Kašnjenje

Ovdje spadaju teme koje se ne mogu svrstati u ostale forume. SVE privatne prepiske i dogovore vodite u podforumu dnevna soba.
Avatar
TYBP
Postovi: 69
Pridružen/a: 05 sij 2011 23:02
Spol/rod: žensko

Kašnjenje

Post Postao/la TYBP » 07 vel 2012 20:24

Danas se dogovorim za kavu s frendicom, ona kasni. 10-ak minuta, ajde okej. Doduše, nije prvi put.
Prije par dana cijela ekipa ide u kino. Naravno, prva sam došla (jedina na vrijeme).
I tako svaki put!
Je li moguće da samo meni tramvaji ne kasne? :nezna:

Ljudi kasne na kave. Na faks. Na sastanke. Na posao. I nimalo se ne uzrujavaju. Ne kužim. Meni je neugodno od same pomisli da ću zakasniti i učinit ću baš sve da stignem na vrijeme. Ne mogu se sjetiti kada sam zadnji put zakasnila.

Čini mi se da je kašnjenje postalo općeprihvaćeno i mislim da to nije u redu. Tim više što većina ljudi koji kasne ne osjeća potrebu ispričati se.

Sad vi:
Kasnite li? Je li vam neugodno ako zakasnite?
Smeta li vas kada vam netko zakasni?
Smatrate li kašnjenje nepoštivanjem druge osobe?

Avatar
unexpected
Postovi: 1944
Pridružen/a: 29 lis 2011 13:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Kašnjenje

Post Postao/la unexpected » 07 vel 2012 20:40

TYBP je napisao/la: Sad vi:
Kasnite li? Je li vam neugodno ako zakasnite?
Smeta li vas kada vam netko zakasni?
Smatrate li kašnjenje nepoštivanjem druge osobe?
ne kasnim.ne sjećam se kad sam zadnji put zakasnila.ako bi se slučajno dogodilo da kasnim,barem bi javila da kasnim i zašto kasnim da ta osoba ne čeka do tko zna kad.

smeta mi ako se kasni zbog svoje lijenosti i neorganiziranosti.uvijek može iskrsnut nešto,ali očekujem da mi se u tom slučaju bar javi.

da,smatram neopravdano kašnjenje nepoštivanjem druge osobe.
'if you don't risk anything, you risk even more.'

Avatar
killer_cupcake
Postovi: 1044
Pridružen/a: 16 pro 2007 22:49
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Split
Kontakt:

Re: Kašnjenje

Post Postao/la killer_cupcake » 07 vel 2012 20:48

alergična sam na kašnjenje! :primalscream:
ajde do 10 minuta mogu tolerirat ako mi se javi, al zakasnit priko 10 minuta i pri tome se ne javit?!? čisti bezobrazluk i nepoštovanje, ne priznajem ti tada ni ako ti je nestalo šoldi na računu - trebalo se ranije krenit jer čisto sumnjam da se svaki put nešto može dogodit zbog čega se zakasni!

ne mogu se načudit svom prijatelju, profesoru povijesti i njemačkog, koji zna kasnit i po 40 minuta!! uvik mi kasni, al uvik, čak i ako se dogovorimo, recimo u podne, ja dođem u podne i 15 a on još 5 minuti nakon mene, pa to je za ubit ga!! taj čovik ima iskrivljen pojam vrimena :kickout:
we have all heard what we wanted to hear, truth that sounds right to our ears

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Kašnjenje

Post Postao/la Zita » 07 vel 2012 21:17

u principu ne kasnim al voli mi se desit da, kad upozorim drugu osobu da ne zakasni, sama zakasnim jer se valjda tak posloze sve moguce situacije samo radi tog sto sam to izgovorila :sealedlips:
smeta me al mogu tolerirat tude kasnjenje 5-10 minuta al ako je to redovno i radi gluposti onda me isto i ljuti.
ne volim kasnit i najcesce dodem ranije od dogovorenog pa cekam
kasnjenje smatram nekulturnim, nepostivanjem tudeg vremena i osobe koja te ceka i smatram da svatko ko kasni treba i poslat poruku/nazvat i rec da kasni i ispricat se.
Measure of a woman is her sense of humor

Plague

Re: Kašnjenje

Post Postao/la Plague » 07 vel 2012 21:57

ne volim ljude koji stalno kasne isto kao što ne volim ni ove uzorne koji mi seru ako zakasnim pet minuta. odjebite. obično imam dobar razlog.

