U školama će učiti da sigurnog seksa nema

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Odgovorite
Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

U školama će učiti da sigurnog seksa nema

Post Postao/la Kroacija » 03 stu 2006 23:30

ZAGREB - Sigurnog seksa nema. Prezervativ štiti, no on nije sigurno sredstvo zaštite. Mladi bi trebali imati “sposobnost samosvladavanja” i tako ne pribjeći masturbaciji. Homoseksualce treba prihvatiti, no učenici moraju znati da svaki izbor nije jednako vrijedan.

Na taj bi način spolni odgoj od idućeg polugodišta trebao biti prezentiran učenicima u 50-ak osnovnih škola koje će eksperimentalno uvesti program zdravstvenog odgoja i obrazovanja. Naime, Udruga Grozd - Glas roditelja za djecu, čiji bi se program trebao uvesti u osnovne škole pod pritiskom je Primorčeva povjerenstva za zdravstveni odgoj odstupila od nekih teza iz programa, ali ne od svih. Grozd tako nije pristao da se iz programa izbaci pojam “siguran seks”.

Osnovne postavke

* Mladi se trebaju samosvladavati i izbjegavati masturbiranje
* Prezervativ štiti, no nije posve siguran
* Homoseksualce treba tolerirati, ali svaki izbor nije jednako vrijedan
svaki izbor nije jednako vrijedan? :o

pizza
Postovi: 182
Pridružen/a: 25 kol 2006 23:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: right here, right now

Post Postao/la pizza » 03 stu 2006 23:38

katastrofa!!! dal kod nas vrijeme ide unatrag???
for a minute there i lost myself...

Avatar
rijetka ptica
Postovi: 277
Pridružen/a: 20 stu 2005 00:14
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: lokativna
Kontakt:

Post Postao/la rijetka ptica » 04 stu 2006 00:10

pa eto. o čemu vam ja pričam :roll:
A-B-C (vidi temu "jedan tužni primjer")
liquid running...

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 04 stu 2006 13:26

da, nazalost, kod nas vrijeme ide unatrag. jer ovako zatucani i puni mrznje prema svemu razlicitom nikad nismo bili.

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 04 stu 2006 23:24

15 godina ispiranja mozga u kojem je sve drugacije lose proizvodi vrlo ucinkovitu mrznju. znanstveno provjereno.
zvir i bestimja.

Avatar
nimfomanka
Postovi: 1673
Pridružen/a: 02 stu 2005 21:42
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: u šumarku skrivenom

Post Postao/la nimfomanka » 05 stu 2006 00:04

Homoseksualce treba tolerirati, ali svaki izbor nije jednako vrijedan.
Koji k znači ta rečenica!???

Avatar
sumrak_zivota
Postovi: 1183
Pridružen/a: 08 srp 2006 23:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: u mislima

Post Postao/la sumrak_zivota » 05 stu 2006 00:33

cak ni ja ne razumijem. ne,stvarno, jel to neko kuzi? al ozbiljno!?
jelda? :)
______

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 05 stu 2006 01:15

pedere i lezbace treba podnositi jer smo mi ipak uljudni hrvati i fini katolici siroke pomirljive ruke, al ih ne treba cijeniti, to su drugorazredna bica jer njihova egzistencija i grijeh ne doprinosi povecanju crkvenog stada. podnosite ih s prezirom. bezvrijedni su i jalovi, al buduci su ipak ljudi ne treba ih javno spaljivat na lomacama.
zvir i bestimja.

Avatar
rijetka ptica
Postovi: 277
Pridružen/a: 20 stu 2005 00:14
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: lokativna
Kontakt:

Post Postao/la rijetka ptica » 05 stu 2006 01:19

precizno i jasno opisano. dala bih ti 5, ali posto si lezba dobijes 3. i kus.
liquid running...

