Kašnjenje

Ovdje spadaju teme koje se ne mogu svrstati u ostale forume. SVE privatne prepiske i dogovore vodite u podforumu dnevna soba.
Avatar
rainbow
Postovi: 3580
Pridružen/a: 23 kol 2010 22:41

Re: Kašnjenje

Post Postao/la rainbow » 08 vel 2012 14:44

TYBP je napisao/la: Sad vi:
Kasnite li? Je li vam neugodno ako zakasnite?
Smeta li vas kada vam netko zakasni?
Smatrate li kašnjenje nepoštivanjem druge osobe?
rijekto zakasnim, ne volim i bude mi nelagodno, smeta mi kad netko to čini, smatram da je to odraz neodovornosti i nepoštovanja (u onim slučajevim kad se radi o opetovanom načinu ponašanja), nije problem ako se nekad zalomi

Avatar
Biseksualna Lezbijka
Nedojebana
Postovi: 7952
Pridružen/a: 06 ruj 2008 00:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi
Lokacija: Planeta Zemlja.

Re: Kašnjenje

Post Postao/la Biseksualna Lezbijka » 08 vel 2012 14:50

Vrijeme mi je relativan pojam tako da 15min sim tam se i ne broji kao kašnjenje. Po tom sam pitanju dijete cvijeća. :feelingfree:
Još pogotovo ako idem na kavu s nekim, to bi trebalo biti opušteno i s guštom, a ne da moram bit navijena ko švicarski sat. To je tlaka.
Naravno da mi se uvijek dogodi taman kad izlazim iz kuće da moram popravit šminku, preobuć se, netko me zove na mob, piški mi se, obavezno, ali obavezno tražim nešto... i tak...
Ili nekad tek krenem od kuće kad već trebam biti tamo jer se zagledam u nešto... :blushes:
To je kod opuštenih sastanaka. Ako mi netko kod dogovora kaže da je na knap, to nastojim poštivati.
Ako ja kasnim nazovem ili šibnem sms tako da ostavljam vremena da dotična može prolunjati po dućanu ili otić u Algoritam ili tak nešto...
Meni ako netko kasni i javi se, uopće ne smatram problemom. Nađem neku zanimaciju i kaj sad.
Ne volim ljude koji drame toliko oko vremena...Ako nemaš vremena se naći samnom, nađemo se drugi put. I mirna Bosna.

Ono oko čega se jako uzrujavam je kad mi se bus ne pojavi. Na to rigam vatru!
I problem mi je to kaj uvijek sve tempiram na knap i onda kad se nešto pojebe kasnim, ilitiga na tal: Sono in ritardo!! :lol: :lol:
Nisam ja kriva kaj sam retardirana... :lol:
Unexpected sex is the best thing to wake up - unless you're in prison... slika

Avatar
Uliana
Postovi: 1325
Pridružen/a: 21 pro 2008 19:47
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Re: Kašnjenje

Post Postao/la Uliana » 08 vel 2012 19:19

TYBP je napisao/la: Sad vi:
Kasnite li? Je li vam neugodno ako zakasnite?
Smeta li vas kada vam netko zakasni?
Smatrate li kašnjenje nepoštivanjem druge osobe?
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=bVUBDe0c3AI[/youtube]
Idem trenutak samo, popravit šminku malo!!

Daisy
Postovi: 1647
Pridružen/a: 13 ožu 2011 07:12

Re: Kašnjenje

Post Postao/la Daisy » 24 vel 2012 13:04

ne volim kasniti i ne volim kad mi kasne. volim samo kad mi menstruacija kasni. jedan moj frend stalno je kasnio. 5 minuta, pa 10 minuta, pa 15 minuta...i kad se pojavi samo kaze sori, malo kasnim. i jednom se ja smrzavam na trgu, docekam 78798798 tramvaja iz njegovog smijera, njega nema. i zivci mi se vec smrzli, kad evo njega nakon sat vremena. ja mu kazem jebi se vise, a on se smrtno naljuti sto pizdim jer on MALO kasni. mjesec dana nismo razgovarali. a onda vise nije mogao bez mene. nije mi nikad vise kasnio. al zato ja jesam njemu iz inata. mislim da se to zove mladenacka ljubav.

Avatar
Ivanaaa
Postovi: 419
Pridružen/a: 17 stu 2011 10:05
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Kašnjenje

Post Postao/la Ivanaaa » 26 vel 2012 17:59

Do 25. godine sam sva kašnjenja u životu mogla nabrojiti na prste jedne ruke. Ali onda sam negdje izgubila 7 minuta i nikako da ih vratim. Doduše kad završih na štakama sam opet bila punktlich jer sam si ostavljala extra vremena za doštakati negdje.