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Kašnjenje

Post Postao/la Bash » 07 vel 2012 22:08

kasnim često, ali onda kada krećem od doma. jer uvijek zapnem oko tog spremanja i ne pokrenem se na vrijeme ili gledam neku seriju koja je super ili se oću našminkat minuciozno baš danas. jebiga, kriva sam. ali uvijek javim i prije dogovorenog vremena koliko kasnim pa da se sjednu negdje dok dođem. i ispričavam se and all that jazz. ne kasnim više od 15min, osim ako se nalaze čoporativno, onda mi nije neki bed i ić prat kosu prvo dok su oni već na trgu. ne smeta mi ako drugi kasne, osim ako je nešto bitno, tipa moramo stići na nešto. ili ako čekam na vrućini ili zimi.

Avatar
mango
Postovi: 1165
Pridružen/a: 21 pro 2010 16:42
Spol/rod: žensko
Status: U vezi
Lokacija: Zg

Re: Kašnjenje

Post Postao/la mango » 07 vel 2012 22:11

ja cesto kasnin al ljude upoznan s tin i uglavnon ja kupin ljude s auton i kad se dogavaran lipo in kazen idemo oko tad i tad javin ti jos tocno kad krenen...tako da ne bude zabune :)

Avatar
omnia
Postovi: 4605
Pridružen/a: 14 sij 2012 18:36

Re: Kašnjenje

Post Postao/la omnia » 07 vel 2012 22:33

TYBP je napisao/la: Kasnite li? Je li vam neugodno ako zakasnite?
Smeta li vas kada vam netko zakasni?
Smatrate li kašnjenje nepoštivanjem druge osobe?

1)Dogodi mi se. Ako ću zakasniti više od 5-10 min., pošaljem poruku. Bude mi krivo, jer ne volim da me se čeka isto kao što ni ja ne volim čekati. Većina mojih prijatelja zna da sam kašljiva, toleriraju mi.

2) Smeta mi ako kasni više od 10 min., a ne javi se. Strašno bezobrazno.

3)Da, smatram to nepoštivanjem druge osobe i tuđeg vremena, zato i ja nastojim kasniti što rjeđe.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Kašnjenje

Post Postao/la Kroacija » 07 vel 2012 22:35

:inlove:

mrzim kasnjenje. mrzim da mi se kasni, mrzim ako ja kasnim, mrzim izlike, mrzim opetovano kasnjenje, najradije bih im glavu razbila, o kome god se radilo.

moja politika je: ako se ja mogu spremiti i sve svoje planove i namjere kao i mane uzeti u obzir, (npr. jaako volim spavati ujutro i znam da cu zakasniti ako ostanem jos tih 5 min spavati ali necu, jer ZNAM DA CU KASNITI ONDA), e onda mozes i ti. nikakve jebene isprike ne dolaze u obzir. kasnio bus? pa jebiga, nisi ebete da ne znas da je danas praznik i mogla si racunati na to da ce busevi voziti svake prijestupne. prosao bus? jebiga, da nisi otisla na fejs tih 5 min, ne bi ti prosao. jer nisam ni ja otisla na fejs ili nesto drugo, racunajuci da ti NE ZELIM KASNIT jer mi je to primarno.

jedan put sam vrhunski popizdila na kraljicu kasnjenja, freedu, i od tada mi se ispricava ko luda i za 5 min kasnjenja.