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 05 stu 2006 01:21

:tuznoga_pogleda_gleda_u_pod_pa_u_tebe_pa_u_ pod _i_tak:
zvir i bestimja.

hiperaktiva
Postovi: 9
Pridružen/a: 01 stu 2006 09:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: DALMACIJA

Post Postao/la hiperaktiva » 05 stu 2006 16:00

ajde ne gledajte sve crno i ova recenica o toleranciji je i vise nego super ako ce preci u praksu ;) ;)

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 05 stu 2006 17:06

recenica konkretno znaci: svaki covjek nije jednako vredan. dapace, homosexualci su nize vredni. to je tebi tolerancija?
mashala.
zvir i bestimja.

hiperaktiva
Postovi: 9
Pridružen/a: 01 stu 2006 09:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: DALMACIJA

...

Post Postao/la hiperaktiva » 05 stu 2006 18:05

e ma jedna je stvar lupat se u prsa i borit za nesto a cuj treba se malo spustit na zemlju pa vidit da bilo kakav pomak je dobar..pa sto bi ti da se preko noci promjeni sve...a malish ne ide to tako ..
ja san i za jedan siguran korak naprijed nego za let od 1001 metar pod upitnikom

swayka
Postovi: 3620
Pridružen/a: 11 stu 2005 13:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: tamo gdje je more i zabava

Post Postao/la swayka » 05 stu 2006 19:44

ma ovo je sve sranje i preseravanje bez ikakvog logicnog zakljucka za jednu normalnu osobu!!! ovo je sve ludo!!!

mayflower!
Postovi: 471
Pridružen/a: 02 stu 2005 18:20

Post Postao/la mayflower! » 06 stu 2006 00:55

pa koji jebeni pomak. je, dobar je pomak, ali ne baš puževim korakom.

Avatar
nika
Postovi: 532
Pridružen/a: 02 stu 2005 08:45

Post Postao/la nika » 06 stu 2006 09:09

tja. ajd da se malo utjesim. ako netko sad slozi pametnu kampanju i uhvati se za rijeci "nije jednako vrijedan", mozda ce opet osvanuti na plakatima i postati vidljiviji. jos malo..
osim toga, volim racunati i na djecu u pubertetu koja se vole buniti, protiv skole najcesce! :) vec vidim tu recenicu kao zadanu temu na debatama!! :)
"..jedini lijek je uzeti jetru krastace, cvrsto je oviti oko vrata i pod svjetlom punog Mjeseca nag stati u bacvu ispunjenu ocima jegulja.."

jasamocitam
Postovi: 448
Pridružen/a: 02 stu 2005 10:24

Re: ...

Post Postao/la jasamocitam » 06 stu 2006 09:28

hiperaktiva je napisao/la:e ma jedna je stvar lupat se u prsa i borit za nesto a cuj treba se malo spustit na zemlju pa vidit da bilo kakav pomak je dobar..pa sto bi ti da se preko noci promjeni sve...a malish ne ide to tako ..
ja san i za jedan siguran korak naprijed nego za let od 1001 metar pod upitnikom
naravno, samo sto nisam sigurna da je ovo korak naprijed. ako nekome od malena govoris da postoje vise ili manje vrijedni ljudi tesko je ocekivati da ce odrasti jedna normalna, tolerantna osoba.
ipak, topic je naslovljen "djeca ce uciti da sigurnog sexa nema" sto je zapravo i istina. sori, al je tak. nema 100% kontracepcije ili 100% zastite od spolnih bolesti. ima 99% zastite, a to nije 100. to bi svi ipak trebali znati.

Avatar
ankh
Postovi: 155
Pridružen/a: 26 srp 2006 13:35

Post Postao/la ankh » 06 stu 2006 11:26

Malo pretjerujete ;
* Homoseksualce treba tolerirati, ali svaki izbor nije jednako vrijedan....

U ovoj rečenici nitko ne podcjenjuje homoseksualce , čak , štoviše , ovo je veliki pomak jer ih se kao prvo uopće spominje u pozitivnom kontekstu-tu smo, a kao drugo, riječ je o demografskoj slici.

Što će reći, ako nastavimo živjeti ovakvim tempom, hrvati će uskoro izgledati pomalo žuti i sa kosim očima !