Avatar
disturbed
Postovi: 110
Pridružen/a: 26 vel 2012 13:01
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Kašnjenje

Post Postao/la disturbed » 27 vel 2012 23:15

Daisy je napisao/la:ne volim kasniti i ne volim kad mi kasne. volim samo kad mi menstruacija kasni. jedan moj frend stalno je kasnio. 5 minuta, pa 10 minuta, pa 15 minuta...i kad se pojavi samo kaze sori, malo kasnim. i jednom se ja smrzavam na trgu, docekam 78798798 tramvaja iz njegovog smijera, njega nema. i zivci mi se vec smrzli, kad evo njega nakon sat vremena. ja mu kazem jebi se vise, a on se smrtno naljuti sto pizdim jer on MALO kasni. mjesec dana nismo razgovarali. a onda vise nije mogao bez mene. nije mi nikad vise kasnio. al zato ja jesam njemu iz inata. mislim da se to zove mladenacka ljubav.
ne, to se zove sweet revenge. :sinister:

Avatar
coppa
Postovi: 137
Pridružen/a: 16 stu 2011 15:08
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo
Lokacija: Kt

Re: Kašnjenje

Post Postao/la coppa » 01 ožu 2012 10:44

Nemam problem s kašnjenjem a nemam problema ni s ljudima koji kasne jer mi nitko baš to i ne radia i ako se desi onda nađem neku zanimaciju tih desetak minuta i ne ljutim se. :)

Avatar
ejla
Postovi: 174
Pridružen/a: 01 vel 2010 01:40

Re: Kašnjenje

Post Postao/la ejla » 02 ožu 2012 12:56

često kanim, do 5 ili 10 min, kao što je i Lotus napisala, uvijek mi u zadnjem trenu uleti nešto (što sam mogla zapravo i ranije)
kada je neko grupno okupljnje većinom pošaljem poruku da mi jave gdje su pa imam slobodu zakasniti i više :D
nije lijepa osobina ali moji su se već navikli i ne ljute se a ni ja kada meni netko kasni, flegma
znalo me to i koštati ali nikako da naučim

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Kašnjenje

Post Postao/la bašja » 02 ožu 2012 17:42

točna sam. naučila sam dolaziti na vrijeme jer sam oduvijek u puli koristila buseve što je značilo ili uraniti ili kasniti. Ja sam birala da uranim i tako sam stvorila naviku.
Ljudima do 10min toleriram bez problema jer mi je to najmanji problem u životu. OSIM ako je vražja zima vani. Zato zimi radije dogovaram odmah sastanak u zatvorenom.
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Kašnjenje

Post Postao/la Zita » 02 ožu 2012 17:55

brijem da cu danas zakasnit van. obzirom da sam to napomenula barem 1h ranije nemre se smatrat kasnjenjem :D
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
OtherMe
Postovi: 1175
Pridružen/a: 30 svi 2011 09:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Kašnjenje

Post Postao/la OtherMe » 03 ožu 2012 09:16

ejla je napisao/la:često kanim, do 5 ili 10 min, kao što je i Lotus napisala, uvijek mi u zadnjem trenu uleti nešto (što sam mogla zapravo i ranije)
kada je neko grupno okupljnje većinom pošaljem poruku da mi jave gdje su pa imam slobodu zakasniti i više :D
nije lijepa osobina ali moji su se već navikli i ne ljute se a ni ja kada meni netko kasni, flegma
znalo me to i koštati ali nikako da naučim
primjetih!
Zita je napisao/la:brijem da cu danas zakasnit van. obzirom da sam to napomenula barem 1h ranije nemre se smatrat kasnjenjem :D
ko najavi pola mu se prasta?!...
BTW ak sam u nekom vecem drustvu i samo jedna osoba kasni nije mi to toliko bitno jer onak imam sta raditi i ne stojim na nekom cosku ko posljednja ... osoba cameci cekajuci,nhm da...
----Hello I'm your mind, giving you someone to talk to...Hello...----

Pariz za Sandru

Re: Kašnjenje

Post Postao/la Pariz za Sandru » 05 ožu 2012 06:56

TYBP je napisao/la:Danas se dogovorim za kavu s frendicom, ona kasni. 10-ak minuta, ajde okej. Doduše, nije prvi put.
Prije par dana cijela ekipa ide u kino. Naravno, prva sam došla (jedina na vrijeme).
I tako svaki put!
Je li moguće da samo meni tramvaji ne kasne? :nezna:

Ljudi kasne na kave. Na faks. Na sastanke. Na posao. I nimalo se ne uzrujavaju. Ne kužim. Meni je neugodno od same pomisli da ću zakasniti i učinit ću baš sve da stignem na vrijeme. Ne mogu se sjetiti kada sam zadnji put zakasnila.

