :D?

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Rad od kuće

Post Postao/la jpeg » 31 sij 2012 20:57

frendica radi od doma osim kad sastance unutar bitne stvari nakon kojih mora nadzirat rad u timu i bit pri ruci.
vezana je za skajp pa odradjuje sastanke isto kao sto bi i iz ureda.
njoj pase jer se moze rasporedit al opet jednom je zapela i netom prije sto smo trebali izac je pao sistem i usaltavala ga je do 02am u petak pa to nije zgodno, jer kad si u firmi imas radno vrime, a ovako od doma nemos odbit posal.
al naravno, ne mora tako bit, ovisi sve na kojoj si poziciji i u kojoj bransi, jel.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Rad od kuće

Post Postao/la tamara3 » 31 sij 2012 21:02

A kako je postigla to da radi od doma, to je bilo tako od početka ili se putem dogovorila?

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Rad od kuće

Post Postao/la jpeg » 31 sij 2012 21:09

putem je dogovorila. ali, ona radi tek pola godine pa ti to opet nista ne znaci.

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Rad od kuće

Post Postao/la slapa » 05 vel 2012 15:13

Mislim da bi se trebalo moći nagovoriti poslodavca za rad kod kuće kod svakog posla kojem je produkt/rezultat rada mjerljiv a nije prostorno vezan uz tvrtku. Ako šef po nečemu na kraju mjeseca može vidjeti koliko si posla odradila. Vani je to već normalna stvar, ali kod nas je mentalitet takav da svi računaju da će ih drugi zajebati...

Gost

Re: Rad od kuće

Post Postao/la Gost » 05 vel 2012 15:27

Preporučam ti da pročitaš Četverosatni radni tjedan. Mislim da sam ti spomenula tu knjigu već prije? U prvom dijelu ti se daju konkretni savjeti kako se maknuti s radnog mjesta doma i biti produktivan, dapače, dokazati svoju produktivnost šefu. U drugom dijelu kako se nositi sa novom "slobodom", jer mnogi upadni u probleme nakon početnog (uspješnog) stadija rada od doma.

E da, a što se tiče osobnog iskustva kod prošlog poslodavca... Počelo je slučajno, jer sam bila bolesna doma par dana i dokazala se tako. Onda je nekoliko puta bilo loše vrijeme pa me on sam nazvao da mi kaže da ostanem kući jer imam sve što mi treba - službeni mobitel i laptop. Nakon toga, radila bih tri dana u uredu i dva doma. Tek toliko da se osjeti "timska" dinamika. Najpametnije je da šef misli da je to njegova ideja, a ne tvoja... rečenice tipa "ja" ne prolaze jer većini šefova nije bitno što posloprimac želi, već što njemu treba.

Tako da...
tamara3 je napisao/la:Nemrem naprosto reć, "to vam nema smisla i nazori su vam turbo zastarjeli".

Ili... :D?
Um, funny but no. :D

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Rad od kuće

Post Postao/la jpeg » 05 vel 2012 16:24

ma zgodno je da mozes nekad ostat doma kad ti se neda bas ic po hladnoci, radi macke koja se koti, kad te boli, i etc..
al nije ti to zdravo.

dom i posal se moraju odvojit. dom ce ti prestat bit dom i izgubit ces mjesto opustanja koje imas sad cim izadjes s posla.
doma se moras prisilit radit a na poslu znas zasto si tamo.
svasta ce ti odvracat paznju.
ulinit ces se.
+ sta se moras socijalizirat i druzit.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Rad od kuće

Post Postao/la tamara3 » 05 vel 2012 17:34

Ovaj... ne moram se socijalizirat :o, a doma imam baš lijepo odvojen radni prostor od svega ostalog.

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Rad od kuće

Post Postao/la jpeg » 05 vel 2012 18:04

ovaj.. kako se ne moras socijalizirat? :-o
nastojis se otudjit ili mislis da to ne bi utjecalo nista na tebe nego samo ne bi tribala trosit vrime na dolazak i odlazak s posla?