uglavnom, mislim da je jasno da uzasno mrzim kasnjenje :D

unaprijed priznajem da sam i sama znala zakasniti stvarno puno, ali to su rijetki momenti koje si priustim par puta godisnje. ovo ja zbog picajzle moram priznati. :D

Avatar
pluto
Postovi: 311
Pridružen/a: 11 ruj 2011 16:46
Spol/rod: žensko
Status: U vezi
Lokacija: wonderful world of pussy willows

Re: Kašnjenje

Post Postao/la pluto » 07 vel 2012 22:41

TYBP je napisao/la: Kasnite li? Je li vam neugodno ako zakasnite?
Smeta li vas kada vam netko zakasni?
Smatrate li kašnjenje nepoštivanjem druge osobe?
Apsolutno mi je nejasno to kasnjenje. Koliko tesko mora biti reci da dolazis u _ i da dodjes u _. I da, mislim da je to nepostivanje druge osobe. Jos mi je nevjerojatnija ta svjesnost da ce se kasniti, ali 10 min znaci 25 min. Onak, reci 25, u cem je fora..
Ne kasnim, a kada kasnim javim cim shvatim da cu kasniti. 10 minuta mi je neki maksimum.
Zadnja situacija sa kasnjenjem mi se nedavno dogodila, nalazila sam se s frendicom da joj odradim jedan posao iz usluge i kasnila je dobrih pola sata. Dosla sam do toga da joj u glavi dajem jos 5 minuta pa ako ne dodje, idem. Na kraju sam je docekala, ali nevjerojatno.

Avatar
mango
Postovi: 1165
Pridružen/a: 21 pro 2010 16:42
Spol/rod: žensko
Status: U vezi
Lokacija: Zg

Re: Kašnjenje

Post Postao/la mango » 07 vel 2012 22:42

a sta se tice drugih kasnjenje ako mi neko javi da kasni mi je ok, ne nerviran se puno oko toga ono sta mene zivcira su ljudi koje RANE i to POPRILICNO...
recimo neki dan od oca mi neki prika dolazi u njega s ekipon na karte..i otac mu kaze u 20.00 dođi..19.20 otac racunajuci da oni dolaze u 20.00 ode po pive i grickalice..a ja se odem okupat i nakon toga posto san bila sama doma nesto ostala u ogrtacu..kad ono u 19.30 on zvoni na vratima ka on dosa je malo prije ...e to mene izivcira :monstermash:

Debaser
Postovi: 520
Pridružen/a: 31 srp 2011 22:17
Spol/rod: žensko

Re: Kašnjenje

Post Postao/la Debaser » 07 vel 2012 22:44

Bash je napisao/la:kasnim često, ali onda kada krećem od doma. jer uvijek zapnem oko tog spremanja i ne pokrenem se na vrijeme ili gledam neku seriju koja je super ili se oću našminkat minuciozno baš danas. jebiga, kriva sam.
To. Moj slucaj, barem do skoro. Tesko je to shvatiti.

Ot: Zbilja ruzna navika.
Ilustrovacu iz drugog ugla i vlastitim primerom koliko je actually ruzna.