Čini mi se da je kašnjenje postalo općeprihvaćeno i mislim da to nije u redu. Tim više što većina ljudi koji kasne ne osjeća potrebu ispričati se.

Sad vi:
Kasnite li? Je li vam neugodno ako zakasnite?
Smeta li vas kada vam netko zakasni?
Smatrate li kašnjenje nepoštivanjem druge osobe?

Ružna navika nepoštivanja drugoga... da, smeta!... ne podnosim kašnjenje, točna sam

Avatar
Biseksualna Lezbijka
Nedojebana
Postovi: 7952
Pridružen/a: 06 ruj 2008 00:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi
Lokacija: Planeta Zemlja.

Re: Kašnjenje

Post Postao/la Biseksualna Lezbijka » 05 pro 2013 21:52

Apsolutno se ništa nije promijenilo.
Godinu dana sam starija, ali nimalo pametnija. :hideunderrock:
Vrijeme je i dalje relativan pojam.
Primjerice, trebala bih se pakirati sada, ali ja sjedim za laptopom na CroLu...i pakirat ću se ujutro u 6 onako krmeljava i još zakasniti na posao.
Budala, štaš. :dork:
Unexpected sex is the best thing to wake up - unless you're in prison... slika

Avatar
Hurem
Postovi: 671
Pridružen/a: 01 stu 2013 19:03

Re: Kašnjenje

Post Postao/la Hurem » 06 pro 2013 17:21

vekerica mi nije ravna :duckdance:
Svaka sličnost sa stvarnom osobom je slučajna.....

Avatar
Temperance
Postovi: 2572
Pridružen/a: 23 stu 2011 01:27
Spol/rod: žensko
Status: U vezi
Lokacija: Pokretna

Re: Kašnjenje

Post Postao/la Temperance » 24 ruj 2014 23:17

TYBP je napisao/la: Kasnite li? Je li vam neugodno ako zakasnite?
Smeta li vas kada vam netko zakasni?
Smatrate li kašnjenje nepoštivanjem druge osobe?
Apsolutno ne znam doći na vrijeme ili dođem ranije ili kasnije, ali puno češće ovo drugo. Radim na tome ali nije baš da mi ide :hideunderrock: Poprilično sam sigurna da ću zakasniti na vlastiti sporovod. Ne smeta mi da drugi kasne ako to jave. Ne smatram da kašnjenje ima veze sa poštivanje drugih ljudi, više je to stvar organizacije vremena i prokrastinacije.
Some music needs air. Roll down your window.

Avatar
shizika
Postovi: 14271
Pridružen/a: 02 srp 2011 15:32
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: Kašnjenje

Post Postao/la shizika » 25 ruj 2014 07:03

uvijek kasnim... to je neka bolest!
...život je lijep... (:

Ooh

Re: Kašnjenje

Post Postao/la Ooh » 25 ruj 2014 09:08

trudim se biti tocna, ali se desi da zakasnim...

zadnji put me je 30 ljudi cekalo, ali tudjom greskom, rekli su mi krivo mjesto dolaska. po...z...sam na to. nekada ima opravdanja, nekada ne za kasnjenje...

i ne podnosim da netko kasni ako se ide negdje. na pice moze, ali ako je dogovor tad i tad i idemo na to i to, tada i tada...ne cekam. pokvari mi dan cesto i ne podnosim. sve poremeti i mora se sve raditi na vrat na nos, a to ne volim.

Little N
Postovi: 6598
Pridružen/a: 04 svi 2013 14:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zagreb

Re: Kašnjenje

Post Postao/la Little N » 25 ruj 2014 12:04

Ja sam bas onaj tip koji tvrdi da kasnjenje ima samo i iskljucivo veze s postivanjem drugih i njihovog vremena. Ako izuzmemo elementarne nepogodne koje neplanirano ulete kad ih najmanje ocekujes ili netipicni kolaps u prometu. Vise manje danas svi dogovaramo kave i druzenja minimalno dan unaprijed. Znaci znas kad ces doc s posla, koliko ti treba javnim gradskim ili autom od tocke a do tocke b, znas s kim, znas gdje i ne mozes mi doc 20 minuta kasnije jer si morala jos samo do konzuma po mlijeko za sutra, nisi se stigla isfenirat do kraja ili si morala samo nesto prizalogajit pa se bacis na kuhanje bolonjeza dok ja cekam pod satom. Ako dogovorim kavu onda je to zato sto zelim s nekim koga volim i nema toga zbog cega bi ta osoba trebala cekat. Ako stignes na vrijeme na razgovor za posao jednom u tri mjeseca a tri puta tjedno kasnis na pice onda nije stvar da ne mozes nego ne zelis. Osim sto uzimas zdravo za gotovo ljude koji te cekaju, po meni je to i pokazatelj nekulture. A da ne ulazim u to kad netko kasni na veceru. Mozda sam trebala pisat u kontrol frik topicu. :sealedlips:

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Kašnjenje

Post Postao/la zenia » 25 ruj 2014 12:05

Little N je napisao/la:Ja sam bas onaj tip koji tvrdi da kasnjenje ima samo i iskljucivo veze s postivanjem drugih i njihovog vremena. Ako izuzmemo elementarne nepogodne koje neplanirano ulete kad ih najmanje ocekujes ili netipicni kolaps u prometu. Vise manje danas svi dogovaramo kave i druzenja minimalno dan unaprijed. Znaci znas kad ces doc s posla, koliko ti treba javnim gradskim ili autom od tocke a do tocke b, znas s kim, znas gdje i ne mozes mi doc 20 minuta kasnije jer si morala jos samo do konzuma po mlijeko za sutra, nisi se stigla isfenirat do kraja ili si morala samo nesto prizalogajit pa se bacis na kuhanje bolonjeza dok ja cekam pod satom. Ako dogovorim kavu onda je to zato sto zelim s nekim koga volim i nema toga zbog cega bi ta osoba trebala cekat. Ako stignes na vrijeme na razgovor za posao jednom u tri mjeseca a tri puta tjedno kasnis na pice onda nije stvar da ne mozes nego ne zelis. Osim sto uzimas zdravo za gotovo ljude koji te cekaju, po meni je to i pokazatelj nekulture. A da ne ulazim u to kad netko kasni na veceru. Mozda sam trebala pisat u kontrol frik topicu. :sealedlips:
Ja te apsolutno podržavam i slažem se s ovim tekstom od a do ž...
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Kašnjenje

Post Postao/la JaNNa » 25 ruj 2014 12:46

Little N je napisao/la:koliko ti treba javnim gradskim ili autom od tocke a (BILLA) do tocke b (TRG), znas s kim, znas gdje i ne mozes mi doc 20 minuta kasnije jer si morala jos samo do konzuma po mlijeko za sutra, nisi se stigla isfenirat do kraja ili ... dok ja cekam pod satom... i uletavaju razni likovi koji pričaju o haljini frendice, itd....
ja stvarno mislim da ona to ne radi namjerno! :lol:

Ooh

Re: Kašnjenje

Post Postao/la Ooh » 25 ruj 2014 13:39

Little N je napisao/la:Ja sam bas onaj tip koji tvrdi da kasnjenje ima samo i iskljucivo veze s postivanjem drugih i njihovog vremena. Ako izuzmemo elementarne nepogodne koje neplanirano ulete kad ih najmanje ocekujes ili netipicni kolaps u prometu. Vise manje danas svi dogovaramo kave i druzenja minimalno dan unaprijed. Znaci znas kad ces doc s posla, koliko ti treba javnim gradskim ili autom od tocke a do tocke b, znas s kim, znas gdje i ne mozes mi doc 20 minuta kasnije jer si morala jos samo do konzuma po mlijeko za sutra, nisi se stigla isfenirat do kraja ili si morala samo nesto prizalogajit pa se bacis na kuhanje bolonjeza dok ja cekam pod satom. Ako dogovorim kavu onda je to zato sto zelim s nekim koga volim i nema toga zbog cega bi ta osoba trebala cekat. Ako stignes na vrijeme na razgovor za posao jednom u tri mjeseca a tri puta tjedno kasnis na pice onda nije stvar da ne mozes nego ne zelis. Osim sto uzimas zdravo za gotovo ljude koji te cekaju, po meni je to i pokazatelj nekulture. A da ne ulazim u to kad netko kasni na veceru. Mozda sam trebala pisat u kontrol frik topicu. :sealedlips:

zadnja 4 mjeseca idem na kave tako sto nakon predloga kazem...izvini ne znam kako do tamo doci i koliko mi treba, sigurno cu kasniti zato sto se uglavnom izgubim ili kazem slobodna sam od tad, kako da dodjem odavde tamo? koliko mi treba od tu do tu? eee tada se vidimo- valjda!

tako da...sve je relativno. dobro je kada znas gdje si?

Avatar
aycaramba
Postovi: 156
Pridružen/a: 02 kol 2014 20:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo

Re: Kašnjenje

Post Postao/la aycaramba » 16 lis 2014 21:47

Ne podnosim kašnjenje, iako toleriram do nekih 15 minuta. Al da mi netko zakasni punih sat vremena, a ja sam se mogla žurit i polomit da dodem na vrijeme...totalno nepoštivanje tuđeg vremena i te osobe.

Ne kasnim često, a ako se dogodi, obično pošaljem poruku il nazovem.
I and the public know
What all schoolchildren learn,
Those to whom evil is done
Do evil in return

Odgovorite