Gost

Re: Rad od kuće

Post Postao/la Gost » 05 vel 2012 18:07

@ mrav;

Zapravo, dokazano je da kućna atmosfera (kod visoko motiviranih) radnika čini dobro za njihovu produktivnost. Zato google, facebook i sl. velike kompanije (koje su ujedno i najbolji poslodavci, po mišljenju njihovih zaposlenika) rade taj privid doma na poslu. Ljudi dovode životinje, donose slike, imaju prostorije za igre, opuštanje, ispijanje kave, meditaciju... Većina modernih poslova se može preseliti doma, osim što je jeftinije za poslodavca, bilo bi bolje za sveukupno zadovoljstvo pojedinca. Ionako smo produktivni najviše do 12 sati, to vrijeme bi se puno bolje iskoristilo da si kući i ne okružen ljudima s kojima moraš ujutro proćaskati, napraviti kavu i ubaciti se u mood u kojem si opet sam sa sobom, u svojoj glavi. Čak i ako radiš na većem projektu, ako ti je posao timski, opet je segmentiran na razl. zadatke i drugi ti trebaju samo za feedback i brainstorm (koji se uz komunikacijske mogućnosti može obaviti i na daljinu).

Ah, samo treba pomoći šefovima da to uvide. :D

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Rad od kuće

Post Postao/la tamara3 » 05 vel 2012 18:10

mrav je napisao/la:ovaj.. kako se ne moras socijalizirat? :-o
nastojis se otudjit ili mislis da to ne bi utjecalo nista na tebe nego samo ne bi tribala trosit vrime na dolazak i odlazak s posla?
Ne razumijem, zašto bi to utjecalo na mene :o?

@Rea, sve znam, al daleke je zemlja Švedska...

Gost

Re: Rad od kuće

Post Postao/la Gost » 05 vel 2012 18:12

Tam, kakav je taj tvoj šef?
Što ti je bio plan?

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Rad od kuće

Post Postao/la tamara3 » 05 vel 2012 18:16

Plan je bio da radimo dva-tri dana u tjednu od doma (ma može i jedan za početak), a ostalo u uredu. Postigla bi se neka dinamika, izvjesne uštede s obje strane, a ne bi se gubio kontakt. Lobiranje je, inače, počelo, a o šefu ne smijem javno :D.

Gost

Re: Rad od kuće

Post Postao/la Gost » 05 vel 2012 18:20

Nisam mislila na ime i prezime, kakav mu je tupe i gdje mu djeca idu u školu. :D

Super za početak. :)

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Rad od kuće

Post Postao/la tamara3 » 05 vel 2012 18:22

Ma znam da nisi, zezam se. Čovjek je okej, no ima neke tvrde stavove o pojedinim stvarima i malo mu treba vremena da se na nešto navikne, u najkraćim mogućim crtama...

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Rad od kuće

Post Postao/la jpeg » 05 vel 2012 18:25

pa dobro. taj plan je totalno druga vizija onoga sta san ja imala.
to te nece poremetit u nicemu sta san nabrojala.


Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Rad od kuće

Post Postao/la Popeye » 05 vel 2012 18:54

radim od kuće. produktivan sam. zasad to odgovara mojem poslodavcu, a i meni. ne bih bas volio da se to mijenja u bliskoj buducnosti.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Rad od kuće

Post Postao/la tamara3 » 06 srp 2012 13:00

...a ovako to katkad izgleda :D.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=BWIPZvwcnX8[/youtube]

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Re: Rad od kuće

Post Postao/la ticklebook » 07 srp 2012 07:08

Definitivno da. Ali samo kod motiviranih, organiziranih ljudi s radnim navikama.
Inače vodi u kaos.
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Rad od kuće

Post Postao/la Andain » 26 pro 2013 21:36

Ne radim od kuće premda bih teoretski ovaj uredski dio doista mogla (sve što u uredu preko tel i kompa mogu napraviti mogu obaviti i iz stana), međutim, iz vlastitog iskustva, najmanje radim dok sam doma koliko god mi povremeno takvi dani (valjda 2 godišnje) super dođu. Međutim, doma sam sporija i manje u radnom moodu tako da bi mi stvar funkcionirala samo ukoliko bih si baš napravila kakvu radnu sobu i to bila trajna situacija. Al ono, sviđa mi se ideja da mi je dom dom, a da je ured negdje drugdje. Dok god radim ovo što radim, a ne neš super kreativno što mogu odraditi i u 2 u noći umjesto od 8-16.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Moloko
Postovi: 16477
Pridružen/a: 28 sij 2010 11:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Rad od kuće