Ja sam na poziciji one koja tako stalno kasni ali to uzima kao sasvim bezalenu stvar a s druge strane, dunno, nikada me nije posebno doticalo ako meni neko kasni...
Svi bitni i nebitni uglavnom trpe, ali i moja najbolja prijateljica to godinama trpi. S naglaskom na godinama.
Do jednog leta kada se desio taj final straw...
Moje kasnjenje inace nikada nije prelazilo vremenski interval od 2 do 15′ maksimalno, ali sam bila dosledna u tome. Na njeno povremeno prigovaranje da to nije OK i da nema smisla, jer ako nista, mogu joj barem javiti i ne bi bilo problema, samo bih slegla ramenima i pomislila da je u pravu bez da ista ucinim po tom pitanju. Jer sam po prirodi zanesenjak i nekad bih javila, ali cesce ne bih.
Kako je bila tek prekinula s deckom i trebala se naci sa mnom, to je samo pojacalo utisak mojeg kasnjenja - minut ko godina... Meni se kao po obicaju nesto dogodilo (ali zaista, ovo sto Bash navodi :D ) i nisam uspela doci u ugovoreno vreme.
Dok je tako stajala feeling all alone and miserable on her own u cosku neke mracne ulice, smislila je prikladan monolog uz plac i bukvalno mi sasula u nekoliko recenica sve te godine mojeg "nepostivanja nje kao osobe" - buduci ne postujem njeno vreme. :/ Ja sam impulzivno odgovorila nesto u smislu da nisam ja njen decko i da ne moze tako razgovarati sa mnom (iako sam po prvi put zaista uvidela koliko sam je time konstantno povredjivala) i otisle smo u omiljeni kafic.
Svadja (po prvi put u zivotu) se prenela i tamo naocigled zbunjenog konobara kojem je bilo neobicno cudno da se nas 2 svadjamo! Do tada je bilo i meni, nezamislivo cak.
Luckily, sve se to super zavrsilo i drago mi je da je tada popucala po svim savovima.
Jer sam tako postala izlecena *radosnice* i vise ne kasnim niti njoj niti bilo kome. :D
A u medjuvremenu sam se i zaposlila i shvatila da tu nema mesta toleranciji (osim u izuzetnim slucajevima).

Plague

Re: Kašnjenje

Post Postao/la Plague » 07 vel 2012 22:58

invalid_user je napisao/la:jedan put sam vrhunski popizdila na kraljicu kasnjenja, freedu, i od tada mi se ispricava ko luda i za 5 min kasnjenja.
ona je poseban slučaj. ta žena nije sposobna stići na vrijeme, i to uglavnom jer visi na fejsu ili se šminka i misli da će svejedno stić. to je za zadavit. :D
s druge strane, ne pušim "nema isprika" spiku. mislim da ljudi sebe shvaćaju preozbiljno. desi se situacija u kojoj idem izać iz kuće a stara vikne "imaš vremena otić po kruh?" naravno da ću to napravit, a ti ćeš počekat dugih 5 minuta, jadna. :D možda nije isprika, ali moja skala prioriteta tako izgleda. isto tako ne prigovaram kad se meni kasni osim ako nije previše i ako se ne ponavlja iz puta u put. nakon svetica, najviše mrzim udave. :flippingthefinger:

Avatar
TYBP
Postovi: 69
Pridružen/a: 05 sij 2011 23:02
Spol/rod: žensko

Re: Kašnjenje

Post Postao/la TYBP » 07 vel 2012 23:01

killer_cupcake je napisao/la: ne mogu se načudit svom prijatelju, profesoru povijesti i njemačkog, koji zna kasnit i po 40 minuta!! uvik mi kasni, al uvik, čak i ako se dogovorimo, recimo u podne, ja dođem u podne i 15 a on još 5 minuti nakon mene, pa to je za ubit ga!! taj čovik ima iskrivljen pojam vrimena :kickout:
Hahah, ovo me podsjetilo na jedan događaj.
Trebala sam se naći s frendicom (koja inače kasni do 15 minuta) i tako ja sjednem u kafić, naručim, počnem čitati knjigu (sva sreća da sam ju ponijela) i odjednom mi se učini da je prošlo malo previše vremena (40 min). Ništa, idem ju nazvati. Probudila sam ju. :invisible:
Otad ne idemo na kave. :D

Avatar
killer_cupcake
Postovi: 1044
Pridružen/a: 16 pro 2007 22:49
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Split
Kontakt:

Re: Kašnjenje

Post Postao/la killer_cupcake » 07 vel 2012 23:03

:pointandlaugh: :gigglenod:
we have all heard what we wanted to hear, truth that sounds right to our ears