Avatar
ankh
Postovi: 155
Pridružen/a: 26 srp 2006 13:35

Post Postao/la ankh » 06 stu 2006 11:32

Siguran sex ne postoji.....to nije nikakvo izmišljeno sranje od crkve kao što to oni inače rade.
Apsinencija je najsigurnija, to možete pitati bilo kojeg ginekologa.....koji nema veze s crkvom.
Ako vam se ševi, ma ševite se vi do mile volje ali ne očekujte da ćete doživjeti ikakvu starost.....i to sad uopće razmišlja o starosti ?
Bakterije se mogu dobit i dodirom prljavih ruku , koje sigurno obavezno operete kad se pojedinci drpaju po globalu i javnim wc-ma !A ne lječenjem istih, nastaju druge komplikacije.....trebao bi se očigledno otvorit novi topić o zdravlju
:?

Avatar
rijetka ptica
Postovi: 277
Pridružen/a: 20 stu 2005 00:14
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: lokativna
Kontakt:

Post Postao/la rijetka ptica » 06 stu 2006 13:12

khm...da.
ali nekako ne vjerujem da ce u skolama uciti djevojcice da ak se seksaju sa zenama obavezno peru ruke. :?
sve stoji. apstinencija i to...
ali malo u krive omote omataju istine...
liquid running...

Avatar
ankh
Postovi: 155
Pridružen/a: 26 srp 2006 13:35

Post Postao/la ankh » 06 stu 2006 13:17

Da slažem se da kako stvari stoje , da su to sve zajedno malo krivo upakirali.....ha , uostalom, koliko dugo je trebalo da se ljudi nauče prati ruke prije ručka :D ....a o sexu....dalo bi se pisati....

hiperaktiva
Postovi: 9
Pridružen/a: 01 stu 2006 09:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: DALMACIJA

Post Postao/la hiperaktiva » 06 stu 2006 17:32

drage moje svak gleda iz svoje perspektive...trenutno igrom sluacaj zivim i radim negdje amo rec na kraju svita u zadnjoj vukojebini...gdje ljudi jos uvijek njecu da homoseksualne osobe postoje...a curice radaju sa 15-16 plafon i normala 17-18....
trebalo bi sex odgoj uvest u skole i pozvat dicu i starce....pozdrav iz vukojebine

jasamocitam
Postovi: 448
Pridružen/a: 02 stu 2005 10:24

Post Postao/la jasamocitam » 07 stu 2006 11:02

ankh je napisao/la:Malo pretjerujete ;
* Homoseksualce treba tolerirati, ali svaki izbor nije jednako vrijedan....

U ovoj rečenici nitko ne podcjenjuje homoseksualce , čak , štoviše , ovo je veliki pomak jer ih se kao prvo uopće spominje u pozitivnom kontekstu-tu smo, a kao drugo, riječ je o demografskoj slici.

Što će reći, ako nastavimo živjeti ovakvim tempom, hrvati će uskoro izgledati pomalo žuti i sa kosim očima !
koga zabrinjava demografska slika lijepe nase slobodan je praviti djecu dok se se iscrpi. ne volim velike filozofije o tome. oni koji u radjanju vide buducnost nase zemlje obicno nemaju niti jedno (svecenici) ili tek dvoje djece. sto se o tome ima razglabati? nadjite si partnere i prionite poslu!

jasamocitam
Postovi: 448
Pridružen/a: 02 stu 2005 10:24

Post Postao/la jasamocitam » 07 stu 2006 11:16

ankh je napisao/la:Siguran sex ne postoji.....to nije nikakvo izmišljeno sranje od crkve kao što to oni inače rade.
Apsinencija je najsigurnija, to možete pitati bilo kojeg ginekologa.....koji nema veze s crkvom.
Ako vam se ševi, ma ševite se vi do mile volje ali ne očekujte da ćete doživjeti ikakvu starost.....i to sad uopće razmišlja o starosti ?