Post Postao/la Moloko » 13 pro 2015 11:21

Baš sam pokušavala uz ovaj posao koji ću početi uskoro raditi pronaći i nešto što bih mogla raditi dodatno, od kuće. Ali nekako mi se čini da je takvog posla sve manje :/ Ili ako ga i ima ga treba odraditi punih 8 sati što meni ne dolazi u obzir zbog prvog posla.. Pa ako nešto čujete/vidite negdje javite. :D
"Koliko me je tko tražio, toliko me je i otkrio. Koliko me otkrio, toliko me je zaslužio. I dajem sve, tek kad ima tko da sve i ponese."

Avatar
zwarte paard
Postovi: 4263
Pridružen/a: 06 vel 2015 12:23

Re: Rad od kuće

Post Postao/la zwarte paard » 14 pro 2015 17:49

kolege rade od kuce cesto i ono sto se desi jeste da probijaju radno vrijeme, pa umjesto nekih okvira, ako postoje danas uopce, i ono malo slobodnog vremena isklizne, tj privatnog prostora.
nisam za rad kod tj od kuce. izuzev ako si sam svoj gazda...to je drugo.
niko nije kriv, al' je neko zajeeeee..Bo bo Bo bo Bo bo BO

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Rad od kuće

Post Postao/la Fuga » 14 pro 2015 18:54

Poslodavac mi daje opciju rada od kuće, traži prisustvom samo u slučaju sastanka ili nekakvog događaja. Koristim je povremeno, više volim otići u ured i onda eventualno prije otići doma. Rad od kuće kod mene funkcionira kad imam gužvu ili baš neki umni rad. Najčešće to bude kad se približava neki deadline ili pak neka priprema za neku prezentaciju itd.
Svakodnevni rad od kuće je dosadan i totalno nemotivirajući za mene. Volim taj socijalizacijski efekt radne okoline. Uz to, čini mi se da od kuće s poslom nikad kraja, pogotovo jer radim istovremeno nekoliko poslova, ovako se bar fizički pomaknem od radnih zadataka.

Avatar
alice
Postovi: 1332
Pridružen/a: 24 sij 2009 16:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: in Wonderland

Re: Rad od kuće

Post Postao/la alice » 14 pro 2015 22:37

Imam nekoliko kolegica koje rade od kuće i svaka im čast. Takvom poslu nikad kraja. Mislim da ja ne bih mogla ni u 22h navečer na miru na wc bez da mislim ...."hoće li sada zvoniti mobitel?" Ja ne bih da me se maltretira kod kuće. Ako nosim posao kući onda to odradim zbog sebe same i zbog rokova, ali nikako se ne bih snašla da to radim stalno.
'At the center of non-violence stands the principle of love.'
Martin Luther King

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Rad od kuće

Post Postao/la Kroacija » 14 pro 2015 22:41

Pa ako ne definiras radno vrijeme, zvonit ce :D
U 2 g rada svega sam 3x dobila poziv van radnog vremena.

Avatar
alice
Postovi: 1332
Pridružen/a: 24 sij 2009 16:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: in Wonderland

Re: Rad od kuće

Post Postao/la alice » 14 pro 2015 22:53

Da, sve ovisi i o kakvom se poslu radi... But still... Kapa dolje tko to može. Znam kakvi su naši klijenti, to zove i zove sve dok mu se netko ne javi. S druge strane, jednom sam prilikom ja zvala u Pevec i daaaaanima se nitko nije javio. Napokon su digli slušalicu i na moje pitanje zašto se nitko danima ne javlja, odgovorili su: "Pa ljudi zovu i svašta pitaju". No, ja ne radim u Pevecu i ovo je bila samo mala digresija. Volim digresije.
'At the center of non-violence stands the principle of love.'
Martin Luther King

Odgovorite