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Kašnjenje

Post Postao/la Bash » 07 vel 2012 23:03

ja bi samo tila napomenit, prije par godina nisam kasnila nikad. ali meni uglavnom jesu redovito. i onda sam tim istim ljudima i ja počela kasnit jer znam da je taj dogovor zapravo prešutno okviran i sve super. i eto, puno smo se družili (:D) i navikla sam se u međuvremenu na fleksibilnost dogovora i s ljudima kojima to ne odgovara. ali trudim se ne radit to onima kojima je bitno da ne kasnim (ponekad uspijem, ponekad ne :shinner:), ostale nije briga

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Kašnjenje

Post Postao/la Fusion » 07 vel 2012 23:10

TYBP je napisao/la:Kasnite li? Je li vam neugodno ako zakasnite?
Smeta li vas kada vam netko zakasni?
Smatrate li kašnjenje nepoštivanjem druge osobe?
* Vrlo, vrlo rijetko. Da. U tim situacijama (ako je više od 5 min) pošaljem sms ili nazovem u slučaju gužve u prometu.

* Smeta.

* Smatram. Prvenstveno nepoštivanjem tuđeg vremena.

Čekanje mi je jedna od najgorih stvari, posebno kad sam ja ta koja dolazi iz puno udaljenijeg mjesta
od osobe s kojom se nalazim, trebam daleko prije krenuti sa spremanjem da bih krenula i došla na vrijeme i onda kad
dođem i vidim taj netko nije spreman dobijem mlade. slika
Kad se ponovi u više navrata od iste osobe jednostavno izgubim volju za nalaženjem. :/

I još kad je kašnjenje upareno s drkanjem po mobu... :happycry:

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Kašnjenje

Post Postao/la ariadne » 07 vel 2012 23:33

TYBP je napisao/la:Sad vi:
Kasnite li? Je li vam neugodno ako zakasnite?
Smeta li vas kada vam netko zakasni?
Smatrate li kašnjenje nepoštivanjem druge osobe?
Rijetko. Jest. Ako kasnim, javim i ispričam se. I kažem koliko ću otprilike kasniti da se znaju orijentirati.
Ovisi tko, koliko kasni i kako se prema tome odnosi.
Opet, ovisi. :D Imam frendicu koja uvijek kasni najmanje 15 minuta pa smo svi već navikli i onda ponekad sami uzmemo tih 15 minuta kao fair game i ne žurimo se. :D Druga na veće dogovore kasni i po sat vremena "jer samo nubovi dolaze prvi na parti/veće druženje". :lol: Izlazim samo u najbližem krugu ljudi pa znam što od koga mogu očekivati tako da nemam razloga dramiti. Pazim s kime ću se dogovoriti za što i u koje vrijeme. Uračunam i moguća kašnjenja jer se ne volim živcirati. :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Re: Kašnjenje

Post Postao/la Hidden_soul » 07 vel 2012 23:57

Kasnila sam prije, nisam nikad doduse imala neka ogromna kasnjenja ali nisam se nesto uzrujavala oko toga zakasnim li nekih 15ak -20 minuta. Onda sam naucila da je kasnjenje nepostivanje tudjeg vremena i jednako kako ja popizdim kad netko koga ja cekam kasni, tako se trudim ja ne kasnit drugima. Najcesce dodjem ranije. Ako pak zakasnim, sto je max 10ak minuta, ispricam se. Posaljem i sms da cu kasnit. Posaljem i sms nekad da me se ne ceka ako cu kasnit vec se ode sjest, pa cu ja doc.
Nije mi bas sad neugodno kad kasnim, ali ono, dovoljno mi je bed da se ispricam.
Smatram to nepostivanjem druge osobe ako se ponavlja i desava stalno.
A ako se zalomi nekad, a jebiga, tramvaj nije vozio, bila guzva, zaglavili, ma ono, sve to alright.
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

Sleepaway
Postovi: 1404
Pridružen/a: 31 lis 2011 12:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Kašnjenje

Post Postao/la Sleepaway » 07 vel 2012 23:59

Ne kasnim nit volim da mi se kasni
No I am not single. I am in a long distance relationship because my girlfriend lives in the future.