:?
nisam shvatila zajebavas li se??
siguran sex ne postoji isto onoliko koliko ne postoji 100% sigurnost da danas necemo pojesti nesto pokvareno ili da necemo pokupiti gripu od slucajnog dvominutnog susreta s nekim znancem. ipak jedemo i ipak se pozdravljamo s ljudima na cesti. jer je to normalno, ljudski, jer se bez toga ne moze zivjeti kvalitetno i punim plucima.
siguran sex ne postoji, ali postoji maksimalna zastita, postoji pametno biranje partnera, postoje redoviti zdravstveni pregledi, postoje savjetovanja kod strucnih osoba i na kraju zaista postoji i apstinencija.
da imam kcer ili sina vrlo vjerojatno bi mi bilo tesko zamisliti da se zaista sexsaju s nekim. pogotovo ako su jos klinci/tinejdjeri. ipak, osim ucenja o strahotama nezasticenog sexa ja bi rado da znaju da je to jedan jako lijep dio zivota koji nije nikakav bauk i koji bi trebalo pametno "koristiti". ne vidim poantu u zastrasivanju jer onda se necemo ni autom voziti jer je opasno, niti se rukovati da ne pokupimo klice jer je sve to potencijalno opasno ako se ne izvodi kak spada. ako pazis kak vozis, imas vozacku, auto ti je ispravan, imas u njega povjerenja i vezes se pojasom zasto ne voziti?

Zita

Post Postao/la Zita » 07 stu 2006 12:46

da li je neka od vas gledala dvoboj?
od jedne hetericke sam cula da se zgrazala..pa me zanima kak je to zaista izgledalo
i koja je fora s "muskarac s vaginom" (o tome je isto bila rijec al to sam vidjela samo u najavi)

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Post Postao/la Hidden_soul » 07 stu 2006 15:51

Osnovne postavke

* Mladi se trebaju samosvladavati i izbjegavati masturbiranje
* Prezervativ štiti, no nije posve siguran
* Homoseksualce treba tolerirati, ali svaki izbor nije jednako vrijedan
Mladi su ionako nafilovani nasiljem u extra-large dozama (porazavajuca cinjenica da jedan od aktualnih problema u hrvatskoj jest nasilje u skolama), i ionako malo gdje imaju bas ispucati tu svoju negativnu energiju na pravi nacin (svi ne vole sport, svima nije dostupan sport, ili jednostavno ne zele) i neka se sada krenu samosvladavati i izbjegavati masturbiranje, i imat ces generaciju koja ce toliko ispalit na zivcima da ce ubijanja radi parkirnog mjesta biti cak i jako valjan razlog.


Uostalom, da, ajde bas, zastrasi ih, prikazi im sex kao nesto strano, prestrasi ih da to nije sigurno i malim curicama ispricaj kako si mogu sjebat zivote ako zatrudne sa 14-15 godina, napravi bauka od toga pa ces tek dobit generacije koje ce to napravit tek tako iz znatizelje (ajd, ko od nas nije napravio nesto za sta su nas uvjeravali da je ful lose i da ne smijemo, bas zato - pocev od prve cigarete, jointa, lajne, pa do ne znam vec...). I napravis jos gore.
Kad ce se sex vise pocet prikazivat kao normalna fizioloska potreba!?
I umjesto da ih se nauci upotrebljavat kondom, priblizit im posjet ginekologu itd. pricat ce im se kako ne stiti skroz.
(pa onda imas generacije poput mojih mladih frendica koje kontracepciju uzimaju napamet, koje se zderu poslije sexa ali ga konstantno ponavljaju, koje misle da je sigurnost veca ako stavis 2 kondoma itd...)

:roll: divno.
Ne bih uzivala u cinjenici da mi je kcerka prostitutka jednako kao niti u onoj da je asexualni debil koji misli da se oralnim sexom moze zatrudnit.
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 07 stu 2006 22:21

zatomljavanje ljudske sexualnosti dovodi do sexualnih anomalija. pri cemu se sex pocinje tretirat kao dio licnosti odvojen od tijela, duse i emocija. ukratko: zatiranje sexualnosti dovodi do bolesti. zato je celibat jedno sasvim bolesno stanje uma jedne organizacije koja je radi cisto sebicnih razloga (potreba da se imovina crkve ne dijeli svecenickoj djeci) dovelo do potpuno bolesnog zatomljavanja sexualnosti kroz 2000 god. cinjenica da svecenici koji su se zakleli na aseksualnost govore o ljudskoj sexualnosti i da se crkva upetljava u taj segment je sasvim bolesna. cinjenica da hrvatska drzava dozvoljava da se crkva upetljava u taj problem je najnize dodvoravanje glasovima katolika biraca.
ukratko: sick sick sick.
zvir i bestimja.

Odgovorite