Avatar
OtherMe
Postovi: 1175
Pridružen/a: 30 svi 2011 09:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Kašnjenje

Post Postao/la OtherMe » 08 vel 2012 00:25

ne kasnim...mrzim kasniti... i kad ljudi kasne...iako se zna desiti i tolerantna sam ukoliko to kasnjenje nije redovita pojava!...sa zadnjom bivsom sam uvijek kasnila,jer ona nikad nije bila spremna na vrijeme,bez obzira koliko se rano pocela spremati...to me dovodilo do ludilo i znalo izbaciti iz takta tako da bi prva trecina naseg izlaska prosla u mom bjesu...MRZIM KONSTANTNO KASNJENJE jer, da,to je nepostivanje tudeg vremena a i neorganiziranost samog sebe...
----Hello I'm your mind, giving you someone to talk to...Hello...----

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Re: Kašnjenje

Post Postao/la ticklebook » 08 vel 2012 02:17

Kasnim. Mislim da sam negdje tu s freedom.
Moj problem je tight schedule i onda ako se jedno zajebe, ode sve u pm kao kula od karata :D
Onda posložim ja to, ali nekad bude kašnjenja, nekad ne.
Nekad se pitam kako bi mi izgledao život s manje planova i multitaskinga.
I bez onog osjećaja da u određeno vrijeme moram biti na 3 mjesta.
Ono s liste B imam na umu, s liste C je "znam da bih trebala i jednog dana i hoću".
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

black.cat
Postovi: 1706
Pridružen/a: 30 stu 2011 16:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Kašnjenje

Post Postao/la black.cat » 08 vel 2012 08:42

ako ja mogu doc ko svicarski sat u dogovoreno vrijeme i mjesto, zasto nebi i mogla druga strana? ne volim cekanja i kasnjenja. a, i to kasnjenje mozda govori koliko netko drzi do tebe, sto mislite?
TYBP, tko kasni, jasno do znanja daj nekome da ubuduce ne kasni, postavi se ;)

Avatar
inani
Postovi: 6225
Pridružen/a: 20 kol 2010 15:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Zgb

Re: Kašnjenje

Post Postao/la inani » 08 vel 2012 11:51

TYBP je napisao/la: Sad vi:
Kasnite li? Je li vam neugodno ako zakasnite?
Smeta li vas kada vam netko zakasni?
Smatrate li kašnjenje nepoštivanjem druge osobe?
1. Da, cesto kasnim, 5-15 minuta, ne vise od toga. Uglavnom posaljem poruku koliko cu kasniti tako da osoba zna sta da radi. Bude mi malo neugodno, ali se uvijek ispricam.
Razlozi: dugo se tusiram, pa letim na tramvaj koji mi pobjegne ispred nosa, cak i da se krenem spremati ranije vjerojatno bih isto malo kasnila. Ako sam vec u gradu, onda ne kasnim. :) Ah, sto li sam divna. :D
2. Kako kad, ok ako je to kasnjenje do 15 minuta, uglavnom slusam muziku ili nesto citam pa mi brze prodje vrijeme. Isto tako ovisi o tome idemo li samo na kavu pa nije toliko bitno da negdje moramo doci tocno na vrijeme ili moramo biti tocno u toliko u toliko na nekom mjestu.
3. Da. Iako postoje izvanredne situacije kad se stvarno nesto dogodi na putu, tipa sudar, nestane stuje, zastoj i sl.

Dakle, ili kasnim ili dodjem minutu do. :D Rijetko kad na vrijeme, volim taj adrenalin jurenja po gradu. :D
... :nesvjest:

Gost

Re: Kašnjenje

Post Postao/la Gost » 08 vel 2012 12:02

Ne kasnim osim ako nema opravdanog razloga, za druge oko sebe sam se naviknula da kasne do 15minuta (sve više je previše) pa ponesem knjigu, imam glazbu u ušima, nekako se zabavim dok čekam. U jednom periodu sam pokušala promijeniti navike nekih svojih prijatelja pa sam kupovala satove za rođendane, blagdane i to ne bi li shvatili hint (nisu). Pustila sam to, jer čuvam očitovanje bukvice samo za hitne slučajeve. :D

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Kašnjenje

Post Postao/la JaNNa » 08 vel 2012 12:06

kasnim u iznimnim situacijama. ne volim kasnit i ne volim kad meni kasne.

prije sam kasnila, ali su me jednom ostavili da čekam sat vremena i nakon toga više nikada ne kasnim! :D

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Kašnjenje

Post Postao/la Pi » 08 vel 2012 12:10

Hidden_soul je napisao/la:Kasnila sam prije, nisam nikad doduse imala neka ogromna kasnjenja
:nakašljavase:

Kasne mi ljudi redovito. Po 15 minuta, to toleriram. Svaki put obećam sebi da ću jednostavno otići nakon 10 minuta čekanja. Još nikada to nisam napravila, i mrzim se zbog toga. Doduše, manje mi kasne otkad nemam nikakav komunikacijski uređaj sa sobom. Za međuljudske odnose, najbolje je ne imati mobitel. Ako pošalju poruku da kasne, to kašnjenje ne opravdava. Kad znaju da ti mogu javiti da kasne i kao tako se opravdati, onda kasne češće i više.

Kasnim ponekad, ne znam da mi se ikada dogodilo da je to više od nekoliko minuta.
Whatever makes you happy
Whatever you want

Avatar
takeover
Postovi: 405
Pridružen/a: 28 sij 2011 10:28
Spol/rod: žensko

Re: Kašnjenje

Post Postao/la takeover » 08 vel 2012 12:19

rijetko kasnim. toleriram do određene mjere, ali ako se sustavno ponavlja mogu postat poprilčno ljuta. Naravno ako govorimo o kontinuiranom kašnjenju po 15-20-25 minuta.
Na takve stvari mi izbija alergija :D

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Kašnjenje

Post Postao/la Fuga » 08 vel 2012 14:33

Ne kasnim, eventualno koju minutu. Uvijek javim kad kasnim ili prije napomene da postoji mogućnost da ću zakasniti. Držim do toga i zaista se trudim biti točna.
Jedino s čim imam problema su vozni redovi, uvijek me zeznu ili pak neki organizirani polasci itd. u takvim situacijama uvijek zaspim i zeznem cijelu grupu, onda ta hrpa ljudi dođe po mene na kućni prag i budi me. :D
Nda, užasno me nervira kad mi ljudi kasne, osobito duže od 10 minuta, dobim nervni slom i pokupim se s mjesta čekanja, po mogućnosti ugrabim priliku i za jezikovu juhu. Imam jednu frendicu koja uvijek kasni, ponekad i više od 30 min. i to mi je okej, tim više što ovisi od javnog prijevoza, presjedanja itd., kod nje me to ne smeta, nikad ne idem na vrijeme kad se nalazim s njom, to su oni s povlasticama. :medo:
Zadnja izmjena: Fuga, dana/u 08 vel 2012 14:34, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Re: Kašnjenje

Post Postao/la Hidden_soul » 08 vel 2012 14:34

Pi je napisao/la:
Hidden_soul je napisao/la:Kasnila sam prije, nisam nikad doduse imala neka ogromna kasnjenja
:nakašljavase:
:D
Oh, to je bio taj put i imala sam itekako valjan razlog, mojih tramvajskih linija do grada uopce nije bilo, sjeti se.
A ja sam jako jako jako ranije krenula.
I poslala sam ti sms da tramvaji uopce ne voze, ali ti ne nosis mobitel :primalscream:

Pih, sad se tu moram opravdavat na ovoj temi. :D

Idem si nac forum di me nitko ne zna :!:
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

Odgovorite